توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503516
قوامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی نیرو: برنامه بیطرف برای رفع تنش‌های بین استانی ناشی از مشکلات آب چیست؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵
نماینده اسفراین با بیان اینکه مهمترین مشکل امروز کشور مسئله آب است گفت با توجه به برخی اشتباهات آقای بیطرف در دوران 8 سال تصدی‌اش در وزارت نیرو در دولت اصلاحات انتظار می‌رود که ایشان ضمن اذعان به این مشکلات راهکارهای خود برای اصلاحات را بگوید.

به گزارش ایسنا، هادی قوامی به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی نیرو در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس گفت: ما در حوزه برق و سایر انرژی‌ها هم مشکل داریم اما مهمترین مشکل، مسئله آب است. در زمانی که آب دارای ارزش‌های اقتصادی است و باید بر مبنای آمایش سرزمینی تخصیص پیدا کند وزیر پیشنهادی نیرو در برنامه خود به چنین مواردی اشاره نکرده است.

وی با اشاره به 8 سال وزارت بیطرف در دولت اصلاحات گفت: دولت اصلاحات از مجموعه شاخص‌های اقتصادی باثبات‌ترین دولت در میان دولت‌های بعد از انقلاب بوده است که آقای بیطرف هشت سال وزیر نیرو در دولت اصلاحات بود ولی ایشان در همین دوران دچار خطای تشخیص در سرمایه‌گذاری‌ها برای تخصیص آب شد.

نمایند اسفراین با بیان اینکه 85 درصد از عامل ریزگردها به دلیل عوامل خارجی است، گفت: در دوران وزارت آقای بیطرف ابرسدها در ترکیه ساخته شد و انتظار می‌رفت آقای بیطرف در زمان وزارت خود به این موضوع اعتراض می‌کرد تا چنین سدهایی بسته نشود که نتیجه آن را امروز در خشک شدن دجله و فرات و ورود ریزگردها به تمام کشور ببینیم. از این رو می‌توان نتیجه گرفت که ورود ریزگردها با منشا خارجی به نحوه عمل و مدیریت شما برمی‌گردد.

قوامی ادامه داد: در دوره شما سدهایی بدون انجام کار کارشناسی و محاسباتی ساخته شد که نتیجه آن را به طور نمونه می‌توان در سد گتوند دید که آب شیرین به آب شور تبدیل شده و به دنبال آن 240 هکتار از اراضی خوزستان تحت تاثیر این آب شور قرار گرفته‌اند و امروز می‌خواهند این آب را به خلیج فارس انتقال دهند. انتظار ما این است که شما به این اشتباه خود اعتراف کنید و بگویید که چطور می‌خواهید آن را برطرف کنید.

این عضو کمیسیون برنامه وبودجه با طرح این پرسش که برای حل این مشکلات ساختاری چه برنامه‌ای وجود دارد ، افزود: امروز به دلیل استفاده نکردن درست از قناتها شاهد ایجاد چاه‌های عمیق در کشور هستیم که چالش‌هایی را به وجود آورده، سوال ما این است که قرار است چطور این مشکلات برطرف شود؟

وی در پایان گفت: آقای بیطرف چطور می‌خواهید با شناسایی درست مشکلات حوزه آب آن را برطرف کنید تا شاهد کاهش مصرف آب و به دنبال آن رفع تنش‌های بین استانی ناشی از انتقال آب بین حوزه‌ای باشیم؟
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۰۸:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۰:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۱:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۰:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۰:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۸:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۰۹:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۰۹:۱۳
 
 
کلمات کلیدی : دولت دوازدهم + روحانی + کابینه روحانی + مجلس + جلسه رای اعتماد + وزیر پیشنهادی نیرو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.