توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 244019
درآمد دولت در نیمه اول سال
دبیر کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: در شش ماهه اول سال، درآمد دولت از محل واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و نفت ۳۵ هزار میلیارد تومان محقق شد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۹
به گزارش جهان به نقل از «نسیم»، حسینعلی حاجی دلیگانی، درباره گزارش معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری اظهارکرد: از ۲۱۱ هزار میلیارد تومان درآمد پیش بینی شده برای سال ۹۳، در ۶ ماه اول امسال ۷۶ هزار میلیارد تومان محقق شده است.

وی افزود: در بخش درآمدها، ۳۴ هزار میلیارد تومان از محل دریافت مالیات و گمرک است و ۳۵ هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای نفتی و ۷ هزار میلیارد تومان هم از درآمدهای مالی دولت است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه درباره هزینه کرد میزان درآمد محقق شده نیز با اشاره به گزارش ارائه شده، افزود: ۶۵ هزار میلیارد تومان بابت هزینه‌های جاری و ۱۰ هزار میلیارد تومان آن هم بابت طرحهای عمرانی و مابقی برای مصارف دیگر پرداخت شده است.

این نماینده مجلس به محور دیگری از گزارش فوق اشاره کرد و گفت: متاسفانه از محل ۳۵ میلیارد دلار که سهمیه فاینانس سال ۹۳ بوده است تا الان به جز یک مورد که مجتمع فولاد گیلان است و ۲۰۰ میلیون دلار تقاضا کرده است، تقاضای دیگری از طرف بخشهای خصوصی ارائه نشده است.

حاجی دلیگانی درباره تبصره ۲۲ قانون بودجه ۹۳ یا همان ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم نیز تصریح کرد: گزارش دولت حاکی از آن است که به ۱۱ استان ۵۰ درصد اعتبارات تملک دارایی پرداخت و ابلاغ شده است، از این رو به بقیه استانها ۲۵ درصد پرداخت شده است.
 
کلمات کلیدی : درآمد دولت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.