نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484617
اختصاص 1800 میلیارد تومان برای حل مشکل آب و برق در سیستان و بلوچستان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۰
معاون رئیس‌جمهور ضمن اشاره به تخصیص اعتبار ویژه برای حل مشکلات آب‌و‌برق سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 800 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌هایی در حوزه آب و برق به استان اختصاص یافته است.

به گزارش ایلنا، محمد باقر نوبخت عصر امروز در جلسه پیگیری مصوبات هیات دولت با مدیران استانی وزارت نیرو که با حضور وزیر نیرو و استاندار سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: سفر این هیئت از دولت به سیستان و بلوچستان سفری کاری و نمادین و به‌منظور ارادت دولت به مردم سیستان و بلوچستان است.

معاون ریاست جمهوری اذعان داشت: خوشبختانه نقاط مغفول در سیستان و بلوچستان و مشکلات مردم استان در حوزه کمبود آب و برق به کلی شناسایی شده و منابع مالی و طرح‌ها برای رفع مشکلات آب و برق، آب روستایی، آب‌شهری و منطقه ای در استان آماده شده است.

رییس سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: به‌منظور رفع مشکلات استان، تخصیص اعتبارات را با در نظر گرفتن اولویت‌ها برای سیستان و بلوچستان آغاز خواهیم کرد .

نوبخت همچنین عنوان کرد: سفر وزیر نیرو و تیمی از هیئت‌دولت به استان نشان از احترام وافر دولت به مردم سیستان و بلوچستان بوده و پیگیری مطالبات مردم این استان برای دولت حائز اهمیت است و در اولویت قرار دارد.

 وی افزود: با توجه به اینکه تامین آب مسئله‌ای ملی است و اکثر استان‌ها با مشکل کم آبی مواجه‌ هستند می‌توان از طریق انتقال آب دریا و شیرین کردن آن و همچنین دستیابی به آب‌های ژرف برای حل مشکلات کم‌آبی در سیستان و بلوچستان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه این طرح‌ها مشخص و منابع آنان نیز تعریف شده، افزود: از امروز مصوبات هیات دولت در رابطه با مشکلات آب و برق پیگیری و اعتبارات هزینه می‌شود.

معاون رئیس جمهور همچنین به موضوع تامین آب در این استان اشاره کرد و گفت: یکی از راه‌های رفع این مشکل احداث یک حلقه چاه عمیق در این استان است و اعتباری 250 میلیاردی نیز برای این طرح درنظر گرفته شده است.
 
کلمات کلیدی : قبض برق+قطعی برق+سیستان و بلوچستان+آب
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۲:۰۰:۲۱
۱۸۰۰ میلیارد؟ ببینیم و تعریف کنیم (4434415) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.