نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 379390
ضرورت تشکیل کمیته ی مبارزه با فساد توسط رسانه ها!
سیاوش اردانی، 18 مرداد 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۶
به گمان برخی، چاره ی دردهای ریز و درشتی که جان و دل مان را رنج می دهد و زخمی جانکاه بر جگر نشانده است، بی خیالی است. تحمل است و دلخوشیِ بیهوده به خود دادن و گذشتن. من، اما می گویم این شیوه، چاره ی درد نیست. چرا که دردهای روحی و روانی که این روزها و سالها پاره ای از صاحب منصبان و فرنشینان بر ما آوار کرده اند، با سکوت و مدارا و ندیدن و نشنیدن و گذشتن، درمان نمی شود.

آنها پیش می آیند و دردی بر دردها می افزایند. انگار که لج کرده باشند. گویی که بخواهند بگویند: دیدید! هر کاری بخواهیم می کنیم و گلایه و شکوه ی شما هم پشیزی ارزش ندارد! نمونه ی آخرش همین کاری است که دکتر نوبخت انجام داد. به کسی که حقوق های نجومی گرفته بودد لوح سپاس داد. او را ذخیره ی کشور و نظام برشمرد و به ریش همه ی ما از ته دل خندید. آقای رییس جمهور هم با سکوت در این باره حیرت همه ی دلسوزان ملک و ملت را برانگیخت. مجلس نشینان حتی حاضر نشدند اعتراض جمعی خود را به آقای نوبخت ابراز کنند. قوه ی قضائیه هم ظاهر محملی قانونی برای تذکر و توبیخ ندارد که سکوت کرده است.

چه باید کرد؟ چگونه می توان در برابر چنین روندی ایستاد؟ من می گویم بخشی از چاره درد را باید در رفتار و عزم ملی رسانه های گروهی جستجو کرد. رسانه ها به عنوان مدعی العموم باید فارغ از هر گونه دسته بندی سیاسی و حزبی و جناحی دست بکار شوند. باید آبروی کسانی را که به اموال عمومی دست درازی می کنند، بریزند.

باید سواستفاده کنندگان از قدرت را سکه ی یک پول نمایند. باید بازی ضد ملی زد و بند قدرت و ثروت را برهم بزنند. باید حاشیه ی امنی را که این افراد می کوشند برای خود بوجود بیاورند، ویران کنند. رسانه ها می توانند و بایدکاری کنند تا کسی نتواند در آشکار و نهان از راهزنان و سارقان حرفه ای دفاع کند. باید فضایی بسازند تا امثال دکتر نوبخت حتی در خلوت خود هم نتوانند و از امثال صفدرحسینی دفاع نکنند و چنین افرادی را ذخیره ی کشور نخوانند.

باید مجلس را سرغیرت آورد. باید رییس جمهور را مورد سوال قرار داد تا با همه، حتی با برادر خود ( اگر متخلف است ) با قاطعیت رفتار کند. متهمین را به دست دستگاه قضا بسپارد تا به اتهاماتشان رسیدگی شود. باید ...

نباید نامید شد. نباید سکوت کرد. رسانه ها می توانند حق مردم را از تعدی کنندگان به اموال عمومی بگیرند. رسانه ها باید کمیته ی مبارزه با فساد تشکیل دهند و با هماهنگی و اقدام مستمر علیه هرگونه فساد سیاسی و اقتصادی و ... این بمب ویرانگر را از کار بیندازند.

به همه ی مقدسات سوگند که رسانه ها می توانند. مشروط به آنکه بخواهند و مصالح ملی را بر منافع جناحی و حزبی و قبیله ای برتری دهند. رسانه ها می توانند.

قدرت رسانه را نباید دست کم گرفت. بویژه سردبیران و مدیران رسانه ها نباید قدرت خود را نادیده بگیرند.
 
کلمات کلیدی : مبارزه با فساد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۰۸:۳۱:۱۹
مدیرانی که بجای مدیر یت مدبرانه با ازمون خطا اقتصاد کشور را به این روز انداخته اند و لی خود ثروت اندوزی کرده واشرافی شده اند . ایا وطن پرست هستند یا وطن فروش ؟ ایا مدیرانی که هنوز برطبل ادامه انخصار میگوبد و برای چیش برد امور سازمان خودش بیشتر تمایل به قرار داد خارجی دارد و حاضر به استفاده از متخصص داخلی نیست .ایا خائن است یا مدیر خوب ؟ ایا می شود علم را با پول خرید اما مدرک را می شود با پول خرید ؟ بنابراین مدیرانی که مدراک پولی وفرمایشی دارند بی سواد هستند. ایا مدیری که حاضر نیست برای نجات اقتصاد کشور بنگاه های اقتصادی به افراد متخصص واگذار شود هدفی جز ضربه زدن به انقلاب و حفظ منافع خود وباند خود را دارد؟ چرا باید هر وزراتخانه چندین موسسه تحقیقاتی داشته باشد ولی بجای ایجاد ثروت فقط بودجه کشور را هدر دهند ؟ چرا باید یک وزیر بجای خبر اصلاح امور هشدار وضعیت نابسامان را به مردم بدهد ؟ پس این وزیر چکاره است؟ چرا مدیرانی که مسبب کاهش ارزش پول ورکود و تورم وتقریبا فاجعه در هر فعالیت اقتصادی شده اند و اشرافی شده اند دستگیر ومجازات نمی شوند (3873534) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۰۸:۳۸:۴۸
رسانه قدرتی ندارد که دست کم گرفته شود. مبارزه با فساد هم فقط یک ابزار برای اهداف گروههاست (3873552) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۰۸:۴۹:۱۴
خیلی ببخشید ولی اصلا ما در ایران رسانه ازادی داریم که بخواهد مبارزه کند ؟ (3873571) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۰۸:۵۴:۲۷
اگر اراده ای در بر خورد با مفاسد وجودداشته باشد فضای رسانه ای باید کاملا آزاد باشد تا بتواند رسالت خود را انجام دهد. (3873582) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۰۹:۰۴:۰۶
پیشنهاد عالیه . قدرت پشت میز نشینها باید با کنترل همسطح تعدیل شود فیش حقوقی به تصمیم مستقیم گیرنده مربوط نمی شود باید دید چرا قدرت امضاء این همه ولنگاری در آن است وساز وکار تعدیل در آن نیست یا ضعیف است (3873601) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۰۹:۰۷:۲۸
آقا خواهش می کنم یک کمیته مبارزه با آقازاده ها هم تشکیل بدید
واقعاً لازمه :))))))))))))) (3873605) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۰۹:۲۳:۲۸
اگر قوه قضائیه در این مورد همکاری کند کمیته میتواند در کاهش فساد موثر واقع شود. (3873629) (alef-3)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۰:۰۸:۴۲
حالا راست و دروغش رو و ته قضییه !!!!! رو کاری نداریم ولی مثلا ژولین آسانژ، سایت ویکی لیکس و افشاگریهاش ، سایت "مجتهد" در عربستان ، اسنودن در آمریکا و مواردی در این پیشۀ خبرپراکنی ، دارند اطلاع رسانی میکنند ؛
در ایران هم ما طبیعتا نیازمند رسانه هائی شجاع و البته دانا هستیم تا همچون آینه ای شفاف و البته راستگو ، باز- بتابند آنچه را که در پیرامون ما و در جامعۀ ما رخ میدهد و رخ می نماید ؛ (3873695) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۰:۱۳:۲۳
اگر کسی واقعا دغدغه مبارزه با فساد را دارد باید بداند که ریشه فساد در اقتصاد دولتی ایران است و با دادن شعار و بگیر و ببند هم این مشکل حل نخواهد شد و فقط باید نظام شهامت داشته و بتواند با یک جراحی عمیق و دردناک به این بیماری پایان دهد والا با این شعارها و بگیر ببندها ما تا سالهای سال همچنان در حال مبارزه با فساد هستیم اما همچنان در نقطه اول درجا میزنیم (3873705) (alef-2)
 
Ukraine
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۱:۳۱:۰۷
عجب! آقای محترم
برای مبارزه با فساد دولتی رسانه آزاد لازم است . اما همین رسانه آزاد هم پیش کشتان شما لطفا تکلیف پرونده هایی که هم اکنون در جریان هستند مانند پرونده های المیزان، پدیده، بابک زنجانی، آقای مرتضوی ، پرونده زمین خواری گردنه حیران و همچنین دیگر پرونده ها را مشخص کنید تا ما ملت باورمان شود که اصلا اراده ای برای مبارزه با فساد دولتی وجود دارد. مطمئن باشید که در این صورت هر ایرانی خود یک رسانه خواهد بود. (3873881) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۲:۴۴:۱۱
واقعا پیشنهاد خوبی هست
هرچند چندکه بعدش باید یک یک کمیته صیانت از رفتارهای حرفه ای و درستکاری و جلوگیری از سازشکاری و زدو بند رسانه ها با دستگاه های اجرائی و ذی نفوذ هم پشت سرش تشکیل بشودولی باز می توان به این امید وار بود که در این کمیته مطروحه تان حداقل فعالیتها واطلاعات وتلاشها برای انجام وظیفه حرفه ای و سالم صورت بگیرد که خودش می تواند خیلی خیلی به کشور و مردم کمک بکند (3874026) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۸ ۱۳:۰۳:۱۷
دلسوزان نظام باید به فکر چاره باشند و گرنه خیلی زود دیر میشود (3874059) (alef-2)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته