توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443810
ذخیره‌سازی نفت ایران ۱۰ میلیون بشکه افزایش یافت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۰
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از افتتاح پروژه افزایش ۱۰ میلیون بشکه ای ظرفیت ذخیره سازی نفت ایران در منطقه خلیج فارس خبر داد.

به گزارش تسنیم، سیدپیروز موسوی در گفتگو با مهر با اشاره به افتتاح رسمی پروژه ذخیره سازی نفت خام در گناوه، گفت: امروز با حضور حبیب الله بیطرف، معاون مهندسی و پژوهشی وزیر نفت، پروژه ذخیره سازی 100 میلیون بشکه ظرفیت جدید نفت خام به طور رسمی افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اعلام اینکه با بهره برداری از این 10 میلیون بشکه مخزن، ظرفیت ذخیره سازی نفت خام ایران به 38 میلیون بشکه افزایش یافت، تصریح کرد: این پروژه شامل طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی هشت دستگاه مخزن یک میلیون بشکه‌ای، دو دستگاه مخزن 500 هزار بشکه‌ای و چهار مخزن 250 هزار بشکه‌ای ذخیره‌سازی نفت خام است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با بهره برداری از این مخازن جدید، امکان پشتیبانی بیشتر عملیات صادرات نفت خام از پایانه خارگ فراهم شده است، اظهار داشت: کل حجم سرمایه گذاری این پروژه نفتی 750 میلیارد تومان است که با بهره برداری از این مخازن جدید، عملا قدرت چانه زنی شرکت ملی نفت ایران برای بازاریابی و فروش نفت خام کشور هم افزایش یافته است.
کلمات کلیدی : ذخیره نفت ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.