توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 58619
سخنان رهبر انقلاب به مناسبت عید غدیر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۵۸
رهبر انقلاب در تبيين سياست هاي فعلي مستکبران خاطرنشان کردند: زورگويان جهاني وقتي با تهديد، حمله نظامي و تحريم، از عهده يک ملت برنمي آيند با سوءاستفاده از هر بهانه اي، ايجاد اختلاف و دشمني در داخل ملت را دنبال مي کنند.
   
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در خجسته عيد سعيد غديرخم در ديدار هزاران نفر از قشرهاي مختلف ملت، مسئله غدير را، دربردارنده يک شاخص و معيار جاودان الهي براي مشخص شدن مسير صحيح امت اسلامي خواندند و با اشاره به دروغ پراکني گسترده صهيونيستها و بيگانگان براي گمراه کردن افکار عمومي جهان در مسئله هسته اي ايران تأکيد کردند: اين دروغ بافي ها، با روشن شدن حقايق، باعث بي آبرويي بيشتر دشمنان ملت خواهد شد.
ايشان عيد سعيد غدير را به ملت ايران و همه مسلمانان جهان تبريک گفتند و در تشريح علت نامگذاري عيد غدير به عيد الله الاکبر خاطرنشان کردند: واقعه غدير پرمغزتر از ديگر اعياد اسلامي است چرا که براساس معيارهاي الهي، تکليف هميشگي مسلمانان را در زمينه هدايت و حکومت، مشخص کرده است.
حضرت آيت الله خامنه اي، با اشاره به آيات قرآني درباره تکميل شدن دين اسلام در واقعه غدير خم و يأس دشمنان و کافران پس از اين حادثه عظيم تاريخي افزودند: اعلام مسئله ولايت و انتخاب اميرمؤمنان به جانشيني پيامبر اعظم، در حقيقت انتخابي از جانب خداي متعال بود و نبي مکرم، با اعلام آن، رسالت خويش را کامل کرد.
رهبر انقلاب اسلامي با استناد به شأن نزول برخي آيات قرآن کريم و اسناد معتبر اسلامي، حضرت علي بن ابيطالب(ع) را در علم، تقوا، ايثار، جهاد، انفاق و ديگر فضيلت ها، چهره برتر و برگزيده تاريخ اسلام خواندند و همه مسلمانان جهان را به مطالعه و تأمل در اين حقايق دعوت کردند.
حضرت آيت الله خامنه اي با تکرار تأکيد هميشگي جمهوري اسلامي ايران بر «وحدت اسلامي» افزودند: ما هيچ اصراري نداريم که فرقه اي از فرق اسلامي، عقايد فرقه اي ديگر را قبول کند اما درخواست منطقي داريم که همه مسلمانان جهان، در واقعيت ها و حقايقي که علماي بزرگ همچون علامه سيد شرف الدين عاملي و علامه اميني درباره اميرمومنان ارائه
کرده اند، تأمل و تفکر کنند.
ايشان، دوران پرصفا و پاکيزه جواني اميرمؤمنان را الگوي کاملي براي جوانان دانستند و همه قشرها را به الگوگيري از رفتارهاي آن امام همام در دوره هاي مختلف زندگي توصيه کردند.
رهبر انقلاب اسلامي تشيع را برآمده از اعتقاد صحيح، سالم و خالص به «وحي الهي و ارزشها و معيارهاي قرآني» خواندند و با اشاره به تبليغات سوء و اتهامات فراواني که درباره جعلي بودن و يا سياسي بودن مسئله تشيع بيان مي شود، تأکيد کردند: مسئله غدير که از مسلمات تاريخ اسلام است بر همه اين اتهامات خط بطلان مي کشد و روح و ريشه تشيع را به روشني بيان مي کند.
حضرت آيت الله خامنه اي در تبيين علت تبليغات ضدشيعه خاطرنشان کردند: مستکبران جهان به خوبي مي دانند که ملت ايران با تمسک به روح ولايت و ايجاد نظام اسلامي، آرزوي همه مسلمانان دلسوز و همه روشنفکران دردآشناي جهان اسلام را محقق کرده است، بنابراين تلاش مي کنند جمعيت عظيم شيعه را خارج از دنياي اسلام نشان دهند.
ايشان، امريکا را در رأس دشمنان ملت و انگليس را خبيث ترين دشمنان ايران برشمردند و افزودند: صهيونيست ها، امريکايي ها و بقيه مستکبران از الگو قرار گرفتن ملت ايران و بيدار شدن امت اسلامي در هراسند و به همين علت، سي سال است همه حيله ها و توطئه هاي خود را براي منزوي کردن اين ملت و اين کشور به کار بسته اند اما نتوانسته اند و به فضل الهي از اين به بعد هم نمي توانند.
حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري از سخنانشان با اشاره به دروغ پراکني صهيونيستها و بيگانگان درباره مسئله هسته اي ايران افزودند: کار دشمنان ملت به اينجا رسيده است که با دروغ سازي، افکار عمومي دنيا را گمراه کنند و فريب دهند اما اين دروغ ها در نهايت با روشن شدن حقيقت، به ضرر خودشان تمام خواهد شد و همچون برخي مواردي که در گذشته اتفاق افتاده باعث بي آبرويي بيشتر آنان خواهد شد.
حضرت آيت الله خامنه اي رؤساي دولت هاي امريکا، انگليس و بعضي ديگر از دولت هاي اروپايي را به پرهيز از دروغ بافي و دروغ پردازي توصيه کردند و افزودند: همچنانکه بارها گفته ايم ملت ايران در قضيه هسته اي به دنبال دانش مورد نياز کشور است و اعتقاد دارد اگر امروز اين دانش و فناوري و دانايي را به دست نياورد، فردايي که چرخ هاي اقتصاديِ همه جهان، براساس نيروي هسته اي حرکت مي کند، براي اين کار دير خواهد بود.
ايشان افزودند: مردم ايران، امروز براي کسب دانش هسته اي تلاش مي کنند تا 20 يا 30 سال ديگر دست فرزندان ايران و نسل آينده اين سرزمين جلوي غربي ها دراز نباشد اما غربي ها با جنجال و تهمت و دروغ پردازي سعي مي کنند مانع از تحقق اين هدف ملي شوند.
حضرت آيت الله خامنه اي در پاسخ به شعارهاي پرشور مردم که انرژي هسته اي را حق مسلم ملت ايران مي خواندند، افزودند: هوشيار و بصير باشيد که مستکبران عالم، همه ترفندهاي سياسي- تبليغاتي خود را براي سلب حق مسلم ملت ايران در زمينه انرژي هسته اي به کار گرفته اند.
رهبر انقلاب در تبيين سياست هاي فعلي مستکبران خاطرنشان کردند: زورگويان جهاني وقتي با تهديد، حمله نظامي و تحريم، از عهده يک ملت برنمي آيند با سوءاستفاده از هر بهانه اي، ايجاد اختلاف و دشمني در داخل ملت را دنبال مي کنند.
ايشان، تمرکز فعاليتهاي تبليغاتي- سياسي بيگانگان را بر ايجاد اختلاف در کشور يادآور شدند و افزودند: بايد متوجه بود که دشمن چگونه از هر کلمه و کاري که بوي تفرقه بدهد، سوءاستفاده مي کند و جري مي شود.
رهبر انقلاب اسلامي در همين زمينه خاطرنشان کردند: عده اي بايد پيش خدا جواب بدهند از اينکه کاري کنند که دشمن از آن، وجود اختلاف در کشور را برداشت کند و گستاخ شود.
حضرت آيت الله خامنه اي مردم ايران را صبور، غيور و پراستقامت برشمردند و افزودند: سرکردگان استکبار در تبليغاتشان از به پايان رسيدن صبر و حوصله شان سخن مي گويند اما همه مي دانند که آنها هيچ وقت در مقابل ايران صبر نکرده اند و در سي سال گذشته هر وقت که توانسته اند همه گونه توطئه سياسي- اقتصادي- نظامي- تبليغاتي را براي شکست اين ملت انجام داده اند.
حضرت آيت الله خامنه اي، صبر و پايداري ملت ايران را زمينه ساز استمرار راه پيشرفت و تعالي کشور خواندند و تأکيد کردند: ملت صبور ايران، تبليغات و هياهوي بيگانگان را همچون گذشته ناديده مي گيرد و با کمک الهي و همت جوانانش، راهي را که امام راحل عظيم الشأن به او نشان داده است، با هوشياري و بصيرت ادامه مي دهد و با رسيدن به قله نهايي افتخار، آينده به مراتب درخشان تر کشور را رقم خواهد زد.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته