نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453793
خاصه خرجی سفر پادشاه عربستان در سفر به ژاپن
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰
سفر سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی به همراه هزار شاهزاده و وزیر و دستیار و خدمتکار به کشورهای شرق آسیا اندونزی، مالزی، برونئی، چین، ژاپن و مالدیو با ولخرجی و ریخت و پاش بی سابقه و شگفت انگیزی همراه شده است.
به گزارش ایرنا به نقل از العهد، شاه سعودی درحالی به سفر پرهزینه خود ادامه می دهد که عربستان سیاست ریاضت اقتصادی در پیش گرفته است و کارشناسان اقتصادی نسبت به وقوع فاجعه مالی قریب الوقوع در این کشور هشدار دادند.
ملک سلمان در این سفر با صرف هزینه هنگفت چهار هواپیما و صدها تن موادغذایی و وسایل و تجهیزات و چندین خودرو سلطنتی به همراه دارد.
این درحالی است که مردم عربستان هم اکنون با موج گرانی دست به گریبان هستند و از افزایش نرخ خدمات عمومی مانند حمل و نقل و آب و برق و گاز و کالاهای اساسی و ضروری زندگی و کاهش یافتن حقوق و دستمزد رنج می برند و زندگی بر آنها روز به روز سخت تر می شود.
درهمین راستا سلمان بن عبدالعزیز در سفر خود به ژاپن به عنوان اولین سفر یک شاه سعودی به توکیو ظرف نیم قرن گذشته تقریبا 1200 اتاق را در هتل های مجلل و با شکوه این کشور برای اسکان تقریبا یکهزار نفر به مدت سه روز را به همراه صدها خودرو لیموزین رزرو کرد.
قرار است سلمان بن عبدالعزیز امروز دوشنبه با 'شینزو آبه' نخست وزیر ژاپن دیدار و گفت وگو کند و فردا سه شنبه اکیهیتو امپراطور 83 ساله ژاپن نیز در قصر خود ملک سلمان را به حضور خواهد پذیرفت.
آل سعود به بهانه هزینه های سرسام آور جنگ در یمن و حمایت مالی نظامی از تروریست ها در عراق و سوریه و کاهش یافتن قیمت نفت به طور تصاعدی قیمت ها و عوارض و مالیات ها را افزایش داده است و مردم عربستان را بیش از پیش تحت فشار قرار داده است.
 
کلمات کلیدی : پادشاه عربستان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۸:۴۴:۰۸
آقا بگذارید هر بلایی میخواهد سرشان بیایید مگر مردم عربستان چه کسانی هستند ؟ 90% آنها همین وهابی هایی هستند که در سوریه و عراق بعضی از نمونه هاش را رد حال سربریدن و بمب گذاری میبینید (4202061) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۴۹:۱۴
داره و خرج ميكنه.به شما چه.به ما چه. (4202168) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.