نظر منتشر شده
۱۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 276691
به دامان فقه شریف شیعه بازگردید
بخش تعاملی الف - امین میرزائی،27 خرداد94
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۱
إنّ الّذین یَرمونَ المُحصَناتِ الغافلاتِ المؤمنات لُعِنوا فِی الدُّنیا وَ الآخِرةِ وَ لَهِم عَذابٌ عَظیم (سوره مبارکه نور/آیه ۲۳)

گروهی بیانیه چاپ کرده اند و برای مقابله "خونین" با آنچه حضورِ بانوان در ورزشگاه خوانده اند فراخوان داده اند. من نه از حاضران آن روز ورزشگاهم و نه با بانوان حاضر در ورزشگاه نسبتی دارم. امّا به صرف آشناییِ کافی با متون دینی و سابقه دیرینه در امر مبارزه با مفاسد اجتماعی نکاتی را خطاب به ایشان یادآور می شوم.

در بیانیه تان نوشته اید که "خون" به پا می کنید و بند میم وصیتنامه امام را به اجرا می گذارید. شما که از علی بن ابی طالب علیهم السلام دلسوزتر نیستید. خداوند متعال همسران نبی اکرم را امر فرموده بود که در خانه بمانند و با تبرّج و حرکات تحریک آمیز بهانه به دست نامحرمان ندهند (...قَرنَ فی بُیوتکُنَّ ...سوره مبارکه احزاب/آیات ۳۲ و ۳۳).

امّا اوضاع چنان چرخید که جناب عایشه بر جمل سوار شد و زمام زبیر و طلحه را به سمت باطل بُرد. جنگ که تمام شد امیرالمؤمنین عایشه را بر شتر نشاندند و با محافظین روپوشیده ای که بعدها معلوم شد زن بوده اند - به احترام - روانه خانه کردند. در میانه جنگ که چنین باشد، تکلیف میدان صلح (آن هم تماشای مسابقه والیبال!) روشن است.

شما که -به صراحت- حاضرین در ورزشگاه را "زنان هرزه" می خوانید، آیا به پیامدهایِ حقوقیِ نسبتی که به کلیّت حاضران داده اید واقفید!؟ از قاعده "درأ" در فقه اسلامی و لزوم حفظ دماء شهروندان که بگذریم، با "قذف" ی که مرتکب شده اید چه می کنید؟!

رَمی زنانِ عفیف به فحشاء به تصریح فقه اسلامی مستوجب هشتاد ضربه تازیانه است که در صورت شکایتِ ولو یک نفر زنِ عفیفه می باید خود را برای تحمّل آن آماده کنید. چنین بی پروا عِیالِ مؤمنان را "فاحشه" خواندن، مستوجب حدّ شرعی و اگر به خون ریزی منجر شود، در حکم محاربه با شارع است. پس تا دیر نشده در روش خود تجدید نظر کنید و به دامان فقه شریف شیعه بازگردید.
 
کلمات کلیدی : امین میرزائی
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۶ ۱۲:۲۸:۲۲
اخلاق، اخلاق، اخلاق.
هردستاوردی درغیاب اخلاق، بی اعتباراست. (2969551) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۲۲:۴۵
برادران این بیانیه همچون بیانیه حزب الله گرگان نسبت به سخنرانی سید حسن خمینی جعلی بود و به جهت تبلیغات علیه قشر مذهبی جامعه و ایجاد واکنش عملی در موافقین حضور زنان جعل شده است. هوشیار باشیم و در دام دیگران نیفتیم (2971669) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۱۰:۳۲
برخی افراد دم از حضور زنان در ورزشگاه‌ها می‌زنند که در پاسخ به این افراد باید

گفت مردم ایران انقلاب کرده‌اند تا تغییر ایجاد شود نه این‌که مانند زمان طاغوت زنان

به ورزشگاه‌ها راه پیدا کنند. (2972033) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۹:۵۶:۴۱
حالا اگه قراره تغییر ایجاد بشه خوب اقایون رو راه ندین چرا همیشه یک طرف غش میکنید شماها ؟؟ (2973404) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۰۹:۴۱:۲۳
البته مشکل قبل از انقلاب تجملگرایی مسوولان رانتخواری نزدیکان و فساد آقازاده ها و درباریها بود (2974393) (alef-2)
 
محمد رضا
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۱:۰۲:۲۹
استدلال دقیق شما مایه تعجب شد.
پس مثلا میتوان فردا این سخن را هم از شما شنید:
"مردم ایران انقلاب کرده‌اند تا تغییر ایجاد شود نه این‌که مانند زمان طاغوت دختران به مدرسه بروند"
یا حتی .... (2974590) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۱:۲۲:۳۱
آقاي روشنفكري كه پيش خودت فكر مي‌كني چقدر زرنگي كه داري امريكا را براي ما عادي مي‌كني. براي ملت ما امريكا، واليباليست‌هايش نيستند كه فقط توي سر توپ مي‌زنند، امريكا براي ما نماد سياستمداراني است كه 70 سال است ملت ايران را به توپ كودتا، تجاوز و دشمني بسته‌اند. در هشت سال جنگ تحميلي به شهرهايمان توپ شليك مي‌كردند. در پايان جنگ هواپيماي مسافربري‌مان را با توپ زدند و حالا هم در مذاكرات هسته‌اي زير توپ مي‌زنند! (2974657) (alef-2)
 
سبحان
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۴:۳۳:۰۵
چی می اخوی نصف کسایی که قیام کردن زن بودند مادر یا خواهر شما و من بودند حالا این خانم ها به خاطر وطن وتشویق تیم ملی والبیبال بیان ورزشگاه. چی میشه.
مگه دوران حضرت موسی است بزرگوار (2975231) (alef-2)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۸:۲۶:۰۳
مردم ایران ...!!! پس زنان ایران چی ؟؟؟ انقلاب کردن که در خانه حبس شوند ... حرف های کلیشه ای نزن برادر من (2975738) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۰۹:۱۵:۰۵
زمان طاغوت کجا بود؟ تا همین چند سال پیش ورود زنان به ورزشگاه های والیبال و بسکتبال و هندبال آزاد بود! (2978844) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۱۲:۲۷
سؤالی که مطرح است این است که اگر زنان وارد ورزشگاه نشوند چه اتفاقی می‌افتد و چه نیازی در حال حاضر داریم که ایجاد اختلاف در جامعه کنیم. (2972038) (alef-2)
 
شهاب
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۴۷:۵۱
جعلی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس چرا دیروز خبر کارهایی که باید بکنند و برنامه ریزی هاش روی خبرگزاری ها امد؟
چرا پس تکذیب نکرد کسی؟ (2972208) (alef-2)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۵:۱۷:۱۹
اینایی هم که امروز جلو وزارت ورزش نماز می خوندند فتوشاپ بودن لابد... (2972651) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۸:۵۹:۳۰
همه این حرفها و سخنرانی های جناب نویسنده و دیگر خبرگزاری ها را پیرامون خلاف قانون ، شرع و عرف بودن تهدیداتی از این دست را اگر درست و از سر دلسوزی در نظر بگیریم مادامی حضور بانوان در ورزشگاه ها (حداقل در مسابقات ملی و حداقل در ورزش هایی مثل والیبال) اگر به صورت واقعی کلید نخورد یعنی اینکه متن و نوشته فوق الذکر همچین هم قلابی نیست چرا که همین الان که ما داریم در این مورد بحث میکنیم فدراسیون والیبال گزینه بانوان را در سایت خرید بلیط خود غیر فعال کرده و این یعنی بازی روز جمعه ایران و امریکا بدون حضور واقعی بانوان برگزار خواهد شد و این موضوع علاوه بر تاثیرات منفی داخلی جنبه تنبیهی برای ایران به دنبال خواهد داشت و آن اخراج ایران از مسابقات لیگ جهانی والیبال خواهد بود .
خوب است این موضوع را بدانید که لیگ جهانی والیبال از معدود رقابتهای معتبر جهانی است که به صورت متمرکز در یک کشور برگزار نمیشود . این مسابقات که به منظور پرداختن موثر به جنبه حرفه ای والیبال ترتیب داده شده به مانند لیگ های حرفه ای دیگر ورزش ها جهان که البته عمدتا به صورت باشگاهی برگزار میشود (مثل لیگ قهرمانان اروپا در فوتبال ، لیگ NBA در بسکتبال و ...) به قوانین خود و خصوصا قوانین پولی و مالی توجه خاصی دارد به طوری که ایران برای شرکت در این مسابقات هزینه های میلیون دلاری را متقبل شده که البته بودن در این مسابقات و حضور در سطوح بالای آن به نوعی تبلیغات مهمی در همه زمینه ها خصوصا فرهنگی و اجتماعی برای کشور برگزار کننده مسابقات است بدون اینکه این کشور بخواهد هزینه و تامینات برگزاری یک ترنومنت سطح بالای و معتبر جهانی را به یکباره متقبل شود .
پر واضح است که در شرایط سخت کنونی که کشور در تنگنای تحریم ها و فشارهای بین المللی قرار دارد برگزاری چنین رویدادهای مهمی چقدر میتواند برای کشور در سطح بین الملل مفید باشد .
اما خوب است بدانید که یکی از شرایط مهم برگزاری چنین رویداد هایی که برای فدارسیونهای بین المللی ورزش های مختلف دنیا اولا تامین تماشگر برای مسابقات و نبود محدودیت جنسی برای حضور تماشاگران در این مسابقات است . و تقریبا هیچ رویداد ورزشی بین المللی در رشته های ورزشی پرطرفدار (مثل فوتبال ، والیبال ، بسکتبال ، المپیک تابستانی و ...) بدون رعایت این اصل میزبانی را به کشوری واگذار نمیکنند .
نمونه واضح چنین برخوردی کشور عربستان است . اگر دقت کرده باشید این کشور سالهاست که هیچ مسابقات متمرکزی مثل جام ملتهای آسیا در رشته های فوتبال ، والیبال ، بسکتبال و ... را میزبانی نمیکند چرا که به دلیل وجود قانون مشابه منع حضور بانوان در ورزشگاه ها چنین میزبانی هایی به این کشور داده نمی شود .
لزا مهم است که بحث ها پیرامون موضوع حضور بانوان در ورزشگاه ها ابتر نماند چرا که مسئله مهم و جدی است و پیرامون منافع ملی . و خواهشا هم از این نظرهای متهجرانه مطرح نکنید که با چنین شرایطی میزبانی مسابقات را نمیخواهیم چرا که این موضوع فراتر از رای نظر عده ای است که اسلام را تفسیر به رای میکنند و نظر خود را پیرامون این موضوع به جامعه تحمیل میکنند . (2973233) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۰۰:۵۱:۲۹
از مصاحبه هایشان معلوم است. شما خودت رو به اون راه نزن (2973986) (alef-2)
 
نجابت
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۳۴:۴۲
جنابعالی که خود را مطلع از احکام شریعت انور اسلام می دانید ، چرا قضاوت را - که به تصریح روایت بر عهده فقیه است - بر خود جایز می شمارید ؛ از کدام قاعده یا حکم فقهی به این نتیجه رسیدید که لفظ « هرزه » با لفظ « فاحشه » هم معنی است و موجب حد قذف است ؟؟؟ با استفاده از کدام بینش فقهی و با کدام آشنایی کافی به متون شرعی به این نتیجه رسیدید که معنای کنایه با معنای لغوی یکی است ؟؟؟؟ اگر به اهل خبره و کتب لغت مراجعه می کردید متوجه می شدید که عبارت « خون به پا » کردن کنایه از « جنگ و جدال و سخت » - لغت نامه معین - و آماده شدن برای یک جدال و مبارزه سخت تا پای جان است ؛ تفاوت میان این معنای کنایی با مفهوم کشتن و خون ریختن و بی ربطی آن به قاعده دماء و امثال اینها « کنار فی المنار و الشمس فی طلیعة النهار» است . به نظرم اگر خودمان را پشت فقه شریف شیعه پنهان نکنیم و به دامان شریعت انور باز گردیم می بینم صراحت امیر المونین علی بن ابیطالب را که خطاب به مردم عراق می فرمایند:
یا اَهلَ العِراقِ نُبِئتُ اَنَّ نِساءَ کُم یُدافِعنَ الرَّجالَ فِی الطَّریقِ، اَما تَستَحیُونَ؟؟
ای اهل عراق! به من خبر رسیده که زنان شما در کوچه ها با مردها برخورد می نمایند، آیا حیا نمی کنید؟؟؟
اَما تَستَحیُونَ وَ لاتَغارُونَ نِساءَ کُم یَخرُجنَ اِلَی الاَسواقِ وَ یُزاحِمنَ العُلُوجَ؟!
آیا حیا نمی کنید و آیا غیرت نمی کنید؟؟! که زنهای شما به بازارها می روند و با مردهای خشن سر و کار پیدا می کنند؟

در عبارت های بالا بحث بر سر کوچه ها و بازار هاست نه امثال ورزشگاه ها که جای هورا و سوت و کف و بالا و پایین پردیدن است !!!! فعتبروا یا اولی الالباب (2972152) (alef-2)
 
شهرام
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۰۷:۲۰:۱۷
دوست عزیز اینکه چه سخنانی به حضرت علی علیه السلام نسبت داده می شه برای خیلی ها ملاک نیست که شما به آن استناد کرده اید. ملاک برای ما عملکرد حضرت فاطمه و سایر بانوان پاکدامن است که مانند حضرت فاطمه یا حضرت زینب برای مردان سخنرانی می کردند و بجای پنهان شدن در خانه، جلوی ظلم می ایستادند و کسی نمی گفت خانم! برو خونت تو رو چه به نصیحت و موعظه مردان!. مطالب منتسب شده به امامان وقتی قابل پذیرش است که با عملکرد خود آنها و خانواده شان مطابقت داشته باشد، و البته معیار پذیرش هر سخنی قرآن کریم است و هیچکس بالاتر از آن نیست! (2974210) (alef-2)
 
طاهر
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۰:۳۱:۲۱
آقای نجابت از حضرت علی (ع) مایه نگذار . قیاس شما قیاسی مع الفارق است . لطفا این تند رویهایتان را به بزرگان دین نچسبانید که اسلام از این رهگذر ضربات زیادی خورده است. و شما که کلمه هرزه زیاد بد نمی دانید اگر کسی به همسر و یا خواهر شما هرزه بگوید چه خواهید کرد. (2974509) (alef-2)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۱:۱۳:۲۴
واقعاً متاسفم براتون
پس اينطور كه پيداست به نظر شما زن اصلاً نبايد وارد خيابان شود و از خانه خارج نشود

ولي سخت در اشتباهيد. اينجا ايران است. برويد طالبان بازي را در جايي كه خريدار دارد انجام دهيد. (2974620) (alef-2)
 
محمد رضا
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۱:۱۴:۴۳
بسیار عالی.
پس خود شما هم به وجود مواردی در حوزه روابط مرد و زن که موجب ناراحتی شدید مولا علی(ع) بوده(آنهم به صورت گسترده)، در زمان حیات ایشان اعتراف دارید. پس لطفا مستندات نوع برخورد مولا و یاران صدیق ایشان با این موارد را هم ارئه بفرمایید.
و کمی هم برای ما در مورد برخورد مولا با کسانی که مرتکب اعمال منافی عفت مستوجب اجرابی حد شرعی بر اساس حکم صریح الهی بوده اند، بفرمایید.
آنچه شما نقل کرده اید، ناظر بر ارشاد مردم است جهت اصلاح امور توسط خودشان، نه اجبار مردم توسط حکومت یا دیگران!!!! فعتبروا یا اولی الالباب (2974625) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۴:۴۵:۰۱
شما هم که جای شارع نشستید.
با استدلال شما هیچکس حق کلام ندارد. (2975265) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۵:۵۴:۴۱
با اين توضيح حضور زنان در راهپيمائي هاي انقلاب در كوچه و خبابان خلاف بوده؟!!! معلوم شد آخر خط اينگونه تفسير هاي متحجرانه از اسلام خانه نشاندن نيمي از جامعه است؟ با ايت تفاسير مي خواهيم مردم جهان را به اسلام دعوت كنيم؟ اسلامي كه حضرت امام معرفي كرد مردم را به صحنه كشاند كه از حضور اجتماعي زن حمايت كرد و متحجرين و همرهان انها در رژيم گذشته را خلع سلاح كرد. امام حتي شنيدن كنسرت تك خواني زنان را برلي مردان به شرط انكه شخصا تشخيص دهند برايشان مشكلي ايجاد نمي كند مجاز كرد همانطور كه شطرنج را و امثالهم. با اين تفاسير ايا مي توان شطرنچ بازي كرد؟ يا بوكس و نظاير آن (2975417) (alef-2)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۲۱:۴۱:۴۳
ببین نجابت.
همسر علی (ع) یعنی خانم فاطمه افسار اسب شوهرش رو میگرفته و میرفته درب خونه انصار نه تو پشت دیوار و پستو. اینایی که میگن زن بشینه کنج خونه ...خدا روشنت کنه به حق این ماه. کتاب فاطمه فاطمه است رو بخون (2976034) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۹ ۱۰:۰۶:۵۰
برادر ادم حتما بايد فقيه باشه تا بفهمه اهانت به زنهاي شريف اين مرز و بوم زشته و شايسته برخورد؟ من به عنوان يه ادم عادي از اين جور كارها اعلام برائت مي كنم ايشالا يه فقيه هم پيدا مي شه حرف دل ما رو مي زنه! (2976585) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۰۹:۱۶:۴۳
یعنی اگر کسی به شما یا بستگان شما بگوید هرزه، معنای بدی از آن برداشت نمی کنید ؟!

برای توجیه خطای خود حاضرید هر چیزی ببافید (2978847) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۱:۳۵:۲۳
الان چرا سوئد و نروژ و....از ما بهتر هستند ؟ فقط یک چیز و آن هم رعایت اخلاق و احترام به انسان در تمام شئون جامعه ( از قانون اساسی گرفته تا کو چکترین مسایل ) است .
ولی ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم و دنبال " راه " می گردیم . (2974708) (alef-2)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۰۹:۱۰:۱۹
اینها شیعه لندنی هستن یا شیعه داعشی. دادگاهی رو دیدم که یک داعشی 18 ساله دو نوجوان 14 ساله عراقی رو محکوم به اعدام کردو همونجا با شلیک به سر اونهارو اعدام کرد. (2978833) (alef-2)
 
سراب
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۱۲:۴۵
ای بابا شما کجایی کاری برادر ما اذریها یک ظرب المثل داریم که میگه:
ددم منه کور دییپ؟ گلیپ گدن ور دییپ (یعنی پدرم من رو کور نامیده و گفته هر کی اومد رفت بزنش)
حالا داستان این برادران هم همینه.
الف میدونم پخشش نمیکنی اما کاش این ادما میخوندن شاید تلنگری باشه بر ذهنشون که بیدار بشن. (2971642) (alef-2)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۳:۰۶:۰۸
جالب است نسخه شهر ما این است
ددم منه کور دئییب، هر گلنی وور دئییب

البته این عبارت شیرین را وقتی به کار می برند که بگویند ما قانون را ماشین وار پیاده می کنیم و اهمیتی نمی دهیم که چه کسی جلومون است.
نمی دانم می شود به این عبارت ضرب المثل گفت یا نه. چون فقط در مقام استدلال رفتار فاعل و از زبان فاعل گفته می شود. (2972280) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۱۸:۵۱
به احتمال بسیار زیاد این رو مراکز جنگ روانی وابسته به طیفی منتشر کرده که در ایام فتنه هم از این کارها زیاد میکردند. (2971657) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۲۳:۵۷:۲۸
مشکل اینه که کلا جامعه نتونسته هنوز تکلیف خودش رو با مسیله‌ای به نام اوقات فراغت مشخص کنه. هنوز نتونسته تعیین تکلیف کنه که اصلا چیزی به نام اوقات فراغت وجود داره یا نه؟ ایا این اوقات فراغت چیز خوبیه یا بد؟ ایا مردونه است یا زنونه ؟ ایا اوقات فراغت با شادی توامه یا با غم؟ اسلامی هست یا غربی؟ حکم فقهی داره یا نه؟ ما هنوز پس از بیش از سه دهه تعریف جامع و مانعی برای امر اوقات فراغت نداریم. من هیچ تخصصی در امور مذهبی و فقهی ندارم ولی یه سوال، ایا گذران وقت یه خانواده در کنار هم بودن، تخلیه انرژی بصورت مثبت و گسترش ورزش امر خوب و پسندیده‌ای هست یا نه؟ ایا رفتن یک زن و شوهر با هم به ورزشگاه و دیدن و تشویق تیم ورزشی مورد علاقه‌شان، بهتر از خیابان گردی و ماهواره نگاه کردن و ... نیست؟؟؟ (2973891) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۰:۵۱:۴۲
دکتر فتنه شناس (2974561) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۲۱:۲۲
واقعا کامل و جامع و مستدل (2971666) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۲۳:۰۷
رفتار های داعشی و طالبانی!! فَأینَ تذهبون؟ (2971670) (alef-11)
 
سینا
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۲۹:۰۴
البته رفتارهای داعشی در این مملکت توسط دوستان به اصطلاح روشنفکر از سال 78 شروع و در خرداد تا دی 88 به اوج رسید. (2971904) (alef-2)
 
حسيني
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۲۶:۵۸
حركت هاي زيادي هست كه با فقه اسلامي نمي خواند. متاسفانه بعضي ها خود را اسلام مي دانند و نظر خود را نظر اسلام. اينها بزرگترين ضربه را به اسلام مي زنند. - سانسورچي محترم الف تا به حال نظرات زيدادي داده ام بدون توهين به كسي يا گروهي ولي از طرف شما سانسور شده لطفا اخلاق را رعايت كنيد (2971682) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۳۰:۱۴
نرود میخ آهنین در سنگ برادر (2971698) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۳۴:۲۹
خيلي خوشم اومد از اين مقاله الف.واقعا نشون داد كه راهش با راه مردم تقريبا يكي شده و دموكراسي رو مورد توجه قرار ميده.
چون همه ميدونن كساني كه اين بيانيه رو دادن جايگاهي در بين مردم ندارن. (2971714) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۴:۰۳:۲۸
تنها سایت اصولگرایی که میام الفه بیشتر وقتام نقد می کنم حتی ممکنه جایی که تخریب می کنه تقابل هم باهاش داشته باشم ولی چون قایل به آزادی بیانه تحلیلاشو می خونم (2972427) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۲۳:۲۲:۰۲
آخه مگروضع ورزشگاهها وحرف حدیث هایی که دراین جورجاها رایج است راندیده یانشنیده اید کدام ایرانی شیعه باغیرتی حاضرمی شود خواهرمادردختریاهمسرش در این جور جاها حضوریابد بابا تورابخدا وقتی می خواهید نظردهید به سرانجام وعمق کارتوجه کنید آخه این یک قضیه اخلاقی وانسانی است قربونت برم دموکراسی خواهی ات بدجایی گل کرده اگر مسلمانی حکم این موارددر دینی که به ان اعتقاد داری مشخصه اگر مسلمان نیستی قانون مملکت ما اجازه همچین ناهنجاری رانمی دهد موفق باشید (2973824) (alef-2)
 
ادب مرد به از دولت اوست
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۳۷:۰۴
با سلام حضور محترم خوانندگان سایت الف : وای برما ، وای برما ، مکانی که باید محل ترویج معارف عالی تشیییع و مرکز اخلاق مداری باشد خود باعث ترویج بی اخلاقی در جامعه میشود . انشاالله این عده قلیل در پیشگاه حضرت باریتعالی طلب مغفرت وآمرزش کنندومن به نوبه خودعنوان یک مسلمان از چنین برخورد و برداشتی درمورد زنان پاکدامن ایرانی برخود وآنان عزیزان طلب آمرزش ومغفرت می نمایم (2971721) (alef-2)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۵۱:۱۸
به نظر نویسنده محترم وقتی خانمها بیان تو سالن کی میخواد اوضاع رو کنترل کنه؟خانم ها میان توی استادیوم یه جا ساکت میشینن بازی رو تماشا میکنن؟!!اگه اینجور باشه حرفی نیست. ولی تجربه چیز دیگری میگه. تو مملکت اسلامی به طور رسمی دختر و پسر رو با هم قاطی کنن؟ واغیرتا که در میتینگ های انتخاباتی اصلاح طلبان چه فسادها که نشد و کسی چیزی نگفت و اکنون اینقدرجری شده اند که میخواهند همان میتینگها را بصورت رسمی تر برگزار کنن؟ تصاویر منتشر شده از آن میتینگ ها گویای همه چیز هست، صحنه های فجیع از آوازخوانی و رقص دختران و پسران در حالی که دست به دست هم دادن!!. در مملکتی که به اسم اسلام اداره میشه یه همچین حرکتی جای تاسف داره...
جای تاسف هست از نویسنده محترم که نقشه ها و توطئه های لندن نشینها رو برای فساد هرچه بیشتر در جامعه و خصوصا برای این موضوع رو نادیده میگیرد.. و دم از فقه شیعه میزند. کجای فقه شیعه و فقه اسلام تایید میکند چنین فساد علنی را؟!!
برای برگزاری رسمی این شوی مختلط بهتر است ابتدا اسم اسلام رو از این کشور بردارید.

با این افکاری که برخی از هموطنان دارند شرمنده شهدا هستیم.

ضمنا خواهشا اختلاسها و دزدی های آقایان رو با اینگونه مسائل قاطی نکنین. صرفا جهت اطلاع اصلاح طلبانی که بعد من میان پست میزارن و کل مشکلات روحی روانی جامعه رو به اختلاس و احمدی نژاد و ... ربط میدن!!! بدون اینکه حتی فکر کنن ماهواره چه به سر غیرت و عزت خانواده ایرانی آورده؟!!! (2971782) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۳۶:۱۸
آقا جان، توی سینما آقایون و خانم ها مختلط میرن، توی کنسرت ها مختلط میرن که زمینه فسادش خیلی بیشتره! توی ورزشگاه فقط نباید برن؟ ضمن اینکه تجربه ورود خانم ها به زمین والیبال رو هم داریم. چه مشکل بزرگی پیش اومد؟ (2972156) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۴۱:۰۸
دوست عزیز اگر تفکر شما اینست باید فکری هم برای سینماها، تاترها، دانشگاه ها، ادارات، جشن های خیابانی مذهبی و دهها مکان عمومی دیگه بکنید که در آنها مردان و زنان عزیز این کشور با هم دیگه در آنها شرکت می کنند. بیایید لحظه ای تفکر کنید در چه دنیایی و در چه قرنی زندگی می کنیم. (2972177) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۴۶:۰۵
شما اصلا متوجه شدی مقاله چی گفته؟ نویسنده اصلا به درستی یا غلط بودن ورود بانوان نپرداخته بلکه به ادبیات امثال شمایان پرداخته که همه چیز را از دریچه‌ی ممنوعات و بگیر و ببند می‌بینید. مخاطب مقال ادبیات آکنده از خشم ونفرت پراکنی وسوءظن مفرط شماست. (2972196) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۳:۱۶:۲۰
جناب معلوم نشد که شما با نفس حضور بانوان مخالفت داری؟ با عوارض اون مشکلی داری؟ یا کلا متن نوشته شده رو قبول داری یا نه؟ شما غیرمستقیم کارهای خلاف عده ای رو تایید کردی. ضمنا بچه انسان برای این که راه رفتن یاد بگیره بارها زمین می خوره و بلند میشه، جامعه ای هم که در حال گذار هست ممکنه درش مشکلاتی رخ بده همونطور که ما در سال نزدیک 20 هزار کشته جاده ای و صدها هزار مجروح و معلوم داریم ولی آیا کسی از رانندگی انصراف داده؟ آیا تعداد ماشین ها کم شده؟ تا دو روز در سال تعطیلی پشت هم می افته جاده ها جا و ظرفیت ندارن. اینجا هم باید اجازه و فرصت داد، به تدریج عوارض رو کم کرد تا این همه احساس عجیب و غریب بودن به کسی دست نده که فرضا عده ای خانم مسابقه رو تماشا کنن، لابد کیان اسلام از دست میره. اینجور اگه باشه شما فرض کن مردم غیرمسلمان که تقید و تعهد و دین ما رو ندارن لابد باید شبانه روز در حال فسق و فجور باشن و مملکتشون نابود بشه ولی نمیشه؟ چرا؟ (2972303) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۳:۳۷:۵۸
واقعا این مزخرفات روبا چه روئی میگی ؟ تحجر و جمود بر افکارتان آنچنان مستولی شده که هم خودتون رو نماینده واقعی دین اسلام فرض کردید و هم دروغها و تهمتها رو روانه میکنید که چه بدست بیارید ؟
شرم کنید ... (2972360) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۳:۳۸:۵۴
سلام بر شما
اگر در میتینگ های اتخاباتی برخی افراد کارهای اشتباهی صورت گرفته نمی شه کلا به همه جا و هر شرایطی تعمیم داد،حضور خانم ها در ورزشگاه برای دیدن مسابقات والیبال قبلا انجام می شده و هیچ مشکلی هم پیش نیومده ولی چون اون زمان والیبال خیلی ورزش مطرحی نبود کسی هم نمی دونست تا اوایل پیروزی های عالی تیم والیبال هم خانم ها در ورزشگاه میومدن تا اینکه عده ای تصمیم گرفتن این حضور رو لغو کنن.جایگاه تماشاچی خانم و اقا می تونه جدا باشه و هیچ مسئله ای نیست. در ضمن من خودم چادری هستم و علاقمند به ورزش و والیبال و اگر حضور خانم ها ازاد باشه من دوست دارم برای دیدن بازی تیم کشورم به ورزشگاه برم و این کار رو نه فساد می دونم و نه توطئه لندن نشین ها (2972363) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۴:۰۸:۳۶
آیا در سطح جامعه ، دانشگاه ، سینما ، پارک و ... تفکیک جنسیتی داریم ، ورزشگاه هم یک جزعی از جامعس و فرقی با بقیه نداره ، شما فرض کنید از اول مثلا دانشگاها تک جنسیتی بودند اونوقت شما امروزدرباره مختلط شدن دانشگاها همین تفسیرو می دادین ....غیر اینه (2972448) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۴:۲۱:۰۹
الف چرا منفی ها را حذف کردی. حدافل طرف بفهمه چندتا منفی داره!!!!! (2972486) (alef-2)
 
سعید از نوع دیگه
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۴:۳۲:۴۲
محتویات کامنت شما بدین شرح بود:
آسمون-ریسمون-دو تا رو - یکی زیر!!!
والا هروقت محمود احمدی نژادم جایی می رفت به دلیل آزادی ایجاد شده تو اون فضا و عدم گیر گشت پسرو دختر میرفتن
منتهی اون موقع شما محو سخنان هالیوودیه رییس جمهور عزیزت بودی نمی دیدی
ثانیا اون میزان اعتقادی که همون رییس جمهور از مردم گرفت کل اون شبکه های ماهواره ای نگرفت
ثالثا کسی شما رو به تنهایی مسئول خون شهدا نکرد که تا یه حرفی میشه خودتونو وارث خونشون میکنین انگار فقط شما ...
خسته شدم اصلا
چون میدونم فایده نداره .... (2972519) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۴:۵۰:۵۵
شما ها با این کارها تون مملکت رو به این جا کشوندین، 35 سال است روش شما این بوده اگر قرار بود جواب بده وضع جامعه این طور نمی شد.

نسبت فحشا دادن به زن ها مسلمان با هیچ منطق و مسلمانی جور در نمیاد

لطفا یکبار برو ترجمه سوره نور رو بخون

پیش تر هم خانم ها در تماشای مسابقات بودند و هیچ مشکلی هم (مسل و فحشا و ...) بوجود نمی آمد. (2972567) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۷:۴۳:۲۸
سلام برادر عزیز غیرتمندم.اینکه گفتی نمیشه رفتارهارو بعدا کنترل کرد کمی با شما موافقم.شاید هم کاملا .چون تواین مملکت متاسفانه هیچوقت حرکتی با توجیه عقلانی و شرعی شروع نشده وبعد از به بیراهه رفتن همه داد زدیم کی بود کی بود .اینکه گفتی تو میتینگ اصلاح طلبها چه رفتارهایی شده هم کمی قبول چون اصلاح طلبها هم همانطورکه گفتم مثل همه مسئولین ایرانی فقط کاری را شروع میکردند بدون هرگونه توجیه عقللی وشرعی قبلی که مردم را آگاه کنند تا مردم درست رفتار کنند.اونها هم مشکلاتی رو داشتند.ولی عزیزم این بنده خدایی که توصیه به بازگشت به فقه شیعه کرده نگفته که خانمها بروند استادیوم .ایشان گفته نوع برخورد با این موضوع را ازروشهای فقهی شیعه استخراج و عملیاتی کنیم.اگرقرار به نرفتن است میتوانیم خیلی راحت وازطریق قانون ممنوع کنیم.اینکه ما این زنان را که اکثرا زنان عفیفه وجزو نوامیس ما هستند که درهشت سال جنگ تحمیلی رزمندگان جان برکف ما برای دفاع ازآنان جانفشانی کردند با توهین هایی که شرعا مستوجب حد است مورد هتاکی قراردهیم شرعی نیست.ما برای انجام یک عمل شرعی به هیچوجه مجازبه استفاده از ابزارهای غیر شرعی نیستیم. (2973000) (alef-2)
 
بنده خدا
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۹:۵۶:۳۸
عزیز برادر با این تفکر شما باید استقبال های مردم از سفر رهبری و روسای جمهور و ... را هم ممنوع کنند چون تو خیابونا و دنبال ماشین دویدن ها همگی با هم قاطی می شوند و خدای نکرده ... یانه اونجا اشکال ندارد ؟ (2973403) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۵۱:۳۰
الف چه عجب یک مقاله هم از غیر....گذاشتی‌. یک حرف درست و حسابی‌. (2971783) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۵۳:۰۶
طالبان در افغانستان. داعش در عراق وسوریه وتندروهای ایران پایه های اسلام را هدف گرفثه اند (2971788) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۵۴:۲۷
از امام علی ع است که جاهل را نمی بینید مگر در افراط و تفریط . در زبان فارسی خود نیز کاسه داغتر از آش را داریم. متاسفانه با گذشت بیش از سی و شش سال از انقلاب هنوز خودسری و اجتهادهای داعشی وار را شاهدیم. باید نهادهای حکومتی یکبار برای همیشه در این باره فکری کرد چرا که در کشور اسلامی که حاکم شرع دارد نباید شاهد این قبیل اقدامات بود زیرا سبب شیاه نمایی چهره اسلام و کشور در جهان می شود. (2971793) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۵۴:۵۲
با نویسنده محترم موافقم.
از جهتی اینگونه حرکات و بیانیه ها، بنای ناصوابی را در جامعه ایجاد می کند که هر دسته و گروهی بخواهند برای طرز تلقی خود دیگران را به ریختن خون تهدید کنند یا حتی دست به عمل بزنند. مگر سلفی ها و تکفیری ها چه می کنند؟
از طرف دیگر مگر مملکت قانون ندارد؟ مگر قانون با مداقه فقهای محترم شورای نگهبان با شرع مطابقت نمی شود؟ اگر شما اعلم ترید شما بروید در شورای نگهبان بنشینید. (2971796) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۵۷:۳۳
احکام دین مال اربابهاست مگر؟ تا حالا فکر میکردیم فقط مال رعیتها ست (2971801) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۵۷:۵۲
از همه این محدود سازی ها هیچ نتیجه ای نگرفتند همانطور که حجاب اجباری منجر به دین گریزی و بد حجابی اکثریت شد (2971803) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۴:۲۷:۳۰
از سایت محترم الف که نشون داده تونسته بعضی از خطوط قرمز غیر واقعی رو بشکنه یه تقاضا دارم ... یه تحلیل در مورد آیات حجاب با استفاده از متخصصین این امر ارایه بده چون چیزی که ما امروز در جامعه داریم خیلی باهاش فرق داره چون چیزی که من تو این آیات دیدم اینه که خدا از پیامبرش خواسته به زنان و دختران مومن بگوید - نه اینکه اجبار کند یا ون بیاورد - تا حجابشان را رعایت کنند که در نهایت منفعتش نیز به خودشان بر می گردد ... ولی ما امروز حجاب اجباری و زوری داریم که نتیجه عکس داده و اتفاقا جزابیت حجاب هم از دست رفته... (2972504) (alef-2)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۰:۵۸:۳۴
والا تو عکسی که گذاشتید هیچ جاش فاحشه خطاب نکرده.اگر استنباط شما این است آن وقت حد قذف بر شما هم واجب می شود که تهمت زده اید... (2971806) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۵:۳۷:۲۹
دیروز تو مراسم تشییع شهدا، دقیقا همین لفظ به کار رفته بود و دختران این مرز و بوم که دوست دارن برن ورزشگاه و تیم ملی شون رو تشویق کنن، .... نامیده شدند. (2972712) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۰۰:۴۶
اينها متحجرين جامعه ما هستند و متاسفانه مسئولين حكومتى هم هيچ برخوردى ،تذكرى ،پندى به آنها نمى دهند و هر روز شيرتر مى شوند (2971815) (alef-2)
 
مقداد
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۰۲:۴۴
یکی هست که ثابت کنه این بیانیه رو دقیقا کی نوشته. (2971820) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۰۳:۴۴
اظهار نظر من صرفا بر اساس متن نگارنده جنبه حقوقی داره!
بیانیه مورد اشاره رو من نخوندم اما ظاهرا از نظر نگارنده محترم عبارت "هرزه" با معنای فاحشه برابری می کنه! نه معنای عرفی هرزه و نه معنای لغوی آن دقیقا با فاحشه برابر نیست. پس لطفا مغالطه نفرمایید. (2971825) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۴:۱۳:۲۷
فرض هم حرف شما درست. اما بار لغوی هرزه چیزی کمتر از فاحشه نیست. آن هم وقتی به بانوان محترم کشور که پاک دامن هستند و نجیب نسبت داده بشه.
من به شخصه معتقدم زنان جامعه ما بسیار فهیم هستند و به اعتقاداتشون احترام میذارم.
این ها که می خوان فقط حقوقی برابر داشته باشند و قصد دیدن بازی رو دارند. چه هرزگی رو می تونن انجام بدن. (2972461) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۵:۳۸:۴۲
یکی به خواهر و مادر خودت بگه هرزه، تو جنبه ی حقوقی و اتیمولوژی شو بررسی می کنی یا یکی می زنی تو دهن طرف؟ (2972715) (alef-2)
 
سید حسن
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۰۵:۱۴:۴۰
خاهر مادر ادم حسابی نمیره قاطی 12000هزار مرد نا محرم اره برادر اونوقت به همچین خاهر مادری که خودش عفت رو رعایت میکنه اگر کسی توهین کرد بزن تو دهنش یه ضرب المثل میگه احترام کد خدا رو اهالی ده نگه میدارن (2978512) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۰۹:۳۶
چه اشکالی داره که با جدا کردن جایگاه بانوان و مردان زمینه ورود خانم ها رو به ورزشگاه فراهم کنیم .کجای این خلاف شرع هستش؟ (2971847) (alef-2)
 
هاشمی
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۱۰:۴۱
استدلال کوتاه، گویا، روشن، منطقی و محکمی بود.
در خاطرات امام (ره) داریم که امام در زمان اقامت در پاریس هنگام ذبح و قربانی گوسفندی ابتدائ جلو ی این کار را گرفتند و گفتند بروید بپرسید که از نظر قوانین اینجا این کارمان اشکال نداشته باشد.
حال امروز ما اگر نکته مثبتی را می خواهیم پیگیری کنیم باید ظرافت کاری و دقت ها لازم را لحاظ کنیم.
به خداوند سبحان توکل کنیم و عاقلانه و با صبر و آرامش تصمیم بگیرم.
ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم (2971851) (alef-2)
 
علی کریمی
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۲۰:۵۸
به نظر من به بحث حضور بانوان در ورزشگاه ها بیش از حد حساسیت داده شده است .در مسابقه ایران و روسیه که در کشور روسیه برگزار شد بانوان ایرانی برای تماشای بازی به ورزشگاه رفته بودند و عکس جالبی نیز همین سایت الف که در آن دو ایرانی مرد و یک ایرانی زن در حال نماز خواندن در ورزشگاه بودند را متشر کرد حال سوال من این است:

اگر تماشای مسابقه والیبال مردان برای زنان اشکال شرعی دارد پس حکم تماشای همان بازی از تلویزیون چیست که صحنه های مسابقه را از نزدیک نمایش می دهد ؟ (2971879) (alef-2)
 
عدالت
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۲۵:۳۸
این بیانیه کاملا دروغ است از نوع نوشتن آن و اینکه مشخص نیست کدام ارگان یا تشکیلات این دعوت را انجام داده و از نوع بکارگیری کلمات و واژه کاملا مشخص است. تایید این بیانیه و نسبت دادن آن به مردم مومن و حزب اللهی مانند نسبت دادن وحشیگریها داعش به مسلمانان و اسلام است. از این حرکات دروغین هم اولین با ر نیست انجام میشود و این شیوه غربیها برای ایجاد تفرقه و بدبینی در جوامع است. (2971897) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۴:۵۰:۰۵
ولي عجيبه كه چقدر باور پذيره نه؟ ممنون كه با خبر دقيقتون ما رو از گمراهي درآورديد. (2972565) (alef-2)
 
احمد هامونی
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۲۷:۳۹
باسمه تعالی

دادستان محترم

سلام،

چرا حضرتعالی و همکاران محترمتان در زمان تشخیص تخطی از قانون از سوی رسانه های مکتوب و دیجیتال تنها در برخی موارد وظیفه احضار، بازجویی، صدور کیفر خواست و ارسال پرونده برای رسیدگی قضایی به دادگاه را انجام می دهید؟

در اطلاعیه مکتوب منتشر شده که مدتی طولانی از انتشار ان می گذرد یکی از دو رویداد زیر اتفاق افتاده است:

1- گروهی از دشمنان اسلام و ایران برای ایجاد بحران چنین توهین خلاف شرعی را از زبان گروهی از انسانهای متشرع خطاب به گروه دیگری از شهروندان جمهوری اسلامی ایران منتشر کرده اند.
چرا به طور علنی مانع از هتک حیثیت حزب الله و یک مدرسه علمیه نمی شوید؟
چرا اقدامات تامینی و شناسایی عوامل این رفتار منافقانه را اعلام نمی کنید؟

2- گروهی از افراد افراطی قصد شکستن قانون را دارند و این موضوع را به طور علنی اعلام کرده اند.
چرا به طور علنی مانع از هتک حیثیت حزب الله و یک مدرسه علمیه نمی شوید؟
چرا اقدامات تامینی و شناسایی عوامل این رفتار خلاف شرع را اعلام نمی کنید؟

آیا خفظ حیثیت و شان نظام مقدس اسلامی را از وظایف خود می دانید؟
آیا اگر اطلاعیه ای با همین متن ولی با مخاطبین دیگری منتشر شود هم رفتار حضرتعالی به همین سبک خواهد بود؟ (2971902) (alef-2)
 
حقیقت جو
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۳۰:۳۹
دین اگر مقتضیات زمان خود را رعایت نکند و با ان در تضاد باشد و بقول امروزی ها به روز نباشد شکست میخورد. دست از این افکار طالبانی و داعشی بردارید که اینگونه بزرگترین تخریب کننده دین هستید (2971907) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۴۴:۳۱
واقعیت همین است که شما گفتید (2972189) (alef-2)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۵۹:۰۸
اولا از درست بودن اصل مطلب مطمئن شوید بعد شروع به اتهام زنی کنید. ضمنا همان کسی که حدود هفده سال قبل برای اولین بار این جمله شما را گفت ؛ دولتش در فکر به رسمیت شناختن طالبان و برقراری رابطه با آن هم بود. (2972263) (alef-2)
 
امین
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۴۴:۲۷
عالی بود (2971950) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۴۸:۴۲
من باور نمی کنم یک قشر مذهبی این نامه را نوشته باشد. از محتوای آن معلوم است که نوعی سیاسی کاری و بازی با دین و احساسات زنان و جوانان و ... به منظور بهره برداری سیاسی و رسیدن به مقصود است. استفاده از این روش های قدیمی برای رسیدن به مقصود واقعاً مشمئز کننده است. (2971964) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۵۸:۰۹
الف احیانا خانم آسوپار خواب بود؟! چه عجب (2971991) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۰۹:۱۰
هدف صحنه گردانان پشت پرده این حرکات ارائه چهره خشن از اسلام و مسلمانان لست و بعید می دانم نیت خیری در پس ذهن آن ها باشد (2972027) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۱۷:۰۹
آقا اصل بیانیه کجا منتشر شده؟
لطفا تشویش اذهان نفرمایید (2972060) (alef-2)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۲۱:۰۱
بنده این بیانیه را حدود دو هفته قبل دیده ام .از بسیاری از فعالان عرصه مجازی که در گروه های مختلف منتسب به حزب الله و .... همگی از اینکه در کجا و از سوی چه کسی صادر شده اظهار بی اطلاعی میکردند و محتوای آن را هم قبول نداشتند و مشکوک میدانستند.
از سایتی مانند الف انتظار بررسی بیشتری میرود. هیچکدام از گروه هایی که در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها نقد دارند این چنین بیانیه ای را نه صادر کرده و نه آنرا قبول دارند. (2972080) (alef-2)
 
نازک بین
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۲۹:۰۹
آقای دانشمند و حقوقدان و فقیه ، هرزه با فاحشه فرق نمی کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2972123) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۳۱:۵۵
برادران گرامی به پیامدهای افزایش جمعیت زنان و نبودن برنامه مدون برای کار و اشتغال و از همه مهمتر تفریحات سالم باشید بررسی های اجتماعی وضعیت خوبی را نشان نمی دهد امروز ممکن است به حضور در ورزشگاه های کوچک تن ندهند ولی دیر نیست که دوشا دوش مردم زنان در همه میادین با حفظ شئون اسلامی حضور داشته باشند. مسایل زیرپوستی جامعه و دختران و زنان قابل بازگویی نیست اینها نیاز به راهکار دارد و تماشاگری ورزش و کنسرت و این قبیل جشنواره های فرهنگی ورزشی از سالم ترین راهکارهاست . (2972141) (alef-2)
 
به kateb
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۳۸:۳۰
گرچه امیدی به انتشار نظرم ندارم ولی جهت اتمام حجت بار دیگر نظرم را اعلام میکنم باشد که به راه صواب برگردید.نویسنده مطلب و اظهار نظر کنندگان دوباره ؛علی رغم مخالفت با اجتهاد ؛خود دوباره فتوی صادر نموده اند ویک طرفه به قاضی رفته وراضی برگشته اند.اولا هر کس چند تا روایت یا حدیث رو از متن عربی یا فارسی خواند حق اجتهاد و فتوی ندارد.ثانیا فحشا مراتب مختلف دارد.ثالثا همین مراتب فحشا از تذکر لسانی شروع و تا اعدام ادامه دارد.رابعا حکم تعزیری نیز در صورت اصرار مذنب حتی به اعدام منجر میشود که تشخیص آن به عهده فقیه جامع الشرائط میباشد نه کس دیگر.خامسا فقهاء شورای نگهبان أعلم نیستند. سادسا وصیتنامه أمام قابل تعبیر و تفسیر نیست ،اگر مسئولین مرتبط به وظایف ذاتی شرعی و قانونی خود بپردازند جائی به اقدامات مردم نمیماند؛چرا بجای اعتراض به ضعف دیدگاه وعملکرد مسئولین به افراد با غیرت ومتدین اعتراض میکنید وبه آنها هجمه میبرید واقعا عجیب است جای معروف و منکر عوض شده وفرمایشات اهلبیت علیهم السلام تفسیرشده .سابعا چرا به هرکس به تقدسات دینی پا فشاری میکند با فرار رو به جلو آنان را تحقیر و تهدید ونسبت به آنان فحاشی میکنید.ثامنا در کدام قانون فقهای شورای نگهبان ،تأیید کرده اند که بانوان در مجامع مختلط ورزشی حضور داشته باشند و اعمال تحریک آمیز انجام بدهند.تاسعا در صورتیکه در همین مجامع به اصطلاح ورزشی اتفاق ناگواری بیفتد خودتان تمام مسئولین رده بالای نظام و نیروی انتظامی را مورد هجمه قرار خواهید داد که امنیت نیست.چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی.السلام والسلام. (2972162) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۲:۴۶:۵۴
چرامیخواهیدمردم را روبه روی هم قراردهید این نامه فقط برای ثخریب یک قشر مذهبی است این کار را دشمنان ملت انجام میدهند تا مردم را روبه روی هم قراردهندتا به اهداف شومشان برسند مثل سال 88 (2972202) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۳:۱۳:۰۸
ما فداییان رهبر نخواهیم گذاشت که افکار غربی به صورت ارام به کشور وارد شوند و مردم ما را بی غیرت کنند. (2972296) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۵:۲۱:۱۴
غیرت ایرانی ربطی به افکار غربی و شرقی ندارد.یکی از دلایل بی غیرتی اعتیاد است.چه پیشنهادی دارید؟ (2972662) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۰۰:۲۹:۱۷
رهبری چه زجری از دست امثال شما می کشه! دوستی شما مصداق همون دوستی خاله خرسه است ... (2973941) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۰۵:۲۰:۰۱
رهبر فدايي نمي خواد. جمع كن بساطتو (2974173) (alef-2)
 
سامان
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۳:۱۹:۰۵
حیف نام مسلمان
حیف نام امیرالمؤمنین
حیف نام انسان که 4 میلیون سال پیش از جنگل به تمدن رو آورد...
مگر نوامیس و مملکت ارث پدر شماست که با این بی حرمتی و جسارت به آن میتازید...
پس دوستان مصمم قوه قضاییه که تا انتقادی به عملکردشان میشود پاکترین و دلسوزترین انسانها را به میز محاکمه میکشند اکنون کجا هستند که جلوی این داعشی های ضدبشر رو بگیرن...
فقط به دنبال کامنت های انتقادیند ؟
بابا این مردم انقلاب نکردن که عده ای جنگلی با تهدید خون به نوامیسشان بیحرمتی کنند
به هر حال ما هم تا آخرین قطره خون به پای مادران دختران و بانوان عزیز و پاکدامن این سرزمین ایستادیم ببینیم چه کسی جرأت تعرض دارد (2972315) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۳:۳۷:۲۲
آقا قربون دهنت. شیر مادر حلالت. خیر ببینی. دفاع از دین عجب کار سختی شده! (2972358) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۴:۱۸:۵۳
همانطور که طالبان و داعش و القاعده نماد اسلام نیستند این گروهها نیز نماد رفتار دینی و اسلامی در ایران نیستند و هدفی جز تخریب جامعه دینی و افراد مومن ندارند و همه باید این را بدانند و هوشیار باشند

امیدوارم که مسولان دولتی با این قبیل تندروی هایی که به نام اسلام و مسلمین تمام میشه برخورد کنند تا راه این افراد از راه مردم مومن برای همیشه جدا بشه (2972479) (alef-2)
 
صمصام
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۴:۵۴:۴۳
من ميخواهم از يك منظر ديگر به اين موضوع نگاه كنم ...بله من با اين افراد و گروههايي كه مخالف حضور بانون در ورزشگاهها هستند به دليلي موافقم ...معتقدم امكان ايجاد ناامني براي بانون وجود دارد ...اما همه حرف من اين نيست ....دوستان عزيز مخاطب من دولت و حكومت و به ويژه نهاد متولي فرهنگ و ارشاد و نهاد نظم و امنيت در كشور است ....36 سال از انقلاب گذشته است انقلابي كه ميگويد زنان با مردان در برخورداري از امكانات عمومي كشور ازادند ..حال سوال من اينست :اين نهاد محترم فرهنگ براي اعتلاي سطح فرهنگ و اخلاق در محيط هاي اجتماعي چه كرده است ؟؟؟!!!نهاد امنيت و انتظامي كشور ايا وظيفه اي ندارد ؟؟ايا به صرف ادعاي عزيزان ارزشي مبني بر نگراني از اختلاط بانوان و اقايان در هگام خروج از سالن ورزشگاه بايد كلا" موضوع را منتفي دانست ؟؟؟حتي اگر فقط 5 نفر خانم متقاضي ورود به ورزشگاه 12000نفري ازادي باشند نهاد انتظامي كشور موظف به برقراري امنيت كامل انهاست.....اما با كمال تاسف شاهديم كه هنوز يك گروهك معلوم الحال كه خودرا مجري احكام خداوند ميدانند و نگران حرام و حلال مردم اند (اما در مقابل اختلاسها ورانتخواريها و مفاسد كلان اقتصادي مقامات حكومت صم و بكم هستند )حكومت ميكنند و براي كشور ومملكت و حكومت تصميم ميگيرند ....انها به راحتي اعتقاد دارند كه لزومي به ديدن بيش از 30 ميليون زن ايراني نيست ...زن ايراني نيازي به احقاق حقوق خود ندارد !!!!!!!!!!!والسلام (2972578) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۷:۵۱:۱۱
تهمت زنا و هرزگی ،سنگین تر از هر چیزی هستش کاش اینها به خاطر مطامع سیاسی دنیا ، آخرتشون رو نمی فروختن که این دنیا شاید حد نخورن اما اون دنیا جواب حق الناس رو بایدبدن و جواب هرزه نامیدن زنان شیعه رو. اگه میگند این درست نیست خوب از راهش اعتراض کنن و امر به معروف کنن نه مثل خوارج همه جز خودشون کافر و فاسق بنامند (2973036) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۸:۳۳:۳۸
من خودم از بسيجيهاي زمان جنگ واكنون هستم.ولي بايد قبول كنيم اندكي انعطاف لازم است (2973160) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۲۰:۳۳:۴۸
نمیدانم چه کسی وچه گروهی نوشته ومنتشر کرده اند . چند سال قبل همراه همسر ودخترم رفتیم سالن وخیلی مودبانه والیبال تماشا کردیم وبدون کوچکترین حاشیه برگشتیم . اگر اینها میخواهند به امثال بنده توهین کنند خوب از نظر من هم حتما خواهر ومادر وهمسر حضرات اگر بروند اینجور جاها بجای تماشای والیبال وتشویق تیم ملی فکر هرزگی خودشان هستند .بروند وخودشان را درست کنند وچیزهائی که شان خودشان است به دیگران نسبت ندهند . همه بلدند فحش بدهند . ولی بی حیا ها فحش میدهند کمی حیا کنند . (2973519) (alef-2)
 
شمعدانی
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۲۲:۴۹:۵۴
تابه حا ل بیش از صدتا کامنت گذاشتم اما سانسورچی الف پخش نکرده این که دیگر به کسی برنمی خوره تبریک به من تبریک به نو تبریک به او تبریک به ما تبریک به شما تبریک به ایشان یعنی تبریک به همه لطفا پخشش کن بخاطر پیروزی روز جمعه تیم والیبال ایران بر تیم.................... (2973773) (alef-2)
 
فلاح
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۲۳:۰۸:۰۹
دفاع بدازدین یعنی همین. (2973804) (alef-2)
 
کاوه
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۰۰:۴۳:۲۰
امروز داشتم مقایسه میکردم وضعیت ایران و کره جنوبی را در ابتدای انقلاب و زمان فعلی. و با خود فکر میکردم آنها در این 36 سال به چه فکر و عمل کردند و ما به چه. (2973966) (alef-2)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۰۱:۰۶:۳۶
سلام به تمامی دوستان.
منبع این بیانیه کاملا غیر عادی و تلاش برای تفرقه توش کاملا موج مبزنه.به نظر میرسه یه عده فقط دنبال یه رویداد تو کشور هستن تا فقط دو دستگی ایجاد کنن. بهترین نمونه اونم حرفهاییی بود که برای شهدای غواص درست کردن.بهتره هر چیزی و زود باور نکنیم. حتی اگر اینطورم باشه نباید ه همه تعمیم داد (2974012) (alef-2)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۰۹:۲۷:۰۸
زمان امام حسین (ع) کوفه شهری بود که همه از قرآن میگفتند و تمام ظواهر را به بهترین شکل ممکن انجام میدادند و پای منبر از پیامبر و روایت هایشان سخن میگفتند شهر کوفه شهر اسلام بود و نبود ،شهر اسلام بود بخاطر اینکه تمام پوسته اسلام را رعایت میکرد و شهر اسلام نبود بخاطر اینکه از عدالت ،انصاف ،گذشت ،و برابری و ...خبری نبود روح اسلام فدای کالبدش شده بود ،امام حسین (ع)قیام کرد تا تزویر و ریا بر روح واقعی و هسته اصلی اسلام پیروز نشود و اسلام را جعل نکنند
قیام امام حسین (ع) برای همین صورت گرفت ،چندین بار سعی کردم سایت الف نظرات منو منتشر کنه ولی نمیدونم چرا این اتفاق صورت نمیگیره امیدوارم این بار منتشر بشه ،و مخاطب باهوش کاملا منظور منو متوجه میشه. (2974366) (alef-2)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۰:۲۸:۱۹
بابا دعوا نداره یه بازی کل بلیطارو به خانوما بفروشن یه بازی به آقایون مشکل حل میشه (2974498) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۱:۱۰:۰۸
مطمئن باشید زنان وقت رفتن به ورزشگاه یاسایر مکانهای تفریحی راندارندگرفتارزندگی اندوبچه ها وخانه .گیریم عده ای جوان ازبیکاری وبرای تخلیه خودبه تماشای والیبال بروندکه قبلن هم آزادبودکسی حق نداردبه آنهاتوهین کندو الفاظ رکیک به آنهانسبت دهد جایگاه زنان رادرورزشگاه جداکنندتامشکلی پیش نیاید.متاسفانه بعضی آقایان درورزشگاه ها وقتی هیجان زده می شوندازکلمات نامناسب استفاده می کنند درست مثل همین کسانی که اطلاعیه داده اند.صدالبته تاوقتی که فضای ورزشگاه ها مناسب خانمهانباشدکمترکسی به این مکانهامی رود. (2974609) (alef-2)
 
ليلا
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۱:۱۹:۳۱
يک پيشنهاد
براي اينکه زنان براي جامعه ورزشي و جامعه فرهنگي و جامعه اقتصادي و ساير جوامع مشکلي ايجاد نکنند دستور بدهيد هيچ زني دختر نزايد و همه منتظر بمانيم تا نسل اين موجودات دردسر ساز منقرضده و دنيا گل و بلبل شود
چه معني داره زن وجود داشته باشه اصلا زن بايد از بهشت يه راست توي جهنم هبوط ميکرد (2974644) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۸ ۱۷:۴۲:۴۴
دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان، در دیدار با فعالان استانی در آبان ماه 1390 گفت:” با یکی از کسانی که قبلا به ایشان ارادت داشتیم و الآن هم دوستشان داریم، چهل و پنج دقیقه صحبت کردیم که تمام این چهل و پنج دقیقه به فحش و ناسزا به دولت گذشت. تهمتهای دزدی، جادوگری، رمالی به دولت نثار کرد و گفت تمام مسایل و برنامه های فرهنگی شما از ارزشها و از مسیر اصلی منحرف است. من گفتم شما یک موضع دولت را نشان بدهید که مخالف فتواهای رهبری باشد. گفت: ورزشگاهها! من گفتم من با رهبری صحبت کردم، رهبری گفتند در دولتهای دیگر بخاطر اینکه سوء استفاده و بهره برداری سیاسی ممکن بود بشود، اجازه ندادم ولی ایشان به بنده اجازه دادند. بعد چون فضا خراب شد، ایشان فرمودند موضوع را جمع کنید چون فعلا مسأله اول مملکت این نیست.” (2975637) (alef-2)
 
سید حسن
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۰۵:۰۱:۰۰
در جامعه ما عمل به دین شده تحجر و بی دینی بی اخلاقی شده طرقی و پیشرفت اگر کسی بخواهد جلوی فساد بایستد حتی تا پای جان خود مثل شهدا به او میگویند خشن و متحجر و یک کلمه یاد گرفته اند می گویند این تذهبون که شاید معنی ان را هم ندانند و از همه جالب تر انکه من میان اقای توکلی و هاشمی از نظر نظرات اجتماعی فرقی نمی بینم و ایشان را یک اصول گرا نمیدانم (2978506) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۵:۲۴:۰۳
هر کس با دید خودش به قضاوت می نشیند ،زنان ودختران جامعه ،خواهران و مادران ودختران مردان جامعه هستند به همه شان احترام می گذارم و برایشان سعادت و سلامت و شادی و رفاه آرزو میکنم ،طاعات و عبادات همگی قبول حق . (2983849) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.