نظر منتشر شده
۴۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485319
ظهره‌وند درباره پیامدهای انتخاب ولیعهد جدید؛
سیاست های محمد بن سلمان کاملا متفاوت است/ موضع جنگی عربستان تقویت شده
بخش سیاست خارجی الف، 31 خرداد 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۹
سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان، طی حکمی فرزندش محمدبن سلمان را به عنوان ولیعهد جدید به جای محمدبن نایف منصوب کرد. طبق اعلام خبرگزاری رسمی سعودی ها، سی و یک تن از هیئت بیعت 34 نفره عربستان به ولیعهدی بن سلمان رأی داده اند.

وی علاوه بر ولیعهدی و پست وزارت دفاع به عنوان معاون رییس شورای وزیران نیز منصوب شده است.

در این ارتباط ابوالفضل ظهره‌وند، کارشناس مسایل بین المللی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی الف، در مورد جانشینی محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان اظهارداشت: به اعتقاد بنده در حال حاضر جنگ داخلی پنهان در آل سعود وجود دارد و شاهزادگان سعودی با یکدیگر دچار اختلافات زیادی شده‌اند.

وی تصریح کرد: واضح است که سیاست های محمد بن سلمان کاملا متفاوت است و استراتژی خاصی را دنبال کرده و در واقع موضع جنگی آنها تقویت شده است چراکه عربستان همواره درگیر جنگ در سوریه، یمن و بحرین است و این تحولات موجب شده است تا دچار بحران سیاسی در داخل و خارج از کشور شود و به نوعی قدرت منطقه ای خود را از دست داده و ضعیف‌تر شود لذا با این گونه اقدامات سعی دارد تا خود را از بحران نجات دهد.
 
ظهره‌وند ادامه داد: به نظر میرسد که اتفاقات خاصی در داخل حاکمان سعودی در حال رخ دادن است و امکان رخ دادن کودتا وجود دارد لذا حاکمان سعودی برای فرار از بحران های داخلی و تنش هایی که بین آنها وجود دارد، دست به این جا به جایی زده‌اند.
 
این کارشناس مسایل بین المللی افزود: از نگاه کلان و منطقه‌ای نوع رفتار عربستان سعودی در منطقه  از نظر سیاسی و همچنین اقتصادی و کنترل منابع ارزی کارنامه قابل قبولی نداشته است و شکست های عمیقی در پی جنگهایی که در منطقه ایجاد کرده، خورده است. ریاض علی‌رغم میلیاردها دلار که خرج جنگ علیه کشورهای منطقه و گروههای تروریستی کرده است اما همواره با شکست مواجه بوده است، هر داعشی که دستگیر می‌شود شناسنامه سعودی دارد و حتی ترامپ که از سعودی‌ها حمایت می‌کند نمیتواند سرپوشی بر روی آنها بگذارد.
 
وی تاکید کرد: به نظر می رسد که سیستم حاکمان سعودی در حال فروپاشی سیاسی است و شاید به زعم خودشان این جا به جایی و تعیین محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد این کشور کاری منطقی است که انجام داده‌اند تا از این طریق بتوانند تا حدودی همگرایی را در درون خود ایجاد کنند. حکام آل سعود هر زوری که در منطقه داشتند را زدند و چیز زیادی به دست نیاوردند. در واقع این آرایش سیاسی سعودی‌ها به دلیل جلوگیری از تنش های داخلی است.

ظهره‌وند خاطرنشان کرد: سعودی‌ها هیچ وقت تاکنون به این صورت در عرصه‌های بین المللی رسوا نشده بودند، برقراری روابط با رژیم صهیونیستی و حمایت و دوستی از ترامپ و ظلم به شیعیان خود و سایر کشورهای عربی موجب شد تا آل سعود که روزی خود را ام القری جهان میدانست منفور شده و برای ترس از مسائل داخلی دست به تغییرات و جا به جایی در سیستم حکومتی خود بزند.
 
کلمات کلیدی : عربستان، کودتا، محمد بن سلمان
 
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۷:۱۵:۵۱

محمدبن نایف و محمدبن سلمان دیدگاه های متفاوتی در زمینه موضوعات منطقه ای از جمله قطر، یمن و حتی ایران دارند. محمد بن نایف نگاهی معتدلی نسبت به دیگر سران سعودی داشت و مایل نبود که نگاهی تهاجمی به موارد گفته شده داشته باشد. لذا به دلیل همین تفاوت دیدگاه ترجیح داد که محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد فعالیت خود را آغاز کند و در رده دوم حاکمیت باشد، زیرا تشخیص مقام های آمریکایی بر این است که مرگ پادشاه عربستان نزدیک است. (4436526) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۷:۳۳:۰۶
این جابجایی و تغییر ناگهانی برآیند دیدار اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از ریاض بود. (4436551) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۰:۲۵:۰۵
امیدوارم وزارت خارجه ایران پیام تبریک و ضعف ارسال نکند .
خدا کند دستگاه دیپلماسی ، حد اقل اینبار عزت و اقتدار ایرانیان را حفظ کنند . (4437053) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۱:۱۴:۴۶
جیمی کارتر و جرج بوش اول... (4437113) (alef-3)
 
الف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۹:۳۵
البته همین آقای بن نایف همان وزیر کشوری بود که حجاج ما رو در مراسم برائت از مشرکین به خاک و خون کشید.همه اینها وهابی هستند و ذات مشترکی دارند (4436620) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۷:۲۸:۰۲
روابط ایران و عربستان به یک مرحله کاملا تهاجمی و غیرقابل بازگشت رسیده است، با اقدام پادشاه عربستان یعنی سلمان بن عبدالعزیز که فرزند خود را به عنوان ولیعهد معرفی کرد، نمی توان انتظار داشت که روابط تهران و ریاض به وضعیت مناسبی بازگردد و حتی ممکن است شاهد چالش های جدی بین بین دو کشور باشیم. محمد بن سلمان یکی از شاهزادگان و امرای عربستان سعودی است که نگاه و نقشی تهاجمی نسبت به محور مقاومت دارد، همچنین او رابطه نزدیکی با دونالد ترامپ و همینطور نخست وزیر رژیم صهیونیستی یعنی بنیامین نتانیاهو دارد. وی علاقه دارد تا عربستان تابعی از اراده آمریکا و لابی صهیونیستی باشد. بنابراین با توجه به نکاتی که مطرح شد، به نظر می رسد آمریکایی ها احساس کردند که مرگ سلمان بن عبدالعزیز یعنی پادشاه فعلی عربستان، نزدیک است و بر او فشار وارد کردند تا فرزند خود را به عنوان ولیعهد منصوب کند. (4436542) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۷:۳۲:۵۷
منم فکر میکنم که اختلاف و تفرقه بین شاهزادگان سعودی زیاد شده و ربطی به ایران نداره، و همانطوری که در کتاب ها خواندیم علایم ظهور نزدیک است (4436550) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۲۳:۱۸:۴۴
تو کدوم کتابا؟ (4436969) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۴:۲۹
غیبت نعمانی
مکیال المکارم
اسرا آفرینش اهل بیت
و... (4456736) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۷:۳۱:۴۶
علائم ظهور!!!!!!!!!!!
آقا مسائل مذهبی را به سیاست ربط ندهید ،شما فکر کردید در یک جلسه مذهبی در حال سخنرانی هستید که اینطور توجیح میکنید؟؟؟؟؟ (4437253) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۷:۳۸:۰۰
سلام
حالا جای قدرت بازدارند ه هسته ایمون که تو برجام از دست دادیم خالی است.
اون میتونست سایه ی جنگ رو از سرمون برداره. (4436559) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۸:۱۵:۵۲
ایران دنبال ساخت بمب اتم نبوده دوست عزیز شما چرا مسائل رو با هم قاطی میکنی؟؟؟؟؟ (4436605) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۲۳:۱۳:۰۴
بله دنبال بمب نبودیم وتی تفنگ خالی بهتر از دست خالی است (4436962) (alef-11)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۱:۱۷:۰۴
قاطی نکرده
قدرت هسته ای مانع از جنگ بود
همونطور که پس از جنگ جهانی دوم صلح اجباری به جهان هدیه داده (4437115) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۲:۳۶:۳۸
مثل اینکه شما خوب مطلبو نمیخونی!

قدرت بازدارنگی. روشنه؟ (4437164) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۷:۳۰:۲۴
درسته که دنبال ساخت سلاح نبوده و نیست ولی فناوری هسته ای توانایی ساخت سریع این بمب را به ایران داده بود که میتوانست در شرایط بحران و اضطرار بسیار بازدارنده باشد.ولی با برجام این فاصله بین اراده برای ساخت آن و اماده شدنش بسیار زمان بر شده است. (4437252) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۴:۴۸
متوجه نظر این کار بر در مورد قدرت باز دارنده اتمی نشدم که میگوید از دست دادیم . ایران اگر بدنبال استفاده غیر صلح آمیز از انرژی هسته ای میبود سازمان بین المللی انرژی هسته ای از سال ها پیش فعالیت ایران را تائید نمیکرد . (4436611) (alef-11)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۲۳:۱۵:۲۴
قدرت هسته ای خوبه ولی اونموقع احتمال حمله به مراکز اتمی ایران به خاطر برنامه هسته ای خیلی زیاد بود. (4436964) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۰:۵۰:۱۰
شما ظاهرا فراتر از رهبری به قدرت هسته ای ما می اندیشی ؟! (4437087) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۲:۳۶:۵۰
عربستان چیزی نیست که برای ترساندن آن نیاز به بمب اتم باشد. عربستان را حتی با دست خالی هم می توان ترساند ! موشهای میانبرد و دور برد که بماند. (4437697) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۰۹:۲۳:۱۲
ضعيف دانستن دشمن يك خطاي استراتژيك است معلوم نيست در صورت بروزجنگ فقط با يك كشور مثل عربستان طرف باشيم در ان صورت شايد بايستي در چند جبهه بجنگيم با اين حال بهتر است ما براي دفاع همه جانبه اماده باشيم ولي در صورت وقوع جنگ نتيجه نهايي آن هزينه هاي غير قابل جبران به دو كشور مهم دنياي اسلام خواهد بود و سود ان را فقط صهيونيزم جهاني خواهد برد. (4438627) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۰۹:۲۸:۲۴
امرزو زمان كشورگشايي گذشته است فرض كنيم يك جنگ بين ايران و عربستان اتفاق افتد با توجه به توان موشكي و تجهيزاتي هر دو طرف و هر دو كشور با موشك پراني زير ساختهاي هم را نابود خواهند كرد امكان ورود به خاك دو طرف با توجه به سياستهاي قدرتهاي جهاني براي دراز مدت امكان پذير نخواهد بود لذا نهايتا فقط اين دو كشور بازنده خواهند بود پس بهتر است تا جاي ممكن از افزايش تنش (تكرار مي كنم تا جاي ممكن) خودداري شود نهايتا بازند جنگ بين دو كشور هر دو طرف خواهند بود! (4438632) (alef-11)
 
Thailand
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۸:۵۷:۵۵
نه اینکه سایه ی جنگ و از سر کره شمالی برداشته. (4439682) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۱:۱۱
اختلاف شدید در تصمیم گیری کلان سبب برکناری بن نایف شد
حالا این تصمیم چه بود بعدا میفهمیم (4436638) (alef-3)
 
عبدالرازق حبیبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۸:۴۷:۰۱
عربستان تنبیه میشود،الأنفال
وَمَا لَهُمْ أَلَّا يُعَذِّبَهُمُ اللَّهُ وَهُمْ يَصُدُّونَ عَنِ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ وَمَا كَانُوا أَوْلِيَاءَهُ إِنْ أَوْلِيَاؤُهُ إِلَّا الْمُتَّقُونَ وَلَٰكِنَّ أَكْثَرَهُمْ لَا يَعْلَمُونَ
ﻭ ﭼﻪ ﭼﻴﺰﻯ ﻣﺎﻧﻊ ﺁﻧﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺧﺪﺍ ﻋﺬﺍﺑﺸﺎﻥ ﻧﻜﻨﺪ ، ﺩﺭ ﺣﺎﻟﻰ ﻛﻪ [ ﻣﺮﺩم ﻣﻮﻣﻦ ﺭﺍ ] ﺍﺯ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﻪ ﻣﺴﺠﺪﺍﻟﺤﺮﺍم [ ﻭ ﻋﺒﺎﺩﺕ ﺩﺭ ﺁﻥ ] ﺑﺎ ﺁﻧﻜﻪ ﻣﺘﻮﻟﻴﺎﻥ ﺁﻥ ﻧﻴﺴﺘﻨﺪ ، ﺑﺎﺯﻣﻰ ﺩﺍﺭﻧﺪ ؛ ﻣﺘﻮﻟﻴﺎﻥ [ ﺷﺎﻳﺴﺘﻪ ﻭ ﻭﺍﻗﻌﻰ ] ﺍﻳﻦ [ ﻣﻜﺎﻥ ﻣﻘﺪﺱ ] ﻓﻘﻂ ﭘﺮﻫﻴﺰﻛﺎﺭﺍﻧﻨﺪ ، ﻭﻟﻰ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻣﺸﺮﻛﺎﻥ ﻧﻤﻰ ﺩﺍﻧﻨﺪ [ ﻛﻪ ﺗﻮﻟﻴﺖ ﺁﻧﺠﺎ ﺷﺎﻳﺴﺘﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﻧﻴﺴﺖ . ](34) الأنفال
وَمَا كَانَ صَلَاتُهُمْ عِندَ الْبَيْتِ إِلَّا مُكَاءً وَتَصْدِيَةً فَذُوقُوا الْعَذَابَ بِمَا كُنتُمْ تَكْفُرُونَ
ﻭ ﻧﻤﺎﺯ ﻭ ﺩﻋﺎﻳﺸﺎﻥ ﺩﺭ ﻛﻨﺎﺭ ﺧﺎﻧﻪ [ ﺧﺪﺍ ] ﭼﻴﺰﻯ ﺟﺰ ﺳﻮﺕ ﻛﺸﻴﺪﻥ ﻭ ﻛﻒ ﺯﺩﻥ ﻧﺒﻮﺩ ، ﭘﺲ ﺑﻪ ﻛﻴﻔﺮ ﻛﻔﺮﻯ ﻛﻪ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﻣﻰ ﻭﺭﺯﻳﺪﻳﺪ ، ﻋﺬﺍﺏ [ ﺩﻧﻴﺎ ﻭ ﺁﺧﺮﺕ ﺭﺍ ] ﺑﭽﺸﻴﺪ .(35) (4436652) (alef-11)
 
مدافع حرم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۹:۰۹:۰۵
انشاالله بحق این روزهای عزیز و بحق خون پاک ریخته شده
شهدای ایرانی و یمنی به دست ال سعود خدا هر چه زود تر
ریشه داعش و ال سعود رو ریشه کن کنه.
بلند بگو آمین (4436674) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۹:۲۴:۵۷
وقتی توکل بر خدا باشد همین است
هرچند دشمن مثل ماری در کمین است
این مار زخمی گاه در این خاک و گاهی
بیرون از این وادی و در آن سرزمین است
بر روی پرچم هایشان الله اکبر
خود اهل مکر و نیششان در آستین است
با اسم دین و معرفت سر می برند و
دنیا چه می داند، تدین غیر این است
دنیا چه می داند پیمبر اهل رحمت
مافوق عشق و رحمه للعالمین است
سر می زند بر دشمن بیمار کافر
در مسلک دین، شان انسان را امین است
او می پذیرد توبه ی وحشی، کسی که
عامل به قتل حمزه ای که بهترین است
هر چند می گرید ز داغش روز و هر شب
اما مرام و رافت اسلام ، این است
اسلام دین معرفت دین تعالیست
انسانیت، خط و خطوط مسلمین است
تا هست داعش در میان اهل اسلام
جنگ مسلمانان علیه اش راستین است
ایران ما یکپارچه یک رنگ و یکدل
با رهبری که خود صلابت آفرین است
این پرچم اسلام و قرآن را سرافراز
تقدیم مهدی می کند، این اصل دین است... (4436690) (alef-11)
 
majid r
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۹:۲۹:۲۳
هر حرکتی از هر کشوری حتی ایران در این منطقه در جهت افزایش جنگ و درگیری به نفع آمریکا و اسرائیل می باشد. (4436693) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۲۲:۲۷:۰۸
مطمئن باش جنگ بشه به اسرائیل و آمریکا هم کشیده می شه . پس واقعا جای قدرت بازدارندگی هسته ای مون که در برجام مفت دادیم خالی است (4436894) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۲۰:۳۳:۱۰
نباید پا تو کفش سعودی کرد . اینا اصلا ادمای درستی نیستن .
به حال خودشون رهاشون کنید تا به جون هم بیوفتن.
سمت تنش نباید رفت. (4436759) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۲۱:۲۰:۰۳
امریکایی ها از صدام جدید رو نمایی کردن. (4436809) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۲۱:۲۶:۲۹
عربستان موضعی کاملا خیانتکارانه نسبت به مسلمانان گرفته و کاملا در خدمت غرب و اسرائیل قرار گرفته (4436819) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۲۱:۲۹:۱۵
صدام دیگری آمد جنگ حتمی است فقط آماده باشید (4436824) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۲۲:۰۷:۴۸
با اقدامات اين شاهزاده جنگجو ريشه كن شدن ال سعود سرعت ميگيرد وريشه وهابيت انشاا...بزودي از بين خواهد رفت ضمن ابنكه در خصوص اعزام زايران به حج بايد تجدي نظر صورت گيرد وما نبايد با دست خودمان بيش از هشتاد هزار ايراني را به ميدان جنگ ودر اختيار دشمن قرار دهيم ال سعود نمي تواند امنيت زائران را تامين كندوشايد خود ال سعود موجب مشكلاتي براي ايراني ها شوند (4436879) (alef-11)
 
اکسیر
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۲۲:۴۳:۰۸
ظرف ده, پانزده روز اینده محمد پادشاه میشود. اینهم مصیبتی است مصاعف برای جهان اسلام (4436927) (alef-11)
 
France
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۲۲:۴۹:۱۷
به علت کاهش قیمت نفت، عربستان در چند سال گذشته سالی حدود 100 میلیارد دلار کسری بودجه داشته و سرمایه ذخیره اش نصف شده و ظرف چند سال آینده با یک بحران جدی اقتصادی مواجه میشه. این وسط اگه قیمت نفت پایین تر هم بیاد اگرچه برای ما هم مشکلاتی درست میکنه ولی برای عربستان بسیار زیانبارتره. (4436931) (alef-11)
 
رضا
United States
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۲۳:۳۸:۰۸
فطعا ایشان در برابر سیاستهای مداخله جویانه ایران بی تفاوت نخواهد بود. (4436994) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۵:۴۶:۴۸
اخه ادم چقدر میتونه .. خائن باشه ؟؟ شاید بچه باشی یادت نباشه ،این ادمهای رذل سال ۶۶ حجاج ایرانی رو به گلوله بستن ،زمان جنگ با صدام ،بالای صد میلیارد دلار به صدام کمک کردند . و... واقعیت اینه که ال سعود از ابتدا سیاستش همین بود ،فقط امروز ماسکش رو برداشته ، فقط منتظر باش و ببین وقتی تاریخ مصرف این ولیعهد جدید هم تموم بشه ،سرنوشتش بهتر از صدام نخواهد بود (4439286) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۱:۴۷:۴۱
متاسفانه تجربه نشان داده دیکتاتورهای منطقه که در سن جوانی به قدرت میرسند، دوران طولانی از استبداد، ظلم، فساد، ویرانی، نقض حقوق بشر و ضدیت با دمکراسی و کشتار با کارنامه ای آکنده از جنایت علیه بشریت پش سرشان بجا میگذارند (4437139) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۳:۲۱:۴۷
به عواقب وخیم جنگ هم از حالا فکر کنیم التماس تفکر (4437181) (alef-3)
 
اکبر
Thailand
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۰۵:۳۹:۴۳
احتمال اینکه دُردانه ی سلمان سودای دسترسی سریع به تحت و تاج را داشته باشد کم نبود و اکنون با این انتصاب جدید شوق او تحریک و تقویت میگردد.
البته یک احتمال دیگر نیز وجود دارد: انگیس از قبل از پادشاهی سلمان، در اصل محمد بن سلمان را برای پادشاهی انتخاب کرده اما در اوضاع و شرایط موجود نمی توانسته محمد جوان و خام را بی واسطه بر مسند پادشاهی بنشاند بنابراین ابتدا پدر را بر تخت نشانده تا در زمان برنامه ریزی شده یا اوضاع و احوال مناسب پسر را جای پدر بر تخت نشاند.
در این صُور یا پسر، پدر را بطریقی حذف خواهد کرد یا اینکه سلمان پیرو دستور انگلیس طی احتمالاً یک، دو یا سه سال آینده با تسلیم تاج و تخت به پسر، استعفا خواهد داد.
آنالیزهای من نشان می دهد رژیم انگلیس رژیمی بسیار پیچیده، گسترده و دارای دو ساختار و شکل همچون دو رژیم است که یکی رژیم آشکار و دیگری بسیاری سرّی و پنهان است این رژیم پنهان، فراتر از دسته بندیهای کشور، اتحادیه، امپراتوری و غیره است این رژیم پنهان سرشار از انواع و اقسام تکنولوژی‌های سرّی ی شگفت انگیز و سورپرایز کننده از جمله تکنولوژی‌های تولید ثروت با منابع نامحدود است این رژیم پنهان با آن تکنولوژی‌های پنهان اقداماتی میتواند انجام دهد که فقط از عهده جادوگران در فیلم های تخیلی برمی آید؛ این رژیم دستکم ۷۰۰، ۸۰۰ پیشرفته تر از عصر حاضر است.
همه میدانند که اصولاً سیاستمداران کم و بیش در مسائل سیاسی نقش بازی میکنند اما رژیم پنهان انگلیس فراتر از آن، تمامی مشخصات یک فیلم تاریخی را در «صحنه جهان» ساخته و این فیلم حداقل قرنهاست در حال اجرا یا نمایش است بنابراین آنچه که ما شاهد و ناظر آن هستیم علیرغم بوقع پیوستن و واقعی بودن ”اصل رویدادها “ نیست ...
در دنیای پشت پرده، اساساً رژیم ابر قدرت آمریکا، کارگزار و عامل تحت فرمان انگلیس است اما در دنیای آشکار دولت انگلیس تحت نفوذ و سیطره ی دولت آمریکا (به اصطلاح نوچه ی آمریکا) است و این بخشی از همین فیلم است. (4438557) (alef-11)
 
اکبر
Thailand
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۸:۲۳:۱۷
در سمت قبلی، احتمال اینکه محمد بن سلمان سودای دسترسی سریع به تحت و تاج را داشته باشد کم نبود و اکنون با این انتصاب جدید، انگیزه ی او بشدت تحریک و تقویت میگردد.
البته یک احتمال دیگر نیز وجود دارد: انگلیس از قبل از پادشاهی سلمان، در اصل محمد بن سلمان را برای پادشاهی انتخاب کرده اما در اوضاع و شرایط موجود نمی توانسته محمدِ جوان را بی واسطه بر مسند پادشاهی بنشاند بنابراین ابتدا پدر را بر تخت نشانده تا در زمان برنامه ریزی شده یا اوضاع و احوال مناسب پسر را جای پدر بر تخت نشاند.
در این صُور یا پسر، پدر را بطریقی از جمله بیماری، ناتوانی، حادثه تروریستی، فتل و غیره حذف خواهد کرد یا اینکه سلمان پیرو دستور انگلیس طی احتمالاً یک، دو یا سه سال آینده با تسلیم تاج و تخت به پسر، استعفا خواهد داد.
آنالیزهای من نشان می دهد رژیم انگلیس دستکم ۷۰۰، ۸۰۰ پیشرفته تر از عصر حاضر است. این رژیم بسیار پیچیده، گسترده، مرموز و دارای دو ساختار و شکل، همچون دو رژیم است که یکی ”رژیم آشکار“ و دیگری ”رژیم سرّی و پنهان“ است این رژیم پنهان، فراتر از دسته بندیهای کشور، اتحادیه، امپراتوری و غیره است این رژیم پنهان سرشار از انواع و اقسام تکنولوژی‌های سرّی ی شگفت انگیز و سورپرایز کننده از جمله تکنولوژی‌های تولید ثروت با منابع نامحدود است بنابراین پول برای این رژیم دُرست بر عکس رژیم آشکار فاقد جاذبه و ارزش است اگر چه هر دو رژیم بعنوان ابزار از آن بشدت بهره میگیرند، پرسنل آنها بین ۱٪ تا ۲۰٪ جمعیت جهان است؛ این رژیم پنهان با آن تکنولوژی‌ها و ثروت موصوف اقداماتی میتواند انجام دهد که در پندار ما فقط از عهده جادوگران در فیلم های تخیلی برمی آید اما فراتر از آن نیز بسیار محتمل است.
همه میدانند که اصولاً سیاستمداران کم و بیش در مسائل سیاسی نقش ایفا می‌کنند اما رژیم پنهان انگلیس فراتر از آن، تمامی مشخصات یک فیلم را در «صحنه جهان» ساخته و این فیلم بی انتها حداقل از قرنها قبل در حال اجرا است بنابراین آنچه که ما در آن واقع شده و شاهد و ناظر آن هستیم علیرغم بوقع پیوستن پدیده‌ها و رویدادها ”اصلِ پدیده‌ها و رویدادها“ نیست ...
در دنیای پشت پرده، اساساً رژیم ابر قدرت آمریکا در مقابل انگلیس قدرتی بسیار ناچیز و عامل تحت فرمان انگلیس است اما در دنیای آشکار درون صحنه‌ی جهانی، دولت انگلیس تحت نفوذ و سیطره ی دولت آمریکا به اصطلاح نوچه ی آمریکا است و این بخشی از همین فیلم است. (4439632) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۲۳:۰۳:۳۱
سعودیهابخاطررفتارهای هیجانی ونپخته ی سیاسی بزودی دچارضعف ودرنهایت سقوط خواهندشدوآنروززیادبعیدنیست (4440342) (alef-11)
 
ملا قلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۱۹:۵۹:۴۲
اتفا قا موضع جنگی عربستان تضعیف شده چون این تا کتیک عربی نیست بلکه امریکایی است ؟ تا این بچه ننه را از اقتدار موشکی ایران بترساند سلاحهای پوسیده هایشون بفروشند ./. دنیا مر داند ایران هرگز جنگ طلب نیست فقط گوشمالی که به داعشی کرد تا مثل بچه آدم سر جاشون بلند نشند ./. (4444613) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.