توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497811
گروکشی مدیران مدارس از والدین/ دریافت شهریه ۷۵۰هزار تومانی در برخی مدارس دولتی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۳
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان برخی از مدارس دولتی خلاف قانون اساسی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان ۷۵۰هزار تومان دریافت می‌کنند.

حسینعلی‌ حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به دریافت هزینه‌ها از والدین دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در برخی از مدارس دولتی، اظهار داشت: دریافت هزینه برای ثبت‌نام در مدارس دولتی خلاف اصل 30 قانون اساسی است.

وی درباره اصل 30 قانون اساسی، گفت: براساس اصل 30 قانون اساسی، تحصیل دانش‌آموزان تا دوره متوسطه رایگان است، یعنی دولت موظف است تا دوره متوسطه امکانات تحصیل را برای دانش‌آموزان به‌صورت رایگان تأمین کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه براساس گزارش‌هایی که از والدین دانش‌آموزان در سراسر کشور به دست آمده، برخی از مدارس دولتی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان مبلغ 750 هزار تومان دریافت کرده‌اند، ادامه داد: این در حالی است که بسیاری از خانواده‌ها تمکن مالی برای پرداخت چنین هزینه‌هایی را ندارند.

حاجی‌دلیگانی با تأکید بر اینکه مسئولان برخی از مدارس دولتی تا زمانی که هزینه  غیرقانونی را از والدین دریافت نکنند دانش‌آموزان را ثبت‌نام نمی‌کنند، گفت: مسئولان برخی از مدارس دولتی گروکشی می‌کنند و تا زمانی که مبلغ مورد تقاضا را دریافت نکنند کارنامه دانش‌آموزان را نمی‌دهند، بنابراین زمانی که کارنامه را نمی‌دهند دانش‌آموز امکان ثبت‌نام در مقطع بالا‌تر را ندارد.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس تصریح کرد: اگر وزیر آموزش و پرورش به این موضوع ورود نکند، قطعاً بنده دریافت وجه از والدین برای ثبت‌نام در مدارس دولتی را در قالب طرح سؤال در صحن علنی مجلس پیگیری می‌کنم.
 
کلمات کلیدی : مدارس دولتی + شهریه مدارس + آموزش و پرورش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.