توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435892
مشاور ترامپ از کار در کاخ سفید چشم پوشی کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۶
یکی از مشاوران دونالد ترامپ که رئیس جمهور منتخب وی را به عنوان سخنگوی شورای امنیت ملی برگزیده بود روز دوشنبه گفت به کاخ سفید نخواهد رفت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری فرانسه نوشت؛ "مونیکا کراولی" از مشاوران دونالد ترامپ نامزد پیروز در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که ترامپ وی را به عنوان سخنگوی شورای امنیت ملی برگزیده بود و به سرقت ادبی متهم شده است، روز دوشنبه گفت به کاخ سفید نخواهد رفت.

کراولی از نویسندگان و مفسران محافظه کار در شبکه خبری فاکس نیوز در بیانیه ای که در واشنگتن تایمز منتشر شد، گفت "پس از آنکه مدتها فکر کردم، تصمیم گرفتم برای انجام کارهای دیگر در نیویورک بمانم و هیچ پستی را در دولت جدید قبول نخواهم کرد."

"مایکل فلین"، مشاور امنیت ملی آینده آمریکا هم ضمن تایید این خبر گفت "ما امیدواریم آینده ای درخشان در انتظار  کراولی باشد."

مونیکا کراولی، مدرک دکترای روابط بین الملل دارد و ترامپ روز پانزدهم دسامبر وی را به عنوان مشاور روابط راهبردی در شورای امنیت ملی کشور معرفی کرد.

اما شبکه خبری سی ان ان روز هفتم ژانویه از کشف دهها مورد سرقت ادبی در کتاب مونیکا کراولی به نام "چه شد؟" خبر داد. حتی انتشارات هارپر کالینز ناشر این کتاب هم سه روز بعد از انتشار این خبر، کتاب کراولی را از فهرست فروش خود حذف کرد.

تیم انتقالی ترامپ ابتدا از کراولی دفاع و اعلام کرد این اتهامات، در واقع "یک حمله سیاسی برای منحرف کردن افکار از چالش های واقعی است که آمریکا با آن ها روبروست."

البته تیم انتقالی ترامپ، اتهام سرقت ادبی را که به کراولی وارد شده بود رد یا تایید هم نکرد. اما کمی بعد، سایتی موسوم به "پولیتیکو" نمونه های دیگری از سرقت ادبی در پایان نامه دکترای کراولی منتشر کرد. وی این پایان نامه را در سال 2000 در دانشگاه کلمبیا با موضوع روابط دیپلماتیک میان آمریکا و چین نوشته بود.
 
کلمات کلیدی : مشاور ترامپ+کاخ سفید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.