نظر منتشر شده
۳۶۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 204195
تبعيض فاحش در پرداخت حقوق کارمندان از خزانه بيت المال
مجید فکری*، 14 آبان 92
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۷
فيش حقوقي اش را که روي ميز مي گذارد رقم نسبتاً کمي را مي بينم که طي ماه هاي اخير شبيه آن را بارها و بارها ديده ام؛ ۷۶۳ هزار و ۲۴۳ تومان. باز حکايت تکراري ولي کهنه ناشدني حقوق هاي کم و مخارج سنگين است ولي اين بار کمي متفاوت. دوباره دست در جيبش مي کند و اين بار فتوکپي يک فيش حقوقي ديگر را روي ميز مي گذارد؛ ۵ ميليون و ۵۸۶ هزار تومان. هر دو در يک شرکت دولتي کار مي کنند. خودش فوق ديپلم است و کاردان فنّي يک بخش و ديگري مهندس است و معاون همان بخش. سابقه کار هر دو نيز تقريباً ۸ سال است.

تعجّب مي کنم. هر چه بيشتر پرس و جو مي کنم و جزئيات را مي خوانم، کمتر به نتيجه مي رسم. شايد ۲ يا حتي ۳ برابر بودن تفاوت حقوقي قابل توجيه باشد ولي ۶.۵ برابر بودن رقم حقوق اين فيش ها قابل درک نيست. متأسفانه با وجود تضمين اين که نام و نشان فرد و دستگاه مربوطه منتشر نشود هم، بنا به ملاحظات کاري فيش هاي حقوقي را براي چاپ در اختيارم قرار نمي دهد.

شنيده ها و گلايه ها در اين باره بسيار زياد است ولي مستند کار کردن، بسيار دشوار. به ندرت کسي حاضر مي شود سند اين اجحاف ها را در اختيار يک رسانه قرار دهد ولي مسلّم است که اين روال به ويژه در شرکت هاي دولتي ادامه دارد.

چند نمونه عجيب
انتشار اخبار حقوق هاي چندين ميليون توماني در برخي دستگاه ها، نهادها و شرکت هاي دولتي، معمولاً بازتاب هاي گسترده و متفاوتي در جامعه دارد. بيشتر مردم، پرداخت حقوق بسيار بالا به برخي افراد از جمله مديران دولتي را نادرست و ناعادلانه مي دانند. برخي هم معتقدند مديران و مسئولان برخي مشاغل حساس و پر مسئوليت حق دارند دريافتي بسيار بالا داشته باشند و در رفاه و تجمل زندگي کنند.

به هرحال وقتي در اين باره جست وجوي بيشتري انجام مي دهم به نمونه هاي جالبي بر مي خورم. از جمله يک مدير صنعتي که به گزارش سايت انتخاب از ابتداي مهرماه سال ۸۸ منصوب شده است طبق فيش حقوقي انتهاي سال ۱۳۹۰، حدود ۹ ميليون تومان دستمزد دريافت کرده است.

اين در حالي است که ۴۹ درصد سهم اين شرکت، دولتي است و بقيه سهام آن در اختيار کارکنان اين شرکت قراردارد. همچنين گفته مي شود، اين شرکت به دليل تخلف مديران گذشته با بيش از ۴۵ ميليارد تومان زيان انباشته مواجه شده است.

همچنين به گزارش پانا نيوز اختلاف طبقاتي حقوق کارکنان صنعت نفت سر به آسمان کشيده است. اين خبرگزاري سال گذشته با درج نامه اعتراض کارکنان شرکت نفت خطاب به معاون منابع انساني وقت وزير نفت، نوشت «افزايش حقوق ها نسبت به سال ۱۳۹۰ بسيار ناعادلانه بوده است. به عنوان مثال فردي با سابقه خدمت کمتر در سال ۱۳۹۱ حدود ۶۹۰ هزار تومان دريافتي دارد و فرد ديگري در همان سمت ولي با سابقه کار بيشتر حدود ۲ ميليون و ۳۰۰ هزار تومان حقوق مي گيرد». اين در حالي است که از اواخر سال ۱۳۹۰ و اوايل سال گذشته، در باغ سبز «بهشت درآمدها»ي کارکنان وزارت نفت، توسط برخي نمايندگان در لابه لاي مذاکرات علني، اندکي گشوده شد و مهر تاييدي بر شايعات مختلف زد. همچنان که به گزارش خبرآنلاين،"احمد توکلي"نماينده تهران يکي از اين نمايندگان بود که از دريافت حقوق ماهيانه ۱۳ ميليون توماني کارمندي سخن گفت که ۱۵ روز در تهران و ۱۵ روز در مناطق عملياتي مشغول به کار است اما کار تخصصي نمي کند و در منطقه عملياتي هم در اتاقي زيرباد کولر مي نشيند.

جالب است بدانيد نمايندگان مجلس هم، در بدترين حالت، دست کم ۲ تا ۲.۵ برابر يک عضو هيئت علمي هم مدرک خود حقوق دريافت مي کنند. به گزارش تابناک در خرداد ماه گذشته، يکي از نمايندگان مجلس که کم ترين دريافتي را در بين نمايندگان دارد، ۲۷ ميليون و ۲۶۹ هزار و ۷۵۰ ريال حقوق مي گيرد که اين رقم بدون محاسبه اين موارد است:

- حق رهن مسکن در ابتداي سال به مبلغ يک صد ميليون تومان ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰
- حق اجاره مسکن ۳.۵۰۰.۰۰۰ تومان به ازاي هر ماه
- حق ماموريت خارجي به ازاي هر روز مبلغ ۱۴۰ دلار
- حق ماموريت داخلي
- حق جلسات
- تسهيلات ساخت مسکن و خريد مسکن
- اضافه کار ۱۷۵ ساعت به صورت ثابت در ماه
- پاداش و مزايا
- و موارد ديگري که وجود دارد . . . اين در حالي است که يک عضو هيئت علمي تمام وقت با مدرک تحصيلي کارشناسي ارشد، تقريبا نصف اين مبلغ را يعني حدود ۱۵ ميليون ريال دريافت مي کند."مهر"نيز در تازه ترين خبر خود از اين نوع، با درج فيش حقوقي يکي ديگر از نمايندگان، رقم ۳۲ ميليون و ۹۳۰ هزار ريال را به نمايش گذاشت.

تخلّف به روش قانوني!
اوّلين سوالي که ذهن هر خواننده اي را به خود مشغول مي کند اين است که اين همه اختلاف در حقوق و مزايا از کجا نشأت مي گيرد؟ پس قانون مديريت خدمات کشوري چه شد؟ دکتر"مهدي تقوي"اقتصاد دان و مدرّس دانشکده اقتصاد دانشگاه علّامه طباطبايي در پاسخ به اين سئوال مي گويد: بيشتر اين تفاوت حقوق ها در شرکت هاي دولتي اتفاق مي افتد زيرا در اين شرکت ها هيئت مديره وجود دارد که خود رأساً در مورد حقوق ها تصميم مي گيرد و طبيعي است که براي برخي ها رقم هاي بسيار بالايي در نظر مي گيرد.

وي اضافه مي کند: از سوي ديگر با توجه به عرضه نيروي کار و فارغ التحصيلان زياد، طبيعي است که حقوق يک کارمند يا کارگر ساده در همين شرکت هاي دولتي بسيار پايين باشد. از همين جاست که تبعيض در حقوق و مزايا شکل مي گيرد.

وي که داراي ۴۳ سال سابقه کار و بيشترين گروه در دانشگاه است، با خنده مي گويد: هم اکنون حقوق من نصف حقوق يک مدير مياني در فلان شرکت دولتي هم نيست. از وي مي پرسم آيا نظارتي بر اين گونه پرداخت ها نيست؟ دکتر تقوي در پاسخ مي گويد: در اين که نهادهاي نظارتي در اين زمينه ضعف هايي دارند شکّي نيست ولي از طرفي مديران شرکت هاي دولتي هم با اختيارات قانوني که دارند و يا با دور زدن قانون چنين کارهايي مي کنند. يعني يک تخلّف قانوني صورت گرفته است.

از وي در باره قانون مديريت خدمات کشوري مي پرسم. اين اقتصاددان در پاسخ مي گويد: آن قوانين فقط در ادارات و سازمان هاي دولتي نفوذ دارد آن هم نه به طور کامل. پس زياد به آن توجه نکنيد.

ولي چنين روندي چه تبعاتي دارد؟ دکتر تقوي در پاسخ اين سئوال، مي گويد: شايد بدترين اثر تعيين درآمد و پاداش هاي هنگفت براي برخي صاحب منصبان و متصديان امور حکومتي و دولتي، اين باشد که اين کار به طور سلسله وار در همه سطوح مديريتي و کارمندي توقع و انتظار ايجاد مي کند. اين اتفاق پيش از اين هم افتاده. به اين ترتيب که ابتدا حقوق کارمندان نهاد رياست جمهوري به شکل جهشي افزايش داده شد. بعد نوبت کارکنان سازمان مديريت و برنامه ريزي شد که ناگهان دريافتي شان ۲ تا ۳ برابر اضافه شود و اين وضع حداقل براي مديران مياني به همه شرکت ها و نهادهاي دولتي تسرّي پيدا کرد.

وي اضافه مي کند: نتيجه آن که در دولت هاي گذشته بخش عمده اي از بودجه عمومي کشور صرف پرداخت حقوق و مزايا و پاداش مديران و کارکنان دولتي مي شد و به تدريج دستگاه هاي دولتي اجازه مي يافتند از ديگر رديف هاي بودجه خود بردارند و صرف پرداخت حقوق و مزايا کنند. در اين فرآيند، البته کساني که قبلاً وضع دريافتي نسبتاً بهتري داشتند، بيکار ننشستند. مديران شرکت نفت نمونه روشن اين بخش کارکنان دولت هستند که همواره از رفاه و مزاياي فوق العاده اي برخوردار بوده اند و در جريان مسابقه رشد مزايا و پاداش ها چنان پيش رفتند که بر اساس شنيده ها، در سال ۱۳۸۴ دريافتي ماهانه معاون وقت وزير نفت رقم ۱۰ ميليون تومان در ماه را هم پشت سر گذاشت . نتيجه اين وضع هم مشخص است؛ کسر بودجه جاري روز افزون دولت و اعتراض فزاينده گروه ها و حقوق بگيراني که در مسابقه افزايش دريافتي عقب مانده بودند يعني پرستاران و معلمان.

وي يادآوري مي کند: ترديدي نيست که متخصص هاي تحت استخدام دولت از آن جا که به عموم خدمت مي دهند، بايد از ميان بهترين نيروهاي کشور دستچين شوند و حقوق و مزاياي عالي دريافت کنند. اما حوزه مسئوليت و کار حکومتي با حوزه متخصصان حقوق بگير دولتي در نظام اسلامي از نظر توقع تامين مالي از بيت المال، تفاوتي ماهوي دارد. در نظام اقتصاد اسلامي، مسئول دولتي و حکومتي از راه مواجب بگيري بيت المال و يا خداي نکرده سوء استفاده شخصي از منصب حکومتي نبايد به دنبال رفاه و ثروت باشد.

با اين اوصاف بهترين کاري که مي توان کرد چيست؟ اين اقتصاد دان مي گويد: شايد بهترين کار اين باشد که هماهنگ با بهبود کمّي و کيفي نظارت ها و بازرسي ها در شرکت هاي دولتي و دستگاه هاي دولتي، هر چه زودتر شرکت هاي دولتي به بخش خصوصي واگذار شود.

جيب برخي ها به جاي خزانه
ولي آيا مديران شرکت هاي دولتي مجازند سود يا دارايي هاي اين شرکت ها را به عنوان حقوق هاي نا متعارف هزينه کنند؟ آيا اين هزينه ها از بيت المال نيست؟"قاضي زاده"سخنگوي کميسيون اجتماعي مجلس در پاسخ به اين سئوال مي گويد: در واقع درآمدهاي شرکت هاي دولتي بايد به خزانه برود ولي با حقوق هاي ميليوني سر از جيب برخي مديران در مي آورد و متأسفانه براي اين کار مجوّز قانوني نيز دارند و از قوانين موجود به نفع خودشان بهره برداري مي کنند.

ولي قانون گذاران که اين را مي دانند چرا کاري نمي کنند؟ قاضي زاده مي گويد: قانون مديريت خدمات کشوري براي همين به تصويب رسيد. در دستگاه ها و اداره هاي دولتي نيز تا حدّ زيادي خوب اجرا شد ولي شرکت هاي دولتي قانون را دور مي زنند و به روشي ديگر عمل مي کنند.

وي توضيح مي دهد: هم اکنون در وزارت خانه ها و اداره هاي دولتي تفاوت حقوق آن چناني ديده نمي شود. به اين دليل که قانون مديريت خدمات کشوري در حال اجراست و ديوان محاسبات هم نظارت خوبي بر کارها دارد ولي بايد تکليف شرکت هاي دولتي را روشن کرد. منظور سخنگوي کميسيون اجتماعي مجلس از روشن کردن تکليف شرکت هاي دولتي چيست؟ قاضي زاده مي گويد: يعني به جاي وضع قانون جديد بايد در جهت خصوصي سازي واقعي شرکت هاي دولتي حرکت کرد تا از بيت المال اين گونه سوء استفاده نشود.

از ساده زيستي تا . . .
در اين بين هستند کارشناساني که هنوز يادشان نرفته ساده زيستي هاي مديران اوايل انقلاب و الگوي زندگي خالصانه و صادقانه آن ها را. "م- پاکبازي"کارشناس مسئول نيروي انساني يکي از دستگاه هاي دولتي و مدرّس مديريت دولتي در دانشگاه پيام نور از آن جمله است. وي در اين باره مي گويد: با شروع دوره سازندگي، ساده زيستي مسئولان به شکل محسوسي تغيير کرد و اين روحيه و فرهنگ مديريت در دولت هاي بعدي نيز پي گيري شد و نتيجه آن، ظهور طبقه جديدي از مديران ارشد دولتي با تيپولوژي مشخص در جامعه ايران بود. مرداني ساکن در ويلاها يا آپارتمان هاي لوکس شمال شهر و دريافت کننده حقوق هاي بالا و پاداش هاي چند ده ميليون توماني در سال و ... اين وضع به جايي رسيد که بسياري از مديران دولتي در فصل بودجه يا در فصل تعيين پاداش هيئت مديره شرکت هاي دولتي در تير يا اسفند هر سال، براي افزايش حقوق و مزاياي خود به تکاپو مي افتادند.

وي مي گويد: کساني که معتقدند مدير ارشد دولتي بايد در رفاه و تجمل باشد و حقوق و پاداش هاي کلان، حق آن هاست، بايد به ياد بياورند که در نظام اسلامي، کار حکومتي و مسئوليت دولتي، طعمه نيست، بلکه امانتي بر گردن مسئولان و مديران است. کساني که رسيدن به صندلي مجلس يا پست هاي بالاي دولتي را فرصتي براي رسيدن به رفاه، مال اندوزي و بستن بار دنيوي خود مي دانند، بايد بدانند که در نظام جمهوري اسلامي راه رسيدن به رفاه و تجمل دنيا، کسب و کار خصوصي است نه مسئوليت دولتي. اگر هم تا کنون برخي دولت مردان و مسئولان توانسته اند با تعيين حقوق هاي هنگفت براي خود به مکنت و ثروتي برسند، به بيت المال و اعتماد ملت خيانت کرده اند.

"پاکبازي" متذکر مي شود: درست است که مسئولان نبايد دغدغه معيشت داشته باشند، اما ثروتمند شدن مسئولان آن هم در سايه انحصار و نبود نظارت صحيح، با مباني نظام اسلامي سازگار نيست. الگوي نظام اسلامي، حضرت علي (ع) است که به محض رسيدن به مسئوليت حکومتي، ميزان رفاه و زندگي خود را به ميزان فقيرترين مردم تحت مسئوليتش تنزل داد و به هنگام کار شخصي، چراغ بيت المال را خاموش مي کرد.

وي در پاسخ برخي ها که ادّعا مي کنند شغل و سمت بعضي مديران بسيار حسّاس است و به همين دليل حقوق و پاداش بسيار بالا حق آن هاست، مي گويد:کساني که چنين استدلالي را مي پسندند بايد بگويند چه شغل هايي حساس اند؟ شغل معلمي حساس نيست؟ شغل پليس ها چطور؟ يا پرستاران؟ اگر معيار پرداخت حقوق هاي بيشتر به مشاغل حساس باشد، معلم ها، پليس ها و پرستاران که شغل هاي بسيار حساس تري دارند. وي درباره پيامدهاي چنين رفتارهايي مي گويد: شايد بدترين اثر تعيين درآمدهاي هنگفت براي برخي صاحب منصبان و متصديان امور حکومتي و دولتي، اين باشد که اين کار سلسله وار در سطوح مديريتي و کارمندي توقع و انتظار ايجاد مي کند. در اين فرآيند، البته کساني هم که قبلاً وضع دريافتي نسبتاً بهتري داشته اند، بيکار نمي نشينند. اين دقيقا حالتي است که اکنون با آن مواجه ايم.

اگر بودجه و درآمد دستگاه ها و شرکت هاي دولتي بيت المال نيست پس چيست؟ و اگر بيت المال است چگونه با عنوان حقوق کلان و غير قابل توجيه سر از جيب برخي افراد و مديران دولتي در مي آورد در حالي که ديگر کارکنان همان دستگاه يا شرکت به نان شب خود نيز محتاج اند؟
* بازنشر از خراسان
 
فرهاد
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۲:۱۴:۱۶
جانا سخن از.....ما می گویی ولی کو گوش شنوا (1759426) (alef-5)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۶:۲۹:۵۳
این قانون مدیریت خدمات کشوری که اینقدر بر اجرایش تاکید میکنید خود سر منشا فساد است.در اداره ما که این قانون اجرا شد حقوق و مزایای کارمندان استخدامی بعد از اجرای این قانون با استخدامیهای سال قبلش یعنی سال 87 تفاوت ریادی دارد.(حداقل 300000 تومان در ماه)تازه هیچ آیین نامه و روش پرداختی هم تا دو سال برای حق ماموریت ها و سایر فوق العاده ها منظور نشده بود.بعد هم که منظور شد عملا حق ماموریتها نصف شد.
در حالیکه هدف این قانون در اصل شرکت نفت و شرکتهای زیرمجموعه وزارت نیرو بود این شرکتها به هیچ وجه زیر بار این قانون نرفتند! (1760161) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۱:۲۵:۰۰
کلاتون بچسبید که کار دارید نمی دانم این کارمندان دولت چرا انقدر ناله می کنند اگر خیلی ناراحت هستند اسعفا بدهند ما حاضریم با همین حقوق کار کنیم بدون گله و شکایت همینطور سخن من با معلم ها هم هست (1760663) (alef-10)
 
منصور
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۷:۲۴:۰۳
خواستم عرض کنم حکایت ما حکایت او مثلی هست که به مرگ میگیرند تا به تب راضی بشیم یکی از به قانونی از شرایط پرداخت میناله یکی دیگه جوابشو اینجوری میده اگه ناراحتی بیا بیرون من با همین حقوق تو کار میکنم ، خوب پر واضح است تا زمانی که این تفکر حاکم باشد من نوعی نمیتونم شکایتی داشته باشم چون جایگزینی هست که با همین شرایطی که به من کارمند ظلم میشه راضیه کار کنه . (1761046) (alef-13)
 
کارمند ساده فوق لیسانس
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۱:۳۸:۱۶
دوستان عزیز مسئولینی که می گویند قانون مدیریت خدمات کشوری بی عدالتی ها را رفع کرده کاملا دروغ می گویند در سال نود با تصویب نامه هیات دولت به حقوق کارمندان دادگستری 50 درصد اضافه شد اخر هر سال هم در دو مرحله تا یک میلیون هشتصد هزار تومان پاداش تحت کارانه دریافت می کنند حقوق کارمندان اداره دامپزشکی و سازمان زندانها و پزشکی قانونی نیز با قانون مجلس 2 تا 2.5 برابر شد در پایان سال 92 هم با تصویب نامه هیات وزیران در دولت تدبیر و امید مجددا حقوق کارکنان دادگستری 50 درصد افزایش یافت یعنی با احتساب افزایش 20 درصدی که دولت برای دستگا ه های مختلف مصوب نمود می شود 70 درصد خدا شاهد بر این مدعا است بروید تحقیق کنید عین حقیقت است ان وقت اقای نوبخت می گوید ما غیر از 20 درصد به هیچ سازمانی اجازه افزایش حقوق نمی دهیم اقای نوبخت جواب خدا چه می شود او شاهد بر کارهای ما و شماست ایا این عدالت است (2054368) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۸:۵۶:۰۸
این کارکنان فعلی هم قبل از اینکه استخدام شوند ، همین حرف تو را می زدند. ولی تو دیر آمدی عزیز. (1761133) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۵:۰۴:۲۷
شما هم وقتی بیای تو سیستم بعد از یه مدت همین بلا سرت میاد (1761806) (alef-6)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۸-۱۹ ۰۸:۴۵:۵۱
مشکل مملکت ما همین افراد (مانند شما) ست.

متاسفانه تا کسی اعتراض میکنند افرادی پیدا میشوند که میگویند ما حاضریم با همین حقوق کار کنیم در حالیکه نمیدانند این حقوق واقعا هیچ نیست!
من با بیش از 12 سال سابقه مهندس دریافتی ام در سازمان دولتی صدا و سیما 1 میلیون و هشتصد هزار تومان است ( تازه با اضافه کاری ماهانه 120 ساعت!) به نظر شما با این حقوق میتوان در تهران صاحب مسکن شد ؟ میتوان هم لز پس کرایه خانه برآمد هم به خرج و مخارج زن و بچه و ... رسید ؟ تازه اشل حقوقی بنده در این سازمان بالاست وگرنه اکثر کارمندان حدود 1 میلیون تومان حقوق میگیرند در حالیکه مدیران بالایی سازمان (معاونین و مدیران کل) حداقل ماهانه 6 میلیون تومان دریافتی دارند (حقوق ، مزایا، اضافه کار، پاداش، وامهای کلان و ...)
حقوق من و امثال من یعنی ماهانه 600 دلار! واقعا در کجای دنیا یک مهندس فنی که کارهای تخصصی انجام میدهد اینقدر حقوق میگیرد؟
برادر من!
به جای تفکر درباره تصاحب شغل دیگران به هر قیمتی!، بهتر است شما هم صدای اعتراضتان را به گوش مسوولین برسانید نه بر سر کارمندان و کارگران دارای شغل بزنید! (1767200) (alef-13)
 
عبدالله
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۰۲:۱۷:۲۳
خدا خیرت بده منم از کارمندان صداوسیما هستم هرجا میگم وام مسکن ما سه میلیون تومانه قهقه میخندن میگن دارم بهشون دروغ میگم تازه نمیدونن که همین مبلغ رو باید ثبت نام کنیم و اگه توی قرعه کشی و اولویتبندی اسممون در اود بهمون میدن (2810330) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۸-۱۹ ۰۸:۴۶:۲۴
متاسفانه تا کسی اعتراض میکنند افرادی پیدا میشوند که میگویند ما حاضریم با همین حقوق کار کنیم در حالیکه نمیدانند این حقوق واقعا هیچ نیست!
من با بیش از 12 سال سابقه مهندس دریافتی ام در سازمان دولتی صدا و سیما 1 میلیون و هشتصد هزار تومان است ( تازه با اضافه کاری ماهانه 120 ساعت!) به نظر شما با این حقوق میتوان در تهران صاحب مسکن شد ؟ میتوان هم لز پس کرایه خانه برآمد هم به خرج و مخارج زن و بچه و ... رسید ؟ تازه اشل حقوقی بنده در این سازمان بالاست وگرنه اکثر کارمندان حدود 1 میلیون تومان حقوق میگیرند در حالیکه مدیران بالایی سازمان (معاونین و مدیران کل) حداقل ماهانه 6 میلیون تومان دریافتی دارند (حقوق ، مزایا، اضافه کار، پاداش، وامهای کلان و ...)
حقوق من و امثال من یعنی ماهانه 600 دلار! واقعا در کجای دنیا یک مهندس فنی که کارهای تخصصی انجام میدهد اینقدر حقوق میگیرد؟

به جای تفکر درباره تصاحب شغل دیگران به هر قیمتی!، بهتر است شما هم صدای اعتراضتان را به گوش مسوولین برسانید نه بر سر کارمندان و کارگران دارای شغل بزنید! (1767201) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۲۸ ۱۷:۳۶:۴۰
معلم ها به کم بودن حقوق اعتراض ندارن
به بی عدالتی در پرداخت حقوق اعتراض دارن
مگه کارمندای شرکت نفت یا فلان سازمان و اداره چه تخصص یا مهارتی دارن که کارمندای سایر ارگان ها ندارن؟
کار یه پرستار حساس تر و سخت تره یا یه مدیر شرکت نفتی؟ (1853137) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۴-۰۵ ۱۰:۰۹:۱۵
سلام
ممنونم کاملا با نظر شما موافقم. بی عدالتی خیلی بده. (2224647) (alef-10)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۲:۲۹:۰۸
ما حقوق زیاد نمی خواهیم . از دولت محترم عدالت در پرداخت حقوق و یکسان سازی در همه ادارات را خواستاریم (2811415) (alef-13)
 
پرستار گنبدی
۱۳۹۴-۰۸-۱۸ ۰۲:۱۳:۲۰
خداییش راست میگین .توی بیمارستان ما پرستارا و بهیارای بیچاره با آلودگی و مریض و همراه مریضه و دکترا سروکله میزنن تونوقت قسمتای اداری و حسابداری و مالی واسه خودشون کارانه های میلیونی میگیرن. خدا از اونایی که عدالت و زیر پا میذارن نگذره (3309612) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۲-۳۰ ۱۹:۵۹:۳۷
اگر می تونستی می آمدی (2157921) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۲:۴۳:۰۸
ببخشید شما دقیقا در این بحث چکاره هستید؟ مگه کارمندی که اومدی تو این سایت؟ چرا معلم ها شدن خار چشم همه مردم؟ چون حق خودشون رو میخوان؟
شما از بی عرضگی خودت بیکار موندی چرا به دیگران توهین میکنی؟ (2686340) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۲۱:۰۱:۰۷
عرضه داشتی کارمند می شدی (2738077) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۱۱-۳۰ ۱۴:۴۴:۵۲
من کارمند بودم . چیزی جز.... و حرام خوری رشوه خوری ندیدم فرار کردم آمدم بیرون

زن بچه هاشونو نگاه کن معلومه که حلال سر سفره نبوده (3553612) (alef-11)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۲۱:۳۳:۴۷
حاضرم جامو به شما بدم، به شرطی که یک ساعت بتونی جای من توی کلاس بایستی، فقط بایستی تدریس پیشکش (2738137) (alef-10)
 
reza
۱۳۹۴-۰۱-۰۷ ۱۷:۱۴:۳۶
واقعا شما معلم ها خنجر می زنید؟ 110 روز کار این همه بهانه گیری؟ شما 255 روز سال تعطیل هستید. پس خیلی از کارمندای دیگه که برعکس شما 260 روز سر کار از ساعت 0700 تا 1400 میروند چی باید بگن؟؟!!! (2769243) (alef-10)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۴:۲۲:۲۰
اقاى محترم.معلمان علاوه بر ساعات کارى بايد وقت زيادى صرف مطالعه،طراحى سوال،
تصحيح اوراق و ..و امور ديگر کنند.معلمان مرخصى ندارند.تمام کارمندان هر سال يک ماه مرخصى دارند.تمام کارمندان هر ماه حداقل 80 ساعت اضافه کار دريافت مى کنند،يعنى اگر اضافه کار هم نداشته باشند به انها اين 80ساعت تعلق مى گيرد.80 ساعت اضافه کار يعنى 10روز درماه و 120 روز در سال.
نتيجه گيرى کارمندان در سال 150 روز بيکارند.
بهتره در موضوعى که اطلاعات ندارى نظر ندى.
يا حق (2806430) (alef-10)
 
محسن ج
۱۳۹۴-۰۳-۰۴ ۱۰:۲۷:۲۳
من خودم مدری حق التدریسی دانشگاهم؛ دانشگاه که باید به روز باشی نیاز به مطالعه انچنانی نداره که شما ادعا میکنین؛ کدوم مدرسه که دو تا نصفه روز میرین احتیاج ب مطالعه داره وقتی ی کتاب و مطلب هر ساله تدریس میشه؛ شما معلمها دیگه خیلی با خودتون مشکل دارین ناراحتی برو ی کار ازاد کنارش پیدا کن تا درامدت بره بالا؛ ما که همیشه سرکاریم مثل شما حقوق میگیریم (2910703) (alef-11)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۸:۵۰:۳۳
تورا خدا بیا مرخصی هم برو رو روبرو (3070883) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۲۳:۳۲:۳۲
معلم و وقت صرف برای مطالعه؟؟؟
معلما باید کلاشون رو بندازن بالا...یه کلاس خصوصی میذارن اندازه سه ماه حقوق پول میگیرن..
اونایی هم که کار ندارن و میگن بجای شما کار میکنیم بحث بحث حقوق نیست..بحث حق هستش
الان یه معلم 2 میلیون حقوق میگیره حق خودش رو بالای 2میل میدونه
حق معلمی رو نمیخواد..حق انسانیتش رو میخواد..
الان فرق ایران و آمریکا فقط 2٪هستش
کل سرمایه ایران دست 3٪مردم هستش و واسه آمریکا 1٪
حرف ما این هستش که کشور اسلامی نباید اینطور ناحقی باشه (3668000) (alef-11)
 
جعفر
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۰۰:۰۶:۴۱
سلام علیکم
برای استخدام شدن مراحل مختلف و آزمون هست . اگر دنبالش باشی و شرایطش را داشته باشی استخدام میتونی بشی و مهم بعدش هست که میایی تبعیض را میبینی و خودت نفر اول معترض ها میشی و ناراحت هم میشوی (2754475) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۰:۳۷:۳۶
خوب برو توی استخدامی های دولت استخدام شو زحمت بکش و قبول شو (2757074) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۲-۳۱ ۰۸:۴۶:۴۰
اگر عرضه نداری کار کنی وتنبلی تقصیر کارمند ها نیست معلمی هم کار هر کسی نیست مختصری سواد میخواد ( سواد نه مدرک ) همونی که تو نداری . (2900677) (alef-3)
 
کارمندیان
۱۳۹۴-۰۳-۰۶ ۱۵:۱۴:۵۷
آنهادر رقابت علمی و عمومی استخدام شده اند قرعه کشی که نیست. بنابراین بهتر از ازراستی و صداقت طرفداری کنیم .موفق باشید (2918785) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۲۳:۲۱:۵۵
یکم پارتی رو هم بهش اضافه کن (3905087) (alef-11)
 
سجاد
۱۳۹۴-۰۵-۲۳ ۱۵:۵۲:۳۵
همیشه همین طور بوده. تا کسی خواسته اعتراض کنه افرادی بوده اند که به دلیل حقارت های ذاتی حاضرند جای آنها را بگیرند (3114940) (alef-3)
 
کوکو
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۲۱:۲۱:۳۷
قربون آدم چیز فهم منم با شما موافقم (3378487) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۱ ۱۲:۴۹:۳۸
اگه عرضه داري امتحان


(آزمون استخدامي) شركت كن و قبول شو چرا گدايي مي كني

چون شير به خود سپه شكن باش فرزند خصال خويشتن باش

هرچند متاسفانه نصف كارمندان دولت نيز با پارتي بازي آمده اند و كارمندي حقشان نبوده ولي برخي مثل ما بين هزاران نفر شركت كننده قبول شده و سختي كشيده با آزمون آمده ايم (3944384) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۱۰:۲۳:۲۸
موافقم من با مدرک لیسانس تو یه شرکت خصوصی ماهی 1200 میگریم بدون هیچ مزایا این کارمندای دولت خلیی نا شکرند حاظرم جاتونو با من عوض کنید (4006488) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۳:۳۹:۰۰
امام حسین ع روز عاشورا به دشمنان فرمودند (در اثر غذاهای حرام و لقمه های غیرمشروعی که شکم های شما از آنها انباشته شده، خدا این چنین بر دل های شما مهر زده است).
البته که مسئولی که اجازه ی پرداخت چنین حقوق هایی را می دهد هم مانند آنکه دریافت کننده است در انجام این حرام خدا، نقشی پررنگ دارد و از مغضوب علیهم هست.
خدا عاقبت ما را ختم به خیر کند. (1760843) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۲:۵۸:۳۴
خوبه که مشکلات را بین خودمان طرح می کنیم و خالی میشیم والا کی که به فکر مردم باشه عدالت شعاره شعار !
هر کی هر طوری دلش بخواد همین طوری عمل می کنه (1761542) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۰۸:۲۷:۵۵
شما بین دو نفر که دومی تحصیلاتش بالاتره این صحبت رو کردید...بیایید اداره ما بهتون نشون بدم یه دیپلم چطوری دوبرابر یک فوق لیسانس حقوق میگیره....!!!! (1762819) (alef-13)
 
جمید
۱۳۹۲-۰۸-۲۶ ۱۸:۱۴:۰۶
وافعا راست میگی (1779859) (alef-13)
 
کارمند15 سال سابقه
۱۳۹۲-۱۲-۰۷ ۱۲:۱۹:۰۴
سلام دوستان من کارمند پیام نور هستم. 15 سال سابقه با مدرک کارشناسی .اجاره نشین هستم. با بدبختی به سر برج میرسونم. ماهی یک ملیون و سیصد دارم .چند تا دفترچه قسط با اجاره ماهی سیصد هزار تومان.ماهی یک ریال پس انداز ندارم.اما ته دلم یک چیزی مثل امید هست که حتما یه روز خدا به من هم نگاه خواهد کرد. وقتی مثلا یک کارمند بانک رو میبینم که با نصف سابقه من بهترین خونه و ماشین رو داره بهترین مغازه شهر مال اونه. عصرها تو بنگاه معامله ماشین هست. و یک بلدوزر تو معدن داره.و یا یک لیسانس حقوق که نصف من سن داره و 3 سال هست که دفتر خونه داره و فقط ماشین زیر پاش اندازه کل حقوقی که تا حالا من گرفتم تو این 15 سال میارزه ، من باز به خودم امید میدم که یک روز خدا به من هم نگاه خواهد کرد. من و دو فرزندم هنوز امید داریم و هر شب و روز دعا میکنیم که اون وکیل ملیاردری که بخاطر پول و حق الوکاله بین بچه های من و مادرشون جدایی انداخت و بی خانمانشون کرد بتونه این پولها رو بخوره و با عذاب وجدانش کنار بیاد.آره دوستان با حقوق کم هم میشه زندگی کرد اما با بیعدالتی چکار کنیم؟ (1996245) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۲۴ ۲۰:۳۶:۱۰
سلام عزیز من
من یه کارمند بانکم.خالص دریافتیم 600 هزار تومان شد.کی گفته کارمنای بانک حقوق آنچنانی میگیرند؟؟!!!!برو خوب تحقیق کن بعد حرفتو بزن. میدونی یه کارمند بانک چه استرس و فشاری روش هس؟!!! میدونی کارمند یه بانکی(بانک خودمون) بعدظهرها باید برای معوقات تسهیلات بره سرکار اونم بدون اضاف کار؟!!! (2145813) (alef-10)
 
سارا
۱۳۹۳-۰۵-۳۱ ۱۲:۵۸:۲۳
600 هزار تومن؟؟؟؟؟؟پس پسر خاله من که کارمند بانکه با همین 600 هزار تومن خونه دویست میلیونی ساخت اونم توی شهری که با 50تومن میشه خونه 200 متری خرید؟؟؟150 میلیون فقط وام مسکن بهش دادن.هه 600 هزار تومن. (2331988) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۳-۰۹-۰۵ ۰۱:۳۱:۴۲
ببخشید باحقوق 600 هزار می شه دوسال بعد استخدام ماشین 100 میلیونی سوار شد؟ اکثراً کارمندای بانک اینجوریند. (2511739) (alef-10)
 
نیما
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۹:۴۰:۲۰
چرا دروغ میگی هیچ کارمند بانکی اگه رسمی باشه زیر2تومن نمیگیره درغیر اینصورت زیر 1/300به کارمند قراردادی نمیدن (2862870) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۳:۳۴:۰۹
2 ملیون چیه کارمند معمولیش اگه رسمی باشه حالا نه معاون ورییس 4 تومن رو حتما میگیره ساده ای ها کسی رو میشناسم با دست خالی یک سال رفت سر کار خونه وماشین رو گرفت که هیچ شاهانه خرج میکرد پدرشم ندار بود کمکش نکرده بود 2 سال بعد خونه رو فروخت 2 تا خونه تو بهترین منطقه های شهر گرفت سال بعدش یه ماشین مدل بالا و....... (2907836) (alef-11)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۲۲:۳۵:۵۱
عنوان مقاله اختلاف فاحش حقوق کارمندهاست. 5 میلیون، 9 میلیون یا 13 میلیون تومان قبول. اما حالا که این مساله مطرح شد، نگاهی هم به درآمد نجومی بعضی از مشاغل بیندازید، که قوانین و تعرفه های مصوب دولتی هم در این مساله بی تاثیر نیست. هر سال تعرفه های بخش پزشکی افزایش چشمگیر دارد. مدت زمان و زحمات حین تحصیل یک پزشک متخصص با یک دکترای برق، مکانیک، فلسفه و ... تفاوت چندانی ندارد، ولی درآمد پزشکان قابل قیاس با سایر تحصیل کردگان نیست. همچنین دفترخانه ثبت اسناد رسمی، تعرفه های آژانس مسکن (البته کلا" بخش مسکن مشکل عمده دارد)، ...
مشاغل آزاد هم که ثلث مالیات بر درآمد (به نسبت درصد مالیات کارمندان) را پرداخت کرده و دولت هم مجوز دریافت مالیات بر ارزش افزوده از خریدار را به آنها داده. حالا کارمندان مرتبا" فیش حقوقی خودشون و دیگران را به همدیگر نشان بدهند. (1763652) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۶ ۰۹:۴۷:۴۷
شرکت مخابرات اعم ازخدماتی وفنی با 650000حقوق بایدسرکنند.افرادی که درمجموعه به صورت قراردادمستقیم هستندبا3برابر شرکتیها دریافتی دارند؟؟؟!!
این است عدالت .... (1778216) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۳:۲۶:۱۹
عزیزم از مخابرات خوب خبر داریم دم به دقیقه پول اضافی میاد تو حسابشون همون پول اس های ما مردم کله پوکه که میریزیم تو حسابشون خبرش رسیده خود کارمنداش میگن (2907812) (alef-11)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۲:۱۵:۴۸
تو دیوان محاسبات هم هیچ نظارتی نیست وکارکنان فنی وخدماتی مثل هم حقوق میگیرند ودیوان اخر بی قانونی است ولی هیچ ناظری نداره تا پیگیری بشه (1759431) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۹:۱۷:۰۹
بسمه تعالی
هرچه پولدارتر ګشنه تر (1761157) (alef-6)
 
دبیرآموزش وپرورش
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۲:۱۹:۳۱
باسلام
مطلب قابل استفاده وجالبی بود جادارددراینجاتشکرکنم ازنویسنده این مطلب ولی حیف که ازحقوق آموزش وپرورش دراین مورد چیزی نوشته نشده قشری که زحمات زیادی برای جامعه می کشد ولی نتیجه کمتری میگیردمن حاضرم فیش حقوقی خودراجهت چاپ دراختیارشمارقراردهم ومطالبی رادرمیان گذارم که درسال 85دریکی ازادارات آموزش وپرورش باتوجه به شعارآقای احمدی نژاددرجهت حمایت ازشعارعدالت بنده افشاگری کردم وتنهادریک ماه 5ریال فیش حقوقی برایم صادرشددرحالیکه مسئولین اداره حقوق میلیونی گرفته بودندوگردن اینجانب راازتیغ گذراندندبه قول معروف گنه کرددربلخ آهنگری به شوشترزدندگردن مسگری
درصورت نیازپیغام بذارید (1759440) (alef-10)
 
عاشق کار
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۳:۴۱:۰۲
سلام واقعیت تلخ را فرمودید واقعا تفاوت حقوق معلمین و سایر کارکنان دولت تفاوت از زمین تا اسمان است ولی جمله آخرتان را نفهمیم که "مسوولین اداره حقوق میلیونی می گیرند" من مدیر مدرسه ای بوده ام با اصرار پست اداری قبول کرده ام و دقیقا 370 هزار از حقوق ماهانه ام کم شده ممکنه بفرمایید اضافه کار که اینهم متاسفانه از عید دو مرحله و هر بار کمتر از 200 تومان داده اند حالا حساب بفرمایید همکاران اداری چه می کشند با 44 ساعت کار . (1760848) (alef-10)
 
دبیرآموزش وپرورش
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۱:۱۸:۰۹
اسفند74دقیقا مسئول بازرسی آموزش وپرورش بامدرک فوق دیپلم فقط حق الزحمه تحقیقاتش 7000000ریال شده بود با مدرک حرف میزنم (1761335) (alef-13)
 
معلمان فلک زده
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۱:۲۸:۰۹
بودجه مملکت واقعا داره حیف ومیل میشه وخبری ازاسلام ودین وعدالت دراین مملکت نیس چرافوتبالیست برای 8ماه بازی کردن 1میلیارد بگیره وبگه من نمیونم زندگیمو اداره کنم ولی یه معلم درماه با یک میلیون زندگیشو می چرخونه که این ظلم بزرگی به جامعه فرهنگیان است آیا فوتبال برای مملکت پیشرفت میاره یا تولید علم ؟اگرمعلم نبودآیااین مملکت پیشرفت میکرد؟وقتی یه فوتبالیست دچارحادثه جزئی میشه ازبرنامه 90گرفته تاهزاران سایت وتلویزیون ورسانه دیگردرمورد اوبحث میکنن ولی معلم چی؟آیاکسی هست به دادوی برسه ؟هزارباربمیرد وزنده شود تو این مملکت کسی نیست حتی خبری ازش بگیرد؟آیا این عدالته؟
توروخدایه فکری به حال ایق قشرباسوادوفرهنگی جامعه که واقعا دارن زحمت میکشن بکنید (1761356) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۰۸:۳۲:۰۴
ایا ساعت کاری شما و کارمندان ادارات دیگه یکی هست که شما انتظار دارید با اونها حقوق همسانی بگیرید......برای گرفتن یک روز مرخصی یک ماه قبل باید بگید ...کار فوری داشته باشی و صبح نیای کلی آزار میشنوی...کلاتسایی که خود سازمان گذاشته میری،می فرمایند که هماهنگ کنید حتما یک نفر اینجا باشه....... (1762822) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۰:۰۵:۴۰
دوست عزیز آموزش و پرورشی شما ننال که چندین برابر حقوقتون را از مردم بیچاره میگیرین حالادیگه کاربه جایی رسیده که دبیران ادبیات هم کلاس میگذران و هرکی به کلاسشون نمیره بهشون نمره نمیدن اگر روزی 5 تا شاگرد داشته باشی از هرکدام کم کم هشتاد تومن بگیری که معمولا" کمتر از صد تومن نمیگیرین حقوق شما از وزا هم بیشتر دبیرانی را میشناسم که تاساعت یک نصف شب هم شاگرد دارن بگذار بقیه بنالند که منبع درآمد دیگه ای ندارند و با همون یه حقوق 500 تا 800 کارمندی زندگی میکنند بعضی ادارات هم که پاداش یا اضافه کارشون به اندازه حقوق و مزایای کارمندای ادارات دیگست که این هم مستلزم توجه خاص دولت است که به همه به یک چشم نیگاکنند نه که بعضی انقدر حقوق مزایا بگیرند بعضی ها هم نان بخور ونمیر گیرشون نیاد (1761238) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۹:۴۲:۵۳
اقای محترم شمال شهر اینطوریه بیا جنوب شهر (2862873) (alef-10)
 
کارمند بخش درمان
۱۳۹۲-۰۸-۱۸ ۱۰:۲۱:۳۵
برادر و خواهر گرامی آموزش و پرورش
شما دیگه چرا؟؟؟
لطفا مقدار ساعت کاری خودتون را با ما مقایسه کنید بعد بگید دریافتی کم است؟
1- هفته‌ای 24 ساعت موظفی
2- سه ماه تابستان (با احتساب امتحانات دانش آموزان 4 ماه)
3- 13 روز تعطیلات نوروز
4- هوا سرد بشه! آلوده بشه! گرم بشه! و .... شما که تعطیلید
5- بین تعطیلات که دیگه فراوان
بابا جان شما به اندازه ساعت کارتون حقوق میگیرید.
ولی ما کارمندان بیچاره بخش درمان:
1- شب کاری که شما اصلا نمی دونید چیه!
2- فحش و ناسزا و بد بیراه مرض و همراهانش که صد البته باید تحمل کنیم چون اونا در حالت عادی نیستند.
3- مسئولیت جان مریض‌ها (مسئولیتی بسیار سنگین البته با حقوق بسیار پایین)
4- در زمان تعطیلات و ساعاتی که شما عشق و حال می کنید ما آماده باش هستیم
5- نوروز و عاشورا و تاسوعا و تابستان و سرما و گرما و زلزله و هزار مصیبت دیگه فرقی نداره ما باید سر کارمون حاضر باشیم. شما چی؟؟؟؟؟؟؟
عزیزان لطفا نوع کار و ساعت موظفیتون همر در نظر بگیرید بعد بگید ما حقوقمون کمه!!

جهت اطلاع خواننده های محترم که نگید بدون اطلاعات حرف می زنم تو خانواده ی ما 3 تا معلم وجود داره و 4 تا کادر درمان پس با هردو شغل آشنایی کافی دارم (1765338) (alef-13)
 
ک.
۱۳۹۲-۱۱-۲۷ ۱۷:۰۱:۰۸
یه روز بیا به جای من تو مدرسه تدریس کن!!! (1977068) (alef-10)
 
هواشناس
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۷:۵۹:۳۲
حقوق اکثر کارمندان دولتی کمه. ولی خداییش فرهنگیان عزیز تعطیلارو تعطیلن. عاشورا دارن عید دارن. ولی من کارمند رسمی با 12 سال سابقه خدمت. دانشجوی دکتری مرتبط 1250000 میگیرم .بعید میدونم کسی باور کنه!!! اگه بگم هواشناسی کار میکنم با اونهمه استرس کاری. وقتی بارون میاد میگن چرا اومد ما کار داریم. وقتی نمیاد میگن گفتین میاد چرا نمیاد....... همه از شغلشون ناراضین. ولی یکی بیاد بگه با فوق لیسانس و 12 سال سابقه یک میلیون ودویست حقوقشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!1 (2629747) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۲:۵۰:۰۶
عزیزم من یک فرهنگی با 13 سال سابقه و مدرک فوق لیسانس حقوقم کلا 1300 دریافتی 950 تومنه!! کار من در دبیرستان کارودانش استرس داره یا تو در هواشناسی!! ضمنا معلم در ایام کاری خودش روزی 8 تا 10 ساعت کار مفید انجام میده شما چی؟ روزی نیم ساعت؟ بقیش پشت میز چای میخوری، اضافه کار میگیری!! مشکل افرادی مثل تو اینه که به جای اینکه حق خودتو مطالبه کنی به دیگران گیر میدی، مگه حقوق تو کمه تقصیر معلمه؟ من معلم با هیچ کارمندی مشکل ندارم و مشکلم با دولته که حق منو میخوره نه با دیگر کارمندان! (2686360) (alef-3)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۱-۱۶ ۱۳:۴۴:۵۱
دروغ نگو برادر حقوقت حدود 2 میلیو تومانه (2791896) (alef-10)
 
پرستار گنبدی
۱۳۹۴-۰۸-۱۸ ۰۲:۲۷:۱۸
یه پرستارو از درس دادن نترسون .اگه شما به ده بیست تا بچه نفهم درس میدی ما هرروز واسه کلی آدم تدریس می کنیم از روانشناسی گرفته تا فیزیولوژی بدن و واسه هرکدوم هم متناسب با فهم سواد و سن و فرهنگش توضیح میدیم. پس شما همچین کار شاقی نمیکنی که ضرب و تقسیم یاد ملت میدی! (3309617) (alef-11)
 
درمان
۱۳۹۲-۱۲-۰۱ ۲۳:۰۱:۱۳
واقعا راست میگه ماخیلی بدبختیم اگه میدونستم مامایی این .محال بود بیام تواین کار:درحال مرگ هم باید سرکاربیایم حقوق پایین.کار زیاد.استرس.شکایت وسالی چندباررفتن به نضام پزشکی. توهین وتحقیر از بیمار گرفته تا پزشک .پولش مال پزشکاش زحمتش برای ما.اگه سابقم کم بودوقسطبارنبودم استعفا میدادم.تو خونه بشینم ولیف ببافم درآمدش یشتر.استرسم نمیکشم.به خدا باید اون دنیاجواب این بیعدالتیها رو بدن.فقط از ما کار میخوان هیچ مزایایی هم نداریم.تواین سیستم منطقه محروم فقط برای متخصص ها معنی میده وهیچ تاثیری روی حقوق ما نداره.گفتن فایده ای نداره کسی صدای مارو نمیشنوه . (1985491) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۹ ۲۱:۰۱:۴۵
سلام
من دبیر آموزش وپرورشم ...14 سال سابقه کار دارم 940 تومان دریافتیمه ،در ضمن راضی هم هستم،خدارو شکر (1769108) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۲:۲۳:۲۳
چیز عجیبی نیست! نماینده ای که با مزایا بیش از 10 میلیون تومان در ماه حقوق می گیرد و یارانه هم می گیرد کی میتواند درد من را با دریافتی 550 هزار تومان با لیسانس حقوق درک کند (1759453) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۲:۳۹:۵۷
سلام . نگران نباش همان نماینده مجلس وضع زندگیش از من و تو بدتر ه . (1760770) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۰۱:۲۳:۳۶
این مطلب درسته: پول مفت زندگی را کوفت می کنه (1762661) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۰۸:۱۷:۰۶
من نمیدونم این نماینده ها که میگن ما اصلا حقوقی در یافت نمیکنیم و بیشترین حقوق ما 2 ملیون تومان است . لطفا معرفی بشن کمیته امداد و در خواست داریم که یارانه این عزیزان قطع نشود (1762812) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۳:۱۱:۴۹
به هیچ وجه ؟؟ (1763138) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۳:۳۱:۲۶
وضع حتی یک نفر از نمایندگان هم بد نیست ارتباطاتی که برقرار می کنند برای هفت پشتشان یس است ؟ کجاست مرحوم شهید رجایی ؟؟ (1763160) (alef-13)
 
سیدحسین
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۲۱:۱۳:۰۸
سلام اصلا مقایسه حقوق ها درست نیست
به نظرم کسی که در شهر خودش کار میکنه صبح تا ظهر و بعدازظهرش پیش خانواده اش است و حتی یک ملیون حقوق میگیره خیلی شرف داره به شغلی که دو هفته تو شهر خودت نباشی از صبح تا شب تو یه اتاق دلت بپوسه و ماهی صد ملیونم بگیری
به نظرم محیط کار خیلی مهمه انسان که موجود مادی نیست نیازهای معنوی داره (1810677) (alef-6)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۲:۲۳:۵۱
الف جان!به دوستان کارشناس و تصمیم گیربفرمایید!×تنها راه نجات این معضل هم ماننددیگر معضلات اقتصادی کشور خصوصی سازی واقعی است وبس!چون !!!مالک خصوصی چهار چشمی اموالش را نگه می دارد واز این حاتم بخشی ها نمی کند!که این افراد از کیسه مردم حاتم بخشی می کنند!!!!!وبرای خود ویارانشان حقوق ومزایای انچنانی اختصاص می دهند! (1759454) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۲:۳۸:۵۴
می فرمایید درادارات دولتی تفاوت حقوقی دیده نمی شود!!!! فیش حقوق کارمندان محترم بانکهای دولتی با سابقه 5 سال را با فیش حقوقی معلمین 25 سابقه مقایسه بفرمایید تا تفاوت را احساس نمایید. (1759508) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۰:۱۳:۱۸
آقا احمد من یک کارمند بانک دولتی با 17 سال سابقه پشت گیشه هستم . حقوقم با ماهی 60 ساعت اضافه کاری انجام شده و حجم کاری که همه از اون خبر دارن حدود 1 میلیون و 100 است .
حالا شما از حجم کار ، سابقه، حقوق و تعطیلی تابستانه ات بگو . (1760576) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۰:۳۸:۰۵
توقع دارید باور کنم؟!!! (1760908) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۰:۰۶:۴۳
عزیز دل برلدر وامهای مادام الامر وام خرید مسکن وخودرو که تبدیل به احسن میشود ...... واینکه دریافت وپرداختها ...... وبیشتر امورات بانکی بصورت غیر حضوری درخارج از بانکها انجام میشود دیگه کار شما کجاش سخته ایکاش منهم کارمند بانک میشدم حالا دارای 3 یا 4 خانه شیک ویک خودرو لوکس بودم (1761240) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۰:۵۳:۴۲
لطفا دریافتی های دیگرتان را هم ذکر کنید :
وامهای کلان
هدیه مشتریان
عیدی ها
سود شعبه (1761301) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۲-۲۴ ۲۰:۴۸:۱۸
وامهایی که شما میگی الان همه ی ادارات میدن. این وسط فقط اسم بانکیهاس که میگن وام میگیرن. در ضمن وامهای مادام العمر کجا بود. در طول 30 سال خدمت یکبار بیشتر وام خرید خونه نمیدن (2145826) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۲:۵۴:۳۶
عزیزم شما یکی از این وامها رو مثال بزن که به معلم ها دادن، تا من همه اون وام رو تقدیمت کنم! تنها نهادی که هیچ گونه وام مسکن و خودرو و خانه سازمانی و اضافه کار و پاداش و دزدی و ... نداره آموزش پرورشه. (2686376) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۲:۰۶:۳۹
آقا يا خانوم كارمند بانك، از وامهاي مختلف(حتي وام خريد ادوات كشاورزي) هم ميگفتيد از سوء استفاده ارزي هم مينوشتيد. حتما شما انسان پاك و شريفي هستيد اما بسياري از همكاران شما ...!
به غير از اين شما به صورت كاملا قانوني از مزاياي بسياري برخورداريد كه خود باعث هزينه هاي زياد براي بانك ها ميشود! (1761446) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۲:۰۶:۳۹
آقا يا خانوم كارمند بانك، از وامهاي مختلف(حتي وام خريد ادوات كشاورزي) هم ميگفتيد از سوء استفاده ارزي هم مينوشتيد. حتما شما انسان پاك و شريفي هستيد اما بسياري از همكاران شما ...!
به غير از اين شما به صورت كاملا قانوني از مزاياي بسياري برخورداريد كه خود باعث هزينه هاي زياد براي بانك ها ميشود! (1761447) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۲:۰۶:۳۹
آقا يا خانوم كارمند بانك، از وامهاي مختلف(حتي وام خريد ادوات كشاورزي) هم ميگفتيد از سوء استفاده ارزي هم مينوشتيد. حتما شما انسان پاك و شريفي هستيد اما بسياري از همكاران شما ...!
به غير از اين شما به صورت كاملا قانوني از مزاياي بسياري برخورداريد كه خود باعث هزينه هاي زياد براي بانك ها ميشود! (1761448) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۵ ۰۲:۱۵:۵۳
دوست عزیز حقوق هر شغلی در سراسر دنیا بر اساس بک سری ویژگیهای شغلی از قبیل حساس بودن نوع شغل ، سختی محیط کار ، ارزشیابی شغلی و ... تعیین میشود و درتمام دنیا مشاغلی مثل بانک ، خلبانی ، صنایع نفت و پتروشیمی بدلیل موقعیت شغلی شان بالاترین حقوق ها را میگیرند . (2078311) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۲:۵۷:۱۰
دوست عزیزتر، در همه دنیا شغل معلمی به دلیل همان حساسیتی که شما میگی، بالاترین حقوق رو داره چون مردم و دولت ها به آینده کشورشون و علم و دانش و ... اهمیت میدن ولی در کشور ما وضعیت فاجعه بار علم و فرهنگ و ... نتیجه بی توجهی آقایان به آموزش و پرورشه، البته تازه اولشه .... (2686385) (alef-3)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۳:۴۹:۵۱
خدا پدرت را بیامرزاد. من معلم 29 سال سابقه کار با مدرک ارشد 1200 میگیرم. بعد تابستون رو هم بگو بچه شما بیاد مدرسه و وزارتخونه هم بگه ما هستیم. پدرجان این چه استدلالی است؟ شما همچین تابستونو رو فقط دیدید؟ اگه تابستون تعطیل نباشه بچه شما که می‌بره عزیزم. سفرهاتون هم انجام نمیشه. ضمنا خیلی کارهای دیگه هم تو این مملکت هست که اقماریه یعنی 15 روزکار و 15 روز استراحت و حقوقش پنج میلیونه. یادم رفت استادان دانشگاه رو هم بگم که خداییش تعطیلیشون از ما دیگه بیشتره تازه سر کلاس اعصابشون مثل ما هم به هم نمی‌ریزه و 40 نفری نیست. عزیزم تعطیلی مدارس در همه جای دنیا هست. بگید ورش دارن. آیا در دیگر نقاط دنیا هم حقوق معلما همینطوره؟ (1761660) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۳:۱۶:۳۹
برادر ! حقوق پرسنل مظلوم ارتش را هم بگویید که در طی این سی و چند سال یتیم واقعی بوده اند ؟؟ در منطقه آزاد کیش حقوق مدیران چند برابر نمایندگان مجلس است و حقوق یک نگهبان صرف نظر از امتیازات فراوان از سرهنگ نیروی هوایی این منطقه هم بیشتر است البته پرسنل ارتش را عرض می کنم و نه سپاه محترم را ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ که البته نور چشمی هستند!!!!!!!! (1763141) (alef-13)
 
م
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۱۹:۱۳:۱۵
عزیز حرف دل مارو زدی
البته میترسم پیدامون کنند و همین حقوق رو هم قطع کنند (2690565) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۴:۳۶:۵۵
یک معلم در طول 9 ماه کار فقط سه روز حق مرخصی دارد ، در حالی که کارمندان دیگر 45 روز مرخصی دارند، البته 45 روز کاری که با تعطیلات حد اقل دو ماه می شود. در حالی که تعطیلات تابستان را مانند پتک به سر معلمان می کوبند تقریبا از نظر تعطیلات برابر هستند (1763232) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۴-۲۸ ۲۲:۲۸:۵۷
شما برای اینکه در هفته 24 ساعت موظف هستید یعنی 3 روز !! (2262182) (alef-10)
 
reza
۱۳۹۴-۰۱-۰۴ ۲۳:۲۵:۳۱
مرحبا به این عدالت و راستگویی شما معلم عزیز، اگه به فرزندان ما هم اینگونه علم قیاس و مقایسه و منطق و ریاضی رو آموزش می دهید خدا بخیر کند. اولا:
کارمندان دولت در سال 30 روز مرخصی دارند نه 45 روز. ثانیا: معلمان عزیز در سال 110 روز سر کار می روند کدر حالی که سایر کارکنان دولت در سال 270 روز سر کار میروند. واقعا اگه حساب و کتاب شما اینگونه باشد بچه های ما چه از شما خواهند اموخت؟ ضمنا 110 روز کار درسال چگونه با 270 روز کار در سال برابر است بهتر بگویم معلمین عزیز سالی 250 روز تعطیل هستند(نه فقط 3 ماه تابستان!!) ولی کارکنان دولت حداکثر 95 روز تعطیل می باشند حال چگونه 250 روز تعطیلی با با 95 روز تعطیلات سار کارکنان دولت برابر است که شما فرموده اید؟؟؟!! شما اگر این دو معادله را معادل به دست آوردید روش آن را هم به ما بگویید. (2765606) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۸-۱۹ ۰۹:۴۵:۱۱
سلا م دوست عزیز چرا ناله غاز دارید. حقوق و مزایای سالیانه بخش بر دوازده ماه کنیدتا اختلاف حاصل شود و در ثانی پول دهند و از معلمین گرامی کار بکشند. چرا نمی کنند؟! کارمند بانک به هر دکتر که دلش بخواهد میرود و فاکتورش را بدون کاغذ بازی و درد سر از حسابداری نقدی دریافت میکند با هر هزینه. وانگهی وامهای متعدد با بهره های کم همه کارمندان بانکها را سرمایه دار و بنگاه نشین و بنگاه دار کرده چرا مینالید. چه کسی شما را باسواد کرده تا با مدرکتان سر میز بنشینید! انصاف چیز خوبی است . (1767344) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۳:۴۳:۰۶
نیازی نیست با بانک مقایسه کنید ، می توانید با کارکنا ن خدوم بهداشت مقایسه کنید کارکنان آب و برق و گاز و مخابرات و هر جا فکرش می کنید تفاوت ها متاسفانه خیره کننده است (1760853) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۲۴ ۲۰:۴۵:۳۸
منم یه کارمند بانکم
شما اول خوب تحقیق کن بعد بگو.اخوی بنده با خانمش معلمه-نصفه سالو که تو خونه ان.بهدش ماهم که صبح و بعدظهر سرکاریم از اونا کمتر میگیریم.لطفا کارمندای ادارات دیگه رو(مثل نفت) مقایسه کن نه بانکیهای بدبخت که فقط اسمشون بد دررفته ک هحقوق زیاد میگیرن (2145824) (alef-10)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۲:۴۳:۰۰
البته تفاوت حقوق در ادارات دولتی نیز بسیار فاحش است . نگاهی گذرا به فیش های دریافتی مدیران سازمانها و کارشناسان تایید چنین مطلبی است . مدیریت در ادارات به ابزاری برای رسیدن به : پول , امنیت و شهرت شده است . متاسفانه بسیاری از آنها با ظاهرسازی و تملق و قوم گرایی به مسند می رسند و همین که بر تخت تکیه زدند با ادامه ظاهرسازی و عوام فریبی به دنبال زندگی بهتر برای خود تلاش می کنندو در این بین جوانان بااستعداد و نخبه کشور چون ذاتاً متملق و ظاهر فریب نیستند همیشه در حاشیه می مانند و اگر نتوانستند با حقوق کم به همکاری خود ادامه دهند, یا پشیمان می شوند یا به بخش خصوصی نقل مکان می کنند و یا مهاجرت را ترجیح می دهند و دگر بار دور تسلسل مدیران با بهره هوشی کم اما ظاهرفریب تکرار شده و همچنان آنها در راس کار و نخبگان در حاشیه و این است که در اکثریت قریب باتفاق امور توانایی حل مشکلات را نداریم و برای گذران زندگی به روزمرگی روی می آوریم و به همین علت مشکلات کشور نه تنها لاینحل باقی می ماند بلکه با پیشرفت علم و تکنولوژی از دنیا باز هم عقب تر می افتیم و قس علیهذا ... (1759522) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۸:۲۷:۲۵
نخبه محترم ، ما نخبه پاچه خوار هم دیده ایم که به شدت نان به نرخ روز خور است .خدا می داند بر چه اساسی نخبه شده و رفتارش بیشتر شبیه قداره کشها است و به دنبال سوء استفاده از تمامی امکانات دولتی (1761105) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۸ ۲۱:۳۱:۲۳
آفرین به این صراحت (1766630) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۲:۴۷:۲۲
کجا عضو هیات علمی تمام وقت با مدرک کارشناسی ارشد 15 میلیون تومان دریافت می کند؟؟؟؟ یک میلیون و پانصد هزار تومان دریافت کند قطعا کلاه خود را بالا می اندازد. معلمان و سایر اقشار زحمت کش جامعه که واقعا جای خود دارند و حتی روی بیان آن را ندارم. در حالی که این وضعیت تورم را شاهد هستیم. و نتیجه این می شود که می بینیم. ضعف بسیار زیاد در مدارس و فقر علم کاربردی و فقر فرهنگی در قشر جوان... (1759543) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۰:۵۶:۲۰
اشتباه دیدی برادر. مبلغ به ریال نوشته شده (1760629) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۱:۴۱:۲۹
دوست عزیز خو ب دقت کن 15میلیون ریال نه تومان (1760686) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۲:۲۱:۲۳
نوشته كه ١٥ ميليون ريال
خيلي از اعضاي هيت علمي همين هم از سرشون زياده
راست راست تو دانشگاه راه ميرند يه درس رو غلط غلوط ميان ميگن و ميرن (1760739) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۳:۰۰:۳۷
په نه په! انتظار داری برای تو که با رتبه 500000000 کنکور اومدی دانشگاه، در حد آکسفورد تدریس بشه؟؟ (2686396) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۳:۱۸:۲۳
چرا باید یک وکیل ده درصد از خواسته را بگیرد...دو نفر سر یک ملکی که یک میلیارد می ارزه به هر دلیلی به مشکل می خورند... وکیل چکاره است که باید یک دفعه صد میلیون تومان حق الوکاله بگیره؟ من خودم دکتر در حقوقم ولی به نظرم این میزان حق الوکاله ها درست نیست.... هیچ تناسبی با زحمتی که یک قاضی یا یک استاد می گیرد ندارد... (1760822) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۲۰:۰۳:۰۵
چه ربطی داشت؟ (1762271) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۳:۳۹:۲۶
کاکا گفته 15 میلیون ریال نه تومان (1760845) (alef-10)
 
یه نفر
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۳:۰۲:۴۶
وقتی قوانین بخش دولتی که متولی آن خود دولت است اینقدر نا عادلانه است ببینید بخش خصوصی چه بر سر کارگران و کارمندان می آورد .کسانی که به هر طریقی در یک شرکت یا سازمان دولتی مشغول به کار هستند واقعا خوشبختند چراکه هنوز هم تعداد زیادی از شاغلین بخش خصوصی بدون قرارداد و شرح وظایف دارند کار می کنند و ساعت کاری آنها بنا بر میل و سلیقه کارفرما تعیین می شود . حقوق آدم لیسانس و فوق لیسانس با یک آدم بی سواد یکی است یعنی به همه حد اقل حقوق پرداخت می شود و از همه بد تر اینکه امنیت شغلی اصلا وجود ندارد و کارفرما هر وقت اراده کند می تواند کارگر را اخراج کند و اداره کار هم برای کارگر حقوقی قائل نیست . وضعیت زنان و مادران در بخش های خصوصی اسفناک است . کارفرما به محض اطلاع از بارداری یک خانم او را اخراج می کند و مادرانی که بچه مدرسه ای دارند با این ساعت کاری های سلیقه ای و تعطیلی پنج شنبه ها همواره نگران بچه ها هستند . بچه های بد بخت هم یا آواره خانه اقوامند و یا در خانه تنها هستند و در معرض انواع آسیب ها ی اخلاقی و جانی قرار دارند . تازه آقایان توقع دارند زنان چند تا بچه به دنیا بیاورند !! آخه با این تورم و گرانی کوفتی که کمر مردم را شکسته و زن و مرد از صبح تا شب گرفتار یک لقمه نان هستند و با قوانین برده داری حاکم در بخش خصوصی ایران بدبخت شده اند چرا باید یک موجود زنده که پاره تن آدم است به دنیا بیاید و بد بختی بکشد ؟؟؟؟؟؟؟پیدا کردن کار در بخش دولتی هم که در توان از ما بهتران است و مردم عادی فقط حق و حقوق تضمین شده و امکانات آنها را از دور می بینند و حسرت می خورند . (1759599) (alef-10)
 
كارگر
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۷:۵۷:۲۳
آخه مشكل اينجاست كه تو اين مملكت اصلا كارگر ديده نميشه فقط به كارفرماها بها ميدن ششصد هزار تومن حقوق ميدن بعد توقع دارن جمعيت خانواده هم بيشتر بشه ضمنا يه سري هم به اجاره هاي مسكن بزن بايد زد ولي آقايوني كه در بخش دولتي مشغولند آنهاي كه حقوقهاي بالا ميگيرند درحقيقت از سهم كارگر برداشت ميكنند چون از بيت المال حقوق ميكيرند ومن نوعي كارگر راضي نيستم و اون آقاياني كه حقوق پايين تر دريافت ميكنند باز هم از من كارگر خيلي جلوترند چون اولا حقوقشون بالاتر دوما تعطيلي هاي سالانشون هم بيشتره پنجشنبه ها كه تعطيلن آلودگي هوا تعطيلن و... ولي كارگر از صبح زود تا آخر شب مشغول كاركردن بلكه بتونه بادشواري ايام را بگذرونه افزايش حقوق امسال كارگران نسبت به تورم هم كه .....
والسلام (1762069) (alef-13)
 
فرهنگی
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۳:۰۴:۰۱
آنهاکه حقوق های سی میلیونی یاحتی پنج میلیونی می گیرندنظرشان این است به مردم نبایدرودادهمینی هم که می گیرندازسرشان زیاداست.بنازم به عدل خدا.حرف بزنی می گویندبروخداراشکرکن که مستاجرنیستی دست پیش می گیرندکه دهانت راببندند. بایدبه اینهاگفت هرکس درشهرخودش اصالت داردومقیم شهرویاروستای آبا واجدادی اش است حتماً درشهریاروستای خودش خانه ای باوام یابی وام دارد.مهاجران هم دیگرچادرنشین نیستندحتی بعضی کاخ نشین هم شده اند.تامنطق عده ای این است اصلاح حقوق هاهمچنان تغییرناپذیراست.40سال پیش هم حرف همین بود. (1759603) (alef-10)
 
خودم
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۳:۰۴:۳۲
با سلام
من فارغ التحصیل فوق لیسانس دانشگاه تهران رشته مهندسی کامپیوتر گرایش معماری کامپیوتر (رتبه 20 ارشد) هستم. کارت پایان خدمت هم دارم.

با 2 سال سابقه کار در شرکتی نیمه دولتی حقوقم 900 هزار تومان است. در واقع ساعتی 5 تومان.

در حالیکه در این شرکت افراد زیادی هستند که به راحتی بالای 5 میلیون با همین مدرک حقوق دارند. ضمنا حقوق مدیران بماند که چقدر هست، چرا که خود من هم نمیدونم چقدر هست.

بیان یه سری مسائلی که تو این جامعه بدیهی است هیچ دردی رو از من یکی دوا نمی کنه بقیه رو نمی دونم. (1759608) (alef-5)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۳:۰۴:۴۲
حرف هايت حق بود .
فقط تا آنجايي كه ميدانم ضريب ريالي حقوق اعضاي هيات علمي يازده برابر حقوق كارمندان دولت در بخش اداري است . بنابر اين حقوق اعضاي هيات علمي چندان هم كم نيست .
ظلم اصلي به كارمندان شاغل در دستگاههاي اجرايي و اداري مي رود كه بار اصلي حركت دادن چرخهاي مملكت را بر عهده دارند ولي پايين ترين حقوق و مزايا را دريافت مي كنند و هميشه متهم به انواع تخلفات هم مي شوند
چون ديواري كوتاه تر از ديوار كارمندان دولت پيدا نمي شود. (1759609) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۹:۱۸:۲۹
چرا یک سرباز هیات علمی در وزارت علوم که با رابطه طرح سربازی هیات علمی گرفته با مدرک مشابه باید از یک کارمند غیر علمی 20سال سابقه بیشتر حقوق بگیرد 1-مگر سر باز نیست چرا حقوق آن با سربازی که سر مرز است بامدرک مشاه چه فرقی کند2-مگر سربازی قانون نیست که همه باید آن را انجام بدهند حالا هر کی با تخصصی که دارد از آن تخصص استفاده شود ولی دیگر حقوق چرا اینقدر باید تفاوت داشته باشد ؟؟؟ چون این قانون را کسانی وضع می کنند که فرزندان آنها می توانند سر باز هیات علمی بشوند (1761158) (alef-6)
 
فری
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۳:۰۵:۱۵
حدود 8 سال قبل برای مجلس پیشنهادی مکتوب ارسال کردم که افزایش حقوقهای اعمالی در ابتدای سال نبایستی برای همه یکسان و مثلا 11 درصد باشد . زیرا کسی که 2 میلیون تومان حقوق میگیرد افزایش حقوقش 220 هزار تومان میشود . اما کسیکه 800 هزار تومان میگیرد افزایش حقوقش 88 هزار تومان میشود
کارمند اول 220 هزار تومان
کارمند دوم 88 هزار تومان
این عدالت است !؟
قیمت گوشت مرغ برنج میوه شیر کره پنیر نان و ..... برای همه یکسان است
نتیجه اینکه کارمند اول زندگی بسیار راحتتر از کارمند دوم دارد و کارمند دوم بایستی کار دوم برود یا استرس و نا امیدی و ..... موجب افت کاری و پیامهای منفی اجتماعی فرهنگی در محیط کاری ( رشوه و .... ) میگردد
پس قانون بایستی اصلاح شود
باید جدول بندی کرد
500هزار تومان به 500هزار تومان
طبقه اول رشدی در حد 25 درصد (زیر 500 هزار تومان )
طبقه دوم افزایش حقوق 20 درصد ( از 500 تا یک میلیون تومان )
طبقه سوم 15 درصد ( از میلیون تا 1.5 میلیون تومان )
طبقه چهارم 10 درصد ( از 1.5 میلیون تا 2 میلیون تومان )
طبقه پنچم 5 درصد
این نوع دسته بندی در همه ادارت توسط بخش مالی و کارگزینی پس از بررسی پایه حقوق ها اعمال گردد
اینگونه نه حقوقهای بالای 8 میلیون نه حقوقهای زیر 750 هزار تومان خواهیم داشت (1759612) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۲:۱۸:۴۲
بازنشسته تامین اجتمایی هستم با 32 سال خدمت 950 هزار تومان میگیرم در دولت عدالت پرور احمدی نزاد هر سال بنا بر سیاست دولت مردمی......18 یا 20 درصد به حقوق بازنشستگان اضافه میشد کسی که 2 ملیون بازنشستگی میگرفت حقوقش میشد 2400000 هزار تومان یعنی 400000 تومان به حقوقش اضافه میشد اما من وامثال من فقط 180000 تومان وهمینطور ادامه دارد این تبعیض تا قیامت حدا از سر تقصیر این گناهکاران نگذرد.................... (1760733) (alef-13)
 
ضد فری
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۶:۴۶:۵۹
فری جان شما که میفرمایید 8سال پیش طرح داده ام طرح ما فکرکنم بیشتر مصرف خودتانی داشته باشد چون اعتراض کردی که اگر یک کارمند که 2200000 تومان می گیرد با 10درصد افزایش 220000 اضافه میگیرد و یک کارمند 800000 تومانی 80000 تومان پس بنظر شما باید افزایش حقوق یک نفر بامدرک دکتری و 20 سال سابقه با یک کارمند دیپلمه با5 سال سابقه افزایش یکسانی داشته باشد !!!!!!!!!!!!!!! مگه کمیته امداده که به سرانه افراد حقوق پرداخت شود؟ (1763353) (alef-13)
 
زی زی
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۳:۱۱:۵۷
وقتی نظارت نیست یا اونی هم که هست, با رشوه مسئولیتش یادش میره؛ چه توقعی میشه داشت... (1759646) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۳:۲۶:۵۹
در شرکتی که بنده کار می کنم که یک شرکت دولتی واگذار شده می باشد والن به صورت شبه دولتی می باشد. میر عامل شرکت بدون در نظر گرفتن حق ماموریت های خارج به طور متوسط حداقل ماهی 60-70 میلیون تومان دریافتی دارد (1759705) (alef-5)
 
کاوه اهنگر
۱۳۹۲-۰۸-۱۸ ۲۱:۴۳:۵۵
این مهم نیست منم با کارشناسی ارشد در اداره ثبت احوال و8 سال سابقه 850 میگیرم ی ذره تفاوته (1766642) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۳:۲۸:۵۳
در برنامه پنجم در ماده 20 مقرر شده تا با توجه به فاصله حقوقی بین هیات علمی و غیر هیات علمی ،حقوق کارکنان غیر هیات علمی توسط هیات امنا تصویب و پرداخت گردد . با توجه به ابلاغ قانون و مجوز پرداخت از 90.12.1 به مدت یک سال از صرفه جویی دستگاه پرداخت و سال بعد در بوجه منظور گردد،؛ سال اول را بعضی دانشگاهها و مراکز پژوهشی عمل کردن و سال بعد اکثر قریب به اتفاق عمل نمودند مگر دانشگاه یزد و چند دانشگاه دیگر که هنوز ان را اجرایی نکردند.لازم بذکرذ است چون مدیرین دانشگاهها هیات علمی هستند درد کارمند را نمی فهمند ،نمی فهمند بی پولی چیست و متاسفانه فریاد رسی هم نیست. ایا اجرای قانون الزامیست؟یانه ؟چرا با توجه به اصرار کارمندان دانشگاه یزد در مورد اجرای قانون رئیس دانشگاه طفره میرود؟چرا روسا به تکلیف خود در اجرای قانون عمل نمی کنند؟ (1759713) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۴:۰۶:۴۸
بنده در یک سازمان نظامی کار می کنم و با مدرک فوق لیسانس مهندسی و 14 سال سابقه 1 م و 700 ! ما چه کنیم؟ (1759818) (alef-10)
 
ناصری
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۴:۰۶:۵۵
بخور بخور در همه دستگاههای دولتی در بین مدیران ارشد متداول است. بر همین اساس ،برخی از افراد به هرکارغیر شرعی و غیر اخلاقی، برای رسیدن به پست و موقعیت دست میزنند. (1759819) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۴:۱۰:۳۳
خوشا به حال اونیکه 700هزار حقوق میگیره ،کسی نیست به حال کارکنان شرکتی ارگانهای دولتی و نیمه دولتی با حقوق 540 هزار تومان گریه کنه؟ (1759827) (alef-10)
 
کارکنان
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۴:۱۴:۴۳
جالب است همه بدانند حقوق ومزایا و خدمات و رفاهیت کارکنان و کارشناسان سازمان تبلیغات اسلامی از همه ادارات وارگانها پایین تر است و اضافه کار کارشناسان خبره کمتر به 70 ساعت میر سد از 10 ساعت تا 40 نهایت آن است این در حالی است که این طیف از کارکنان و کارشناسان در تبلیغات اسلامی بیشرین دغدغده ها در برگزاری مراسم و تدوین برنامه ها و مراسمات در حوزه کاری دارند (1759835) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۴:۱۵:۰۳
اي آقا جون كجائين بياين ببينين حقوق مديران بانك توسعه صادرات چقدره. آقايون واسه خودشون بند و تبصره درست كردن و سه برابرش كردن. حقوق 17 تا 19 ميليوني مديري كه فوق ليسانس داره و هيچ سابقه بانكي هم نداشته و نداره. ديگه كار از اين حرفا گذشته. حتي تو مجلس هم وزير اقتصاد رو بخاطرش داشتن استيضا ميكردن ولي تورو خدا بياين ببينين چه كار ها كه با اين بيت المال نميكنه. طرف فقط واسه وام ضروريش 250 ميليون تومن گرفته تازه اونم مابه التفاوتش (1759836) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۴:۱۸:۱۰
فقط پاداش بيلان مدير عامل شركت كشتيراني وال... 15 ميليون تومانه واي به حال بقيش بعد از حقوق 800 تومني من 200 تومن ماليات كسر ميشه !!!! (1759844) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۴:۱۸:۴۶
يه سر هم به محيط زيست بزنيد همي طور است حقوق ها متناسب نيست (1759845) (alef-10)
 
بی نام
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۴:۴۲:۱۵
لطف کنید در مورد حقوق کارکنان بهزیستی که دولتی است اول تحقیق کرده بعد بنوسید و از رئیس سازمان بهزیستی کشور سوال کنید تلاشی در جهت افزایش آن انجام دادید (1759897) (alef-5)
 
وطن دوست
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۴:۵۶:۱۵
در سازمان نقشه برداری در هشت سال گذشته
دوستان شخصی و سفارش شده بعنوان مدیر و مدیر کل استخدام میشوند وحقوق بالای 3.5 میلیون تومانی میگیرند و با امکانات مالی سازمان جهت ادامه تحصیل استفاده نموده و مینمایند . و دوستان خود را از هیت ها اورده استخدام میکنند. (1759936) (alef-10)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۹:۱۶:۲۱
به راستی با این جماعت که هم از کیسه بیت المال میبرند و هم با ندانم کاری و عدم لیاقت خسارت و ارد میکنند و بگونه ای دو گانه سوز هستند باید چه کرد جز اینکه به خدا پناه برد به نظام که امیدی نیست (1761154) (alef-6)
 
موافق
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۹:۵۹:۱۴
با تایید نظر آقای وطن دوست کلا حقوق دریافتی کارکنان سازمان نقشه برداری در زیرمجموعه سازمان مدیریت برنامه ریزی بسیار پایین است.این اجحاف واقعا غیر قابل بخشش است. (1761228) (alef-13)
 
بی
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۳:۴۸:۴۱
با سلام
بنده مدیرپایه یکی از ادارات هستم اصلا هم از این خبرا برای ما نیست و حقوق ما تنها کمی بالای 1.5 میلیون تومان هست با سابقه بالاتر از ده سال ....بنده خود شاکی این قضیه ام...این قضیه شاید در مورد مدیرانی که بیرون از سازمان هستند تطبیق کند اما برای ما که تایید نمی کند...بنده خود شاکی حقوق پایین سازمان نقشه برداریم..... (3301437) (alef-3)
 
بی
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۴:۵۰:۳۵
خواهش می کنم به حقوق کارکنان سازمان نقشه برداری توجه کنین....تبعیض با سازمانهای دیگخ بیداد می کنه (3301535) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۵:۰۷:۱۱
و اما تفاوت حقوق بازنشستگان را بخوانید و انصاف دهید این تفاوت شرعی،قانونی و عادلانه است یا خیر؟
نویسنده یکی از مدیران متخصص سطح بالای یکی از سه قوه است که وقتی در سال 1376 با حقوق 96 هزار تومان بازنشسته شدم سازمان بازنشستگی مدتی پرونده ام را به جریان نمی انداخت و مدعی بود که مبلغ حقوق خیلی بالاست.
حالا بعد از گذشت 15 سال حقوق بازنشستگی من یک و دویست است و هم تراز من که در پست متعلق به من خدمت می کند ،اگر امروز باز نشسته شود بالای 3 میلیون حقوق بازنشستگی دریافت خواهد کرد که صد البته حق اوست و مبارکش باد
اما این طرف قضیه که من باشم چطور با این دریاقتی و قیمتهای بازار خواهم ساخت و جواب مسولین در مورد اختلاف حقوق دیروز و امروز بازنشستگان چیست؟ (1759970) (alef-10)
 
حقوق بگير
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۵:۱۱:۳۰
وضعيت اختلاف ها در حقوق هاي پرداختي در جمهوري اسلامي ايران ظلمي است كه تا بحال هيچ كس و هيچ سازمان و نهادي به آن نپرداخته است و متاسفانه اين ظلم همچنان ادامه دارد چه كسي مسئول است تا به اين وضعيت ناعدالتي اجتماعي سامان دهد؟ معلوم نيست. (1759984) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۹:۳۵:۰۵
چطور معلوم نیست خیلی خوبم معلومه اما....وای به روزی که...نمک (1760499) (alef-10)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۵:۱۶:۴۶
حرف های تکراری برای ناراحت کردن کارمندان . فقط حرف حرف حرف ... در عمل چه کار کرده اید . (1759997) (alef-5)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۵:۵۵:۵۸
متاسفانه مسولینی با سمت فرهنگی می شناسم که به دلیل همین پولهای بادآورده به انحراف اخلاقی کشیده شده اند.. (1760074) (alef-10)
 
جالبه بخونیدونظربدین!
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۶:۱۱:۱۱
بابا بیاین ببینین

چه خبره توی صندوق بیمه محصولات کشاورزی تمام کارهاش مال ماکارگزارای بیچاره است
توی گرما وسرما
ولی توی صندوق بیمه تهران یک نفررودارن که بالای 40ساله که خدمت می کنه وشنیدم بالای 4میلیون هم علاوه بربازنشستگیش می گیره اونم بالیسانس!!!!

ازبانک کشاورزی می خواهیم یک فکری برای استخدام ماکارگزاران بیمه بکنند.

ضمنا مگربعد30 سال نبایداینها بازنشسته بشوند؟
ازالف می خواهیم ازمدیرعامل محترم کل بانک کشاورزی درتهران بپرسند

آخه تاکی امنیت شغلی نداشته باشیم


ازطرف کارگزاران بیمه کشاورزی (1760115) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۶:۱۲:۴۷
یاحی
سلام ایرانی
یک سری به سازمان نقشه برداری بزنید دوستان .ما همه در کنار هم با خوبی خوشی کار میکنیم و زندگی ،به همه میگذرد این روز گار ولی به یکی خوش و یکی ناخوشی.....
اقایی به سفارش امده و جوان و نابخته شده مدیر چند بخش و همه کاره و من با بیست سال سابقه کار هنوز کارمند دون پایه با در یافتی 800 هزار تومان.
ای خدا به داد من و ایلخانیان برس....... (1760118) (alef-10)
 
جهادکشاورزی
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۶:۱۶:۳۹
دروزارت جهاد شرکت های تابعه حیاط خلوتی شده که بعداز30 سال افرادبامدرکای لیسانس یاحتی فوق دیپلم دورازچشم دیوان محاسبات تا
37 سال هم
حقوق بگیرند
آقای حجتی وزیرعزیز اینه رسمش؟ (1760126) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۶:۳۵:۲۵
برای رفاه بیشتر کارکنان حقوق مدیران افزایش یافت ! تیتر خبری روزنامه عدالت !! (1760170) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۶:۳۹:۰۶
بابا ای ول من شنیدم استاد دانشگاه ماهی دو میلیون حقوق میگیره! یعنی اینا دو برابر اون بدبخت استحقاق دارند! جل الخالق (1760178) (alef-10)
 
محمد خدایی
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۶:۵۸:۲۲
کاش آقایان حقوق معلمان را می دانستند و می دیدند که با 28 سال سابقه و مدرک ارشد یک میلیون و ششصد ته حکمشان است. این هم از برکات نظام هماهنگ است که لیسانس با سابقه کم را با ارشد باسابقه طولانی از نظر دریافتی نزدیک به هم یعنی هماهنگ قرار داده. معنای عدالت همین است. (1760224) (alef-10)
 
تبعیض پدیر
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۷:۲۰:۱۴
من لیسانس ریاضی ودبیر هستم و دوستم دیپلم وکا رمند تامین اجتماعی وهردو بازنشسته حقوق من 000/900 تومان و ایشان 000/000/2 می باشد (1760273) (alef-10)
 
احمدی
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۲:۳۰:۱۵
در سال 84 و با عنوان کارشناسی ار شد بازنشسته شدم با 550000 هزارتومان حقوق سال بعد ابدارچی ما بازنشسته شد با حقوق 680000 هزار تومان پیدا کنید پرتقال فروشو. (1760752) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۷:۴۵:۰۴
من بابیست سال ساتقه در آموزش وپرورش 920000تومان میگیرم که تاسال91 وقبل از عید 630000تومان دریافتی داشتم (1760310) (alef-10)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۷:۴۸:۰۵
سلام کجاست گوش شنوا ؟ هرکسی به خودشه بیا اداره سازمان های دیگر بببین بیچاره ها چکار میکنند هیکس هم جرات نفس کشیدن ندارد چون اخراج میشود/ (1760314) (alef-10)
 
موسوی
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۷:۵۲:۰۰
به من بگویید که آیا نفت و گاز بیت المال هست یا اموال خصوصی شرکت نفت؟ به مهندسین شرکت نفت توهین نمیکنم، اما مگر لیسانس آنها چه تفاوتی با بقیه دارد؟دقیقا چه خدمتی عیر کار اداری انجام میدهند که راحت برای 20 روز کاری ، 2 میلیون دریافتی دارند و لباس اتو کشیده سفید میپوشند ،! (1760318) (alef-10)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۹:۱۳:۱۴
برادر عزیز توش خودمونو کشته بیرونش بقیه رو شرکت نفت کجا حقوق خوب میده با بیست سال سابقه مدرک لیسانس 15 سالشم بندرعباس خدمت می کردم فکر می کنی حقوقم چقدره؟1 میلیون 50 هزار تومن هشتم گرو نهمه قسط خونه دو خوابمو نمی تونم بدم . ای خدا (1760460) (alef-13)
 
حسىن
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۳:۴۹:۳۲
تا حالا پىش اومده برات همکارت اتش بگىره؟؟؟ولى برا صنعت نفتى ها اتفاق مى افته (1761659) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۱:۰۹:۵۱
آواز دهل شنیدن از دور خوش است...........همین مهندسینی که می فرمایید در هر روز کاری با خطر انفجار سر و کار دارن............هر روز کاری با خطر پاشش اسید و انواع مواد شیمیایی روبرو هستند..........................زمان هایی که باید کنار خانواده یاشند و آرزو دارند که باشند امکانش براشون مهیا نیست...بیشتر عمرشون رو در کنار خانواده نیستن .........باید تو گرمایی کار کنند که شما سر ظهر حنی بیرون از خانه خودتون تو اون فصل نمی آید.........و تو محیط آلوده ای کار می کنند که تا 6 ماه بعد از بیرون اومدن از اون محیط به علت آلودگی خونشون سازمان انتقال خون هم اهدای خونشون رو قبول نمی کنه..و ...................... (1760650) (alef-10)
 
نفتی
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۲:۳۰:۳۶
هنوز 15 روز تو بیابون دور از خانوادت نخوابیدی تا بفهمی 2 میلیون حقوق 1 روزشم نیست . هنوز دکل حفاری ندیدی چه برسه به این که اونجا پیش تجهیزاتی که کمترین فشار کاری اونها 2500 psi هستش کار کنی که همشون به خاطر تحریمها فرسوده و خطرناکن . از ابتدای امسال تا حالا در 70 دکل خشکی بیش از 5 نفر کشته و صدها نفر نقص عضو شدن (1760754) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۰:۵۷:۱۰
بخش اعظم نیروهای ستادی نفت اتفاقا در تهران هستند و نه در بیابان (1761304) (alef-6)
 
کارمند شرکت نفت
۱۳۹۲-۱۱-۲۳ ۱۹:۱۶:۲۰
درسته (1971558) (alef-10)
 
کاوه اهنگر
۱۳۹۲-۰۸-۱۸ ۲۱:۵۱:۲۶
نظرت درست منم تو عسلویه کار کردم ولی اون کارمند شرکت نفتی ک پشت میزش نشسته منم میشناسمشو ماهی 4 میلیون حقوق میگیره چی هر روزم ساعت 6 خونست (1766664) (alef-13)
 
م
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۱۹:۳۷:۲۹
من 11 ساله پیس سمام و نگهبانیتونو میدم
اینایی که تو میگی من از سماها ندیدم
والا خیلی بهتون خوش میگذشت (2690621) (alef-10)
 
بهنام
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۸:۰۲:۱۱
باسلام
من کارمند دادگستریم سخت ترین کار و شلوغ ترن کار و اعصاب خوردکن ترین کار رو داریم اما پایین ترین حقوق رو تو کارمندان دولت داریم با یکسال سابقه کار لیسانس 830تومن میگیرم با 80تومن بیمه و مالیات میشه 748 تومن اونم تو تهران.اجاره خونه حداقل 500تومنه.خدا رو خوش میاد کی باید جواب ما رو بده هیچکی که فریادرس مانیست به جز اینکه خدا به فریاد ما برسه مسولین هیچی.ازشون هیچ بخاری بلند نمیشه فقط حرف میزنن فقط کار میخوان نیرو کم داریم جای3 نفر کار میکنیم به اندازه یک نفر هم حقوق نمیگیریم من از کسایی که دارن حقمو میخورن چه تو این دنیا چه تو اون دنیا نمی گذرم. (1760339) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۸:۱۰:۳۰
كمترين حقوق بين كاركنان براي فرهنگيان است (1760356) (alef-10)
 
همسر فرهنگي
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۲۰:۰۷:۱۹
فعلا عزيزان فرهنگي خوششان ميباشد چرا كه 8 ماه كارميكنند آنهم هفته اي 4 روز يعني ماه كه 26 روز كاري داره 16 روز كار ميكنند بازهم نق ميزنند (1762278) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۷ ۱۴:۲۵:۲۲
اگر حقوق دریافتی رو تقسیم بر ساعات کاری بکنیم اون موقع متوجه می شین که کمترین حقوق رو کی می گیره عزیزان محترم فرهنگی !!! (1764109) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۰ ۰۱:۰۲:۱۶
موافقم (2649827) (alef-3)
 
کارمند سازمان آموزش فنی و حرفه ای زیر وزارت کار
۱۳۹۳-۱۱-۱۰ ۰۱:۰۴:۱۱
حقوق کارمندان قراردادی حدود 750 هزار تومان و پرسنل رسمی با 15 سال سابقه حکم 1250هزار تومان با موظفی 44 ساعت در هفته مربی فنی و حرفه ای (2649830) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۸:۳۰:۰۴
تجربه ثابت کرده ایرانی سیر بشه غیر قابل کنترل میشه، همینم از سرمون زیاده (1760394) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۸:۳۶:۳۹
این که تازگی نداره. نظام هماهنگ که بعدا اسمش شد خدمات کشوری و هر سال هم تمدید میکنند چیزی جز تبعیض نیست. (1760410) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۸:۴۴:۰۶
مدتهاست کارمان در اداره و جامعه همین مسائل شده واز کیفیت و انگیزه کاری بشدت کاسته چراکه همه فقط حرف از عدالت و ایمان و .... میزنند ولی درواقع بفکر جیب و منافع مالی خود هستند . اگر مسئولین مربوطه مقایسه کنند حقوق و درامد کارکنان وزارتخانه ها رو میفهمند که هماهنگی در نظام پرداخت وجود ندارد . وزارت نفت یا نیرو و سایرین مگر خصوصی شده ما خبر نداریم هتلهای تفریحی اینها هر سال در شمال به اندازه بودجه یکسال وزارت کارو تعاون ( که درامدزا نیست ) هزینه میشود . فیش حقوق چند کارشناس را از این مجموعه ها مقایسه کنید عدالت اداری و کارمند درجه یک و دو ... بدست میاید.
بفکر حق و عدالت و انگیزه و وجدان کاری زیر سوال رفته باشید (1760424) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۹:۰۱:۱۱
جالبه حقوق اینهائی که فرمودند از حقوق قضات بیشتره (1760449) (alef-13)
 
کارمند بهزیستی
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۹:۱۳:۴۳
من کارمند اداره بهزیستی هستم.جالب است هرکس به اداره ما می آید بلافاصله اقرار می کند که کارتان سخت و طاقت فرساست و هر مسئولی از اداره یا مراکز ما بازدید می کند تحمل ایستادن به مدت 15 دقیقه را ندارد ولی وقتی پای حق و حقوق می آید از همه نهادها حقوق و مزایایش پائین است رئیس ما خجالت می کشد حکم کارگزینیش را نشان بدهد و همیشه به دروغ می گوید تقریبا 2 میلیون می گیرم در حالی که حکم رئیس اداره ما 980 هزار تومان است و با اضافه کاری 80 ساعته می شود 1میلیون و 150 هزار تومان حالا رئیس اداره ما این را می گیرد با مدرک کارشناسی ارشد حساب کن ما که کارمندان ایشان هستیم و از صبح فرصت سرخاراندن را نداریم و با انواع و اقسام افراد بیمار و معلول سرو کار داریم که البته محترمند و وظیفه ماست با 20 یا 25 ساعت اضافه کاری چه می کشیم.
واقعا در سازمان بهزیستی و تربیت بدنی کمترین حقوق و مزایا را می دهند و میزان تحصیلات اداره ما از همه ادارات بیشتر است اداره ما در یک جمع 22 نفره 9 نفر فوق لیسانس و بقیه لیسانس آنهم لیسانس فیزیوتراپی و کاردمانی و بینایی و شنوایی سنجی و روانشناسی.انصاف هم خوب است ولی اگر باشد در حالی که کارمند مخابرات با سیکل 2میلیون دریافتی دارد و کارش وارد کرد و خارج کردن چند تا فیش است و بس (1760462) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۹:۱۸:۲۰
دوستان الآن کارگر سر چهار راه که هیچ تخصصی نداره و مدرکی هم تبعا روزی 500000 تومن کمتر نمی گیره . نمی خوام توهین کنم اون بزرگوارها هم زحمتکشم .می خوام بگم الآن با این سطح زندگی ماهی 1 و نیم میلیون هم کفاف زندگی رو نمی ده اونوقت ما کارمند ها داریم همدیگرو محکوم می کنیم .همین الآن همپایه شغل من اونور آب تو بد ترین شرایط کمتر از 4000 دلار نمی گیره یعنی حدود 12000000 تومان در ماه اونقت بنظرتون حقوق 2 و نیمی یک وکیل مجلس زیاده جلل الخالق (1760474) (alef-10)
 
ارش
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۹:۲۵:۰۸
نمیدونم چرا هروقت اسم حقوق میاد این فرهنگیان مثل قند مپرن تو شربت وخودشونو میزنن به عاجزی برین خداروشکر کنیی .کلا در سال 45 روز کاری یک کارمند کار میکنین.همیشه میگین از همه کارا سخت تره.بخدا شماها دیگه ناشکریید ودولت خیلی لیلی به لالاتون گذاشته.تمام سال به هر بهانه تعطیلین تابستونتون که از اردیبهشت شروع مبشه.پنج شنبه جمعه ها کلا تعطیل.روز 13 ابان وکل اعیاد تعطیل همیشه دعا میکننین برف بارون گرما سرما باشه بازم تعطیل. هر طور حال کردین کار میکننین..ماشاال.. از بیکاری هرکدوم سه چهارتا شغل دارین از بنگاه گرفته سیم پیچی تاکسی تلفنی وهر کسب کار دیگری.اونوقت همش مینالین .بیاین حقوق منو که یک کارمند اداره پست هستم ببینیدوبه خاطر که 20 تومن به حقوق اضافه بشه اصلا سازمانمون مدرک لیسانسمو به بهانه نبودن ردیف اعمال نمیکنه.تازه اولین روز عید هم سر کاریم تمام روز سال گاز کوب کار میکنیم.اونم نه بابچه بلکه با نه نه باباهاشون معلمین محترم.حقوق یه معلم هم سابقه من الانی حدود 200 تومن از من بیشتر شما دیگه چی مخواین این همه لطف که به شما میشه به سازمانهای دیگه سربزنید ببینید اونجام هست ما حتی بیمه تکمیلی نداریم اونوقت به شما دولت پول عینک افتابیتونو میده (1760485) (alef-10)
 
عادل
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۹:۳۴:۴۸
گل گفتی آی گل گفتی . قضیه دفاع از حقوق فرهنگیان شده مثل دفاع از حقوق زنان که دارند از آنور بوم می افتند .
من معلمی نمیشناسم که خانه و ماشین نسبتا خو نداشته باشه
وقتی حقوق معلم 1 میلیون هست به نسبت زمان واقعی کار بخوای حساب کنی در اصل بیشتر از 2 میلیونه
44 ساعت کار در مقابل 24 ساعت کار و تعطیلات 5 ماهه بی دردسر (1761186) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۳:۵۵:۰۷
پسر ادب داشته باش. میگن در یکی از کشورها حقوق معلمها از همه بالاتره و همه اعتراض کردن. نخست وزیر بهشون گفت: میخواید حقوق کسانی که شما رو به اینجا رسوندن از شما کمتر باشه. ما قند نیستیم. ما جوهری هستیم که شما باهاش داری می‌نویسی و عصایی هستیم که بعدها باهاش راه میری. اتفاقا یکی از ناکارآمدی‌های نظام آموزش در کشور ما اینه که شخصی مثل جنابعالی به خودش اجازه می‌ده بعد از طی مدارج مختلف تحصیلی این‌جور استاداش رو به سخره بگیره و بهشون اهانت کنه. پناه بر خدا (1761671) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۹:۲۷:۱۸
واقعا کمترین حقوق برای فرهنگیان هست.
من فوق لیسانس و با 6 سال سابقه تدریس در هنرستان ماهی 700 تومن میگیرم. اون وقت شاگرد من که هنوز یه سالی نیست رفته نیروی انتظامی با بیست روز کار در ماه، ماهی 1200000 تومن میگیرد. (1760488) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۹:۳۵:۵۴
آقای محترم 5 ماه تعطیلات و 24 ساعت کار در هفته را در نظر بگیر
حقوق شما در اصل 2 میلیونه (1761188) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۳:۱۴:۲۸
نوش جان شاگردت شما حاضري سر خرما پزان تابستان سر چهارراه صوت بزني!!!اين معلم ها جوري صحبت مي كنند كه انگار از گرسنگي در شرف هلاكند!!! (1761564) (alef-13)
 
فرزند معلم
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۱۹:۵۴:۱۷
در حق معلما در ایران واقعا ظلم میشه و انسانهای شریفی هستند که میسوزن و میسازن (1760538) (alef-10)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۰:۳۲:۱۰
با سلام

متاسفانه در مملکت بعضی از افراد بخور بخور راه انداخته اند و سعی میکنند با هر روشی مانند روابط فامیلی یا حزبی پستی برای خود بگیرند و بعد حداقل چهار سال تمام پول های کلان بیت المال را که دیگر بیت الحال شده است را تحت عنوان بسیار زیبا و وجدان پسند برای خود و خانواده ذخیره و خرج می کنند . و از موقعیت تحصیلات کلیویی و مدارج علمی بیشترین بهره را می برند و با عناوین دکتر و .... برای خود فخر فروشی می کنند خوش بحالشان ما که نمی توانیم چون هنوز خدا را شکر کمی وجدان باقی مانده است یا خدا را شکر موقعیتش برایمان ایجاد نشده است. (1760600) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۸-۱۱ ۰۸:۲۲:۳۸
آقای هادی
با سلام
بنده رتبه 35 کنکور سال 75 در رشته تجربی اونم دو مرحله ای نظام قدیم یادمه از فرط درس خوندن و تلاش شبانه روزی راه نمیتونستم برم و پزشکی دانشگاه تهران قبول شدم و الان فوق تخصص جراحی توراکس هستم البته به حرف همه کار براید اونم آسون ولی باید میومدید میدیدی که چه زحمتی کشیدم تو سالهایی که سپری شد بهترین سالای عمرمو بی وقفه پای کسب علم و تحصیل گذاشتم من حتی عروسی برادرم نرفتم واسه چی واسه اینکه واقعا به درس علاقه داشتم نه برای پول و دکتر صدا زدنم واسه من وهمکارام این یه امر عادیه فقط یه چیز مارو خوشحال میکنه اونم بهبود حال همه مریضاس و سلامتی یک نعمت برای همس و شکرازین داده خدادادی
صفای وجودتان و حق نگهدارتان (2465288) (alef-13)
 
کارمند رسمی 20 سال سابقه
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۱:۲۶:۱۳
باسلام حدود سه سال است که حق اشعه ی پرسنل نیروهای مسلح که میزان آن طبق قانون مصوب مجلس بین 30 تا50 درصد حقوق و مزایا می باشد قطع شده است و پس از شکایات متعدد بامیزان 80 هزار تومان می خواهند سر و ته قضیه را هم بیاورند !!!!!!!!! چه کسی پاسخگو ست ؟؟؟؟؟؟؟؟ (1760666) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۰:۲۶:۴۰
حق اشعه پرسنل نيروهاي مسلح ديگه چه صيغه اي است ؟
مگر با بمب اتمي كار مي كنند ؟
نيروهاي مسلح كه از همه بيشتر مي گيرند و در زمان صلح هيچ كاري انجام نمي دهند و در زمان جنگ هم بايد ماها به صورت بسيجي برويم و كار آنها را انجام بدهيم . (1761265) (alef-6)
 
ک م
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۲۱:۴۰:۲۰
همین صندوق پولی بازنشستگان نیروهای مسلح خیلی به داد دیگر ارکان رسیده.همیشه ازش قرض گرفتند ولی چی به پرسنلش دادند؟
بعدشم شما اهل بسیج و جنگ نیستی چون حرف زدنت با تمسخره.
تو اولین موقعیت فرار میکنی.
خالی نبند لطفا (1762384) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۳:۲۲:۱۵
اشتباه می کنید برادر؟ آنها هم مانور دارند و محدودیتهای فراوان ؟؟ (1763151) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۵:۵۶:۲۳
پرسنل شاغل در بخشهای رادیوگرافی و پزشکی مسته ای و رادیوتراپی که یا اشعه سروکار دارند همانند سایر بیمارستانها (1763314) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۷ ۱۱:۳۵:۳۶
آواز دهل شنيدن از دور خوش است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نيروهاي مسلح توبعضي تخصصاش حق اشعه داره،نه توهمه تخصصاش.همينو بدونيد كه بعد انقلاب آيين نامه حقوق ن.م كه بايد 20%از هم سطح خودشون در مشاغل كشوري بيشتر باشه اجرانشده!!!اين فقط يه قلمشه. (1763948) (alef-13)
 
کارمند اداری
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۱:۳۲:۳۰
وقتی در یک کشور سازمان مدیریت منحل می شود !؟ (1760674) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۱:۴۸:۲۷
باسلام چقدر خوب است که یکنفر از نمایندگان مجلس و دولت که متخصص و مرتبط با این موضوعات هستند , نظر بدهند و پاسخ این همه سوال که برای همه مبهم مانده است پاسخ دهند و ... (1760693) (alef-13)
 
محمد حسین
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۱:۵۱:۱۹
من کارمند دانشگاه علوم پزشکی مازندران هستم . یکی از معاونین دانشگاه که غضو هیات علمی هم هستن اخرین فیششون بیش از 10 میلیون تومان بود . اینو اضافه کنین به دهها میلیون کارانه ای که در سال ایشون دریافت میکنن . اینا جنایته جنایت (1760696) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۲:۰۰:۴۷
ایا از حقوق و پاداش مدیران عامل ایرانسل و همراه اول اطلاع دارید تحقیق بفرمایید اعداد نجومی است (1760708) (alef-13)
 
بي نام
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۲:۰۲:۵۳
لطفا اونايي كه نظر ميدن ابتدا برن شرايط مشاغل رو بررسي كنن و بعد اظهار نظر كنن، مثلا اكثر كارهاي شركت نفت عملياتي ،بسيار بسيار پر استرس، به دور از جامعه و خارج از شهر، اكثرا در شرايط بسيار بد آب و هوايي جنوب كشور، واكنشهاي شيميايي تا فشار ٢٠٠ بار و دماي ٨٠٠ درجه سانتيگراد،... اينقدر وزارت نفت رو نكوبيد . در ضمن من كارمند رسمي شركت نقت با دو سال سابقه با مدرك مهندسي شيمي هستم ، كارم هم شيفتيه البته در مركز كشور و ماهي ٩٨٠ هزار ميگيرم( ببينم ميتونيد كاري كنيد حقوق ما رو هم با معلما يكي كنيد، وزير قبلي آموزش و پرورش خيلي تلاش كرد و تا حدودي هم موفق شد) ، به نظر شما حقوق و بودجه اكثر وزارت خونه ها از كدام منبع تامين ميشود،؟ اين چه منطقيه كه همه كاركنان بايد به يه اندازه حقوق بگيرن! مسلما حقوق يه پزشك و هييت علمي و اونايي كه كار عملياتي و شيفتي انجام ميدن بايد بيشتر ازكساني كه كار اداري و پشت ميزي ميكنن يا چهار ماه در سال و سه روز در هفته تعطيلن باشد. از سايت الف تقاضا ميكنم كه به جاي اينكه قشر كارمند بدبخت رو به جون هم بندازه، مطلبي هم در مورد مشاغل آزاد و بازاريها بنويسه كه افزايش تورم هيچ اثري بر درآمد اونها نداره (1760713) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۰:۵۶:۰۰
عزیزم منم یه پزشک عمومیم؛کارمند دولت و با 10 سال سابقه کار،حقوقم یک میلیون و چهارصد هست.یه تعداد کمی از پزشکا درآمدای بالا دارن اما مردم تا اسم پزشک می شنون فکر می کنن چه پولی می گیره1!!!!! (1760929) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۳:۲۰:۵۵
درست ! اما فعالیت شرکت نفت از پرسنل محروم ارتش که پس از گذشت بیش از بیست سال از قبول قطعنامه هنوز در مناطق عملیاتی بر روی مین می روند؟؟ دشوار تر است ؟ البته پرسنل مظلوم ارتش و نه پرسنل نورچشمی دیگر نهادها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ (1763149) (alef-13)
 
رهروی گمنام شهدا و ولایت
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۶:۲۶:۴۵
بنده قصد هیچ گونه توهینی به دوستان ارتشی ندارم چون اکثر آنها افرادی با وجدان و محترمی هستند و آنها هم در حیطه وظایف خودشان زحمت های زیادی را متحمل می‌شوند (3659484) (alef-11)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۲:۲۲:۳۵
آی داد وبیداد از دست مدیران صدا وسیما بیچارمان کردند بخدا شرکتی هستم با حقوق 540هزار تومان برادرم هم با 23 سال سابقه رسمی 1100هزار تومان اما بیا حقوق مدیران هزار اله اکبر.خدایا به کی شکایت بکنیم به هرکس میگیم باور نمیکنه!!اینش اذیتمان میکنه. (1760741) (alef-13)
 
بي نام
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۲:۲۳:۴۲
اون آقايي كه گفته لباس شركت نفتي ها سفيد و اتوكشيدس واقعا حرف خنده داري زده، تفاوت ليسانس شما همينجا معلوم شد كه بدون تحقيق اظهار نظر كرديد، نفت ثروت ملي است نه ارث نفتي ها، به تظر شما اين همه پروژه عمراني با چه بودجه اي انجام ميشود؟؟ (1760744) (alef-10)
 
بیصدا
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۲:۴۰:۲۲
من کارمند اداره ثبت اسنادم که مطمنایکی ازپردرامدترین دستگاههای دولتی است ولی درحال حاضربابیش از13سال سابقه کار ورسمی بودن چندین باراستعفاداده ام داده ام که دلیل ان هم این است که فکرمیکنم درشغلی دیگرمیتوانم درامدبیشتری داشته باشم(البته دلیل استعفایم این است که میخواهم سلامت زندگی کنم چراکه درغیراینصورت میتوانم درامدچندده میلیونی داشته باشم)که بااین وصف واحتمال اینگونه استعفاها اینده کاردردستگاههای دولتی خوشایندنیست نهایتا اینکه من که رفتم ولی اقای تویسرکانی به فکرنگه داشتن انهایی که هستند باشید. (1760771) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۲:۵۰:۰۰
حقوق یک فول پروفسوری که ۴۰ سال پیش دکتری گرفته، یعنی دکتری‌اش را قبل از به دنیا آمدن برخی مدیران گرفته بین ۳ تا ۴ میلیون تومان در ماه است. (1760784) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۰:۵۸:۲۴
خب این دکترایی که مال چهل سال پیش است واقعا چقدر ارزش دارد حالا در هر رشته ای باشد. (1761309) (alef-6)
 
م
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۳:۰۵:۲۸
برید حقوق بیمارستانها را ببینید که باید به بیمارا برسند این بیچارا چون با پزشکا کار میکنند هیچ کس راجع به حقوقشان چیزی نمیگه کارانه یه پرستار یا پرسنل پیراپزشکی 50 تا 100 هزار تومان ولی پزشک 2میلیون تازه جدا از حق عمل و زیر میزیش (1760798) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۳:۱۶:۵۵
می بینم که همه کارمندان سر درد دلشان باز شده ... غصه نخورید همین امروز و فردا یارانه ها رو هم قطع میکنن اونوقت برین حالشو ببرین ... !!!! (1760819) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۳:۲۱:۰۴
الف جان خوبه خودت تو این کاری پس کاری کن .
حتما توقع داری در من معلم جلوی این همه نا عدالتی را بگیرم؟ (1760825) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۳:۲۷:۲۷
بيعدالتي درپرداخت هاي دولت تبديل به يك رويه شده كه اصلاح آن نياز به زمان زيادي دارد بشرطي كه اراده اي براي آن وجودداشته باشد من نميدانم چرا درشركتهاي دولتي اينقدر بينظمي است مگر همه از يك خزانه نيستند
درپايان هم اشاره كنم كه دوستي دارم كه درشركت مس كارميكند ومن در آموزش وپرورش با سابقه كار ومدرك يكسان ولي دريافتي من يك دهم دوستم است واين باعدالت كاملا همخواني دارد!!!!! (1760831) (alef-10)
 
اریا
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۳:۴۰:۰۸
با درود
مدیران تافته جدا بافته جامعه هستند وهیچوقت درد کارگران وکارمندان را درک نمی کنند....
وقتی در جایی که خود من کار میکنم حقوق یک کارگر بین 600تا800است ودرهمان جا مدیرانی که نبودشان برای شرکت سود بیشتری دارد بالای 5میلیون دریافتی دارند چه امیدی برای بهتر شدن اوضاع هست
فقط 3نفر هیت مدیره شرکت جمعا 150میلیون سود سالانه امسا ل دریافت کرده اند...انوقت ما انتظار داریم که انها وضعیت مارا درک کنند ...جالبتر اینکه انها نیز از وضعیت موجود ناراضیند!!! (1760846) (alef-10)
 
رحمت از قزوين
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۲۳:۵۸:۳۴
تشريف بياريد تامين اجتماعي ادم هست ماهي 20 ميليون حقوق ميگيره ادم هست بازنشسته ماهي 130 هزارتو مان اون موقع بگيد تا جامعه عدالت نيست
اقاي توكلي و امثالهم فقط حقوق پايه رو به مردم نشون ميدند اما كسي نيست بپرسه وصولي ماهيانه تون چقدره (1760879) (alef-13)
 
مسلمان ایرانی
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۰:۱۵:۲۶
سلام،نویسنده محترم مستند؛لطفاگزارشی هم ازمصوبات مجلس درسالهای گذشته برای تعیین حقوق ودستمزدها تهیه کنیدتاریشه این نابه سامانی وتبعیض ناحق که بین اقشارمختلف بدون توجه به نوع شغل وتجربه وتحصیلات ،حتی دریک سازمان به وجودآمده را دراعمال سلیقه ،جزء نگری وعدم آگاهی نمایندگان مجلس ازجامعه پیداکنید. (1760898) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۰:۱۶:۰۵
سلام می خواستم برای درک بهتر موضوع حکم کارگزینی یکی از کارکنان سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور رو که به عنوان کارشناس فعالیت می کند در کل به مبلغ 800000 تومان که آن هم بعد از کسر کسورات قانونی از جمله بیمه و .... قابل پرداخت خواهد بود و به معرض نمایش بگذارم که مثل اینکه امکان اینکار تو این سایت نیست.
لازم به ذکر است که نامبرده بعد از دریافت وام از بانک جهت بازپرداخت از درخواست کسر از حقوق نموده که حسابداری اداره کل 2 قسط اول را از حقوق کسر و به حساب بانک واریز نکرده که بدهی و دیر کرد شامل حال کارمند بدبخت گردیده است. پس از درک موضوع ، اعتراض به مدیرکل صورت گرفته که پس از ارجاع امر به ذیحسابی هنوز وعده سرخرمن و رسیدگی پس از یک ماه را داده اند قابل توجه مدیرکل محترم یکی از استانهای شمال غرب کشور
خواهشا از حق الناس هبه نفرموده و به حسابدار معلوم الحال در عوض کارمندان بدبخت رضایت ندهند
که در آخرت در پیشگاه خداوند قهار جوابگو خواهند بود (1760899) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۰:۴۸:۵۱
دربنیادرودکی وابسته به وزارت ارشادحقوق ومزایای مدیران چندبرابرکارشناسان همپایه وحتی باسابقه بیشتراست ودرحالی که حقوق کارکنان به زحمت تامین می شوداماپاداش های چندملیونی مدیران به موقع پرداخت میشود هیچگونه سیستمی برای انتصاب مدیریت رعایت نمیشود به هرکه خوششان بیاید حقوق واضافه کاربالامی دهند (1760924) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۷:۵۰:۳۶
مهندس مکانیک با معدل 16 با 5سال سابقه دریافتی 580 هزار تومان.... (1761073) (alef-6)
 
كارمند
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۷:۵۲:۱۱
حقوق من با همكارم ك شش ماه زود تر استخدام شده ماهي 500 هزار تومان فرق ميكنه !!! كارمند سازمان مالياتي (1761075) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۲-۲۴ ۲۱:۲۴:۳۵
حقوق من با همکارم که تازه من 10روز زودتر استخدام شدم 200هزار برا اون بیشتره-جالبه بود نه؟؟؟!!! (2145886) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۸:۰۶:۰۸
ما اتنظار داریم چه کسی این وضعیت را اصلاح کند مجلس ؟ دولت ؟ متاسفانه خود مجلسی ها و یا دولت از همین حقوق ها زینفع هستند و در صورت اصلاح وضعیت حقوق خودشان زیر تیغ میروند پس امیدی برای اصلاح این حقوقها نیست والسلام (1761084) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۸:۲۳:۴۲
جالب است كه در كشور ژاپن بيشترين حقوق به معلم ها پرداخت مي شود (1761101) (alef-13)
 
ساسان
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۸:۳۵:۰۸
کارمندان صدا و سیما را هم دریابید.کارمند دیپلم تازه استخدام شده 550 هزارتومان حقوقشه! منم با دیپلم و 18 سال سابقه کار 915000 تومان!همکارم با لیسانس و 13 سال سابقه کار یک میلیون و 700 هزارتومان تقریبا 2 برابر من که سابقه ام 5 سال بیشتره و این به دلیل افزایش درصدی یکسان است که هر سال فاصله ی ما بیشتر خواهد شد!آخه با این حقوق میشه زندگی کرد!!! خیر فقط برای زنده ماندن است .البته خدا را شکر کارکنان شرکتی و حق الزحمه و برآوردی و قراردادی و .... که دریافتی بسیار پایین تری دارند!!! (1761114) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۸:۴۴:۴۷
متاسفانه فاصله فاحشی بین حقوق کارکنان دولت وجود دارد و این کار باعث دلسردی کارکنان فاقد پست در ادارات شده است مثلاً در صدا و سیما میزان اضافه برخی معاونان و مدیران از کل حقوق دریافتی کارمندان فاقد پست و مقام بیشتر است و کسی به این کار رسیدگی نمی کند اسم این کار از تبعض و اجحاف وگذشته و باید اسم آن را جنایت گذشت و این در حالی است که معاونین و مدیران در این سازمان کمترین کار را انجام می دهند و اکثراً ول ول می گردند. غیر این ها کارانه، بارانه یارانه ، خانه سازمانی و هزاران .... اول به انها پرداخته می شود اگر آخرش چیزی ماند به کارمندان پرداخته می شود. انشا... در آن دنیا جواب همه اینها را خواهند داد. خدا عزه و جلال به بخشنامه ها و خدمات کشوری توجه نخواهد کرد مثقال خیر و شر را محاسبه خواهد کرد حالا آقایان بذل و بخشش کنند . (1761121) (alef-6)
 
بی نام
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۸:۴۹:۵۱
بیایید حقوق کارکنان شرکت نفت را کم کنید اینها بعد از صد سال سابقه استخراج نفت هنوز نمی تونند بنزین مملکت را تامین کنند مزایاشان را کم کنید حالشان جا بیاد (1761127) (alef-13)
 
معلمی از آذربایجان غربی
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۸:۵۱:۱۹
بنده با 22 سال سابقه خدمت و مدرک دکتری در آموزش و پرورش مبلغ حکم ام 1495000 تومان است که حدود 300 هزار تومان آن سهم کسورات قانونی از جمله صندوق بازنشستگی، مالیات، بیمه و....است. یعنی من عملا 1100000 هزار تومان بیشتر نمی گیرم.هم کلاسی مقطع دکتری ام الان عضو هیئت علمی دانشگاه ولیعصر رفسنجان شده و با کتر از یک سال سابقه خدمت مبلغ حکم اش 3100000 هزار تومان است. حال سوال این است: مگر ما هر دو مدرک تحصیلی دکتری نداریم؟ مگر من 21 سال بیشتر از او سابقه خدمت ندارم؟ او مجرد است ولی من دوتا بچه دارم. چرا او باید بیش از دو برابر من حقوق بگیرد؟
من هفته ای 24 ساعت تدریس می کنم ولی او 14 ساعت. اگر ممکن است عدالت را برای من تعریف کنید که مورد تاکید ائمه معصومین بوده است؟
حال وضعیت ا با دیگر مشاغل دولتی مقایسه کنید. با قضات دادگستری، با اداره مخابرات، با اداره برق، با بانک ها و... (1761129) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۹:۰۴:۰۰
د دانشگاه علمی و کاربردی هم افرادی به عناوان سرباز بکار گرفته شده اند که سه برابر سایر کارمندان حقوق می گیرند تازه هم از نظر سطح مدرک پایین ترند و هم از نظر سابقه (1761138) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۹:۱۰:۵۳
در موسسات تحقیقاتی وزارت جهاد کشاورزی اوضاع بد تر است. از همه بدتر تفاوت حقوق کارکنان غیر هیات علمی با اعضای غیر هیات علمی با همان کار و همان نوع فعالیت.مثلا یک دکترای هیات علمی با چند سال سابقه 4 میلیون حقوق می گیرد و غیر هیات علمی 1 میلیون تومان با همان سابقه. عملا انگیزه ای وجود ندارد و به دلیل همین مسئله علی رغم مسئولیت بیشتر کارها خوابیده است. به ویژه تکنسین ها با حقوق ناچیز خود عملا مجری طرح های پژوهشی هستند(با حقوق های 500 تا 800 هزار تومان) حتی بسیاری از اعضای محترم هیات علمی مکان مزرعه تحقیقاتی خود را نمی دانند و دانشجویان مقالات و گزارشات آن ها راتهیه می کنند.باید برای همیشه فکری برای این معضل در موسسات تحقیقاتی و پژوهشی کنند(نمی دانم در سایر وزارت خانه ها و دانشگاه ها هم اینگونه است یا خیر).دولت و مجلس در این زمینه باید جوابگو باشند. (1761145) (alef-13)
 
دانشجو
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۰۱:۴۹:۴۴
بعضی مقایسات اندکی جای تامل دارد. اگر نوع کار و مدرک یکسان باشد و حقوق ها متفاوت اعتراض جایز است ولی وقتی شما تفاوت میزان تحصیلات و مدرک را در نظر بگیرید قضاوتها منصفانه تر است. فردی که مدرک دکترا گرفته است حداقل 2 سال و نیم به اضافه چهار سال ونیم الی 5 سال وقت صرف کرده تا از کارشناسی به دکترا برسد این همه سختی و تلاش و درس خواندن و گذشتن از بسیاری برنامه های شخصی و فرهنگی و هنری و تنها زمان خود را صرف ادامه تحصیل دادن را حتما مدنظر داشته باشید. بنابراین اگر فردی در بدو ورود خود در یک ارگان مثلا دانشگاه هیات علمی شد آن هم با مدرک دکترا به نظر شما یک دریافتی حدود دو میلیون و نیم مبلغ زیادی است؟!!! شما این حقوق را با ادریافتی فرادی با مدارکی بسیار پایین تر در ارگانهایی چون اداره برق و ... و بخصوص شرکت نفت مقایسه کنید بعد معنای تبعیض را متوجه خواهید شد. اگر هیات علمی این همه درس نخوانده بود و با همان مدرک دیپلم یا فوق دیپلم در ارگانی مثل بیمه و بانک و امثالهم استخدام شده بود هم الان وضع و اوضاعش خیلی به از این بود. با نرخ تورم فعلی و گرانی وضعیت اعضای هیات علمی جوان چندان خوشایند نیست و به قولی بخور و نمیر است و به زور کفاف اجاره بهای منزل و غیره را میدهد. اگر حقوق سایر کارکنان اندک هم باشد دلیلی بر زیاد بودن حقوق هیات علمی نیست. کار سخت و طاقت فرسای تدریس و پزوهش و مطالعه مداوم که حتی روزهای تعطیل نیز افراد را درگیر میکند را فراموش نکنید. (3057790) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۹:۴۵:۵۱
میدونین قسمت بدترش چیه؟؟؟
اینکه سوپر مارکت سر کوچه ما چند برابر هر دوتای این فیش ها درآمد ماهیانه داره.
این یعنی کار برای دولت در کل ارزشی نداره. (1761207) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۸:۳۵:۰۰
خوب گفتي (1763439) (alef-13)
 
متین
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۰۹:۵۲:۵۳
با سلام
در سازمان نقشه برداری علاوه بر پارتی بازی در استخدام کارمندان دوست و آشنا رییس سازمان و معاونین و مشاور نادان رییس سازمان حق و حقوق تصویب شده در قانون نیز به کارمندان پرداخت نمی شود و کارمندان این سازمان بیش از یک سال است که حقوق پایه دریافت می کنند و جالب این جاست که بیشترین ساعت کاری را نیز تا چند ماه پیش داشتند در واقع این کارمندان فراموش شدگان دولت تدبیر و امید ی هستند که برای برکناری رییس بی لیاقت خود ثانیه شماری می کنند. (1761220) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۰:۰۱:۰۷
با عرض ادب

اداره ای که ما شاغل هستیم همین وضعیت را دارد. من و یکی از هم کلاسهایم با هم مدرک گرفتیم با هم استخدام شدیم . بنده امور اداری .ایشان ذیحسابی . اضافه کاری بنده 30 ساعت . اضافه کاری ایشان 100 - 120 ساعت.. حق مدیریت و پاداش ماهیانه و سایر موارد هم به این اقلام اضافه کنید میشود مبلغی معادل حقوق بنده .. چرا ذیحسابی ها و امورمالی دستگاهها باید تافته جدا بافته باشند. تبعیض تا کجا؟؟؟ (1761230) (alef-13)
 
حقیقت گو
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۰:۲۷:۵۴
:: چرا اختلاف زيادي بين حقوق هيات علمي وكاركنان مدرس غير هيات علمي وجود دارد. واين اختلاف حتي تا 50 و60 درصد است؟ آيا اين عادلانه است؟ آيا مسئولين مي فهمند چكار مي كنند؟ آنهم دريك محيط دانشگاهي؟!!! آيا اين عين ظلم وتبعيض نيست؟
:: جناب رئيس جمهور از نظام هماهنگ حقوق دربين تمام سازمانها سخن مي راند و دردانشگاه دريك ساختمان دونفر با سابقه كار يكسان و وظايف يكسان ، فقط به خاطر اينكه يكي عنوان هيات علمي را يدك مي كشد دوبرابر حقوق مي گيرد . وقتي شاكي مي شويم مي گويند قانون است . آيا قانون بر اساس بي عدالتي بي اشكال است؟! (1761269) (alef-13)
 
از کار مندان قراردادی سازمان نقشه برداری کشور
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۱:۱۹:۵۷
اصولا تفاوت در مشاغل و به تبع آن اختلاف در درآمد حاصل از آن شغل، امری عقلانی و اجتناب ناپذیر است.ولی چیزی که ازار دهنده می باشد تبعیض و بی اعدالتی است.که متاسفانه در مواردی از جمله سازمان نقشه برداری دیده می شود.اینکه ارگانی زیر مجموعه سازمان مدیریت باشد ولی حقوق و مزایای آن تفاوت فاحشی با اداره ذیربط داشته باشد. (1761339) (alef-13)
 
كارمند
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۱:۲۲:۲۴
آقا آرش سختي كار معلم و مطالعه ي قبل كلاس و .... را در نظر بگير بعد اظهار بفرما نزديك منل ما يك هنرستان است اگر شما يك روز با اين دانش آموزا سر كني شب خوابت نمي بره عزيزم. (1761344) (alef-13)
 
reza
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۱:۱۷:۳۹
من کشته مرده اون سختی کار معلما شدم به خدا... چه سختی ای. 110 روز در سال سختیش کجا بود؟؟؟!!!!! بعدشم میگی مطالعه قبل کلاس کسی ندونه فک میکونه شما معلما شب قبل رفتن سر کلاس میرید تو اینترنت و شبی دو ساعت فنون تدریس و جدیدترین متد های آموزشی دنیا و ... رو واسه فردا مطالعه و آماده میکنید. مطالعه قبل از کلاس در سال اول تدریس و کمی در سال دوم تدریس درسته ولی از سال سوم تدریس به بعد معلم روش تدریس و مطالب کتاب درسی رو فوت آب شده . من خودم سه سال حق التدریس بودم و اینا رو خوب میدونم. اتفاقا کار و دانش تدریس می کردم. سالی 110 روز سر کار میرفتیم. حیف شد. حاضرم ماهی یک میلیون بیشتر ندن و معلم باشم اداره کلاس هم به عرضه معلم بر میگرده و مدیریت کلاس که معمولا هر معلمی تو دو سال یادمیگیره مگر اینکه ... باشه. آره داداش 110 روز کار در سال این همه عذر وبهانه نداره. ماشاء الله اکثرمعلمان غیر از تدریس یکی دو تا کار جانبی دارن و به قول دوستان معلمی تفریحشونه . کلاس خصوصی هم که دیگه مد شده و درآمدش بیشتر از حقوق ثایته. البته این واسبعضی از دروس مثل دینی و ورزش و هنر و ... صدق نمی کنه ولی بقیه دروس چرا. معلم بچه من همون اول سال تحصیلی برداشته گفته شماها اگهکلاس خصوصی اومدید نمره میگیرید بله داداش. چرا مزایای شغل دوم در 255 روز تعطیلات و تدریس خصوصی و ..یادتون نمیاد. یکشب شیفت شب باشی میفهمی کار معلمی طلای طلا. البته هر چقدر هم واسه شما معلم ها واسه 110 روز کار در سال حقوق بدهند باز شما اعتراض میکنید کاش میشد جای مشاغل واسه یه سال عوض شه اونموقع هه ازسختی کار همدیگه با خبر میشدیم. البته من سه سال معلم بودم و وجدانا راحت ترین کار در ایران معلمیه. (2757129) (alef-10)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۱:۳۳:۳۰
متاسفانه وضعیت بازنشسته ها بدتر ار این هم است چرا که بعد از بازنشستگی در آموزش و پرورش حدود 35% از حقوق آنها نیز کاسته می شود و این امر وضعیت بازنشسته های آموزش و پرورش را بدتر هم می کند و کو گوش شنوا؟ (1761368) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۱:۴۷:۳۵
باسلام همسرمن بافوق لیسانس و20سال سابقه دبیرآموزش وپرورش است حقوق ماهانه اش یک میلیون وصدهزارتومان است ولی آبدارچی شرکت محل کاربنده بامدرک5ابتدائی یک ونیم میلیون حقوق میگیره .حلاشما انتظارداری بچه های ما زیر دست این معلم چی بشن وبه کجابرسند . (1761398) (alef-13)
 
کارمند
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۲:۲۷:۰۳
اختلاف مابین دریافتی کارمندان دولت خیلی زیاد است اگرچه بظاهر سعی بر یکسان سازی دریافتی های مستمر بر اساس قانون خدمات مدیریت کشوری شده است اما بندها و تبصره ها و رفاهی و ... موجب تبغیض شدید بین دریافتی های کارمندان شرکت های دولتی با ادارات دولتی شده است , گرچه مابین همین ادارات دولتی هم تفاوت زیاد و غیرقابل قبول است . پیشنهاد بنده : صدور احکام کارگزینی و پرداخت حقوق از طریق یک مرجع واحد میتواند کارساز باشد . البته بشرطیکه ماده و تبصره خاصی برای شرکت ها و ادارات خاص قایل نشوند. (1761489) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۳:۰۴:۵۴
آقاي قاضي زاده از مطلوب بودن نتيجه اجراي قانون مديريت خدمات كشوري ميگوينددرصورتي كه اين قانون خودسرشارازناعدالتي است ومزايا رافقط دراختيارمديران ودوستان آنهاقرارميدهد ونه ديگركارمنداني كه پارتي وسفارش كننده اي ندارندوبايدبسوزندوبسازندوشايدهم به فكرتضعيف سازمان مربوطه . (1761553) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۳:۴۵:۴۰
نيروی شرکتی ( شرکت توزيع برق زنجان) لیسانس حقوق ماهيانه 550000 تومان (1761646) (alef-13)
 
lمريم
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۳:۵۰:۵۰
با سلام ممنون از مطلب جالبتون حقوق كاركنان سازمان بهزيستي بسيار اسف بار است اين قشر كه با افراد معلول ،رواني ،و...سر وكار دارند و كار بسيار سختي انجام مي دهندبا درامد بسيار اندك به كار ادمه مي دهند و با سابقه هاي طولاني كمتر از يك ميليون دريافت مي كنند قابل توجه مسئواين محترم واقعاً محرم و مظلومتر از همه ادارات (1761664) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۴:۲۸:۲۷
من بمدت 8 سال و اندی از اول تیر ماه سال 58 بطور متناوب و از بدو استخدام با مدرک تحصیلی فوق لیسانس مدیر میانی یکی از شرکتهای تابعه وزاذت صنایع بودم کع از اول اریبهشت ماه سال 78 باز نشست شدهام حقوق من باز نشسته مدیر کل با 31 سال خدمت دولتی حدود یک میلیون و دویست هزار تومان است که بعضی از کار گران هم سن و سال من در آن موسسه هم اکنون بیش از من حقوق باز نشستگی میگیرند.اگر آقای دکتر توکلی بخواهد که آدرس ایمیلم را هم دادهام حاضرم فیش حقوقی خودم را برایشان با ایمیل ارسال نمایم.
آنچه که در مورد مدیران امروزی دراین گزارش آمده باید نور چشمیها باشند بهر مدیری چنین مزایائی داده نمیشود. (1761745) (alef-13)
 
احمدرضا
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۵:۰۸:۱۳
من در طرح شتابگر ملی در پژوهشگاه دانشهای بنیادی کار می کنم. در اینجا یک مدیر هست و بقیه کارشناس یا سرپرست بخش. حقوق یک کارشناس گاهی 5 برابر کارشناس دیگر است. زیرا طرف آشنای مدیر هست. پارتی بازی غوغا می کند. سفرهای خارجی با دلار 3000 تومانی می روند و میلیونها از جیب ملت خرج می کنند. به بهانه سفر علمی پیوسته سفر خارجی می روند. در اینجا کسانی هستند که 2 تا حقوق می گیرند. تازه مسائل دیگر هم وجود دارد که گفتنش در اینجا خوب نیست. (1761814) (alef-6)
 
فرهنگی
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۵:۱۷:۵۸
خجالت می کشم جلوکارمندبانک که هم سن نوه ی من است بروم وحقوق 560000تومانی ام رابگیرم معلم دیپلم بابیست سایقه دانشگاه راهم به علت عدم همکاری مسئولین نیمه رهاکردم .استخدام سال 1355 به خاطرفرزندانم 3سال مرخصی داشتم .وسال 78بازنشسته شدم . (1761843) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۵:۲۵:۴۱
جالبه ! حداقل حقوق تمام ادارات را فهمیدیم که چقدرمی گیرند اگر درکشور ما ناظر وحسابرسی وجودداشت از چین وکره بهتر می شدیم ولی کو گوش شنوا مگر برای کسی اهمییت داره !!!! (1761863) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۶:۰۸:۴۲
داشته باشید از کارمندان و کارگران شهرداری ماهیانه بین 450 هزار تومان تا 600 هزار تومان به خدا در حق این قشر داره ظلم میشه نمایندگان محترم مجلس روز قیامت چه حوابی دارید (1761927) (alef-13)
 
دبیر
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۷:۲۵:۴۰
بنده یک سال است که بازنشسته شده ام ولی سه سال است که سه میلیون تومان از آموزش و پرورش طلب دارم که می گویند در دیون است ارزش پولی این سه میلیون در ان زمان و بی ارزش بودن ان را در حال حاضر چه کسی جوابگوست ضمن انکه خبری از پرداخت ان نیست. حال شما انتظار دارید تعلیم و تربیت در این کشور معجزه کند (1762027) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۸:۰۷:۲۷
در مرکز تحقیقات مخابرات ایران بین کارمندان ساده با مدیران تفاوت خیلی زیاد است در صورتی که اصل کار را کارمندان انجام می دهند ولی حقوقهای اصلی و وامهای خوب و ..... برای مدیران است و متاسفانه انتخاب مدیران چون بر اساس روابط است دریافت حقوقهای کلان برای مدیران فقط باعث نارضایتی می شود و کسی دلش به کار نمی رود (1762087) (alef-13)
 
قباد
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۸:۱۴:۴۵
فریاد ما به جایی نمیرسد این شرکتها و بانکها بسیار کار خوبی میکنند زیاد پول بین خودشان تقسیم میکنند حداقل زن بچه انها ازشان رازی هستند خدایا شکر امیدوارم انقدر ببرند که پولی برای موقع بازنشسته شدنشان باقی نماند چرا که کارکنان بانک وقتی بازنشت میشوند تمام بدهی آنها صفر میشه بدهی باقی نمیماند چه کسی این اجازه را داده بقیه کارکنان دولت چه گناهی کردن این هم اسلام است مثل حکومت داعش اگر شنیدید وقتی مارا پی نخود سیاه میفرستند فلان حزب این کاروکرد و فلان کس چی یعنی تو برو تا من تقسیم کنم شکر خدا برای این تقسیم عادلانه وقتی حکومت خوابه بعضی دنبال نخود سیاه پس چه میشه همینه تقسیم پول حقوق معنا ندارد کجا گفتن حقوق 9 میلیونی یعنی روزی 300000 هزار تومان اگر روزی آن اقای 9 میلیونی سرکار نرفت 300000 هزار از ان باد آورده کم میکنند یانه تورا به خدا زحمت بکش بنویس یا برادر ابر و باد و هه و خورشیدو فلک در کارند تا جناب نانی به کف ارد و ..... پس چرا وام ازدواج سه میلیون تومانی در کار نیست چون امثال اقا هر ماه با خون جوانان این مملکت 3 ازدواج نقدی میتوانه انجام بده بقیه چی هیچ اش ته دیک رسیده یاللاجب ولا مسئولی که این گزارشها را بخواند واگر راست باشند و شب راحت بخوابد به گفته امام ره به آتش قهر الهی گرفتار خواهد شد انشاالله (1762095) (alef-13)
 
اسماعیلی
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۸:۱۷:۱۱
فوق لیسانس جامعه شناسی و کارمند اداره کار هستم.ماهیانه 594000تومان میگیرم.روزانه 220کیلومتر مسیر محل کار تا خونه رو طی میکنم. از این مبلغ 200هزار تومان فقط کرایه ماشین میدم.
من چی بگم. (1762097) (alef-13)
 
قباد
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۱۸:۲۸:۲۰
فریاد از دست کسانی که مالیات از مردم میگیرند بین خودشان تقسیم میکنند کارمند 3 حقوق بگیره حقوق پاداش اضافه کار ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کارمند بانک باش و پول یا علی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خوبه برای ایثارگران طرح جامع دادن نتیجه کارکنان بنیاد شهید و چند اداره دیگر که مثلا جانباز هستند یک حقوق دیگر بگیرند پول یا علی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کی به کیه رو به هر کسی میاری میزنه تیشه به ریشه خدا به داد این مملکت برسه (1762113) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۲۰:۱۵:۵۷
بخدا آبروی اسلام و شیعه علی (ع) رو بردیم با این روش مملکت داری و عدالت گستریمون ... داعیه امت شیعه و حسین حسینمون هم گوش دنیا رو کر کرده ... خداوند مسببان این قصورها و بازی کنندگان با آبروی اسلام و اهلبیت که یکی از دلایل متقن دین گریزی جوانان امروز هستند رو به سزای اعمالشون برسونه که دشمنان واقعی اسلام همین دوستان نادان هستند ... هرچه بگندد نمکش میزنند . وای بروزی که بگندد نمک (1762292) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۲۱:۱۸:۱۱
من کارمند دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم شاغل در بیمارستان فارابی از رشته های پیراپزشکی، همکار من در دانشگاه تهران دقیقا کار من را انجام می دهد ولی دو برابر من حقوق می گیرد .از سال88 در همه سازمانها رتبه خبره و عالی کارکنان اجرا شده است ولی در دانشگاه تهران خبری از ارتقاء رتبه کارکنان نیست و کسی هم جوابگو نیست ؛ تفاوت کارانه را هم به خدا می سپاریم واقعا چه کسی جوابگوی اینهمه ظلم در حق کارمندان دولت است ؟؟؟؟؟؟!!!!!! (1762358) (alef-13)
 
یک ایرانی
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۲۱:۴۴:۱۷
به این میگن عدالت اشتباهی وقتی ریش وقیچی دست نماینده میافته از این بیشتر هم نمیشه توقع داشت شمارو به خدا کدام نماینده با هدف خدمت آمده اینهمه فشار روی مردم با در آمدهای زیر یک میلیون تومان بازهم در مجلس گرانی تصویب میشود بدون افزایش حقوق کدوم نماینده گفت حقوق ما هم در این موفعیت که همه مردم مشکل دارند تا 15برابر مردم پایین بیاد نکنید از خدا بترسید (1762391) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۲۲:۰۲:۰۲
ببین عزیزم
من توی اداره صبح تا شب عکس آقا را لیس می زنم باید هم حقوق 5 میلیونی بگیرم مگر شما زبون برای لیسیدن ندارید باید این کار را انجام بدید تا حقوق خوب بگیرید (1762416) (alef-13)
 
مسلمان ایرانی
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۲۲:۰۷:۴۵
سلام،آیادلیل منتشرنشدن نظرم اینست که به ریشه مشکلات موجود ازجمله تبعیض درپرداخت حقوق درمصوبات مجلس وسلایق نمایندگان اشاره کرده ام؟
لطفاازآقای توکلی بپرسیداگرمقررات یک سازمان دولتی موردتاییدقوه مقننه نباشد،وظیفه نمایندگان مردم چیست؟! (1762423) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۲۳:۰۹:۱۸
انصافا ازنظرحقوق ومزایا مظلومترین قشر معلمین هستند.در سایر ادارات علاوه برحقوق مزایای دیگری هم دارند غیر از معلمین. (1762510) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۲۳:۳۱:۱۹
کارمندان عزیز اگر خبر و همه کامنت هاشو خوندید. بهتره برای رضای خدا هم شده در برابر اون چندر غازی که میگیرید حداقل 10 دقیقه کار مفید بکنید. والا راه دوری نمیره. (1762546) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۲۳:۴۶:۵۱
درشرکت خودرو سازی مشغول به کار هستم.دستمزد کارگراز400هزارتومان تا800سرپرست 800تا1200رئیس1200تا2000ومدیراز 2000000میلیون به بالا میباشد به غیر از مزایا. (1762572) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۵ ۲۳:۵۱:۲۲
ما تو بانك صادرات كار مي كنيم . بعد از خصوصي شدن ساعت كاري ما بيشتر شد و همه رو از حالت استخدام به حالت قراردادي درآوردن . الان به اندازه يك ماه در سال بيشتر از ساير بانكها ارائه خدمات مي دهيم . هيچگونه اضافه كاري به ما پرداخت نمي شود و تمام مزاياي جانبي ما به دست يك يا دو مدير است كه ان هم به شكل سليقه اي پرداخت مي شود. همه مي گن اوضاع بانكيها خوبه ولي من حاضرم شغلم رو با يه كارمند شهرداري يا پتروشيمي يا وزارت نفت يا حتي دارايي عوض كنم. ريسك كار ما خيلي بالاست و بانك در موقع مشكل هيچ حمايتي از كارمندش نمي كنه. حقوق مديران با كاركنان پشت باجه قابل قياس نيست. (1762582) (alef-13)
 
جمال
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۰۸:۰۳:۱۷
الف جان!!!! تو که نباید گزینشی نظراتو تایید کنی. چرا حرف حق را تایید نمی کنی؟ چرا باید تایید نکنی من معلم با مدرک دکتری و 22 سال سابقه خدمت از همکلاس مقطع دکتریم که امسال استخدام شده در دانشگاه رفسنجان، کمتر حقوق گیرم؟ چرا تایید نمی کنی من حکم ام 1490000 تومانه و ایشون 3100000؟ باید هم بیشتر بگیره آخه ایشون یکسال سابقه خدمت داره و من 22 سال.گناه من چه بوده آموزش و پرورش استخدام شدم؟ (1762799) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۰۸:۳۰:۵۵
من کارمند اداره کل نوسازی مدارس هستم وابسته به وزارت آموزش وپرورش با 10 سال سابقه مدرک لیسانس 800 تومان دریافتی دارم همتراز من دراستانداری 300 تومان بیشترمی گیرد دردادگستری همینطور این قانون خدمات کشوری فقط ادارات کوچک دولتی روشامل شد ازاول که خیلی جاها استثنا شدند بعدا قوه قضاییه 50درصد بیشتر گذاشت روی حقوقا الان وزارت کشور بایک بخش نامه داخلی 20 درصد روی حقوقا گذاشته چه نظام هماهنگی همش کشکه (1762821) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۰۸:۳۶:۳۱
سلام : بنده قرارداد مشخص هستم . در اداره ای دولتی زیر نظر وزارت کار 654هزار تومان حقوق میگیرم بدون اضافه کار والله هیچ چیز دیگری هم نمیگیرم فقط همین حقوق ... (1762826) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۰ ۰۰:۵۵:۳۹
درسته (2649817) (alef-3)
 
حسيني
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۰۸:۵۸:۵۹
آقافكري به حال حقوق كاركنان سازمان امور مالياتي بكنيد به خدا خيلي كمه، توش خودمونو ميسوزونه بيرون ديگران رو (1762839) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۰:۲۸:۴۶
کمترین حقوق رو گمرک میده با این همه درامد کارمند با15سال سابقه 800تومان میگیره بالیسانس (1762948) (alef-13)
 
فباد
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۲:۱۴:۵۰
هرچه مینویسیم شما در سایت پخش نمیکنید اگر من معلم بودم هرچه حقوق میگرفتم یعنی میدادند میگفتم کافیه ولی چرا نظام جمهوری اسلامی توجه ندارد در یک خانواده مثلا چهار یا 5 نفره 2 نفر حقوق بگیر هست در خانواده دیگر 6 یا 7 نفر یک حقوق بگیر هر دو هم مثل هم باید یارانه بگیرند و .......... (1763051) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۲:۵۷:۲۰
من مهندس با 10 سال سابقه در عسلویه رسمی هستم و دارم 3 میلیون میگیرم.خیلی از دوستام توی مخابرات و وزارت نیرو وایران خودرو سایپا بیش از من درمیارند چرا؟من که دو هفته از خانواده م دورم و فقط یک هفته پیششونم باید خیلی کمتر از اونی که تو تهران نشسته بگیرم؟ (1763114) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۳:۱۸:۰۰
با سلام
به این میگن عدالت اجتماعی.البته آخرش!
باور کنید که اگر فقط سایه ای از حکومت عدل علی ! بر سر مملکت سایه می انداخت وضع مردم خیلی بهتر از این بود. (1763144) (alef-13)
 
آرمان
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۴:۲۲:۲۸
پس بچه های نی روی انتظامی چی ؟ من بابام تو نیرو انتظامی کار میکنه با 19 سال سابقه و همیشه هم آماده باش و بد ترین نوع رفتار های بالا دست ها تو اداره و خوش ترین لحظات کنارمون نیست میگیره 1100000 تومان از اضافه کار و پاداش و کارانه و ... هم خبری نیست (1763216) (alef-13)
 
saeid
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۵:۵۱:۲۷
با با همین حقوق 743 هزار تومنی رو هم الان سه ماه یک بار به کارگران و کارمندان شرکت صدرا البته شرکت صدرای بوشهر نه دفتر مرکزی تهران میدن. من هنوز حقوق شهریور رو نگرفتم!! به نظر شما باید از کجا بیارم و خرج زندگی کنم؟؟ بعد هی بگید امار تصادفات رفته بالا، امار طلاق رفته بالا، امار ... رفته بالا به فکر مردم نیستید آقایون نیستید به خدا نیستید. اون مدیر فقط به فکر جیب خودشه (1763310) (alef-13)
 
کارمند
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۶:۱۱:۴۴
قانون خدمات کشوری قرار بود عادلانه اجرا گردد و لیکن اشکلاتش دهها برابر نظام هماهنگ بود !
و هنوز ماده و تبصره هایی که به نفع کارکنان بوده است هرگز اجرا نشده است (1763324) (alef-13)
 
یک کارمند
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۶:۵۶:۲۴
جالب اینجاست که قبل از اینکه حقوق و مزایای ما کارگران را پداخت کنند با اشل حقوقی وزارت دارایی 20درصد از حقوق را برمیدارند ولی یک طلافروش که با استفاده از سوراخهای همان قانون دارایی وقتی 20 میلیون تومان طلا می فروشد 5درصد ارزش افزوده روی آن کشدیه و در جیب مبارکش می گذارد و ریالی به دارایی پرداخت نمی کند ف مالیات پرداخت نمی کند ( چون در آخر سال با اهداء یک سکه بهار آزادی ناقابل به مامور دارایی گزارش ورشکستپی دریافت می کند ) وجالبتر اینکه یارانه کارگر فلک زده که حساب و کتابش نزد دارایی و تامین اجتماعی و بازرسی و.... برملاست قطع می شود ولی یارانه دلال ئ طلافروش و بنگاه دارو بنگاه مسکن و کارچاقکن و..... چون حساب و کتابش برملانیست قطع نمی شود !!!!!!!!!!!!!!!!!! (1763364) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۸-۱۶ ۱۹:۳۲:۴۸
از نمایندگان مجلس انتظار داریم که در رابطه اجرای صحیح نظام هماهنگ پرداخت حقوق کمیته تحقیق و تفحص تشکیل دهند تا شاهد این همه اجحاف و تبعیض نباشیم.
بخدا کارمندان دانشگاه مظلومند , مظلوم... (1763490) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۷ ۱۳:۳۹:۰۵
دریک سیستم فاسد تا ابد هم که بحث کنید راه به جایی نمی بر ید ای خلق راه گم کرده (1764060) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۷ ۱۳:۴۸:۴۷
دوستان عزیز نژاد پرستی به سیاه وسفید بودن نیست به این تفاوت ها و هزاران مورد دیگر که به بهانه تقوا و تعهد بیشتر نسبت به افراد معمو لی روآ می‌دارند گفته می شود (1764074) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۸-۱۸ ۰۰:۳۶:۵۵
به نظر من همه شما از پرسنل نیروی انتظامی بیشتر حقوق می گیرید بندگان خدا تعطیلات که همه شما در حال تفریح هستید آنها سرکارن بالای ماهی 150 ساعت اضافه کاری دارند ولی فوقش 30 ساعت دریافت می کنن عید و تابستان که همه مردم تعطیلن آنها سرکارن ..... بیشتر پرسنلش در حدود زیر 800 هزار حقوق دارن و از ترس آبرویشان کارشان را ول نمی کنن چون به محض اینکه از این کار بیرون بروند هزارتا حرف و حدیث برایشات درست می کنند که چرا رفته اند ... پس قدر کار و حقوقتان را بدانید که کمتر از شما هم هستند کسانی که حقوق کمتر و کار بیشتری می کنند (1765017) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۸-۱۸ ۰۸:۳۵:۵۸
بين وكلاي دادگستري نيز با ساير فارغ التحصيلان رشته حقوق شاغل در اداره جات و يا قضات شريف اختلاف فاحش درآمد است و اين نقيضه موجب رانتخواري زياد اعضاءكانون وكلا شده است اميد است مانند پزشكان كه بعد از فارغ التحصيلي به طبابت مي پردازند بحث كارآموزي وكالت با هزينه شخصي داوطلبان نهادينه شود تا از بي كاري فارغ التحصيلان رشته حقوق كاسته شده و انحصار كانون وكلا از بين برود (1765193) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۸-۱۸ ۰۸:۵۴:۱۳
لطفاً تحقيق كنيد حقوقي كمتر از حقوق محيط بانان متناسب با نوع كار تو كشور داريم يا نه ؟؟؟ (1765221) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۸ ۰۹:۳۵:۳۶
دربه درت تر از کارمندای شهرداری اونهم شهرداریهای شهرهای کوچیک خارج از محدوده شهرهای بزرگ نداریم.لطفا تحقیق کنید. ما کارمندای شهرداریها به دلیل اتهامهایی که بهمون میزنند همیشه زیر فشار هستیم . همه فکر میکنند کارمند شهرداری حقوقش اینقدر زیاد هست که نمیدونه باهاش چکار بکنه. یا اینکه به دلیل رشوه گیری بعضی از کارمندان بقیه هم متهم هستند.
خلاصه نمیدونید چه اوضاعیه این شهرداریها.
وقتی حقوق شهردار یک شهر یک میلیونه و با اضافه کاری میشه مثلا 1700000تومن دیگه از حقوق کارمندش چی میشه گفت (1765277) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۸ ۱۰:۴۱:۲۶
خداوند لعنت کند برنظام هماهنگی حقوق وکسی پایه گذار آن بود کاری کرده که تفاوت حقوق میان کارکنان شاید 50000000ریال باشد یکی بامدرک لیسانس 700000تومان دریافتی دارد دیگری باهمان مدرک یاپایینتر بیش از5000000تومان دریافتی دارد (واقعاعدالته ! بیچاره عدالت چه میکنی) (1765359) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۸ ۱۳:۲۴:۲۳
من در یک شرکت دولتی با 20 سال سابقه و کارشناس که حقوقم 1100000 تومان هست و نفرات زیادی داریم که با یک یا 2 سال سابقه به مقام ریاست و مدیریت میرسند و حقوق 2 میلییون با وام خودرو 30 میلیون و انواع پاداش ها - البته ناگفته نماند قریب به 70 درصد افراد شفارشی از طریق نماینده های همان مجلسی هستند که باید این مشکلات را حل کنند(مثلا) و 30 در صد هم مربوط به سفارشی دولتمردان ، مدیران عامل بانکها و یا از انسوبین عالی رتبه دیگر - به جرات قسم میخورم که بعد از 20 سال سابقه ندیدم کسی را براساس کار و مهارت ارتقا بدهند فقط گاهی به تعدادی محدود از سابقه بالاها بخاطر جو روانی و یا ترحم ارتقای متوسطی میدهند. (1765740) (alef-6)
 
معلم
۱۳۹۲-۰۸-۱۸ ۱۵:۰۰:۵۵
خدا رىشه ى ظلم و بي عدالتى را بسوزاند (1765920) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۸-۱۸ ۱۸:۵۹:۵۸
من کارمند دادگستری هستم. همون تبعیضی که در بیمارستانها بین پزشک و پرستار و کارمندان هست و همون تبعیضی که در دانشگاهها بین اساتید دانشگاه و کارمندان هست، متاسفانه متاسفانه چندین درجه بیشتر بین قضات و کارمندان دادگستری هست. نمیدونم خدای نکرده تا حالا گذرتون به دادگستری افتاده یا نه؟ اگه افتاده حتما فشار کار و حجم ارباب رجوع دیدین! همه مردم فکر میکنن حقوق کارمندان دادگستری بالاست. البته تقصیری ندارن چون فکر میکنن ما هم به اندازه قضات حقوق میگیرم. در حالیکه حقوق کارمندان دادگستری به مراتب از حقوق کارمندان ادارات دیگه کمتر هم هست.
اگه بخوای سالم باشی و سالم کار بکنی باید از داگستری بری بیرون و اگه تحصیلات حقوقی داشته باشی بهترین شغل وکالته. برای اینکه مسدولین دستگاه قضایی همشون قاضی هستن و همشون حقوقشون بالای 10 میلیون. خب یه همچین کسی کی میدونه درد یه کارمند چیه؟؟ اصلا به مخیله ش خطور میکنه که کارمندی که خونه نداره و مستاجره با زن و بچه و با حقوق زیر یه میلیون چه غلطی داره میکنه؟؟
خدا بخواد سال دیگه از این دستگاه عدالت!!!!! میام بیرون. کارمند رسمی با 15 سال سابقه!! (1766324) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۲-۲۵ ۲۳:۳۸:۰۹
سلام فکر کنم کارمند دادگستری نیستی چرا که حقوق حقوق قضات بالای دو میلیون تومان است نه ده میلیون تومان یا اگر هستی خیلی بی معرفت و دروغ گو هستی (2029031) (alef-13)
 
ایران
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۱۲:۰۶:۵۷
فکر کنم توام اصلا تو باغ نیستی
حقوق قضات خیلی بشتر از این چیزیه که شما گفتی(دو میلیون). مشکل همه هم اینه که فکر میکنن قضات و کارمندای اداری یکی حقوق میگیرن. که اینجور نیست.
فشار کاری بسیار بالاست. من همزمان 4 تا پست دارم و عصر ها هم بدون اضافه کاری مجبورمیشم کار کنم، وقتی نرسیدم کار کنم جای دو نفر رییسم واسم تخلف رد کرد بالا و هیچی قبول نمیشه هیچ دفاعی ، کمبود نیرو زیاده کار تنوع زیادی داره و برای اشتباهات صرف نظر از تخلف اداری و انضباطی جرم در نظر گرفته شده. من عصر که از کار میام اینقدر خسته ام که نیم ساعت نمیتونم وایسم. کمی انصاف داشته باشین. تو شعبه ما قتل انجام شده. بهش حمله شده، گاز اشک آور زده شده و همیشه ما هم نصیب بردیم. همیشه طعم فحشو نا سزا خوردیم و فقط سرمونو پاییین انداختیم. چون ارباب رجوع هامون بیشتر یا ظالم و دقلن یا مظلوم و ناراحت و راحت نیستن. وقتی دلایل و ظواهر ادعاشونو نمیتونن ارائه بدن و حکم به نفعشون نیست مارو هم بی نصیب نمیذارن از تهمت و...
دیسیپلین اداری بحدی بالاست که نمیتونین تصور کنین بحدی که واسه سلام کردن مقررات داره، اور نمیکنین، اگر تو سالن به ارباب رجوع سلام کنین میرین به کمیته انضباطی ...
عید تا چهارم تعطیلیم. تعطیلات تابستون نداریم. تو هفته شش روز کار میکنیم.
حسابشو بکنینن یه ادم چقدر تو طول سال خودش کار اداری داره! واسه کار اداری خودمون باید مرخصی بگیریم ینی روز تعطیلی نداریم مثلا پنج شنبه که بریم بانک. هفت روز مرخصی نوشتم واسه امتحانات ارشدم قبول نکرد رییسم.
ا
لطفا همه اینهارو باهم ببنین
اینم بگم حق شغل پستهای دادگستری(منشی، متصدی، بایگان، مامور اجرا و...) پایینه بخدا، یعنی با دو برابر شدن حق شغلمون تازه به پستهای عادی میرسیم.

شما بیشتر خودتونو تو همون شرایط کاری میبینین و قضاوت میکنین (2763693) (alef-13)
 
منصف
۱۳۹۲-۰۸-۱۹ ۱۵:۳۰:۳۴
مدیران دولتی تعداد محدودی هستند که مدام ازاین شرکت به شرکت دیگری نقل مکان می کنند

گویا در مملکت به این بزرگی قطع ارجال است بعضا" مشاهده م شود یک نفر در یک سال در سه شرکت پست گرفته است ایا از این رابطه نمی توان علت حقوق های چند میلیونی را فهمید علت مشخص است وقتی یک جوان بدون سابقه را مدیر واحدی می کنند که دارای نیروهای متخصص با دهها سال سابقه می باشد باید توجه کنیم که هر کسی که مقامی می یابد باید فامیل خود را نیز در یابد و گرنه فامیل اویزان او می شوند (1768401) (alef-13)
 
کارمند
۱۳۹۲-۰۸-۲۰ ۰۹:۱۴:۱۶
لطفا یک سری به دانشگاههای علوم پزشکی بزنید ببینیدفیش حقوق کارمندان بیچاره چه خبره من با22 سال سابقه کاروبامدرک فوق لیسانس دریافتی 900000تومان دارم قابل توجه معلمین عزیز (1769879) (alef-13)
 
كارمند جهاددانشگاهي
۱۳۹۲-۰۸-۲۸ ۱۲:۵۲:۲۸
تمام دوستاني كه در مورد حقوقشان اظهار نظر كردند واقعيت را نگفتند چون علاوه بر حقوق ، اضافه كار تشويقي (معمولا 80 تا 120 ساعت) ، بهره وري ، كارانه ، حق مسكن ، فوق العاده ويژه و انواع و اقسام فوق العاده هاي ديگر را دريافت ميكنند كه حقوقشان خيلي بالاتر از اين مبالغي است كه ذكر شده است من كارمند جهاد دانشگاهي هستم جايي كه كارمندانش فقط و فقط حقوق ميگيرند اگر اضافه كار بايستند به ايشان اضافه كار داده ميشود و ديگر هيچ . يعني هيچكدام از مبالغي كه كارمندان ادارات ديگر بابت فوق العاده ها ميگيرند به ما نميدهند در عوض هيات علمي داريم كه وزارت علوم قبولش ندارد ولي اداره حقوق عضو هيات علمي را به ايشان پرداخت ميكند ميبينيد چقدر انصاف دارند حقوق افراد عادي اينجا بين 600 هزار تا 1000000 ميباشد (1783101) (alef-13)
 
کارمند بهداشت
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۰:۰۳:۲۶
سلام به هم وطنان عزیز
باید بات حقوق وقتی قابل مقایسه است که هر دو نفر از نظر مدرک تحصیلی , سابقه کار و چندین آیتم دیگه مثل هم باشند . در پاسخ به کارمند جهاد دانشگاهی باید بگویم کارمندان شبکه بهداشت با درمان مق هم در صورت ماندن و یا چند پسته بدون اضافه کار میگیرن. کلا جاهایی که خدمات رایگان به مردم میدن مثل بهداشت , جهاد و بهزیستی و آموزش پرورش حقوقشان کم است.
ضمنا پرداخت سبد غذایی ؛کارانه ، وام و سایر مزایا از سازمانی به سازمان دیگر و حتی در یک سازمان از اداره ای در یک شهرستان تا شهرستان دیگر متفاوت است.
این یعنی عدالت..........
حقوق من در یک شهر محروم که تنها یک خیابان دارد و پزشک متخصص هم ندارد با حقوق در کلان شهر نهایتا 100 تومن اختلاف داره.......... (1803381) (alef-13)
 
خسته
۱۳۹۲-۰۹-۰۶ ۱۰:۰۷:۴۵
باید بگم من هم با کارمند بهداشت موافقم ما به پای وزرات بهداشت و درمان سوختیم حقوق پزشک بالاست دیگه کسی به داد من بهداشت نمی رسه صدامون هم کسی نمیوشنوه البته خودمون هم جرات نداریم آخه ما مثل معلما یک دست نیستیم هی بنالیم . به قول همکارا ما از سرباز گمنان بودن خسته ایم. حتی مردم هم نمیدون مراقبت کودک واکسیانسون و خیلی چیزهای دیگه با ماست اما......
حکم یک کارمند بهداشت فوق دیپلم با 4 سال سابقه در منطقه محروم 900 تومن دریافتی 800 . (1803395) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۴-۲۲ ۱۶:۱۶:۴۸
متشکرم من هم مثل شما (2252630) (alef-10)
 
مريم
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۰۸:۴۴:۵۳
من هم چند كارمند بانك مي شناسم كه در مدت كوتاهي پولدار شده اند البته يكي از آنها معاون و ديگيري اييس شعبه است . وقتي از خانمهايشان سوال مي كنم از كجا مي آوريد : يكي از خانمها مي گويد بانك كارمندش را مي خرد تا مثل برده برايش كاركند ( مثل اينكه بقيه براي سازمانشان مثل برده كار نمي كنند) و براي اين كار به آنها انواع وامهاي دراز مدت يدون بهره و بااقساط مبلغ پايين ميدهد. مثلا 200 ميليون 25 ساله براي مسكن و 80 ميليون 20 ساله براي خودرو و.....
علاوه بر اين بهترين نوع بيمه را دارند و از مزاياي تسهيلات سفر و هزينه تحصيل فرزند و.... نيز برخوردارند. (1811155) (alef-13)
 
کارگرشرکتی مخابرات
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۰۹:۳۹:۳۹
اینجا مخابرات است اینجاازنحوه استخدام تا دادن دستمزدکارکنان تبعیض است باآزمون فرمایشی و نمایشی کارکنان بامهارت معلوم الحال جذب میکنداینجا به همه چیز باید شک کرد انسانیت و... تعریفشان فقط درنوشته هاست .
کارگری باکارفنی 600000تومان میگیردکه همترازش که باباندبازی ودروغ جذب شده 3برابریعنی 1800000راستی پول گازهم دارد؟!
کارگر شرکتی علاوه براین که حق استفاده ازبیمه تکمیلی واستفاده ازامکانات رفاهی که مخصوص کارمندان سلطنتی وشاهزادگانش (فرزندان مخابراتی)است راندارد.چیزدیگری جزحداقل حقوق موجودرادریافت نمیکند.
شرکتی فقط باید فقط کار کند وبا حداقل بسازد. هرکس آمدفقط ارازهمدردی میکنددریغ ازعملی. (1811241) (alef-13)
 
سهراب
۱۳۹۲-۰۹-۲۵ ۰۹:۰۴:۵۲
ما فرهنگیان هرگاه در جمعی قرار گرفته وفیش حقوقی را نشان میدهیم به ما میگویند با این حقوق چطور زنده مانده اید .معلمان که باید شیکترین افراد جامعه باشند حتی توانایی خرید یکدست کت و شلوار ندارند حتی اگر کفششان آسیب ببیند کفش دومی برای پوشیدن ندارد. یعنی شما از وضع ما خبر ندارید یا خودتان را بخواب زده اید . (1845469) (alef-10)
 
كارمند پست
۱۳۹۴-۰۱-۲۵ ۱۰:۴۸:۰۳
بابا معلم ها ا ز شركت پست بيشتر مي گيريد حالا كه شما نمي شه زندگي كنيد ما چي مي كشيم و فقط 4 روز سال تعطيل هستيم تازه كارمون هم از همه شلوغ تره (2821208) (alef-10)
 
انتقال خون
۱۳۹۲-۱۰-۲۰ ۲۲:۳۶:۳۶
بخدا بدبختر از انتقال خون هیچ کجا نیست همه بین 600 تا 1 میلیون حقوق می گیرند حساب کن مدیر ما یک و چهارصد میگیره . (1899653) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۲۸ ۰۹:۳۴:۱۷
من مهندس شركت نفت هستم با 7 سال سابقه كار. والله هاگه من 5000000 بگيرم. به بدبختي به سر ماه مي رسونم و خونه هم ندارم و در يك آپارتمان 50 متري اجاره نشين هستم. محض اطلاع دوستاني كه فقط با موارد خاص كل سيستم نفت را زير سوؤال مي برند. اين موارد خاص در آموزش پرورش هم پيدا مي شود. (1978333) (alef-13)
 
mohsen
۱۳۹۲-۱۲-۰۸ ۱۵:۳۳:۲۳
عزیزان معلم و پرستار و کارمند و شرکتی و اداری و شیفتی و ... وجدانا اگه به شما بگن از فردا به عنوان مامور نیروی انتظامی توی کلانتری یا آگاهی یا راهنمایی یا یگان وی‍ژه یا مرزبانی یا سایر قسمت های ناجا مشغول به کار شو با حقوق چهار میلیون تومن در ماه میرین؟ نه وجدانا میرین؟
در حالیکه میانگین حقوق پرسنل ناجا کمتر از یک میلیون تومنه.
آیا حاضرید در سازمانی خدمت کنید که سالانه بیشتر از صد تا کشته و هزاران مجروح میده؟
آیا حاضرید در تمام روزهای سال سر کار باشید؟
آیا حاضرید سلاح حمل کنید و در صورت تیر اندازی گرفتار هزار جور مشکل بشین؟
آیا حاضرید در انواع شرایط جوی ساعت ها زیر آفتاب یا توی سرما سرپا بایستید؟
آیا حاضرید توی محیط های خشک و محدود نظامی خدمت کنید و حق تعتراض نداشته باشید؟ (1997976) (alef-1)
 
mohsen
۱۳۹۲-۱۲-۰۸ ۱۶:۳۴:۳۲
عزیزان معلم و پرستار و کارمند و شرکتی و اداری و شیفتی و ... وجدانا اگه به شما بگن از فردا به عنوان مامور نیروی انتظامی توی کلانتری یا آگاهی یا راهنمایی یا یگان وی‍ژه یا مرزبانی یا سایر قسمت های ناجا مشغول به کار شو با حقوق چهار میلیون تومن در ماه میرین؟ نه وجدانا میرین؟
آیا حاضرید در سازمانی خدمت کنید که سالانه بیشتر از صد کشته و هزاران مجروح میده؟
آیا حاضرید در تمام روزهای سال سر کار باشید؟
آیا حاضرید سلاح حمل کنید و در صورت تیر اندازی گرفتار هزار جور مشکل بشین؟
آیا حاضرید در انواع شرایط جوی ساعت ها زیر آفتاب یا توی سرما سرپا بایستید؟
آیا حاضرید توی محیط های خشک و محدود نظامی خدمت کنید و حق اعتراض نداشته باشید؟
آیا حاضرید در سازمانی خدمت کنید که هر لحظه ممکنه حکم انتقال شما به یکی از استانهای مرزی برای چند سال بیاد؟
کنار اینها مسائلی مثل انتظارات بی شمار و عجیب فرماندهان و مردم یا فحش خوردن و مورد تهمت قرار گرفتن یا نبود منزل سازمانی و خیلی مزایایی که در سایر نیروهای مسلح هست و تحت فشار بودن خانواده از لحاظ معیشتی و روانی و...
شغل پلیس با خصوصیات ذکر شده (و ده ها مورد ذکر نشده) جزء مشاغل سخت و زیان آور نیست!
واینها همه درحالیه که میانگین حقوق پرسنل ناجا کمتر از یک میلیون تومن در ماهه!!! (1998048) (alef-1)
 
مقایسه مالیاتی و بانکی
۱۳۹۲-۱۲-۰۸ ۱۷:۳۷:۱۷
کسی نیست به من بگه بین منه کارمند مالیاتی با اون کارمند بانکی چرااینقد باید تفاوت باشه هر دوی ما ارشد حسابداری داریم ولی اون کجا و من کجا،من قبل از استخدام این تفاوتو می دونستم اما هر کاری کردم استخدام بانک بشم نشد که نشد!!
متاسفم برای خودم (1998110) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۲-۱۴ ۱۲:۴۹:۵۸
حقوق من ورعیسم پنج میلیون تومان سلام بر عدالت (2007606) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۲-۲۴ ۱۱:۵۲:۰۲
سلم
من فکر میکنم بدبختریت وبیچاره ترین قشر جامعه معلمان هستند هم شرمنده در اجتماع هم شرمنده در خانواده بااین تبعیض فاحش حقوق (2025531) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۲۳:۱۲:۴۳
برادر منم فرهنگی هستم ولی بدبخت و بیچاره نیستم!! درسته که حقوقم کمه ولی هیچ وقت خودم رو پیش دیگران و دانش آموز و ... نمیشکنم، چون برای کارم احترام قائل هستم. بدبخت اونهایی هستن که به معلم ظلم میکنند چون دارن تیشه به ریشه خودشون و علم و فرهنگ مملکت میزنن..... ما روسفیدیم. (2686426) (alef-10)
 
reza
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۲۰:۲۲:۲۵
معلم واسه 110 روز سر کار رفتن (بهتر بگم تفریح کردن) اون حقوق رو که با بسیاری از شغل های ذکر شده در بالا برابری میکنه دریافت میکنه. داداش به جز چند شغل تاپ مثل شرکت نفت ، دادگستری، استانداری ، وزارتی ها ، مخابراتی ها و چند شغل دیگه بقیه مشاغل متوسط حقوق 1400000می باشد. حالا بگو جنابعالی با 110 روز کار در سال از میانگین کشوری (1400000) چقدر کمتر میگیری؟؟!! فرضا 1200000 تومان معلم میگیره. به نظرت 110 روز کار با 265 روز کار نباید 200 تومان فرق داشته باشه؟؟؟!!! نه وجدانا؟؟ اگه شما معلمان عزیز هم 265 روز در سال سر کلاس میرفتید که مخ ملت رو میخوردید به خدا. وجدان هم خوب چیزیه. قدر شغل مفت و حقوق مفت رو بدونید. (2758454) (alef-10)
 
بانکی
۱۳۹۳-۰۱-۰۳ ۱۶:۵۴:۲۰
با سلام
اونایی که گفتن کارمندای بانک حقوقشون زیاده شده تا حالا تو محل کارشون یکی چک جعلی بیاره و به خاطر شلوغی و خیلی چیزا نفهمه که جعلی بعد هرچی داره به خاطر چکی که پرداخت کرده بفروشه یا خبر ندارین از کار بانک و مزایاش یا ... (2035906) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۲۴ ۲۱:۴۴:۴۰
احسسنت بانکی جان منم بانکیم تورو درک میکنم ولی بزا اینا خوش باشن بگن بانکیا فلانن (2145935) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۵ ۱۰:۴۳:۰۳
همه كارمندان بانك كه باجه دار نيستند كارشناس بانك كه ديگه اين بهانه شما را ندار او چرا 10 ت 20 برابر كارشناس ادارات ديگه حقوق مي گيره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! (2821183) (alef-10)
 
ممل
۱۳۹۳-۰۲-۲۵ ۰۱:۲۲:۵۱
با سلام
دوستای عزیز
متاسفانه این اختلاف میان حقوق و مزایا در همه مشاغل هست همونطور که گفتین
حتی اون دکتراشم هست کسیکه یک میلیون میگیره و کسیکه ...
اما خدایی این وسط مسطا یه قشر هست که خیلی بدبخت و ضعیفه
من اصلا فرقی بین نیروهای مسلح نمیزارم برخلاف دوستان بالا
بنظر من درآمد ماهیانه کارکنان نیروهای مسلح خیلی پایینه تا حدی که حتی روشون نمیشه مبلغ حقوقشون رو توی جمع و یا یه گفتگوی دو نفره اعلام کنن (2146305) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۲-۲۵ ۱۸:۴۲:۰۴
عدالت یک واژه ای است برای کسانی که می خواهند چند صباحی بر دیگران سلطه داشته باشند. انچه در واقعیت وجود دارد تبعیض است و رنجهایش بخصوص برای کارکنان دستگاه های مختلف دولتی و این پارادکس ازدولت خاتمی شروع شد ودردولت احمدی نژاد به اوج رسید ودر دولت روحانی هم با تفاوت نرخهای افزایش کارکنان دادگستری وبقیه تداوم دارد (2147190) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۳-۰۲ ۰۸:۰۶:۲۷
سلام دوستان
از همه شغلها نظر دیدم ولی از نظامی ها کمتر دیدم
اگه یک بررسی کوتاه در فیش این ارتشی های بیچاره با اون سختی کاری که دارند بکنید به اوج مظلومیت این عزیزان پی میبرید.
دیروز و پریروز جایی بودم که میگفتند اکثرا چون حقوقا را دیر داده بودند شب قبلش در محل کارشون مونده بودند و حتی کرایه ماشین م نداشتند که خونه هاشون برند چون
حقوقاشون زیر پونصد تومنه و اکثرا مستاجر در اطراف کرج(سرآسیاب و مارلیک و ...).
جالبیش اینه که ما گروهی در جایی که مشغول به کار هستیم کارمند دیپلمش که هیچ کاری را هم بلد نیست بکنه ماهانه سه میلیون و سیصد چهارصد تومان حقوق میگیره دقیقا بیشتر یا برابر با سرتیپ ارتش و من با فوق لیسانس یک میلیون و صد که پس از کسر بازنشستگی و بیمه و اقساطم برام سیصد تومان میمونه. و تا میخوای حرفی بزنی طبق معمول صورت مساله را پاک میکنند به جای حل کردن مشکل(آن هم در جایی که خودش مظهر عدالته و باید عدالت را در جامعه بگستراند.) و جالبتر اینکه حقوق بانوان مجموعه با مدرک دیپلم دو برابر ماست و جالبترینش اینکه حقوق کارمند آبدارچی مجموعه سیصد هزار تومن از ما با شغلهای سخت و حساسی که داریم بیشتر میگیره. مثلا ما مردان دفاعیم و حقوق ما باید بیشتر از همه نهادها باشه به علت سختی و حساسیت و خطراتی ک در کارمون داریم. ولی مردم عزیزمونو دوست داریم و برای دفاع از ازشون جونمونو میدیم و امیدواریم که مسولینمون در جریان این بی عدالتیها قرار بگیرند. (2161509) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۱۰ ۱۹:۲۸:۳۶
همه ما تمام این بدبختی و بیچارگی رو می دانیم ولی چرا باز اهم اتقاقی نمی افتد کسی اعتراض نمی کند. واقعا چرا؟ در همه جا تبعیض به چشم می خورد ولی واقعا چه باید کرد؟ مگر مهمترین خط قرمز حکومت اسلامی عدالت اجتماعی نیست؟ مگر مهمترین عامل برخاستن مردم بر علیه رژیم شاهنشاهی مساله عدم عدالت اجتماعی نبود؟ پس چرا این خط قرمز به این راحتی نادیده گرفته شده و صدها هزار چه عرض کنم میلیونها کیلومتر از آن فاصله گرفته اینم. (2232738) (alef-10)
 
معلم بازنشسته
۱۳۹۳-۰۴-۱۳ ۱۳:۳۳:۱۰
اقای نوبخت جناب روحانی رئیس جمهورمحبوب ایران فرمودند 20%اضافه فرهنگیان کم است من30%ولی مجلس با26%نظردادندتاحال هیچکدام اجرانشد (2236443) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۵-۰۸ ۰۸:۱۷:۰۳
با سلام در چند ساله اخیر و بویژه سال93 شرکت توانیر با ابلاغ بخشنامه به شرکتهای برق با اجرای بندی در احکام بعنوان حق جذب تفاوت بسیار فاحشی بین حقوق کارشنانان و تکنسینها (علی الخصوص بخش اداری) بوجود آورده است فرضاً شخصی با کارشناسی و 5سال سابقه کارممکن است رقمی حدود یک میلیون تومان حق جذب دریافت که افرادای مانند من با 30سال سابقه کار و فوق دیپلم در آستانه بازنشستگی حدود 350هزار تومان می باشد و این رقم علاوه بر دخالت در یکساعت اضافه کاری و احیاناً نوبتکاری آنان همچنین در حق بیمه آنان تاثیر مستقیم دارد. اینست عدالت (2277820) (alef-10)
 
کارمند دادگستری
۱۳۹۳-۰۵-۱۶ ۲۲:۱۰:۰۹
کارمند دادگستری
حقوق ماهیانه با 7 سال سابقه کار 1150000 تومن دارم کجا اضاف شده ؟ (2292789) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۸:۲۳:۲۲
بیشترین اجحاف به کارمندان بخش خصوصی می شود کارمندان شرکتهای دولتی مثل شرکت نفت و دخانیات غیر از این که حقوق بالا می گیرند امکانات دیگری مثل وام و بیمه درمانی واقعی و ناهار مجانی و امکانات ورزشی رایگان و زائرسرا و ویلا برای تعطیلات و سرویس و کودکستان و ... دارند ولی ما برای همین بیمه تامین اجتماعی که حتی هزینه دندانمان را هم نمی دهد خدا را شاکریم فقط من مانده ام که چرا هیچ وقت در صدا و سیما و تریبونها از این تبعیض حرفی نمی زنند آیا در کشورهای غربی به همین شکل تبعیض وجود دارد از نظر کاری کار ما سخت تر است و تخصص و تحصیلات خود من از 99 درصد کارمندان دولت بالاتر است ولی دستمان به گوشت نمی رسد ما برای رفع تبعیض چیکار باید بکنیم (2371051) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۸-۲۲ ۰۵:۴۱:۰۴
کارکنان اداره مالیاتی (با دارایی اشتباه نشود) سال 92 از کارمند ساده تا ممیز بین 10 تا 15 میلیون تومان کارانه دریافت کردند. وافعا این عدالت است از پول مالیات به پرسنلشان اینقدر پاداش بدهند. (2484412) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۲ ۲۳:۴۸:۵۰
اولا بدون اطلاع چنین حرفی را نزنید چراکه چنین چیری نبوده ثانیا حجم کار بالای امور مالیاتی در مقایسه با سایر ادارات که خوابگاه کارمندان است و همچنین مسئولیت بالا که باید به دادستان مالیاتی،سازمان بازرسی و دیوان محاسبات برای هر پرونده پاسخگو باشد حفوفی معادل سایر اذارات می گیرند آیا این انصاف است (3463964) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۲-۱۲ ۱۶:۳۵:۵۵
خیلی جالب در ثبت احوال واقعا چه خبره این همه حاشیه و نارضایتی کارکنان از مسئولین وزارت خانه و سازمان برای چیست؟
چرا افزایش حقوقی که خیلی از ادارات و سازمانهای دولتی به راحتی برای کارکنان خود بطور عادلانه درخواست مجوز کردند در وزارت کشور و سازمان ثبت احوال کشور نا بسامان و از هم پاشیده است؟
واقعا آیا مشکل از مدیریت مسئولین است یا ضعف از عدالت قوه مجریه است؟
چرا کارمندان ادارات ثبت احوال باید اینقدر حقوقشان تحقیر آمیز باشد که نتوانند دربرابر کارکنان دیگر ادارات که هم پایه آنها هستند پایه حقوقشان را مطرح کنند تا خجالت زده نشوند!
جالب است کارمندان ادارات ثبت احوال شهر ها حقوقشان از حقوق کارمندان سازمان ثبت احوال و نیروهای ستادی و ادارات کل استانها هم کمتر است !
با اینکه همه کار به دوش آنها است و مسئولیت حفاظت از اسناد بطور مستقیم با آنها است و بطور مستقیم با مردم در ارتباط هستند و هر گونه طرح دولتی که با اطلاعات ثبت احوال در هم می آمیزد به عهده همین کارکنان ثبت احوال در شهر ها است ولی کار کنان سازمان و ادارات کل که فقط برای هماهنگی و صدور مجوز ها بیشتر اوقات سرشان خلوت است در افزایشهای حقوق در اولویت هستند!؟
چرا آنهایی کار کمتر دارند چه در وزارت کشور چه در وزارتخانه های دیگر حقوقشان بیشتر از آنهایی است که کارشان بیشتر و مشغله شان زیاد است می باشد؟
چرا خانه ملت (قوه مقننه) برای احقاق حقوق کارکنان ثبت احوال از وزیر کشور توضیح نمی خواهد ؟ لابد چون تعدادشان از تعداد معلمان و آموزش پرورشیها کمتر است ناله های آنها قابل شنیدن نیست!
چرا حقوق رئیس ثبت احوال یک اداره شهری با جمعیت زیاد از حقوق یک مدیر در یک روستا با یک کلاس چند نفره کمتر است وای به حال کارمندان پایین تر که از مدیرشان حقوقشان تفاوت زیادی دارد و کمتر است؟
واقعا چرا یک نماینده مجلس فیش حقوقی یک کارمند ثبت احوال در شهرستان را در مجلس نشان نمی دهد؟چرا این موضوع برای رسانه ها جالب نیست تا گزارش و خبر تهیه کنند . مگر تبعیض و ناعدالتی چیست؟ ثبت احوالیها را دریابید شاید مانند بانکیها پول ملت در امانت شان نیست ولی مهترازهمه هویت و اطلاعات فردی در امانت آنهاست. این موضع خیلی گرانبها تر است و آیا آنها شایسته این حقوقند (2720095) (alef-10)
 
ساده
۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۰۰:۴۸:۰۲
واقعا کی میخواد این اختلاف حقوق بین دستگاههای اجرایی حل بشه؟ دو نفر با یک تخصص و مدرک در دو اداره چه فرقی با هم دارند که حقوقشان از زمین تا اسمون فرق داره؟ (2721143) (alef-10)
 
پلیس خانه به دوش
۱۳۹۳-۱۲-۲۱ ۰۰:۱۰:۱۵
10 سال عقب گرد و ظلم به پرسنل خدوم ناجا . خودتون قضاوت کنید. من هم قبول دارم حقوق معلمان کم می باشد ولی حقوق ناجا که تقریبا با حقوق معلمان برابر شده چه باید گفت؟؟ معلمان محترم در سال 110 روز (+_5 روز) سر کار میروند به عبارتی سرشکن این عدد بر 12 ماه سال میشود عدد9 . یعنی معلمان محترم هر ماه 9 روز سر کار می روند
ولی پرسنل ناجا با احتساب ماهی 2/5 روز مرخصی (که معمولا نصف آن را هم نمی توانند استفاده کنند) و 4 روز جمعه در ماه و فرض یک روز تعطیلی رسمی در هر ماه(شهادت - ولادت که معمولا در تمام شهادت ولادت ها آماده باش و کف خیابان هستند) با فرض تعطیل بودن و عدم رفتن به سر کار در ایام یاد شده!! هر یک از پرسنل ناجا به طور متوسط در طول ماه حداقل 23 روز سر کار یروند. حال خود مقایسه کنید معلمان عزیز= 9 روز در ماه کارکنان ناجا = 23 روز در ماه( 2/5 برابر ) و حقوق
هر دو طی این چند سال تقریبا برابر شده است. اگر معلمان عزیز که معتقدم واقعا حقوق آنها نیز با تورم همخوانی ندارد (با 110 روز کار در سال)معترض هستند ما پرسنل ناجا با حداقل 280 روز کار در سال چه باید بگوییم؟؟!! شغل آنها هم شریف می باشد و انسان ساز ولی شغل پلیسی هم با امنیت تمام ما سر و کار دارد و مملو از استرس و فشار کاری بوده و تا کسی حداقل دو سال در این لباس نباشد واقعا معنای کلمه استرس کاری را نمی داند. قضاوت با شما. (2738535) (alef-10)
 
......
۱۳۹۳-۱۲-۲۵ ۲۱:۵۵:۳۳
ای کاش بین پرسنل ارتش بودید اونوقت میفهمیدید حقوق کم یعنی چی ما پرسنل ادتش همیشه شرمنده زن وبچه همونیم بخداقسم شانزده سال سابقه بادرجه سر گردی یک و چارصد میگیریم استرس شغلی بماند (2751808) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۶ ۱۷:۴۷:۳۷
اينجانب كارمند سازمان تحقيقات كشاورزي هسنم
متاسفانه در اينجا هم بي عدالتي حاكم است بر اساس هيات امنايي كه همه اعضاي هيات علمي هستند و حقوقشان از 5ميليون به بالا است در صورتي كه تازه حقوق اعضاي غير هيات علمي تازه به 2ميليون رسيده است همه امكانات در اختيار اعضاي هيات علمي است دو ماه مرخصي در سال دارند و بقيه يك ماه در سال مرخصي دارند
در صورتي كه با امكانات دولتي مدرك گرفته اند پس كاركنان اداري ومالي كه ادامه تحصيل نداده اند و نتوانسته اند ادامه تحصيل بدهند خودشان را در اداره باد ميزدند و چون اعضاي هيات علمي چون درس خوانده اند بايد داراي حقوق خوب و امكانات خوب باشند (2753857) (alef-10)
 
کارمند اداره ورزش و جوانان
۱۳۹۳-۱۲-۲۶ ۲۱:۱۴:۱۰
سلام
دوستان عزیز متاسفانه وزارت ورزش و جوانان که از وزارت خونه های تازه تاسیس هستش کارمندانش جزو کمترین حقوق بگیران هستند حتی چند روز پیش خود ویز ورزشم اعتراف کرده بود به این امر که جز یکی از وزارت خونه ها که میانگین حقوقش نهصد هزار تومن هستش ورزشیای عزیز بعد اونها در رتبه دوم کم در امد ترین کارمندان هستند
ای کاش این همه اختلاف درامد بین کارمندان نبود.... (2754196) (alef-10)
 
وحید
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۴۱:۴۷
در تمام کشورهای جهان نفرات حافظ امنیت کشور از بالاترین حقوق و مزایا برخوردارند.
آلمانیها میگویند:
هزاران دلار و دهها سال هزینه و زمان لازمست تا یک پزشک بتواند چشم یک انسان را نجات دهد در حالیکه یک سرباز با یک لحظه هوشیاری و تخصص هزاران چشم و هزاران انسان را نجات میدهد.

حال مروری داریم بر میانگین درآمد سالیانه یکنفر از اقشار مختلف ادارات و وزارت خانه های ایران(ارقام به میلیون تومان):

شرکت نفت: 75
مخابرات: 60
قوه قضاییه :55
وزارت نیرو: 65
بانک ها: 45
بیمه : 40
اداره بهداشت: 70
سازمان آب: 40
سپاه پاسداران: 50
وزارت کشور: 55
وزارت صنایع: 65
وزارت راه: 70
و......

ارتش سرافراز ایران عزیز: 17 !!!!!
😪😪😪😪😪😪😪


بله.ارتش جمهوری اسلامی! ایران مظلوم ترین نهاد این مملکت است.سختکوش ترین ارگان نظامی است.گسترده ترین سازمان لشکری و کشوری در سراسر ایران است.
خانواده کارکنانش محروم ترین خانواده های این سرزمین اند.
کارکنانش بی ادعا ترین نفرات از اول انقلاب تا به امروزند.
و اولین جاییست که تحریم را از لحظه اول تا به امروز فهمیده است.اگرچه هیچ نشانی از فروش نفت 148 دلاری در برهه ای ندید....

واما.......

روی سخن با سردمداران این کشور است.

اگر این را میدانید و معتقدید که امنیت با ارزش ترین نعمت الهی است پس این را هم بدانید که در کارزار جنگ هیچ نیرویی و هیچ اجباری برای سرباز روبروی دشمن تا بن دندان مسلح جز عشق و روحیه تا سرحد جانفشانی کارساز نیست.

ارتشیان از این همه تبعیض و غیر خودی دانستنشان به ستوه آمده اند.
زودتر بجنبید تا دیر نشده است.
دشمنان مان پشت مرزها در کمین اند.
دل شان شکسته.خانواده شان غم زده است.
"دوست نداریم باور کنیم که (بالاتر از سیاهی رنگی نیست)" (2755511) (alef-10)
 
مربی سازمان آموزش فنی و حرفه ای زیر نظر وزارت کار
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۰:۲۶:۱۷
کاکنان فنی و حرفه ای دارای حقوق سالیانه 14 میلیون تومان می باشند (2757060) (alef-10)
 
قاسم
۱۳۹۴-۰۱-۲۴ ۰۰:۲۲:۴۵
سلام.من خودم از کارکنان رسمی سپاه هستم.با مدرک لیساس عمران و 5 سال سابقه کار.جمع در امد من یک میلیو نو چهار صدو پنجاه هزار تومان با تمام دریافتیه.هیچ حق دیگه ای هم نیست.یک فرزند هم دارم.چه جوری سالیانه میشه 50 میلیون؟ (2816849) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۷ ۰۰:۴۳:۰۸
با عرض سلام ادب همکار گرامی .بنده هم ارتشی هستم.
البته شما یک فرد تحصیلکرده بیکار بوده اید که به لطف جمهوری اسلامی وسپاه استخدام وبعد از نهایتا ۶ماه اموزش در ناحیه مقاومت محلتون مشغول شده اید و در همین یکی دوسال گذشته زمین ووام ساخت خانه هم دریافت کرده اید وشما با وام هایت حساب کرده ای ماهی فلان تومان میگیری شکر باش .من۱۰سال خدمت.تکاور۱۱۰واحد اطلاعات نظامی گذرانده ام وحتی معادل فوق دیپلم پودمانی بهم نمیدن.
وداعش وجبهه النصره وعربستان رو قورت میدم از بس امزش دیدم وبد بختی کشیدم وتا حالا هم نه زمینی ونه وامی هیچ هیچ فقط یه حقوق بخور واگه زرنگی نمیر میگیریم.............خوش باش مهندس عمران (3686691) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۳ ۲۰:۵۷:۵۴
شما مطمئنی سپاهیا 50 میلیون در سال حقوق میگیرند. میشه سندش را رو کنید. (3437395) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۳:۰۹:۳۱
کاملا موافق (3469217) (alef-13)
 
ص
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۹:۴۴:۴۴
سلام کارمندان ثبت احوال هنوز حقوق اسفند 93 را دریافت نکردن امروز 28 اسفند (2757444) (alef-10)
 
shayan
۱۳۹۴-۰۱-۰۷ ۱۱:۲۰:۵۳
آقای معلم شما 110 روز سر کار میرورید و حداقل 250 روز سال تعطیل هستید. شما دیگه چرا؟ !!!!!!!!!!!
انصاف هم خوب چیزیه!!! میانگین حقوق کارمندان دولت رو حساب کنید و از اون مهمتر تعداد روزی رو که به طور متوسط سر کار میرورید(9 روز در هر ماه) رو در نظر بگیرید بعد بگویید حقوق ما کم است!!!! (2768885) (alef-10)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۲:۳۲:۳۳
سرو کار داشتن با بچه های ناهنجار خیلی طاقت فرسا هس . واقعا این قضاوت کردن منصفانه نیست . امیدوارم معلمی را تجربه کنید تا مسلم بدانید چرا نیمی از معلمین دچار تیروئید یا سکته های مغزی می شوند . امیدوارم سرتون بیاد . آمین (2811441) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۱:۰۴:۰۲
دوست عزيز همان قدر كه معلمان تعطيلي دارند كارمنداي ديگه دارن در ماه 80ساعت اضافه كاري انجام نشده رو پولش رو ميگيرند اضافه كاري كه علاوه بر ان كاري هست كه عصر يا روزاي تعطيل انجام ميشه...پس همه در تعطيلي ها با هم برابرند. (2877612) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۱:۰۶:۲۱
ریز موارد فیش حقوقی کارمند رسمی اداره برق قضاوت با خوانندگان فهیم
حق شغل خدمات کشوری ۶۳۷۲۹۶۰
فوق العاده حق شاغل ۴۳۹۱۰۶۶
تفاوت تطبیق خدمات کشوری ۵۲۲۲۰۸۷
فوق العاده بدی آب و هوا ۷۹۹۳۰۶
سختی شرایط کار ۸۴۴۹۰۰
عائله مندی ۹۷۷۶۷۰
حق اولاد ۵۰۶۹۴۰
بند۵ خدمات کشوری ۱۴۹۶۶۸۰
اضافه کار ۱۷۰ ساعت ۱۳۸۵۳۰۳۲
حق ماموریت ۲۹ ۱۶۷۵۰۴۸۰
خدمات رفاهی ۴۷۲۱۷۸۴
کمک هزینه غذا ۸۲۸۰۰۰
تفاوت بند ۶ خدمات کشوری ۵۷۰۸۳۵۳
جمع: ۶۲۴۷۳۲۵۸ ریال
حقوق مندرج در حکم دبیر فوق لیسانس ۲۵ سال سابقه ۲۲۴۵۷۸۹۰ با دریافتی ۱۴۰۶۰۰۰۰ ریال فروردین ماه (2877618) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۰ ۱۰:۰۹:۵۲
منظور کارکنان شرکتی اداره برق هست من خودم فیش حقوق شون رو دیدم زیر سه میلیون و نیم حقوق وجود نداره (3231092) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۲:۰۰:۱۵
آقای محترم اولا که من با 23 سال سابقه ی معلمی هر جور حساب کردم به این عدد و رقم ها نرسیدم حالا شما چه طور حساب کرده اید خدا عالم است شاید شما فکر کرده اید مثلا عاشورا و تاسوعا و مبعث پیامبر و ... را فقط ما معلمها تعطیل هستیم و بقیه سر کارند . ثانیا درمورد تعطیلات عید که نه تنها معلمان بلکه عملا همه ی ادارات تعطیل هستند با مراجعه ی حضوری پی به این موضوع خواهید برد معمولا در هر اداره یکی دو نفر هستند که انجام کار را به بعد از عید رجوع می دهند ( البته منهای ارگانهای خدماتی مثل بیمارستانها و نیروی انتظامی و ... که البته آنجا هم نیرو های متخصص حضور ندارند و یا تعدادشان کم است ) می ماند تعطیلات تابستان که لازم است بدانید که این تعطیلات مختص همه ی کشورهاست نه تنها ایران و کسانی که این تعطیلا ت را گذاشته اند حتما چیزی می دانستند و گرنه باید در کنار هر مدرسه یک تیمارستان و یک بیمارستان هم می ساختند . معلم مانند کارکنان دیگر ادارات هم با بخشنامه و اجرای آنها و کاغذ و حساب و کتاب سر کار دارد و هم با 35 نفر موجود زنده با تفاوت های فردی بی شمار و با اولیاء آنها و ... سر و کاردارد کار معلم کار یدی نیست بلکه روحی روانی علمی و احساسی است . قطعا کسانی که حداقل یک فرزند دارند و خود فرد آگاهی هستند هرگز مانند شما قضاوت نخواهند کرد . (2877777) (alef-13)
 
reza
۱۳۹۴-۰۱-۱۶ ۱۰:۰۱:۲۸
همکاران عزیز ، این همه ضعف چرا؟؟ من حساب کردم در 6 ماه اول سال کلا 28 روزسر کار میروم. به نظرم حقوق من نسبت به خواهر پرستار و برادر پلیسم خوب و عادلانه است. من که راضی ام هرچند کسی از پول بیشتر بدش نمیاد. (2791001) (alef-10)
 
میثم
۱۳۹۴-۰۱-۱۷ ۱۸:۲۶:۱۳
سلام دوستان. رشته حقوق رو کلا اقا ی 15 سال سابقه برد زیر سوال !!!!!!!!!
سردفتر لیسانس حقوق از ازمونی گذشته و قبول شده که 59800 شرکت کننده اعم از فوق لیسانس و دکترای حقوق در اون شرکت میکنند اره دقیقا 59800 نفر حالا بماند که 4 سال با بدبختی و گشنگی بعد 4 سال لیسانسش باید بشینه چیزهایی رو که توی دانشگاه بهش یاد ندادن بخونه .اونهمه قانون مختلف ثبت و ... که فقط پول کتاباش یکی دو میلیون میشه!!!!. بعد قبولی و گذشتن از ازمونی که سوالاش غیر استانداردترین ازمون دنیاست کاراموزی بدون حقوق ماهیانه رو رد کرده .و بعدش هم شغل ازاد حساب میشه یعنی وابسته به دولت نیستی که بهت حقوق بدن.پول کرایه مکان دفترخونه رو باید خودت بدی و پول پیشش رو .چند سال ضرر چون کسی پیشت نمیاد اول.بعد کم کم خودت رو میگیری.این پول از زور علم ماهانه و روزانه مثل یه کاسب بدست میاد و فرقش همون علمه هست و من کار ندارم که حقوق شما پایینه و هست ولی اصلا یه سردفتر و یه وکیل هم که این شرایط دشوار رو داره رو با خودتون مقایسه نکنید.وکیل کسی رو به اجبار طلاق نمیده!!! دادگاه بعد سازش و مراحل که وکیل براش انجام میده رای طلاق رو میده.یک سوال از شما؟ برای مثال اینکه همیشه طلاق بد ه؟ ایا زنی که شوهرش میزندش و معتاد و الکلی هست و سواد هم نداره نباید وکیل بگیره تا از دست شوهرش راحت بشه و اون پول مشروبش رو برداره ماهانه سکه بده به زنش؟؟؟ ایا دستمزد وکیل میلیاردی رو خودش به اجبار میگیره؟یا قرارداد با اختیار طرفین بسته میشه؟ خوب اگه زیاده ندین. اینکه یه وکیل یه شرکت تجاری خصوصی رو که چند میلیارد فقط پول مکانشه رو از مشکل حقوقی با علمش نجات بده و جلوی کلاهبردار و.... اون که هر لحظه تهدیدش میکنن وایسته یکتنه به نظر شما یک میلیار د زیاده؟ اون شرکت بعد میتونه ادامه حیات داشته باشه و 400 یا 500 نفر ازش ماهانه به عنوان کارگر نون بخورن.تازه ما فقط سه چهار وکیل داریم که یه میلیارد گرفتن و مثال یکیش که نابینا هم هست !!! و طرف دعوا هم دولت بوده .ولازم به ذکره بعد برد دعوی گرفته و چون بعد باخت دعوا هزینه دادرسی و حق الوکاله وکیل رو نصف بیشتر از طرف باخته میگیرن اینجا طرفی که وکیل گرفته ضرر نمیکنه .خوب اون طرف که باخته غلط کرد کلاهبرداری و... کرد.پس نوش جان وکیل .
به امید روزی که حق پایمال نشه و هر کس در هر منصبی هست به اندازه علم و تلاشش دستمزد بگیره و جلوی زن و بچه شرمنده نباشه.بهتره به جای زیر سوال بردن همدیگه اعم از معلم و بانکی و کارمندان دیگر به مسئولین پیشنهاد و انتقادات سازنده و مبحثی و کاربردی بدیم تا قانونی صحیح وضع کنند و همگی اجرا کنیم.من به نوبه خودم این کار را در سمت خودم انجام میدم و جاهایی از قانون مدیریت خدمات کشوری که ایراد داره به نظرم رو به گوش مسئولین میرسونم.و اولین اقدامم گفتن به نماینده شهرم هست که میخواد به جای من تو مجلس صحبت کنه.اگه نگفت و این کار رو نکرد یک راه دیگه رو انتحاب میکنم.چون هیچ دری بسته نیست.به سایت ریاست جمهوری میرم .خلاصه یه راهی پیدا میشه فقط این رو میدونم کهبا کوبوندن همدیگه چیزی بدستمون نمیاد.
خدانگهدار همه شما. (2796907) (alef-10)
 
ارتش
۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۰۱:۴۱:۴۲
با سلام.من با سیزده سال سابقه تو نیروی مسلح حقوقم 900تومان هست.والا کارگرا هم بیشتر از ارتش حقوق میگیرن.مستاجر باشی.بچه دار باشی با این حقوق کم چطور میشه زندگی کرد!!!!؟؟یکی از آشناهای من تو شرکت خصوصی با مدرک دیپلم داره1800میگیره اونوقت من تو ارتش 900.متاسف باشیم . (2832107) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۸:۰۲:۱۳
خداوكيلي حقوق ارتشي ها هم مثل ما معلمان و بازنشسته ها و كارگران ساده خيلي كمه در عوض حقوق اكثريت كارمندان از سپاه و انتظامي و نفت و برق و گاز و آب و بانك و دارايي و اطلاعات نمايندگان مجلس و دادگستري و نهادهاي وابسته به دولت و غيره حقوق و. مزايايي خوبي دارند كه البته اكثريت حقشان را مي گيرند بجز حقوقهاي بيش از ده ميليون تومان كه به نورچشمي ها ميدن كه ما معلمان و افرادي كه حقوق كمي دارند نبايد معترض ديگران باشيم بلكه ماهم حق و حقوق قانوني خودرا ميخواهيم و نمي خواهيم ديگران حاضر باشند زير بار ظلم برند چون اگه بيان و وارد اموزش و پرورش بشند اونوقت مي بينند چه جاي گندي اومدند كه ديگه پشيماني چاره كار نيست. (2889873) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۳:۵۶:۵۴
خانم یا اقای محترم من خودم معلمم ولی ما اشنایی داریم که در سپاه رسمی است باور کنید که حقوق انها با ارتش برابر است ولی کارشون 2 برابر ارتش سخت ونگران کننده من خودم قبلا مثل شما فکر میکردم ولی الان شرمنده همشونم وحلالیت میخوام ازشون (2907907) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۷ ۰۰:۳۱:۵۷
شما اگه عقلت رو بکار ببندی میبینی اون سپاهی همون اول خدمتش البته در شهر هم زمین گرفته هم وام مسکن.ودر مقابل ارتشی ها حتی۲۴سال خدمت هاش هم نه زمین گرفتن ونه وام مسکن.والبته ای معلم همیشه تعطیل شما صلاحیت امنیتی نداری وگرنه شما رو دعوت میکردم به یه یگان ارتشی تا بفهمی اگه ماها کار نکنیم وخشونت وامزش وتکاوری نشون ندیم.اونوقت داعش وعربستان میان خونتو سرت خراب میکنن.پس بخاطر خدا الکی قضاوت نکن ونگو سپاهی دو برلبر ارتشی کار میکنه .فرق حق وباطل از دیدن هست تا شنیدن.در هر صورت تا زنده ایم رزمنده ایم (3686675) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۸ ۱۹:۰۲:۵۴
هه انتظامی منظورت پلیسه الان که این نظر رو میزارم سال94 هست و حقوق منه پلیس 1200یک میلیونو دویست هزار که با جمع وام ازدواج میشه یک و چهارصد ما رو همردیف نمایندهای مجلس قرار دادی تا از حقوق کسی خبر نداری افاضات نفرما (3272550) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۴:۳۰:۱۸
بالاترین حقوق ومزایای دریافتی مربوط به کارکنان سازمان حمایت ازمصرف کنندگان وزارت صنعت معدن وتجارت به لحاظ جایگاه نظارتی که درکشور رادارند به ویژه درسطح وزارتخانه که مورد اعتراض واقع شده است (2908009) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۴ ۱۴:۰۱:۴۴
با کمال تاسف اغلب کارکنان تبلیغات اسلامی برای اینکه بتوانند زندگی ساده داشته باشند ازچندین موسسه و بانک وام دریافت می کنند یعنی بانک وموسسه ای نیست که فیش حقوق ومزایای پایین کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی را مشاهده نکرده باشد و بعدابفرماید چون حقوق ومزایا شما کم است پس بیش از 5 میلیون وام نمی توانید دریافت ویا ضامن شوید. (2911620) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۴ ۱۴:۲۷:۱۰
سلام من ارتشی ام وبا دوازده سال سابقه حقوقم 567هزلرتومنه ایا وجدان بیدار در جامعه هست که این درد را بشنود آقای روحانی گوش وچشمت را باز کنوببین ما ارتشی ها داریم می سوزیم تا بسازیم !درد ما رو درمانی نیست ای خدا ما ارتشی ها هم آدمیم به خدا ماهم خانواده داریم آرزوی مسافرت داریم آرزوی خرید داریمو... (2911712) (alef-11)
 
محمد شیخ اوغلو
۱۳۹۴-۰۳-۰۸ ۱۲:۴۴:۱۰
پدر من با بیست و یک سال خدمت کارمندی بازنشسته اداره زندان ارومیه الآن کل دریافتی ما با عائله مندی و حقوق با افزایش چهارصد درصدی هشتصد و پنجاه هزار تومان است آیا با این وضعیت آشفته اقتصادی کشور ميشه با این پولها زندگی کرد. (2922821) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۳-۲۹ ۰۰:۱۳:۵۷
دوستان چرا حمله میکنید به هم و دارید بدبختیاتون رو به رخ هم میکشید که این خودش کفره.
نوش جون اونایی که خوب میگیرن دعا کنیم برای برقراری عدالت و انشالا رشد درامد همگی نه ناراحتی از حقوق خوب همکار یا دوست یا اشنا
انشالله ظهور حضرتش (2976231) (alef-11)
 
میترا
۱۳۹۴-۰۴-۱۹ ۱۵:۲۶:۱۳
مشکل جامعه ما اینه که به جای اینکه به فکر این باشیم با توجه به توانایی هامون و تخصص مان برای جامعه مفید باشیم فقط به فکر این هستیم که یه کار دولتی پیدا کنیم چرا چون امنیت شغلی داریم....

من خودم اداره ثبت احوال شهرمون قبول شدم آزمون داده بودم و مصاحبه هم رفته بودم بعد دوماه که در ثبت احوال مشغول به کار شدم دیدم مرتبط با تخصصم نیست(فوق لیسانس نرم افزار و برنامه نویس هستم و قبل استخدام هم در شرکت خصوصی مشغول بودم). وقتی دیدم کامپیوتر و تخصص من کارایی در اداره نداره و فقط باید یک اپراتور باشم انصرافم رو اعلام کردم به جای اینکه اول به خاطر ترس از بیکاری و ... وارد سازمان بشم و بعد گلایه و شکایت کنم...


الانم در یک شرکت خصوصی در تهران برنامه نویس جاوا هستم و اصلا هم ناراحت نیستم که کار دولتی رو انصراف دادم...


سعی کنید اونجوری که دلتون میخواد زندگی کنید نه با ترس از اینده و کار وارد ارگانی بشید که تا اخر عمر خودتونو عذاب بدید..
انسان یک بار زندگی می کنید و باید طوری زندگی کند که دوست دارد (3028325) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۱۹:۱۲:۰۸
مديريت در کشور نيست. وگر ن ه اين همه تبعيض نبود مجتبب (3062474) (alef-11)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۵-۰۱ ۱۷:۰۹:۰۳
سلام لطفا درمورد بانک بیشتر پیام بزاری مخصوصا از حقوق اخه قراره استخدام بانک شم.در ضمن حقوق بانک با حقوق بانک مرکزی تفاوت داره؟ (3064243) (alef-11)
 
نازی
۱۳۹۴-۰۵-۰۳ ۰۳:۵۶:۰۶
باسلام خدمت شمامن نظرهمتون رو خوندم بایدبگم که من پدرم بانکی هستن عموی من نیز بانکیه و اینقدر از شغل بانکی و درامدش راضی بودم که خودم زن یه بانکی شدم و خدا راشکر اوضاع زندگیمونم عالیه هم حقوقشون بالاست هم مزایاشون یه جهیزیه عالی بردم شوهرمم یه خونه عالی درست کرد هرکیم میگه مزایاندارن دروغه حقوقشونم بالاست و اینکه سالیانه چندین درصد در واقع نزدیک هفده درصد افزایش حقوق دارن وامهای مختلفی هم بهمون میدن وام مسکن که تا بخواهندقسطشو بدهند در برابر حقوقشون به چشم نمیاد وام ضروری هدیه ازدواج وروز زن و روز مرد و هدیه تولد و تولد بچه و حتی کت وشلوار بن خرید چقدر بهمون میدن هر عیدی عیدی بهمون میدن و و وخیلی چیزای دیگه مثل حتی لوازم التحریر واسه بچه ها جایزه واسه معدل دارها کمک هزینه خرید خودرو و حتی مسافرتهایی که هزینه پروازسم میدن و یه هتلهای لوکسی که به شرکت نفتیها هم نمیدن با امکانات و حتی بلیطای استخرمونم بانک داد بهمون حتی وام تعمیر مسکن که خونمونرو بازسازی کنیم من خواستگار شرکت نفتی و این زیرشاخه هاش مثل پتروشیمی هم داشتم اما من اینشغل تمیز بانکی با مزایای خوب رو ترجیح دادم به اینکه برم تو یه شهر کثیف و الوده صنعتی که مزایاشونم و حقوقشونم به نسبت کاری که میکنن نمیخوره و اینکه خصوصی شدن و قراردادای پنج ساله هیچوقتم پشیمون نیستم و خداراشکر هم خونه داریم هم ماشین تازه هم ازدواج کردیم و من فقط ماهیانه چهارصدتومن پول توجیبی از شوهرم میگیرم و اگر کم هم بیارم باز میگیرم اوناییم که میان اینجا میگن بانک بد با غرض حرف میزنن بهتره دروغ نگید ضمنا اگه بانکداری رباست اقا چرا دربدر دنبال وامی برو نونتو بزن تو اب بخور پس حسادت ممنوع توهین ممنوع به تمام بانکیای محترم هم خسته نباشید میگم هرچیم میگیرید حلالتون حقتونه ضمنا شوهر و خانواده من هم کاملا باخدا و حلال حروم هستن اهل رشوه هم نیستیم اگر بودیم الان رئیسجمهور بودیم و اینکه به سبب شغل شوهرم و پدرم کلی حسود اطرافمونه امیدوارم مردم ایران یادبگیرن واسه موفقیت هم تلاش کنن نه همدیگرو خراب کنن مرسی (3066612) (alef-13)
 
همکار
۱۳۹۴-۰۷-۱۴ ۱۴:۴۷:۵۸
من کارمند نفتم البته سه ساله قرارداد مستقیم شدیم با 12 سال سابقه لیسانس و 55 اضافف کاری 1300000 میگیرم آیا این عدالته منو یک دیپلم که دیروز اومده سرکار مثل هم حقوق میگیریم (3242587) (alef-11)
 
محمد امانی
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۲۱:۵۲:۴۱
با سلام

با کدامین عدالت وقانون در دولت تدبیر

حقوق 5 میلیون تومانی به یک نگهبان بانک کشاورزی پرداخت میشود . وام مسکن 170 میلیون تومانی براساس چه منطقی به کارمندان بانک کشاورزی پرداخت شده است
4 ماه افزایش حقوق از چه منابعی به کارکنان ونگهبانان بانک کشاورزی پرداخت شده در کشور ....جناب اقای نوبخت جواب بدهید لطفا (3276067) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۳:۴۵:۳۶
چرا فقط بانکی ها دارند حقوق بالایی میگیرند .من یک دکتر دامپزشک هستم به اندازه یک سرایدار بانک کشاورزی هم حقوق ندارم چرا (3303233) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۳:۴۷:۲۸
حقوق کارکنان بانکهای دولتی از سال 93 بر اساس کدام کمی حقوق آنان پرداخت شده .وام مسکن بانکی ها 150 میلیون تومان 40 ساله پرداخت میشود در صورت خروج از بانک هم صفر میشود .واقعا خدا به ... رحم کند با این عدالت (3303238) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۹:۵۱:۰۲
لطفا نظر بیخود ندهید. برادر بنده کارمند بانک کشاورزیه و حکمش الان با 10 سال سابقه کار 1500000 هست و کلا 40 تومن وام مسکن گرفته. (3303739) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۵:۴۰:۴۸
با سلام
باید عرض کنم که حقوق همه کارمندان دولت البته آنهایی که زیر دو ملیون در ماه میگیرند پایین است. اما لطفا این را فراموش نکنید که رده شغلی خیلی مهم است. مثلا نباید یک استاد دانشگاه با یک کارمند ساده حقوق برابر بگیرد. یا مثلا مگر در یک سازمان دولتی چندتا مدیر وجود دارد که توقع این است که مثل بقیه کارمندا حقوق بگیرن. (3303366) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۲۲:۵۸:۳۳
جناب اقای نوبخت

این دولت هم دو سال دیگه میره فقط این یادگاری افزایشهای متفاوت الخصوص به کارمندان بانکها در این دولت بیادگار باقی گذاشتی

حقوق کارمندان بانکها کم بود شما بهشون کمک کردید واقعا مطالعه میکنی قبل از امضا مصوباتکارمندان بانکها خودشان بنگاههای معاملاتی کشور هستند هر کدام چندین خانه واملاک دارند

درود بر ریاست جمهور گذشته محمود احمدی نژاد (3303963) (alef-11)
 
شاهین کامروز
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۱۲:۵۶:۴۱
مدت 28 سال در جهاددانشگاهی مازندران خدمت میکنم با حداقل حقوق اما در طول این مدت یک ماه حقوق خود به موقع نگرفته و هم اکنون نیز 5 ماه مطالبات حقوقی داریم . درود بر مدیران بی عاطفه که اینطور با زندگیمان بازی کرده که حاصل این مشکلات مالی مرگ همسر جوانم بوده .همه آنها را به خدای بزرگ میسپارم و شکایت این همه سال زجر و مصیبت را بروز قیامت نزد پروردگار منان میبرم. (3343237) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۰ ۱۲:۳۲:۰۸
زمانی که آن مهندس یا پزشک ساعتها درس می خوانده و از خواب و استراحت و تفریح خود زده هیچکس اعتراضی نداشته . حالا یکفردی که با دیپلم یا فوق دیپلم همکار این پزشک یا مهندس است می خواهند شبیه اینفرد حقوق بگیرند .بنظر شما می شود؟ (3359288) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۱۰-۰۷ ۱۱:۲۲:۱۵
سلام فاصله حقوق در وزارت بهداشت وحشتناک است من که کارشناس ارشد هستم ماهی یک میلون هشتصد هزار تومان میگیرم یک پزشک ماهی ۱۰ میلیون تومان یک قرادادی ماهی یک میلیون تومان تازه با این طرح نظام سلامت به کارشناس 300 هزار تومان میدهند انوقت به معاون بهداشتی که هم مدرک من هست ماهی یک و نیم میلیون در حالی که همه کار بر دوش کارشناس می باشد تا کی اینقدر تبعیض .خدارو هم خوش نمیاد با چنین کارهای (3421567) (alef-13)
 
ن
۱۳۹۴-۱۰-۱۳ ۰۷:۴۸:۲۷
سلام دوستان.کی گفته کارکنان سپاه سالی 50 میلیون تومن حقوق میگیرند .شما با کدام سند این حرف را میزنی . از خدا بترس چون شما با این مطالب کذب شبهه در دل مردم می اندازید.حقوق نیروهای مسلح اعم از سپاه .ارتش و ناجا هم در یک راستا هست.بروید تحقیق کنید لطفا (3434351) (alef-11)
 
م
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۰۹:۳۸:۵۹
برو خدا رو شکر کن من نظامی هستم و با رسته تخصصی ماهی یک و صد میگیرم
اونوقت باید کلی هزینه رفت و امد و مسکن و غیره هم بهم تحمیل بشه... (3451857) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۰۹:۴۵:۲۸
بنظرم بیشترین کار و کمترین حقوق تو مملکت ما مال پلیسه
شما به متوسط فشار کاری هم توجه کنید!!! (3451861) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۷ ۰۰:۱۹:۳۹
چرت نگو.شما که تاحالا هم وام مسکن گرفتنین .هم جدیدا وام بلند مدت۵۰میلیونی دارید میگیرید!!!
پس هیچی نگو.هیس (3686666) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۱۱:۰۲:۱۶
قشر کارگر با ماهی 700هزارتومان هم باید بره بمیره تا خواسته باشم اینجا نظر بدم (3467287) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۱۱:۰۴:۴۶
کار گران عزیز حداقل دستمزد 700000 هزارتومانی خسته نباشی (3467293) (alef-11)
 
گل
۱۳۹۴-۱۱-۰۶ ۱۶:۰۶:۳۶
فاصله طبقاتی روز به روز داره زیاد میشه مجلس باید جلو اینهارو بگیره که انها هم از خودشون اضاف نمیشن (3498655) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۳:۵۱:۵۸
دولت محترم اگر راست میگوید مبلغ حداقل حقوق قانون کار را عادلانه با معیشت مردم تعیین کند مشکل خیلی ها حل میشود از آنجائیکه خود دولت کارفرمای بزرگ میباشد وبسیاری از نیروهای شرکتی در داخل همین مجموعه دولت تابع حداقل قانون کار می باشند لذا دولت زیر بار افزایش دستمزذد نمی رود 100سال دیگر هم بگذرد کسی به فکر عدالت پرداختها در مجموعه های دولتی ونهادهای انقلابی نیست ونخواهد بود شعار هر ساله مدیران رفاه قشر مستضعف (3564591) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۳:۵۵:۱۲
کارگران عزیز حداگثر دستمزد سال 95 برابر 850000 تومان خسته باشید همچنان (3564606) (alef-11)
 
مالیاتی
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۰۰:۱۸:۲۵
کار اداره مالیات واقعا سخت حساس و بسیار پر مسولیته باید بر این شغل گریست و افسوس فراوان خورد با اینکه جزو دومین ارگان درامد زای دولته ولی هیچ گونه تناسبی بین کار و وصولی نیست از طرف دیگه همه جانبه متهم به رشوه هستیم هم از طرف دولت و هم از طرف مردم و هستند افراد خ زیادی ک در این سیستم سالم کار میکنن باید بسوزند و بسازند (3635028) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۲۶ ۰۹:۴۱:۰۷
ضمن عرض سلام به همگی خواهشا به شغل کسی دیگه کار نداشته باشید حق خودتون رو مطالبه کنید (3645468) (alef-11)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۱۹:۴۳:۰۶
شما بین دو نفر که دومی تحصیلاتش بالاتره این صحبت رو کردید...بیایید اداره ما بهتون نشون بدم یه دیپلم چطوری دوبرابر یک فوق لیسانس حقوق میگیره چر ا دروغ میگه یک کارمند 25 سال خدمت چقدر دریافتی دارنند ماهیانه به مبلغ یک میلیون چهار صد و بیست ودو هزار ریال اقای محترم دروغ دشمن خداست (3686352) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۷ ۰۱:۴۱:۰۹
سلام
با لیسانس برق و 4 سال سابقه کار در شرکت نفت و 15 روز دور از خانه و زن و زندگی در آلوده ترین شهر ایران عسلویه که آلودگیش 100 برابر تهران است ماهی 4میلیون میگیرم
با این شرایط:.
کسی تا حالا 15 روز روی سکوی گازی دریایی که 140 کیلومتر از ساحل دوره کنار 15 حلقه چاه گاز که فشارشون 200 باره (یعنی بمب اتمی) و آلودگی شدید ,خطر انفجار ,خطر نشت گاز سمی ,خطر سقوط هلیکوپتر. کار کرده.
توی سکوهای گازی حتی کمترین امکانات زندگی وجود نداره.گاهی وقتها دریا خراب میشود و آب و نان کم میاوریم وآنجاست که باید آب کندانست کولر را بخوریم.باورتان میشود. بله صدای دهل از دور خوش است.
همه میگویند حقوق نفت بالاست.
بله زمانی بالا بود اما به لطف آقای زنگه کارمندان نفت خار و ذلیل شدند و حتی از معلمانی که درِ خانه شان کار میکنند نسبت به شرایط کارشان کمتر میگیرند.
بنظرتان با این شرایط که من گفتم کی حاضرس کار کند.
بنظرتان حقوق عادلانه برای این کار چند تومان است. (3686731) (alef-13)
 
یاس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۱ ۰۰:۲۴:۳۷
دوستان واقعا دریافتی پرسنل رادیولوژی چقده ما استخدامی جدید هستیم و دریافتیمون 1400واقعا برا کادر پزشکی زشته که با این شیفتای شب وحجم کار بعد کلی حرص خوردن برا استخدتامی اونم تو شهر دیگه حقوقت بشه 1400 اون موقع با بعضیها با ترفندای قانونی پول ملتو بزنن به جیب خدا ازتون نگذره (3716023) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۳ ۲۱:۵۶:۳۵
ای بابا توشهرداری تهران وشرکتهای تابع مثل مترو یه دپیلمه باسه سال سابقه که کاری جز قدم زدن توایستگاه ندارد2900000دریافتی دارد درحالی که یه کارمند صنایع دفاع که باموادمنفجره سرکاردارد ودرسال بایک حادثه جانشان راازدست می دهند با26سال سابقه بادریافتی 1400000کدام عدالت؟ (3721110) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۰۴ ۱۲:۵۵:۳۰
چرا حقوق تمام کارکنان وزارتخانه ها با هم اینهمه اختلاف فاحش دارن
یک کارمند پزشک عمومی وزارت بهداشت دریافتی یکماهش ( حقوق پایه و کارانه و کوفت و زهرمارش) حدود 20 ماهه یک کارمند دیگر وزارتخانه هاست!! چه برسد به یک پزشک متخصص و ...
چرا ؟ جناب رییس جمهور و نمایندگان مجلس ؟ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگر همه ما برای این مردم و مملکت زحمت نمی کشیم
حداقل حقوق ما را تقریبا با هم برابر کنین
به خدا قسم یقه تمام مسئولین که باعث این تبعیضات میشن رو در اون دنیا خواهیم گرفت
این دنیا که نمی شود چون سریع برچسب های ضدانقلاب و جاسوس بودن و اخراج از کار و... می چسبونن و ما جرات نداریم اعتراض مسالمت آمیز کنیم. (3780358) (alef-13)
 
الیاس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۵ ۱۰:۱۵:۰۰
باسلام احترام :
من دراسفند94بازنشسته شدم درحقوق اسفند35/.رابه حقوق اضافه کردند ولی همون یک ماه شددیگرخبرنشد بگودیگراین آقایان پولها بالاکشیدن (3782189) (alef-11)
 
امید
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۰۹:۰۰
این کارمندهای دون پایه که دوروبرمون هستن زندگی مرفهی دارن پس اینهایی که حقوقهای کلان میگیرن چه زندگی دارن,
حالا حساب کنین ما بیکارا و مشاغل کاذبی چه زجری داریم تو این مملکت میکشیم (3801554) (alef-11)
 
یک آموزگار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۰۰:۳۹:۰۸
درود
این تنهاکارمندان ادارت نیشتند که در ضریب آن ها تفاوت وجود ادارد بلکه آموزگاران ودبیران آموزش وپرورش در آن حقوق ناچیز خود هم تفوت باهمدیگر دارند ولی هنگامی که به حساب داری ها وکار گزینی ها مراجعه میکنند جواب قانع کننده ای نمی گیرند . (4368568) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.