توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412194
آخرین وضعیت ملوانان ربوده شده ایرانی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۱
معاون عربی-آفریقایی وزارت خارجه گفت: به دلیل اینکه هنوز شرایط عمومی و کلی ملوانان برای ما مشخص نیست نمی توانیم برخی از جریانات اتفاق افتاده را رسانه ای کنیم زیرا جان آنان در خطر می افتد و ما نمی خواهیم چنین اتفاقی رخ دهد.

به گزارش برنا، معاون عربی-آفریقایی وزارت خارجه گفت: به دلیل اینکه هنوز شرایط عمومی و کلی ملوانان برای ما مشخص نیست نمی توانیم برخی از جریانات اتفاق افتاده را رسانه ای کنیم زیرا جان آنان در خطر می افتد و ما نمی خواهیم چنین اتفاقی رخ دهد.

جابری انصاری معاون عربی-آفریقایی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه 21 صیاد ایرانی در دست دزدان دریایی سومالی اسیر هستند و با توجه به مشکلاتی که دولت سومالی با دو ایرانی ما دارد آیا دولت تاکنون کاری برای آنها انجام داده است یا خیر گفت: به دلیل شرایط خاصی که دولت سومالی دارد و ناامنی که در این منطقه است متأسفانه کشتی ماهیگیران ایرانی و برخی دیگر از کشورها که آنجا سفر می کنند در معرض خطر قرار می گیرند. وی ادامه داد: پس از گروگان گیری که انجام شد تا هنگامی که سفارت ایران در کشور سومالی باز بود مستقیما آزادی صیادان ایرانی پیگیری می شد و تلاش های مختلفی نیز با مسئولین صورت گرفت که نتیجه اش منجر به آزادی چندین نفر از آن عزیزان شد.

جابری انصاری با بیان اینکه بعد از بسته شدن سفارت ایران در سومالی روند پیگیری آزادی با مشکل روبرو شد گفت: آزادی این ملوانان از طرق دیگر پیگیری و در حال رسیدگی است. وزارت امور خارجه حتی یک لحظه هم دست از تلاش برنداشته اما طرف مقابل قابل اعتماد نیست و این گروگان گیری را برای امتیازگیری و باج خواهی انجام داده است.

معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه رسانه ای کردن روند رسیدگی و برخی از اتفاقات درباره آزادی این ملوانان به صلاح جان آنان نیست گفت: به دلیل اینکه هنوز شرایط عمومی و کلی ملوانان برای ما مشخص نیست نمی توانیم برخی از جریانات اتفاق افتاده را رسانه ای کنیم زیرا جان آنان در خطر می افتد و ما نمی خواهیم چنین اتفاقی رخ دهد.

جابری انصاری در ادامه افزود: آزادی این ملوانان در دستور کار وزارت امور خارجه است همان طور که گفتم برخی از آنان آزاد شدند و برخی دیگر نیز در حال پیگیری است که امیدواریم هر چه زودتر نزد خانواده های خودشان باز گردند.
 
کلمات کلیدی : ملوانان ربوده شده+دزدان دریایی سومالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.