توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439419
خروج ۶۰ ناو آمریکایی از خلیج فارس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۰
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر ایثارگری شهدای مهندسی رزمی نبود پیروزی جنگ ناممکن بود.

به گزارش فارس، سردار دریادار علی فدوی عصر امروز در یادواره سردار شهید مهندس سید محسن صفوی، شهدای مهندس و مهندسی رزمی استان اصفهان اظهارکرد: سلام به شهیدانی که در پی انقلاب اسلامی بزرگ همواره به ندای امام(ره) پاسخ دادند و در هر صحنه ای حضور پیدا کردند و نقطه عطف آن 8 سال دفاع مقدس بود.

وی افزود: این انقلاب اسلامی و امام(ره) بود که پیروز نبرد با 54 کشور دنیا بود؛ سلام به شهدایی که در مزار گلستان شهدای اصفهان آرمیده اند، شهدای مهندسی رزمی، شهدای مهندس و شهید صفوی که در روزهای پرکار والفجر 8 فعالیت های ویژه ای داشت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر ایثارگری شهدای مهندسی رزمی نبود پیروزی جنگ نیز ناممکن بود؛ آمریکا تمام قدرت و توان خود را در این 37 سال به کار گرفته اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است، در کرانه‌های خاورمیانه مجبور شود دفاع کند.

وی تصریح کرد: وزیر دفاع آمریکا به عنوان اصلی‌ترین مسؤول نظامی این کشور رسماً اعلام کرد که در پی آن هستیم تا در خود و هم‌پیمانانمان توانی ایجاد کنیم تا در برابر ایران قدرت بازدارندگی داشته باشیم.

فدوی خاطرنشان کرد: یک عاملی در انقلاب اسلامی وجود داشته، دارد و خواهد داشت که هرگاه ما به شکلی قدرت خود را به هر میزان به قدرت خداوند اتصال دهیم آنگاه هیچ قدرتی با ما قابل مقایسه نخواهد بود و اگر همه قدرت‌مندان دنیا قدرت خود را جمع کنند به قدرت خداوند متعال نمی‌رسد چراکه آن قدرت، قدرت بی‌انتهاست.

وی با اشاره به طراحی مهندسی رزمی عملیات والفجر 8 اذعان داشت: اگر هم‌اکنون همه نیروهای خود را جمع کنیم نمی‌توانیم به طراحی‌های مهندسی عملیات والفجر 8 برسیم چراکه در طراحی این عملیات، قسمت کم کار به عهده بندگان خدا بود و قسمت بزرگ کار برعهده خداوند لایزال بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: در عملیات والفجر 8 همه رزمندگان به تکلیف خود واقف بودند و پای تکلیف خود ایستادند؛ قطعاً خداوند در آیات زیادی از قرآن در دعوای بین حق و باطل طرف حق خواهد بود و بهترین نتیجه را برای بندگان مؤمن خود رقم می‌زند.

وی ادامه داد: عملیات والفجر 8 و کربلای 5 برای جنگ بسیار نقش‌آفرین بود و تعیین تکلیف کرد و در 37 سال انقلاب اسلامی هم وعده الهی و هم بصیرت مردم همواره از ثبات برخوردار بوده است؛ شهیدان استان اصفهان با اطمینان قلب زیادی راه اسلام را دنبال کردند تا حدی که امام(ره) فرمودند«من به شما غبطه می‌خورم، شما راه 100 ساله را یک شبه رفتید».

فدوی یادآور شد: وعده خداوند، وعده حق و وعده قطعی است، سال‌های طولانی است که این روند در جمهوری اسلامی برقرار است؛ همچنان که در جبهه سوریه نیز این‌گونه بوده و کسانی که تنشان به تن پاسداران انقلاب اسلامی خورده و مبانی انقلاب اسلامی را باور کردند.

وی اضافه کرد: تعصب‌های جاهلی نمی‌گذارد که داعش قبول کند در سوریه شکست خورده است وگرنه تقاضای آتش‌بس می‌دادند؛ در جایی که بیشترین تجلی تحقق وعده الهی یعنی مرکز انقلاب اسلامی نظریه‌هایی را می‌شنود که گویی یک آیه قرآن به گوش آنان نخورده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابرازداشت: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند در قصه کردستان می‌توانند با نیروهای منافقین در کشور نفوذ کنند؛ در گذشته 86 ناو جنگی آمریکا در خلیج فارس بود اما در حال حاضر تنها 26 ناو جنگی آمریکایی در خلیح فارس است؛ 180 درجه اوضاع تغییر کرده و این همان باور و ایمان شهدا به وعده الهی بود.

وی بیان کرد: وقتی مأموریتی در مهندسی رزمنی جنگ تعیین می‌شد گویی رزمندگان آمادگی لازم را از قبل داشتند، مأموریت هایی همچون عبور از اروند و بهمن‌شیر و عملیات کربلای 5؛ شهدا از هر زنده‌ای زنده‌تر هستند و این شاهد بودن آن‌ها برای ما قطعی است.

فدوی عنوان کرد: آمریکایی‌ها تصویری که خود می‌خواهند را از واقعیت ایران می‌سازند و به مردم نشان می‌دهند؛ اکنون تنها نسیمی از انقلاب اسلامی و تجارب پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه و عراق تجلی یافته و چنین نتایجی را در پی داشته است.

وی در پایان افزود: اگر بیگانگان منفعتشان برای سرمایه‌گذاری قطعی نبود یک ریال خود را به ایران نمی‌آوردند، باید به دنبال سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران داخلی باشیم نه بیگانگان؛ در کشوری که توانایی تولید سیم خاردار نبود در حال حاضر نگرانی دشمنان را برای تولید پیشرفته‌ترین تجهیزات و ادوات جنگی چندین برابر کرده است.
 
 
کلمات کلیدی : سردار فدوی+ناو آمریکایی+خلیج فارس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.