نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372793
باز پرداخت اقساط وام ۸۰ میلیونی مسکن کاهش یافت/ هر ماه۸۵۰ هزار تومان
بخش اقتصادی الف، 26 تیر 95
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۶
با تغییر ضریب اقساط تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن در روش پلکانی سالانه، میزان اقساط پرداخت شده در سال اول نسبت به روش ثابت ۲۰درصد کاهش یافت.

با موافقت هیات مدیره بانک مسکن و تغییر ضریب اقساط تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم این بانک از سه درصد به پنج درصد ، مشتریان بانک با انتخاب روش پلکانی سالانه به جای روش قسط ثابت برای باز پرداخت تسهیلات ۸۰۰میلیون ریالی خرید خانه در شهر تهران ، از این پس به جای مبلغ حدود ۱۰میلیون و ۳۰هزار ریال در سال اول، ماهانه حدود هشت میلیون و ۵۰هزار ریال به عنوان قسط پرداخت می کنند که در سال دوم و بعد از آن هرساله پنج درصد به مبالغ اقساط افزوده می شود.

بر اساس این گزارش با تغییر این ضریب در روش پلکانی سالانه جدید (ضریب پنج درصد) نسبت به روش پلکانی سالانه قدیم(ضریب سه درصد)، میزان اقساط سال اول با ۹درصد کاهش به هشت میلیون و ۵۰هزار ریال رسید.

این گزارش حاکی است مشتریان بانک مسکن در زمان انتخاب روش بازپرداخت اقساط تسهیلات خود علاوه بر روش های تقسیط ساده و پلکانی سالانه می توانند روش پلکانی چهارساله را نیز انتخاب کنند.

بر این اساس در روش پلکانی چهارساله مبلغ اقساط در چهار سال نخست، ۸میلیون و ۷۱۰هزار ریال بوده و هر چهارسال یک بار به میزان ۲۰درصد به اقساط آنها افزوده می شود.

شایان ذکر است استفاده از روش تقسط پلکانی سالانه جدید در تسهیلات پرداختی از محل امتیاز صندوق پس انداز مسکن یکم در تمامی مناطق شهری(تهران،مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت و سایر شهرها)امکان پذیر است.

استراتژی مالکان عوض شد/ اجاره به جای ودیعه

آخرین خبرها از بازار مسکن هم حاکی از آن است که استراتژی مالکان نسبت به اجاره واحدهای مسکونی خود با توجه به کاهش نرخ سود بانکی تغییر کرده و اجاره بهای بالا جای ودیعه را گرفته است.

با توجه به شروع فصل تابستان و داغ شدن فصل نقل و انتقالات مسکن شاهد ایجاد فضای جدیدی در این بازار هستیم که این شرایط به سبب افزایش وام مسکن به ۸۰ میلیون برای هر یک از زوجین است.

در حالی که در سال‌های گذشته صاحب خانه‌ها به دنبال دریافت ودیعه بالا و اجاره کم برای اجاره دادن خانه‌های خود بودند ولی امسال با شروع فصل تابستان و خبرهایی مبنی بر کاهش نرخ سود بانکی به ۱۵ درصد شاهد تغییر استراتژی صاحب خانه‌ها برای اجاره واحدهای خود هستیم.

به طوری که صاحبان واحدهای مسکونی حاضرند با کمترین میزان ودیعه و بالاترین اجاره بها واحدهای خود را اجاره دهند این در حالی است که در سال‌های گذشته و با توجه به سود ۱۸ تا ۲۰ درصدی بانک‌ها برای سپرده‌ها شاهد عملکرد برعکس این امر در بازار اجاره‌بها بوده‌ایم.

همچنین در این رابطه یک فرد معاملاتی بر این عقیده است که با در سال‌های گذشته صاحبان خانه تمایل بیشتری به دریافت ودیعه تا اجاره بها از مستأجران داشتند ولی امسال با توجه به اتمام ماه رمضان و داغ شدن بازار نقل و انتقالات شاهد تغییر برنامه موجران برای اجاره دادن واحدهای خود هستیم به طوری که افراد حاضرند با کمترین ودیعه و بیشترین اجاره بها واحدهای خود را در اختیار مستأجران قرار دهند ولی در واقع شاهد افزایش چندان زیادی در بازار اجاره بها نبوده‌ایم زیرا همین تغییر رویه موجب شده تا هیجانات بازار مسکن افزایش پیدا کند و در پی همین امر شاهد افزایش چند درصدی اجاره بها در بازار مسکن باشیم.
با وجود استراتژی جدید صاحب خانه‌ها در سال جاری می‌توان شاهد رشد اجاره بها را بیشتر از حد انتظار در سال جاری و به تبع آن با ادامه کاهش نرخ سود بانکی در سال‌های بعد را داشت.
 
کلمات کلیدی : بازار مسکن
 
میناوند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۶:۲۶:۲۱
خوب شد خودشون وام 400 میلیونی با سود 2 % برداشتن تا اینکه یهویی به فکر اقساط مردم افتادند . (3826435) (alef-3)
 
داریوش
۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۱۵:۱۳:۳۱
بهتره بجای تبلیغ وامهای مسکن در سایتها
و گول زدن مردم
نوع برخورد با مشتری و نیز نوع دادن وام را درست کنین
من از معاون یک شعبه اطراف میدان ولیعصر پرسیدم گفت باید 40 میلیون بزاری
بانک برای یکسال
سال بعد بیای وام بگیری 80 تا
((اگه 40 تا داشتم غمم چی بود ))
یا اینکه بیای اوراق بخری
یعنی وام را بخرم
آخه این چه مدلیه درآوردین
وام را بخرم ؟!!!
حدود 25 میلیون از وام همان ابتدا کم میشه
و بازپرداخت آن هم میشه حدود 155 میلیون !!!
این شکلی مسکن دار میشیم
باور کن میشیم !! (3828107) (alef-13)
 
مجید محسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۶:۲۷:۵۸
بدبخت اجاره نشین هاچه گناهی کردند؟:(( (3826439) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۶:۳۳:۴۳
کمر ما رو شیکوند
هر جا که می ریم 50 میلیون 2 میلیون اجاره
اخه با حقوق یک میلیون چطوری؟ (3826459) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۷:۰۲:۲۱
همه چیز به نفع دلال های مسکن پیش میره (3826499) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۸:۵۰:۱۸
سلام. جایزه چند میلیارد دلاری برای اقتصاد دانی که بتواند فرمولی را برای کارگری که ماهانه درآمدی حداکثر یک میلیونی داشته و بتواند قسط 850 هزار تومانی وام مسکن را پرداخت نماید کشف کند! (3826656) (alef-11)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۹:۴۹:۱۳
حتي براي خانه دار شدن مردم مستضعف هم بايد منافع بانكها حفظ شود

ايران بهشت بانكداري دنيا

مايه خجالت مديران اقتصادي "" ايران اسلامي بالاترين نرخ بهره جهاني "" (3826748) (alef-11)
 
حسین
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۲۰:۲۴:۳۱
سلام متاسفانه سودبانکی وام مسکن درمدل خریداوراق هیچ کاهشی نداشته وباهمان 17ونیم درصد بافرمول جدیدداده می شود که برای وام 50میلیونی 12ساله پس ازخریدحدود9میلیون اوراق برای هرقسط ماهیانه 833 هزارتومان می شود درحالیکه بامدل قبلی اقساط ماهیانه حدود720هزارتومان است.چرابهره کم نشده است مگرهمه سودهای بانکی کاهش نیافت؟ (3826796) (alef-11)
 
امیر حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۰۲:۴۷:۲۱
سلام.یعنی من با حقوق یه میلیون تومن در ماه ماهی 871000 تومن قسط بدم با زن و بچه؟؟؟؟!!!
دمتون گرم که به فکر ما هستید (3827133) (alef-3)
 
بهار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۱۰:۰۴:۱۹
دست اندر کاران محترم.. وزرا.. نمایندگان.. لطفا فکری به حال نظام سرمایه داری در این حوضه هم بکنید.. اینکه در هرشرایطی فقط نفع صاحب خانه در نظر گرفته شود که درست نیست.
میشود یک قانون تنظیم کرد که در هر شرایطی مقدار ودیعه و اجاره مشخص باشد.. و با بالا و پایین رفتن سود بانک ها، مستاجران بینوا کاسه چه کنم چه کنم دست نگیرند. (3827396) (alef-11)
 
تئو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۱۰:۴۲:۵۹
چه خوب حالا راحت میتونم با حقوق 980 هزار تومانی که دارم وام بردارم 850 شو بدم قسط با 100 شم از کرج بیام تهران سرکار - با 132هزار تومن یارانه هم یه پس اندازی کنم واسه خرید یه خودرو خوب -خدا رو شکر دیگه صابخونه میشیم (3827464) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۷ ۱۳:۴۰:۳۱
بايد أقساط هشتاد ميليون بصورت پرداخت ماهى حد اكثر بيست هزار تومان و دويست ساله باشد (3827871) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.