توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463891
اوج هیجان در روزهای پایانی لیگ دسته اول/لیگ‌برتر میزبان یک مهمان جدید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
روزنامه تماشاگران امروز نوشت: لیگ یک به هفته‌های پایانی خود نزدیک می‌شود. بازی‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور در حالی به هفته‌های پایانی خودش نزدیک شده که برخلاف لیگ برتر همچنان حساسیت‌های خاص خودش را دارد. در لیگ برتر فوتبال کشور، پرسپولیس در فاصله سه هفته مانده به پایان بازی‌ها قهرمان شد، اما در لیگ یک هنوز تکلیف تیم‌های صعود کرده مشخص نشده است. با این وجود که در فصل آینده فقط دو تیم به صورت مستقیم راهی لیگ برتر می‌شوند، جدال تیم‌های بالانشین هم در هفته‌های پایانی بسیار مهم شده است. 

در جدول رقابت‌ها تیم پارس جنوبی جم صدرنشین است و فاصله بسیار کمی دارد تا اولین حضور در لیگ برتر را تجربه کند. تیم مهدی تارتار در این فصل رقابت‌ها بسیار خوب کار کرده و توانسته صدرنشینی خودش را تا این هفته‌های پایانی حفظ کند. پارس جم بعد از اتمام بازی‌های هفته سی‌ودوم با ۵۹ امتیاز  در جایگاه اول قرار دارد. برد هفته گذشته پارس جم مقابل ملوان که یکی از تعقیب‌کنندگان این تیم بود، خیلی خوب تیم تارتار را جدا و به لیگ برتر نزدیک کرد. در حالیکه فقط دو هفته به پایان بازی‌های لیگ یک باقی مانده است، تا حدودی مشخص شده که برای صعود باید روی کدام تیم‌ها حساب ویژه‌تری باز کرد. اما روی کاغذ همچنان تیم‌هایی به جز پارس جنوبی جم، سپیدرود رشت و ملوان هستند که شانس دارند.

تکلیف سپیدرود و ملوان کاملا دست خودشان است و هر دو تیم می‌توانند با نتایجی که در دو هفته آینده کسب می‌کنند، راه خود را تعیین کنند.سپیدرود در فاصله یک امتیازی پارس جم قرار دارد و در صورت پیروزی در دو بازی آینده به لیگ‌ برتر صعود خواهد کرد. تیم علی نظرمحمدی در دو هفته آینده باید به مصاف گل‌گهر سیرجان و نساجی مازندران برود. سپیدرود ۵۸ امتیازی است و در حالی باید این بازی‌ها را پشت سر بگذارد که گل‌گهر روی کاغد هنوز شانس صعود به لیگ برتر را دارد. تیم سیرجانی در جدول ۵۴ امتیازی است و تنها راه صعود این تیم، شکست تیم‌های اول و دوم در هر دو بازی آینده است.ملوان سومین تیمی است که پشت سر سپیدرود رشت، یکی از اصلی‌ترین شانس‌های صعود به شمار می‌رود. تیم محمد مایلی‌کهن ۵۶ امتیازی است و مردم انزلی را امیدوار نگه داشته که نبودشان در لیگ برتر بیشتر از یک فصل طول نکشد. ملوان در دو هقته پایانی باید به مصاف خونه به خونه بابل و نفت مسجد سلیمان برود. انزلیچی‌ها با توجه به شرایط جدول اگر می‌خواهند به لیگ برتر صعود کنند باید هر دو بازی خود را ببرند و منتظر توقف یکی از حریفان بالایی خود باشند. به غیر از پارس جم، سپیدرود، ملوان و پارس جم که تیم‌های اول تا چهارم جدول هستند و به ترتیب از زیاد به کم شانس صعود به لیگ برتر را دارند،

دو تیم دیگر هم هستند که حداقل روی کاغذ می‌شود روی‌شان حساب باز کرد. بادران تهران ۵۲ امتیازی که تنها راه صعودش برد در دو بازی آینده و شکست تیم‌های دوم تا چهارم جدول است. پشت سر این تیم هم خونه به خونه بابل حضور دارد. تیمی که با صدر جدول فاصله ۱۰ امتیازی دارد، اما فاصله ۹ امتیازی‌اش با تیم دوم و البته حکم کمیته انضباطی مبنی بر تکرار شدن بازی این تیم مقابل نساجی، هنوز امیدهای مردم بابل را زنده نگه داشته است. آنها تنها تیم مدعی هستند که سه بازی در پیش دارند و تنها راه صعودشان این است که در سه بازی آینده پیروز شوند و در انتظار باخت دوم تا پنجم بنشینند.در انتهای جدول نیز به جز استقلال اهواز که با ۱۱ امتیاز سقوطش به لیگ دسته دوم قطعی شده است، دو تیم دیگر همچنان باید برای بقا بجنگند. نفت مسجد سلیمان ( ۳۵ )، ایرانجوان بوشهر ( ۳۵)، خیبر خرم آباد ( ۳۳ )، فجر سپاسی ( ۳۰ ) و فولاد یزد ( ۳۰ ) تیم‌هایی هستند که با توجه به وضعیت‌شان، دو هفته پایانی برای‌شان حکم مرگ و زندگی را دارد. در این بین دیدار هفته بعد فجر سپاسی و فولاد یزد و همچنین دیدار دو هفته بعد نفت مسجد سلیمان و ملوان بسیار سرنوشت‌ساز است. 
 
 
کلمات کلیدی : لیگ دسته اول
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته