توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 292792
«رودخوانی»؛ محمد مهدی سیار؛ شهرستان ادب
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۸
رودخوانی
نویسنده: محمد مهدی سیار
ناشر: شهرستان ادب، چاپ دوم ۱۳۹۳
۶۳ صفحه، ۱۰۰۰۰ تومان


این کتاب را در تهران فروشگاه اینترنتی شهر کتاب و در شهرستانها پاتوق کتاب فردا تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کنند، در صورت تمایل در تهران اینجا و در شهرستانها اینجا کلیک کنید.

****
محمد مهدی سیار متولد ۱۳۶۲ یکی از چهره‌های جوان و مستعد جریان شعر انقلاب به شمار می‌آید. پیش از این دو مجموعه شعر موفق، با نام‌های «بی خوابی عمیق» و «حق السکوت» از سروده های او منتشر شده است که در این میان «حق السکوت» توانست جایزه کتاب سال را برای خود کند.

تازه‌ترین مجموعه اشعار محمد مهدی سیار با عنوان «رودخوانی» توسط نشر شهرستان ادب به بازار آمده و جالب آنکه مورد عنایت رهبر معظم انقلاب نیز قرار گفته است. سیار اگرچه پیش ازین نیز در محافل شعری، به عنوان شاعری خوش ذوق شناخته می شد اما تشویق او توسط رهبر انقلاب، به شهرت عمومی او بسیار افزود.

 کتاب رودخوانی که به سرعت تجدید چاپ شده، در برگیرنده ۵۰ شعر از سیار است که در قالب های نیمایی رباعی، چهارپاره و غزل سروده شده است. ناشر کتابِ رودخوانی را با طراحی جلدی زیبا و متفاوت روانه بازار کرده است.

در بخشهایی از این مجموعه شعر می خوانیم:

کجاست خانه ی من ؟ هرچه هست اینجا نیست
یکی به ماه بگوید که راه پیدا نیست

غریب نیست به چشم من آسمان و زمین
ولی نه... شهر و دیار من این طرف ها نیست

نشسته گرد سفر روی شانه ی روحم
رفیق راه من این جسم بی سرو پا نیست

تمام شهر به تعبیر خواب سرگرمند
کسی معبر بیداری من اما نیست

کسی نگفت سوال جواب هایم را
به جمله ها خبری از چرا و آیا نیست

ز ریگ ریگ بیابان شنیده زخم زبان
حریف درد دل رود غیر دریا نیست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«رودخوانی»؛  محمد مهدی سیار؛ شهرستان ادب