توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474014
تحلیل رویترز از انتخاب دوباره روحانی به ریاست جمهوری ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹
خبرگزاری رویترز در گزارشی با موضوع پیروزی حسن روحانی در انتخابات تاکید کرد که انتخاب مجدد او به عنوان رئیس‌جمهور ایران تضمین امنیت و اجرای برجام خواهد بود.

ایرانیانی که خواستار انزوای کمتر کشورشان در صحنه بین‌المللی بودند حسن روحانی را برای یکبار دیگر به عنوان رئیس‌جمهور منتخب خود انتخاب کردند. روحانی در این انتخابات توانست با کسب ۵۸/۶ درصد از مجموع افراد شرکت کننده یکبار دیگر به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود.

با توجه به رای نسبتا بالا کسب شده توسط روحانی طرفداران اصلاحات در ایران اختیارات بیشتری طی ۴ سال آینده کسب خواهند کرد. انتخاب مجدد دولت روحانی باعث تضمین امنیت توافق هسته‌ای ایران با کشورهای غربی که در سال ۲۰۱۵ حاصل شد خواهد بود.

این خبرگزاری همچنین در بخشی از گزارش خود به همزمانی انتخابات ایران و سفر ترامپ به عربستان سعودی ( رقیب ایران در منطقه ) پرداخت.

حسن روحانی که به مدت چند دهه است به داشتن یک موضع میانه شناخته می‌شود در این انتخابات سعی کرد تا جوانان را برای حضور در انتخابات تشویق کند.
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + انتخابات ایران + پیروزی روحانی + رسانه‌های خارجی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.