نظر منتشر شده
۲۲۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 165892
چرا پلیس در مقابله با تعرض خیابانی جدی نیست؛
تعرض کلامی به زنان در کشور ، 5 برابر اروپا
بخش اجتماعی الف، 19 شهریور 91
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۴۳
در شرایطی که نیروی انتظامی هر سال با اجرای طرح مبارزه با بدحجابی به سراغ بانوان می‌رود ، مردان ایرانی اما بی‌باکانه و بدون ترس از برخورد های قضایی ، به تعرض کلامی و رفتاری بانوان در کوچه و خیابان می‌پردازند . " آزارهای کلامی خیابانی در کشور ما 5 برابر کشورهای اروپایی است " این خبر تأمل برانگیز را یک جامعه شناس و متخصص آسیب های اجتماعی به الف می‌دهد .
 
به گزارش الف، تعرض و مزاحمت خیابانی بخشی از تجربه اجتماعی بسیاری از دختران و زنان است . دکتر مجید ابهری در گفتگوی با الف ، آزارهای خیابانی را  نماد بارز تجاوز به حقوق شهروندی می‌داند که متأسفانه این آزارها از مظاهر ناهنجاری اجتماعی در زندگی شهری است .
 
ابهری تعرض‌های خیابانی را به دو صورت آزارهای فیزیکی مانند تنه زدن ، تعرض فیزیکی و لمس بدنی ،ترساندن بانوان با موتورسیکلت و یا بوق زدن و آزارهای گفتاری را که شامل متلک پرانی ، بکار بردن عبارات مشمئز کننده و زشت تقسیم می‌کند و می‌گوید : " این‌گونه آزارهای خیابانی باعث تجاوز به حریم شهروندی و آزادی‌های اجتماعی بانوان است . به طور متوسط به ازای هر زن خیابانی هفت مرد خیابانی وجود دارد و برای هر زن صدبار در روز بوق زده می‌شود. برای این افراد که به بهانه مسافر کشی به بانوان تعرض می‌کنند محجبه یا بی حجاب ، پیر یا جوان فرقی نمی‌کند همین قدر که زن باشد و در کنار خیابانی ایستاده باشد باعث آزار او می‌گردند ".
 
این عضو هیئت علمی دانشگاه اضطراب ، استرس و ترس از حضور در اجتماع را از عوارض این آزارها می‌داند و معتقد است : این‌گونه تجاوز به حقوق شهروندی بانوان باعث کاهش مشارکت آن‌ها در عرصه های اجتماعی می‌گردد . بسیاری از زنان در جامعه ما حتی در شرایط حفظ حجاب اسلامی نیز مورد آزار قرار می‌گیرند متأسفانه به علت کاهش غیرت اجتماعی دیگر کمتر مردی از بانوان در جامعه دفاع می‌کند . متأسفانه به طور متوسط 25 درصد از زنان شهری در طول روز مورد آزار فیزیکی و رفتاری قرار می‌گیرند .
 
به اعتقاد ابهری ، برخورد انتظامی با این افراد کافی نیست بلکه فرهنگ سازی و آماده سازی بستر فکری در جامعه می‌تواند از این‌گونه آزارها جلوگیری نموده یا آن‌ها را کاهش دهد . فاصله گرفتن از ارزشهای دینی و اخلاقی ، کمرنگ شدن تربیت اجتماعی ، بی اعتنایی به حقوق شهروندی ارکان اساسی آزارهای خیابانی و بی حرمتی و بی ادبی به زنان جامعه می‌باشد .
 
80 درصد از تعرض‌های خیابانی ، آزارهای کلامی و گفتاری می‌باشند . 20 درصد از آزارهای فیزیکی در معابر شلوغ مثل بازارها و خیابان‌ها و میادین یا در ایستگاه‌های اتوبوس و مترو مورد آزارهای فیزیکی قرار می‌گیرند .
 
این آسیب شناس در پاسخ به این سؤال که علت این تعرض‌ها چیست گفت : " علت این امر کمرنگ شدن ارزش‌های دینی و اخلاقی ، تغییر سبک زندگی که ماهواره مسبب اصلی آن سد و ضعف مدیریت غریزه جنسی در جامعه از علل این پدیده است . وقتی برای غریزه جنسی جوانان برنامه ریزی نمی‌شود  و برای ازدواج شرایط لازم فراهم نمی‌گردد شاهد گسترش این مسائل می‌شویم .
 
وی ادامه می‌دهد :"در کشورهای اروپایی 90 درصد از آزارهای فیزیکی از طرف کسانی می‌باشد که دچار ناهنجاری‌های روانی و رفتاری می‌باشد. شهروندان معمولی به ندرت ممکن است باعث آزارهای گفتاری و فیزیکی گردند.
 
ابهری در مورد نسبت آزارهای خیابانی در کشور ما به سایر کشورها می‌گوید : آزارهای گفتاری خیابانی در کشور ما 5 برابر کشورهای اروپایی است، همچنین در کشورهای اروپایی آزارهای عملی 15 برابر کشور ما می‌باشد. ولی در کشورهای عربی برخورد شدید پلیس با این‌گونه افراد حتی اجازه خیره شدن به زنان را نمی‌دهند تا چه برسد به آزار های فیزیکی. تصویب قوانین تشدید مجازات آزارهای خیابانی و افرادی که مرتکب این اعمال می‌شوند می‌تواند به عنوان اهرم بازدارنده قانونی مورد استفاده قرار گیرد
 
به گزارش الف، در نظر سنجی یک نهاد عمومی در چند سال گذشته از بانوان تهرانی، "انتشار تصاوير خصوصي افراد» 80 درصد "تنه زدن عمدي به زنان" 83 درصد، "متلك گفتن" 76 درصد، "شنيدن الفاظ ركيك" 75 درصد، "ويراژ دادن و حركات نمايشي موتورسواران" 72 درصد و "تعقيب زنان توسط مردان در اماكن خلوت" 72 درصد از مهمترین مزاحمت ها برای بانوان بودند.
 
منجنق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۰۹:۴۹:۴۶
تا وقتي كه محدوديت هايي نظير حجاب، پوشش ، آنتن ماهواره، اينترنت و ... اعمال مي شود قطعا وضعيت از هميني كه هست نيز اسف بارتر مي شود... مقايسه كنيد زماني كه ويديو با چه محدوديتي روبرو بود و مردم چگونه يك فيلم ويريو رو رد و بدل مي كردند... (946032) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۵۰:۳۰
" علت این امر کمرنگ شدن ارزش‌های دینی و اخلاقی ، تغییر سبک زندگی که ماهواره مسبب اصلی آن است ...." (946270) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۵۷:۲۰
مهمتر از همه با اخلاق کردن جامعه به زور و تامین امنیت با قوه قهریه است و بجای درست کردن انسانها از درون (با توجه به داشتن صدا و سیما و سیستم آموزشی اسلامی ناکارآمد) اکنون اخلاقیات و امنیت با گذاشتن پلیس و مامور سر هر خیابان تامین میشود
وجدان از داخل کم شده و مردم باید کنترل شوند که خطایی نکنند این وضعیتی است که بر سر کشور ما آمده است (946389) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۰:۲۷:۲۸
هم باید به درون توجه کرد و هم به بیرون. روش تک بعدی جواب نمی دهد. (947203) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۵۹:۴۴
مشکلی نیست !!!
فرزندان مسئولین در امان هستند و از مردم جدا شده اند (946395) (moderator22)
 
0000
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۴:۵۱:۳۹
ولی انها هم در امان نیستند چون هر ان ممکن است دچار (تفاوت فرهنگی) از نوع دیپلمات ایرانی در برزیل شوند (947655) (moderator1)
 
France
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۱۸:۲۱
متاسفانه ما عادت به فرافکنی داریم! اینهمه تریبون در کشور هست از آموزش و پرورش و واحدهای اجباری دانشگاه گرفته تا نماز جمعه، تمام کانالهای صدا و سیما و مساجد و .... بعد هر کس خلافی کرد و بدی گفت و نقصی داشت برمی گردد به ماهواره!! اگر اینقدر تکنولوژی جدید که علاوه بر کانلهای ماهواره شامل اینترنت و انواع رسانه ها (دی وی دی، فایل های کامپیوتری و ...) تاثیر گذار است که در یک کشور بتواند با وجود سیاست رسمی و حاکم اینهمه تغییر ایجاد کند آیا ما نباید در این سیاست ها تجدید نظر کنیم؟؟ آیا نباید فکر کنیم که رویه ما باید در جذب جوانان اصلاح شود؟ تصور کنید کودکی که در مدرسه علاوه بر درس سخت زبان عربی، دینی، قرآن و هدیه های آسمانی، مراسم مربوط به مناسبت های مذهبی، نمازهای جماعت، تشویق به مناسبت فعالیت های قرآنی و تنبیه به علت ضعف در هر یک از دروس (با حداقل کم شدن نمره) و... را دارد، چرا باید ارزش هایش کمرنگ شود؟ آیا جز این است که رویه درست نیست، اما ظاهرا ما اصلا حاضر به دست برداشتن از این روش نیستیم و مرتب بر آن اصرار می کنیم تا حدی که خبر می رسد برخی از مدارس قرآنی شده و برخی قرار است تحویل حوزه علمیه شود!
طبیعتا ما مسلمانیم و علاقه مندیم فرزندان و برادران و خواهرانمان مسلمانانی مومن باشند ولی تضاد در جامعه و این رویه های غلط هر چه بیشتر دین گریزی را تشویق می کند آنگاه ما دم دست ترین چیزها مثل ماهواره را بهانه می کنیم تا ضعف خود را پنهان نماییم!! مثل ارز مسافرتی که نمایندگان و دولت با شعف آن را قطع کردند تا ارز خرج بی خود نشود!! ولی حالا باید مردم عواقب ارز با قیمتی صعودی را تجربه کنند! تا چه حد آزمون و خطا!!
ضمنا این مقاله را باید پاسخ و استدلالی دانست که اروپا و امریکا را از نظر مسائل اخلاقی در قعر سیاهی معرفی می کرد و معتقد بود همه مسائل به حجاب بر می گردد، در حالی که موضوعات اجتماعی مسائلی چند جهتی و چند جانبه هستند. (946555) (moderator22)
 
صادق
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۳۵:۲۵
دوست عزیز مقاله پیرامون یک مقایسه است. شما یعنی می گویی اروپایی ها از ما بیشتر به ارزش های دینی اسلام پایبندند؟ ماهواره کمتر نگاه می کنند؟ سبک زندگی شان از ما شرقی تر است؟ (946589) (moderator22)
 
ف.ق
۱۳۹۱-۰۶-۲۱ ۱۳:۱۰:۱۶
همه ی ما از این که ایران زیر سوال برود ناراحت میشویم اما باید منصفانه به قضیه نگاه کرد به قول خواجه عبدالله انصاری" در غرب اسلام را دیدم و در شرق مسلمان را" من در خارج از ایران زندگی نکردم اما اگر این آماری که گفته شده صحت داشته باشد کاملا نقل قول خواجه عبدالله مصداق دارد و این نیز نشئت گرفته از فرهنگ ما است پسری که در سن 9ویا 10ساله محیط خارج از خانواده ویا خود خانواده را میبیند متوجه این واکنش ها از طرف مردها به زنان میشود واین اتفاق و برخورد را بدیهی میبیند و اگر خودش این کار نکند حس ناتوانی وعدم ارتباط با جنس مخالف میبیند!!!و نکته جالبتر اینکه این واکنشها با تمام چندش بودن این واکنشها را پذیرفته و از بدیهیات جامعه میپندارند و حتی در مواقعی خودشان این احساس نیاز را میکنند که مورد توجه قرار گیرند حتی در اعضای شنیدن چنین حرفهایی. (950426) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۵۹:۰۱
آهان در پاسخ باید گفت که خودتون میگید اروپایی ها 5 برابر این مسائل توش کمتره، لازم به ذکره که اونها هم ماهواره، هم تلویزیون کابلی هم اینترنت پرسرعت دارند.
پس علت ماهوارست برادر؟؟؟؟؟؟؟؟
تعقل در این مملکت جاشو داده به تکرار یه سری جملات خنده دار..... (946765) (moderator22)
 
jodagen
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۱۱:۲۸:۳۷
مشكل ماهواره نيست مشكل فرهنگ استفاده از ماهواره است كه خيلى از ما ما ايرانيها اونو نداريم. (948146) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۶:۳۶:۱۷
علت این امر و همه امور پایین بودن ضریب هوشی ملت ایران از صدر تا ذیل است . کسی که نمی داند چگونه باید رفتار کند و مدیریت داشته باشد ، چه ماهواره آزاد باشد یا ممنوع و چه حجاب اختیاری باشد یا اجباری به این روز می افتد که ما به لحاظ فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی افتاده ایم . (946823) (moderator22)
 
سعید
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۶:۴۹:۱۲
اگر مشکل ماهواره و تغییر سبک زندگی است پس چرا فقط در ایران اینقدر وضع خراب است؟ (946857) (moderator102)
 
پیمان
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۰:۲۹:۰۶
پدر بیاموز ماهواره که تو دنیا بدون هیچ پارازیتی به طور کامل بدون فیلتر پخش می شه از دین و ارز های دینی هم که خبری نیست پس کجا علت اینایی که تو می گی ما از اونا هم جلوتر و به عبارتی شرم آورتریم (947206) (moderator1)
 
جواد
Netherlands
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۲:۵۳:۰۶
بهتر است که برای هر مسئله ای ریشه های آنرا بررسی کرد و کیلویی نظر ندهند اگر ماهوار مسبب اصلی این متلک پرانی است که در اروپا تمام این کانالهای ماهواره ای براحتی قابل دریافت است و با یک آنتن معمولی می توان کانالها را دید و اگر ارزش های دینی را می گوئید کمرنگ شده در اروپا که ارزش های دینی اصلا مطرح نیست و اگر حجاب را می گوئید در اروپا که همه بی حجاب و به قول بعضی ها نیمه برهنه هستند بلکه تنها مسئله ای که در اروپا مهم است احترام به حقوق دیگران می باشد و برای دیگران ارزش قائل می شوند که در مقابل دیگران نیز برای آنها ارزش قائل شوند و این احترام به حقوق دیگران را از کودکی و در مدارس آموزش می دهند
من هشت سال است که در هلند زندگی می کنم و تنها دو بار این متلک پرانی را در خیابان ها دیده ام آنهم آن دو نفر هلندی نبودند بلکه مهاجرینی از کشور مراکش و دیگری از کشور هندوستان بود که به دختران متلک می انداختند
در کنار رعایت حقوق دیگران قانون نیز جرائم سنگینی برای این موارد تعیین کرده است . بالاترین جرم در هلند آزار و اذیت دختران زیر 18 سال می باشد یعنی جرم آن از قتل سنگین تر است ولیکن در حال حاضر در هلند درخصوص متلک پرانی و نگاه نامناسب به زنان دارای خلاء قانونی می باشد و برای همین امر نمایندگان پارلمان هلند در حال بررسی و وضع قانونی هستند که در صورت متلک پرانی و یا نگاه نامناسب به زنان بتوان آنها را نیز مجازات نمایند اگر در این خصوص اطلاعات بیشتری خواستید می توانید به سایت پارلمان هلند مراجعه کنید (947393) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۸:۱۲:۵۱
مسببش ما، شما و حکومته که برای مقابله با همون ماهواره هیچکار نکردین (947743) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۲۱ ۱۶:۰۵:۱۸
ماهواره در تمام دنیا هست نه فقط در ایران (950703) (moderator102)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۴۷:۲۲
با اینکه من خودم از مخالفین سرسخت ایجاد محدودیت هستم اما ربطی بین محدودیت اینترنت یا ماهواره و ... و متلک گویی نمیببینم و این رو یه مشکل فرهنگی و ریشه ای میبینم و بنظرم نوع پوشش هیچ تاثیری در اینگونه رفتارها ندارد. (946367) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۰۹:۴۴
دوست گرامی و سایر اندیشمندان و دانشمندانی که معتقدید حجاب مشکل است، یک علمی داریم به نام اینده پژوهی، یعنی به صورت تئوری و نه عملی مدل میکنند که اگر یک اتفاق بیفتد چه اتفاقاتی می افتد که متاسفانه نه در حکومت و نه در ملت ما این موضوع وجود ندارد------اما مطلب شما فرض کنیم حجاب ازاد شد خوب بعد؟ ایا باز تکه و متلک و ازار جنسی کمتر میشود یا بیشتر میشود بالاخره تا عمل جنسی اتفاق نیفتد که این غریزه اطفا نمیشود پس مشکل جای دیگری است بیخودی شاخه را نبرید، بنابراین باید سهولت ازدواج و اقتصاد و اشتغال و جمعیت کم را ایجاد کرد ممنون (946411) (moderator22)
 
robinson
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۱۶:۳۷
کاملا موافقم.روز به روز وضعیت بدتر میشود. (946426) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۹:۲۲:۱۹
تا جایی که من به عنوان یک خانم اگر در جاده مجبور به رانندگی هستم با وجودی که همسر و دو فرزندم در ماشین هستند، حتی از سوی رانندگان اتوبوس هم اذیت می شوم. تصور کنید وقتی راننده اسکانیا از پراید شما سبقت می گیره و فرمون رو تا جایی که خوشش بیاد میگیره سمت شما. (947852) (moderator1)
 
بهی
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۴۶:۳۳
اولا ، قبل از اینکه بخواهیم ممنوعیت و محدودیت را اجرا کنیم باید روی مبحث مصونیت تمرکز و سرمایه گذاری کنیم اگر یک نفر درباره مضرات یک فرایند آگاه باشه امکان دگیر شدن با اون معضل براش کمتر میشه. دوما، تا وقتی نحوه بهره گیری صحیح را نیاموخته باشیم درست ازش استفاده نمیکنیم . مثلا ماهواره که 100% بدی نداره 20 % هم فایده داره ولی ما جنبشو نداریم فقط میشینین سریال های مزخرف بی مایه رو نگاه میکنیم حتی حاضریم از مسئولیت و وظیفمون در قبال دیگران بزنیم تا در تماشای این هجویات خللی ایجاد نشه که اگه درس و مطالعه رو انقدر با حساسیت دنبال مبکردیم 90% جامعه متخصص و فمق تخصص داشتن. نمیخواهیم یا دوست نداریم و خودمون رو گول میزنیم تا تاثیرات بلند مدت این مهندسی نرم روی فرهنگ رو قبول کنیم. پس قبل از اینکه بخواهیم در باره آزادی صحبت کنیم ببینیم نحوه استفاده صحیح آزادی رو بلد هستیم یا منظورمون از آزادی بی حجابی و روابط بی حدو مرز دختر و پسر یا آزاد شدن مشروب خوردن هست؟ بنده به عنوان یه مرد بعضی صحنه ها از بی ادبی نسبت به خانم ها رو میبینم که واقعا باعث شرمندگی و عذاب هست. نمیدونم این مردم فکر نمیکنن خودشون ناموس دارن ، آیا خودشون دوست دارن کسی این مزاحمتهارو برای نوامیسشون ایجاد کنه؟ اولین مساله اخلاق اینه که انسان قبل از انجام کاری نسبت به دیگران خودش رو جای اون فرد قرار بده تا ببینه خودش از این کا خوشحال میشه یا ناراحت. این یعنی اسلام ، این یعنی حق الناس که بهترین هست و غیر مسلومنا اسمشو گذاشتن حقوق بشر!!! (946487) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۴۹:۲۵
وقتی جوانان همدیگر رو در خیابان با فحش ناموسی صدا میزنند این هم به محدودیت ربط داره؟ در اینکه دولت ما اینکاره نیست بحثی نیست اما همه چیزو به دولت وصل کردن عنادی خنده داره:))))))))))))))))))))) (946490) (moderator22)
 
007
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۷:۵۲:۰۸
چون برخی مداحان هم پشت بلندگو افراد گروههای سیاسی مقابل را بدجور به باد فحش میگیرند (946963) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۱۰:۱۶
مثل اینکه شما درست مطلب را نخوانده اید
آزارهایِ عملی در اروپا 15 برابر ایران است و در کشورهای عربی به مراتب کمتر از ما و اروپا... (946540) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۷:۱۳:۵۰
تو ديگه كي هستي بابا (946897) (moderator1)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۳۷:۰۴
متوجه ربط ادب با داشتن ماهواره و ويدئو نشدم (946729) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۶:۳۲:۰۰
آخه باهوش وقتی مادر چادری من کنار اتوبان منتظر تاکسی می ایسته و هر عمله نکره ای رد میشه براش بوق می زنه یا منی که طرز پوششم در خیابان توجه زنان را هم به خود جلب نمی کند چپ و راست متلک می شنوم ( حتی وقتی با بچه خودم هستم ) ، اونوقت تو اومدی میگی محدودیت حجاب باعث این کاره .
الان مثلا ما تو ایران محدودیت ماهواره داریم دیگه نه ؟! والله تا اونجاییکه من می دونم و می بینم همه ملت الی ماشالله یه سریال و یه کنسرت و ... از زیر دستشون در نمی ره و بحمدلله به مدد فیلتر شکن های به روز شده همه می تونن به همه جا سر بزنند.
این موضوع مردان خیابانی ربط به این چیزهایی که گفتید نداره . لطفا به شعور مخاطب توهین نکنید.
مردان این چنینی فقط به لحاظ مذکر - نر - بودن خود را برتر می بینند و معمولا چون مظاهر دیگر قدرت مردان در آنها بسیار پایین است دست به اینکار می زنند.
از لحاظ روانشناسی این موضوع ثابت شده که مردانی که متلک گو هستند از لحاظ شخصیتی بسیار ترسو و حقیرند و با این کار میخواهند قدرت خود را به رخ خود - در مرحله اول - و بعد به رخ جنس مخالف بکشند (946818) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۰:۲۹:۳۶
عمله نکره ای!
شما که خانم محترمی هستی اینطور صحبت کردن صحیح نیست عمله تمثیلی از کارگر است شما هم شدی اقای سلحشور این جور افراد عمله نکره نیستند حیواناتی فاقد شعور و عقل .کوته فکر وسبک مغز هستند نیازی به دیدن ماهواره برای خراب شدن ندارن خودشان ذاتی خراب هستند من به شخصه از تمام بانوان محترم به خاطر این مسایل در جامعه عذر میخواهم (947207) (moderator102)
 
mina
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۲:۵۶:۲۷
شما ميفرمائيد مثلا ماهواره آزاد بشه اين معضل اجتماعي حله ،نه دادش اوناي كه اين كار را انجام ميدن حتما ماهواره هم مي بينند (947400) (moderator1)
 
زهرخند
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۰:۰۴:۲۰
متأسفانه تا زمانی که اساتید دانشگاه را از فیلترهای کذایی عبور دهند، سطح تحلیلشان برای واکاوی مشکلات اجتماعی از "نقش ماهواره" و "کمرنگ شدن فرهنگ دینی" و .. فراتر نمی رود. بنده به عنوان یک فرد عامی در این حوزه، تفکیک جنسیتی در مدارس و اخیراً حتی در دانشگاهها!! را یکی از بزرگترین علل حس بیگانگی نسبت به جنس مخالف و ریشه طلاق و جدایی در زندگی مشترک می دانم. همه چیز را مردانه، زنانه کردن نتیجه اش همین است. (947474) (moderator1)
 
حاج اكبر
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۸:۰۸:۰۸
منجنق

حجاب و پوشش اسلامي محدوديت نيست.

موضوع ويدوئو و ماهواره با موضوع آزار بانوان در خيابان دو مطلب جداگانه است . كه از قضا بسيار به هم مرتبط هستند. شما فكرش رو بكن كه يه جوان ديشب در شبكه هاي ماهواره اي فيلم هايي با مضامين ضد اخلاقي ديده ، مثل همين سريال هاي فارسي وان ، حالا امروز با شهوتي تحريك شده دنبال اين مي گرده كه به نحوي خودش رو ارضا كنه .
از روي اسمت نميشه فهميد خانمي يا آقا ، ولي اگه خانم هستي ، دوست داري صبح كه از خونه مي آيي بيرون سر راهت يه همچين جوني سبز بشه ؟
اگه مردي هم ، دوست داري زن و دختر و خواهر و مادرت تو خيابون با يه همچين جرثومه اي روبرو بشن؟

تضمين مي كنم كه حتي حاضر نيستي از دو تا كوچه اون طرف تر خودت يا نواميست يه همچين آدمي رد بشه.

در مورد نحوه برخورد با ماهواره و .... حرف زياده . ولي قبول كن كه بالاخره تو اين مملكت و تو همه دنيا كار فرهنگي يه شبه جواب نمي ده. تو كوتاه مدت نيروي انتظامي مجبوره با معضل ماهواره به زور متوسل بشه. شما اگه راهكار بهتري دارين بفرمائيد. اگر عملي باشه مطمئنن بكار گرفته مي شه. (947730) (moderator1)
 
قلندر
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۹:۰۰:۱۰
کاملا با نظر شما موافقم به چند دلیل :
1- فشار نتیجه معکوس دارد در دین مبین اسلام هم به صراحت به آن اشاره شده است.
2-ببخشید کجای زندگیمون شبیه اروپائیهاست که نویسنده مقاله این قسمت و با اونا مقایسه میکنه .
3- برادر نویسنده مقاله رسیدگی به اوضاع واحوال هر موضوع وهر مملکتی باید در جای خود وبا قوانین و فرهنگ وآداب وسنن همون ملت در ادوار مختلف مقایسه بشه نه ممالک دیگر
4-درسته هیچکس منکر قبح این عمل زشت نیست اما اینقدرسنم تو کشور ما ریخته که یاسمن توش گمه اونوقت شما...
5-یه مقدار واقع بینانه خودتو بذار جای جوونای امروزبعد ازشون انتقاد کن (947821) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۰۱:۴۹
آقاي جامعه شناس اين آمار را از كجا و چگونه به دست آوردند؟ اصلا تعريف تعرض كلامي چيست؟ وقتي ما درباره نرخ تورم كه يك معني عيني و مشخص دارد و نهادهاي تخصصي و با سابقه اي همچون بانك مركزي و سازمان آمار مسئول اندازه گيري آن هستند، نمي توانيم اظهار نظر قطعي كنيم آن وقت درباره اين موضوعات مبهم آن قدر دقيق آمار مي دهند كه آدم بايد به فقر علمي كشورش حسرت بخورد.
نكته ديگر اينكه گفته اند كشورهاي اروپايي در حالي كه كشورهاي اروپايي تفاوتهاي فرهنگي زيادي با يكديگر دارند و قوانين آنها درباره پوشش متفاوت است. بنابراين از نظر مسائل اجتماعي قابل جمع نيستند. نكته ديگر اينكه ايران هم تفاوتهاي عمده اي با كشورهاي اروپايي دارد كه نمي توان در مسائل اجتماعي آن را با كشورهاي اروپايي مقايسه كرد.
بهتر است به جاي ارايه اطلاعات سطحي و بعضا نادرست، احساس مسئوليت داشته باشيم و براي هدايت مردم، از راه درست وارد شويم. (946056) (moderator22)
 
حسن از تهران
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۳۴:۳۸
دقیقا با فرمایشات شما موافقم .... من موندم بخش اجتماعی الف این امار رو از کجا در آورده؟ نکنه مثل آمار تورم ، محرمانه ست؟؟؟؟ :-)) من اصل موضوع رو قبول دارم اما فکر میکنی با نگارش این مطلب جامعه گلستان میشود؟؟ وقتی وقتی بعضی از مسئولین ما اختلاس سه هزار میلیاردی انجام میدهند ، وقتی در بنیاد شهید بگفته جناب زریبافان شش میلیارد اختلاس رخ میدهد نه پانزده میلیارد ، وقتی رئیس سازمان هلال احمر جنس! وارد کشور میکند ، وقتی جناب دکتر! مرتضوی همچنان به حکم دیوان عدالت اداری میخندد و ... وقتی مردم از گرانی ناله سر میدهند .... حاصل کمرنگ شدن ارزش های دینی و اخلاقی بعضی مدیران است (946349) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۵۶:۰۷
برادر یا خواهر محترم
به عنوان یک مسلمان معتقد و پایبند که مدتی را در اروپا و آمریکای شمالی زندگی کردم نظرم را میگویم. جز دو مورد در انگلیس من هرگز صحنه ای که زنان را مورد متلک گویی قرار دهند ندیدم. آن دو مورد هم دو نوجوان بودند. ادعا نمی کنم که نیست، اما آنقدقر کم هست که قابل رویت نیست. در ایران خواهران، مادران و دختران ما بشدت در معرض تهاجم افراد بی اخلاق، اوباش و ولگرد قرار دارند و حتی می توانم ادعا کنم بسیاری از افراد ی که در زمره این سه دسته هم نیستند و ظاهرا دارای تشخصی هم هستند به نوامیس مردم متلک می گویند و این به نگاه غلط ما به زن بر میگردد. متلک گفتن در غرب جرم است و می نواند مورد پی گیری قرار گیرد. من قبول دارم که از لحاظ فرهنگی با غربی ها تفاوت بسیار داریم. اما رگه هایی در فرهنگ سنتی ما هست که نیاز به ترمیم و بازنگری دارد. باور "فساد آفرین" بودن زن -که باوری سنتی در جامعه ماست- غلط و غیر عقلانی است. مرد و زن هردو می توانند سازنده و یا مخرب باشند. اگر متلک گفتن و اجحاف اخلاقی که در مجامع عمومی علیه زنان می شود جرم تلقی گردد و قانون به حمایت از زنان برخیزد حتم بدانیم که از آمار این اجحاف کاسته خواهد شد. (946387) (moderator22)
 
بهی
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۰۵:۲۳
هر وقت خودمون یاد گرفتیم که مشکلاتمون رو بپذیریم و با تعصب روی مشکلات ابراز عقیده نکنیم ، اونوقت میتونیم از دولت هم توقع داشته باشیم مشکلات رو بدون تعصب ببینه تا بتونه در جهت حل مشکلات قدم بر داره . مادامی که ما بخاطر لج و لجبازی یا دشمنی با طرز تفکر یا فرد خاصی ، هر واقعیتی رو بخواهیم زیر سوال ببریم به هیچ جا نمیرسیم و پسرفت میکنیم که پیشرفت نمیکنیم. اینکه ما بیاییم بگیم آمار بانک مرکزی غلط هست پس آمار ارائه شده درباره مسائل اجتماعی هم غلط هست یک بی مسئولیتی مطلق برای فرار از تعهد خود رو نشون میده و مانند خیلی از کسانی که آمار اشتباه میدن فرافکنی و انداخت ضعف خود به گردن دیگران میباشد بلاخره اون وزیر و وکیل و مسئول هم از جنس ما و از همین مملکت هستند.( البته همانطور که بر خلاف آمار بانک مرکزی واقعیت در سطح جامعه ملموس هست ، درباره این معضل اجتماعی اگه شما در جامعه حضور داشته باشید نیاز به کم یا زیاد بودن این آمار ندارید این یک حقیقت بسیار بسیار تلخ در فرهنگ ما مدعیان فرهنگ برتر ایرانی-اسلامی در جهان میباشد . حالا شما باز بگو نه همه چی آرومه مشکل فقط اینکه به حجاب گیر میدن و بانک مرکزی آمار غلط میده ما مردم بهترین عملکرد رو داریم مثل آقای ... که مدعی بهترین و پاکترین هست.) (946528) (moderator22)
 
مهدي
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۲۷:۱۰
خودشون آمار مي دن، خودشون آمار ها رو تحليل مي كنن وخودشون هم نتيجه مي گيرن و جالبه كه هميشه به اين نتيجه مي رسن كه تقصير دولت و شخص احمدي نژاده!!
ولي اگر احمدي نژاد حرفي بزنه، آمارهاشو رد مي كنن، تحليليش رو غير منطقي مي دونن و نتيجه گيريش رو به حساب دعوا داشتن و متلك پراكني مي زارن.
متاسفانه در عصر اطلاعات، دروغ گويي به پيشرفته ترين حالت خودش رسيده و تشخيص راست و دروغ واقعا دشوار شده. البته فرمولش رو تو احاديث هم مي شه پيدا كرد، حضرت علي (ع) مي فرمايند: اينكه هر مطلب و حرفي كه از صحت ان مطمئن نيستي رو بازگو كني ، خود نوعي دروغ گويي است . قابل توجه رسانه هاي محترم از جمله خود تو الف. (946573) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۳۰:۵۱
دوست عزیز
بهتر سر خود رو مثل کپک تو برف نکنی و واقعیت قبول داشته باشی (946579) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۹:۰۹:۵۲
وقتي ميگه آمار اعلام شده رو قبول ندارم نميگه كه كمتره. ميگه شايد خيلي بيشتر باشه. حرف او بنده خدا اينه كه اين آمار رو از كجا در آوردين. (947839) (moderator1)
 
شقایق
Australia
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۴:۴۳:۰۰
من در اینکه آمارشون درست نیست با شما موافقم. سه ساله استرالیا زندگی میکنم و حتی یک بار مورد تعرض کلامی یا تماسی قرار نگرفته ام. چیزی که اینجا بهش اعتراض میکنند اینه که چرا تو کلابهای شبانه گاهی یه مستی حد خودشو نگه نمیداره. هیچ ربطی به این نداره که تو سعادت آباد سر کوچه که منتظر تاکسی می ایستادم با بچه و مقنعه، حد اقل برای چند نفر باید ثابت میکردم که شغلم چیزی که اونا فکر میکنن نیست. شرح آنچه که از بچگی به من و همه زنهایی که ازاین موضوع صحبت نمیکنند رفته مثنوی هفتاد منه. موضوع به نظرم ریشه ای تر از دولت اخیر و ماهواره و مشکلات ازدواجه. (947652) (moderator1)
 
یک زن
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۰۴:۴۹
همه چی به کنار ، فقط نشستن بعضی آقایان توی تاکسی بسیار بسیار اذیت کننده و وحشیانه است . فکر کنم هر زن ایرانی بارها و بارها از این اتفاق ، زجر کشیده باشد . خود من وقتی این اتفاق برام می افته ، زمان پیاده شدن از تاکسی تا دقایق طولانی تمام بدنم از شدت انقباض و جمع شدن و چسبیدن به در یا شیشه دردناکه . غیر از اون ، انسانیتم که به راحتی توسط هر کس و ناکسی لگد مال میشه منو تا مرز سکته کردن می رسونه . باور کنید تا مدتی اصلا حالم دست خودم نیست . راه رفتن توی کوچه خلوت یا توی هوای نیمه تاریک که بماند که ما زنان چه استرسی تحمل می کنیم . مسائل مهم تر دیگه پیشکش اصلا . (946062) (moderator22)
 
انسان
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۰۰:۰۶
واقعا چقدر غم انگیزه. آدم می خواد گریه کنه..... (946285) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۵۲:۰۸
گریه برای چی؟! این مردان از کره مریخ اومدن؟ برگرد چند کامنت بالا رو بخون ببین چگونه مخالفت با ارزشهای دینی افتخار محسوب مبشه فکر میکنی چند درصد این اقایان جزو اون اقایان هستند؟ (946494) (moderator22)
 
بهزاداول
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۳۲:۴۳
من خودم یک بار سر همین جریان که خانومی به آقایی اعتراض کرد در تاکسی با اون مرد ( بخونین نامرد ) هوس باز بحثم شد و در گیر شدم و کار بالا گرفت اما در نهایت خیلیا گفتن به تو چه مربوطه!!
جدا از برخی از خانومها که جدی جدی زننده میپوشن و تحریک آمیز رفتار میکنند متاسفانه زنان در جامعه ما حقوقشان پایمال شده و این یکی از واقعیت های دردناک است که بنظرم با این بی خیالی دولت و مجلس و .. باید هر خانواده ای خودش به فرزندانش بویژه در سن نوجوانی و جوانی راه و رسم انسانیت را بیاموزد (946344) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۵۲:۲۵
من شاهد اين بودم كه خانمي كه بسيار هم سنگين و موقر لباس پوشيده بود هم همين مشكل را پيدا كرد. ايم مرض به حدي گسترده شده كه ديگر خانم هاي چادري هم در زندگي كردن در اين شهر با اين مسايل به كرات مواجه مي شوند. (946377) (moderator22)
 
م
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۲۳:۴۸
به خوب موضوعی اشاره کردی
پوشش زننده برخی از خانوم ها که نه خیلی از خانومها
وقتی خانومی یه طوری لباس چسب و تنگ میپوشه که همه جاش معلومه وقتی زیر گلو و گوشها و گردن و مو که دیگه هیچی همه معلومه خب معلومه جوونای مرد هم تحریک میشن تا برسه با نامرداش
خیلی مسایل هست که باید درمان بشه تا این موضوع خود بخود حل بشه (946442) (moderator22)
 
خسته
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۶:۵۸:۴۹
شما اول باید خودت رو درمان کنی عزیزم ووو (946874) (moderator1)
 
بهزاد
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۳:۴۳:۴۷
اگر پوشش خانوم ها دلیل شنیدن متلک است پس چرا به خانومهای چادری هم متلک میگن؟! چرا در کشورهایی که زنان بی حجاب هستند میزان مزاحمتهای خیابانی بسیار کمتر از ایران است؟ بهتر است به جای توجیح رفتار زشت مردان؛ دنبال راه حل برای این معضل اجتماعی باشیم. (947454) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۵۸:۳۰
باید بلد باشن که آموزش بدن.

خیلیها متلک انداختنو از باباشون یاد میگیرن و این کار میشه ارزش (946642) (moderator22)
 
یک آقا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۴۸:۲۵
البته عکس موضوع شما هم وجود داره ... (946370) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۵۷:۵۹
بخدا همه این مشکلات بازم برمیگرده به هدفمندی یارانه ها اخه کجای دنیای لشگر تاکسی ها در خیابونها ولو میشه؟ ما حمل و نقل درست و درمون نداریم 20 برابر دنیا تاکسی داریم اصلا تبدیل به طبقه شدن قشر شریف مسافرکش از تاکسی و اژانس و.. ؛طبقه مسافرکشان مثل طبقه کارگر:)))))))))))))) (946509) (moderator22)
 
یک مرد
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۱۵:۳۰
راستش برای من این پیشامد به شکلی وارونه روی داده چرا که برخی از خانمها به راستی به شکلی آزاردهنده و دریده در تاکسی مینشینند و ما مردها مجبوریم خود را مچاله کنیم
اما این قضیه یک راه حل ساده دارد و آن اینکه از انگِ امل خوانده شدن و یا امل نگریسته شدن نترسید و میان خود و دیگری کیفتان را قرار دهید چون بیشتر خانمها کیف که دارند! من یکبار خودم سوار تاکسی شدم که همان آغاز خانم کناری کیفش را به جای اینکه روی پایش قرار دهد کنارش گذاشت. رفتاری درست و دینی و مودبانه و بدون دلهره و استرس .... (946548) (moderator22)
 
دختر
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۹:۱۹:۰۷
فکر می کنید توی یک پراید زپرتی که دو نفرم توش جا نمی شن ، سه نفر چپیدن کنار هم ، یک خانم بخواد کیفشم بذاره کنارش چی میشه ؟ اگه بقیه مسافرا اعتراض کنند والله حق دارند . چرا برای مشکلاتی که عمیقا ریشه فرهنگی دارند و دیرینه ای به قدمت انسان ایرانی !! راه حل های کودکانه ارائه میدیم . یاد بگیریم جور دیگه ای به فکر حل مشکل باشیم (947088) (moderator102)
 
France
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۱۹:۵۲
آقای نویسنده مقاله حجاب لطفا بفرمایید بعد از لگد مال کردن کل غرب جامعه خودی را تحویل بگیرید (946558) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۳۸:۰۱
فرمایش شما را کامل قبول دارم. اما بعضی وقتها برای خود من پیش آمده که خانومی در ماشین به ادم می گوید درست بشین یا برو کنار در حالیکه آدم هیچ قصدی ندارد. در آن شرایط آدم بدجوری خجالت می کشد. وارد شدن به جامعه برای زنان ما هزینه دارد. امیدوارم وان پرداخت هزینه را داشته باشند. (946594) (moderator22)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۵۲:۲۷
از نظر استاندارد بین المللی ظرفیت مسافر خودرو های مسافر بری 4 نفر است و تعداد سرنشین مسافران در صندلی عقب تاکسی ها می بایست 2 نفر شود نه 3 نفر .

کنترل غرایز سرکش جنسی یکی از معیارهای مهم اخلاقی هر جامعه است و در دین مبین اسلام به این مسئله اهمیت مهمی قائل شده است.

بالا رفتن سن ازدواج در جوانان و مشکلات اقتصادی و معیشتی و بیکاری از عوامل مهم معذلات اخلاقی در جامعه است.

در جامعه باز اروپا که روابط نامشروع جای خود را به روابط مشروع داده است. و هر مردی به خود اجازه می دهد با چندین زن رابطه داشته باشد و کم کم مسئله ازدواج و خانواده در غرب به فراموشی سپرده می شود به طبع آن معذلهای اخلاقی به گونه های دیگری نمود پیدا می کند.بطوری که آمار قتل و تجاوزات جنسی در غرب به مراتب بیشتر است.

در جامعه اسلامی ما مجازاتهای سنگینی تا حد اعدام برای متاجوزان جنسی وجود دارد که این خود سبب پایین آمدن امار این نوع جرایم می شود.

جایگزین کردن روابط مشروع به جای روابط نامشروع و حفظ حریم خانواده محدویت سایتها و کانالهای مخرب ماهواره ای در اذهان جوانان و اهمیت دادن جوانان به امر ورزش و فعالیتهای بدنی و برنامه ریزی صحیح در زندگی و برنامه ریزی برای ازدواج و تشکیل خانواده . رعایت حجاب و عفت در جوانان و بانوان سبب پیشگیری از روابط نا صحیح خواهد شد. (946621) (moderator22)
 
زهرخند
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۰:۱۰:۴۳
این رو دیگه لطفاً نگین ! بارها شده توی تاکسی نشستم ولی یه خانم محترم جای دونفر رو پر کرده و مجبور شدم بچسبم به در! یه وقت خدای ناکرده سوء تفاهم نشه و لیچار بارم نکنه! این مسئله دو طرفه است (947483) (moderator1)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۰۵:۱۲
1-فكر ميكنم اين پنج برابر شما هم مثل آمار تورم و بيكاري اعلام شده از سوي دولته! عدد پنج احتمالا بايد 10 يا 15 باشه.
2-چرا نيروي انتظامي بيشتر متمركز به حجاب خانمهاست؟به نظر شما زني كه بي حجاب يا به قول بعضيا بدحجابه ميشه گفت مذهبي(البته از ديد حكومت)؟نه و كسي كه مذهبي نباشه احتمال خيلي زياد معتقد به نظام فعلي(و اصل...) هم نيست! (946063) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۰۸:۱۵
مشکل اینه که اثبات تعرض کلامی سخت تر از بی حجابی است. (946293) (moderator22)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۵۲:۴۸
مگه اینجا کسی برای اثبات جرم زحمتی می‌کشه؟ می‌گیرن میبرن، حالا شما خلافش رو ثابت کن! حالا متعرضین به نوامیس گرفتنشون سخته! (946623) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۰۶:۴۴
شاید اصرار به داشتن جامعه 100% اسلامی باعث ایجاد این رفتارهاست،چون افراد خیابانی مجبورند که در لباس افراد غیر خیابانی باشند.
با وجود این همه آمار هنوز اصرار به طرز پوشش مشخص و حجاب اجباری جای تامل دارد
به دنبال راهکار اروپایی باشیم به نظر موفق تریم (946067) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۵۰:۰۴
من نمي فهمم اين همه روحاني و طلبه و بسيجي و سازمانهاي تبليغاتي ديني و موسسات ديني و وزارتخانه هاي فرهنگي و ... با بودجه هاي كلان فرهنگي و تبليغاتي و ... چه مي كنند و چه كرده اند در طول اين سالها؟ همين حوزه علميه قم بيش از 120 موسسه علمي و ديني و پژوهشي و حديث و قران و ... زير نظر خود دارد اما در همين قم . وضعيت فرهنگي به خصوص جوانان . اصلا خوب نيست. آيا وقت آن نرسيده است كه يك آسيب شناسي عميق و جدي صورت بگيرد؟ ..
شايد هم مشكل از مسوولاني است كه با ادعاي دينداري و احياي ارزشها و ... كارهاي غلطي مي كنند و به نام دين وارزشها تموم مي كنند. آخرين نمونه اش هم اختلاس در بنياد شهيد. قبل از اون آقاي خاوري كه سال قبل از رو شدن اختلاس عظيم در صف اول راهپيمايي روز قدس در جمع كاركنان بانك ملي بود آن هم با چفيه!
يك نمونه بارزش دولتي با ادعاهاي بزرگ دينداري و احياي ارزشها و عدالت و ... اما همين رييس جمهور حدود 100 نفر از فك و فاميل و آشنايانش را با خود به آمريكا مي برد يا اسامي آقازاده هايشان در ليست سفر حج عمره است! يا اينكه نزديكان متهم به فساد مالي را تحويل دادگاه نمي دهد يا متهم كهريزك را ارتقاي پست مقام مي دهد و در دولت به كار مي گيرد يا اينكه به نزديكانش مثل دامادش . پشت سر هم پست مي دهد يا .... (946491) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۶:۴۸:۳۶
علی آقا تو این اروپایی که شما میخواهید طبق سیستم آنها عمل کنیم اکثریت نجیب و با کلاس نیستند فقط جایی برای رفع نیاز آنها ساخته شده تا آنجا بروند و اولا سر کیسه را شل کنند و ثانیا برای زن و بچه مردم تو خیابون مزاحمت ایجاد نکنند که اگر این طور باشد پلیس دودمانشان را به باد میدهد (946856) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۱۲:۰۴
باید تا آنجا که امکان دارد جدا سازی مردها از زنها بیشتر شود.

همچنین باید مجازات متلک گویی شدید تر شود. پیشنهاد می شود ماموران پلیس بخصوص پلیسهای زن با لباس مبدل، ضمن حضور در سطح شهر اقدام به بازداشت متلک گویان نمایند. (946075) (moderator22)
 
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۵۷:۳۱
بازهم پاک کردن صورت مساله, بازهم بستن چشم روی حقیقت. خدایا چرا به بعضیا ذره ای بصیرت نداده ای؟ شاید هم داده ای ولی آنها نمیخواهند از آن استفاده کنند.
(طنز : یک کار دیگه هم میشه کرد: خانمها را تو خونه حبس کنیم!!! یک کار ساده تر هم هست: همه زنها رو از کشور اخراج کنیم!!!) (946390) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۲۵:۵۶
خيابون‌ها رو هم جدا كنيم يا زوج و فرد؟ (946448) (moderator22)
 
حسن
France
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۲۴:۱۱
با این روندی که ما جلو می رویم باید برای هر کسی یک نیروی انتظامی مامور کنند تا خلاف نکند!! ما به جای حل مسئله می خواهیم صورت آن را پاک کنیم، به جای آن که جامعه خود را پالایش کنیم و بدانیم چرا مثلا در همین ترکیه مسلمان یا مالزی یا اندونزی یا امارات یا هر کشور مسلمان دیگر اصلا چنین مسائلی نیست، ما هم ضمن رد بدی های آنها، خوبیهایشان را بیاموزیم و به قول پیامبر اکرم (ص): اطلبوا العلم حتی بالصین. این دانش اجتماعی را از آنها بگیریم، فقط به دنبال درمان علامتی هستیم، مثل کسی که تب دارد و به جای رفتن به دنبال علت مرتب مسکن مصرف کند!
خواهر یا برادر گرامی، اصلا اگر همه را در زندان کنند و صبح تحت الحفظ به سر کاری بروند و برگردند، داخل خانه همه دوربین نصب باشد و هر کس پابندی داشته باشد که از محیط کاری و خانه اش دورتر نرود بهتر نیست!!! (946565) (moderator22)
 
Mahnaz
Germany
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۱۵:۵۶
ba in newshtare karshenasane 100% moafegh hastam ke ,,, jana sokhan az zabane ma migooi , jarimehaye sangin tarbiyat dar khanewadeh ,,, wa madares ,, tatile jokhaye kasif ,, ke dar iran rawaj darad !!!tashile ezdewaj ,hazfe mahriye bala ,, dar awaz ghardad baraye sherakat dar amwale manghol wa ghayre manghol be surate 50% az tarikhe bad az ezdewaj ,,, ba tashakor be nazare man hata 110 seke dar sharayete knoni ke seke 900 hezar t mibashad maghol nist ...  (946085) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۱۸:۳۱
اون زنايي كه اينجور چيزا نصيبشون ميشه اكثرا خودشون.... (946093) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۳۵:۰۴
لعنت به تو, معلومه تو خودت از اون مردهای ... هستی (946251) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۱:۰۱
كافر همه را به كيش خود پندارد.....

براي خيلي از آقايون هيچ فرقي نمي كنه كه خانم مربوطه چه ظاهري داره. مهم اينه كه زن باشي تا آنها به مقاصد كثيفشون برسن. لطفا اول فكر كن بعد چيزي بگو (946319) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۲۳:۵۳
برای مردان هوسباز چادری و بی حجاب فرقی نداره.فقط مهم اینه که طرف زن باشه.همین. (946443) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۲۹:۵۲
ولی خیلی هم بیراه نگفته ها
اینروزا برخی دخترا رو که میبینی واقعا خیلی زننده رفتار میکنن
از طرز صحبت کردن و راه رفتن و غمزه اومدن و ... جوون بد بخت پای ماهواره نشین تحریک شده که سن ازدواجشم رفته بالا تو اوج جریانهای جنسی جسمانی خب مثل باروت میمونه بایه کبریت کوجک هم منفجر میشه. حالا باید اصلاح کنه که اکثرا شو پاک کنه چون اکثریتی در کار نیست
برخی ها (946462) (moderator22)
 
0000
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۴:۵۵:۲۷
خودت میگی اخوی ما که همچین نمیشیم کانال های مستهجنش ببند تا کمتر اذیت شی مگه مجبوری عمو پورنگ ببین برات بهتره (947658) (moderator1)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۲۱:۰۶:۴۴
بالاخره ما نفهمیدیم شما از این پوشش به قول خودتان زننده بدتان میاد یا تحریک میشین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟// (949285) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۲۴:۴۹
اگه راست میگی مادر ، خواهر یا همسر خودت رو تو هر ساعتی که میخوای تنها بفرست به یکی از مراکز خرید و وایسا از دور نگاه کن تا بفهمی چقدر کودکانه نظر دادی (946566) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۲۶:۲۹
کسی که خودش به دیگران به چشم بد نگاه می کند همه مردم را مثل خودش می بینه (946706) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۲۸:۱۵
منع کردی
پس منتظر باش ! (946712) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۳۲:۳۲
یک سری آدم های بدبخت و بیکار و سرخورده از جامعه و بدون امید به آینده و خیلی ضعیف و بی ملاحظه و ... در حال انجام این کار هستند
از آنجایی که کشور ما با حرف اداره میشود و شکل ثروتمندان و قدرتمندان جامعه اکثرا حرف زدن و حرافی کردن است و حتی برای این حرافی پول های آنچنانی میگیرند و حاضر جوابی نیز جزو خصلت های مهم آنهاست این موج به سرخوردگان جامعه القا میشود حداقل اگر بدبخت هستند میتوانند ژست این افراد را بگیرند ولی چون مایه ندارند در جهت منفی پیشرفت میکنند (946719) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۳۸:۱۱
از خانوادت بپرس تا حالا کسی مزاحمشون شده؟ (946732) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۱۹:۰۴
بابا براي مفاسد اقتصادي جا ندارن اونوقت براي مفاسد خياباني
بهترين راه حل استفاده اجباري از كارت شناسائي ملي و جريمه شخصي ميباشد كجاي دنيا اينقدر ناامني وجود دارد كجا آزار عملي اروپا 15 برابر ايرانه تو اروپا اگر يه زن فقط داد بزنه مرده بيچارس
در آمريكا ارتباط جنسي با فرد زير 18 ساله بايد 30 سال زندان بره
آزار جنسي در اروپا حتي بصورت دستي زندانهاي شديد و محروميتهاي سنگين از امتيازات اجتماعي داره و اگر مرده متاهل باشه كه بايد بره بميره (946095) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۳۳:۵۲
مجازات هم آنچنان تاثیری نداره چون اصل قضیه رو درمان نمیکنه فقط مخفی میکنه و میشه چیزی شبیه حجاب اجباری،بهترین راه فرهنگ سازی است (946347) (moderator22)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۵۱:۵۴
به نظر من راهكار صحيح. همان ترويج فرهنگ اسلام يعني ازدواج موقت است ولي بايد لوازم شرعي و قانوني اش مهيا شود مثلا فقط براي پسران عذب باشد. (946493) (moderator22)
 
55
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۴:۵۹:۱۹
شما اگر خواهر ویا دخترتان را برای عقد موقت جوانی عذب خواستگاری کند انقدر متین جواب میدهی یک سوزن به خودت بعد یک جوال دوز به مردم بزن . (947659) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۵۹:۴۲
مشكل مرم ايران اينه كه فكر مي كنن وضعيت اجتماعي جوامع اروپايي همون چيزي هست كه چند تا كانال ماهواره اي نشون ميدن !! (946767) (moderator22)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۲۷:۲۲
مطمئنم همین افراد مزاحم خیابانی اگر در ساحل دریای مدیترانه که همه کاملا بی حجاب هستند بروند نه تنها مزحمتی ایجاد نمیکنند بلکه حقوق تمام افراد را رعایت مینمایند و کاملا مطمئنم که در این مورد اصلا فکری نمی کنند
برای تصویب یک قانون و یک اصل باید همه جوانب انرا بررسی کرد و با زور و محدویت نمیتوان انرا اجرا نمود در مرحله اول باید بستر های لازم را مهیا نمود و سپس انرا تست ودر نهایت پس از عملیاتی شدن انرا اجرا نمود و مهمتر از ان بررسی مجدد پس از اجرائی شدن و این سیکل باید دائما ادامه یابد زیرا ممکن است قوانین براساس شرایط تغییر میکند (946114) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۵۴:۳۷
مشكل اين است كه آن كس كه به سواحل مديترانه مي رود و در ايران . مزاحم خياباني است آن عملي كه خواستار آن است در تركيه انجام مي دهد و بعد كه آتشش خوابيد به سواحل مي رود بنابراين مزاحمتي براي كسي ايجاد نمي كند. ريشه مشكل اين است كه غريزه جنسي در ايران به خصوص در بين جوانان وجود دارد و خيلي مواقع تحريك هم مي شود اما راهي صحيح و قانوني و شرعي براي اطفاي آن وجود ندارد چون بسياري جوانان حداقل تا سن 27 سالگي . شرايط و استطاعت مالي براي ازدواج ندارند. (946498) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۳۵:۰۹
یاید زبان متلک گویان را چون دست دزدان برید. اگر چندتا زبان بریده شود دیگر کسی این کار را انجام نمی دهد. (946133) (moderator22)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۳۱:۳۰
پس را حل شما اشد مجازات است حال بیائید با دید شما قوانین را این چنین تغییر دهیم
1-اگر دانش اموزی درس نخواند انقدر بزنیمش تا ادم شود و درس بخواند
2-اگر مغازه داری اجناس خود را گران فروخت انگشتش را قطع کنیم
3- اگر کارمندی کم کاری کرد دستش را قطع کنیم
4-اگر فوتبالیستی پول بیتالمال را هزینه کرد پایش را قطع کنیم
5-اگرمسئولی حق مردم را خورد سرش را قطع کنیم
حا با این تفاصیل با این قوانین مملکت درست میشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (946341) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۵۵:۰۶
آيا اسلام نيز همين را مي گويد؟ (946499) (moderator22)
 
555
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۷:۵۷:۵۶
اسلام میگوید دست دزد را ببرید چه دزد بیت المال چه دزد ناموس البته دزد ناموس را باید اخته کرد تا در حسرت بسوزد و دق مرگ شود (946970) (moderator1)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۱:۵۴:۲۳
با زور هيچي درست نميشه (947588) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۳۷:۵۳
فرهنگ اسلامي ايرانيه ديگه ! كي مي خواهيد بارو كنيد كه ما مشكلات أساسي داريم (946138) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۰۱:۰۰
به نگاه غلط مرد ایرانی به زن بر میگرده قبل از انقلاب هم بود . همیشه همینجور بوده. (946397) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۵۲:۲۰
نیازهای جنسی غریزی جوانان را حل کنید.به متاهلین هم آموزش های جنسی را آموزش دهید.مطمئنا درصد این آزارها پائین خواهد آمد.مگر درصد خیلی کمی که مریض هستند. (946164) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۵۲:۳۴
نمونه ای از این برخوردها در واگن های مترو با ورود آقایان به واگن بانوان صورت می گیرد (946165) (moderator22)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۵۸:۴۵
چرا مسوولان نمي خواهند بپذيرند كه جامعه ما از بحران جنسي رنج مي برد. كساني را مي شناسم كه عراق و سوريه نرفته اند اما هر ساله ميليونها تومان خرج رفتن به تركيه و تايلند و دبي و ارمنستان و ... مي كنند. (946510) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۰:۵۲:۳۷
باید کسانیکه سابقه مزاحمت برای نوامیس مردم را دارند بعد از چند بار تکرار این

عمل شنیع، عقیم و سترون شوند تا به سزای عمل خود برسند. باید قانون بازنگری

شده و این موضوع در آن گنجانده شود. (946166) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۳۶:۴۲
آخه میترسیم از فردا همین بلا رو سره منتقدین سیاسی هم بیارین به همین بهانه (946354) (moderator22)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۰۵:۵۳
به نظر من این آمارها برای کلیه خانم ها نیست و بیشتر برای خانم های بد حجاب می باشد. حرف این حقیر این نیست که خانم ها برای مصونیت حتما باید چادر سر کنند قطعا حجاب صرفا چادر سر کردن نیست بلکه نوع ظاهر و رفتار یک خانم است
من اطمینان دارم در جامعه ما خانم ها با رعایت پوشش و رفتار خود می توانند این مشکل را حل کنند. (946186) (moderator22)
 
يک زن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۰۵:۴۲
سر را از زير برف جهالت و خود را به جهالت زدن دربيار بيرون . اين حرفها به درد نوشتن روي ديوار ميخوره، نتيجه اش را هم که ميبيني. (946291) (moderator22)
 
دی
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۴۵:۴۸
پس چی کار کنیم!!!!!!؟؟؟؟؟ (946481) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۱۱:۵۶
شما یک مردی آقا حبیب. چطور اینقدر با اطمینان حرف میزنی؟ (946298) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۱۵:۲۶
پس به گفته شما تقصیر دوبار گردن خلبانه ؟؟؟
خانها مجازات باید بشند اگه متلک شنیدند
خوبه عزیزم اینا برا تو تصویب میکنه اقای توکلی (946303) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۰:۲۷
اتفاقا مشكل همين پوششه (946317) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۲:۳۰
دیدگاهت خیلی حقیرانه و کوچیکه . مردی که شعور نداره اصلا نگاه نمی کنه ببینه زنی که داره اذیت می کنه استاد دانشگاهه یا یک تن فروش . چرا چیزی رو که نمی دونی بی خود نظر میدی . به چادری ها هم گیر میدن ، به مانتویی ها ، به ساده ها ، به آلامدها ، به همه . اینو بفهم ، بفهم (946323) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۰۶:۰۹
تمام این قضایا به دلیل کم شدن نظارت ها است.

باید نیروی انتظامی تعداد گشتهای ارشاد را افزایش داده و بخش ویژه ای را برای دستگیری افراد هتاک به نوامیس مردم تشکیل دهد. (946188) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۱۷:۰۶
راه دیگه کار فرهنگم که یخدی
همین کار را کردین ملت ایجور بار اومدند مردهای هیز ولی زنهای قدیس باشند (946307) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۵۹:۵۷
چطوره براي هر ايراني يك پليس در نظر بگيريم؟! (946516) (moderator22)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۰۱:۰۵
اين همه مي گيم ملتي رشيد و شريف و .. با فرهنگ غني چندهزار ساله .. فرهنگ غني ايراني اسلامي..! كو؟! در ورزشگاهها و خيابانها و... مي توانيد گوشه هايي از اين فرهنگ غني را ببينيم! (946519) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۷:۰۴:۳۱
54 تا منفی رو حال کردید . همه فریاد وامصیبتایشان بابت نابهنجاریهای رفتاری در کوچه و خیابان بلند است و سر تاسف تکان میدهند اما همین گشت ارشاد فاقد توانایی را هم برنمی تابند اما از سرکوب شدید این مسائل توسط پلیس اروپا و همین عربهای به اصطلاح ملخ خور تعریف و تمجید می کنند.
بالاخره یه باهوش پیدا میشه بگه باید چکار کنیم ؟ ! حتما کار فرهنگی ! نه ؟! و لابد همه هم میدانند که کار فرهنگی - اگر بکوب پشتش را بگیریم - حداقل 100 سال دیگه به مرحله جوابدهی می رسد. (946885) (moderator102)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۰۹:۱۴
ما جوانان دوست نداریم این کار ها را بکنیم ، از بس محدود شدیم ، تفریح نداریم ، محیط با نشاط و شاداب نداریم ، کار نداریم ، امنیت روانی نداریم ، شرایط ارضاء غریزه جنسی به صورت شرعی را نداریم از محیط سیاسی و خشن کشور که هر روز نزاع و داد وبیداد با دیگر کشورها دارند خسته شده ایم و مخصوصا صدا و سیمای بی شور و نشاط داریم در یک کلام خسته ایم و گوشمان از حرفها و وعده های قشنگ ولی بدون عمل مسئولین کشور پرشده و دوستشان نداریم. (946190) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۲:۱۴
فرهنگ و اخلاق هم ندارید؟ (946322) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۳۸:۵۴
خوب اینها که گفتی منم قبول دارم ولی چه دلیلی واسه آزار زنان بی گناهه؟ (946356) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۴۰:۴۵
آها ! حالا که خدا بهت لطف کرده و مرد آفریده شدی ، باید تاوان تمام کمبودها و حقارت هایی رو که می کشی از زنان و دختران بیچاره توی خیابان بگیری ؟؟؟ عجب استدلال مسخره و تهوع آوری !!! از این گذشته ، مگه زنان هم همین کمبودها و نابسامانی هارو - حتی بیشتر - ندارند ؟ فتوا بده زنها در عوض چه کار کنند و مزاحمت واسه کی درست کنند ؟ خدا یه کم شعور و اخلاق نصیبتون کنه . همین (946357) (moderator22)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۰۲:۵۲
زناني از ايران با تاسف بسيار براي روسپيگري به كشورهايي در شمال ايران مثل نخجوان يا در جنوب مثل دبي مي روند براي اينكه به راحتي و بدون ترس و استرس . درآمد كسب كنند. اين واقعيت بسيار تلخ جامعه ايراني است. چرا ايراني به اينجا رسيده است كه اين همه ننگ و عار را تحمل كند؟ (946521) (moderator22)
 
گرشاسبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۵:۰۶:۴۳
حمید عزیز انسان از هرچیز منع گردد حریص و کنجکاو میشود و نیاز جنسی اگر با ازدواج رفع نشود به صور متلک و تجاوز جنسی و خودارضایی و .... در پی رفعش برخواهند امد البته باز به سطح فرهنگ و خانواده افراد و تربیت فرد بستگی مستقیم دارد (947660) (moderator1)
 
هومن فرخ نژاد
Sweden
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۱۰:۵۷
اگرچه در صحت چنین آمارهایی می توان تردید کرد به ویژه آنکه منبعی هم برای آن ارائه نشده اما در هر حال مشاهدات عینی هم اصل موضوع را تایید میکند و حکایت از بالا بودن امار اینگونه تعرضات دارد که باعث تاسف است.مسئولان موظفند اینگونه ناهنجاریها را ریشه یابی و برای رفع آن چاره اندیشیهای اساسی و بلند مدت بنمایند.
اما نکته ای که در ریشه یابی این مسائل به نظر من کم سواد می رسد این است که درست است که جامعه ما به معنای مصطلح کلمه «دینی» و «مذهبی» است اما در تعلیمات،تبلیغات،آموزشها و ارائه مفاهیم دینی بر جوهره اصلی و حقیقی دین که (باز هم به نظر این حقیر) همانا «اخلاق» «احترام به حقوق دیگران» «کرامت انسان و معنای دقیق و درست آن» و مسائل این چنینی است بسیار کمتر از سایر مسایل مرتبط با دین تاکید می شود.بر خلاف تصور رایج این نقیصه نه تنها در عملکرد متولیان رسمی دین یعنی روحانیت و یا آموزش و پرورش رسمی ،بلکه حتی در آموزش های دینی مادران و پدران و درون خانواده هم دیده می شود آنقدر که مادر عزیزتر از جانم در کودکی راجع به مثلا مصایب امام حسین علیه السلام و وقایع عاشورا،داستان مظلومیت حضرت زهرا سلام الله علیها و این که در محرم و ماه رمضان چه باید بکنیم در گوشم خواند -که در جای خود مهم است- بر زشتی غیبت -دروغ-سخن چینی-کینه توزی و... تاکید نکرد و به همچنین روحانیون بر منابر و وعاظ و خطبای جمعه-اگرچه همان مادرم و مادرانش نیز دینشان را از همین منابر و روحانیت دارند.
لطفا بدور از پیشداوری و زمینه های ذهنی در مورد این «مثال»قضاوت کنید:عزاداری امام حسین علیه السلام با همه ارزش و عظمت و تاکیداتی که بر آن شده امری «مستحب» است (دقت کنید :مستحب)و رعایت حقوق دیگران «واجب»،اما حجم انرژی،هزینه، وقت،امکانات،تبلیغات،محتوای سخنرانیها،کتابها،پژوهشها و .... کلا نمود و ارزش و اهمیتی که در سطح کلان جامعه به این دو امر اختصاص یافته است را با هم مقایسه کنید.حتی اگر ادعا شود هدف نهایی برگزاری عزاداری امام حسین و سایر شعائر و مناسک دینی هم همین نهادینه نمودن اخلاق اسلامی در میان شیعیان بوده،روش پرداختن به آن اکنون نتیجه مطلوب را نداشته است. لذا باید در این روشها بازنگری شود. (946200) (moderator22)
 
علیخانی
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۱:۴۱:۰۳
عزاداری امام حسین(ع) در گذشته توسط یک عده انسان هایی اداره می شد که به حقیقت عزاداری و پیام خون امام حسین(ع) اعتقاد و باور داشتند، عزاداری امام را فقط در سینه زدن و طبل بزرگ و ... نمی داستند، همین دغدغه هایی که شما بیان کردید در مجلس عزای امام بیان می شد، در گذشته روحانیون در مجلس عزای امام حسین(ع) از شجاعت و ایثار و ناموس پرستی و اخلاق ائمه می گفتند بروید سخنان واعظان و علمای گذشته مثل مرحوم فلسفی و کافی و...را مرور کنید،اما امروزه متأسفانه در بعضی از جاها مجلس امام در دست کسانی افتاده که وقتی می خواهند به هیئت بروند و طبل بزنند اول ژل می زنند و ابرو بر می دارند، امروز مجلس امام دست مداحان بی سواد افتاده به جای اینکه دست علما باشد؛ امروزه مگر در مجلس عزای امام حسین چشم چرانی و متلک گویی نداریم؟ در گذشته پاک چشمی و ناموس پرستی از ویژگی های دوستان امام حسین و سردسته هیئت ها بود، باید آنگونه شویم که بودیم. (947307) (moderator1)
 
م.م
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۲۰:۲۰
چه عجب. مشکل به این بزرگی و وسیعی بالاخره یه جایی مطرح شد. بطور کلی در تربیت پسران ما بسیار کم کاری شده است. و بسیاری از مردان و پسران ایرانی در زمینه تربیتی و اخلاق ضعیف هستند. (946216) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۷:۲۴:۱۰
و چیزی که در این بین مغفول مانده این است که همین زنان در نقش مادر چنین چیزی را در پسران خود نهادینه کرده اند که به صرف مذکر بودن میتوان هر عملی را انجام داد بدون اینکه قرار به پاسخگویی باشد و جامعه نیز نگاه پرسشگرانه نخواهد داشت . به صرف مذکر بودن - و نه مرد بودن - میتواند با هر زنی غیر از مادر و خواهر و محارم آنگونه که عشقش می کشد برخورد و رفتار کند (946908) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۲۱:۰۰
(الناس علی دین ملوکهم ) و نباید توقع داشته باشیم مردم ایران مردم مودب و با حیا و راستگو باشند (946217) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۷:۲۶:۵۷
یعنی بشینیم و دست روی دست بگذاریم تا ملوک دیندار و با خلاق بیایند ؟
این استفاده ابزاری از روایت برای فرافکنی است .
با این حساب تا ده سال آینده ایران بهشت موعود عیاشان و بوالهوسان خواهد بود (946912) (moderator1)
 
ترکستان
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۲۳:۴۴
شما را به خدا برای لحظاتی این پلیس و تفکر امنیتی را رها کنیـد، و این پدیده های دردناک را بهانه ای قرار دهیـد برای بازنگری بر سیاست های فرهنگی نادرست خود! زمانی خردمندانی بودند که به ما میگفتند این راه که می رویم به ترکستان است، اما ما کار خودمان را کردیم، انقدر بر اشتباهات اصرار می ورزیم که اشتباه هم از ما خسته می شود! (946223) (moderator22)
 
مجتبی
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۲۴:۵۳
خیلی از زنان ما خودشون خودشون رو در معرض این آزار و اذیتها قرار میدهند و خیلی هم لذت میبرند از این به اصطلاح شما آزار و اذیت زبانی.
البته در این بین خیلی از خانم ها و دختران هم بی گناه در معرض این آزار و اذیتها قرار میگیرند که بایستی به اینها گفت آزار و اذیت نه اونهایی که خودشون مریض هستند و دنبال متلک و اینجور چیزها هستند
وقتی که قوم و ملتی امر به معروف و نهی از منکر را که سنت خدا و پیامبر خدا هست ترک کنند و به حرزه گی و شهوترانی روی بیاورند اونوقت باید فاتحه اون قوم و ملت رو خوند (946225) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۳:۰۸
امر به معروف آدم میخاد نه ناکس
گیریم زن یا دختری برهنه باشند تو باید متلک بندازی اینم شد توجیه
برو ترکیه متلک بنداز ببین بات چکار میکنند خیلی راهت محکوم میشی (946325) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۵:۰۷
تو هرزگی رو درست بنویس ، بعد افاضه کلام کن . یه بار دیگه مقاله رو بخون آقا مجتبی . تو اروپا امر به معروف و نهی از منکر داریم ؟ یا نه مشکل چیز دیگه است و اونم عدم تربیت اخلاقی و جنسیتی پسران ما از بدو تولد و محدودیت های اجتماعیه (946328) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۷:۳۱:۴۸
دیدی ! تا اسم امر به معروف و نهی از منکر و کلا اسلام میاد یهو 100 تا منفی میدن . این یعنی عناد نه منطق : " ببین چی گفته نه اینکه کی گفته "
تو ترکیه و اروپا انواع کلوپ های شبانه برای آدمای مریض درست شده اونم نه مفتی و بدون هزینه در ضمن پلیسی دارن - شما بخونید گشت ارشاد - که به شدت این مرض پراکنی ها را سرکوب میکند (946923) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۳۰:۴۲
اقتصاد نمونه ... را برای صادرات به کشورهای جهان به ویژه جهان اسلام در این دوره ایجاد و توسعه دادیم
و حال نوبت توسعه و صادرات فرهنگی ما که همگی فرزندان این اتقلاب هستند رسیده است
آیا زمان بررسی علل و بازنگری نرسیده است که آنچه انقلاب ایران میخواهد با تیمهای مادی و منفعت طلاب گروههای مانند یز... و کن.... و...
که خود تیمهای جمع مال را تشکیل داده اند رسیده است (946237) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۰۵:۳۱
يك حوزه را بگوييد كه ما و مسوولان ما در آن موفق عمل كرده باشند با اين همه ادعايي كه مسوولان ما دارند كه گوش فلك را كر مي كند!
اقتصاد
سياست داخلي
فرهنگ ديني
مسائل اجتماعي
محيط زيست
آثار تاريخي و ميراث فرهنگي
.... (946529) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۳۰:۵۲
"آزارهای گفتاری خیابانی در کشور ما 5 برابر کشورهای اروپایی است، همچنین در کشورهای اروپایی آزارهای عملی 15 برابر کشور ما می‌باشد. "
جمله دوم برعكس نيست؟ از كل مطلب بر مياد كه جمله دوم بايد ايران 15 برابر باشه و اگر اينطور نيست بايد جوري اشاره بشه كه خواننده فكر نكنه كه اين جمله اشتباهه كه البته بعيد هم به نظر مي رسه كه اشتباه نباشه. (946239) (moderator22)
 
اسي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۴۲:۲۲
اشتباه نيست
بلكه آمار كساني رو نشون ميده كه جرات ميكنن تا شكايت خودشونو به مراجع ذيصلاح اعلام كنن در حاليكه خيليها از ترس آبرو هيچوقت دست به اين كار نميزنن (946360) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۰:۵۳:۵۹
علیرغم نامطمئن بودن امار های ارایه شده ، باید این رو هم در نظر گرفت که مفهوم آزار عملی در اروپا خیلی با ایران فرق داره و خیلی از مواردی که در اونجا جرم محسوب میشه در ایران کاملا طبیعی به حساب میاد . مشکل اصلی از فرهنگه ودر درجه دوم نبودن قانون . (947523) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۳۱:۵۰
وقتی حکومت به خودش اجازه میده که به نام امر به معروف ونهی از منکر برای بانوان ایجاد مزاحمت کنه دیگه از مردم عادی گلایه ای نیست. (946241) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۷:۳۴:۴۲
ایرادش همینه که اسم امر به معروف و نهی از منکر روش گذاشتند اگه کلمه معادل اروپایی کاری که پلیس اونجا برای مقابله انجام میدهد روی آن بگذارند مسئله حله ! میشه مدل مارک دار امر به معروف و نهی از منکر (946930) (moderator1)
 
صمصام
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۳۴:۳۶
بله این واقعیتی است که ماهها و شاید سالها پیش باید به آن به طور جدی نگاه میشد ...اما متاسفانه هرگز و هرگز و به دلایل نامعلوم (شاید هم معلوم ) و شاید هم عمدا" مغفول و متروک ماند ....موضوع تعرض (کلامی و فیزیکی)خیابانی واقعیتی است که بخشی از پیکره آلوده جامعه ماست ... روانشناس محترم آماری از کشورهای اروپا مطرح کرده که جای تامل داره .... بله انجا اروپاست و اینجا ایران .... آنجا چه بد ، چه خوب چه ما بخواهیم و چه نخواهیم این معضل در اروپا سالها قبل حل شده است .. یک جوان اروپایی اصلا نیازی به متلک پرانی و مزاحمت ندارد چون برای رفع نیاز (نه حل مشکل) از سالها قبل اقدام شده .... مکانهایی برای حل اینگونه نیازهای جوانان در نظر گرفته شده که دارای ضوابط ومقرراتی مدون است .. اما در کشور ما هرگز و هرگز گویا هیچ اراده ای برای حل این مشکل وجود ندارد ... البته سالها قبل زمزمه ندوین اساسنامه خانه عفاف مطرح شد ولی هرگز به نتیجه نرسید .... متاسفانه در کشور ما ورود به اینگونه مباحث از ورورد به سیستم امنیتی ناسا خطرناک تر است !!!! چرا دولتهای بعد از انقلاب هرگز فکری برای این معضل جدی فرهنگی نکرده اند ...واقعیات کشور ما با واقعیات کشورهای اروپایی کاملا متفاوت است ... در کشور های اروپایی چون مکانهایی برای حل نیازهای جنسی جوانان در نظر گرفته شده است لذا چنانچه در مکانهای عمومی مانند خیابان و ..... فردی مزاحم زنها ودختران شود به عنوان یک مجرم و مزاحم نوامیس شناخته شده و اشد مجازات برای وی لحاظ میشود ...... (946248) (moderator22)
 
زهر ا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۳۵:۰۸
تعرض كلامي و مزاحمت خياباني در ايران 100در صدوجود دارد محال زني براي تاكسي در خيابان باشد ماشين بوق و چراغ نزند و درخواست غير متعارف نداشته باشد ولي در خا رج از كشور من هرگز با چنين صحنهاي مواجه نشدم با توجه به اينكه يك زن به تنهاي چند ماه در خارج از ايران در كشور غير ديني زندگي كرده ام به نظر من مزاحمت خياباني هيچ ارتباطي به ماهواره يا حجاب زنان ندارد ريشه در فرهنگ و تربيت و نوع نگاه به زن به عنوان يك وسيله شهواني نه به عنوان يك انسان كه داراي توانائيهاي است نگاه مي كنند باعث مي شود كه مردان به عنوان رفع تمايلات خود به زنان بنگرند و با ازدواج مردان و ايجاد فضاي معنوي و بستن مراكز تفريحي جوانان ومقابله پليس امكان ندارد بتوان مزاحمت خياباني حل كرد و هر روز بدتر هم مي شود زيرا ريشه در تربيت فرزندان در خانواده و مدارس از كودكي تا بزرگسالي دارد زيرا مزاحمت خياباني تنها شامل جوانان و نوجوانان نمي شود بلكه بسياري از اقشار مسن جامعه هم شامل ميشود ايا بهتر نيست محيطي را براي حضور جوانان در مراكز علمي و تفريحي همگام با زنان جهت اعتلاي كشور فراهم نمائيم . تا اينكه خيابانها را فضاي ناامن براي زنان و دخترانمان نمائيم . لطفا الف جرات كن و چاپ كن (946252) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۱۱:۳۵
مساله اين است كه غريزه جنسي در ميان همه انسانها وجود دارد و مختص به يك كشور خاص نيست. نمي شود گفت در ايران . غريزه جنسي در جوانان وجود دارد ولي در كشورهاي اروپايي وجود ندارد. مساله اين است كه اروپايي ها . مشكل جنسي جوامع خود را حل كرده اند حالا يا درست يا نادرست كار ندارم. بلاخره حل كرده اند. گرچه آنها هم خانواده دارند و به خانواده بعد از ازدواج خيلي پايبندند. حالا ببينيم در كشور ما آيا اين مشكل جنسي حل شده است يا نه؟ در ايران تنها راهكار ازداج دائم است كه با توجه به شرايط اقتصادي بد و وخيم و مسائل اجتماعي و فرهنگي ديگر و دانشگاه و ... يك پسر جواني ايراني كه در 15 سالگي به بلوغ جنسي مي رسد حداقل تا 27 سالگي امكان ازدواج ندارد. تازه اين 27 سال كه گفتم در موقعي است كه اين پسر جوان از دانشگاه فارغ التحصيل شود و خدمت سربازي اش را هم برود و تازه يك شغل درست و حسابي با يك درآمد بخور و نميري پيدا كند.. خوب راهكار مسوولان و شما براي اين جوان چيست؟ نمي گويم همه اما حداقل 70 درصد پسران جوان ايراني اينگونه اند كه پدرشان نيز توانايي مالي براي كمك به آنها را ندارد. (946542) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۱:۰۳:۳۹
کاملا موافقم .ضمنا لازمه به بعضی از کاربران یادآوری کنم بدترین متلک ها رو وقتی شنیدم که با ظاهری کاملا ساده و "گشت ارشاد پسند" بیرون بودم . وقتی با مزاحمت چندین دقیقه ای یه موتورسوار روبرو شدم و به 110 زنگ زدم متاسفانه اولین جوابی که شنیدم این بود : ببین چه ریختی اومدی بیرون که دارن مزاحمت میشن!!!!
ضمنا این روزا آقایون زن و بچه دار بیشتر مزاحم میشن ،گناه رو گردن بالارفتن سن ازدواج ،ماهواره و... نندازید.
قبول کنید که" یاد نگرفتیم و یاد ندادیم که برای انسانها حرمت قائل بشیم" (947530) (moderator1)
 
Japan
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۱:۵۸:۰۵
1- ناهنجاری های روانی و رفتاری :
یک جــــــوان در هر نقطه ای از جهــــــان، بنا به میـــزان
آموزش و تربیت های فرهنگی خــاص آن منطقه برداشت
جامعــــی از ماهیت وجودی غرایز برگرفته و بنا به تعاریف
بین المللی رایج در جهان، از هر غــــریزه خود (جسمی و
روحی) در جای خودش استفاده میکنــــــــد.
زمانی که تعریف کلی غرایز انسانی، بصورت سلیـــقه ای
باشد و در عین حال تحکــــــم در اعمال آن روش بوجود آید،
عامل بشدت محــرکی در شکل گیری و گسترش حقیقت
زشت و تلخی بنام "ناهنجاری رفتاری" از دل آن بیرون می
آید. (مقایسه بفرمایید با جوامعی با غنـــای فرهنگی بالا
صرفنظر از هر مذهب و کیش و آیین هایی که دارند.)

2- فقدان تعریف معنی جـــــــــامع تجاوز به حریم خصوصی :
حقیقت بسیار روشنی بنام "حــــــــریم" و "خصــــــوصی"
در کشور ایران، صرفا" تحــــــریف آن بوده و برداشت کاملا"
غلطی به جامعه تزریق و القا میشود. این موضوع نه فقط
در مورد بانوان، بلکه تمثیل یک واقعیت عمومی در سراسر
مسایل روزمره رایج است.

البته واضح است که مســــایل حاشیه ای فراوانی در کنار
تعاریف بالا، حلقه اتصالی سلسله واری از شکل گیــــری
انواع دیگر معضلات را سبب شده است.
کار ما مشکل ریشه ای بسیــار عمیقی دارد و هر چه بماند
راه کارها محدودتر و غیــر عملی تر خواهد شد که عملا" تا
حال اینچنین بوده است و با اعمال اعمـــــــــــــــــــال غلط
نتیجه مطلوبی هرگز متصور نخواهد بود (عطف به ماسبق). (946280) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۲:۱۷:۵۵
باسمه تعالی

متاسفانه این دو مورد چنان شایع شده که دادن تذکر را هم مرتکبین برنمی

تابند ومسئولین این قسمت ها هم با بی تفاوتی از کنار آن عبور می کنند؛

1- رانندگی تاکسی ها از طرف راننده به جوانانی واگذار می شود که نه ظواهر را رعایت می کنند ونه در استفاده از نوارها رعایت حداقل ها را می نمایند.به طوری که پخش آهنگ های مبتذل وبا صدای زن دیگر هیچ قبح به حساب نمی آید.

2- فروشندگاه بخصوص فروشندگان عطر وادکلن ولباس زیر که متاسفانه بسیار وقیحانه برای ارائه محصولاتشان هیچ ضابطه ای را در نظر نمی گیرند. (946310) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۳۰:۳۸
تو هم برای خودت عالمی داری.این مزخرفات چیه که میگی؟مشکل از نوار و ادکلنه؟؟؟؟؟؟ (946464) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۱:۴۶:۲۸
ادب مرد به زدولت اوست. (947582) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۵:۰۸:۵۸
بند 1 حرفات قبول دارم بقیه اش را نه (947662) (moderator1)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۰۲:۰۱
سطح درک زیر خط فقر! (946399) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۰۸:۵۵
با سلاماین بوی روح پرور از آن خوی دلبرست

وین آب زندگانی از آن حوض کوثرست

ای باد بوستان مگرت نافه در میان

وی مرغ آشنا مگرت نامه در پرست

بوی بهشت می‌گذرد یا نسیم دوست

یا کاروان صبح که گیتی منورست

این قاصد از کدام زمینست مشک بوی

وین نامه در چه داشت که عنوان معطرست

بر راه باد عود در آتش نهاده‌اند

یا خود در آن زمین که تویی خاک عنبرست

بازآ و حلقه بر در رندان شوق زن

کاصحاب را دو دیده چو مسمار بر درست

بازآ که در فراق تو چشم امیدوار

چون گوش روزه دار بر الله اکبرست

دانی که چون همی‌گذرانیم روزگار

روزی که بی تو می‌گذرد روز محشرست

گفتیم عشق را به صبوری دوا کنیم

هر روز عشق بیشتر و صبر کمترست

صورت ز چشم غایب و اخلاق در نظر

دیدار در حجاب و معانی برابرست

در نامه نیز چند بگنجد حدیث عشق

کوته کنیم که قصه ما کار دفترست

همچون درخت بادیه سعدی به برق شوق

سوزان و میوه سخنش همچنان ترست

آری خوشست وقت حریفان به بوی عود

وز سوز غافلند که در جان مجمرست

سعدی

اینکه حجاب یک اصل است در حفظ حرمت ها ،به عقیده ی بنده هیچ شکی در آن نیست
اما اینکه از چه راهی و با چه هدفی انجام شود،بسیار حائز اهمیت است
نحوه و منبع آمار بسیار حائز اهمیت است،اینکه آقای دکتر این آمار را چگونه محاسبه نموده است،جای تامل دارد،ولیکن در رابطه با اینکه رعایت حریم خصوصی افراد را نادیده بگیریم ،کار ناپسندی است
اما ماهیت موضوع را اینگونه مکتوب می نمایم
عوامل تاثیر گذار در یک جامعع مربوط به فرهنگ آن جامعه ،اقتصاد،سیاست و ....می باشد،لذا وقتی در یک جامعه حقوق افراد به راحتی زیر پا گذاشته می شود،نه تنها باعث ایجاد آسیب می شود،بلکه آسیب پذیر نیز می نماید،در دنیایی که فیلتر کردن هم آنچنان اهمیتی ندارد و امنیت را واقعا نمی توان 100%عنوان نمود،آیا می توان با طرح امنیت اخلاقی امنیت جاودان ایجاد کرد؟
آیا می توان با ایجاد رعب، امنیت جاودان ایجاد نمود؟
با رعایت حقوق یکدیگر،فراهم کردن زمینه مناسب جهت ازدواج،تشریح علوم انسانی و اسلامی در راستای ارتقا دانش بشری ،آموزش صحیح ،می توان بخشی از این مشکلات را حل نمود
ریشه ی اینگونه مشکلات در نوع نگرش است ،لذا این نگرش ما هست که ما را به انجام عملی وادار می سازد
اینگونه نگرشها هم از آسیب های اجتماعی ،نوع فرهنگ در جامعه،نوع بعضی از سیاست های اجرایی در دانشگاه ها،مدارس و امروزه در بعضی از خانواده ها سرچشمه می گیرد (946409) (moderator22)
 
خسته
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۳۳:۱۸
حجاب اجباری و سخت گیری و محدودیت های روابط اجتماعی و دخالت در حوزه ی شخصی افراد و بی توجهی به مسائل جنسی جوانان و سرپوش گذاشتن بر این مسائل و عدم آموزش فرهنگی و اخلاقی افراد در سنین پایین و در نظر نگرفتن سلیقه ی شخصی افراد در مسائل شخصی و اصرار بر این سیاستهای غلط نتیجه ای غیر از این در بر ندارد ....بسیار بحث طولانی و جامعی است که باید در فضای آزاد و بدون هیچ گونه مصلحت اندیشی در مورد آن بحث شود . نا هنجاریهای رفتاری و جنسی و جرایم مربوط به آن در کشور روز به روز در حال افزایش است و یکی از دلایل مهم ازدواج دیر هنگام جوانان و همچنین طلاق زودهنگام ، خیانت و ... در کشور ناهنجاریهای رفتاری و جنسی است . (946473) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۴۵:۲۹
مملكت به آخر خط خود در هم چيز رسيده. بي اخلاقي ها- فساد - تورم و گراني- بيكاري - دروغگويي مسئولين و مردم - دزدي با كمال وقاحت بين مسئولين وو مردم - تجاوز - و ... هزارن چيز ديگر. مهمترين علت اين موضوع ، نبود عقلانيت در بين مسئولين و بالتبع آن در جامعه است. مردم عقلايي ، فرد عقلايي را به راس مي نشاند و مسئول عاقل با سياستهاي عقلايي فرهنگ - اقتصاد - جامعه و.... را منطقي و عقلايي درست مي كند. الان چطور؟؟؟ چه كساني در راس تصميم گيري ها هستند؟؟؟؟ (946480) (moderator22)
 
علیرضا
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۳:۴۶:۰۲
عطش های اینجوری با رفع محدودیت از بین میره.
حجاب اگه آزاد بشه... از عطش می افته و خیلی عادی میشه.
چند تا صرافی اگه دلار رو ۱۲۲۶ بفروشن و تقاضا رو سیراب کنن... دلار هم از تب و تاب می افته

جامعه طبف داره... تحت هیچ شرایطی یه دست نمیشه (946482) (moderator22)
 
هستی
Netherlands
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۰۶:۱۶
یادم میاد چند وقت پیش یه مقاله گذاشته بودید که ججاب اسلامی امنیت زنان را حتا از اروپا هم بالاتر برده! فکر نمیکنید که با این مطلبی که الان چاپ کردید تناقض داره؟ (946530) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۱۳:۳۴
باید ریشه را خشکوند چون زدن شاخ و برگ باعث تقویت درخت میشه.
به جای برخورد با ادمهای بیمار باید بیماری درمان و ریشه کن بشه.
محدودیت های بی مورد فقط باعث عقده ای تر شدن جامعه میشه. (946545) (moderator22)
 
مهندس ابراهيم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۲۰:۱۴
با سلام
اولا از سايت الف بسيار ممنون كه دور از رياكاري هاي كاذب كه مي گويند اصلا چنين مشكلاتي وجود ندارد به اين بحث پرداخته و خواهش بنده تداوم اين بحث در سايت مي باشد. دوما شما جامعه اي در نظر بگيريد كه پوشش مرد و زن شهوت انگيز ميباشد.
انواع فيلم را مي شود به راحتي پيدا و تماشا كرد.(پورنو)
پوشش برخي از خانمها از مدلهاي سايتهاي سكسي بدتر مي باشد و لي در آن جامعه با حقوق 700 تومني نمي توان زن گرفت يا شوهر كرد نتيجه اش را شما بفرمائيد...
اين راه بخدا اشتباه است من در اروپا و آمريكا بوده ام مي دونم اصلا وضع به خرابي ايران نيست (946560) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۱۴:۴۷:۴۹
با نظر شما كاملا موافق هستم. دقيقا (948659) (moderator102)
 
l
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۲۶:۳۶
وقتی در رسانه ملی و اسلامی و سینمای ما فیلمها شده متلک و آموزش اذیت و آزار کلامی به خانمها دیگه چه توقعی از جامعه میشه داشت .

یا اینکه در مناظره شخصیت یک زن فرهنگی را زهرا رهنورد را در رسانه ملی مخدوش کردن دیگه چه توقعی

و...

خدایا تنها پناه بر تو از شر تجاوزکنندگان .
-------------------------------------------------------------------------------------
من در جایی زندگی می کنم که برای رفتن به خانه از محل کار ایستگاه تاکسی و یا سواری مشخصی ندارد من محجبه و مانتویی هستم مجبورم سر جاده اصلی منتظر ماشین وایسم متاسفانه خیلی مورد مزاحمت بوق وچراغ ححتی کلامی قرار میگیریم اما آنقدر جسور و قوی هم روحی و هم کلامی و هم جسمی هستم که کسی اجازه حتی تنه زدن به خودش را بدهد با اشد برخورد میکنم .


زنان باید مراقب و قوی و نترس باشند و خوب از خود دفاع کنند . (946570) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۳۶:۴۵
رفتار زشته و درش شکی نیست!
اما جای سرکوب کردن، بگردید ریشه مشکل رو پیدا کنید.
اگر برای همون جوان متلک پران زمینه تخلیه احساسات و هیجانات روحی و جنسی در یک محیط مشخص داده بشه، آیا باز هم در خیابان جفتک پرانی می کنه و به خانم ها متلک میگه یا این که رفتار دیگه رو پیش می گیره؟
در کشورهای خارجی با فراهم کردن محیط هایی برای تخلیه هیجانات و ارضای نیازهای جنسی، خیلی راحت این مشکل رو در حد وسیعی ریشه کن کردن. کسی که نیازش به جنس مخالف رو تامین کرده، دیگر احتیاجی به آزار و اذیت افراد نداره. متلک و آزار لفظی از یک نیاز غریزی و ساده نشات میگیره. کسی که نیازهاش ارضا شده باشه و به قول عوام "چشم و دلش سیر باشه" به ندرت اقدام به همچین کارهای مسخره و پستی کنه!
دست رو خرخره جوون ها گذاشتید و راه تامین نیازهاشون رو هم بستید، اون وقت می خواهید که مثل ادم های معمولی و بدون عقده رفتار کنند.
خب این شدنی نیست عزیزم! شدنی نیست! (946591) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۵:۱۵:۰۶
راجع به متلک پران های پیر و متاهل نظرتان چیست ؟ آنها هم نیازهایشان تامین نشده ؟ ! (947667) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۴۲:۱۹
یک نفر تعریف میکرد یک خودرو جلوی دو خانم توقف کرده یکی از همان خانمها را با جیغ و داد سوار ماشین کرده و بردند و مردها ! همه تماشا میکردند و یک نفر نیز اقدامی نکرده است .میدانید چرا چون اگر کسی دخالت کند و اتفاقی بیفتد میگویند به تو چه مربوط مگر مملکت قانون ندارد .متاسفانه نه قانون درست اجرا میشود و نه اجازه میدهند مردم اقدامی کنند . (946599) (moderator22)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۴۴:۵۷
واقعا واقعا
فقط و فقط تنها مشکل ایران همینه و بس
مردم را با دوسانت روسری و مانتو و صف مرغ و تخم مرغ سرگرم کنند تا .....
1- شما از کدام دانشگاهین ؟
2- آمار را چطوری بدست آوردین ؟ مگه همه جاها دنبال خانوما وآقایون بودین ؟!
3-چرا در این مقالات اینگونه به مردای ایرانی توهین میشه ؟! چون آقای رستمی در مورد حجاب 4 تا مقاله نوشته کرده بوده . در همه جای جای اون مقاله فقط میگفت که مردای ایرانی چشم چرانند و خانوما بایستی چادرچاق چول بیان بیرون !!!!!!
نظر شما چیه ؟ (946603) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۵:۱۶:۰۶
حاشا کردن آمار دردی را دوا نمی کند (947668) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۴:۵۴:۰۹
چرا در صدا سیما ، مدارس،مساجد، دانشگاه ..... به آقایان نمی گویند اگر شما در محل زندگی خود مزاحم نوامیس مردم شوید مادر شما خواهر شما همسر آینده شما دختر شما ....در همین محل رفت وآمد میکنند حتما برای آنها هم مشکل پیش می آید
خلاصه بیائید افراد متخصص رادعوت کنید کار کار شناسی انجام داده راه کار اصولی منطقی پیدا کنید برای ارزای منطقی شهوت جوان ها فکری بکنید می توانید سن ازدواج را در حدی که اسلام گفته برسانید اگر نه روش دیگری را پیدا کنید مثلا
میتوان ازدواج دختر وپسر انجام ولی هر کدام ساکن خانه پدرشان باشند تا بتوانند مستقل شوند؟ در دنیای غرب چرا این مشکلات در این حد وجود ندارد البته مشکلات دیگر هست
آمار تجاوزهای زوری هر روز بیشتر میشود در صورتی که در کشورهای غربی اگر زنی خودش نخواهد کمتر پیش می آید متعرض او شوند (946627) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۱۰:۲۳
ناصر
عزیزان. ما هردم میگیم در غرب از زن استفاده ابزاری میشه و در ایران زن به جایگاه والای انسانی رسیده .اگر دقت کنین میبینین چرا شما (مذکر)نمیتونین به صورت یه مرد دیگه خیره بشین چون برمیگرده میگه چته عمو .اما اگه به یه خانم خیره بشین اون بنده خدا باید سرشو بندازه پائین وهرچی هم بهش گفتی جواب نده وبره ،یه وقتی هم اگه برگرده جواب بده وکل کل کنه یا تشر بهت بزنه خودت یا دیگرانی که شاهد ماجرا هستن میگین این زنه مورد داره وازوناشه والا زن نجیب که اینکارو نمیکرد.پس دیدین که برابری زن ومرد که میگن یکیش همین مورده نه موضوع ارث ومیراث ودیه .درفرهنگ ما اگه پسر خانواده دنبال دختر مردم بیوفته متلک بگه دوست دختر داشته باشه توخانواده بهش چیزی که نمیگن بماند بیشتر مادر وخواهراشم خیلی دلشون واسه همین گل پسر غنج میره ولی همین مادر پدرا به دخترشون که میرسه واویلا.کلا خوب فرهنگی داریم ما ایرانیا.یارو توپیاده رو پشت سر دو تا دختر داشت میرفت نزدیکشون که شد یه متلک گفتو ردشد چند متر اونطرفتر برگشت عکس العمل دخترا رو ببینه دید یکیشون خواهرشه.حضرت رسول فرمودند آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسند (946669) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۲۳:۱۰
تنها تعرض کلامی نیست بنده شب گذشته در یکی از محله های شهرری شاهد مست کردن عده ای از جوانان و عربده کشی انها در خیابان بودم
ایا کسی است جوابگو باشد اینگونه رفتارها را و.... (946701) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۲۶:۳۸
اینکه شخصی به شخص دیگر ابراز علاقه مندی بکند تعرض کلامی نیست بلکه نوع برخورد با این احساسات باعث شده که این ابراز احساسات خیابانی شده و در بیشتر موارد طول عمرشان هم بسیار کوتاه باشد
این بار مقصر نه انگلیس و امریکا و نه ماهواره و اینترنت است
در هیچ کانال ماهواره ای و یا فیلم هالیودی نمی بینید که شخصی در خیابان کسی را با الفاظ رکیک وادار به مراوده با خود بکند
این از تعلیمات غلط و محدودیتهای بیش از حد خودمان آن هم در مواقعی که سخت ترین فشارهای اقتصادی بر مردم وارد امده و شکست قبح و تابو یودن آن است
به همان دلیلی که عرض کردم فشار بیش از حد در بدترین شرایط اقتصادی
که اگر به هر جوانی در مورد نحوه برخوردش صحبت کنید برای شما از گرانی و اختلاس صحبت می کند
و پس از چند بار تذکر شدید و بی نتیجه نهایتا قبح عمل از دید او از بین رفته و برای تخلیه فشارهای روحی همه جانبه خود و جوگیر شدن در محیط دوستان ناباب دست به چنین اقداماتی می زنند
مادامی که مسئولیت کارهای فرهنگی با پلیس است انتظاری بیش از نباید داشت
مادامی که فقط دم از برخورد می زنید انتظاری نباید داشت
به راستی تا به حال فکر کرده اید که طی چند سال گذشته بیشترین فشارها و تهدیدها را در مواجه با این حرکات از مسئولین شنیده ایم آیا تاثیری هم داشته؟
نه اینکه نداشته 100 برابر بدتر شده
برگردید به دهه 70 و 60 و یک آمار میدانی بگیرید
متاسفانه با فرهنگ سازی غلط نسل جدید دچار مشکلات بزرگتر از مواردیست که عرض کردید
حالا شما همه اش بگویید تاثیر ماهواره است. مادامی که نمی توانید با ماهواره برخورد کنید دنبال راه دیگر باشید
راستی مگر خودتان ماهواره نمی بینید چقدر در شما تاثیر گذار بوده؟؟؟
بچه که بودیم ماهواره نداشتیم و می گفتند فیلم های مستهجن دارد و به همین دلیل ماهواره تهیه نمی کردند
الان که بزرگ شدیدم هر چه می گردیم این کانالهایی که فرمودید یا وجود ندارد یا کارتی بوده و ما تحریم هستیم. (946707) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۱ ۱۰:۱۷:۴۷
فيلم هاي تلويزيون و سينماي خودمان خيلي بدتر از كانالهاي ماهواره اي است (949971) (moderator102)
 
همشهری
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۳۳:۴۷
ببیائید واقع بین باشیم ... به فرض هم که ما آقایون خیلی بی ادب رو بگیریم ...
بی چاره قوه قضائئیه چی کار کنه ؟ این آقایون بی ادب رو کجا زندانی کنه ... جا نیست آقا تو زتدان پر زندان ها .... به نظرم باید دوباره زندان بسازیم ... (946722) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۳۳:۴۹
کسی که تقوا ندارد هرکاری کنید بی تقوایی می کند. هرکس باید تقوای خود را رعایت کند . وظیفه ی خانم ها حفظ حیا و عفت است و وظیفه ی آقایان هم حفظ چشم و حیا و عفت. اختلاط ها باید کم شود و در ضمن خانم ها مزاحمانشان را به خانواده ها و دستگاه قضایی معرفی کنند و بی خیال رد نشوند. مردم هم باید امر به معروف و نهی از منکر کنند. تمام مشکلات اینچنینی و گناهان نتیجه ی بی تقوایی و عدم امرونهی است. (946723) (moderator22)
 
یک خانم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۳۵:۱۸
دوست عزیز
این آقابان متلک پرتاپ کن مثل اینکه دست خودشون نیست که اینکار رو می کنند بعضی از آقایان هم که بی دلیل دنبال خانم ها راه می افتند و پشت سر خانم حرکت می کنند! واقعا خجالت اوره...! زشته ...! اینجور مواقع بهترین عکس العمل خانم ها چی میتونه باشه اخه؟! (946725) (moderator22)
 
007
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۸:۰۵:۴۰
اسپری فلفل بزنید و بعد از کور شدن طرف لگد زدن به نواحی حساس بدنش (946992) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۴۶:۵۲
وقتي پدر و مادر ها براي تامين نيازهاي مالي و مخارج خانواده مجبور به كار كردن بيش از 8 ساعت در روز باشند ( دو شيفت و سه شيفت كار كنند) تربيت فرزندان آنها همين مي شود . مسئولين فكر اساسي كنند . (946742) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۵۲:۰۲
يكي از بزرگترين تفاوتهاي "انسان" با "حيوان" كنترل غريزه جنسي است . (946752) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۵:۵۷:۱۰
به جای پیشنهاد به "بگیر و ببند و خفه شو و سرکوب" بهتر است ببینید ریشه کجاست. وقتی ازدواج دشوار دشوار، ازدواج موقت بایکوت دولتی می شود، معلوم است چه پیش می آید. (946762) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۷:۳۸:۴۹
بسیاری از مردان خیابانی را متاهلان تشکیل میدهند و بار منفی آن را جوانان مجرد به دوش می کشند . (946943) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۱۲:۳۲:۳۰
بخشی و نه بسیاری، اما نگاه کنید همان بخشی هم خود را زیر چتر جوانهای مجرد پنهان می‏کنند. اگر این بخش از ریشه‏ی ماجرا خشک شود فشار بر علیه مردان متاهلی که اقدام به این کار می‏کنند افزایش میابد.
در ضمن، از کجا می‏دانید که این مردان (به رغم سنی که از آنها گذشته است) مجرد هستند؟ (948306) (moderator102)
 
علي
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۶:۰۹:۵۹
آيا بنطر شما مهندسي وهدايت جامعه مشكل ندارد؟كه بعد از 33 سال حاكمييت اسلام در به نقطه ازشرايط فرهنگي-اجتماعي رسيده ايم؟ (946787) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۶:۱۱:۴۸
در همین کشور همسایه و مسلمان ترکیه اگر گذرتان به خیابان معروف استقلال در شهر استامبول افتاده باشد می بینید در این خیابان بسیار شلوغ و پر رفت و شد که تنها عابر پیاده در آن گذر دارد با پوشش افراطی اسلامی تا برهنگی اروپائی هیچگونه تعرض بدنی تا کلامی وجود ندارد.یکی از علت چنین تعرضات در کشورمان بیگمان محرومیتها و ممنوعیتها باید باشد. (946790) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۶:۲۲:۲۷
به اون عزیزان که علت رواج مزاحمت ها را بد حجابی میدانند باید عرض کنم که در جامعه اروپا زنان کاملا بی ججابند و ... (946805) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۶:۳۲:۱۷
در اروپا تعرض کلامی نیست بلکه تعرض جنسی است . (946819) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۸:۳۹:۰۱
آقای کارشناس ، آمار تعرض فیزیکی اروپا را هم مقایسه می کردند تا میدیدند که آمار تعرض فیزیکی در اروپا و آمریکا چندین برابر ایران است. (947034) (moderator1)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۵:۱۲:۱۴
خدا پدر تجربه رو بیامرزه
راستی اروپا خوش گذشت متجاوزان بیشتر کجاهاشن ؟ (947665) (moderator1)
 
نوسنده
United Arab Emirates
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۶:۳۶:۴۸
بنده سالهست در دبی زندگی میکنم
اینجا تاکسی فقط یک نفر یا یک واحد(خانواده-دوستان و,,) سوار میکنند نه مثل ایران هرقدم یکی پیاده سوار. بهیچ عنوان کسی جرات متلک ویا توهین به هیچ کسی اعم از زن یا مرد نمیکند کافیست ان شخص همان لحظه به پلیس خبر یا زنگ بزند تا به شدت با او برخورد شود. الیته بی حجابی و کاباره هست اما توهین یا به زور با کسی نمیشود برخورد کرد. به همین دلیل هم اینجا بین مردم جا افتاده که کسی به کسی توهین یا متلک یا تنه و غیره نمیزند چون پلیس اینجا حافظ و امین مردم است. البته اگر کسی خود بخواهد رفتاری غیر از این با او بشود البته فرق دارد قضیه. اما شما نیتوانید مطمن باشید در همه حال پلیش پشتیبان شماست اماآیا در ایران هم همین است؟تا زور نباشد ما جهان سومی ه آدم بشو نیستیم که نیستیم (946824) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۹:۳۰:۴۲
جاییکه پلیس حافظ اخلاق در جامعه هست قطعاً فرهنگ وجود ندارد. (947112) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۵:۲۲:۱۳
بالاخره ما نفهمیدیم پلیس باید سرکوب کنه یا نه بی خیال پلیس و گشت ارشاد و امر به معروف شیم .
یا شایدم مرغ همسایه غازه اگر پلیس دوبی و ترکیه سرکوب کنه جای تحسین داره اما واسه ما فقط و فقط کار فرهنگی کفایت میکنه (947670) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۶:۴۵:۱۴
ریشه همه این نابسامانی ها ناهنجاریها به مجموعه حاکمیت بر می گردد چرا که در برقراری عدالت ، ایجاد شغل، تقسیم ثروت ،بین افراد جامعه بی برنامه است. غریزه پدیده ای قابل انکار نیست اما قابل هدایت هست که هدایتگری آن از وظایف حاکمیت است . (946843) (moderator1)
 
فرهاد
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۶:۴۸:۲۸
قبلا مردم خودشون جلوی اینجور (نا)مردها رو میگرفتن. من خودم شاهد بودم ی آقایی چنان لگدی به نشیمنگاه یکی از این پست فطرتها زد که نگو... . اما الان "همه" چی عوض شده، اگه یکی از این کارا بکنه، ممکنه چاقو بخوره یا بدتر... ضمنا بعضی خانومها هم واقعا بدجور لباس میپوشن.. نمیگم چادریها 100 درصد در امانن. (946855) (moderator1)
 
سرباز
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۸:۰۲:۴۰
متاسفانه مقاله درج شده كاملا در جامعه ما وجود دارد علتش بهره برداري نادرست از آزادي بوده كه جوان فكر ميكند اين آزاديست و هر كاري خواست ميتواند انجام بده آيا كسي به خواهر و ناموس ما چشم بد داشته باشد خوشمان مي آيد زنان تو خيابان خواهر و ناموس همگي ماست شايد مال تو باشد (946983) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۸:۲۶:۳۸
اینا مهم نیست. مهم اینه که نظام سرمایه داری در حال فروپاشیه. (947013) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۸:۳۳:۳۲
ببینید اقایان یک پسر 15 ساله بالغ میشود 23 ساله میشود لیسانس سربازی برود و بیاید میشود 25 کار پیدا کند 26 میشود چهار سال کار کند و جمع کندمیشود 30 آنوقت شاید با کمک پدرش بتواند خانه رهن کند و هزینه سنگین عروسی را بدهد. تکلیف این 15 سال محرومیت چیست؟ جوان چه باید بکند؟ (947022) (moderator1)
 
آینده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۸:۴۸:۵۳
فساد اقتصادی = فاصله طبقاتی = فقر
فقر = بحران
فقر = فقر فرهنگی
فقر =فقر اجتماعی
فقر = بی اخلاقی
فقر = رواج خشونت، جرم ، جنایت
فقر = زورگویی ، زورگیری ، سلب امنیت ، عدم برخورداری از رفتار درست و منطقی

فقر= تفاوت های جنسیتی در برخورد با یکدیگر و.............. (947051) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۹:۲۰:۴۹
تا جایی که من ه زن در ابن مملکت متوجه شدم بالاترین دلیل این همه توهین ومتلک ( تجاوز نگاهی - کلامی) به بانوان
در هر شرایطی انگشت اتهام را به طرف زنان گرفتن است !
و این موضوع باعث گستاخی مردان خود برتر بین ه فارغ از هرگونه مجازات شده (947092) (moderator102)
 
1360
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۹:۳۶:۵۸
میدونم سانسور میکنی ولی خوب باشه میگم من
وقتی جوانان رو از هم جدا میکنید در دانشگاه
در ورزشگاه ودر مکانهای دیگر باعث حریص شدن و وادار شدن به رفتارهای ناشایست بشوند بهتره مسولین فکری برای فرهنگ و رفتار مردم بکنند (947121) (moderator1)
 
Malaysia
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۱۹:۴۵:۴۵
موضوع خوبی برای مقاله انتخاب شده است اما نه بررسی علمی انجام شده و نه راه حل مناسبی ارائه گردیده. نخست اینکه آمار مزاحمت بدنی 15 برابری اروپا و مزاحمت کلامی 5 برابری ایران چگونه به دست آمده است؟ (این آمار خنده دار است وقتی در مقاله می خوانیم 83 درصد بانوان ایران مورد مزاحمت فیزیکی تنه زدن واقع شده اند) کسانی که فرهنگ اروپا و ایران را می شناسند می دانند که امکان مزاحمت فیزیکی در آن بسیار اندک است چرا که زنان اروپایی اگر مورد دست درازی قرار گیرند غیر ممکن است با فکر حفظ آبرو ساکت بنشینند و حتما کار را به پلیس می کشانند.
از طرف دیگر اموری مانند بوق زدن با ماشین (که اغلب موارد با هدف آزار نیست هرچند که به آن می انجامد)، انتشار تصاویر خصوصی (که اصلا به مزاحمت های خیابانی ربطی ندارد) در این مقاله آمده اند.
اقدام پلیس هم کاملا غیر ممکن است چون مثل بدحجابی و جرایم رانندگی جرمی مشهود و مستمر نیست و هم با دیدن پلیس مجرم رفتار خود را تغییر می دهد و حتی در بسیاری موارد کسانی که در کنار محل وقوع آن هستند از آن خبر نمی شوند. در این مورد فقط یک راه حل هست: آشنا کردن بانوان با حقوق خودشان و و جا انداختن این فرهنگ که مورد مزاحمت قرار گرفتن و سکوت کردن بی آبرویی نیست، بلکه بی آبرویی آن است که مورد مزاحمت قرار بگیری و اعتراضی نکنی. (947136) (moderator102)
 
سپهر
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۰:۳۴:۱۰
ژاپن تنها کشوریست که در آن در فرهنگ لغاتش فحش و ناسزا وجود ندارد . یعنی اینکه ژاپنی ها فحش ندارند (947214) (moderator102)
 
دایی سعید
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۰:۳۵:۱۳
یک خسته نباشید جانانه به فرهنگ سازان خوش خیال.... (947217) (moderator102)
 
ابرانی
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۰:۴۳:۵۹
" متأسفانه به علت کاهش غیرت اجتماعی دیگر کمتر مردی از بانوان در جامعه دفاع می‌کند" پس وظیفه پلیس در تامین امنیت اجتماع چیست؟ مگر زمان قیصر است که مردم قمه ببندند و به جنگ مزاحمین مردم بروند؟ وقتی پلیس مشغول کارهای بیربط است جرم و جنایت هم باید بیداد کند. یکی از دلایل مهاجرت ایرانیان هم همین نبود امنیت در جامعه است، صبح که از خانه بیرون میروند تا شب که برمیگردند هزار اتفاق می افتد که از آن میتوان سریالهای پلیسی تهیه کرد (947226) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۰:۴۴:۴۷
واقعا شرم آور است (947231) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۱:۲۴:۵۲
مشکل از ناتوانی حوزه های علمیه است (947288) (moderator1)
 
وکیــلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۱:۲۵:۴۶
خانم ها باید یک دوره آموزش رایگان دفاع شخصی ببینند (947289) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۲:۰۷:۰۸
سپاس که به موصوع به این مهمی پرداخته اید.

من ابتدا نظرم را می گویم و بعد یک خواهش.

بعنوان کسی که با همسرم نزدیک به 10 سال در غرب زندگی کرده ام ، تایید می کنم که اینجا سلامتی جنسی بسیار از ایران بالاتر است. آزار جنسی کلامی و بدنی بسیار کم است. در ایران وضعیت به دلایل زیر مناسب نیست:

- عدم آموزش مناسب درباره جنس مخالف در مدارس. این باعث می شود که همیشه جنس مخالف مانند یک راز و معما که باید از آن سر در آورد باشد.

- عدم توجه به نیاز جنسی جوانان. بالا خره این یک نیاز طبیعی است مانند خوردن و آشامیدن. باید به شکل مناسب و در زمان مناسب به آن توجه شود. پر واضح است که سرکوب آن برای مدت طولانی مشکلات روانی و جسمی ایجاد می کند. مراجعه کنید به امار افسردگی در بین دختران ایرانی!

- مشکلات اقتصادی و بالا بودن سن ازدواج.

- از همه مهمتر اینکه مسولین و متولیان دین هنوز باور ندارند که این مشکل در جامعه وجود دارد. و اینکه این را غرب و یا شرق برای ما درست نکرده. اگر ایران تنها کشور روی کره زمین بود باز هم همین مشکلات وجود داشت، چون مسایل جنسی به طبیعت انسان برمی گردد و سرکوب پاسخ آن نیست.

اما خواهش من این است که نظرهایی را که در این سایت آمده برای عالی ترین مراچع تصمصم گیری بفرستید. ما شایسته تر از آنیم که بعضی از مردم ما با هم برخوردهای اینچنینی داشته باشند.

موفق باشید (947329) (moderator1)
 
محمود
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۲:۲۲:۵۶
فقر فرهنگي فقر مالي و بيكاري و همچنين برخورد هاي نامناسب عوامل اجرايي باعث فساد در جامعه شده ربطي به حجاب و غيره ندارد (947349) (moderator1)
 
حامد
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۲:۲۴:۴۶
به این نکته توجه کنید زنان ما در جامعه 10 برابر خلاف هنجارهای تبلیغ شده می پوشند و رفتار می کنند
اگر ار اروپا زنانشان مثل ایران برخلاف هنجارها عمل می کردند تعرض کلامی که سهل است تعرض فیزیکی 100برابر میشد (947354) (moderator1)
 
رضا
France
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۲:۴۰:۲۶
آقا این ها رو ول کنید.یکی بیاد روی این مثبت و منفی دادن های کاربران الف یه تحقیق میدانی کنه.والله آدم کلش سوت می کشه.بعضی از نطرات کاملا شبیه همن ولی کی مثبت و یکی منفی!.آقا یه فکری کنید! (947371) (moderator1)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۲:۵۲:۲۷
تقصیر خود زنان است که حجاب اسلامی را رعایت نمی‌کنند. (947392) (moderator1)
 
فروغ
۱۳۹۱-۰۶-۲۴ ۱۹:۰۰:۳۷
عجب استدلالی.اگر اینطور است چرا عقرب وخفاش شب وامثال این ها را مجازات می کنند؟یعنی قاضی اندازه شما نمی فهمه؟ (953787) (alef-11)
 
انصاری
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۳:۲۰:۵۵
اگر مانند اتوبوس ها که محل زن و مرد جدا است بتوانیم در سایر وسایل نقلیه وخیابان ها و کوچه ها و فروشگاه ها و مغازه ها و بخصوص دانشگاه ها و بانک ها برادران را از خواهران تفکیک کنیم موضوع نه فقط حل میشود بلکه نمونه موفقی خواهد شد برای سایر جوامع که آنها هم گرایش اخلاقی بیشتری داشته باشند. البته منکر فساد های فراوان ماهواره نمیشود شد که در معالجه آن کم و بیش موفق هستیم. (947428) (moderator1)
 
فروغ
۱۳۹۱-۰۶-۲۴ ۱۸:۴۹:۵۰
اگر یه جوری بشه که خواهران روز فرد وبرادران روز های زوج بیان بیرون چطوره؟ (953775) (alef-11)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۳:۲۹:۵۰
اتفاقا مشکل ما این است که تمام مسایل اجتماعی را مخواهیم با ازمایش وخطا و با هزینه های هنگفت حل کنیم در صورتی که تمام این راهها را کشورهای غربی پیموده اند تا به اینجا رسیده اند . مشکل ما این است که فکر میکنیم تصمیم گیرندگان غربی خواهان جامعه ای بی بند و بار و ... هستند . (947439) (moderator1)
 
انتقاد
۱۳۹۱-۰۶-۱۹ ۲۳:۴۴:۴۸
ارزش های اخلاقی نادیده گرفته می شود.
سن ازدواج به دلیل مسائل اقتصادی بالا رفته.
ازدواج ارزش خود را از دست داده.
مشکلات روانی زیاد شده.آموزش از سن پایین ناکارآمد شده.رسانه ها بیشتر سیاسی ان تا فرهنگی و اجتماعی.الگوها تغییر یافته اند و بیشتر بیگانه اند.
و اینکه متاسفانه نقش دین کم رنگ شده و برای گریز از آداب اسلامی هزار جور توجیه می آوریم. (947457) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۱:۰۰:۵۳
در اكثر كشورهاي جهان پليس با مزاحم از هرنوعش برخورد جدي ميكند .برعكس در ايران با مزاحمان و حتي اراذل و اوباش كاري ندارند اما اگر يه دختر و پسر را كه احتمالا براي ازدواج دارند صحبت ميكنند و براي همديگر و ديگران مزاحمتي ندارند ببينند فورا گير ميدهند و ابروي انها را ميبرند .
فكر كنم جامعه ايران در دنيا صاحب مقام اول متلك پراني و مزاحمت به نواميس مردم .زورگيري . ورود . و مزاحمتهايي از اين نوع ميباشد .
مشكل كار اينجاست كه در جامعه ما خلافها و منكرات واقعي يا جرم نيست يا برخورد جدي با ان نميشود . فرهنگ سازي و فرهنگ اموزي وجود ندارد . (947525) (moderator1)
 
احمدی
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۱:۰۹:۳۲
در این مقاله گفته می شود در اروپا آزارهای عملی 15 برابر کشور ما می باشد.
بنده 50 سال در کشور اروپا زندگی کرده ام و چنین چیزی را نمی شناسم.
3 سال پیش که به ایران برگشتم دوستی مرا برای شام به منزل خود دعوت کرده
بود و مرا با ماشین خود به منزلش می برد. ساعت 9 شب بود و در میدان کاج در
سعادت آباد برای مدتی کوتاه پارک نمود تا شیرینی بخرد. من در ماشین ماندم.
خانمی در کنار میدان ایستاده بود . در عرض چند دقیقه بسیاری از اتوموبیل های
تک نفره جلوی ای خانم می ایستادندومنتظر سوار شدن وی بودند. متاسفانه
بسیاری از آنها سن های بالای 40 سال داشتند یعنی صاحب زن وفرزند!
بسیاری از مرد های ایران از دیدگاه اینجانب مشکل روانی جنسی دارند که زن را
فقط بعنوان یک ابزار قابل قبول می دانند. خوشبختانه زن های ایران مقاومت نشان
می دهند و برنده هم خواهند شد ! (947537) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۱:۱۷:۳۶
راستي ميدونيد كه متلك پراني و مزاحمتهاي خياباني كاملا يك فرهنگ غلط بوميه و ربطي به كشورهاي خارجي نداره ؟
و مقصرش فيلمها و سريال هاي خارجي نيست .
فرهنگ كاملا ايرانيه (947547) (moderator1)
 
فرشاد
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۲:۴۲:۲۸
در يك كلام
انقدر فكر كرديم از همه دنيا بهتريم ،انقدر گفتيم همه دنيا اشتباه ميكنند و ما عين حقيقتيم ،
كه زن و بچه و ناموس و شرف و خانواده مان در خيابانهاي مملكت خودمان هم در امان نيستند.

بي خيال

از موفقيتهايمان در امريكاي جنوبي و قحطي و بيكاري و ركود اقتصادي در اروپا چه خبر (947617) (moderator1)
 
Australia
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۴:۳۰:۳۵
و یک ملیارد برابر کانادا (947650) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۰۸:۲۷:۵۱
وقتی برای حفظ حجاب و ارزشهای اسلامی در میادین و خیابانهای پر تردد شهر از پلیس (گشت ارشاد) استفاده می کنیم یعنی در گفتمان شکست خورده ایم (947773) (moderator1)
 
masoud
Turkey
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۱۵:۰۷:۴۱
زمانی که هر کسی در جامعه هر کاری میکند و سرپوش دارد.مانند اختلاس و دزدی و فساد و بازی با ابروی مردم و ...وهیچ قانونی هم او را مجرم نمیکند جامعه پر میشود از نا هنجاری (948717) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۱۵:۱۱:۱۰
چه بگویم ؟
سخنی نیست
می وزد از سر امید نسیمی
لیک، تا زمزمه ای ساز کند
در همه خلوت صحرا
به ره اش
نارونی نیست.. (948728) (moderator102)
 
مصطفی
United States
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۱۵:۱۶:۴۷
"ضعف مدیریت غریزه جنسی در جامعه"
وقتی حلال خدا (ازدواج موقت) را حرام کردیم، نتیجه ش میشه همین (948736) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۱۶:۴۶:۵۶
اگر مشکل با ازدواج زود هنگام جوان ها و یا ازدواج موفق حل می شه چرا تعداد زیادی از مزاحمین خیابانی مردهای متاهل هستند؟چرا خیلی از آقایونی که این کارو می کنن وقتی ازشون دلیلش رو می پرسی میگن من زود ازدواج کردم هیچی از زندگیم نفهمیدم؟اگر مشکل با ازدواج زودهنگام حل میشه چرا پسرهایی که در حدود 20 سالگی ازدواج می کنن خیلی زود پشیمون می شن؟مشکل ما مشکل فرهنگیه و فقط با کار فرهنگی حل می شه! (948910) (moderator102)
 
حمید
United States
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۱۶:۴۶:۵۷
اگه تحلیل ما این باشه که ماهواره و اینترنت عامل این ناهنجاری های اجتماعیه اشتباه کردیم . سطح بسیار پایین فرهنگ تو جامعه عامل همه ی این ناهنجاری هاست .
وقتی خانومی از جایی رد میشه شما فقط کافیه به اقایونی که در اون اطراف هستند یه نگاهی بندازید همه به اندام اون خانوم دارن نگاه میکنن .
مایی که خارجی ها رو به خاطر وضعیت لباس و . . . بی فرهنگ میدونیم . اصلا نمیدونیم فرهنگ یعنی چی . (948911) (moderator102)
 
Hungary
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۱۷:۳۵:۲۹
کسانی به دنبال تحقیر ایرانی هستند که به جای اصلاح و چاره اندیشی برای مشکلات , مسائل و مشکلات را انکار و مخفی و در نتیجه با نادیده گرفتن و انکار باعث تشدید آن می شوند. نه کسانی که با مطرح کردن مسائل و آمارها به دنبال اصلاح مشکلات هستند.
در مورد ثبت آمارها در ایران هم با توجه به وجود همین ذهنیت که این مسائل باعث تحقیر و آبروریزی است 99 درصد مردم مجبورند برای حفظ آبرو این اتفاقات را مخفی کنند یا نادیده بگیرند. پس هر آماری باشد باید ضربدر صد کرد تا به آمار واقعی رسید.
در کشورهای اروپایی هم که مردم سرشان به کار و زندگی خودشان است و دنبال یک لقمه نان هستند حتی یک مورد هم شاید نشود پیدا کرد که هر نوع تعرضی چه کلامی چه غیر کلامی چه جانی و ... در هر ساعت از شب و روز به کسی بشود. چون همه حد و مرز خود را می دانند و اگر هم کسی نداند با پس گردنی قانون و پلیس می فهمد. هر کسی در ایران و کشورهای خارجی زندگی کرده به شما خواهد گفت که این آمار خیلی بالاتر از 5 برابر است. (948989) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۱۸:۳۰:۱۲
به نظر بنده خانم ها نباید اعتراض کنند چون این نتیجه بچه تربیت کردن خودشونه
وقتی که زنهای یک جامعه خود ادمهایی باشند که نسبت به قانون بی توجه باشند و کودکان را طوری پرورش دهند که در نوجوانی و جوانی فقط به فکر منافع خودش باشه این هم اخر و عاقبتشه
زنهای یک جامعه که باید متعهد ترین ادمهای جامعه باشند و دائما تذکر دهند به بچه ها و...انواع و اقسام خلاف را جلو چشم بقیه مرتکب می شوند مثلا در اتوبوس که وسیله عمومی است اکثرا خانمها هنوز به ایستگاه نرسیده اتوبوس را متوقف می کنند تا پیاده شوند به صورت مستقیم و غیر مستقیم به بچه یاد می دهند که فکر خودت باش نه جامعه اخر کار هم بچه به نحوی تربیت می شود که در خیابان دست به این اعمال می زند
متاسفانه در تعیین تعداد سکه های مهریه با دقت و برنامه ریزی دقیق عمل می کنند ولی برای بزرگ کردن بچه هیچ برنامه ای ندارند کوچه و خیابان است که بچه را بزرگ می کند
وقتی هم این موضوع را مطرح می کنیم غالبا شروع می کنند به مظلوم نمایی و بعدش هم نقش مردها را متذکر می شوند و... پدرها مگه تا شب سر کار نیستند؟
این دستپخت خود شما خانمها است زنهای ژاپن اون کشور را ساخته اند نه مردها ولی خروجی شماها که خودتون به قانون توجه نمی کنید اینه و اگر غیر از این باشه هم قوانین طبیعت به هم می خوره هیچ چیز در این دنیا بی علت نیست.روندی را که شروع کرده اید این هم نتیجه اش هست
یه جوری دوستان صحبت می کنند انگار که پسرها در پرورشگاه بزرگ شده اند اخیرا متلک پرانی دخترها به پسرها هم داره باب میشه اون هم نتیجه همین پرورش ندادن بچه است
اصلا بچه چه اهمیتی داره؟دختر خاله زری چند تا سکه مهرییه اش شده؟اون دختر عمه پری شنیدی چی خریده؟و... اینها مهمه
اگر قرار بر این باشه که بدون پرورش و. تربیت همه رفتار درستی از خودشان نشان دهند که الان همه ادمهای خوب و سالمی بودند. (949099) (moderator102)
 
فاطمه
۱۳۹۱-۰۶-۲۰ ۲۲:۲۹:۰۳
سلام این آمار تاسف برانگیزی هست. ولی یه نکته بسیار مهم هست که متاسفانه بعیده در این آمارگیری بهش توجه شده باشه. اونم اینه که تفاوت فرهنگی ما با غربی ها در آنچه ما ازش برداشت تعرض زبانی میکنیم خیلی زیاده. به عبارتی تعریف متلک بین ما متفاوت است. یا به عبارت دیگر "به نظر من" غربی‌ها در مورد زنان فرهنگسازی کردند که زنها خیلی چیزها را قبول میکنند. یک مثال این هست که مثلا اگر یه مرد در مورد پوشش یک زن نظر مثبتی بدهد در فرهنگ غرب توسط زن برداشت مثبتی صورت میگیرد. اما در ایران مثبت نیست.
به نظرم محققین ما باید به هنگام انتشار نتایجشون به ما بیشتر احترام بگذارند و میزان دقتی که داشتند رو برای ما روشن کنند. در واقع باید لینکی به مقاله اصلی در خبر درج شود که ببینیم چطور این مقایسه 5 برابری به دست آمده.
از الف بعید هست که یه وقت هیچ خبر منفی نمیزنه، یه وقت هم یه خبری میزنه که اصلا برای خواننده معلوم نیست که این قیاس 5 برابر با "کشورهای اروپایی" با تحقیقات چه مرکزی هماهنگ شده. یک استاد که به تنهایی صد در صد توانایی انجام پروژه بین المللی ندارد. بلکه باید بگوید زیر نظر چه سازمانی این کار را کرده!
محض رضای خدا نگفتید که این آقای دکتر استاد کجاست؟ تخصص اش چیست؟

:| (949397) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۶-۲۵ ۰۸:۴۹:۴۶
بیکاری فقر واختلاف شدیدطبقاتی با لا رفتن سن ازدواج و فشارفیزیکی ودروغهای دولت وبالاتر ازان تظاهر به عدالت عامل سقوط اخلاق می باشد (954088) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.