توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 344018
مدیرعامل سازمان فضای مجازی سراج:
سهم جریان های انقلابی در جلوگیری از گسترش فساد در فضای مجازی
بخش دانش و فناوری الف،22 فروردین95
مدیرعامل سازمان فضای مجازی سراج گفت جریان های مومن و انقلابی می توانند سهم زیادی در جلوگیری از فساد فضای مجازی داشته باشند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹
 منصور امینی در آئین معارفه مسئول استانی جدید سازمان فضای مجازی سراج در خراسان رضوی با اشاره به اقدامات مختلف و تاثیرگذاری که از سوی این مجموعه در فضای سایبری تاکنون انجام شده است، اظهارداشت: فضای مجازی، یکی از بزرگترین فرصت هایی است که باید برای حضور استفاده کنیم و جریان های فرهنگی مومن و انقلابی در این زمینه باید توجه بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به محدودیت هایی که برای جناح فرهنگی مومن و انقلابی در طول دو سال و نیم اخیر به وجود آمده است، ادامه داد: بیانات گوهربار رهبر فرزانه انقلاب در نخستین روز سال جدید در جوار بارگاه منور و ملکوتی امام رضا(ع) خود مبین این مهم بود و ایشان صراحتا فرمودند که دستگاه‌های دولتی، آنهایی که مربوط به فرهنگند، به جای اینکه آغوش خود را به روی کسانی که نه اسلام را قبول دارند، نه انقلاب را، نه نظام اسلامی را، نه ارزشهای اسلامی را [باز کنند]، آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها، به روی جوانهای مؤمن، به روی بچّه‌های انقلابی، به روی بچّه‌های حزب‌اللّهی باز کنند؛ اینها میتوانند کار کنند و دارند کار میکنند؛.

مدیرعامل سازمان فضای مجازی سراج با بیان این که برای رسیدن به نقاط آرمانی خود فاصله بسیار زیادی داریم، تصریح کرد: در نقاط مختلف کشور، کارهای بسیار ارزشمندی صورت گرفته و در حال شکل گیری است که این موضوع نشان دهنده ظرفیت های بسیار بالایی است که گوشه گوشه ایران در این حوزه وجود دارد.

وی خراسان رضوی را سرآمد استان های کشور در زمینه فعالیت های فرهنگی مبتنی بر آرمان های انقلاب دانست و یادآور شد: در حال حاضر شرکت ها و مجموعه های بی نظیری در حوزه های مختلف فرهنگی در شهر مشهد فعالیت می کنند که سرآمد خیلی از امور مجازی و دنیای فناوری اطلاعات هستند.

امینی با بیان این که در حال حاضر در استان خراسان رضوی در این زمینه به نوعی یک سردمداری در بحث فضای مجازی وجود دارد، اذعان داشت: در مجموعه های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب در این استان در زمینه فن آوری اطلاعات بیش از 300 شرکتی شناسایی شده که این موضوع نشان دهنده ظرفیت بی نظیری است که در این حوزه در استان خراسان رضوی وجود دارد.

وی با تاکید بر این که در این مجموعه می خواهیم جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی را شکل دهیم، متذکر شد: برای رسیدن به این هدف نیز باید از ظرفیت تمامی افراد و جریان های مختلف فکری و سیاسی ولایی استفاده کرد و تنها نقطه مشترک کاری ما باید انقلاب و ولایتمداری افراد باشد.

مدیرعامل سازمان فضای مجازی سراج تعامل با دستگاه های فرهنگی و رسانه ها را از جمله موضوعات و اولویت های مهم دیگر این مجموعه برشمرد و اضافه کرد: مجموعه خاتم الاوصیا(ص) نیز به عنوان یکی از مجموعه های سابقه دار در این زمینه دارای ظرفیت های خوبی است که باید از آن بهره برد.

وی تصریح کرد: همچنین باید با تعامل سازنده از ظرفیت آستان قدس رضوی در دوره جدید مدیریتی خود که نوید روزها و تحولات خوبی را نیز می دهد استفاده کرد؛ چرا که رویکرد تولیت جدید این مجموعه در صورت تحقق باعث به وقوع پیوستن اتفاقات بسیار بزرگی در عرصه فرهنگ کشور خواهد شد.

امینی کار در شهر مشهد و استان خراسان رضوی را دارای برکات زیادی دانست و بیان داشت: در بحث انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، شاهد ورود افراد ارزشی و ولایتمدار بودیم و این موضوع در شورای اسلامی شهر و به تبع آن در شهرداری مشهد به عنوان یکی از مهم ترین دستگاه های تاثیرگذار مشهود است.

وی با اشاره به الزاماتی که باید در حوزه فضای مجازی به آن ها توجه کرد، افزود: باید یک تصویر مناسب از اتفاقات آینده داشته باشیم و در همین راستا افق فضای مجازی تا سال 2020 در این مجموعه ترسیم شده است.

مدیرعامل سازمان فضای مجازی سراج همچنین به دستاوردهای مهم دشمنان و استکبار جهانی در حوزه فضای مجازی اشاره کرد و ادامه داد: آن ها با شبیه سازی حواس پنجگانه انسان در فضای مجازی، می خواهند او را از معنویت و خدا جدا کنند و بهشت و جهنم را تنها در این دنیا به او نشان دهند.

وی با بیان این که پروژه ای با عنوان کوانتوم برای رسیدن به این هدف با دستور شخص اوباما در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: حال با وجود چنین فضایی باید دست به کار شد و اقدامات گسترده ای را در این حوزه انجام داد.

امینی با اشاره به ضرورت همگرایی و سازمان دهی ظرفیت های استانی هم سو با اهداف انقلاب بر پرداختن به موضوع سواد رسانه ای به طور جدی تاکید کرد و گفت: در این زمینه نباید تاثیر خود را دست کم بگیریم و می توان با ابرازهای غیرحاکمیتی تاثیرگذاری های بسیار خوبی را در عرصه های مختلف داشته باشیم.

وی همچنین طی بیان گزارشی از کلینیک سلامت ذهن در نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی عرصه سواد رسانه ای را فرصتی برای پیشروی در فضای مجازی با آرایش جبهه ای دانست.

مدیرعامل سازمان فضای مجازی سراج با اشاره به سوابق مدیر جدید استانی سازمان فضای مجازی سراج در استان خراسان رضوی تشریح کرد: حجت الاسلام محمدی پیش از این عهده دار مسئولیت دفتر استانی حزب الله سایبر ، مدیر پایگاه خبری تحلیلی طلبه بلاگ، عضو شورای فعالان سایبری انقلاب اسلامی ، مدیر مسئول شبکه تبلیغ و مجری برخی پروژه های کشوری در فضای مجازی بوده است.

طی این مراسم ضمن افتتاح (اولین) دفتر استانی سازمان سراج در استان خراسان رضوی ازخدمات مجتبی رزم آرا مسئول کارگروه استانی این سازمان درسال های گذشته تقدیر به عمل آمد.

اخلاقی امیری، دبیر کمیسیون فرهنگی شورای شهرمشهد، دعایی دبیر کمیته عفاف و حجاب استان خراسان رضوی، جواد علما، مسئول سازمان بسیج رسانه و تنی چند از فعالان و اصحاب فضای مجازی با حضور در این مراسم مراتب همکاری و همراهی خود را با این دفتر اعلام نمودند.

در پایان مراسم وحید جلیلی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد ضمن حضور در جمع فعالان فضای مجازی و بخشی از حاضرین در جلسه بر لزوم تعامل جدی و دو طرفه حول محور ظرفیت های شهری و استانی برای اقدام موثر در فضای مجازی به ایراد سخنانی پرداخته و راه اندازی این دفتر را مثبت ارزیابی نمود
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری-فضای مجازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.