نظر منتشر شده
۲۷۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 163092
در جلسه افطاری دانشجویان با احمدی نژاد بیان شد:
سخنان شجاعانه نماینده دانشجویان خطاب به احمدی نژاد
بخش داخلی الف، 13 مرداد 91
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۵:۲۶
در جلسه افطاری رئیس جمهور با جمعی از دانشجویان، که پنجشنبه شب در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، یکی از دانشجویان در سخنان شجاعانه ای به شدت از سیاستها و عملکرد های نادرست دولت انتقاد کرد.

به گزارش الف، متن کامل این سخنان که توسط زهرا احمدی دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت بیان شد، به شرح زیر است:

بسمه تعالی

-طلوع مجدد گفتمان انقلاب اسلامی و مکتب امام (ره) در مقطع سرنوشت ساز سال 84، نشانگر اعتقاد عمیق مردم ایران اسلامی به این مکتب بود. فرصت 8 ساله ای که در اختیار دولت نهم و دهم قرار گرفت, می توانست در بازتولید این گفتمان به فراخور اقتضائات زمانی دهه سوم انقلاب اسلامی و اجرای آن کفایت کند، اما افسوس و صد افسوس که در پایان هفتمین سال، با نتیجه ای شایسته مواجه نیستیم. هرچند که صِرفِ بازطرح آن شعارها و آرمانها هم امری نیکو و قابل تقدیر بود، اما عدم تحقق آنها در حد امکانِ یک دولت هشت ساله با پشتوانه حمایت مستمر و جدی رهبری و مردم، عملا مصداق فرصت سوزی و بطالت است. فرصتی که در یک بزنگاه سیاسی و اجتماعی – یا به تعبیر رهبری «پیچ تاریخی» - به دست آمد و عدم استفاده لازم از آن بهانه ای شد برای جناح های رقیب چپ و راست که اشتباهات دولت را به حساب صحت انتقادات و حقانیت خویش بگذارند و درصدد برآیند تا کلاهی از نمد رنجش سیاسی و نومیدی اجتماعی و اقتصادی مردم برای خود بدوزند.

این فرصت که در نتیجه شکست نمایندگان جریانات راست و چپ در آزمون بزرگ انتخابات سال 84 و 88 در برابر  تکرار شعارهای انقلاب اسلامی، پدید آمد، می توانست با حضور نسل جدیدی از فرزندان این انقلاب به نوآوری و زایش سیاسی و فکری جدیدی بدل گردد. متاسفانه امروز شاهد کنار رفتن نسل جوان و آرمانخواه از عرصه های مدیریتی و بازگشت چهره های ارتجاعی و ورشکسته جناح های گذشته در قالب تفکر پراگماتیستی و «شبه سازندگی» هستند که همان شعارها و برنامه های عملگرایانه و مدرن زده دهه هفتاد را تداعی می کند. حضور چهره های متعدد از تکنوکرات های سازندگی در رده های کلان مدیریتی کشور شاهدی بر این مدعاست .

-دولت نهم با شعارهای اقتصادی آمد و ما هشدار دادیم که فرهنگ نباید مغفول و مظلوم بماند. ما شاهد عدم وجود راهبرد فرهنگی از سوی این دولت بوده و متأسفانه ارتقا فرهنگ اجتماعی در خور شأن انقلاب اسلامی را ندیدیم.  افسوس که امروز می گوییم فرهنگ را به لیبرالیسم آلوده نکنید و استدعا دارد همان شعارهای اقتصادی را بچسبید! وضع اقتصادی ملت که همچنان منتظر ورود پول نفت به سفره های خود برای خرید «مرغ» هستند! را نمی توان با تحریم های خارجی و ادعای «شرایط شعب ابیطالب» توجیه کرد که به تعبیر رهبری ما در شرایط «بدر و خیبر» هستیم، با این تبصره ی ما که اگر بی تدبیری های مدیران کارنابلد و نقد ناشنوای اقتصادی بگذارد!

-نگاهی در بخشی از دولت سعی دارد با فرافکنی وضعیت نابسامان اقتصادی را به تحریم اقتصادی نسبت دهد، آنقدر فضا امروز تعجب برانگیز است که شائبه تعمدی بودن برخی سیاست های اقتصادی در جهت دامن زدن به فضای سودا گری را تداعی می کند. مخصوصاً در سالی که توسط مقام معظم رهبری به عنوان تولید ملی نامگذاری شده است.

-شگفتی از این است که علاوه بر این که گفته شده حوزه مهم و اولویت دار، اقتصاد است و با توجه به این که آهنگ حرکت در این حوزه باید رویکرد ارزشی، سخت کوشانه و با جدیت باشد شاهد آن هستیم که بخشی از دولت با محدود نگری و خوش باوری و حتی شائبه برخی رگه های تعمدی به گونه ای کار را پیش می برد که بدون تردید می توان ادعا کرد در 30 سال پس از انقلاب اسلامی هیچ فرصتی اینگونه برای سودا گران و فرصت طلبان و دلالان فراهم نبوده است. شکاف طبقاتی زیاد تر، فقیر فقیر تر ، غنی غنی تر و فرصت برای فرصت طلبان مهیا تر شده است.

-پرونده هایی نظیر فساد اقتصادی هزار میلیاردی، مقولات حاشیه ای درجه 2 تلقی شدند و این نبود، مگر ضعف نگرش، باور، عدم جدیت که در قالب یک رگه انحرافی در اقتصاد بروز کرده است.

-دانشگاه و ما ادراک دانشگاه! آقای دکتر، از آن نامه معروف شما به وزرای علوم و بهداشت دریافتیم که ظاهراً شما مخالف تفکیک جنسیتی هستید، اما نمی دانیم این ادعا چقدر صحت دارد و پشتوانه فکری آن چیست. فقط می دانیم که این کارهای ظاهرفریبانه، بهانه ای است برای از سر نهادن امر واجب «اسلامی کردن دانشگاه» که در قالب برنامه های بلندمدت محتواگرایانه محقق می شود، نه اقدامات سطحی چون تفکیک جنسیتی که آنهم سلیقه ای اعمال می شود و گاه نمی شود. برنامه هایی که مدیران کنونی با آن ناآشنایند. در این اقدام نسنجیده اولین چماق بر  سر زنان فرود آمد و حذف جنسیتی رشته ها در دانشگاهها صورت گرفت که مصداق نامیمون آن در دفتر چه کنکور امسال قابل رویت است که در اینجا ما اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور(دفتر تحکیم وحدت) اعتراض شدید خود را اعلام نموده و قطعا پیگیریهای بعدیمان را شاهد خواهید بود.

-آقای دکتر، تا زمان ورود شما در رأس مدیریت اجرایی کشور، کسانی بر دانشگاه اعمال نظر می کردند که دغدغه ی چندانی برای اجرای اسلام ناب نداشتند و لذا با هرچه که عنوان و محتوای اسلامی داشت در ستیز بودند. بلایی که آقایان لیبرال بر سر دفتر تحکیم وحدت درآورند تا میراث شهدایی چون رجب بیگی، علم الهدی، وزوایی و ورامینی را بر باد دهند، امیدوار بودیم در سایه بی طرفی و فقط قانون مند بودن– و نه حمایت آشکار یا پنهان- مدیران دانشگاهی دولت شما به مرور برطرف کنیم، اما حیف که مدیران نالایق و مسئولان نامسئول، فرصت ها را سوزاندند و دانشگاه ها را به ورشکستگی کشاندند. و متأسفانه در دانشگاهها با فضای بسته و امنیتی خود ساخته مواجهیم که به عنوان نمونه عدم صدور مجوز به تأسیس تشکلهای اسلامی دانشجویی در فرایند قانونی را نمونه ای بارز از این موضوع میتوان یافت.

-ای کاش و ای کاش شما همچنان استاد دانشگاه علم و صنعت بودید و با اساتید سکولار , انقلابی برخورد می کردید

-آقای دکتر، از شما انتظار می رفت که راه راست گرایان و چپ گرایان دنیاطلب که آغوش غرب را بر ملت ترجیح می دادند، نپیماید. اما حیف که در وفرصت تاریخی بیداری اسلامی چنان عملی از مدیران سیاست خارجه ندیدیم و ملت های مظلوم را به رنج هایشان وانهادیم. بگذریم که مذاکرات بی اذن و اجازه رهبری از سوی نمایندگان دولت و دیگر مدیران نامسئول با دیکتاتورهای سرنگون شده و در آستانه سرنگونی، پرچم سه دهه سیاست خارجه جمهوری اسلامی را هم لکه دار کرد. ما از شما انتظار نداشتیم همراه ما در جریان تحت فشار گذاشتن دولت انگلیس شریک شوید  ، اما ای کاش مسئولان امر با این انفعال مستمر، میراث تسخیرکنندگان سفارت امریکا بر باد نمی دادند. ای کاش به جای سخنرانی برای روسای دول جهان در سازمان ملل که البته آنهم امری شایسته و قابل تقدیر است، برای مدیران سیاست خارجی خود سخنرانی کنید که اینقدر خاطره های نامبارک تکروی ها و کج روی های سیاست خارجه در دولت های گذشته را زنده نکنند.

-سال 86 در یکی از همین جلسات افطار دانشجویی سخنان شما در انتقاد از رئیس دانشگاه آزاد با جدل لفظی نمایندگان وی در جلسه و افشاگری شما درباره رانت خواری های آنان به کام عدالتخواهان شیرین شد. اما حیف که امروز خبر از احیای آن «امواتِ سیاسی زنده به رانتِ اقتصادی» از سوی شما و دوستان شما می شنویم.  حیف که طرح دانشجوی پولی را که تحکیم وحدتی ها در دهه هفتاد به کام رئیس دولت زهر کردند، در دولت شما در حد کمال محقق شده می بینیم.

آیا شمایی که قاعدتا باید نماینده ی ملت باشید، نباید سرنوشت روسای دولت های پیشین را تجربه کند. عاقبت به خیری احمدی نژاد در تمکین واقعی به شعارهای 7 سال قبل خودش است و نه لج و لجبازی های سیاسی با کسانی که اصلا معلوم نیست وجهه ای نزد ملت دارند یا نه. قوه مجریه باید به جای رقابت ناسالم با قوای دیگر، پیشرو در تحقق دولت مهدوی باشد، و در این نقشه راه، جایی برای عزل شدگان دستگاه قضا که متهم به قتل نفس اند، نیست. جایی برای رانت خواران عرصه علم که سرمایه سالاری را در دانشگاه قالب کردند، نیست. جایی برای تکنوکرات های سرمایه پرست در عرصه صنعت، تجارت و اقتصاد نیست. جایی برای منفعلین در برابر تهدید توخالی استکبار نیست. جایی برای مفسدین و اختلاس کنندگان بانک و بیمه نیست. و صد البته که جایی برای لیبرال های عوام فریبی که فرهنگ را با تیر قدرت و ثروت نشانه رفته اند، نیست. آقای رئیس جمهور همچنین دولت شما را دولت جایگزینی که از جنس عدالتخواهی و آرمانگرایی نباشد، شایسته نیست. پس بهانه به دست فرصت طلبانی که کوچکترین اشتباه شما و همکارانتان را برای خودنمایی و مردم فریبی از دست نمی دهند، ندهید.

-برخلاف جلسه کنونی که پس از چند سال فترت و پرهیز دولتمردان از جلسات دانشجویی صورت پذیرفته و شایبه و شبهه سوء استفاده سیاسی و نتیجه گیری های انتخاباتی را در اذهان بسیاری پدید آورده، لازم به توضیح نیست که انتقادات دفتر تحکیم وحدت به عملکرد دولت فارغ از انتقادات سیاسی جناح های مرسوم و نقد فارغ از گود سیاست است که از مصدر قدیمی ترین و پرافتخار ترین تشکل دانشجویی کشور صورت می گیرد. پس امیدواریم رئیس محترم جمهور برای این انتقادات، پاسخ شایسته نه در شمایل پاسخ های معمول و مرسوم به انتقادات نخبگان مردمی و نمایندگان مجلس که رنگ و بوی «کلاه شرعی» و «پوستین قانونی» دارند، ارائه نمایند. انتقادات ما را دوستانه بشنوند و پاسخ شان را نه در فرصت کوتاه این جلسه که با اصلاح عملکرد در پیشگاه ملت ایران ارائه نمایند.

آقای دکتر، ما دانشجویان؛ این انتقادات تند را به کسی که گوشش به باطل و چشمش به حرام باشد، وارد نمی کنیم. آنها حتی شایسته انتقاد هم نیستند، شما که از فرزندان امام(ره) و انقلاب اسلامی هستید، شایسته انتقاد دانشجویان عدالتخواهید. پس امیدواریم این انتقادات به گوش شما ناوارد نباشد و نیز چشمتان را بر منتقدان دلسوز نبندید. خداوند شما و همه مسئولان را در خدمت به مردم و اطاعت از ولی امر توفیق دهد.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
 
یاور
Norway
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۵:۵۰:۱۳
شرم اور است که شما حتی جرات انعکاس سخنرانی رئیس جمهور ایران را در این جلسه افطاری ندارید. الف تنها کاری که بلد است گیر دادن به دولت و دکتر به هر قیمتی. (896577) (moderator16)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۱۴:۱۰
عزيزم تيتر خبر رو بخون! (896941) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۰:۳۲:۵۴
درود و صد درود بر رئیس جمهوری که نشست و این انتقاد مفصل را گوش کرد (898212) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۹:۱۱:۲۴
آخه فقط بلده گوش كنه (899196) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۲۳:۴۶:۴۵
دلت خوشه نان بازوت بخور .دکتردکترکیه کسی این همه بدبختی راپیشرفت .خودرا بی عیب. وهمه مشکلات را ازدشمن فرضی!!!میداندوتاکنون جزاتلاف سرمایه این ملت و....کاری نکرده چه دفاعی میکنی ازخدابترس کاسب. (899450) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۰۱:۱۰:۰۹
واقعا درود به اقای دکتر خودمون خیلی دوست داریم اقای رییس جمهور (899546) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۲۳:۳۵:۳۵
رفیق ما که نمیگیم دشمن جناب دکتریم !!!!!!!!!!!!!! (901030) (moderator22)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۱:۲۷
درود و صد درود به ایشان که انتقادات را میشنوند و حتی در جلسه پرسش و پاسخ مجلس هم شرکت می کنند اما مهم نتیجه کار است که نمونه آن را در جلسه مجلس و در پاسخ های رییس جمهور به نمایندگان دیدیم...
نتیجه دیگرش هم که از همه دردناکتر بود در برکناری مشایی دیدم که پس از معطل کردن نامه رهبری و پاسخ آنچنانی به نامه ایشان و تمجید آنچنانی از مشایی صورت پذیرفت...
حالا قضیه خانه نشینی بماند....

درود و صد درود بر رییس جمهور

البته لازم به ذکر است که طبق فرمایش رهبری، هیچ گاه عملکرد مثبت این دولت از جمله سفرهای استانی از خاطره مردم پاک نخواهد شد. (901541) (moderator22)
 
هادی
۱۳۹۱-۰۵-۱۶ ۱۴:۱۲:۱۹
تنها کسی که ظرفیت شنیدن انتقاد رو داره همین آقای دکتر احمدی نژاده
والا کسی از مسئولین گوشش به این حرفا بدهکار نیست (902017) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۲۱:۳۶
خب بابا همه میدونن دکتر چی میگه! همون سخنان تکراری و شعار هایی که 7 ساله داره میگه (896972) (moderator16)
 
رها
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۴۴:۳۱
ای خانم شجاع بقول سایت الف ، اقای احمدی نزاد عصاره طرز تفکر امسال خود شماست ، همه شما هایی که حامی او بودید. شعار دادن کار ساده ای ولی عمل کردن سخته !
همه مردم در دوران سازندگی و اصلاحات هم اوضاع اقتصادی بهتری داشتند و هم امنیت بیشتر ( امنیت اجتماعی - رفاهی - بین المللی ... ) (897015) (moderator16)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۱:۵۱:۳۰
قبلا که دانشگاه تبریز بودی، حامی احمدی نژاد بودی، تازگی رفتی کانادا تغییر نظر دادی؟! (897822) (moderator22)
 
م م
Germany
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۲۱:۱۳:۱۷
چه ایرادی داره؟ خوب آدمی هر روز چیرهای جدیدی می فهمه و یاد میگیره. نظر آدم نباید تغییر کنه؟ (899316) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۱۸:۳۷:۲۷
به این نوع تغییر می گن نون به نرخ روز خوری (900682) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۶ ۱۴:۱۴:۱۱
نه اتفاقا
اگه تغییر نکنی میشی متحجر
فرق انسان با بقیه موجودات در همینه که میتونه تغییر کنه برادر من (902019) (moderator22)
 
عمار
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۲:۱۸:۴۹
اين سخنان زماني ميشد شجاعانه تلقي شود كه در مقابل آدمي مثل خاتمي گفته شود چون ايشان فوري ميگفت: ... اگه أدم نشي ميگم بيندازنت بيرون ... (بريد فيلمشو يه بار ديگه ببينيد) اما در مقابل احمدي نژادي كه با لبخند اين حرفها را گوش مي كند چرا قرائت يك بيانيه شجاعانه تلقي شود؟؟؟؟ البته برخي از حرفهاش حقه اگه احمدي نژاد بشنودو فقط برخي از حرفهاش. (897842) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۰:۵۰:۳۷
به خاتمی هر چی بخواهید بچسبونید این یکی رو نمیتونید لج همه را در آورد از بس گفت زنده باد مخالف من شما برو فیلمشو درست تر ببین دکتر شماست که به مخالفاش حتی به قول خودتون 13 میلیون می گه خس و خاشاک (898251) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۲:۱۹:۴۵
چرا خود تو درست نگاه نمي كني اون به كي گفت خس و خاشاك؟ دوره تموم شد حالا ديگه حقيقت رو بگين. (898480) (moderator22)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۱۱:۱۵:۴۷
خس وخاشاک عامه ملت ایرانندکه نه جونشون ارزش داره نه وضعیتشون .ازپس شعارهای ظاهرفریب اگردرست موشکافی کنیدبه همین نتیجه می رسید. (899984) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۲:۲۴:۳۸
عزیزم، خس و خاشاک اونايي بودن که شيشه شکستن و بانک و سطل زباله اتيش زدن. همونايي که الان ازشون خبري نيست. خاصيت خس و خاشاک همينه (898491) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۲:۲۸:۳۷
بله گفت. ولی عمل نکرد. (898500) (moderator22)
 
haj.amin
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۲۳:۲۴:۴۲
راست میگه من هم فیلمش رو دیدم (899430) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۲:۲۱:۲۵
جیرت خوب میرسه از دولت نه؟! (898484) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۰۴:۴۳
این دانشجوخودش حامی احمدی نژاده دقیقاهمه چیزبرنامه ریزی شده بوده
چون بیشترصحبتش به دوران سازندگی وتکنوکراتهابرمیگرده ومشکلات رابه دوران هاشمی ربط داده چه ساده پنداریست که خبرراتیترکننیم وبگوییم انتقادشجاعانه (897054) (moderator16)
 
متین
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۱۰:۴۶
توهم به فکرهاشمی وخاتمی باش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (897250) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۱:۴۰:۴۸
آفرین ... آفرین از کجا فهمیدی ؟ (897560) (moderator22)
 
هموطن
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۷:۵۱:۲۴
شنيده بودم بعضي ها توهم توطئه دارن اما نميدونستم تا اين حد !!! چي چي ميگي برا خودت که : اين دانشجو خودش حامي احمدي نژاده ؛ اصلا احمدي نژاد مگه هنوز هم حامي داره ... (897960) (moderator22)
 
نوري
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۲۳:۱۱:۲۸
ضمن تاييد سخن اين دوست گرامي چند نكته در باره بيانيه دانشجويان محترم:
1- شما داريد دولت را تبرئه مي كنيد زيرا خطاهاي او را كه دقيقا به همان انتقادهاي گفته شذه به دولت برمي گردد را اشتباه فرض مي كنيد نه تفكري كه همهد كارهاي خود را درست ميداند زيرا به ان اعتقاد دارد چرا فكر ميكنيد انتقادات بقول شما جناح هاي چپ وراست از دولت بهانه اي شده براي آنها تا كلاهي از نمدبراي خود بدوزند اما آن انتقادها را صحيح نمي دانيد درحالي كه قبول ميكنيد انتقادانها صحيح بوده .
2-لطفا ميشه عملكرد چند جواني كه تا كنون در رده هاي مديريتي كشور بوده وحالا كناررفته اند را مثال بزنيد تا ببينيم چه گلي به سراين مردم زده اند تا مردم خواهان بازگشت آنان شوند آيا شما هم گرفتارهمان شعارهاي بدون پشتوانه نيستيد كه سالها است اين كشور بطور مزمن گزفتار ان شده است
3-شما توجه نداريد كه در همين بيانيه به چه تناقضاتي گرفتارشده ايد يك مثال آن اين است كه در ابتدا گفته ايد علت پيروزي احمدي نژاد تكرارشعارهاوگفتمان انقلاب اسلامي بوده اما درادامه به همين دولت مي تازيدواوراخطاب قرار ميدهيد كه شما با شعار اقتصادي آمديد وفرهنگ را فراموش كرديد خب معلوم نشد كه همان شعارهاي اقتصادي باعث پيروزي احمدي نژاد بوده وهمانها بازتوليد شعارهاي انقلاب بوده يا خير بخشي از شعارهاي انقلاب كه فرهنگي بوده را بازتوليد نكرده پس چگونه او شعارهاي انقلاب را تكراركرده است!!
4-چگونه با اين همه انتقادات به اين دولت كه در دولت او فساد بيشتر شده فرهنگ از بين رفته اقتصاد ورشكست شده سياست جهاني انقلاب به افتضاح كشيده شده فقير فقيرترشده وغني غني تر گرديده پس چه باقي مانده كه شما ايشان را فرزند امام وانقلاب ميدانيد وديگران را كه حتي شايسته انتقاد هم نيستند را فرزندان امام نميدانيد آيا اين توهين به امام وانقلاب نيست كه كه فرزند امام وانقلاب باعث اين همه خطاهاي غير قابل جبران گردد بعد هم اورا نوازش بدهيد كه شما فرزند انقلاب هستيد آيانشانه فرزندان انقلاب وامام اين نابساماني ها است !! (899421) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۲۳:۳۸:۵۳
خیلی بلند بود حال نداشتم بخونم (901037) (moderator22)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۲۵:۵۲
با ابراز تاسف از فصای رسانه ای مخصوصا سایت الف واز اقای توکلی ..باید بگم متاسفانه سایت هایی نظیز الف بر خلاف ادعای ازادی که دارند عمل میکنند وفقط حرفها وبعضا نظرات کابران "خودی"رادرج میکنند ..نمونه اش همین جلسه افطاری رییس جمهور که کاملا مشخص هست که حرفهای ریس جمهور را بدلیل ترس منعکس نمیکنید ..واین جوانهای دانشجو که از مسائل خبری ندارتد خود را روشن فکر میدانند وبا حرفهای کاملا جهت داده شده به انتقاد از رییس جمهور میپردازند..البته نمیگم که احمدی نژاد "معصوم "هست اما این انصاف نیست که حتی سایت محترم "الف" ااینطور به ایشان بتازد..واز این سخنان به اصطلاح "شجاعانه" خوشحال شود..البته باید هم خوشحال باشید..
یکسری جوان پاپتی که میخوان خودی نشون بدن..البته میدونم که احمندی نژاد جوابشان راداد..اما بهتره شما کمی در اخبار که منتشر میکنین انصاف را رعایت کنین..سایت شما وقتی فیلتر شد هیچ دواکنشی خاصی انجام ندادید چون میترسیدید که از قوه قضاییه انتقاد کنید اما از ریس جمهور ... . (897084) (moderator16)
 
م.س
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۰:۳۶:۴۸
همین لفظ شما که می گویید پاپتی ، نشان دهنده این است که طرفداران رئیس جمهور چقدر بی منطق جواب می دهند. (897692) (moderator22)
 
روشن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۰:۵۵:۱۳
داد وبيداد كه در محفل ما رندي نيست كه برد داد برد داد ز بيداد كشم. كشور داره نابود ميشه. دنبال چي دارين ميگرديم اقتصاد. كه بيمار بود فوت شد. كشاورزي و باغ داري دست دلال افتاد. داره نابود ميشه. صنعت خودرو كشور. كه فاجعه شده ٢٠٦ تيپ. دو رو قيمت دارين. روابط خارجي در پست ترين وضعيت بعد از انقلابه يك دوست تو منطقه خاورميانه نداريم صنعت هم به علت رفتن هزينه هاي بالا در حال ورشكستگي هست. حالا چيه. بيست خط جلو. دكتر گفتن نداره. انقدر اعتماد به نفس داره كه حدو حسابي براش نيست. خدايا خودت رحم كن   (897723) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۳:۵۶:۴۰
تو این جلسه افطار با همون استدلال محکمی !!! که آقای احمدی نژاد جواب نما یندگان مجلس رو داد جواب این دانشجویان رو هم داد فقط باید به خودت زحمت بدی و سخنان ایشون رو بخونی ، (897890) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۱۹:۱۹:۵۹
یکسری جوان پا پتی؟! به رای همینا دو روز دیگه نیاز داری. اونوقت میشن جوانان سرافراز این مرز و بوم!! (900739) (moderator22)
 
مشایی
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۳:۲۳:۵۳
الف تو خیلی افراطی هستی (897625) (moderator22)
 
الف
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۲:۳۱:۴۴
شما هم خیلی تفریطی هستی. (898507) (moderator22)
 
رحیمی
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۳:۲۴:۴۵
الف میدم دوباره فیلترت می کنن (897627) (moderator22)
 
وحیده دستجردی
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۳:۲۷:۳۰
احمدی احمدی ما چاکریم احمدی
توکلی توکلی خیلی بدی (897630) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۱۹:۲۱:۳۵
اینقد منجمد نباشیم!! شاید ما هم تو رای دادنمون اشتباه کنیم. (900741) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۰:۳۴:۵۳
معلوم چی میگه...هاشمی دستای منو گرفته نمیگذارد کار کنم....شما چقدر خودتو به خواب زدی که جوابای این رییس جمهور روباور میکنید (898214) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۰۱:۲۳:۴۷
جدی هم فقط بلده گیر بده از وقتی که اقای دکتر رییس جمهور شده توکلی و همدستاش یا بهتره بگم هم فکراش فقط بهش گیر میدن و باهاش مخالفت میکنن شاید موسوی را میخواستن که مثل خودشان نف..... (899563) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۶:۱۰:۴۸
فاتحه , این آقا منتظر عواقب کارشون باشن . بعیده حساب ایشون رو بعدا نرسن . (896580) (moderator16)
 
موسوی
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۴۰:۰۷
متن را یکبار میخوندید میفهمیدید ایشان یکی از خانم ها هستند . کسی را هم بخاطر انتقاد به حسابش نمیرسند (897007) (moderator16)
 
حم
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۶:۵۳:۲۵
اتفاقا جان یا حیثیت ایشان در خطر است. فقط خدا به دادشان برسد. (897220) (moderator22)
 
عباسعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۴۲:۴۹
آقا کدومه ایشون خانم تشریف دارن خوب تر بخون (897012) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۲۳:۱۲
هرچی باشه با ادب رو رعایت کرد حتی در برابر دشمنت (897080) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۱:۳۲:۳۹
به نظر من خیلی ها بیشتر کامنت ها را می خوانند تا مقالات چون که وقتی در سایت اصولگرای الف حرف انتقاد و شجاعت زده می شود معلوم است که مقاله حاوی چه مطالبی است
شجاعت احترام گذاشتن به نظر مخالف است همیشه هم نباید مردم شجاع باشند دولت مردان هم باید شجاعت خود را با رویارویی با مخالف خود نشان دهند .
مردم معنای شجاعت را خیلی خوب می داننداین شجاعت نیست .... (897788) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۵۵:۴۶
عالمانه حرف بزن، این ها افراد مشخص شده هستند و به عنوان سوپاپ عمل می کنند. و فردا هم ارتقا می یابند. به همین راحتی هرکس نمی تواند بلند شود و هرچه در ذهن دارد بگوید، مطالبی آماده شده قبلی می باشد. (897043) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۲۶:۱۷
نه! اگه از اصلاح طلب ها بود خدای ناکرده بله! اوین رو شاخش بود. اما با این نوشتار که بهش شجاع هم می گن! جالبه اگه خزعلی این حرفها رو زده بود میشد ضد انقلاب. (897273) (moderator22)
 
یک بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۶:۲۰:۰۰
تا وقتی نتوانیم علت العلل مشکلات کشور و سرمنشاء نابسامانی های مملکت را درست تشخیص دهیم، در بر همین پاشنه خواهد چرخید.
متاسفم برای این دانشجویان به اصطلاح تحکیم وحدت! که فقط قسمت بیرونی کوه یخ را می بینند و از عمق فاجعه غافلند. (896582) (moderator16)
 
جلال
Brazil
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۶:۵۴:۲۲
اميدوارم كه خداوند به همه ما و دولتمردان توفيق دهد كه در خدمت به مردم تلاش براى اباداني كشور اسلامي بيشكام و بيش قدم باشيم وكوش به فرمان رهبر عزيزمان باشيم نه ....!!!! (896587) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۶:۱۵:۳۵
دوستان عزیز ، آقای احمدی نژاد بالاخره بایستی اینطور از خودش دفاع کنه ، هر کس دیگه ای هم بود با این مجلس منفعل همینکار رو میکرد. (897170) (moderator22)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۷:۲۴:۲۵
بقول شما لیبرالهاو سکولارها.اینچنین ضربه به نهاد اسلام وانقلاب نزدن که ایشون وتیمشون زد شماها ای دوستان عزیز جرات پذیرفتن واقعیت رو ندارید که بفهمین سرتون کلاه گشادی رفته بهمین خاطر یکی به نعل میزنین یکی به میخ...جسارت چیز خوبی است اما این متن اتفاقا جسارت و قدرت ندارد چون باز به دیگران هم حمله کردین تا به ایشون نفس راحت کشیدن رو بدین. (896596) (moderator16)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۲۴:۴۰
میزان قدرت ضربه رو با متر اندازه گرفتی؟! (896978) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۰:۰۰:۲۷
نه با معیار فضول سنجی بعضی ها که همش پاشون تو کفش الف هست !! (897484) (moderator22)
 
م.م
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۰:۳۹:۵۸
م.مردم تا کی می خوای از این دفاع کردنای الکی دست برداری. هر چی بدبختی داریم از افرادی مثل شماست. (897697) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۷:۴۱:۰۵
والا نسل جوان و نخبه مملکت که هیچگاه مدیریت کارها را در دست نداشته اند من نمی دانم شما از کدام نسل جوانی صحبت می کنید که کنار گذاشته شده اند؟

مساله بعدی:من تابحال ندیده ام مسولان رده بالا بفرمایند تحریمها تاثیر گذار است جملگی اعتقاد دارند تحریمها هیچ تاثیری نداشته و حتی خود رئیس جمهور گفته اند قطعنانه ها کاغذ پاره ای بیش نیست.پس مشکل داخلی است
نوشته اید کسانی هستند که کوچکترین اشتباه دولت را برای عوام فریبی از دست نمی دهند عرض کنم حضور شما که مردم خود دارند اوضاع را می بینند و نیاز به عوام فریبی نیست .من حتی معتقدم دولت دارد عوام فریبی می کند با دادن امار و ارقام دروغ در بخش های مختلف(مثلا وما هفدهمین اقتصاد دنیا هستیم از هلند و استرالیا بالاتریم یا ما دو میلیون شغل ایجاد کرده ایم و...)
سوال مهم بنده از شما این است در این یک سال اخر چه انتظاری از یک چنین دولتی دارید؟این دولت هفت سال سر کار بوده وضع این شده حالا در یکسال انتظار دارید چکار کند؟
مگر پنجاه اقتصاد دان نامه ننوشتند که این کارها اخر و عاقبت ندارد؟کسی گوش کرد؟
الان هر 20000 ریال ایران شده 1 دلار کارخانه هایی که مواد اولیه وارد می کردند دارند فشار تحمل می کنند برخی شرکتها کارگر اخراج کرده اند

هیچ دولتی به اندازه این دولت درامدهای نفتی نداشته و این حرفهای شما نوش دارو پس از مرگ سهراب است.
مثلا رفته اید انجا این نامه را قرائت کرده اید که چه بشود؟ (896598) (moderator16)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۸:۱۵:۳۳
الحق و والانصاف که سخنی به حق و درست زده شده که ما هم امیدواریم به گوش جان شنیده شود و اگر باری ارز روی دوش مردم برداشته نمیشود لااقل گرفتارترشان نکیم که این روش شایسته دولتی با ادعای ولایت،رجایی و علی (ع) نیست. (896604) (moderator16)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۸:۲۵:۰۷
ضمن عرض ادب و احترام

دانشجو یعنی این
باید آنقدر آزاد باشد تا نقد کند به چالش بکشد ولی متاسفانه سالهاست که این نقدکنندگان دیگر وجود ندارند یعنی نمی گذارند که حرف بزنند. اینهم جای تعجب داره تا تونسته حرف های مردم و یا سایر مسئولین را بزنه چون اکثریت فقط تملق گویی را بلدند.
بنده به شخصه دست این دانشجو را می بوسم. و برایش بهترین ها را آرزومندم.

ارادتمند محمد (896609) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۴۲:۱۹
دوست عزیز این نامه که به جز توهین به مسؤلان قبلی چیز دیگری نداشت که احتیاج به شجاعت داشته باشه از این بدتر خود آقای احمدی نژاد درمناظره 88 گفتند (897113) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۸:۲۶:۴۵
سرکار خانم احمدی
اقتصاد چیزی نیست که یک شبه بتوان در آن به موفقیت رسید سالها تلاش لازم دارد و دولت با مدیریت صحیح سیگنالهای لازم را به صنایع و کارافرینان جامعه می دهد و کم کم اقتصاد شروع به رشد می کند این سخنان شما در این دم اخر دولت چه فایده ای می تواند داشته باشد؟ وانگهی این دولت با دادن سیگنالهای عجیب و غریب وضعیت را اکنون به اینجا رسانده است.
بعد یک مساله خیلی خیلی مهم که مدتها است به عنوان کسی که چهار تا کتاب اقتصادی خوانده ام ذهن مرا به خود مشغول کرده این است که شما دانشجویان دفتر تحکیم کدام سیستم اقتصادی را برای جامعه پیشنهاد می کنید؟از اجرای سیستم کنونی که این وضعیت تورم و بیکاری و قیمت مرغ و اختلاس بیرون زده
اگر امکان دارد این تئوری اقتصادی که دارید را با مصادیق و نمونه هایش برای بنده بیان بفرمایید اقتصاد کلان و خرد را قبول دارید؟ ندارید؟ مکتب جدیدی را اعتقاد دارید؟مکتب جدیدی را که اعتقاد دارید حداقل یک کتاب از تئوری های اقتصاد ان مکتب اقتصادی و جایی که احیانا اجرا شده و نتیجه ای که گرفته را برای ما ادمهای عامی جامعه بیان بفرمایید ببینیم این سیستم مد نظر شما چیست؟
با کلی گویی که نمیشود جامعه را اداره کرد یک دیپلم هم رفته بود همین سخنان را می توانست بیان کند. (896610) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۱۵:۴۳
منتقد اقتصادی محترم
رسم ادب فراموش نشود
7 ساله طول کشیده وضع شده این
1 روزنه امید 1 نقطه سفیدی در اقتصاد 7 ساله این دولت چی هست که مردم دلشون خوش باشه (897073) (moderator16)
 
عباسپور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۸:۳۷:۰۰
جناب دکتر توکلی این حرفها باید با شدت بیشتری از زبان شما و دوستانتان شنیده می شد اونهم سالها قبل !!! (896611) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۳۴:۳۱
بله ولی مگر کسی جرات داشت با دکتر کل کل کنه؟ الان که دیگه تق همه چی در اومده ملت یادشون افتاده که وای چه بلایی سرمون اومد... (896997) (moderator16)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۸:۴۰:۵۳
جمله(اشتباهت دولت را به حساب صحت انتقادات و حقانیت خویش گذاشتند)مگر غیر از این است .وما در دولت 7ساله دکتر از سال اول تا امسال تغییری در سیاست ایشان حس نکردیم پس این افراد تا حالا کجا بودند (896614) (moderator16)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۱۵:۰۹
انتقاد زودتر از احمدی نژاد، افتخار نیست؛ اعتراف به از دست رفتن منافع گذشتس.

انتقادات دیروز کارگزارن و پیروانش (نظیر برخی اصلاح طلبان و تشکلهای دانشجویی پیرو)، به همان اندازه منفعت طلبانه، ناشی از عقده های سلب قدرت، و تلاش مذبوحانه برای کسب مجدد قدرت بود که انتقاد امروز موتلفه و پیروانش (نظیر برخی اصولگرایان و تشکلهای دانشجویی پیرو).

چنانکه کارگزاران، با انتقاد از احمدی نژاد و شعار "بحران" به قدرت نرسیدند، موتلفه هم باید خواب کسب قدرت با شعار "قحطی" رو ببینه. معدودن افرادی که بی قصد و غرض انتقاد میکنن. (896944) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۸:۴۳:۳۲
مگر این دانشجویان قرار نبود که در این جلسه شرکت نکنند؟ پس چرا زیر حرفشان

زدند؟ آیا اینها تا به حال نفهمیده اند که میخ در سنگ گران فرو نمی رود!! (896615) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۵۱:۰۳
اینها همش بهونه است که خودی نشون بدن شما چقدر ساده هستید؟؟ (897125) (moderator16)
 
معصومس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۰۶:۳۷
شما که نیت تان خاص است بفرمایید نقد کنید. دقیقا حرفای دولت ها از دهان شما می یاد. همه منتقدان را متهم می کنید (897243) (moderator22)
 
ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۸:۲۱:۵۰
صحبتهای رییس جمهور رو هم میزاشتین

میزاشتین قضاوت عادلانه رخ بده

دانشجوی محترم فقط بچه های انجمن اسلامیرکت نمیکنند
نه تمام تشکلها
انتقاد کردن بهتر است یا فرار کردن ؟ (897371) (moderator22)
 
فرزین
China
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۸:۵۶:۱۹
خوب بعد آقای رئیس جمهور چی فرمودند ؟ احتمالا نگفتند " حالا بیاین دور هم هستیم یه کم شوخی کنیم ؟" یا اینکه نفرمودند : ... (896620) (moderator16)
 
China
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۹:۰۴:۰۶
شجاعانه یا طالبانه ؟؟ (896621) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۹:۰۴:۱۸
اول اینکه به نظر من به هیچ وجه این سخنان شجاعانه نیست. چون کسی که این سخنان را بر زبان آورده مطمئن است که بعد از به زبان آوردن این سخنان نه تنها مورد بازخواست قرار نمی‌گیرد بلکه تشویق هم می‌شود. شما نتیجه بر زبان آوردن این سخنان را در بدست آوردن پست‌های مهم حکومتی در سال‌های آینده خواهید دید.( اگرچه متاسفانه حافظه تاریخی ما ضعیف است)
دوم اینکه دنیای سیاست دنیایی است که باید به آرامی مسائل را پیش برد و با این تند رویها هیچگاه نتیجه مطلوب حاصل نشده است. مشکل کشور ما تندروهایی هستند که فکر می‌کنند نظر آنها مهمتر از نظر اکثریت مردم است و آنها وظیفه هدایت اکثریت گمراه را دارند.
(896622) (moderator16)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۶:۵۱:۴۶
قربان شما خیلی توهم توطئه دارید! شما که نیت تان خالص است بفرمایید انتقاد کنید زین پس! (897217) (moderator22)
 
ابوالحسن-ع
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۹:۰۸:۴۸
وای خدایا کار به کجا رسیده است اگر دانشجویی از تشکیلات دفتر تحکیم و حدت نظر تشکیلات خود را بیان نموده است همه ذوق زده می شویم که یک نفر حرف زد.
در صورتی که درنظام جمهوری اسلامی با پذیرش تفکیک قوا و آزادی بیان بیدون توهین و هر مسئولی انتقادات وارده را از طرف آحاد ملت باید پذیرا باشد. متاسفانه خواسته یا ناخواسته به علت تعارفات باب انتقاد و نقادی بسته شده است و همه ملاحظه کار شدیم . درصورتی که قشر دانشجو که وجدان بیدار ملت است رو به بی تفاوتی آورده است .!
امروز با این گرانی و تورم و ..... که معلول سوء مدیریت دولت است همه را خواب برده است و یا هم دارای ملاحظات دیگری هستند نتیجه اش وضعیت کنونی اقتصادی و.........کشور است؟!
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست آنچه البته به جایی نرسد، فریاد است .! (896623) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۹:۰۹:۲۵
درود بر شما که حرف مردم را زدی (896624) (moderator16)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۹:۱۴:۳۱
نرود میخ آهنین در سنگ (896626) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۰:۴۵:۴۸
این خواهران و برادران دانشجو که همه از حامیان دولت محترم بودند در هفت سال گذشته خواب تشریف داشتند. من که سواد آن چنانی ندارم میدونم که مدیریت نا کار آمد , مشکلات خود ساخته با جهان و نهایتا تحریم های فلج کننده این بد بختی و مصیبت را سر ملت آورده است . اینکه تو این سال آخری همه حامیان دولت خودشان را مبرا کنند بسیار نا جوانمردانه است. شهامت این را داشته باشید که همه به اشتباه خو داذعان کنید و ماهی را هروقت از آب بگیرید تازه است . اطراف ما را گرگ هایی گرفته اند تا در بی قوتی و ضعف به ما ضربه بزنند .امید است از این خواب گران بیدار شویم و با پیگیری سیاستی درست و پذیرش همه ایرانیان و وحدت همه قومیت ها و مشارکت همه مردم وطن پرست و مومن از این وضعیت نا مطلوب خارج شویم. (897529) (moderator22)
 
ابوالحسن
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۹:۳۴:۵۲
صدها هزار بارک اله به این دانشجوی پیرو خط امام- در این ماه عزیز از خداوند توفیق روز افزون برای این تشکل دانشجویی و برای دولت در جهت اجرای هر چه بهتر وعده های خود را داریم (896635) (moderator16)
 
ابوالحسن-ع
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۲۰:۲۸
این کامنت توسط این جانب درج نشده . لطفا اخلاق را رعایت بفرمایید ! (897076) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۲:۳۴:۱۴
مگه فقط شما ابوالحسن هستید! (898513) (moderator22)
 
ایرانی
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۹:۳۹:۵۴
ای والله. هزارآفرین .جانا سخن از زبان ما گفتی. (896638) (moderator16)
 
Singapore
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۹:۴۶:۳۷
دورانی که همین آقایون و بانوان به هر منتقد دولتی برچسب بی بصیرت می زدن گذشته و امروز نان در انتقاد های تند از دولت و مهیا کردن زمینه برای دولت بعدی است، گویی که همین دولت را افرادی از مریخ سر کار آوردند. از نظر بنده این حرف ها به هیچ وجه شجاعانه نیستند چون خطری گوینده ی آن ها را تهدید نمی کند (896642) (moderator16)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۲۰:۱۳
دیروز هم نان برخی یا بهتر بگم، از نان نیفتادن برخی، در انتقادهای تند از احمدی نژاد بود که البته حتی با شهرآشوبی هم به هدف نرسیدن و نان موردنظر، آجر شد. (896961) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۰:۰۴:۱۲
نون تو از کجا تامین میشه م.مردم ؟ (897485) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۱۳:۴۵:۵۲
اين كه پرسيدن نداره! همه خوانندگان الف ميدونند ايشان نانش از كجا تامين ميشه. (900232) (moderator22)
 
فارسانی
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۹:۴۹:۴۷
دانشجوی محترم یکی میخ زده یکی به نعل فراموش کرده در دولت های گذشته هرچند افراد مشکل دار آنهم در سطوح میانی و پائین مسئولین وجود داشته است ولی بدنه دولت سالم بود اما این دولت در حد این تشبیهات نیز شایسته تمجید فرافکنانه نیست احمدی نژاد چنان بلائی بر سر اقتصاد فرهنگ و سیاست کشور آورد که باید باید برای پایان عصر آن لحظه شماری کنیم و مواظب باشیم که ضعف حافظه سیاسی ما ایرانیان مجددا کار دستمان نداده و گرفتار کلاهبرداری سیاسی نگردیم. (896643) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۹:۵۲:۰۰
آفرین و صد آفرین بر این شجاعت.
حقیقتا دانشگاه بیدار و دانشجوی آگاه می توانند در این فضای غبارآلود سیاسی و اقتصادی و ... اینگونه شفاف و شجاعانه برای کسانی که گوش و چشمشان را به کر و کور بودن زده اند روشنگری کرده و این تذکر را در تاریخ ثبت کنند.

اللهم عجل لولیک الفرج (896645) (moderator16)
 
بهلول
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۲:۱۱:۵۳
شجاع جايي است كه برغم وجود يك تهديد آشكار كسي سينه سپر كند چه كسي با اين خانم و حرفهايش در آن جلسه قصد برخورد و يا احتمال برخورد داشته است كه قرائت يك بيانيه از پيش تعيين شده را شجاعانه مي‌خوانيد؟؟؟؟؟؟؟
البته برخي از حرفها و انتقادات بجاست اما برخي ديگر از انتقادها ناشي از تلقينات برخي از گروههاي هدفدار سياسي است بخاطر همين است كه اين حرفها حتي به مذاق آقاي توكلي و سايت الف هم خوش آمده است. (897839) (moderator22)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۹:۵۲:۰۳
آقای دانشجوی بسیجی آن روز که شما با حمایت کورکورانه و متعصبانه خود بال و پر بی خودی به این آقا می دادید ما این روزها را پیش بینی کرده بودیم، اما شما می گفتید رئیس جمهور عدالت طلب راست می گوید، حالا فهمیدید شما فریب خورده بودید. (896646) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۶:۲۸:۲۶
دوست عزیز همون موقع هم می فهمیدند ولی خودشون را به راه علی چپ میزدند! (897192) (moderator22)
 
امیرمهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۶:۵۰:۳۰
دکتر! تو اگه تیتر مطلب رو می خوندی که معلومه نخوندی می فهمیدی که اولا این بنده خدا، خانم بوده نه آقا. دوما تحکیمی بوده و نه بسیجی. بسیج و.. به جناح راست و اصولگرایان انتقاد نمی کنند... (897216) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۱۳:۴۹:۲۶
اولاً كه كلي گفتند منظور فقط اون خانم نبوده، دوماً اينها همه سياه بازيه (900239) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۰۹:۵۹:۵۴
با وجود تر از هر مرد بودید شما . امیدوارم در افطاری سال بعد فقط تقاضا برای تعیین صحت وسلامت شما نباشد . (896649) (moderator16)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۰۰:۴۷
افطاری بعدی در کار نخواهد بود. به نظرم نه دولت دیگه از تشکلهای اصیل دعهوت میکنه و نه دانشجویان نیازی به گفتگوی مجدد می بینند. به نظرم اتمام حجت شد (897234) (moderator22)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۰۰:۴۶
اونهم ستاردارشدمباركش باشه. (896650) (moderator16)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۰۲:۱۳
آفرين به اين خانم شجاع و آزاده! (896652) (moderator16)
 
حمید
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۰۹:۳۵
دانشجو یعنی این (896655) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۰:۵۳:۴۱
متاسفانه این صحبت ها بیشتر سر کاری است و تکراری که مردم نباید فریب آن را بخورند. یعنی این دانشجویان عزیز بعد از هفت سال به این نتیجه رسیده اند که دولت نا کار آمد بوده .برای من که پذیرش این موضوع مشکل است بخدا. (897534) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۱۰:۴۹
سلام
با تشکر از دانشجویان.
انتقاد زیاد به این دولت وارد شده و به گوش مسئولین هم رسیده است ولی کو گوش شنوا.؟؟؟؟؟؟؟؟ (896658) (moderator16)
 
امید
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۱۴:۱۷
ای دریغ از فرصت رفته.............................. (896660) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۱۹:۲۶
کاش با این شجاعتش یه کم از دغدغه‌های مردم هم می‌گفت (896664) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۱:۰۰
زنده باد احمدی نژاد (896667) (moderator16)
 
شیرازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۴:۱۹
خشت اول گر نهد معمار کج ، تا ثریا می رود دیوار کج . (896669) (moderator16)
 
faraz
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۵:۰۹
عزیز دل فکر نمی کنی فرصت دیگه تمام شد!!! (896670) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۲۶:۲۵
اينها انتقاد مي كنند ولي تفكر شان طالباني است ايا واقعا همه أشار دانشجوها بودند فقط يك عده خاص با تفكر خاص را كه نمي شود به همه دانشجوها تعميم داد (896673) (moderator16)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۴۱:۲۴
باز هم توهين !
چرا الف اين نظرات را منتشر مي كني ؟
هر كس با شما همفكر نبود طالبان است و هر كس با شما نبود حقش فحش و ناسزاست (896910) (moderator16)
 
Alis
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۳۱:۵۷
توهين نيست همينكه تو خوشت اومده يعني طالبان. عزيزم به تفكر شماي نوعي در جامعه ايراني، طالباني اطلاق مي شود (897282) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۰:۰۷:۰۱
سایت الف واسه این منتشر میکنه که کاسه لیسانی مثل تو و اون نویسنده با

اسم مستعار م.مردم بیان نظراتشونو بدون سانسور بگن !! (897488) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۲۹:۱۱
حرف دل منو زذی ومتاسفانه سایت الف هم با اب وتاب به دنبال این خبرهاست (897091) (moderator16)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۵:۲۱
احسنت حرف دل مردم .... (896678) (moderator16)
 
ناصر
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۷:۲۹
سلام اي كاش واكنش رئيس جمهور عزيز رو به اين انتقادات شجاعانه ميشنيديم . ما منتظريم . (896680) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۹:۳۶
تشکلهای دانشجوئی در کشورمان عموما ابزار و پیاده نظام جریانات جناحها و افراد ذینفع و صاحب نفوذ بوده اند و متاسفانه در پس شعارها و تحرکات حق طلبانه اهداف پنهانی بوده که بعضا بعدها عیان شده است و نیازی به بحث در این ارتباط نیست چرا که سوابق فعالیتهای سیاسی دانشجوئی در دو دهه پیش اثباتی بر این مدعا است (896685) (moderator16)
 
محمد از کرمانشاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۵:۲۳
فرزند عزیز دانشجویم بدون شک آنچه شما فرمودید وچندها برابر آن نیز انتقاد نسبت به این دولت وجود دارد اما لحن وادبیات انتقادی شما بی شباهت به انتقادهای کیهان ونشریه 9دی ورجانیوز و....... نیست زیرا انتقادشما به دولت کنونی همرا ه است با زیر سئوال بردن سه دهه خدمان فرزندان واقعی نظام . نظامی که برای باروری آن خونهای زیادی ریخته شده است واگر امروز ما در جهان از نظر علمی وفنی و....... حرفی برای گفتن داریم حاصل همان خونها وخدمات دولتهای گذشته است ونباید همه چیز را سیاه دید ویکی را به ارش برد ودیگری را به .......کوبید (896689) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۹:۲۴:۵۴
انتقاد به مسئولین نه تنها زیر سئوال بردن خون شهدا و زحمات خادمان ملت نیست بلکه تداوم راه شهداست
یادمان نرود برای این نظام چه جوانان رشیدی تقدیم شده اند ،انتقاد از یک مدیر و بیان تخلفات برخی از آنان که در دادگاه نیز در مرحله رسیدگی است عین عدالت است.در سیره امام علی (ع) نیز نمونه های بیشماری از برخورد با فرمانداران دولت اسلامی میتوان یافت که حضرتش در مقابل دست درازی به بیت المال چگونه با قاطعیت برخورد فرمودند. بگونه ای که حتی با دختر خود که گردنبندی از بیت المال امانت گرفته بود با آن شدت و تندی برخورد کردندو با جناب عقیل نیز با همان شدت برخورد کردند.
حال چگونه انتظار دارید ریس دولت ما رسیدگی به اتهامات مالی اطرافیانش را خط قرمز قلمداد کند.آیا این روش با عدالت علی(ع) سازگار است؟؟؟؟؟!!!!!! (898068) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۸:۰۱
میشه یکی به زبان ساده به من ساده یگه این بنده خدا چی گفته؟منظورش اینه که دولت فاسده؟واسه مردم ارزشی قائل نیست؟خلاصه به درد نمیخوره؟تو یکسال چی رو اصلاح کنه؟چی رو جبران کنه؟اگه اینو میخواست بگه که اینمه دادار دودور نمیخواست !این که این دولت کاری برای مردم نکرد و مردم را فریب داد اظهر من شمس!!!!! (896691) (moderator16)
 
منصور
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۹:۱۸
در روزگاري همه را خواب غفلت و فراموشي گرفته ....فقط ميتوان به دانشجوي مسلمان و منصف و آگاه دل خوش کرد. بالاييها که مشغول جنگ قدرتن ... پايينيها هم که مشغول جنگ با معيشتن و قيمت مرغ و شير و... و مابين هم که له شدن رفتن پي کارشون. (896693) (moderator16)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۵۱:۱۰
محل و زمان نشر این چنین بیانه ای جای نقد دارد و بررسی
دیگر باور به واقعی بودن آن نیز وجود ندارد (896696) (moderator16)
 
سریش آبادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۵۳:۵۴
پس دانشجویان هم متوجه شدند:
که کمر مردم از گرانی ناشی از سوء مدیریت ومنفعت طلبی سوداگران خمیده! شایسته سالاری تعطیل وعنان واختیار را به کسانی سپرده اند که چون آفتاب گردان از هر سو که منافع شان بتابد بر می گردند !! روزی در دولت سازندگی رئیس دولت را در حد امام زاده بالا می برد !!؟ و در روزگاری رقیب انتخاباتی وی را پس از پیروزی در حد پیامبری !!
احمدی نژاد چگونه می تواند به خواسته های عریض وطویلتان که خواسته قاطبه مردم است جامه عمل بپوشاند در حالی که نزدیکترین افرادش متهم اصلی پرونده بیمه و یا به انحراف متهمند ؟عدالتخوهی با لجبازی هیچ سنخیتی ندارد مردم به حرمت رهبری و شهدا استخوان در گلو سکوت اختیار کرده اند . (896699) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۵۴:۴۸
حالا این دانشجوی بخت برگشته کجاست؟شما از ایشان خبری دارید؟ (896700) (moderator16)
 
ابوالحسن-ع
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۲:۲۲
الف جان سلام: تو هم آری؟
بعد سحر سری به سایت زدم خبری از مقاله جدید نبود. صبح ساعت 8:30 مانند روزهای دیگر سری به سایت زدم، دیدم شمارنده نظرات صفر است. فوری کامنت خود را ارسال نمودم و به خیال خودم جزو چند نفر اولیه هستم، بعد ساعتی دیدم شمارنده همچنان صفر است. تازه متوجه شدم امروز چه کلاهی سر ما کامنت گذارها گذاشتی الف. و زمانی که دیدم 62 نفر نظرشان در صف انتظار است، خوشحال شدم. ایول بابا! (896798) (moderator16)
 
ابوالحسن-ع
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۵:۱۷
وای خدایا کار به کجا رسیده است اگر دانشجویی از تشکیلات دفتر تحکیم و حدت نظر تشکیلات خود را بیان نموده است همه ذوق زده می شویم که یک نفر حرف زد. (896801) (moderator16)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۱۸:۵۵
ياد بيرون كردن دانشجو ها در سال آخر اون آقاي روشنفكر و شعار زنده باد مخالف من افتادم
چه روزهايي ...! (896959) (moderator16)
 
mina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۳۲:۲۸
به دستور مرتضوی سریع به کهریزک منتقل خواهد شد!

در ضمن اگر واقعا انتقادی بود باید جلسه افطار رو ترک میکردند.
خیلی از صحبتهای این حضرات تبریک به دولت بود. (896814) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۲:۳۸:۱۱
این کامنت واقعا توهین آمیز است. (898525) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۴۸:۰۸
اگه به قوه قضائيه و يا مجلس بد ميگفت الان معلوم نبود چيكارش ميكنن!
بد وبيراه به احمدي نژاد گفتن كه خيلي و قت حلال شده !!!!!! (896834) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۳:۰۷
دانشجوی بخت برگشته؟؟ فکر می کنی این نمی دونم چی..شاید دانشجوی بخت برگشته پشتش به کی گرمه؟؟ یه واقعا دانشجو رو نمی ذارن از این کارا بکنه. فکر می کنی تو افطاری احمدی نژاد کی دعوته؟؟ غیر بسیج؟؟ دانشجو یا غیر دانشجو... هرچند اون دانشجوی بسیجی هم با سهمیه اومدو دانشجو حساب نمیشه. دوستای این آغا حالا شدن مخالفش، بعد اینجا تیتر میزنه "سخنان شجاعانه نماینده دانشجویان خطاب به احمدی نژاد"...واقعا مسخرس. حتما بعدشم می خواین بگین این همه آزادی...مردم از این همه. میشه یکم کمش کنین (896839) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۲:۰۷:۵۷
بهترین نظر این مطلب (898450) (moderator22)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۹:۰۳
خواهشا یکی این متن رو ترجمه کنه ما نفهمیدیم چی شد!!!! (896847) (moderator16)
 
یک دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۰۹:۴۳
بنده در این جلسه حاضر بودم
نه تنها برای این دانشجو اتفاقی نیفتاد بلکه بعد از اظهار نظر دانشجویان احمدی نژاد از روحیه و شور انقلابی آنها تجلیل و ابراز خوشحالی کرد.
ضمنا این یکی از نقاط قوت احمدی نژاد و کل نظام است که دانشجویان به صراحت انتقادات تندی را از مسئولین بیان می کنند. (896865) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۲۷:۰۹
این خانم از دفتر تحکیم وحدت است که دانشجویان را به خاطر گرفتن جزوه از جنس مخالف به کمیته انظباطی می کشاندنند و ادامه تحصیل را ممنوع که با آمدن خاتمی راهی باز شد برای مبارزه با این تفکر. تنفر ایشان از اصلاح طلبان طبیعی است. (896889) (moderator16)
 
hadi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۵۵:۱۶
dorood bar in haqgooy shoja. (896701) (moderator16)
 
حامد
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۵۵:۳۷
خواهش میکنم به جای این همه توجیه و آسمون و ریسمون، بگید اشتباه کردید که پشت سر احمدی نژاد ایستادید
جالبه که سایت الف میگه چرا فلان وزیر عذر خواهی نمیکنه ولی خودش یک بار از مردم به خاطر این انتخاب عذر خواهی نکرد به نظر بنده حقیر این احمدی نژاد همون احمدی نژاد 7 سال پیش که یک زمانی با چپی ها لج ولجبازی میکرد و حاشیه سازی حالا که اونا نیستند با اصولگرایان
این بنده خدا همون آدم است شما اشتباه کردید خواهشآ قبول کنید و بیدار شید (896702) (moderator16)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۷:۲۹
صرفا برای تامل:

خاتمی در سال 83 در پاسخ به شعارهای افراطی دانشجویان:
"بعد از من کسانی خواهند آمد و عمل خواهند کرد و شما نتیجه عمل آن‌ها را خواهید دید"

احمدی نژاد در سال 89 و 90 در سخنرانی حرم امام:
"مخلص شما هستم، نوبت شما هم می‌رسد"

و این داستان ادامه دارد... (896803) (moderator16)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۲۱:۰۰
شما خاتمي را فراموش كردي ؟
خطاب به دانشجويان طرقدار خودش ! ميگم شما را بيرون كنند ... (896968) (moderator16)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۶:۳۳:۵۰
من هم منظورم همونه. ولی اعتقاد دارم انتقاد از خاتمی هم لزوما به خاطر عملکردها نبود. سیاست بازی موتلفه بود برای مقابله با هاشمی. ولی نه هاشمی و نه موتلفه، فکر نمیکردن احمدی نژاد برای هر دوشون شاخ بشه. به پاسخهاش به دانشجویان دقت کن. دقیقا به همین اشاره کرده. (897198) (moderator22)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۱:۵۹:۰۴
به اون بنده خدا هم دقیقا در زمینه ای گیر میدادن که اتفاقا خاتمی در همون جهت کار کرده بود! میگفتن چرا آزادی بیشتر نیست و باید از خاتمی عبور کرد و ...

کلا بعضیا کمی بی جنبن. آزادی بدی، میگن در مقایسه با ظرفیتها کمه. تلاش و کار اقتصادی داشته باشی، میگن در مقایسه با ظرفیتها کمه و .... (897830) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۰:۵۶:۰۴
الف جان من تعجبم بعضی ها اصلا پیاماشون منتشر نمیشه ولی چه حسابیه

که این 2 نفر آبدارچی سیاسی و یا م.مردم پیاماشون چندین بار منتشر میشه

جریان چیه اسپانسرهستند این دونفر ؟

صرفا جهت اطلاع بود این موضوع !!!!!!!! (898264) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۴۵:۴۹
اصل مطلب را در 4 خط گفتي.ممنون (896830) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۴۸:۴۶
این تحلیل روهم میشه داشت:
1) نتیجه برخی نارضایتیها در سال 75= حاکمیت اصلاح طلبان
2) برخی نارضایتیها در سال 91=؟ (896835) (moderator16)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۸:۵۳
با این همه اشتباه آقای احمدی نژاد در عرصه سیاسی و فرهنگی و اقتصادی،اما هنوز از انتخاب ایشان پشیمان نیستیم چون اگر احمدی نژاد نمی آمد بدتر از او میشد رئیس جمهور.فعلا هم که این آقا (میر حسین) شده بهانه ای برای اشک تمساح تمام جنایت کارها (896846) (moderator16)
 
مستقل
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۰۱:۲۶
نه عزیزم اشتباه نکردیم بلکه تن به بدی دادیم که به بدتری گرفتار نشیم
اگه بازم به سال 88 برگردیم و بیخوایم بین ایشان و اونی که شده بود امید اسرائیل یکی را انتخاب کنیم البته که ایشان صدها برابر بهتر است (896851) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۲۵:۱۰
حامد جان!
اشتباهات احمدی نژاد چنان بزرگ است که هیچ آسمان و ریسمونی نمی تواند آن را ذره‌ای پوشش بدهد. اما قضیه با عذرخواهی هم نه رفع می شود و نه تمام. حرف‌هایی که این دانشجوهه زده به مراتب از عملکرد بسیار بد رئیس جمهور بدتره! این هنوز فکر می کنه باید آن افشاگری‌های بی در و پیکر ادامه می‌یافت و همان خط سابق به همان شدت ادامه می‌یافت.... انگار اسم این دانشجو را اگر بپرسی به شما بگویند ...عت‌مداری! است. اما اینها و از جمله سایت الف اصلا اهل این حرف‌ها نیست.به قدری از امثال آقای خاتمی رئیس جمهور بسیار محبوب دوره قبل می‌ترسند که عذرخواهی را تحکیم او خواهند دانست و به آن نزدیک هم نخواهند شد. در واقع از حول حلیم افتاده‌اند توی دیگ احمدی نژاد!! (896885) (moderator16)
 
رها
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۳۷:۰۶
همه حامیان احمدی نژاد در این هفت سال مقصر اوضاع نابسامان امروزی هستند
آیا مردم سی سال پیش انقلاب کردند برای یه همچین روزی ؟؟؟؟؟؟؟ (897001) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۰:۵۹:۴۴
احسنت، حرف دل ما را زد (896707) (moderator16)
 
جواد
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۰۶:۴۴
سلام ازاینکه حقاق روبیان میکندکمال تشکررودارم.ولی بچه هاچراهمیشه پیکان انتقاداتوسمت ریس جمهورمیگیریم چرافکرنمیکنیم که شایدطرح هاوبرنامه ایی که انجام داده یامیخوادانجام بده به نفع ملته اماعده ای دیگه باپشتیبانی های آنچنانی این برنامه هاروبرضررماوبه سمتی دیگرسوق میدن.مابایداین جنبه روموردانتقادقراربدیموگرزهفت سالمونوازروسرریس جمهوربرداریم. (896712) (moderator16)
 
برهما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۴۰:۴۶
احمدی نژاد رو تایید نمی کنم به خاطر اشتباهاتش و رد هم نمی کنم به خاطر کارای درستش(خوب و بد رو همه میدونیم و اگه ندونیم در جهل مرکبیم)

احمدی نژاد یه جور رفتارای بچه گونه داره مثل لجبازی کردناش و یا یک هو جو میگیرش حرفای نامربوط میزنه اما فکر نکنم بد ملت رو بخواه اما متاسفانه تکروی زیاد می کنه و اصلا درست نیست و کسی نماینده ملت هست و قرار است یک ملت رو اداره کنه باید از صاحبان علم مشورت بگیره

اما اینم قبول کنیم که علیه احمدی نژاد چه اینور چه اونور به علت اینکه بعضی کارهاش درسته جو سازی می کنند.مثل مسئله دانشگاه آزاد که دمش گرم آرزوی 30 ساله یک ملت بود و اما قبلش بدجور شانتاژ می کردند در مقابلش

در مورد احمدی نژاد باید منطقی نشست و خوب و بدش رو کامل ریخت توی گود (896907) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۶:۳۷:۴۵
مگر با رفتن جاسبی و اومدن دانشجو چه تفاوتی برای مردم و دانشجویان بوجود اومد!
مطمئن باشید چند سال دیگه با عملکرد خیلی ظعیفتر این آقایون پی به اشتباه امروزتون می برید!
متاسفانه رویه شما همین هست. (897204) (moderator22)
 
حم
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۱۳:۳۴
دشمن دانا که غم جان بود بهتر از آن دوست که نادان بود
خیانت ابعاد گوناگونی دارد. (897257) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۱۰:۳۵
باز هم بگویید آزادی نیست (896720) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۱۲:۵۹
كجاش شجاعانه بود انتقاد از ريس جمهور تنها ازادي كه توي اين كشور همه دارند (896721) (moderator16)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۱۸:۵۳
زهی خیال باطل. ان گفته ها خوراک تبلیقاطی بود. (896723) (moderator16)
 
پرهام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۳۳:۲۷
تبلیغاتی درسته نه تبلیقاطی!!! (896995) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۱۸:۵۹
یاسمه تعالی

منتظر جواب عملی هستیم .همان طور که این دانشجوی عزیز در قسمتی از فرمایشات گفته:
"پس امیدواریم رئیس محترم جمهور برای این انتقادات، پاسخ شایسته نه در شمایل پاسخ های معمول و مرسوم به انتقادات نخبگان مردمی و نمایندگان مجلس که رنگ و بوی «کلاه شرعی» و «پوستین قانونی» دارند، ارائه نمایند. انتقادات ما را دوستانه بشنوند و پاسخ شان را نه در فرصت کوتاه این جلسه که با اصلاح عملکرد در پیشگاه ملت ایران ارائه نمایند." (896724) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۲۹:۲۹
انتقادات به جا وقابل تحسيني بود هر چند به عنوان يك هوادار اصلاحات بخشهاي از اين مقال را قابل بحث مي دانم (896735) (moderator16)
 
سام
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۲۹:۳۲
البته که انتقادات ما درست بود، پس طرفداری های شما درست بود؟ (896736) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۳۰:۰۴
من از مخالفان شدید احمدی نژاد هستم اما این دلیل نمی شود که چشم را بر واقعیات بندیم واز موانعی که در اجرا تمام قوا با آن روبه رو هستند غافل بمانیم این آقایان دانشجو از دور دستی بر آتش دارند واز بیرون گود نگاه می کنند نگاه از بیرون خوب است که ای کاش مسئولین گاه از بیرون به عملکرد خود نگاه کنند اما این که ما یک سری ایده آلها را در نظر بگیریم وبعد اجرای صد در صد آن را بخواهیم امریست غیر منصفانه ! این که گمان کنیم عقاید مخالف ما باید قلع وقمع شوند وفقط ما حقیم ولا غیر بسیار بی انصافیست ! این که گمان کنیم برای هر نامطلوب به زعم ما میتوان با زور وارد شد کوتاه نگریست ! این دانشجو کافیست یک سوال از خود بپرسد : چرا هر کس با هر جناحی رئیس جمهور شودبعد از مدتی از مسیر به قول شما آرمان انقلاب دور شد و با القابی چون چهره های ورشکسته وخائن وغرب گرا ووو رو به رو می شود ؟!! چرا به دنبال دلیل یا دلایل اصلی نیستید ؟ چه نیرویی این روسای جمهور را بعد از مدتی وادار به تغییر عقیده وروش می کند ؟!! اینها را پیدا کنید وبا آنها مبارزه کنید . (896737) (moderator16)
 
داریوش
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۳۱:۳۷
اتفاقا" دولت ایشان پناهگاه امنی برای مختلسین بانک و بیمه و ... شده است دولت غیر عدالتخواهی که هر روز عرصه را بر روی هواداران ابتدائیش تنگتر کرده پول کاهش قیمت نفت را از سر سفره های مردم بینوا خارج میکند. به این دولت امیدی نداشته و ندارم. (896741) (moderator16)
 
saeiddasht
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۳۴:۴۶
sokhane shoma 1 wshtebah dasht va an khatab ba eishan anham khate emami bood ?khate emami iaeni ali dar bastare pyambar khabidan (896743) (moderator16)
 
دانشجو
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۴۱:۴۲
مطالب شما عالی بود اما
حرفهای رئیس جمهور تکراری و نه جواب سئوالات شما (896745) (moderator16)
 
حسین زمان
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۴۴:۰۱
حتما طبق معمول به جای پاسخ های منطقی تعداد زیادی سئوال توسط ایشان مطرح شد (896748) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۴۹:۰۵
تا ماداميكه سخن از سر إحساس باشد همين أش و همين كاسه است
دانشجوي عزيز جامعه يعني مجموع أفكار و سلايق نه مدينه فاضله شما
و كلام اخر به عمل كار برايد به سخن داني نيست انشاله يك سال ديگر نوبت دوستان جناح ديگر است بعيد ميدانم پس از هشت سال ديگر باز همين داستان تكراري نباشد! (896759) (moderator16)
 
عنوان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۴۹:۱۵
یکی به نعل زد یکی به تخته !!!

یه دانشجویی که هنوز سنش به گذشته نمیخوره با چه استدلالی دولت های قبلی

رو زیر سوال برده ؟

دولت احمدی نژاد که با شعار مبارزه با فساد اومد و همه رو از اول کارش متهم به

فساد کرد دولت خودش که فاسد ترین دولت تاریخ ایران بود حالا چه جوابی داره ؟ (896760) (moderator16)
 
امیرمهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۶:۴۷:۳۴
طبق استدلال شما، پس تاریخ کورش و اسکندر رو هم کسی باید بنویسه که 2500 سال عمر کرده و اونا رو از نزدیک دیده! (897212) (moderator22)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۴۹:۱۹
همان عده ایی که آقای احمدی نژاد را به قدرت رساندند . حالا او را به بهانه های مختلف می کوبند . حالا همه ی معضلات و مشکلات موجود در کشور را که خودشان در انها سهیم هستند به گردن آقای احمدی نژاد می اندازند . نمونه اش همین به قول شما سخنان یا بیانیه شجاعانه ی این خانم دانشجوست . گنجشک رنگ می گنند به جای قناری می فروشند . این بیانیه است یا سر مقاله ی روزنامه ی کیهان ؟ (896761) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۵۰:۱۴
این اسمش شجاعت نیست شجاعت حرکت اصلاح طلبان بود (896764) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۵۰:۳۳
جنبش دانشجویی اگر دنبال عدالت است باید به سراغ ملی کردن نفت وگاز ممنوعیت چاپ پول بدوم پشتوانه ودهالت دولت در املاک ودارایی گروهی برای تامین سلیقه مدیران شود تا این سه گلوگاه فساد است هر طرحی بی نتیجه است (896766) (moderator16)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۵۵:۱۹
متن بسيار جالبي
حقير در اواخر دهه 60 و اوايل 70 همكار دفتر تحكيم بودم
بهتر نبود اين يكسال هم صبر مي كرديد در دولت بعدي انتقاد مي كرديد
اون همه دلسوز بدون تريبون گفتند اين دولت مشكل دارد شما حمايت كرديد يا سكوت ، حالا سال آخري مي خواهيد جبران مافات كنيد ؟
آقايان تحصيل كرده و در صحنه ، خيلي دير شده برويد به فكر خودتان باشيد كه هر كس به مخالفان شما فحش داد ذوق زده مي شويد و از اهدافش خبر نداريد
از آن بزرگواران دفتر تحكيم كه نام برديد خيلي دور هستيد
شما هم سر پيچ سرنوشت ساز زديد خاكي
آن زمان خانه نشيني رئيس جمهور شما چه كرديد ؟
اون موقع وقت اين شجاعتها بود نه حالا (896770) (moderator16)
 
یوسف
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۱:۵۵:۴۲
احسنت خوب گفتی ولی کم گفتی چون اینا گوشه ای از ایرادات رئیس جمهوری و وزیرانش هست نه همه ی ایراداتشون... ولی باز دمت گرم بخاطر شجاعتت (896772) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۰۱:۲۶
شما اسم این کار رو شجاعت میگذارید؟، تمامی مراکز قدرت کشور اعم از مجلس، قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و ... فعلا در مقابل رئیس جمهور ایستادن و همین حرفها رو به بیانهای دیگر میزنند، واقعا در این فضا گفتن چنین سخنانی شجاعت است، اگر چنین حرفهایی 3 یا چهار سال پیش زده میشد شجاعت بود. (896852) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۴۰:۳۶
افرین دوست عزیز باهات موافقم (897111) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۰۲:۲۸
جالبه که این دفتر تحکیم وحدت همونیه که تا انتها با اصلاح طلبان بود و مقابل نظام!
به نظرتون مردم .. هستند واقعا!؟
انتقاد این دفتر رو اتفاقا باعث سربلندی دولت میدونیم چون تاریخچه این دفتر کاملا موجود و واضحه! (896780) (moderator16)
 
سینا
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۰۳:۳۷
الف جان

از دیدگاه شنوندگان این سخنان, این روزها دانشجوی بسیجی باید از دانشجو و

استاد رپی کشیده بخورد و به روستای خود برگردد...

برای کسی که پدرش در جنگ ایران و عراق شهید شد دوران دانشجویی تلخ ترین

دوران زندگی بود اما از هر کدام از دانشجویان رپی سئوال کنید با لبخند ملیح میگوید

دوران دانشجویی؟

بهترین دوران زندگیم بوده است... (896782) (moderator16)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۰۵:۳۱
شجاعت بود این سخنان که سراسر تملق بود (896785) (moderator16)
 
دانشجو
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۰۷:۰۷
خداییش باور کنیم یه دانشجوی 20-22 ساله این مطالب رو نوشته؟ (896787) (moderator16)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۶:۵۲:۳۳
په نه په! دادن فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی نوشته! (897218) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۰۹:۰۹
شما نماینده خود هستید (896788) (moderator16)
 
ایرانی
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۱۹:۳۶
این بیانیه ی بسیج دانشجویی بود نه تحکیم که مصادره به مطلوب می کنید! (896795) (moderator16)
 
تحکیمی
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۹:۴۴:۴۲
اطلاعات غلط در مورد دفتر تحکیم در سرتاسر نظرات به چشم می خوره و من که این نظرات را می خوندم واقعاً بعضی جا ها شاخ در آوردم یادم باشه حتما دوشنبه که خانم احمدی را دیدم بگم به اینجا یه سری بزنن
www.tahkimnews.us (899237) (moderator22)
 
ببو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۲۱:۱۰
7سال است به این کجرویها از طرف دلسوزن این انقلاب به دولت تذکر داده شد ولی متاسفانه به هر کسی یک انگی زدند وبه بایگانی فرستادنند حالا این دانشجویان ما از خواب بیدار شدند وبجز خودشان هم هیچ کس را قبول ندارند وهمه را جزو اموات می دانند راستی خواهر گرامی در ان 16 سال مورد انتقاد شما چند تا 3000 هزار میلیارد چند تا اختلاس بیمه وبانک وغیره... اتفاق افتاد چند بار مرغ به هوا پرید و روزگار مردم را سیاه کردچند تا شهرک صنعتی به گورستان تبدیل شد وضع زندگی مردم با نفت بشکه ای 10 دلار چطور بود چند تا از اون بقول شما تکنوکرات ها ویا شبه سازنده ویا لیبرال بیت المال را هدر دادنند و از مردم طلب کار شدند خواهرم اگر سن شما کم است وبیاد ندارید تقصیر انهایی که انقلاب کردنند سوختتند ومظلومانه فنا شدند وحالا هم شده اند مرغ عزا وعروسی چیست تاریخ برای بایگانی کردن نیست باید ان را بدودن عینک فیلسوفانه وبدون تعصب خواند خواهرم اگر اندک میوه ای مانده از درختیست که پدران شما کاشتتند والسلام (896796) (moderator16)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۳۲:۰۵
تا احمدی نژاد موضع مشخصی در برابر جریان انحرافی اعلام نکنه : اینا نماشی بیش نیست . باور نکنید.

یه الف بچه هرچی بخواد بگه ، اینا نمایشه و اینا سرگرم کردن منو و تو دانشجو... (896813) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۳۳:۳۳
با گمال احترام باید عرض کنم که شجاعت را وقتی می گفتند که جناب رئیس جمهور در اوج قدرت بودند ، معجزه هزاره خوانده می شد و پرچمدار مستضعفین !

نه حال که آفتاب بختش در حال غروب کردن است و دوستان قدیم ، دشمنان امروزش شده اند (896815) (moderator16)
 
علیرضا
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۴۰:۴۷
اصلا تملق نیست شما که ادعا میکنی تملق است بدون تملقش را گفتی؟درکشور ما متاسفانه باید حقیقت باکمی تملق مخلوط کرد تابتوان ابراز کرد بعضی ها بالای گود نشسته دادمیزنند لنگش کن .گر تو بهتر میزنی یستان بزن. (896823) (moderator16)
 
صدرا
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۴۱:۱۸
امان ازنمایش های عوام فریبانه !! آقای محترم مردم شریف وولایی ایران شایسته خدمت علوی هستند یعنی مدیریت توام باخدامحوری ونه خودمحوری (896824) (moderator16)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۰:۲۵
کاشکی تو کشور همه به انتقادپذیری احمدی نژاد بودن الف جون خودتو چرا فیلتر کردن ؟
هرکی هرچی ذوست داشته باشه به این بیچاره میگه اما تاحالا کسی فیلتر نشده
لطفا بزار رو سایت الف جون (896837) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۱۶:۰۳
منم موافقم ، فردی که تنها به خاطر انتقاد از رئیس دفترش(معاون اول سابق) در چشم به هم زدنی 9 وزیر کابینه را برکنار می کند اسوه انتقاد پذیری است (896949) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۱:۱۹
حالا که سال آخر دولته همه یاد گرفتن انتقاد کنن!!! دانشجوی شجاع تا حالا کجا بودی!! وقتی حکم رهبر بدون پاسخ مونده بود کجا بودی! وقتی بواسطه ی لجبازی های کودکانه دو نفر از سیاسیون ملت ایران در مجلس به تمسخر گرفته شدن کجا بودی!! حالا شدی دانشجوی شجاع! دانشجوی شجاع اونیه که از سال اول از دولت انتقاد کنه اونم دولتی که خوش برای سرکار اومدنش کلی زحمت کشیده! (896838) (moderator16)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۶:۵۳:۳۰
آقا خواهشا انصاف داشته باش. تیترهای یک الف همیشه راجع به موضع گیری تشکلهای دانشجویی در همین مسائل بوده (897221) (moderator22)
 
حسینخانی
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۸:۴۲
به نظرمن انتقاددراین زمان که همه باتبر برسراین دولت می کوبندکارشجاعانه نیست دولت نهم ودهم موفقیتهایی بزرکی داشته امانه درشان این مردم وانقلاب تازمانی که درنظام ماشایسته سالاریی جایی خودرابه حامگرایی ،دوست گرایی بدهدومجلس مادرراس اموربه فرمایش امام نباشدومدیران تخصصی نباشدمتاسفانه سرعت توسعه کشورماهمین است وبه دولت ارتباطی نخواهدداشت (896845) (moderator16)
 
زیر خط فقری
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۹:۰۵
اولا خوب است که همه ما رو در رو انتقاد سازنده داشته باشیم این خود یک حرکت میمون است اما گذشتگان را زیر سوال بردن و آنها را ضد ارزش و باورهای نظام خواندن از طرف این دانشجو مشخص است که این آقای دانشجو از قبل هماهنگ شده آمده دیگه ما مردم کوچه و بازار اگه پول نداریم مرغ بخریم ولی این بازیهای سیاسی را مثل آب خوردن فول هستیم گذشتگان اگر منظورت اصلاح طلبان هست که میدانم فقط آنها را شما میگید آنها کارنامه درخشان 8 ساله خود را در قلب تک تک مردم دارند به این ماه مبارک قسم نمیگم 100 درصد ولی 80 درصد مردم با تمام وجود از آن دوران 8 ساله اصلاحات در همه زمینه ها به نیکی یاد میکنن و عزیز من فرهنگ و دین و مذهب و نظام ما ضربه ای که از این اختلاسها و دروغهای مسولین و باند بازیای این آقایان و فریب و نیرنگ و دو رو بازی در این 7 سال خورده در 100 سال گذشته نخورده بود سیلی که این دولت و شما دانشجویان این دوره با حرکاتتان و گفته های ناپخته به صورت ما مردم و نظام و اسلام عزیز زدین هیچکس در طول تاریخ نزده فرهنگ اسلامی را در همین هفت سال لکه دار کردین پس باشد در آن دنیا که ما مردم به خاطر این ندانم کاریهایتون و رول بازی کردنهایتان که ما را آزار میدهد حقمان را بگیریم (896848) (moderator16)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۰۸:۰۴
خیلی جالبه.کسانی که روزی سنگ این دولت رو به سینه میزدند,کسانی برای انتصاب مجدد احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور گوسفند قربانی میکردن,کسانی روزی احمدی نژاد رو محمود کبیر می خواندند و دولت او را بهترین دولت تاریخ ایران می دانستند و مخالفان این دولت را حزب شیطان می نامیدند حالا خودشان مخالف دولت شده اند و میخواهند با فریبکاری به مردم بقبولانند که از اول با این دولت نبوده و طرفدار مردم هستند.فقط یه درخواست از این عده دارم: کمی ,فقط به اندازه یک دانه ارزن خجالت بکشید و پای حرفتون بایستید و از دولت محبوبتان حمایت کنید همانطور که ما پای مخالفتمان با این دولت ایستادیم (896863) (moderator16)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۴۷:۲۴
چه ربطی داره؟ بعدش هم تا زمانی که احمدی نژاد تفکرات درست و رفتار درست و منطقی داشت از او حمایت کردیم و از وقتی که منحرف شد شروع به انتقاد از او کردیم.
ثانیاً: مگه همین جنابان اصلاح طلب با شعار و کتاب های عالی جناب سرخ پوش و کوبیدن و له کردن هاشمی سرکار نیامدند؟ مگر جناب محمد رضا خاتمی و دوستانشان کارشان در مجلس ششم له کردن هاشمی و خراب کردن او نبود؟ چطور یک دفعه هاشمی سال 76 شد هاشمی 2005 و دو هزار و چند و مجسمه و تمثال آزادی!!!؟ آقایان بهتر نبود پای حرفشون می ایستادند و بجای هاشمی 2005 نماد دموکراسی و آزادی، همان عالی جناب سرخپوش را موقع انتخابات تجدید چاپ میکردند؟

امیر خان شما اول اینها رو توجیه کن بعد دنبال جواب مساله بقیه برو. (897025) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۱۵:۰۵
کدام سخنان شجاعانه !!! بایستی یادمان باشد که "کلما حکم به عقل، حکم به الشرع" انشاء الله رفتار عاقلانه ، دستور کار مدیران آینده قرار گیرد. (896872) (moderator16)
 
جمشيد آزادبخت
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۱۸:۲۹
من خودم تحصيل كرده بيكارم وبايد از دولت بخاطر بيكاري انتقاد كنم ولي
خواهش ميكنم اين هم در نظر بگيريد كه آقاي دكتر احمدي نژاد باهزار بدبختي وهزار دشمن داخلي خارجي مملكت اداره كرد كه حالا كشوري مثل عربستان از ايران خواهش ميكنه كه بذارن آل سعود حكومتشون بكنن نشان از قدرت دكتر احمدي نژاد وحكومت7سالش داره. (896876) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۹:۳۸:۳۶
جدن از ایران خواهش میکنن؟ تا اونجایی که میدنم چند نفر رو اعدام کردن. شما مثل اینکه خبرت رو از جاهای نا معتبر میگیری (897449) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۹:۴۶:۳۸
روی کره زمین زندگی می کنی؟ (897467) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۱:۱۲:۰۲
شما خواب دیدی؟ (897755) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۰:۰۴:۳۶
متاسفم که حتی افراد تحصیل کرده هم زخمت مطالعه رو به خودشون نمی دند. (898156) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۲۷:۴۵
عجیبه که عده ای از معلمان ایرانی برای دفاع از حقشان برای بار چندم در چهارشنبه گذشته مقابل مجلس ایران تجمع کردند ولی خبری از هیچ خبرگزاری ایرانی درج نشد
(896890) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۱۴:۲۳
ديگه بعضي معلمها كه فكر كنم ازحقشون يك چيزي بالاتر دريافت كردند . ما كارگرا بايد بريم بگيم اينقدر به معلمها رسيديد بس است ما را دريابيد . (897259) (moderator22)
 
سينا
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۳۰:۳۲
سخناني سرشار از تملق و برنامه ريزي قبلي در لفاف انتقاد (آیا شمایی که قاعدتا باید نماینده ی ملت باشید، نباید سرنوشت روسای دولت های پیشین را تجربه کند)كيا اين حرفا رو اين روزا زياد ميزنن؟؟؟؟ (896895) (moderator16)
 
عق
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۴۲:۵۷
بیچاره احمدی نزاد چه جوری این مدت کم باقی مانده ی را باید طی کنه خدا میدونه کجا رفت ان همه به به و چه چه و سینه چاکان ومتملقان و این یکی از عادات ماست که فردی رو تا عرش می بریم و بعد خاکستر نشینش میکنیم البته بعضیها حقشونه چون رشد بادکنکی داشته وپهلوان پنبه بوده اند (896913) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۱۲:۵۲
بالاخره شما كدوم طرفي هستي ؟ (897254) (moderator22)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۳:۵۹:۱۲
همگی خسته نباشید.خیلی خوش گدشت (896917) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۰۱:۰۶
اینها همه فیلمه. وگرنه خودشون می دونن که چه افرادی را برای دیدار با رییس جمهور انتخاب کنند. (896919) (moderator16)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۶:۵۵:۱۰
ناراحتی چرا شمارو دعوت نکردند؟ من بودم اونجا. سه تا تشکل بزرگ بودن و دو تا تشکل کوچیک اصیل بودن. بقیه نماینده های خودشون بودن که البته همون سه چهارتا تشکل واقعی حرفاشونو زدن (897226) (moderator22)
 
مهرداد
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۰۶:۵۰
سینای عزیز
نه هنوز نرسیده روزی که دانشجوی بسیجی از دانشجوی رپی کشیده بخورد,
اینو مطمئن باش. (896929) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۲:۲۳:۳۰
من آخرش متوجه نشدم منظور این بابا از دانشجو و استاد رپی چیه ؟؟!!!! احتمالا شما اشتباهی جای دانشکده خودت نرفتی دانشکده ی موسیقی ؟؟ (897845) (moderator22)
 
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۱۵:۳۴
ان شا الله روزه شما دانشجويان هم قبول باشه!!! (896946) (moderator16)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۴۱:۱۲
احسنت
تشکل های سیاسی دانشجویی یاد بگیرند ... (897010) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۴:۵۲:۲۵
مردم گرفتار فقر اقتصادی هستند شها به فکر تفکیک جنسیتی متاسفم (897036) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۰۵:۴۸
در تمام دولتهای گذشته این همه نشانه بی لیاقتی و ناکارآمدی یک جا باهم جمع نبوده (897055) (moderator16)
 
بصير
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۱۰:۴۷
بود اما حواسها مثل الان اينقدر جمع نبود . ثانياً اميد مثل الان زياد نبود
وقتي احمدي نژاد آمد ملت جان گرفتند و تازه اميد به شنيدن انتقاد پيدا شد (897251) (moderator22)
 
رسول
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۱۴:۴۰
راستش بهترین دولت دولت احمدی نژاد هست دست همه خیانتکاران را روکرده
وبا قدرت و بدون ترس حرف میزند سایت الف هم میر حسین مسئولشه و اونم همش دنبال انتقاد از رئیس جمهور. اون دانشجویانی که هم این حرفای مزخرفو زده
چیزی از سیاست نمی دونند که اظهار نظر میکنند . به نظر من بهترین رئیس جمهور
در دنیاست (897071) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۲:۰۶:۰۸
توهم خوش ميگذره؟ (897580) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۱:۱۳:۵۸
آقا رسول از خواب بیدار شو (897760) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۳:۰۰:۴۶
باشه شما درست ميگي؟!.... (898581) (moderator22)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۲۹:۳۱
اقای احمذی تزاد ما دوست داریم (897092) (moderator16)
 
علی اکبر
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۳۹:۳۴
این صحبت های همان افرادی است که از آقای احمدی نژاد سیلی خورده اند، مگر دولت های قبلی برای ما چکار کردند. (897105) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۴۷:۵۹
پول سفره افطاری از کجا امده چرا ما دعوت نبودیم (897118) (moderator16)
 
بب
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۵:۴۹:۴۶
درود بر آقاي احمدي نژاد .يكي نيست بگه شامت رو بخورو و برو تو رو چه به سياست. ما تو دانشگاه هم از دست اين فرياد بكش ها به ناله ايم. كاش يه نوبت ديگه احمدي نژاد رييس جمهور ميشد تا ايران چر از عدل بشه اينا شيپورشون رو مي گذاشتن كنار گردوشون و ميخوردن و با امت ايراني جشن كوروش كبير مي گرفتن. (897122) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۱:۱۵:۳۲
فکر کنم شما خودت به خودت مثبت می دادی (897764) (moderator22)
 
علی علوی
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۶:۰۵:۲۱
اقای احمدی نزاد خودرا محور تشخیص قانون وصحت وسقم تصمیمات قوای دیگر میداند وبدیهی است که چنین تفکری نه خودرا ملزم به اجرای تکالیف قانونی میداند ونه در مقابل قانون شکنی وعدم انجام مسولیت های قانونی مدیران زیر مجموعه اش عکس العمل نشان دهد جز در مواردی که برای قدرت خویش احساس خطرکند و نتیجه این روحیه استکباری است که در مقابل این همه فشار بر ملت نه پاسخگو است ونه توان پاسخگویی دارد و مشتی حرفهای تکراری وتوجیهات جناب ایشان واطرافیان نیز در نظر اهل فن ومردم اگاه خریدار ندارد وراه اندازی جلساتی این چنین از سنخ خود را به فراموشی زدن است نه طاقت شنیدن انتقادقشر فرهیخته جامعه از مهمترین مطالبتش از رئس جمهور ودیگر مسولان کشور باید عمل و احترام به قانون باشد (897151) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۱۶:۰۱
برای افراد کم خردی متل شما همین وضع موجود هم زیاد است ان روز که اقای دکتر مردم ایران را خس و خاشاک اعلام کردن بایذ نفست در می امد (897263) (moderator22)
 
جلالي
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۳۰:۲۵
حالا كه رئيس جمهور جوابش رو داده (897279) (moderator22)
 
علی8
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۷:۴۶:۲۳
این خودش یک نوع عوام فریبیست . چرا در مدت 7 سال گذشته به هیچ کس اجازه انتقاد داده نشده ؟!! الان اقا دکتر می خواد اولا خودشو انتقاد پذیر معرفی کنه !!! ثانیدش به خیال خامش می خواهد دولت بعدی را مثل دولتهای قبلی به چالش بکشد! ! امان از دست ادم های که خودشونو سیاست مدار می دانند؟؟ (897306) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۸:۰۷:۱۹
به نظر من بهترین دوران ، دوران آقای خاتمی بود هم اقتصاد کشور روبه رشد بود و هم کشور از نظر سیاسی وضعیت بسیار خوبی داست با قیمت نفت زیر 15 دلار حیف حیف (897338) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۸:۰۷:۳۱
وای چه خانم شجاعی.احسنت!!حالا که موقعیت احمدی نژاد ضعیف شده همه شجاع شدن!!! (897340) (moderator22)
 
حسینی
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۹:۲۶:۳۶
انصافا سخنان حقی را گفته وافرین بر او با این جسارت وشجاعتش ودست مریزاد به تحکیم وحدت که همچین ادم هایی دارد تحکیم وحدت باید به خود افتخار کند (897430) (moderator22)
 
میهمان خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۹:۲۷:۲۶
آیا روزه این آقایان دولتی ها و نمایندگان مجلس قبول است با این همه بلا و مشکلاتی که بخاطر ندانم کاری هایشان سر مردم آورده و گردن بیگانگان انداخته اند؟ بعدش برای خودشان میهمانی ضیافت الهی راه انداخته و خود را تحویل گرفته اند. مرغ و برنجش از کجا تامین شده؟ از جیب این ملت فلک زده؟ از جبب من کارمند و کارگر؟ از جیب من مستضعفی که به اسم من سر کار آمده اند؟ ما هر چه می کشیم از دست این مسلمان نماهاست! (897433) (moderator22)
 
جواد
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۱۹:۴۶:۰۵
به این خانم بگید از این واژه های قلمبه , سلمبه استفاده نکنه , این مدل حرف زدن گوشمون رو اذیت می کنه , هنوز خیلی جوونه که مثل مدیرها حرف بزنه. (897466) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۰:۲۲:۱۲
این خانم هدفش انتقادازدولت نبودبلکه زیرسوال بردن 33سال نظام است وبس/ بفرموده امام ره:پایداری این افعی های متحجر درزدن ریشه این انقلاب است (897509) (moderator22)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۰:۴۸:۲۶
شما یی که خود را نماینده بزرگترین تشکل دانشجویی می نامید چرا در مورد نحوه برخورد با هم فکران شما که اتفاقا آنها هم تحکیم وحدتی بودند چیزی نمی گویید که چطور با بدترین وضع ممکن آنها را حذف کردید فقط به خاطر اینکه افکارشان باشما متفاوت بود.ای عزیزان تا زمانی که این فرهنگ حذف افراد وتشکل ها که اتفاقا در شرایط فعلی به شدت حمایت می شود ، برچیده نشود و تحمل شنیدن افکار مخالف حتی برای مسوولان مملکتی ایجاد نگردد مطمین باشید وضع به همین منوال خواهد بود
هم شما ، هم ما، هم مسوولان مملکتی باید خود را شنیدن به سخنان مخالف آماده کنند و امر به معروف و نهی از منکر فقط در اعمال سلیقه ای نظرات آقایان خلاصه نشود و بیش از این به ملت مظلوم ایران صدمه نزنند. (897532) (moderator22)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۱:۲۴:۴۵
تو این مملکت از رئس جمهوری گرفته تا سبزی فروش محل همه دیگه دارن فقط حرف میزنن اونم حرفای پوشالی....
اکثر دوستای دوران ارشدم رشته جامعه شناسی غیر سه نفر که شاغل بودیم همهشون حتی خدمت کرده هاشون بیکارن همشون... کاش تو این مملکت کسی معنای بیکاری را می دونست... کاش تو این افطاریا به جای این حرفای فرمالیته کمی به فکر این تحصیل کرده های بیکار این فشار اقتصادی این تحمل بیش از حد مردم بودن! کاش... (897549) (moderator22)
 
الکی خوش
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۲:۰۲:۳۶
1-در اینکه این دانشجوی محترم جزو حامیان سابق احمدی نژاد هست شکی نیست؟حالا امروز ورق برگشته واینها شدند منتقد مردم اینهارو خیلی خوب میشناسن
2-یادتون نره که باید از یک رئیس جمهوری که تاکید بر استقلال قوه مجریه میکنند حداقل نباید ستیز داشت (897574) (moderator22)
 
عادل
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۲:۳۳:۱۹
بیشتر از همه امثال همین خانوم باید پاسخ گو مردم باشند که از احمدی نژاد فرشته عدالت ساخته بودند. (897600) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۳ ۲۳:۵۲:۰۷
اقای احمدی نژاد خود را قانون می دانند. یه سوال دارم : ایا تا به حال اقای احمدی نژاد مسولیت یکی از اشتباهات خود را پذیرفته است ؟ خیر همیشه با سفسطه بافی از جواب دادن طفره رفته است یا دیگران را مقصر دانسته . استغفر الله احمدی نژاد و اشتباه!!!!!!!!!!! (897643) (moderator22)
 
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۰:۰۲:۵۸
با سلام واحترام به همه وآقای توکلی

من خودم حدود 10 سال احمدی نژاد را می شناسم خیلی هم بهش انتقاد دارم ولی از طرفداراشم و به ایشون رای دادم همیشه سعی می کنم انتقاد سالم و بی غرض و بدون تعصب از ایشون واطرافیانشون داشته باشم ولی حق را هم همیشه با تمام هزینه هاش که برام داشته در باره احمدی نژاد گفتم در مورد مطالب بالا وتخریب هایی که در باره ایشون صورت می گیره بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که لیاقت ما ایرانی ها همان هاشمی و موسوی و خاتمی هستند نه بزرگوارانی مثل احمدی نژاد که صبح تا شب برای امور کشور کار کنند بعد یه عده زالو صفت که حتی برخی از اونها یادشون رفته که با پرچم احمدی نژاد وارد مجلس شدن و قدرت پیدا کردن صبح تا شب تو کار مردم ونظام و دولت خدشه وارد می کنن و همه رو می اندازن تقصیر احمدی نژاد ایشاالله ای 8-9 ماه هم از این دولت تموم بشه ببینیم با رفتن ایشون مملکت گلستان میشه؟؟؟ که همه تمام مشکلات کشور را به گردن دکتر احمدی نژاد می اندازن .....اگه واقعا همه ما مسلمان واقعی باشم باید به ایشون کمک کنیم تا مملکت اسلامی همیشه سر بلند باشه نه اینکه کم کاری های خودمان و فتنه ها را و... را تقصیر ایشون بندازیم ودلمون هم خوشه باشه که الان ایشون تو یه موقعیتی هست که نمی تونه جواب بده یا برخورد کنه ...ولی یادمون نره خدایی هم هست .... ولی خلاصه اینکه من بعد از احمدی نژاد خیلی از دولت بعد انتظاری ندارم چون معتقدم احمدی نژاد یه دونه بود بعد از ایشون کسی نمیتونه مثل ایشون کار کنه خیلی هنر کنه یه قانون اساسی رو می گیره دستش وبه مردم میگه طبق قانون کل وظیفه من اینه هر مشکلی هم که پیش بیاد با قوه های دیگه میشینن مصلحت اندیشی میکنه..... (897652) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۰۱:۳۳:۰۲
ای ولا دمت گرم خوب جواب بعضی ها را دادی امیدوارم زنده باشیم و ببینیم که ااایااا رییس جمهور بعدی ایران را گلستان میکنه یا به.....؟ (899572) (moderator22)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۱۳:۱۹:۲۸
آره راست میگی
1- خدایی هم هست
2- احمدی نژاد یه دونه بود.
من با اینکه مخالف این نظامم ولی خوشحالم که احمدی نژاد رییس جمهوره ، چون بالاخره مردم میفهمن که خودش باید درست بشن و دنبال قهرمان و ... نگردن.
خیلی هزینه زیادی داشت ولی اصالت بعضی چیزا معلوم شد. (900211) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۶ ۱۱:۳۴:۴۴
جان
باسلام
لطفكنيد جواب فني وتخصصي بدين نه احساسي وشعاري من ميتونم علمي به شما ثابت كنم در شرايط كنوني فعلا عقل حكم ميكنه به رئيس جمهور احترام وكمك شود ...يا حداقلچوب لاي چرخش قرار ندهند ....من به ياد دارم چند سال پيش يكي از مسئولين در تلويزيوناعلام كرد : (( آقا ما مخالف خاتمي بوديم ولي مثل بعضي ها عليه اون توطعه نمي كرديم معتقد بوديم . حداقل 85 درصد بودجه مملكت دسته اونه با كمك به اون مي تونيم به ساخت مملكت كمك كنيم بعداز ايشون هم در انتخابات با روش منطقي وديپلماتيك ازايشون جدا ميشيم ومثلا بهشراي نمي ديم ..ولي مملكت رو فداي لجبازي نمي كرديم..)) حالا ماهم با له كردناحمدي نژاد فقط به خودمون ضرر مي زنيم راه مخالفت با ايشون اينه كه ديگه به ايشون/تفكرات ايشون /طرفداراي ايشون /...راي نديد
مشتاقانه آمادهجواب هاي نطقي وبا دليل ومدرك شما هستم ...با تشكر يوسف از تهران (901698) (moderator22)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۱۳:۲۳:۴۵
با بخشي از صحبت هاي يوسف من موافقم ، ولي خداييش انتقاداتي هم هست كه با يد گفته شه ..ولي واقعا احمدي نژاد يه دونه بود....چون نصل انقلاب ديگه حال وانگيزه كار نداره وبعد از ايشون كار سخت ميشه ..انشالله خدا به خير كنه (900216) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۰:۰۹:۱۳
تیتر مطلب موید این است که آزادی بیان وجود ندارد و اگر کسی حرق حق را بزند میگویند شجاعانه حرف زده است. (897659) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۰:۴۲:۲۹
هیچوقت این جریانات بدون هماهنگی رخ نمی دهد. اینم یکی از خودشون هست. خوش باشید (897701) (moderator22)
 
آرمین
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۱:۱۱:۰۹
این آقای شجاع که موافق تفکیک جنسیتی در دانشگاه است بفرماید پس تکلیف اخلاق در جامعه چیست ؟ اگر حضور دختر وپسر در دانشگاه که نماینده فرهنگ متعالی مردم ما هستند منبع فساد است پس وای به حال بقیه . فرض کنید که این طرح هم اجرا شود وبی نتیجه باشد که قطعا" هم همیطور خواهد شد چرا که کاری سطحی و غیر فرهنگی است گام بعدی چه خواهد بود ؟ اگر با حضور زن در جامعه مخالفید و می خواهید زن هار را به اندرونی ها برگردانید بدانید این رویایی ارتجاعی بیش نیست . امیدوارم کارتان به آنجا نرسد که برای دانشجویان پسر شورتی آهنین و قفلدار بسازید قفلش را بدهید حراست دانشگاه و دختران را در کیسه بیاندازید تا جلوی فساد گرفته شود . نتیجه ابن سیاست ها چه بوده است ؟ (897754) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۱:۱۷:۰۲
.شجاع !!!
شجاع کسی است که از مخالف خود ترسی نداشته باشد
شجاع کسی است که سانسور نمی کند
دیگر همه می دانند انتقاد از احمدی نژاد شجاعت نمی خواهد
یک سوال اساسی از شما که می گویید آزادی داریم ، چرا انتقاد یک دانشجو از رییس جمهور را شجاعت می دانید ؟ مگر در کشور ما این قدر محدودیت داریم که یک انتقاد را حرکت شجاعانه می خوانید !؟ (897770) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۱:۵۱:۴۴
خساراتي كه احمدي نژاد و حاميانش به اين مملكت زده اند در تاريخ سابقه نداشته و در اينده اي نزديك مورد قضاوت قرار خواهد گرفت .... (897823) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۰۱:۲۷:۲۸
حتما کوری که کارهای خوبش را نمیبینی (899567) (moderator22)
 
آراد
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۱۴:۳۷:۰۱
كدوم كار خوب؟!! هر كار خوبي هم كه شروع شد يا وسطش رها شد يا به بدترين شكل ممكن به پايان رسيد (900330) (moderator22)
 
مهدی حیدری
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۲:۳۰:۵۵
انگار در برابر هیتلر ایستاده و شجاعت به خرج داده انتساب نسبتهای نا روا به دولتیان که شجاعت نمی خواهد الان شجاعت در این است که کسی در این وانفسای بی تقوایی از مظلومیت دولت احمدی و مشایی دفاع کند وگرنه از صدا وسیما گرفته تا سایت های زنجیره ای همه دارند علیه دولت لجن براکنی میکنند و صحبتهای این دانشجو هم بلغور همان توهمات کیهانی و جهانی است . مرد باشید واین مطلب را بگذارید (897851) (moderator22)
 
مهدی منجی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۴:۵۴:۵۸
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم.................اللهم عجل لولیک الفرج............. (897913) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۰۹:۱۸:۳۸
لطفا از سياه بازي دست برداريد اين ترفندها ديگر جواب نمي دهد. (898050) (moderator22)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۰:۰۱:۳۰
اکثر این کسانی که الان دارند به دولت انتقاد می کنند یه روزی خودشون رو خدای بصیرت می دونستند . اونهایی که انتقاد می کردند رو جزء فریب خوردگان و بی بصرتان. حالا هم هنوز خودشون رو و استدلالشون رو بر حق ترین استدلال می دوندد و همه رو با چوب مذهب و دشمن و غیره یا از این کشور فراری می دند یا می فرستند زندان
یکی نیست بگه بابا جون این اعتماد به نفستون رو از کجا آوردین به ما هم بگید (898150) (moderator22)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۰:۰۱:۳۶
مردم ما هیچ وقت درست نمیشن...یکی که پیدا شده داره انتقاد میکنه داریم بهش برچسب میزنیم که فلان و بهمان!!!من که سر از کار مردم ایران در نیاوردم...اگه کسی به احمدی نژاد انتقاد کنه بهش می توپید و اگه کسی ازش تعریف هم کنه بام مواخذه اش میکنید...مردم ایران از مردم کوفه در زمان مولا علی(ع) هم بدتر هستند...خدا به خیر کند (898151) (moderator22)
 
امیدوار
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۰:۰۹:۳۱
1-شایسته است از سایت الف به واسطه انعکاس نظرات موافق ومخالف تشکرشود خدا به شما اجر دهد . و در این ایام باشکوه و مبارک دعا میکنم از گزند انسداد محفوظ باشید!. هیچ چیز مثل آزادی بیان مشکل گشا نیست و انان که ازاین موضوع نگرانند خود مشکل دارند
2-ای کاش چند سال پیش میشد از دولت احمدی نژاد اینگونه انتقاد کرد که بلا شک برای خود دولت و مردم مفید فایده بود ولی افسوس که هرچه برخی خیرخواهان فریاد زدند اثر بخش نبود. البته چرا حالا میشود از احمدینژاد اینچنین انتقاد کرد جای سوال است ؟
-3- امید است آقای احمدی نژاد در فرصت باقی مانده به قول آن دانشجو دست ازلجبازی بردارد وبگذارد عمر دولتش به آرامی به سرآید تا نزد امام عصر(ع) و پیشگاه تاریخ شرمنده نباشد. (898163) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۰:۳۸:۰۸
حيف از وقتي كه براي خوندن اين مطلب گذاشتيم (898220) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۲:۰۸:۵۶
متاسفیم که رئیس جمهور به تعهداتش عمل نکرد (898451) (moderator22)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۲:۳۰:۵۹
سلام

این انتقادات آدم رو یاد اول انقلاب می ندازه انتقاد کننده مثل اینکه توی ایران زندگی نمی کنه! بدون تردید این ادم نماینده اکثریت دانشجویان نیست.
آقای دکتر اشتباهاتش در شروع هم به اندازه ای بود که کسی از این امیدهای واهی به ایشون نبنده که در راه مهدویت حرکت کنه
درسته که انتقادات تندی در این متن اومده اما انتقاد کننده ابتدا خودش شایسته انتقاد شدیده (898504) (moderator22)
 
جانباز
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۳:۰۵:۴۳
هرکسی که رای می آورد و ریس جمهور می شود باید انتقاد پذیر هم باشد
اصل حکومت داری همین است نه آنکه رای بیاورند و دیگر کسی نتواند انتقاد کند
مردم مشکلات زیاد دارند گرانی کمر قشر کم در آمد را می شکند
کسی با ماهی 3 ملیون تومان به فگر کسیکه با ماهی 300 هزار تومان در آمد ش
است به فکر ش نیست (898595) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۳:۱۳:۱۰
همه حرف و حديث ها به كنار... لااقل تا ٢ سال پيش تحكيم به همان به اصطلاح گروهك فعلا مقيم اوين يا منزل اطلاق مي شد. نه اين كه طوري رفتار شود كه انگار اصلا چنين گرايش هايي وجود نداشته اند. انگار دفتر تحكيم وحدت از ابتدا همين ها بوده اند و ما نديديم كه چگونه و با چه انتخاباتي انجمن هاي اسلامي اين طور اتاق هاي فرعي و يدكي تشكل هاي غير خودجوش ديگر شدند. حالا داعيه ي انتقاد هم دارند. (898618) (moderator22)
 
رامین احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۵:۰۳:۳۴
شائبه برنامه ریزی بودن این صحبتها هست (898838) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۵:۴۱:۰۳
واقعا شانس آوردیم که آقای احمدی نژاد و دولتهایشان به حرفهای ای این دانشجوی باصطلاح شجاع در این 6 -7 سال عمل نکرد والا الانه در حد عربستان سعودی بودیم . من وقتی اسم تحکیم وحدت را دیدم گفتم لابد این جلسه در زندان اوین تشکیل شده نگو این دفتر اون دفتر نیست . (898908) (moderator22)
 
mohaamad
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۱۸:۲۲:۲۵
سایت الف خیلی مبتدل تر شده است. (899129) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۴ ۲۱:۴۳:۰۳
ببخشید کدوم تحکیم وحدت؟ (899341) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۶ ۱۳:۴۵:۱۴
میشه اینجوری هم گفت
تحکیم کدوم وحدت؟ (901959) (moderator22)
 
s
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۰۰:۵۰:۳۹
حرف های رییس جمهور رو هم می ذاشتید...
الحق که روباه صفت هستید (899518) (moderator22)
 
هموطن
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۰۱:۲۱:۴۲
با سلام به دوستان مطبوعاتی

برایم خلی جالب است سر تیتر خبر فوق !!
کاش تیتر خبر فوق را شجاعت بی نظیر دانشجویی در حمایت از دولت نهم و دهم یا انتقاد شدیداللهن دانشجویی از دولت سازندگی و اصلاحات میگذاشتید!!!
چرا دوستانی تلاش بی شائبه دارند که دولتی پر اشتباه و زیانکار را که خوب میدانیم تبعات اشتباهاتش بسیار گسترده است که مسلما دولتهای آینده را دچار مشکلات عدیده خواهد کرد مورد لطف و تفقد قرار میدهند و هی تلاش میکنند که بگویند تو "تو خوب بودی ولی کاش بهتر میشدی"
صدای سازی که دولت دکتر زده است را در آینده نه چندان دوری خواهیم شنید!!! (899562) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۰۳:۴۳:۴۱
سخنان شجاعانه!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه جوری نوشتین انگارهرکسی علیه دولت هرچی بگه سریع دستگیرش میکنن.در این شرایط که دولت سکوت کرده و تهمت زنندگان به دولت هم از مصونیت مطلق قضایی برخوردارند و بدترین توهینها و تهمتها به دولت انجام میشود تکرار کردن تهمتهای چپ و راست علیه احمدی نژاد چه نیازی به شجاعت دارد!!؟؟ایکاش به اندازه سرسوزنی انصاف داشته باشیم.اگر ادعای شجاعت هست دو کلمه انتقاد علیه ....و....و.... بکنن.کمپوتشون هم پای ما.
(899624) (moderator22)
 
کبیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۰۴:۰۷:۳۴
البته همه می دانیم که این تحکیم وحدتی که این خانم به نمایندگی از آن حرف می زند ساختگی است (899632) (moderator22)
 
امیر حسین
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۰۵:۰۸:۰۰
خاطرم هست یک عزیزی 3 سال پیش افاضه فرموده بودند که اطلاعت از احمدی نژاد اطاعت از خداست (نقل به مضمون). نمی دانم چرا وقت سحری یاد این حرف افتادم؟! (899655) (moderator22)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۰۵:۰۹:۱۳
ايشان گوششان ازاين حرفها پر شده ديگر جائي براي انتقاد وجود ندارد درمجموع خوب گفته اند نرود ميخ آهنين برسنگ (899656) (moderator22)
 
حم
۱۳۹۱-۰۵-۱۵ ۲۰:۱۶:۴۲
هنوز زود است که ملت بفهمند چه کلاهی به دست خود بر سر خود گذاشتند!
پیشنهاد میکنم مشانژاد مقبره ای بسیار دور از ایران برای خود در نظر بگیرند. (900819) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۶ ۰۳:۳۲:۳۵
نه این حزب ساختگی دفتر وحدت و نه دکتر هیچکدوم به درد این مردم نمیخورند (901259) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۶ ۱۱:۳۶:۱۱
الان هر چی داره سرمون میاد حق ماست چون علت این همه مشکلات خو دمون هستیم.چون جرات اینو نداشتیم که جلوی این همه بی عدالتی ها واستیم (901701) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۶ ۲۰:۵۸:۵۷
سایت انسان کامل مصاحبه ای با این دانشجوی جسور انجام داده که ایشان آبروی هر چه دانشجو است را برده (902736) (moderator22)
 
محمد جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۴ ۱۰:۳۸:۳۳
خواهشن منصفانه تر قضاوت كنيد از نظر بعضي اقايان دولت نهم و دهم هيچ كاري نكرده (987556) (alef-4)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.