نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 125219
هشدار در مورد فروپاشي اقتصاد جهان در دو یا سه هفته آینده
بخش خبري الف
به عقيده اين كارشناس IMF، اگر رهبران اروپا نتوانند موضوع بحران در منطقه يورو را به صورت قابل قبول حل‌وفصل كنند، ممكن است ظرف دو تا سه هفته آينده شاهد فروپاشي سيستم بانكداري اروپا باشيم.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۵

يك مشاور صندوق بين المللي پول گفت: بدون طرحي براي نجات يورو، اقتصاد جهان ظرف دو تا سه هفته آينده فرو مي‌پاشد.

به گزارش الف به نقل از راو استوري، رابرت شاپيرو يك مشاور صندوق بين المللي پول در مصاحبه با شبكه بي.بي.سي تصريح كرد: اگر رهبران اروپا نتوانند موضوع بحران در منطقه يورو را به صورت قابل قبول حل‌وفصل كنند، معتقدم كه ممكن است ظرف دو تا سه هفته آينده شاهد فروپاشي در سراسر سيستم بانكداري اروپا باشيم.

رابرت شاپيرو در ادامه گفت: ما در مورد يك بانك كوچك بلژيك صحبت نمي‌كنيم بلكه در حال صحبت در مورد بزرگترين بانك‌هاي جهان هستيم. بزرگترين بانك‌ها در آلمان، در فرانسه كه به بانكهاي انگليس و هر جايي از جهان كشيده مي شود چون سيستم مالي جهان به هم پيوسته است. فعاليت تمامي اين بانك‌ها بر بانك‌ها در آمريكا، انگليس، ژاپن و هر بانكي در سراسر جهان تاتير دارد.

اين مشاور صندوق بين‌المللي پول افزود: بدين ترتيب بحراني ايجاد خواهد شد كه از ديدگاه من بسيار جدي‌تر از بحران سال ۲۰۰۸ خواهد شد.

هسته مشكلات اروپا از ورشكستگي احتمالي يونان به دليل بحران بدهي در اين كشور ناشي مي شود كه مي توانست موجي از ناكامي‌هاي جدي بانكي را به بار بياورد و منجر به اين شد كه كارشناسان از آن به عنوان چالشي مسري ياد كنند.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۶ ۱۶:۱۵:۴۶
شرايط در اروپا از اين وضعيت هم بدتر مي شود. تازه اول راه سرنگوني نظام سرمايه داري است (506703) (moderator19)
 
بی بصیرت
۱۳۹۰-۰۷-۱۶ ۱۶:۲۳:۰۸
آره نظام بانکی ما که خدا رو شکر سالم و سلامت و قدرتمندانه داره به راه خودش که همانا خالی کردن ببخشید پر کردن البته فرقی هم نمیکنه در هر صورت بانکهای ما از این مساله کاریشون نمیشه چون خیلی وقته ترتیبشون داده شده ممنونم (506707) (moderator19)
 
هشدار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۶ ۱۸:۵۸:۴۵
زمانيكه رهبران اروپا اين هشدارهاي اقتصاددانان را جدي نگرفتند بايد گفت كه مي باست منتظر چنين پيامدهايي در عرصه اقتصاد بين الملل باشيم به نظر شما دوستان درست نيست؟ (506782) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۶ ۱۹:۰۰:۰۲
اين بحران عدم توانايي غرب در حل و فصا چالش هاي اقتصادي غرب را اثبات كرد.از نظام سرمايه داري بيمار غرب چنين انتظاري مي رفت (506783) (moderator19)
 
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۱۸ ۱۱:۳۸:۴۷
به گفته یکی ازعلمای عالی قدر عامل بحران مالی دردنیا اون نظام کافر هستش اگه به گذشته برگردیم متوجه میشیم که نظام اقتصادی مارکسیستی موفق نبوده الان هم نوبت به فروپاشی نظام سرمایه داری رسیده که دیریازود ازبین میره وتنها راه حل اداره اقتصاد جهان نظام اقتصاد اسلامیه همون نظامی که امام علی دردوران حکومتش پیاده کرد ودرحیطه حکومتش فقررا ریشه کن کرد واین راهم باید بدونیم که بعداز هرسختی یک گشایش هست (507886) (moderator19)
 
ahmad
Canada
۱۳۹۰-۰۷-۱۸ ۱۸:۰۷:۴۲
جناب آقای هاشمی،
لطفآ یک کتاب یا مرجع مناسب برای اقتصاد اسلامی معرفی نماییدتا سایر ملل بتونن از
ان جهت حل مشکلات خود استفاده کنند. (508173) (moderator19)
 
حنانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۰۶ ۱۵:۰۵:۰۸
همه اینها بخاطر بی دینی و کفره. اگه همه جوامع جهانی به اسلام روی بیارن و به قوانینش عمل کنن هیچ بحرانی اعم از اقتصادی- اجتماعی- سونامی- زلزله یا طوفان و آتشفشان نخواهیم داشت... باشد که رستگار شویم. (576043) (moderator19)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۴ ۱۰:۴۲:۴۴
بله. اسلام تنها راه همه چیز هستش! تئ هم کافری که مسخره میکنی! بی بصیرت کافر (656691) (alef-11)
 
مهرزاد
۱۳۹۰-۱۲-۲۰ ۲۰:۳۴:۵۵
نردبان این جهان ما و منیست عاقبت این نردبان افتادنیست لاجرم هرکس که بالاتر نشست استخوانش سخت تر خواهد شکست (698347) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۱۱:۵۷:۲۹
اونا به اون اندازه هم که گفتین کافر نیستند و ما هم به او ن اندازه که فکر می کنید مسلمان نیستیم
بله اسلام راه نجات است اما شما به من یک مسلمان درست نشون بده (3186373) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۵ ۲۱:۳۴:۲۷
درود و سلام بر شما همسفر (3496704) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
هشدار در مورد فروپاشي اقتصاد جهان در دو یا سه هفته آینده
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته