نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 368194
صفرهای روبل بلاروس ناپدید شد!
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۹
دولت بلاروس در چارچوب برنامه اجرای اصلاحات اقتصادی و نظم بخشی بر بازار نقدینگی این کشور از امروز (جمعه) روبل های جدیدی را وارد بازار کرد که چهار صفر آن کم شده است.

به گزارش ایرنا، اقدام اقتصادی دولت بلاروس به ریاست الکساندر لوکاشنکو رییس جمهوری این کشور بزرگترین دگرگونی در بازار پولی از زمان استقلال در سال ۱۹۹۱ بشمار می رود.

بنا به اعلام روزنامه روسی راسیسکایا گازتا، اکنون ۵۰ هزار روبل قدیم معادل پنج روبل شده است و با ارزش ترین اسکناس در نظام پولی جدید ۵۰۰ روبلی می باشد که ارزش آن معادل پنج میلیون روبل قدیم است.

شهروندان بلاروسی تا اواخر سال جاری میلادی فرصت دارند اسکناس ها و سکه های خود را بدون محدودیت در مقدار با روبل جدید عوض کنند و پس از این تاریخ نیز بی اعتبار خواهد شد.

بلاروس (روسیه سفید) که از شمال و شرق با روسیه، از جنوب با اوکراین، از غرب با لهستان و از شمال با لتونی و لیتوانی همسایه است، سال ۱۹۹۱ با فروپاشی شوروی مستقل شد.

اقتصاد، بخش های صنعتی و کشاورزی بلاروس بیشتر به صورت متمرکز توسط دولت مدیریت می شود و تقریبا ثبات اقتصادی دارد و همچنین تا حدود زیادی در تأمین مواد خام به متحد نزدیک خود یعنی روسیه وابسته است.
 
کلمات کلیدی : اقتصاد ایران
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۱:۳۹:۴۱
ما هم باید همین کار رو کنیم .... خدا می دونه در پشت این اعداد ریالی که پشت سر هم ردیف می شوند ، چه دزدهایی که می شه ...

اگه صفرهای ریالی برداشته بشند ، حسابرسی هم آسون تر می شه .... (3797084) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۱:۴۵:۳۱
در آينده شاهد پيشرفت خيلي زيادي از آن ها خواهيم بود،
ايكاش اين اتفاق هرچه زودتر در كشور ما هم انجام شود، (3797815) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.