توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429816
جنگنده‌های روس به یاری ترکیه آمدند
ارتش ترکیه اعلام کرد که جنگنده‌های روسیه مواضع داعش در شهر الباب سوریه را بمباران کرده‌اند؛ جایی که نظامیان ترکیه هم اکنون در حال عملیاتی علیه داعش برای پاکسازی شهر هستند.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۱
به گزارش ایسنا به نقل شبکه اسکای نیوز عربی، آنگونه که به نظر می‌رسد پس از توافق آتش‌بس میان مخالفان سوری و دولت این کشور که زیر نظر روسیه و ترکیه به سرانجام رسید، همکاری‌های دو کشور در سوریه افزایش یافته و ارتش روسیه در حمایت از عملیات نیروهای نظامی ترکیه علیه داعش دست به کار شده‌ است.

آنگونه که ارتش ترکیه گفته، در حمله جنگنده‌های روسیه به مواضع داعش در شهر الباب در شمال حلب دستکم 12 داعشی کشته شده‌اند. این اقدام مسکو نشان از آغاز دور جدیدی از همکاری‌ها میان ترکیه و روسیه پس از توافق آتش‌بس اخیر است.

ارتش ترکیه نزدیک به دو ماه است عملیاتی را برای پاکسازی مناطق شمالی سوریه از وجود داعش آغاز کرده و تاکنون در این زمینه بارها خواهان کمک ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا شده بود؛ درخواستی که با پاسخ منفی آمریکا تاکون مواجه شده است و ظاهرا روسیه از این موضوغ بیشترین استفاده را کرده است.
 
کلمات کلیدی : داعش+ترکیه+روسیه+جنگنده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.