توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370795
افزایش هزینه سفر برای بریتانیایی‌ها/ برگزیت دوهفته ای تاثیر چشمگیری گذاشت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۹
با گذشت دو هفته از برگزیت برخی از کالا‌ها به سرعت در بریتانیا گران شدند.

کارشناسان هشدار داده بودند که اگر با برگزیت موافقت شود، قیت ها افزایش خواهد یافت. تنها با گذشت دو هفته از همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، خانواده های بریتانیایی برای خرید کالاها و خدمات خود پول بیشتری پرداخت کنند.

خریدهای روزمره با کاهش ارزش ۱۵ درصدی پوند نسبت به دلار گران شده است.

تاثیری که برگزیت در زندگی بریتانیایی ها گذاشته و سبب افزایش قیمت ها شده به شرح زیر آمده است:

مسافرت: بریتانیایی ها علاقه زیادی به مسافرت در ایام تعطیلات خود به کشورهای اسپانیا و فرانسه دارند، اما هزینه این مسافرت عادی به دلیل کاهش ارزش پوند رفته است. آمارها نشان می دهد که هزینه سفر دو هفته یک خانواده بریتانیایی به فرانسه ۳۹۵ یورو (۵۱۲ دلار) افزایش یافته است.

سوخت: قیمت گاز به طور عجیبی رو به افزایش است. میانگین قیمت گاز قبل از برگزیت لیتری ۱.۱۲ یورو(۱.۶۸ دلار) بوده و با کاهش ارزش پوند قیمت گاز رو به افزایش گذاشته است.

هزینه استخراج نیز یک پنس در لیتر افزایش قیمت داشته در حالی که همزمان ۱۰ درصد قیمت نفت کاهش یافته است.

ابزارهای مکانیکی: شرکت های تولید کننده قیمت کالاهای خود را به دلیل کاهش ارزش پوند گران کرده اند. به طور مثال شرکت وان پلاس چینی قیمت یکی از مدل های وان پلاس۳ خود را ۶.۵ درصد ماه آینده افزایش خواهد داد.

شرکت دل نیز گفته که باید قیمت یک سری از کالا های خود را که در بریتانیا به فروش می رود، افزایش دهد چون با افت ارزش پوند سودی برای این کشور نخواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : انگلیس+اتحادیه اروپا+همه پرسی بریتانیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
افزایش هزینه سفر برای بریتانیایی‌ها/ برگزیت دوهفته ای تاثیر چشمگیری گذاشت