نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312310
طیب نیا: ادغام وزارت اقتصاد و صنعت ممکن نیست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۱
علی طیب نیا اظهار کرد: وزارت اقتصاد به اندازه کافی بزرگ هست و هیچ برنامه‌ای برای ادغام آن با وزارت صنعت وجود ندارد.

علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصاد و دارایی در حاشیه جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در پاسخ به شایعاتی که امروز پیرامون احتمال ادغام وزارت اقتصاد و وزارت صنعت و معدن مطرح شده بود در پاسخ به ایسنا اظهار کرد: امروز با وزیر اقتصاد هلند دیداری داشتم که در آن درباره سازمان‌های تابعه وزارت اقتصاد صحبت کردیم. اکنون وزارت اقتصاد بیش از ۵۰ سازمان مستقل تابعه دارد که هرکدام از آن‌ها مانند گمرک، سازمان خصوصی سازی و ... به اندازه یک وزارتخانه هستند. قطعا چنین خبرهایی شایعه است و وزارت اقتصاد خودش به اندازه کافی بزرگ است.

به گزارش ایسنا او افزود: بزرگ‌تر شدن وزارت اقتصاد اصلا به صلاح نیست بلکه باید تلاش شود که شاخه‌های زیرمجموعه وزارت اقتصاد خودشان وظایف خود را به درستی انجام دهند و حتی شاید لازم است که وزارت اقتصاد از اندازه کنونی‌اش کوچک‌تر شود.
 
کلمات کلیدی : وزیر اقتصاد+طیب نیا
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۲ ۲۳:۳۶:۰۲
وزرات خانه میخواهید ادعام کنید آموزش پرورش و علوم. هم به هم ربط دارن هم وضعیت آموزش کشور بهبود پیدا میکنه. به بقیه چه کار دارید (3342492) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۰۹:۳۷:۴۵
متاسفانه وزارت اقتصاد بیخودی بزرگ شده است و در اغلب کشورهای جهان وزارت اقتصاد و بازرگانی یکی هستند این یعنی هر موقع ایران یک تفاهمی با یک کشور داشت از ایران دو وزیر و از طرف مقابل یک وزیر امضاء خواهند کرد.
متاسفانه دید آقای طیب نیا و کشور به گمرک و مالیات بخاطر درآمد زایی آن بوده در حالیکه در دیگر کشورهای اجراء سایستهای بموقع تجاری و گمرکی و کنترل سهل تجارت کشور هست.
در واقع چه مفهومی دارد که سیاست بازرگانی در وزارت بازرگانی تهیه شود و گمرک با دستورالعملهای داخلی آن سیاستها را نادیده بگیرد؟ (3342875) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.