نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 344315
درباره تغییر احتمالی امیرعبداللهیان/ گمانه‌زنی‌هایی که تکذیب نشد
بخش خبری الف، 23 فروردین 95
سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: تغییرات در وزارت خارجه امری طبیعی است که شامل همه کارمندان، وزیر و معاونین میشود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۳
حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امورخارجه در پاسخ به سوال خبرنگار الف مبنی براینکه گمانه‌زنی‌های رسانه ای وجود دارد که عربستان برای کاهش تنش میان ایران شروطی را مطرح کرده است که یکی از آنها تغییر پست امیرعبداللهیان است، آیا شما این گمانه زنی‌ها را تایید می کنید، گفت: تغییر و تحول در پست‌های وزارت امورخارجه امری عادی است و در طول تابستان تعداد قابل توجهی از کارمندان این وزارت خارجه جا به جا شده و پست‌های مختلفی میگیرند.

به گزارش الف، وی تصریح کرد: این جا به جایی ها فقط شامل آقای امیرعبداللهیان نیست، بلکه سخنگو، وزیر، معاونین و کارمندان نیز تغییر میکنند.

سخنگوی وزارت امورخارجه تاکید کرد: آقای امیرعبداللهیان، چند سالی است که شاغل در پست معاون عربی و آفریقایی وزارت امورخارجه است و در صورت گردش طبیعی تغییرات نیز ایشان جا به جا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تفسیرها و تعبییرهای مختلفی که مطرح میشود که در واقع نوعی از خیالاتی است که ربطی به مسائل دیگر ندارد و اگر تغییری ایجاد شود دلیل خاصی ندارد.

به گزارش الف، طی چندماه اخیر برخی اخبار درخصوص برکناری امیرعبداللهیان از سمت معاونت عربی و آفریقای وزارت خارجه در شبکه‌های اجتماعی و رسانه ها مطرح شد، که خبرنگار الف امروز این خبر را از سخنگوی دستگاه دیپلماسی پیگیری کرد.

در همین راستا پیش از این هم المستقبل ادعا کرده بود  که تهران تصمیم به برکناری "حسین امیرعبداللهیان" از منصبش گرفته است.

المستقبل در ادامه گمانه زنی ها به نقل از منابع رسمی ایران علت تصمیم به برکناری امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه ایران را حسن نیت تهران مقابل اعراب در جهت تقویت روابط با آنها عنوان کرده اند.

این روزنامه ادامه داده بود: از آنجا که امیرعبداللهیان از مسئولان ایرانی در پرونده های عربی خاورمیانه مانند پرونده عراق و سوریه محسوب می شود، تصمیم به برکناری وی می تواند اقدام مثبتی در تقویت روابط با اعراب محسوب شود.
 
کلمات کلیدی : امیرعبداللهیان، عربستان،
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۳:۵۴:۱۶
امیر عبداالهیان واقعا در حد یه وزیرخارجه است، خیلی خوب صحبت میکنه و به اوضاع منطقه واقفه (3640890) (alef-3)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۴:۱۳:۲۵
سیاست خارجی ایران در منطقه در دوران آقای امیرعبدالهیان بسیار غر موفق بودهداست. می توانید چند مورد موفقیت و پیشبینی درست تحولات و بهبود اوضاع با کشورهای منطقه در دوران ایشان را نام ببرید؟ (3640932) (alef-3)
 
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۴:۴۵:۵۹
توی سوریه ایشان نقش بسیار مهمی داشتند برای ازادی گروگان های ایرانی، به نظر من ایشان واقع اند به تحولات منطقه تسلط کامل را دارند. (3641020) (alef-3)
 
واقع بین
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۸:۳۵:۲۸
وقتی عده ای دلواپس سفارت آتش می زنند، وزارت خارجه چه می تواند بکند (3641554) (alef-3)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۴:۱۴:۵۵
سیاست خارجی ایران در منطقه خاورمیانه دقیقادهمان سیاستهای دوران احمدی نژاد است. که ننایج نامطلوب خود را همچنان در روابط ایران با کشورهای منطقه دارد. (3640936) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۴:۲۶:۳۷
چشممون روشن دیگه قراره چه چیزی رو عربستان واسمون تعیین کنه. همین یکی بود که جلوی گزافه گوییهای اینا سکوت نمیکرد. فعلا بقول خودتون تنش زدایی کنید. مفهوم تنش زدایی رو هم فهمیدیم هرچی طرف دلش خواست بگه و انجام بده ولی شما جیکت در نیاد (3640980) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۴:۳۴:۱۳
ایشون کارایی اصلا ندارند و مطمئنم از اینجا میروند سفیر میشوند. (3640996) (alef-3)
 
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۵:۰۸:۵۹
سلام
من افتخارداشتم دوماه مدافع حرم بی بی حضرت زینب (س) باشم
روز آخر که میخواستیم بر گردیم به تهران مارا بردن حرم بی بی زیارت که اونجا دیدم آقای دکترولایتی و امیرعبداللهیان هم آمدن برای زیارت روز 8 آذر 94 بود.
بعد از نماز و زیارت در حیاط بودیم که جناب آقای امیرعبداللهیان آمدن در جمع ما
گفتند چه خبر انشاالله که پیروز باشید که من شخصا به ایشان گفتم در میدان جنگ پیروزیم امیدوارم در میدان سیاست هم شما پیروز باشید که ایشان لبخندی زدن و رفتن .
برای ایشان که خود رزمنده دفاع مقدس بودن آروزی موفقیت دارم
و همچنین آرزوی شهادت دارم بعد از 100 سال (3641075) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۱-۲۴ ۱۶:۱۸:۲۶
اینم شد ملاک معاون وزیر خارجه مطلوب؟ (3643017) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۵:۱۶:۴۹
خدا را شکر، رسانه های داخلی به راحتی در دام رسانه های خارجی برای القاء اختلاف میان مسئولین و «حاکمیت دوگانه» هستند. آقای امیر عبداللهیان گرچه معاونی شایسته هستند، ولی فکر کنم بیش از شش یا هفت سال است که معاونت وزارت امور خارجه را بر عهده دارند؛‌ یک سابقه از وزارت خارجه بیاورید که یک نفر معاونتی را با چنین مدت طولانی بر عهده داشته است. (3641096) (alef-3)
 
Hamvatan
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۵:۳۲:۲۰
دوستانی که از عملکرد ایشون تمجید کردند میشه بفرمایند موفقیتهای ایشون در حوزه عربی آفریقایی وزارت امور خارجه چی بوده؟؟؟؟ یا از دوستان این آقا هستند و آمدند طرفداری ایشان را بکنند!!!!!!!! همسایگان ما عمدتا کشورهای عربی هستند کشورهایی که ما باید با آنها رابطه خوب داشته باشیم حتی عربستان سعودی که خیلی ها خوششان نمیاد عربستان یعنی کل کشورهای عربی آقای امیر عبدالهیان عملکرد بسیار ضعیفی در ایجاد رابطه با کشورهای عربی داشتند و باید برکنار میشدند البته گفته شده اتمام خدمت اما مثل روز مشخصه که این برکناری هست به هر حال رفتن ایشون نقطه عطف محسوب میشه. (3641140) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۶:۱۷:۴۳
عربستان به امریکا گفته بود به ایران حمله کن من مخارجشو میدم .

بعد اقای عبداللهیان باید با این عربستان چیکار میکرد که شما خوشت بیاد؟ (3641242) (alef-3)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۵ ۱۱:۱۶:۴۰
چقدر نظر بدی دادی .همین کم مونده که ما به حرف آل سعود گوش بدیم و ایشون رو کنار بگذلریم .
اگر به شما نیز مثل 2 نوجوان در عربستان تجاوز شد و یا یکی از اقوامتون در مناسک حج از دست میدادید باز هم این حرف رو میزدید
لعنت خدا بر هر چه خائنه (3643732) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۳ ۱۶:۰۸:۴۴
كاملا"‌غير منطقي است ، يك معاون در وزارت امورخاجه اصولا"‌ تابع نظر وزارت خانه است ، اگر عبدالهيان برود و ديگري بيايد قرار نيست چيزي تغيير كند ،
بيشتر شبيه جو سازي است ،
البته تقسيم وظايف خوبي در وزارت امور خارجه صورت گرفته است ،
اگر حواد ظريف مسئول پرونده غرب و ولايتي مسئول پرونده روسيه است ، امیرعبداللهیان هم مسئول پرونده جهان عرب مي باشد ،
همانطوري كه موسويان مسئول ديپلماسي عمومي ايران در امريكا .

همينكه وزارت امور خارجه شلوغ ترين دوران بعد از انقلاب خود را سپري مي كند و همزمان ميزبان صدها هيئت ديپلماتيك بوده است نشان دنده مديريت قوي است كه در اين وزارتخانه حاكم شده است (3641227) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۲۴ ۱۰:۱۳:۴۷
آقای امیر عبدالهیان جایگاه ویژه ای در بین مردم کشورهای عربی بخصوص محور مقاومت دارن. (3642727) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۰ ۱۵:۴۵:۴۱
خیلی جالبه . معاون وزیر امور خارجه ایران با دستور مستقیم مقامات سعودی از کار برکنار میشه ! امر دیگه ای ندارن ، فرمایش دیگه ای ، دستوری ؟ آخه هرچی باشه اونها عربستان هستن با هفت هزار سال تمدن و اینجا هم ایرانه با صد سال سابقه ! (3770366) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.