توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479795
تاکسی‌ها خودسرانه افزایش قیمت دادند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: دولت باید هم زمان با افتتاح خط ۶ و ۷ مترو تهران، هزار واگنی که پیش از این در رابطه با آن وعده داده است را به شهرداری تحویل دهد.

به گزارش میزان، ابوالفضل قناعتی در سیصد و پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: بر اساس برنامه پنج ساله دوم، مترو خط ۶ و ۷ باید در خردادماه افتتاح شود. وی افزود: زمان افتتاح این خطوط در بیلبوردهای شهر تهران نیز خرداد ماه اعلام شده است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وعده‌های داده شده از سوی دولت برای واگذاری هزار واگن به شهرداری تهران گفت: پیش از این از دولت درخواست شده بود که هزار واگن هم زمان با افتتاح خط ۶ و ۷ به شهرداری ارائه شود و در این خصوص مصوبه دولت را نیز داشتیم.

قناعتی ادامه داد: در صورتی که هزار واگن به شهرداری تهران واگذار نشود، شاهد سرفاصله نیم ساعتی در رسیدن قطارهای خط ۷ مترو تهران خواهیم بود.

وی خواستار همکاری هر چه بیشتر دولت با شهرداری تهران شد و گفت: دولت باید به تعهد ۵۰ درصدی خود برای تامین وسایل حمل و نقل عمومی عمل کرده تا وضعیت حمل و نقل عمومی بهبود پیدا کند. عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اجرایی نشدن مصوبه افزایش کرایه‌ها گفت: به عنوان عضو کمیته انضباطی تاکسی دارها، اعلام می‌کنم که تخلف رانندگان تاکسی در اخذ کرایه‌ها به نسبت قبل بسیار افزایش یافته است.

قناعتی افزود: در شورای حل اختلاف وزارت کشور در رابطه با موضوع افزایش کرایه‌ها تصمیم گیری شده، اما به شهرداری اطلاع داده نمی‌شود.

وی در خصوص نیاز مبرم شهر تهران به اتوبوس‌های جدید گفت: شهرداری تهران اکنون به ۵ هزار اتوبوس نیاز دارد و در برخی ایستگاه ها، مردم بیش از ۲۰ دقیقه در صف ایستاده تا یک اتوبوس وارد ایستگاه شود.
 
کلمات کلیدی : تاکسی‌، افزایش قیمت، شورای شهر، خودسرانه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.