نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415910
وزیر کشور دستور بررسی علت لغو سخنرانی نائب رئیس مجلس را صادر کرد
سخنگوی وزارت کشور: اقدام یک‌جانبه دادستانی مشهد به‌ هبچ‌وجه قابل قبول نیست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۶
وزیر کشور در دستوری به معاون سیاسی وزارت کشور خواستار تشکیل هیاتی به منظور بررسی علت لغو سخنرانی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مشهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی با ابراز تاسف از لغو سخنرانی اقای علی مطهری در مشهد که قرار بود به مناسبت اربعین برگزار شود، گفت: این برنامه تمامی مجوزهای لازم قانونی را از مراجع ذیصلاح دریافت کرده بود و معلوم نیست به چه دلیل در آخرین لحظات لغو گردید.

وزیر کشور پایبندی به قانون و مقررات کشور را از مصادیق حق الناس برشمرد و گفت: رعایت قانون برای همگان یکسان است و نباید اقدامات سلیقه ای را مبنای تشخیص قانون دانست و بر اساس قانون اساسی حوزه فعالیت قوا و دستگاه ها مشخص است و انتظار می رود در پایبندی به فرامین صریح مقام معظم رهبری در قانونمندی و رعایت حق الناس مسئولان پیشرو باشند.

رئیس شورای امنیت کشور افزود: به معاون سیاسی دستور داده ام بلافاصله با تشکیل تیم تحقیقاتی این موضوع را بررسی کند و گزارش آن را ارائه دهد و در صورت تخلف و اهمال مدیران اجرایی با آنها برخورد قاطع شود و چنانچه اقدامات خارج از اختیارات دولت و وزارت کشور می باشد در قالب گزارشی به استحضار مقامات ذیصلاح برسد.

وزیر کشور همچنین خبر از تهیه و تنظیم نامه ای به رئیس قوه قضائیه در این خصوص داد.

اقدام یکجانبه دادستانی مشهد به‌هبچ‌وجه قابل قبول نیست
سخنگوی وزارت کشور نیز در این رابطه گفت: اقدام دادستان مشهد ناسازگار با مبانی حقوقی و قانونی مربوط به اداره امور استان بالاخص تداخل در مسئولیت و ماموریت شورای تامین و نماینده عالی دولت است.

سلمان سامانی در خصوص روند لغو سخنرانی نائب رییس مجلس شورای اسلامی در مشهد گفت، یک تشکل سیاسی که دارای پروانه رسمی فعالیت می‌باشد از ایشان برای سخنرانی با موضوع اربعین حسینی دعوت به عمل می آورد. موضوع به فرمانداری مشهد و دفتر سیاسی استانداری منعکس و تدابیر لازم در این خصوص اتخاذ می گردد، روز گذشته دادستانی مشهد طی مکاتبه ای بدون اشاره به محتوای برنامه و سخنران آن، اجرای هرگونه جلسه ای در تالار رازی مشهد را از ساعت ٩ تا ١٢ امروز ممنوع اعلام می‌دارد.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: پس از مواجهه با این تصمیم دادستان، با هماهنگی استانداری خراسان رضوی محل دیگری به عنوان محل برگزاری سخنرانی پیش بینی می شود که مجدداً محل جدید هم با دستور دادستانی پلمپ می‌گردد، در این رابطه از روز گذشته پیگیری و رایزنی های مستمری از سوی وزیر محترم کشور و استاندار خراسان رضوی با رییس محترم قوه قضاییه، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و دادستان محترم کل کشور انجام میشود، متاسفانه علیرغم مکاتبات متعدد با دادستانی و اعلام نظر نیروی انتظامی و دستگاه های امنیتی مبنی بر عدم وجود هرگونه چالش و تاکید بر رعایت چارچوب های قانونی در برگزاری مراسم فوق و پیگیری های مکرر، دادستانی مشهد به این مکاتبات پاسخی نداده و در عمل بی اعتنا بوده است.

وی افزود: با عنایت به تدابیر اتخاذ شده از سوی استانداری خراسان رضوی در این رابطه، هیچگونه نقض قوانین و مقررات از سوی سخنران، برگزار کنندگان و حتی شرکت کنندگان در جلسه متصور نبوده و اقدام یک جانبه دادستانی مشهد و عدم پاسخگویی به مکاتبات و تماسهای مکرر مسئولان استان به هیچ وجه قابل قبول نمی باشد.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان ها خاطر نشان کرد: باتوجه به حساسیت مسئله و سوابق قبلی مشابه در این استان، اقدام دادستان مشهد ناسازگار با مبانی حقوقی و قانونی مربوط به اداره اموراستان بالاخص تداخل در مسئولیت و مأموریت شورای تامین و نماینده عالی دولت است و وزارت کشور به منظور روشن شدن تمامی زوایا و پایان دادن به برخوردهای سلیقه ای با اینگونه امور، اقدامات قانونی خود را از طریق سران قوای سه گانه و در صورت نیاز ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی برای شفاف سازی صلاحیت نهادها در نحوه اداره امور کشور و برخورد با این گونه امور به عمل می آورد.

به گزارش الف، سخنرانی علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی که قرار بود امروز در مشهد برگزار شود، با ممانعت مواجه و لغو شد.

بتول گندمی، رئیس مجمع مشورتی اصلاح طلبان خراسان رضوی در گفت‌وگویی اظهار کرد: هنوز از علت لغو برنامه آگاه نیستیم. مکاتبات برای دریافت مجوز از استانداری و فرمانداری از 10 روز قبل انجام شد اما روز گذشته ساعت 3 بعد از ظهر، بعد از پیگیری‌ها و حتی تغییر سالن، به ما اطلاع دادند که دستور مبنی بر برگزار نشدن برنامه است.
 
کلمات کلیدی : علی مطهری+لغو سخنرانی+وزارت کشور+دستور وزیر کشور
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۰:۴۴:۴۱
اینا با اینکارشون تیشه به ریشه انقلاب میزنند (4024052) (alef-13)
 
شهروند تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۱:۰۱:۱۶
وزیر کشور باید به مردم تهران پاسخ قانع کننده بدهد . با چه مجوزی سخنرانی وکیل مردم تهران رو لغو کردند ؟ (4024100) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۱:۰۱:۴۴
وزیر کشور باید عزل شود (4024103) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۱:۱۷:۱۴
ما شهید ندادیم که الان یک عده ای خود را فراتر از قانون بدانند ما مردم ایران خواهان این هستیم که اسم اشخاصی که به فرزند شهید مطهری و نایب مجلس و نماینده مردم بی حرمتی کرده اند مشخص شود تا امت حزب الله با این افراد برخورد نمایند.
جناب روحانی شما هم اگر نمیتوانید قانون اساسی را اجرا نمایید سریعا کنار بروید. (4024127) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۱:۱۸:۳۸
ناتوانی و انفعال دولت در حوادث شیراز و مشهد کاملا مشخص است و متاسفانه باید گفت دولت نتوانسته از حقوق مردم دفاع نماید تا جایی که نماینده مردم هم توان سخنرانی ندارد. (4024130) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۱:۴۸:۴۱
لازم است هر چه سریع تر حوزه اختیارات دادستانی توسط مجلس شفاف و محدود شود و در صورت تخلف از حوزه اختیارات به شکل جدی برخورد شود تا شاهد بر سر کار ماندن سعید مرتضوی ها نباشیم. (4024200) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۲:۲۹:۵۹
چه خبره تو مشهد؟!!! قراره اعلام استقلال کنه؟ (4024260) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۲:۴۵:۲۰
بعد وقتی دنیا میگه در ایران آزادی بیان وجود نداره، دادو هوار آقایان هم به هوا میره... عجبا... این وضعیت برای نایب رئیس مجلس پیش اومده دیگه خدا به فریاد مردم عادی برسه (4024285) (alef-13)
 
Rezah
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۲۳:۰۲:۴۷
کاشکی با مشکلات معیشتی و دزدیهای بیت المال هم اینطوری برخورد سریع میکردند و اهمیت قایل می شدند. (4024313) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۰۰:۲۸:۱۹
هر چیزی به جای خود (4024430) (alef-13)
 
کاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۰۰:۱۲:۰۹
در عجب که آقای احمدی نژاد آزاد است هر جا که اراده کند برود و سخنرانی هم بکند ولی مطهری خیر! واقعا چه خبر است؟ (4024403) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۴:۳۶:۱۸
احمدی نژاد نذاشت سخنرانی کنه (4025339) (alef-3)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۰۰:۲۱:۰۴
یک بام و چندین هوا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4024413) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۹:۴۳:۵۵
وزير كشوردر چند مورد نشان داده كه ضعيف است واقتدار لازم را ندارد لذا بايد عزل شود (4025746) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.