توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312898
اختلاس ۱۶۰ میلیارد تومانی مربوط به خارج از وزارت نفت است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۳
مدیرامور حقوقی شرکت ملی نفت ایران با تأکید بر اینکه اطلاعی از اختلاس ۱۶۰ میلیارد تومانی وزارت نفت ندارد گفت: حدس می‌زنم که این مورد مربوط به خارج حیطه وزارت نفت می‌‌شود.

علی‌اکبر ماهرخ‌زاد در گفت‌وگو با تسنیم، درباره اختلاس ۱۶۰ میلیارد تومان در وزارت نفت گفت: اطلاعی درباره این خبری که آقای سراج مطرح کردند ندارم.باید از ایشان پرسید که منبع خبرشان از کجاست؟ آیا این موضوع مربوط می‌شود به وزارت نفت یا جایی دیگر؟ بهتر است از آقای سراج درباره جزئیات این موضوع پرسش شود.

وی درباره اینکه اعلام شده، اختلاس صورت گرفته ناشی از محموله‌ نفتی است که در اختیار فردی برای فروش قرار گرفته است گفت: اگر چنین موردی باشد مدیریت امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران در جریان قرار می‌گرفت.

ماهرخ‌زاد در پاسخ به این سؤال که آیا به جز مدیریت امور بین‌الملل شرکت ملی نفت، نهاد، دستگاه یا افرادی می‌ توانند نفت خام را با هدف فروش در اختیار فردی قرار دهند گفت: مدیریت بین‌الملل شرکت ملی نفت مسئول انعقاد قراردادها برای فروش نفت خام است. ولی این که ادعا شود چنین مبلغی را در وزارت نفت نگرفتیم و فرد مورد نظر فرار کرد درست نیست.

مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران با تأکید بر این که "خبر اختلاس ۱۶۰ میلیارد تومانی در وزارت نفت برای من بیگانه است" گفت: من در جریان مصاحبه از این خبر مطلع شدم و حدس می‌زنم که این مورد مربوط به خارج حیطه وزارت نفت می‌‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در دولت یازدهم، وزارت نفت برای صادرات، نفت خام را در اختیار افراد خاص قرار داده است؟ گفت: ما چنین موردی را نداشتیم؛ در غیر این صورت پی‌گیری می‌کردیم. اگر شرکت ملی نفت طلبی وصول نشده داشته باشد، مدیریت امور حقوقی از کلیه ابزارهای داخلی و خارجی خود برای دریافت وجه فروش نفت استفاده می‌کند.

ماهرخ‌زاد با تأکید بر این که اطلاعی از صحت و سقم این خبر ندارد گفت: مسیر و مراحل فروش نفت در اختیار امور بین الملل شرکت ملی نفت است و آنها نیز طبق ضوابط و استاندارها عمل می‌کنند و اگر آنها در موردی موفق به وصول پول فروش نفت نشوند به مدیریت امور حقوقی خبر می‌دهند و این مدیریت بر اساس اسنادی که در اختیار دارد، پیگیری می‌کند.

به گزارش تسنیم، ناصر سراج؛ رییس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده است: وزارت نفت به فردی نفت داده تا بفروشد و پول آن را به این وزارتخانه بازگرداند. متأسفانه وزارت نفت به هر علتی موفق به وصول ۱۶۰ میلیارد تومان از طلب خود از این فرد نشد. این متهم از کشور متواری و به کانادا پناهنده شده است.

وی گفت: با بررسی‌هایی که در سازمان بازرسی و در فضای سایبری انجام شد، خوشبختانه توانستیم نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان از این مبلغ را بازگردانیم. این ۶۰ میلیارد تومان در اختیار افرادی قرار گرفته بود که تبدیل به ماشین‌های آخرین مدل، خانه‌های آن‌چنانی و وسایل دیگر شده بود.امیدواریم با ارتباطاتی که داریم بتوانیم بقیه این پول را به کشور بازگردانیم.
 
کلمات کلیدی : اختلاس+وزارت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.