نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417397
۷۰۰۰ فرهنگی بازنشسته سال آینده ادامه خدمت می دهند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۰
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال تعداد ۴۶ هزار فرهنگی، بازنشسته می‌شوند، گفت: تعداد ۷۰۰۰ بازنشسته به دلیل کمبود نیرو، ادامه خدمت خواهند داد.

اسفندیار چهاربند در گفتگو با مهر درباره تعداد فرهنگیان بازنشسته در سال جاری گفت: امسال تعداد ۴۶ هزار فرهنگی بازنشسته می‌شوند.

وی ادامه داد: احکام ۳۹ هزار نفر از بازنشستگان به تدریج تا بهمن ماه صادر خواهد شد و به دلیل کمبود نیروی انسانی، تعداد ۷۰۰۰ نفر ادامه خدمت خواهند داد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش درباره ساماندهی نیروی انسانی گفت: به دلیل حذف یک پایه، تعداد ۳۲ هزار نفر از فرهنگیان از دوره متوسطه به دوره متوسطه اول و دوم ابتدایی منتقل شدند. همچنین ۴۵ درصد در دوره اول متوسطه طی دو سال گذشته ساماندهی شده‌اند.

وی افزود: استفاده از همکاران دبیر در دوره متوسطه اول و دوم ابتدایی به صورت خوشه‌ای است؛ یعنی دبیر ریاضی ۲۰ ساعت درس ریاضی باید بدهد و در هر دوره‌ای که به کار گرفته می‌شود باید دارای بازآموزی و آمادگی را در تابستان طی کرده باشد.

چهاربند یادآور شد: به دلیل بازنشستگی فرهنگیان و نقل و انتقالات، تعدادی از دبیرانی که به دوره ابتدایی منتقل شده بودند، مجدداً در دوره متوسطه به کار گرفته شدند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: این موضوع کمک کرد تا بخشی از عدم تعادلی که به دلیل حذف یک پایه به وجود آمده بود، معتدل شود و این برنامه باید تا دو سال آینده ادامه یابد.

وی همچنین درباره جذب ۱۰ هزار نیرو طی آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش ۱۰ هزار نیروی انسانی جذب خواهد کرد که این افراد باید پس از موفقیت در آزمون استخدامی، گزینش و مصاحبه دوره یکساله مهارت‌های معلمی را در دانشگاه فرهنگیان بگذرانند و پس از موفقیت در آزمون اصلح این دوره‌ها، جذب وزارت آموزش و پرورش خواهند شد.
 
کلمات کلیدی : فرهنگی، بازنشسته
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۵:۰۳:۴۹
این همه جوان بیکار چرا از آنها استفاده نمی کنید جوانان به راههای بد کشیده شدند چرا دارید به انقلاب خیانت می کنید چرا از بازنشسته ها استفاده می کنید ؟ (4030567) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۵:۳۴:۱۶
برای اینکه به اصطلاح صرفه جویی کنند چون به باز نشسته ها پول کمتری پرداخت می شود. (4030612) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۲۲:۱۰:۱۰
میخوان دوتا حقوق ندن یکی به بازنشسته یکی به جوان مورد نظر ! (4031101) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۲۲:۱۰:۴۱
باز نشسته ها نروند سر کار تا جوانان را استخدام کنند ! (4031102) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۲۲:۲۴:۴۰
گویا دل نمی کنید از این پیران خسته (4031116) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.