نظر منتشر شده
۲۸۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 322210
تحلیل غلط؛ انفعال دولت و کوتاهی انتظامی؛
دیوار سفارت نباید محل اعلام موضع ما باشد
کبری آسوپار؛ 15 دی 94
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۰۰
همیشه فقط شور انقلابی و هیجان جوانی نیست که باعث می شود مرزهای میان «تجمع مقابل سفارت» با «حمله به داخل سفارت» از بین برود و در نهایت آنی بشود که نباید. در این زمینه باید دلایل دیگر هم مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم راه های منتهی به «حمله به سفارت در تهران» را مسدود کنیم.

اول؛ تحلیل غلط از چرایی وجود سفارت خارجی
یک تحلیل سطحی و غلط از تعامل میان دولت ها موجود است که باعث می شود در ارزیابی سطح روابط دو کشور دارای روابط دیپلماتیک، نبودن سفارتخانه و تعطیلی آن را هم از گزینه های همیشه روی میز حساب کنیم و این تصور به وجود بیاید که وجود سفارت الزماً بیانگر یک رابطه ی دوستی و برادرانه بین دو دولت است. این تحلیل حتی اگر به شکل تئوریزه و بالفعل در ذهن فرد نباشد، اما در ناخودآگاه او موجود است و تصور می شود اگر با کشوری روابط حسنه نداریم، لاجرم می توانیم هرگاه خواستیم مرزهای تعامل را با بالا رفتن از دیوار سفارت و یا در مدل جدید آن، بدون بالا رفتن و با پرتاب کوکتل مولوتف به داخل سفارت درنوردیم. نه اینکه بود و نبود سفارتخانه در ارزیابی سطح تعامل دیپلماتیک تاثیری ندارد؛ اما بحث آن است که وقتی تصمیم بر رابطه با تمام دولت ها غیر از دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی است، لاجرم وجود سفارتخانه های را دیگر پذیرفته ایم و از بود و نبود آن عبور کرده ایم و حال برای اعتراض باید مسیرهای دیگر را بپیماییم و قبول کنیم که وجود سفارتخانه الزاماً بیانگر موضع مثبت نسبت به آن دولت نیست و نباید هم باشد. دشمنان ایران در ایران سفارتخانه دارند؛ ایران هم در خاک دشمنانش سفارتخانه دارد. البته دشمن داریم تا دشمن، ولی وجود یک سفارتخانه نباید خط قرمز ما باشد. خصوصا که نبودنش، آن هم در نتیجه ی یک شیوه ی هیجانی و ورود غیرقانونی به داخل سفارت، ما را به ناتوانی در تعامل با دنیا متهم می کند... و البته حتماً روزی که کار به بازگشایی مجدد برسد، حس تحقیر بدی بر روحمان سنگینی خواهد کرد!

سفارت عربستان که بود، رهبرمان به حاکمان سعودی می گفت جاهلی های امروز دوران و ما هم مرگ بر آل سعود می گفتیم؛ سفارت هم که نباشد، باز موضع ما همین است؛ موضع ما را که باز و بسته بودن سفارت مشخص نمی کند. روی دیوار سفارت کشور خارجی هم جای خوبی برای اعلام موضع نیست.

دوم؛ انفعال دولت و عدم کنترل احساسات مردم
تعامل یک کشور با دیگر کشورها را دولت آن کشور تنظیم می کند و در واقع وقتی اکثریت یک ملتی، فردی را برای ریاست جمهوری برگزیدند، سیاست خارجی هم یکی از مواردی است که اختیارش را بدست او و همکارش سپرده اند. با این همه، دولت در این مسیر و در مواردی که موج هایی در تعارض با سیاست اصلی اش وجود دارد، باید بتواند مواضع و سیاست های توجیهی برای اقناع همه ی ملت داشته باشد. این اقناع از مسیر توجیه سیاست های دولت و نیز کنترل احساسات ملت میسر خواهد بود. آیا سیاست دولت یازدهم در دوستی با همه ی کشورها، در مورد دولت سعودی برای مردم قابل توجیه بود؟ به نظر می رسد که نه تنها مردم اقناع نشدند، بلکه در مواردی، عملا به احساسات ضد سعودی مردم بی اعتنایی شد تا شاهد باشیم که آتش موج تلگرامی ضدسعودی و آتش اعتراض به سیاست های انفعالی دولت یازدهم چگونه راه به کف خیابان گشود و به ساختمان سفارت عربستان در تهران رسید. مردمی که در اوج اعتراض علما و مجلس و مقامات دیگر به اعدام شیخ نمر، با سکوت وزیرخارجه و رییس جمهور خود مواجه شدند، لاجرم با خود اندیشیدند این دولت به فکر عزت و اقتدار ما نیست و باید خود دست به کار شویم!

چرا در ماجرای تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده خشم انقلابی مردم ایران سفارت عربستان را آتش نزد؟ یا در ماجرای کشته شدن حدود ۵۰۰ ایرانی در منا؟ کمی تامل جواب را به ما می رساند. وقتی خلاف میل دولت ایران، ماجرای فرودگاه جده علنی شد، موج ضدسعودی داخل ایران با واکنش دولت در توقف حج عمره روبرو شد. با این کار دولت یازدهم در واقع خشم انقلابی مردم پاسخی درخور از سوی دولتمردان دریافت کرد. در ماجرای منا گرچه دولت در سفر نیویورک بود و اعتنایی درخور به قضیه نکرد، اما پیام رهبری در روز اول و اعلام عزای عمومی، سخنان ایشان در آغاز درس خارج فقه خود در مورد مصیبتی که بر مردم ایران وارد آمده سه چهار روز بعد واقعه و نیز سخنان مهم و مقتدرانه و پدرانه حضرتشان در تهدید دولت سعودی در صورت تعرض به هزاران حجاج باقی مانده در مکه و مدینه و نیز بی حرمتی به بدن های کشته شدگان در همان هفته اول حادثه، احساسات ضدسعودی مردم را کنترل کرد. مردم به چشم خویش دیدند بزرگتری دارند که تمام قد برای حمایت از آنان ایستاده و آنچه را که در دل مردم می گذرد، بهتر و عاقلانه تر و رساتر بیان می کند؛ پس دلیلی نداشت نگران عزت و اقتدارشان باشند و فکر کنند از مسیر غلط حمله به سفارت می توان کسب اقتدار کرد!

بیایید عنوان چند واقعه را با هم مرور کنیم؛ حمله تروریستی مرگبار به سفارت ایران در بیروت، توطئه ی پایین آوردن قیمت نفت؛ کارشکنی در مسیر مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵؛ تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده؛ سقوط جرثقیل و مرگ ۱۱ ایرانی از جمله دکتر احمد حاتمی، دانشمند فضایی ایران؛ فاجعه ی منا و مرگ نزدیک به ۵۰۰ ایرانی؛ عدم اجازه به ایران برای کمک رسانی غذایی و دارویی به مردم یمن تا حد بمباران فرودگاه صنعا؛ بی احترامی به مقامات ایرانی و رد درخواست وزیرخارجه ایران برای گفت و گو در مورد فاجعه منا؛ عدم صدور ویزا به وزرای ایرانی برای حضور در مکه و ... چنین لیست پر و پیمانی وقتی اغلب با سکوت یا واکنش انفعالی و دیرهنگام دولت ایران مواجه می شود، یعنی ناخودآگاه به بروز رفتارهای غیرعقلانی ناشی از کینه و خشم ضدسعودی کمک می کند. بنابراین باید اذعان داشت آنچه سفارت عربستان را سوزاند، صرفاً آتش خشم جوانان نبود؛ هیزم انفعال دولت هم به کمک آمد.

سوم؛ کوتاهی نهادهای امنیتی و نظامی
اگر تحلیل غلط اول موجود بود و انفعال دولت هم به کمک آمد و خشم و کینه ی انقلابی، عقلانیت را قربانی ساخت، چه باید کرد؟ آیا باید نیروی انتظامی بایستد و نگاه کند و بعد هم در پاسخ به انتقادات پیرامون کوتاهی در محافظت از سفارت عربستان بگوید خیلی وقت ها نمی شود مردم را زد؟! یعنی یا باید بایستد و نگاه کند یا بزند؛ حالت سومی را متصور نیستند!
این چیزی هست که شورای تامین استان در مورد آن تصمیم گیری می کند و دستورات لازم صادر و اجرا می شود. با این همه علیرغم همه ی موج ضد سعودی که ماه هاست ایران تجربه می کند و فضای هیجانی پس از اعدام آیت الله نمر و علیرغم حمله به کنسولگری عربستان در مشهد، شورای تامین استان تهران جلسه ی ویژه ای برای چگونگی برخورد با معترضان تهرانی ندارد؛ معترضان در اقدامی غیرقانونی خیلی راحت به سفارت می رسد؛ خیلی راحت کوکتل مولوتف به داخل پرتاب می کنند؛ خیلی راحت درب سفارت را می شکنند و ... فردای حادثه، شورای تامین جلسه ای برای بررسی حادثه دارد!

این در حالیست که در تجمعات مشابه، حجم نیروی پلیس، موانع فیزیکی و نوع برخورد متفاوت بوده است. برای مثال می توان به روز بازگشایی سفارت انگلیس در تهران اشاره کرد... بنابراین اگر بخواهند، می شود و می توانند که مانع شوند.
*****
آنچه از انفعال دولت و کوتاهی نهادهای امنیتی – انتظامی گفته شد، از غلط بودن آتش زدن سفارت عربستان و ورود غیرقانونی به آن کم نمی کند. عملی که هم غیرشرعی است؛ چون خلاف نظر صریح و علنی ولی فقیه انجام شد و از سویی ورود بی اجازه به خاک یک کشور و غصب اموال آن کشور است؛ هم غیرقانونی است؛ چون حفظ امنیت اماکن دیپلماتیک بر عهده ی ماست؛ هم خطای بزرگ سیاسی است؛ چون ما را که شاکی اعدام ظالمانه ی آیت الله نمر هستیم، در جایگاه متهم به خشونت می نشاند و یک اعدام ظالمانه را تحت الشعاع قرار می دهد.

در این باب زیاده گفته شده و صرفاً اکتفا می شود به اینکه آنچه شنبه شب مقابل سفارت عربستان در تهران روی داد، گرچه از جهاتی شبیه همان اتفاقی بود که سال ۹۰ برای سفارت انگلیس روی داد، اما در واقع امر می توان مدعی شد که اتفاق بدتری روی داده است؛ چه آنکه آن ورود غیرقانونی غیر برنامه ریزی شده و هیجانی انجام شد؛ اما در ماجرای سفارت عربستان، وقتی کسانی از آغاز با کوکتل مولوتف به تجمع رفته اند، یعنی قصد قبلی در کار بوده و برنامه ریزی شده عمل کرده اند. از سویی در مورد سفارت انگلیس، نظر ولی فقیه از قبل مشخص نبود؛ اما حالا و پس از تصریح رهبری به درست نبودن ورود به سفارت انگلیس، جای کوچکترین توجیهی برای درستی ورود به سفارت عربستان باقی نمی ماند.

و در پایان آنکه، یک روز ریختن داخل سفارت انگلیس و روزی دیگر سفارت عربستان لاجرم از خاص و ممتاز بودن تسخیر سفارتخانه ای که به واقع لانه ی جاسوسی بود و اعضای آن به منظور تبادل با دیکتاتور سابق ایران که در دست دولت آن سفارتخانه بود، به گروگان گرفته شدند، می کاهد و آن را لوث و بی ارزش می کند. تسخیری که برخلاف ورود به سفارت انگلیس، تایید ولی فقیه زمان را با خود به همراه داشت.
 
سعید ایرانی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۰۹:۳۵
اگر نسبت به حمله کننده گان به سفارت انگلیس برخورد قاطع می شد امروز کسی سفارت عربستان را به آتش نمی کشید .نیروی انتظامی هم سستی به خرج داده است وگرنه کسی نمی تواند به این سادگی وارد سفارت جایی بشود و تخریب کند . (3443296) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۵۵:۵۵
دوستان میدانید چرا سفارتهای خارجی‌ در ایران مورد قهر انقلابی قرار میگیرند ولی‌ در سفارت‌های ایران در کشورهای دنیا مورد تفقّد انقلابی قرار میگیرند؟!

چون فلسفه وجودی سفارت در تهران از سوی کشورهای دنیا و به خصوص غربی، فقط، جاسوسی، جاما آوری اطلاعات(روزنامه)، نقشه کشی‌ برای ایجاد فتنه و... است...ولی‌ فلسفه وجودی سفارتهای ایران در کشورهای جهان

اول از همه دادن آاش صلواتی و آموزش اسم رئیس جمهور ایران به کودک سه ساله بومی و پیدا کردن اتاق هتل و پارکینگ هوپیما برای تور فروپاشی

دوم اهدا ی کمک اقتصادی نقدی و جنسی‌ به دانشجویان ایرانی‌ و بومی(آقا زده‌های درسخون) که شهریه آنها به خاطر تحریم عقب افتاده(مهمترین کارکرد اسکاتلند، لندن، دبی، آنکارا، مالزی، مسکو و....)

و سوم و از همه مهمتر حمایت و فراهم آوردن زمینه برای مقامات و نمایندگان مجلس ایران برای و تبلیغ گسترش فرهنگی(فنلاند و آلمان+به اضافه پاک کردن اثر مهر مربوط به اثر انگشت از انگشتان مبارک) و درک عملی‌ مفهوم تفاوت فرهنگی(برزیل) و البته گذراندن خدمت سربازی(نیو یورک) و شناساندن عتیقه جات ایرانی‌(پاریس) و...

می‌باشد.... اسناد آن نیز موجود است و این دلیل این است که چندین سفارت خارجی‌ در ایران ادب شدند ولی‌ هیچ سفارت ایرانی‌ در خارج به دلیل همین فعالیت‌های انساندوستانه مورد تعدی قرار نگرفتند! (3443494) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۶:۱۷
البته سفارت ایران در کشورهای دیگه وظایف دیگری هم دارد؛ مثلا امکانات سفارت را در اختیار سید حسن خمینی قرار دهد تا ایشان زبان خارجه شان را تقویت کنند. (3443609) (alef-17)
 
آریابان
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۳۲:۴۰
در تأیید مطلب مربوط به " تحلیل غلط از چرایی وجود سفارت "، بخوبی یادمونه که در سالهای اولیه انقلاب که شور انقلابی و سمت گیری های حکومتی ضد غربی در ایران به اوج خود رسیده و جای خود را به حمایت از کشور های مظلوم و استعمار زدۀ افریقائی داده بود، موج توفنده و لجام-گسیخته ای برای گشایش سفارت ایران در کشور های خرد و ریز افریقائی راه افتاد که حتی مثلا در کشور نیجر که تقریبا هیچ ایرانی نامی از آن نشنیده بود و همه در بهترین حالت او را با نیجریه !!!! اشتباه میگرفتند سفارت دایر شد که البته همچنان که از اول هم قابل پیش بینی !!! بود، بنا بدلایلی متعدد، اجتناب ناپذیری تعطیلی بسیاری ازآنها در عمل اثبات گردید؛ (3443881) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۳۳:۴۸
ادم کوتاه فکر که میگن همین امثال شما ها هستش (3443886) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۵۰:۴۶
ایران باید قضییه حمله ی عربستان به سفارت ایران در لبنان را به جریان بیندازد.

جایی که عربستان به سفارت ایران با ماشین بمب گذاری شده حمله میکنه صحبت از پرتاب چندتا مواد اتش زا خنده داره.

الان باید تصاویر حمله ی انتحاری عوامل عربستان به سفارت ایران به دنیا مخابره بشه تا افکار عمومی بر علیه عربستان بشه. (3444160) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۵:۰۹:۳۴
عربستان عاقلانه به سفارت ایران در یک کشور دیگرتوسط ایادی تروریستش حمله کرد و حتی دیپلماتهای ایرانی را کشت اما با دستان تمیز از آن جنایت کنار وایستاده بود و نظاره می کرد. ولی در خاک خود کاملا متمدنانه از دیپلماتهای ایرانی خواست ظرف 48 ساعت خاک عربستان را ترک کنند.
اما برادران خودجوش و خودسر در داخل خاک خودمان دونکیشوت وار به سفارت خالی عربستان در نیمه شب حمله کردند آن را به آتش کشاندند از خود عکس سلفی گرفتند و خندیدند و به همه جهانیان سطح فرهنگ خودشان را به نمایندگی خودخوانده از سوی ملت ایران نشان دادند.
تفاوت کار این است برادر.در دام حیله و مکر عربها افتادید عمله چند تا شیخ عرب شدید تا به اهداف کثیفشان برسند. به آن هم افتخار م ی کنید. (3444884) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۲۵:۵۶
اما بمب گذار عربستانی از عمل خودش عکس سلفی نگرفته بزاره تو فضای مجازی تا دنیا ببینند راحت میزنه زیرش وحالا حالاها باید بدویی تا بتونی یه بچه رو قانع کنی که کار کار عربستان بوده !بعدش او عامل سعودی خودشو داعشی معرفی می کنه نه مثل این جماعت خنگ انقلابی ودلسوز نظام جمهوری اسلامی ! (3445127) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۰۱:۳۷
من موندم این چ ربطی داشت؟؟؟؟؟؟ (3445056) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۱:۰۷:۴۴
و یا هم حزبی های برخی در استخرهای برزیل زیر آبی بروند! (3445833) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۳:۴۷:۰۲
نیروی انتظامی کارش فقط گرفتن موتور سیکلت های دود زا و بدون کلاه ایمنیی است (3446152) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۳۴:۰۱
.هیچوقت یک ایرانی‌ خود جوش را تهدید به بالا نرفتن از دیوار سفارت نکنید!!!!! (3443639) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۵۲:۰۳
اینهمه ادم بیگناه کشته شدند فقط از ایران صدا در اومد. خاک بر سر غرب با این حقوق بشرش. (3444164) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۳:۱۶:۱۹
حمله به سفارت یعنی زیرپا گذاشتن یکی از مهمترین قوانین بین المللی و زیربنای روابط بین الملل. اگه دیپلماتها نتونن با امنیت به کشورهای مختلف سفر کنن روابط بین کشورها کم میشه و بویژه در مورد کشورهایی که با هم مساله دارن هر موضوع کوچکی میتونه به یک بحران بزرگ و یا جنگ تبدیل بشه. به همین خاطر نقض مصونیت دیپلماتیک یکی از مهمترین و بدترین جرایم بین المللی حساب میشه چون کنار رفتن این اصل یعنی تهدید صلح و امنیت کل جهان (3446073) (alef-17)
 
ABBAS
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۸:۲۶:۰۴
جالب این آقایون بدونند که همان زمانی که روابط ایران با انگلستان بر سر تعرض تند روها به سفارت انگلیس ، در سال 2013 تیره بود ، عربستان با کمک انگلستان در حال جمع کردن رای کشورها جهت عضویت عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل بودند و آن چیزی که نباید می شد، شد . کشوری که زنان حق رانندگی و سخنرانی را نمی دهد و از داعش حمایت می کند و معترضین را می کشد و مردم بحرین را در خفقان قرار داده و یمن را 10 ماه می کوبد ، شده یکی از اعضاء تاثیرگذار شورای حقوق بشر سازمان ملل!! و این حربه را تند روها به دست آنان دادند و انگلیس در عوض دلارها ی دریافتی و برای برخورد با ایران برای عربستان رای جمع کرد . پس اگر همان زمان این افراد شعور داشتند و به سفارت انگلیس تعرض نمی کردند قطعن وضعیت چنین نبود (3445492) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۰۰:۰۸:۵۸
داداش از کجا حقوق می گیری؟! (3446212) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۳۶:۴۵
میبخشید دوستان، برگزاری یک ماهه کلاس شبانه‌ روزی زبان انگلیسی‌ فراموش شد(آفریقای جنوبی!) (3443648) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۵:۰۰:۵۷
معلومه حالت خوب نیست (3444843) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۵۵:۰۹
پانسیون اختصاصی سفارت برای تسلط حسن خمینی به زبان انگلیسی

حجت‌الاسلام سید محمود دعایی عضو مجمع روحانیون مبارز در بخشی از گفت‌وگو خود پیرامون شخصیت حجت‌الاسلام سید حسن خمینی در مورد چگونگی یادگیری زبان انگلیسی ایشان اظهار داشت "یکی از آرزوهای من این بود که یادگار ارجمند و عزیز امام حتماً یکی - دو زبان خارجی را بیاموزد.
من اصرار داشتم که شما زبان بخوانید. خوشبختانه ایشان پذیرفت و زبان انگلیسی را هم در هم‌نشینی با همسر ارجمندش که او هم لیسانس زبان انگلیسی دارد، با ایشان خواند و هم در شرایط خوب دیگری که ایجاد شد؛ با استقبال سفیر ما که به امام علاقه‌مند و ارادتمند بود، برای ایشان در آفریقای جنوبی شرایط خیلی خوبی فراهم شد و ایشان توانست به مدت شش ماه در پانسیونی در سفارت، اقامت کند و کاملاً به زبان مسلط شود[1]"

[1] - هفته‌نامه خبری-تحلیلی صدا، شماره 38، شنبه 16 خرداد 1394، صفحه 72 (3444177) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۲:۱۶:۱۹
هزینه اش از کدام منبع تامین شده است؟

اگر با پول خودش این کار را انجام داده، چه اشکالی داشته است؟ (3444255) (alef-17)
 
ali
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۳:۲۳:۱۳
هیچ اشکالی نداره من هم می خوام زبان یاد بگیرم پولش رو هم می دم فقط سفارت ایران در آفریقای جنوبی به من پانسیون بده اون هم نه شش ماه بلکه سه ماه (3444546) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۵:۱۱:۱۳
صدها پانسیون وجود دارند که می توانید آنجا بروید. خود را با حسن خمینی مقایسه نکنید. (3444893) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۱:۲۲:۲۸
حسن خمینی هم مثل مردم عادی
دربار پادشاهی نیست که نوه ها امتیاز ویژه داشته باشند (3447040) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۳۱:۴۴
الان جوانان ایرانی مثل مور وملخ تو کشورای اروپایی یا تحصیل می کنند یا کار شما هم عرضه داشته باش برو ! (3445145) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۷:۴۴:۲۹
يه مشت ادم بي فكر هم نظر شما از ديوار سفارت رفتن بالا ، قوانين بين المللي رو ناديده گرفتن ، گند زدن به ابروي يه ملت ، بعد به نظر نويسنده دولت مقصره شما هم از ترس باخت در خبرگان پاي سيد حسن ميكشي وسط ؟؟ چي ميگيد شما ؟ چرا هر گندي ميزنيد قبول نميكنيد ؟ بابا دست برداريد از سر ملت و مملكت!!! خفه شديم از دسته شما ! تا يكي مياد ميخواد مشكلات و حل كنه يه مشت احمق گند ميزنن به همه چي! (3445363) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۱:۰۸:۰۰
سید حسن خمینی که از ترس نمره نیاوردن نرفت آزمون خبرگان بده و غیررسمی انصراف داد. دیگه چرا فکر کردی کسی از سید حسن مصطفوی می ترسه؟ (3446987) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۵:۰۱:۴۵
برو دکتر
زبان یادگرفته که گرفته
اخه به توچه (3444846) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۱:۲۶:۴۱
به شما همه چی ربط داره، ولی تخلفات حسن خمینی به کسی ربط نداره؟
طاقت ندارید؟ (3447055) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۳۰:۱۲
خوب که چی یعنی شما معتقدی یک فرد سیاسی باید بی سواد باشه مثلا رئیس جمهور باشه اما دو کلام انگلیسی نتونه حرف بزنه ؟ بره تو یه اجلاس سیاسی نفهمه دارن چی میگن عکسشو تو اخبار خارجی ببینه نفهمه دارن تحریفش می کنن یا تعریف ؟ شما آدمای کم سواد همه را مثل خودتان می پسندید ! (3445140) (alef-17)
 
رحیم گلد
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۰:۵۳:۵۱
خوب است از آقایانی که سالانه برای چک آپ به سویس و لندن میروند و با هزینه دولت از همه جای خودشان عکس برداری میکنند هم اگر انصاف داری بنویسی . برای روشن شدنت بهتر است از دو تا کارمند های وزارتخارجه بپرسی. (3446937) (alef-17)
 
mahmoud
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۵:۰۷:۱۳
با این تفکر دارید حمله به یک سفارت رو توجیه میکنید.حمله به سفارت هر کشوری اشتباهه . اگر جاسوسی میکنند عرضه داشته باشید و دستگیر و اخراجشون کنید اگر عرضه ندارید به صورت دیپلماتیک سفارت رو تعطیل کنید وگرنه این توحش به فرهنگ ملت ایران اسلامی لطمه میزنه. حتی روسیه هم محکوم کرده. (3444870) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۱:۴۳:۵۷
با این حرفها می توان نزد عوام و بچه ها انقلابی جلوه کرد.
ولی کشور را نمی توان اداره کرد.
متاسفانه عوام فریبی و نها را وارد میدان خیابان کردن و اردو کشی خیابانی در کشور نهادینه شده است. ادامه این این روش ایران را به سرعت به سمت سوریه و عراق خواهد برد. متاسفانه کار از دست عقلای جناه راست هم خارج شده. خدا به داد این کشور برسد. (3445897) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۰۵:۳۳:۲۲
شما با سفارت های خارج از ایران روبرو نشدی یا خیلی رویا پردازی! (3446380) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۲۳:۳۱:۳۶
این افرادی که رفتن سفارت عربستانو اشغال کردن بهشون بگی همسایه های ایران رو نام ببر بلد نیستن! مطمئن باش نه از اقتصاد سر درمیارن نه از روابط تجاری نه از اینکه مثلا رابطه تجاری به هم بخوره بیک عده از هموطنان به خاک سیاه میشینن چون جنسشون رو دستشون میمونه یا برگشت میخوره و...فقط میدونن باید از یه دیوار بالا برن نمیدونن که این دیوار بالا رفتن که نیم ساعت هم نمیشه چطور یک عده رو بدهکار میکنه میندازه زندان و چه خسارتی تحمیل میکنه
از بسته شدن سفارت انگلیس هزاران دانشجو که باید ویزا میگرفتن کلی ضرر کردن میلیونها تومن برای سفر به دبی دادن از بسته شدن سفارت امریکا هم همبینطور این فقط دانشجوها است حالا تجار و..رو حسابشو بکن چه ضرری باید بگنن. بحث خسار های سیاسی و..رو نمیکنم که چقدر منفی بوده برای ایران
لذا واقعا باید برای نااگاهی عزاداری کرد نااگاهی بسیار بده یک مقداری درک فهم مون رو بالا ببریم از خودمون بپرسیم عاقبت این حرکت الان من برای کشورم چه خواهد شد؟
نفت هم شده 28 دلار و منابع عظیم نفت در امریکا کشف شده امریکا برای نخستین بار داره صادر میکنه دیگه باید با نفت هم خداحافظی کنیم حالا بدون نفت اینطوری میخایم اقتصاد رو توسعه بدیم؟ ایا با این وضع سرمایه گذار میاد ایران؟ من یه ادم پولدارم از تلویزیون وضع ایران رو میبینم ایا حاضرم بیام سرمایه گذاری کنم؟ منصف باشید خداوکیلی ایا این جوانا که بیکار هستند نتیجه همین اقدامات و بی قانونی ها نیست؟ اینطوری میخواهید پاسپورت ایران اعتبار کسب کنه؟
اگر یار شاطر نیستیم بار خاطر هم نباشیم نکنیم این کارها رو نتیجه این کارها باعث فقر میشه از دیوار بالا رفتنت باعث میشه یک عده گرسنه بخابن بیکار بشن اقتصاد رکود زده وضعش بدتر بشه در دنیا کسی برای ما دل نمیسوزونه یه کم خودمون دلمون به حال خودمون بسوزه
دعوای جناحی هم شغل برای بچه هامون نمیشه (3449207) (alef-13)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۰۴:۰۵
این نیروهای خود سر حمایت نیروهای امنیتی(پلیس) وقضایی را دارند .
چون مردم هزینه کارشان را دارند می دهند (3443521) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۵۲:۴۳
عدالتی که هیچگاه اجرا نمی شود (3443950) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۰۶:۳۶:۳۵
درود افرین
من دوستانم بسیجی هستند هیچ کس این بی نظمی رو قبول نداره هزینه شو باید مردم بپردازن حلا اگه این اتفاق در عربستان می افتاد برسر ایرانی چه میشد
قبول داشتی نیروی خود سر کی هستند کسی دستش بهش نمی رسه راست میگن برن با داعش بجنگند (3446404) (alef-17)
 
احمد
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۲:۰۱
وقتیکه همه مسیولین دارن عربستان را شدیدا محکوم میکنن نیروی انتظامی اگه جلو گیری کنه میگن چرا این کارو کردی اگه جلوگیری نکنه میگن چرا این کارو نکردی مسعولین دستور قاطع بدن تا با این افراد خودسر بشدت برخورد بشه بنظر من نیرو انتظامی در این مورد هیچ کوتاهی نکرده (3443543) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۰۰:۳۶
می شه بگی کی می گه نیروی انتظامی چرا به حمله کنندگان به سفارت برخورد کردی؟؟؟ جوک می گی وظیفش بوده منتها دیش جمع کردن بیشتر حال می ده!!!!! (3443977) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۷:۰۳:۱۲
دیش و بد حجاب. وظیفه نیروی انتظامی فقط همینه (3445243) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۱:۰۹:۴۳
برای همینم دیگه هیچ بد حجابی تو کشور نیست و همه محجبه هستن دیگه ؛ چون همه ی بدحجاب ها رو برده زندان :)))))))))))))))))) (3446995) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۸:۱۸:۰۴
امسال سال همدلی با دولت نامگذاری شده بود و انصافا دوستان مخالف دولت هم حسابی از خجالت دولت دراومدن (3445471) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۱:۰۵:۰۲
مسعولین؟؟؟؟؟؟؟ آقا جان برو از روی غلط صد بار بنویس. رو صفحه کلید جای عین و حمزه از هم خیلی دوره که بتونی بگی تند می نوشتی اشتباه شد!!!!!!!!!!!!! (3445830) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۳:۱۳
سیپ بلاتر و کلا فیفا، همیشه با ماشینی و شفاف شدن داوری در فوتبال مخالف بودند، میدانید چرا؟!... چون قانون ماند بودن، حوزه نفوذ و تاثیر گذاری آنها را محدود میکرد.... حالا تندروها مانند فیفا هستند.... اگر حتما از قوانین مانند وارد نشدن به زور به خانه و ملک دیگران(سفارت) و شفاف سازی در مورد حوادث مشابه دیگر پیرووی کنند، این به معنی‌ این است که حوزه نفوذ و اقتدار و تاثیر گذاری آنها به شدت کم میشود.... اگر این‌ها قائل به نفوذ خود بودند، انتخابات بهترین ملاک است ولی‌ می‌دانند که در هیچ انتخاباتی که مردم وارد شوند، هیچ شانسی بیشتر از ۳ یا ۴ میلیون رای مردم ایران را ندارند.... پس بهتر است زمین بازی را به هم بزنند، و خود را به اکثریت تحمیل کنند.... مثلأ اگر صدا و سیما واقعاً مطابق نظر سنجیها رفتار کند، دیگر ۸۰ درصد مردم ایران مجبور میشن برن شبکه‌های ماهواره یی خارجی‌ را نگاه کند ، و یا برخی‌ بی‌ هنران مجری، هنرمند یا تحلیلگر شناخته شوند و درآمد‌های چند ده میلیونی داشته باشند؟!!! (3443596) (alef-17)
 
تبریزی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۳:۳۸
اگه این اغتشاش گرا پشتشون به یه جایی گرم نبود فکر می کنید از خودشون عکس سلفی می انداختن می ذاشتن روی شبکه های اجتماعی یا پلیس اینقدر با ملایمت باهاشون رفتار می کرد و می گفت نمی شه مردم رو زد؟! نیروی انتظامی سستی به خرج نداده بلکه حضورش در اونجا نمایشی بود و کشورهای دیگه هم راحت اینو می فهمن و برای همینه که قطع رابطه کردن وگرنه برخورد با صد تا بچه برای پلیس ضد شورش فقط با انداختن چند تا گاز اشک اور مثل اب خوردنه. (3443597) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۱:۲۳:۰۳
اگه کسای دیگه اینکارو کره بودن که فتنه ای قوی تر از فتنه قبلی شده بود (3447042) (alef-13)
 
گنجی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۴۷:۵۴
اگر دولت از حقوق حقه ما دفاع می کرد مردم لازم نمی دیدند خود اقدام کنند؟

یادمان باشد که این مردم وقتی خشمگین بشوند مثل کشتن لیاخوف روسی از دست شان بر می آید

در این دو سال هر جا حق ما توسط عربستان ضایع شد دولت فقط سکوت کرد

حتی 25 نفر در انفجار سفارت خانه ما در لبنان به دست یک تبعه سعودی کشته شدند ولی از دیپلمات ارشد ما خبری نشد

و بعد از این همه افتضاح وقتی که آیت الله مظلوم را اعداد کردند به جای اینکه از همان ابتدا رئیس جمهور و وزیر خارجه در صحنه باشند و برای تسکین آلام مردم اقدام کنند همه شان مخفی شدند

خوب معلوم است وقتی که دولت بی بخار باشد مردم اقدام می کنند (3443690) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۳۴:۵۳
حالا که بخار شما همه بافته ها را له کرد ورفت ! (3445155) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۲:۲۶:۲۲
تسكين آلام مردم؟؟؟!!!!
شما خوبي؟ (3445953) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۳:۳۰:۵۹
سیاست رهبری و دولت باعث شده که عربستان در یکی از ضعیفترین وضعیتهای خودش قرار بگیره. در سوریه که مواضع کشورهای غربی به ایران داره نزدیک میشه و روسیه هم در جهت خواست ایران کار میکنه. در عراق هم دولت طرفدار ایران داره پیشروی میکنه و داعش رو عقب میزنه. در یمن هم که عربستان درگیر یک جنگ فرسایشی و پرهزینه بویژه از نظر سیاسی شده که عاقبتش اصلا معلوم نیست. از نظر اقتصادی هم کاهش قیمت نفت فشار زیادی به عربستان وارد میکنه بخصوص در چند سال آینده که امیدی هم برای افزایش چندان قیمتها وجود نداره.

اما مهتر از همه اینها اینه که آمریکا داره از عربستان فاصله میگیره. دلیلش هم اینه که آمریکا به دلیل تولید نفت شیل تقریبا وابستگی چندانی دیگه به وارادات نفت نداره و برای همین دیگه نیاز چندانی به عربستان نداره. همین باعث شده که عربستان که تمام پشتش به آمریکا گرم بود، احساس میکنه که هیچ پناهی نداره و به خاطر همین انقدر پرخاشگر و بی عقل شده.

از اون طرف ایران داره رابطه اش رو با غرب بهتر میکنه و در این دوسال وضع این رابطه خیلی بهتر شده و تا لغو تحریمها چیزی نمونده (البته اگه دلواپسان و عربستان یک سنگ بزرگ نندازنوسط).

البته عربستان به همین خاطر داره پرخاشگری میکنه و میخواد تنش زایی کنه که در اجرای برجام مشکل درست کنه و یا نذاره ایران منافع اقتصادی زیادی از برجام ببره.

خوب دیگه میخواستین دولت چکار کنه؟ فکر میکنن با داد و فریاد مساله حل میشه؟ فعلا که عربستان به حماقتهاش داره به خودش ضربه میزنه و ما با درایت داریم روزبروز دست برتر رو پیدا می کنیم.

با همه این احوال با اینکه عربستان به شدت در موضع ضعفه ولی به نظر من ما نباید بذاریم عربستان بیش از حد احساس واماندگی بکنه چون در اینصورت ممکنه دست به رفتارهای احمقانه تری بزنه. بعد هم ناامنی در منطقه حتی ناامنی در عربستان به سود ما نیست. جدا از اینکه از نظر انسانی هم نباید بگذاریم مردم منطقه بیش از این آسیب ببینند. (3446112) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۰۶:۴۳:۴۴
مردمی که شما میگی بیان برن با داعش بجنگن
کدوم مردم هیچ ربطی به دولت نداره
هروقت تونستی در اتش اتش بزنی مردی
این اتش بازی رو در کشور بیگانه برسر شما می اوردن چه میکردی عاقل
کار عربستان درست نبود ولی کار شما بد تر از عربستان مثل معروف دست به خر نمی رسه پلان ده بزن
ولی بی نظمی انجام دادن شمای خودسر هیچ وقت درست نخواهد شد عزیز من (3446408) (alef-17)
 
حاتم
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۱۷:۴۸:۳۸
حالا این کاری که مخالفان دولت و دلواپسان کردند درست بوده و نتیجه ای جز طبلکار شدن بدهکار بزرگی چون عربستان و هوچی گری انها بر علیه منافع ملی ایران داشته است. (3452674) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۰۱:۴۶
برام جالبه که خانم آسوپار هم متوجه این مطلب شدند. پس اینایی که افتضاح کردند کی بودند ؟ عوامل کجا بودند ؟ (3443739) (alef-17)
 
ganji
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۰۶:۲۹
اگر دولت از حقوق حقه ما دفاع می کرد مردم لازم نمی دیدند خود اقدام کنند؟

یادمان باشد که این مردم وقتی خشمگین بشوند مثل کشتن لیاخوف روسی از دست شان بر می آید

در این دو سال هر جا حق ما توسط عربستان ضایع شد دولت فقط سکوت کرد

حتی 25 نفر در انفجار سفارت خانه ما در لبنان به دست یک تبعه سعودی کشته شدند ولی از دیپلمات ارشد ما خبری نشد

و بعد از این همه افتضاح وقتی که آیت الله مظلوم را اعداد کردند به جای اینکه از همان ابتدا رئیس جمهور و وزیر خارجه در صحنه باشند و برای تسکین آلام مردم اقدام کنند همه شان مخفی شدند

خوب معلوم است وقتی که دولت بی بخار باشد مردم اقدام می کنند (3443760) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۱۴:۲۲
این خانم نویسنده محترم که متوجه بشوند حمله به سفارت کار خوبی نیست گام بسیار بزرگی برداشته شده ان شالله در 100 سال آینده یاد میگیریم با جهان (خوب و بدش) چگونه باید تعامل نماییم. (3443799) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۴۸:۰۱
صد در صد درست
اگر خسارتی که الان باید به انگلیس بدیم رو از حمله کننده ها گرفته بودند دیگه کسی هوس این کارهاذرو نمیکرد. (3443939) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۲۹:۰۳
سعید ایرانی تو الان کجات ایرانیه؟ همه می دانند این کشور عربستان داشت چه غلطی در دنیا می کرد...باید جلو این کشور گرفته می شد بنده دلیل این کار را برخورد منفعلانه دولت می دانم....یادت نرود مردم ایران ، مردمی صبور هستند ولی در یک مورد صبر ندارند وان اعتقادات مذهبی است (3444089) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۳۶:۲۴
شما از کارهای بد سعودی مدرک داری رو کن ! اما نداری ولی اونا از شما عکس سلفی دارن ! (3445160) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۲:۱۱:۲۰
اولا به نیروی انتظامی دستور میدن که برو جلو ی سفارت وجلوی مردمو بگیر ٫ خودش سرخود که نمیتونه پاشه بره !
بعدم نیروی انتظامی چی کنه ؟! مردمو به خاطرعربستان بزنه؟ ٫مسلما یه دوسه نفرنیتشون خیرنبوده ومردمو برای بالارفتن ازسفارت تحریک کرده بودن وحتما غرضی داشتن ولی بقیشون مردم عادی بودن که زود تحریک شده بودنتوسط همین دوسه نفر٫ اگه دوتا عکس اززدن مردم بیرون بیاد میدونی چه افتضاحی برای دولت پیش میاد؟ که اهان مردمو به خاطرعربستان زدین !
عکسهای مشهدو نگاه کنین پلیس باتوم به دست میخواست بکوبه تو سریه فرد !
همین عکسه که بیرون اومده ومردم مشهد دیدنش مطمین باش تو رای مردم مشهد به دولت٫ دوسال دیگه چه تاثیری بذاره
ولی من صددرصد مطمینم بعضی از مسیولینم موافق کارمردم در بالارفتن واتیش زدن سفارت عربستان بودن . وگرنه به نیروی انتظامی دستور میدادن که زود با نیروهای بیشتر بره دم سفارت تا مردم نرن بالا
. شاید بعضیاشون جرات نداشتن موضع گیری کنن مردمو فرستادن جلو
شایدم اختلاف وجودداشته سراینکه باید چکارکنن
شایدم یکی دونفری دلشون با مردم بوده یاشایدم برعکس باعربستان بوده٫ دستوراتو سریع ودرست انتقال ندادن به نیروی انتظامی (3444231) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۲:۵۶:۵۳
-- ببين برادر ! دست بوستم اين كار نكن ! تا خبري شد ، فوري از در و ديوار سفارت انگليس و
عربستان و احتمالا كشور سومي و چهار مي و پنجمي بالا نرو ! .... چي فرمودي ؟ چرا ؟ براي اين
كه قربونتم دنيا رو " سفارت خونه ها " حساسه ، واكنش نشون ميده ! حالا چرا اين جوريه ،ديگه خود خدا عالمه !! نگاه كن قربونتم ! اگر خداي نكرده امروز تو دنيا يك بمبي منفجر بشه و ده ها و
صدها تن از مردم بيگناه لت و پار كنه و به هوا بفرسته ، دنيا در حد يك " خبر " بهش توجه ميكنه ،
و براي خيلي ها عاديه !؟ لابد با خود ميگن " تو دنيا از اين اتفاقات زياد ميفته ، طبيعيه !! " يا مثلا اگركشور سوريه ، يا يمن ، يا عراق ، لبنان ، ليبي ، به فرض افغانستان ، پاكستان ، دچار جنگ و خون ريزي و ترور و انفجار و آدم كشي بشن و يا مثل سوريه و يمن ، با خاك هم كه يكسان بشن ، برايخيلي از جهانيان در حد شنيدن اخبار سياسي است و لابد با خودشان مي گويند " يك جوري با هم كنار بيان ، عفو بين الملل آستين بالا بزنه و كاري بكنه ، اين ديگه وظيفه سازمان ملله كه بره اين دعوا و جنگ فيصله بده ، ما نه سر پيازيم ، نه ته پياز ! " و يا اگر خداي نكرده ، زبونم لال ، باز
هم زبونم لال ، صد مرتبه زبونم لال زلزله اي آمد و يا سيلي ويرانگر و هزاران نفر آواره و بي سرپناه و بي خانمان كرد ، و عده زيادي را روانه عالم باقي نمود ، خوب طبيعيه كه هر بني آدمي
در هر جاي اين كره خاكي ناراحت ميشه ، مكدر ميشه ، و لابد به فكر كمك نقدي و جنسي هم مي
افته ، و اين كار هم ميكنه ، اما شب كه سرش به زمين گذاشت و صبح كه از خواب ناز بيدار شد ،
ديگه همه چيز از يادش رفته ، ويا به فرض شما نگاه به اين آلودگي هوا و نميدونم " لايه اوزن " و گرماي گل خانه اي و كه بشر را داره خفه ميكنه و نظم و انضباط طبيعت را به هم ريخته و طبيعت خيلي بد جوري قاطي پاتي كرده كه حتي خود طبيعت هم بعضي مواقع در ميمونه كه حالا زمستانه. ويا تابستان ، ، وحالا بايد درخت را به خواب ببره ، يا موقع شكوفه دادنشه ، باز هم اين آلودكي هواي كره ارض و اين كه آينده بشر چه خواهد شد ، براي عده اي خيلي مهم نيست و براي خيلي ها هم كه اصلا مهم نيست و حتما با خودشان مي گويند " بالاخره يك طوري ميشه ، خدا خودش انشاءالله درست كنه ! از ما كه كاري بر نمياد "!! حالا مي خوام بگم كه دست بوستم ، من خودم ماندم حيران كه چرا تا يك خطي حالا با مداد و خودكار روي ديوار يك سفارت خانه حتي توسط يك كودك دبستاني كشيده شد ،-- حالا چه برسه به آتش زدنش -- تو ي دنيا مثل بمب صدا ميكنه و همه گوش به زنگ ، و حالا هر كس و ناكسي ميخواد واكنش نشون بده و محكوم كنه !!، حالا طرف تو جنگل هاي آمازون و افريقا نون كه هيچي ، يك تكه لباس كهخودشو بپوشونه ٫نداره ، اما فوري اين اقدام " سفارتخانه اي " را محكوم ميكنه ، واكنش نشون ميده ،!! اين است كه ميگم تصدقت بشم ، محكوم بكن ، بيانيه بده ، طومار بنويس !! مجوز راهپيمايي بگير و اعتراض بكن ، اما از در و ديوار سفارتخانه بالا نرو ، آتيش نزن ، دنيا بد جور واكنش نشون ميده ٫ خيلي حساسه ، .... چي ؟ چرا اين جوريه ؟ .... من كه قربونتم مثل خودت خيلي اهل سياست نيستم ،! خدا عالمه، تو اين دنياي شير تو شير ،چيز هاي عجيب و غريب زياده ، دنياي عجايبه ، خيلي مواقع جان افراد مهم نيست ، اما براي جان يك گربه و بلا نسبت شما سگ ،و توره و شغال دادش به هوا مي رود و فريادش گوش فلك را كر !! گفتم كه برادر ،دنيا خيلي شير تو شيره !!! من كه اصلا سر در
نمياورم !! (3444457) (alef-17)
 
مریم
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۴:۴۱:۵۰
چون سفارت هر کشوری خاک آن کشور محسوب میشود ورود به سفارت مثل تجاوز به خاک یک کشور است. (3444789) (alef-3)
 
hamid
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۴:۰۸:۴۹
چرا به قضیه اینطور نگاه نمیکنی
1- به دو نوجوان ایرانی تجاوز شد , مردم عصبانی خویشتنداری کردند و اعتراضات مسالمت امیز
2- فاجعه منا با قریب 500 شهید از جمهوری اسلامی جسارت سعودی , و کارشکنی در تحویل پیکر شهدا و بازهم مردم تظاهرات متعارف برگزار کردند
3- کشتار مردم بی دفاع یمن , بازهم اعتراضات ارام
این یک سوال مهم است که میتونه راهگشا باشه , چرا مردم در 2-3 حادثه قبل چنین برخوردی نکردند ؟
مردم در همه این موارد اعتراض کردند ولی به امید اقدام دیپلماتیک خویشتن داری کردن , و جوابشون شد دیدن عکس ظریف درحالیکه گردن کج کرده و زانو زده در مقابل امیر کویت بود , برای گرفتن وقت ملاقات از الجبیر و دو روز بعد ظریف رو دیدن درحالیکه از تحکیم روابط با عربستان میگه
انفعال به حدی بود که رهبری مستقیما وارد شدند و تهدید کردند و تونست خشم مردم رو مقداری کم کنه
اینکه ما مردم رو که بخاطر خشم از گستاخی بیش از حد سعودی دست به اعمال خشونت میزنند را محکوم کنیم و موضوع را فارغ از محل و شرایط بررسی کنیم بسیار کار غلطی است
مردم وقتی ببینند از دست دیپلماسی لبخند کاری بر نمیاد , وقتی ببینند دولتی که باید مدعی باشد نسبت به سه موضوع قبل هیچ کاری جز عجز و خضوع انجام نداده خود وارد میشوند و چنین حوادثی رخ میدهد (3444703) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۲۲:۱۳:۴۴
با این منطق شما حمله مخالفان سیاستهای ایران در خاورمیانه هم به مراکز دیپلماتیک ما در کشورهای دیگه قابل توجیه هست. (3449022) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۷:۱۸:۵۶
نیروی انتظامی چهار تا دونه گاز اشک آور نداشت که بزنه و آبروی ایران رو حفظ کنه؟ (3445282) (alef-17)
 
مهندس
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۸:۰۱:۵۳
ظاهرا نیروی انتطامی روش دیگری جز زدن بلد نیست.
سفار ت عربستان در ترکیه را نشان میداد که با گذاشتن چدیدین ردیف موانع بصورت نرده امکان نزدیک شدن مردم به ان را ازبین برده بودند. البته نیازی هم به "زدن" مردم پیدا نمیشود. (3445417) (alef-17)
 
میلاد
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۸:۴۵:۲۶
ممنپن از الف به خاطر درست دیدن ماجرا ک مثل بقیه فقط ب نتیجه نکاه نکرد و دلایل این اقدام رو بررسی کرد.اما یه عده رو نمیشه از خواب بیدار کرد. و یه عده هم که اثلا غیرت ندارن.اخه ادم حسابی اتش زدن سفارت کار غلط اما چی باعث شد خون مردم به جوش بیاد.انفعال محض دولت جلوی این دولت های جزقله عربی.چقدر تحقیر و سکوت؟!این چ سیاست خارجیه اخه.کجا هست اصلا اقای ظریف.مسول اصلی این اتفاق دولته نه مذدم.دولت باید پاسخگو این اتفاق باشه که نتونست با موضع گیری درست باعث این اتفاق بشه (3445525) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۰:۱۰:۱۵
برادران کمی آرام باشید کفته شده وقتی مسئولان سفارت عربستان مدارک جاسوسی خودشون از ایران را آتش می زدند سفارت آتش گرفته و تا موقعی که دادگاه نتیجه این کار رو اعلام نکرده همه ما به احترام ایران ساکت و منتظر بمونیم و خوراک به سایت های بیگانه ندهیم چون مسئله این حزب و اون حزب نبوده ضمنا برای خوشحالی هم وطنان این رو بگم که این موضوع با برکت بوده و قیمت نفت نه دلار بالا رفته است البته اگه زنگنه بذاره ؟؟؟ با این حراج های بی موقع اش ؟؟؟ (3445723) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۲:۲۸:۴۲
خانم محترم، اگر با شدت جلوی این نیروهای خودسر گرفته نشود،
چند وقت دیگه عده ای به سفارت ترکیه حمله می کنند بخاطر حمایت از داعش
به سفارت نیجریه حمله می کنند بخاطر کشتار عده ای از شیعیان (3445960) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۳:۳۷:۵۶
اگه دولت کاری نکند حتما در اینده نزدیک کشورها در رابطه با ایران تجدید نظر خواهند کرد و این برای ایران بسیار بد است (3446130) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۳:۴۳:۴۷
این افرادی که اقدام به اتش زدن سفارت کردند نه انقلابی هستند نه گوش بفرمان رهبر فقط افراد جو گیر هستند که بلدند دردسر برای مردم و مملکت درست کنند ، همین بسته شدن چند سفارت میدانید چقدر خسارت سیاسی و مادی رو دست این مملکت گذاشته کی باید این هزینه ها رو جبران کند ؟ (3446146) (alef-17)
 
مصدق
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۰۰:۱۶:۴۲
دولت مردان و مزدوران سعودی دست به این کار زدن تا با دست بدامن کدخدا ویاشیطان بزرگ میانیجیگری شود و گرنه چطور وقتی چندی پیش عده ای قصد راهپیمائی به طرف سفارت انگلیس را داشتن با برخورد خشن جلوگیری شده . (3446226) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۱۳:۳۱
مردم انقلابی ما در سوریه از مرزهای ما حراست می کنند. و در داخل کشور با عبور از دیوارهای پوشالی سفارتخانه کشورهای کافر مشت محکمی به دهان شرق و غرب می زنند (3443299) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۰۰:۴۷
عزیز من از دیوار پوشالی و بی دفاع و بدون محافظ بالا رفتن بیشتر از اینکه باعث افتخار باشد مایه شرمساری ست و کار افراد بزدل و ترسو ست (3443509) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۱:۴۰
الان شما به عربستان مشت زدید یا به ایران؟ ایران ضرر کرد یا عربستان؟ (3443584) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۲۰:۴۳
kodom marz (3444056) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۲:۴۰:۲۵
یعنی حمله به سفارت انگلیس هم به همین خاطر بود . پس صحبت رهبری در مورد حمله سفارت انگلیس چی میشه.
حواسمون باشه شور انقلابی ، شعور انقلابیمون رو زیر سوال نبره و مخالف نظر رهبری عمل نکنیم. (3444408) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۷:۱۸:۰۴
حق نداری از طرف مردم توی خودسر حرف بزنی (3445278) (alef-17)
 
قرتاسي
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۱۴:۳۱
كلا نيروي انتظامي تعطيل (3443300) (alef-17)
 
abbas
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۵۹:۳۷
بعلاوه قوه قضاییه که مسببان حمله قبلی را مجازات درست حسابی نکرد (3443974) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۲۹:۰۵
نیروی انتظامی ایران = گشت ارشاد (3444090) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۲:۱۵:۳۸
باید از دولت به نیروی انتظامی دستوربدن که بره جلوی سفارت با یه تعدا نیروی مشخص
نیروی انتظامی تادستورندن بهش نمیتونه کاری کنه (3444250) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۴۲:۵۸
دولت ؟!! بنده خدا مگه دولت از پس بالا دستان بر میاد ؟! (3445175) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۲:۳۸:۵۳
تو عکسها و فیلم ها مشخص هست که تعداد پلیسها خیلی زیاد هست ولی اینگار پلیس و حمله کننده ها بچه محل بودن تو هم راه میرفتن و کاری به هم نداشتن .. اینم تقصیر روحانی هست (3445983) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۱۵:۴۳
تحلیل همه جانبه ای بود تقریبا
باید همه عوامل در کنار هم دیده بشه. متاسفانه کار غلط و جرمی اتفاق افتاده که خانم آسوپار به درستی نوشته اند که هم غیرقانونیه؛ هم غیرشرعیه و هم خطای سیاسیه. (3443301) (alef-17)
 
کریم
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۱۶:۲۵
لبخند هم یه حدی داره ، چه خبره ، تو منا زدن مارو ،خندیدیم، اوضاع نفت رو خراب کردند ، خندیدیم ، شیعه کشی راه انداختند ،خندیدیم ، وزیرامون رو راه ندادن ، خندیدیم.کوچولو موچولوهای خلیج فارس هم برامون شیر شدن و خط و نشون می کشن خندیدیم ، صبر مردم هم حدی داره (3443303) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۶:۳۳
همین لبخنده که در سوریه و عراق و یمن عربستان رو در موضع ضعف قرار داده. همین سیاسته که باعث شده ایران به غرب نزدیک بشه و اگه توافق هسته ای اجرا بشه میتونه سال به سال ایران رو در موضع قویتری نسبت به عربستان قرار بده.
عربستان خودش دنبال آشوبه و میخواد با تنش آفرینی جلوی رفع تحریمها و یا موفقیت اقتصادی ایران رو بگیره.
اونوقت شما میخوای همون کاری رو بکنیم که عربستان داره براش نقشه میکشه؟ مثل حمله به سفارت که قطعا عربستان الان داره ذوق میکنه و باعث شد شورای امنیت ایران رو محکوم کنه و قضیه شیخ نمر به حاشیه بره؟ (3443610) (alef-17)
 
کریم
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۵:۰۳:۱۰
به غرب نزدیک بشیم، غرب به جز نوکراش کسی رو نزدیک خودش نگه نمی داره ؟
درسته شما ساده های ولی اونا ساده نیستند. (3444850) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۵:۴۱:۴۵
لبخند نيست برادر ، هر روز چن تا جونامون دارن مثل گل پرپر ميشن كه تجاوزات عربستان نياد تو مملكته ما ! (3444990) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۴۴:۳۶
برادران شرور انقلابی!!!!! آبروی عربستان را که به خاطر جنایاتش در حال ریختن بود خریدند ! (3445178) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۱۷:۴۴
متاسفانه ظریف اصلا نیست و معلوم نیست کجاست تا بخواهد اظهار نظر کند!
عادل الجبیر با صلابت میاد جلو و از منافع و اقتدار عربستان دفاع می کنه؛ وزیر ما کجاست؟
اصلا وزیر امور خارجه داریم؟ (3443304) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۰:۴۲
دیگه آبرو ریزی هم دفاع کردن داره ؟؟؟
گندشو شما میزنید بعد از ظریف بیچاره انتظار دفاع دارید؟؟؟ روتونو برم (3443580) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۵:۰۳:۵۴
گندشو اونایی زدن که فقط به عربستان لبخند زدن (3444851) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۸:۲۲
ظریف با موگیرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همینطور جان کری صحبت کرده. بسیاری از کشورهای غربی از کار عربستان انتقاد کردن و یا اون رو محکوم کردن. دیگه چکار میخواستی بکنه؟
مخصوصا پس از جریان سفارت الان ظریف با هرکی حرف بزنه بیشتر باید از موضع ضعف و شرمساری قضیه رو توضیح بده. (3443615) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۰۴:۱۰
از چی دفاع کنه!! یه کشور دیگه یه نفر از اتباع خودشو اعدام کرده سفارتشو آتش می زنن!!!! اونم تو کشوری که حتی جواب احمد شهید رو هم نمی ده!!!!!!!!! (3443988) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۲:۰۵:۴۶
هر دولتی در دنیا اجازه دارد از تلویزیون ملی بعنوان تریبون خود بعنوان نماینده منتخب ملت استفاده کند ولی وزیر خارجه باید از رییس صدا و سیما اجازه بگیرد بعد بیاید صحبت کند بنابراین وزیر خارجه ایران امکانات عادل الجبیر را ندارد (3444217) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۴۵:۵۰
وزیری که حتی در صدا سیما حق سخن گفتن ندارد چه طوری میشود اورا دید ؟! (3445183) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۱۸:۵۸
فرمانده نيروي انتظامي بدور از فرافكني بايد پاسخگو باشد (3443305) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۵۴:۳۰
به جرم کوتاهی باید محاکمه شوند (3443954) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۵:۴۳:۲۲
همه بايد محكوم شن جز عربستان (3444997) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۲:۱۲:۴۹
فرمانداري و فرماندهي نيروي انتظامي در مشهد و تهران بازخواست شوند. (3444239) (alef-17)
 
علي شيرازي
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۲۰:۰۸
بي ادبي سياسي 300-400 نفر مملكت را در يك شرايط بحران قرار داد.
واقعا دولت هاي خارجي حق دارند به ما اعتماد نكنند و عنوان كنند اتباعشان در امنيت نيستند، پليس ما حتي عرضه جلوگيري از يك اغتشاش ساده را هم ندارد، اين نشان ميدهد دوره شعبان بي مخ ها هنوز ادامه دارد و پليس عضوي از اين اغتشاشات است.
بيچاره دكتر ظريف.. (3443306) (alef-17)
 
شیرازی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۳:۲۵
دکتر ظریف که کلا نیست . فقط سر هسته ای اعلام موضع داره؛ وزیر خارجه نداریم که ما (3443547) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۴۸:۳۰
داریم صدا سیما سراغش نمیره ! (3445197) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۷:۲۰:۲۶
شما فقط شعور انقلابی داری برای ملت کافیه جای کم کاری دولت و .... خلاصه همه را میگیره و کافیه (3445287) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۲۱:۰۰
شخصا اگر جای آقای ظریف بودم ( با تمام علاقه وارادت به توانایی ایشان )از وزارت خود استعفا می دادم تا جایگاه واقعیم در مملکتی که همه مجازند در امور سیاسی دخالت کنند غیر ایشان معلوم شود !وقتی هرکس به خودش اجازه می دهد به عنواین مختلف قبل از اعلام مواضع اصلی دولت امور را به چالش بکشد دیگر ما وزیر امور خارجه می خواهیم چه کار ؟!! (3443307) (alef-17)
 
شیرازی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۳:۵۶
مگه الان وزیر خارجه داریم حالا؟
فقط سر هسته ای حضور داره (3443550) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۹:۳۶
نخیر. ظریف بجای اینکه با این کوچولو موچولوهای خلیج فارس حرف بزنه داره با قدرتهای بزرگ مثل آمریکا و روسیه و اروپا رایزنی میکنه. (3443621) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۲:۳۸
متاسفانه اگر ظریف برود جایش را امثال جلیلی میگیرند. در هر صورت بازی دو سر باخت است.
زنده باد ظریف (3443594) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۲۲:۲۲
اینجور که معلومه دیگه یواش یواش باید شاهد برگزاری گاه و بی‌گاه، با بوق و کرنا و خدم و حشم مانور برخورد با متعرضان به اماکن دیپلماتیک بود!! (3443308) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۲۳:۲۶
یکی به ما بگه تصمیمم گیریهای این مملکت دست کیه ؟ رهبری ؟ دولت ؟ سپاه ؟ مردم ؟ کیهان ؟ خودسرها ؟ تکلیف را روشن کنید !! (3443309) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۵۸:۴۶
آخ آخ! به خدا همه میخوان همین رو بفهمن! (3443969) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۵:۰۵:۴۹
داداش مردم ، مردم می بینند درسته شما همیشه دوست داری مظلوم نمایی کنی ولی مردم چشم دارند. (3444865) (alef-17)
 
سید میثم
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۲۴:۱۵
نویسنده مطلب اساسا به این مهم توجه نداره که در خصوص عربستان سعودی عملا اختیار به حج رفتن یا نرفتن دست دولت نیست. حتی تغییر سطح روابط با عربستان هم چندان در ید قدرت دولت نیست.
در خصوص نیروی انتظامی هم من متاسفم برای فرماندهان این نیرو که تاکنون پاسخگوی عملکرد خود در خصوص ماجرای سفارت عربستان نبوده و هیچ مقام مسوولی در این نیرو نه عذرخواهی کرده و نه برکنار شده.
یک واقعیت مهم دیگه که نویسنده در نظر نمی گیره نهادهایی در قدرت هستند در این مملکت که بشدت علاقمند زمین زدن و ناکارآمد جلوه دادن دولت فعلی هستند. هرکاری می کنند که این دولت فعلی را ساقط کنند حتی به قیمت بی حیثیتی مملکتمون. وگرنه خیلی ساده لوحانه است که فکر کنیم نهادهای انتظامی و امنیتی از کنترل جمعیت قلیلی که قطعا با هدایت مراکز خاصی مبادرت به آتش زدن سفارت عربستان کرده اند عاجز بوده اند. (3443311) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۴:۳۰
وا
اگه حج دست دولت نیست پس چرا حج عمره رو تعطیل کرد؟ (3443555) (alef-17)
 
امین
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۳:۴۶:۰۴
مجید جان دلبندم..... حج با عمره تفاوت اساسی دارد.یکی واجب شرعی است و دیگری مستحب و در حد توریستی (3444627) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۷:۰۹:۱۰
اتفاقا اونا که میخوان دولت را زمین بزنند دوستان دلواپس همین خانم اسوپار هستند (3445258) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۲۸:۲۹
به نظر می زسد در این مقطع تمام این اقدامات چه از سوی عربستان به عنوان طرف کینه توز خارجی و چه از سوی طرف افراطی ایرانی برای تحت تاثیر قرار دادن اجرای برجام به عنوان ترکش آخر است و هیچ ریطی هم به شور انقلابی ندارد. شور انقلابی را جوانانی دارند که هم اکنون رو در روی داعش در حال جنگ هستند و به امنیت کشور کمک می کنند نه کسانی که با بالا رفتن از دیوار سفارت بی دفاع یک کشور که در پناه نطام است برای حامیان داعش وسیله مظوم نمایی فراهم می کنند . (3443316) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۳۳:۱۰
متاسفانه یک عده خواسته یا ناخواسته با عربستان همسو شدن که به هر وسیله ای جلوی اجرایی شدن توافق هسته ای رو بگیرن. اونهم زمانی که زمان بسیار کمی تا اجرای اون و لغو تحریمها مونده. (3443635) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۵۲:۰۷
من فکر نکنم این آخرین تیر ائتلاف خواسته یا ناخواسته عربستان و خودسرهای داخلی برای ضربه زدن به توافق هسته ای باشه. باید مراقب باشیم. (3443710) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۲۹:۰۷
ووووی باز این حرف زد (3443318) (alef-17)
 
محمدعلی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۸:۴۸
بابا طرف دار آزادی بیان این حس خودخواهی تون منو کشته که غیر از شما کسی حق نظر دادن نداره. (3443570) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۷:۲۱:۵۲
اخیرا یه مقداری مقالاتش رو بی طرفانه مینویسه (3445290) (alef-17)
 
امین
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۳۲:۱۸
این اتیش زیر خاکستری بود که دولت تهیه کرده بود،وقتی پدران و خویشاوندان ما رو تو منا مظلومانه کشتن دولت و جناب ظریف جز زانو زدن جلوی امیر یک کشور شیخ نشین و برگردوندن جنازه ها چه اقدام متقابلی انجام دادن تا این خشم فروخورده اروم بشه،مردم ایران هم منتظر یک جرقه بودن که این همه کم کاری و خفت تحمیل شده از سوی دستگاه دیپلماسیمون رو جبران کنن که دیدیم این اتفاق به بدترین شکل ممکن که همون اتیش زدن سفارت بود اتفاق افتاد،همین الانش که با مردم صحبت کنین جز عده ای که طبق معمول میخوان اقدامات دولت رو با توجیهات غیر منطقی ماسمالی کنن اکثریت از این اقدام اشتباه حمایت میکنن چون کینه ی عمیقی بین تمام مردم از سعودی ها شکل گرفته و دولتم به عنوان مسئول دستگاه دیپلماسی نه تنها نتونسته کاهشش بده بلکه با اقدامات سخیف افزایششم داده،الان کار به جایی رسیده که دوستان ما تو پلیس بابت برخورد با مردم طبق قانون که وظیفشونم بوده عذاب وجدان گرفتن چون میگن ما برای دفاع از سعودی ها این کارو کردیم در حالی که خودمون از اونها کینه داریم (3443322) (alef-17)
 
سيامك
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۳۳:۲۷
جلوي چهار تا بي كله رو بايد گرفت كه فكر مي كنن هر جا و هر وقت بايد اعلام حضور كنند (3443323) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۳۴:۵۳
مشکل اینجاست که شما نویسنده مطلب بالا هم می خواهید بگویید بالا روندگان از سفارت مردم بودند !!! خیر واقعیت این است که آنها مردم نیستند! شما مدعی عدم توجه دولت روحانی به احساسات وخشم مردم هستید خوب گیرم روحانی تعلل وکوتاهی کرد چرا مشابهه همین حرکت در زمان دولت احمدی نژاد که همه او را به رک گویی و مواضع تند سیاسی می شناسند هم افتاد؟ آیا آنجا هم به احساسات مردم پاسخی داده نشده بود ؟ خیر ما نباید در مورد این حرکت شوم فرا فکنی کنیم بلکه ریشه های واقعی آن را که ناشی از قدرت گرفتن قدرتهایی خاص در مملکت است جویا شویم . قدرتهایی که به خود اجازه می دهند برخلاف مشی رهبری ودولتها بایستند وامور حساس مملکت را در اختیار بگیرند وخط دهند !! وضربه های سخت بر چهره ی سیاسی ما بزنند تا دیر نشده باید اقدام کرد وگرنه چیزی به نام حیثیت ایران اسلامی در جهان باقی نمی گذارند ! (3443324) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۸:۵۷
بالاروندگان شاید مردم نبودند، اما خیلی هایی که دورتر ایستاده بودند و شعار می دادند و تهییج می کردند هم مردم نبودند؟ (3443571) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۴۰:۲۷
مردم سه نصف شب از دیوار کسی بالا نمی روند! (3444125) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۵۳:۵۱
بله مردم نبودند این جماعت اگر 100هزار نفر هم بودند که نبودندباز هم مردم نبودند ! (3445214) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۳۷:۵۲
جالبه مردم و دولت مقصر هستند ولی مجلس نه!!
مجلس مقصر هست که قانونی برای مجازات حمله کنندگان به سفارت نمیگذاره تا چند ساعته تمام رشته ها پنبه نشه (3443326) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۴۳:۵۲
ﺍﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﺑﻪ ﺭﻏﻢ ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺣﺎﻛﻤﻴﺖ ﺍﺯ ﻋﻤﺮ ﺍﻟﺒﺸﻴﺮ ﺩﺭ ﻃﻰ ﺳﺎﻟﻴﺎﻥ ﺍﺧﻴﺮ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺫﺍﺕ و ﺳﻴﺎﺳﺖ ﺧﻴﺎﻧﺖ ﻛﺎﺭﺍﻧﻪ ﺍﻳﻦ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻛﻪ ﺑﺎ ﻧﻬﺎﻳﺖ ﺩﻳﻜﺘﺎﺗﻮﺭﻯ ﺑﺮ ﻣﺮﺩﻡ ﺧﻮﺩ ﺣﻜﻮﻣﺖ ﻣﻲ ﻛﻨﻨﺪ ﻛﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﺗﺠﺰﻳﻪ ﺳﻮﺩﺍﻥ ﻛﺸﺖ . ﻭﺍﻋﺰﺍﻡ ﻣﺰﺩﻭﺭ ﺑﻪ ﻳﻤﻦ ﺑﺮﺍﻯ ﺳﺮﻛﻮﺏ ﻣﺮﺩﻡ ﻳﻤﻦ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ ﺩﻟﺎﺭﻫﺎﻯ ﺳﻌﻮﺩﻯ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﻮﺩ و ﺩﺭﻧﻬﺎﻳﺖ ﺗﻌﻂﻴﻠﻰ ﺳﻔﺎﺭﺗﺨﺎﻧﻪ ﺧﻮﺩ ﺳﻴﺎﺳﺖ ﺧﻴﺎﻧﺘﻜﺎﺭﺍﻧﻪ ﺑﺮﺍﻯ ﻣﻠﺖ ﻋﺰﻳﺰ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﻫﻮﻳﺪﺍ ﺷﺪ... ﻟﻂﻔﺎ ﻣﻨﺘﺸﺮ كنيد (3443331) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۰۴:۴۳
آره واقعا! سودان و جیبوتی از مهم ترین هم پیمان های احمدی نژاد باهوش بودن که تا دادن پول و ساختن خونه برای فقراشون تموم شد، زیر همه چی زدن! واقعا چه سیاست خارجی داشت اون دکتر مهرورز! (3443989) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۹:۵۹:۱۸
راستی اون بیمارستان که تو سودان ساختند چی میشه حالا؟ (3445687) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۴۵:۴۲
خوش به حال عربستانی ها که وزیر خارجه ای مثل عادل الجبیر دارند که تمام قد وسط واستاده و ازشون دفاع می کنه و دائم نشست خبری و صحبت داره.
همین که ماها از عادل الجبیر عصبانی هستیم، یعنی داره در راستای منافع کشورش عمل می کنه، چون منافع ما در تعارض با هم هست. (3443333) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۳:۰۱:۳۶
فعلا که عربستان با این کارهاش داره خودش رو منزوی میکنه. حتی آمریکا هم دیگه تحویلش نمیگیره! (3446027) (alef-17)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۴۵:۵۰
خوش امدي خانم...حمله به دولت براي شما ديگر از نان شب هم واجب تر شده مثل لعن علي عليه لسلام بر منبر زمان معاويه كه واجب شده بود...دولت بايد چكار ميكرد..شما بفرماييد تا مردم بدانند...شايد بفرماييد بايد تندي ميكرد..خب نتيجه تندي را هم كه داريم ميبينيم...زممممينه را براي اين افتضاح سياسي را امثال شما با نوشته هاي تند تان مهيا كرديد و جوانان احساساتي را تحريك كرديد حالا هم در نقش مدعي ظاهر ميشويد....واقعا نوبره اين كارا... (3443334) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۵:۵۶
خوش اومدید مهندس :)

اقدامات عادل الجبیر و محمد جواد ظریف را با هم مقایسه کنید؛ کدام یک بیشتر به فکر منافع کشورش هست و تلاشش بیشتر بوده؟ (3443559) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۱۳:۰۵
مشکل و اختلاف ما با شما همینه که به حماقت ها اهانت ها و بی کلگی وزیر خارجه عربستان میگید فعال بودن در راستای منافع کشور. (3443792) (alef-17)
 
نوری
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۰۷:۰۶
معلومه که ظریف! اگه بنا به فحش دادن و غلدری بود که ما دوره احمدی نژاد باید ابرقدرت جهانی می شدیم! ولی دیدین که همون دوره 2 تا کشور مثل سودان و جیبوتی باهامون دوس بودن که خدارو شکر تا پول دادن بهشون قطع شد سفیر ایران رو اخراج کردن! (3444004) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۳:۰۲:۴۲
کدومیک نتیجه اش بیشتر بوده؟ الان ایران و غرب که مشکلات جدی داشتن دارن به هم نزدیک میشن ولی عربستان که متحد نزدیک آمریکا بود داره از آمریکا دور میشه (3446030) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۹:۵۸
خدا رو شکر؛ اینقدر دولت خوبی داریم ما.. چقدر خوبیم ما... پس اینقدر تو مهمونیا و .. غرغر نکنیم... (3443578) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۲:۲۲:۰۴
شما یه کم از جمع مهمونی همفکرات بیرون بیا می بینی خیلی هم کسی غر غر نمی کنه !! (3445943) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۴۶:۲۷
مقاله مناسب بود ولي يك طرفه نوشته شده و نتيجه گيري ها يكسويه بود. مثلا اينكه واكنش دولت ضعيف بود! اولا وزارت خارجه در اين امر به نظر شما چه بايد مي كرد مثلا اعلام جنگ مي كرد؟ يا فحاشي مي كرد و الفاظ ركيك حواله خانواده آل سعود مي كرد؟! وقتي اتباع ايراني آسيب مي ديدند هم مي بايست ديپلماتيك و از مجاري قانوني عمل مي كرد حال كه يكي از اتباع عربستان توسط دولت قانوني آن كشور محكوم و اعمال حكم شده بود. اينكه ما خوشمان بيايد يا نه حكم درست بوده يا نه چيزي را عوض نمي كند و مداخله در امورد داخلي كشورها را هميشه نفي كرده و براي خودمان نمي پسنديم.
يا مثلا در مورد عملكرد نيروي انتظامي و شوراي تامين فرداي حادثه گلايه كرده ايد كه درست است ولي نتيجه گيري درست نيست. (3443335) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۵۲:۳۱
بخش اول و سوم درست است، امابخش دوم توجیح بیخودی است. مگر زمانی که به سفارت انگلیس حمله کردند موضوع انفعال دولت مطرح بود.
اینها عده ای هدایت شده و حمایت شده هستند که در مقابل اعمالشان با مماشات و مهربانی برخورد میشود،
در قضیه شیراز و مطهری، تنها چند ماه حبس و شلاق آن هم تعلیقی، برای حمله به نماینده مجلس ، پرتاب آجر و محاصره چند ساعته یک محل نظامی
در قضیه سفارت انگلیس بدون هیچ مجازات خاص
در قضایای دیگر هم به همین شکل
اگر یک دهم اینها را غیر خودیهاشان انجام دهند با مجازاتهای سنگین و برچسبهای خائن و جاسوس، نمایش تلویزیونی مواجه میشوند (3443345) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۵۵:۱۳
بحث درست این است که عده ایی بعد از گذشت نزدیک 40 سال از فضای شعاری وارد فضای شعوری نشده اند و در همان فضا درجا زده اند (3443349) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۵۵:۲۵
ظاهرا همه مقصرند غیر از حمله کنندگان به سفارت !!! (3443350) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۷:۵۶:۲۶
واقعا تحلیلی از این ابکی تر ندیدم ، دولت درنهایت پختگی عربستان را منزوی کرده واین اقدامات عربستان بیشتر بدلیل عصبانیت بود. که معلوم بود راه بجایی نمی برد.ولی تحریک جوانان ساده دل وعدم برخورد نیروی انتظامی که مفصرش دولت نبود . الان برای جبران بهتر است بامسولین مربوطه درنیروی اتظامی وامنیتی که مقصر بوده اندسریعا بر خورد شود از طرفی دیگر بر متفاوت با اشغال سفارت انگلیس همه در مواضع رسمی ان را تفبیح کرده اند پس لطفا مسببین را به دلیل اقدام علیه منافع ملی دستگیر وبه مردم اعلام ومحاکمه کنید (3443353) (alef-17)
 
ما همه شیخ نمر هستیم
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۶:۵۲
دولت؟ پختگی؟!!! انزوای عربستان؟!!!
جوک قشنگی بود رفیق (3443561) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۳۶:۰۱
آمریکا و بسیاری از کشورهای غربی نسبت به عربستان موضع انتقادی گرفتن و برخی اون رو قویا محکوم کردن.
اصلا دلیل اصلی اینهمه آشوبگری عربستان اینه که آمریکا داره ازش دور میشه و خودش رو بی پناه حس میکنه وگرنه چه دلیل داشت به یمن حمله کنه؟ (3443644) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۷:۱۵:۰۰
حرفات را قبول دارم ولی‌ آن جوانان ساده دل نیستند بلکه جیره خور و مواجب بگیر کاسبان تحریم و صاحبان پولهای کثیف هستند (3445270) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۰۰:۱۳
حاشیه نرو..
و بیخودی این وآن را مقصر نکنید .
همه میدانند مقصران کیانند . حتی آن جوان حمله کننده هم که برایش اس ام اس میاد که 1 نصف شب جلوی سفارت ، فقط دستور گرفته .. مقصز آمران هستند که در حاشیه امن در همه ی امور سیاسی. اقتصادی.. امنیت .. اجتماعی و..دارند (3443362) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۴۲:۲۶
بهترین نظر بود (3444130) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۰۰:۱۷
اصلا رفتار این گروه ربطی به رفتار دولت ندارد براش میشه مثال هم اورد مثالش هم سفارت انگلیس است که با توجه به اینکه مجلس وقت به انگلستات فرصت برای ترک ایران داده بود ولی همین افراد ریختند و اون بلا رو سر سفارت اوردند حالا من نمی دونم که شما و امثال شما چرا سعی می کنید از هر چیزی دستاویزی برای حمله به دولت ایجاد کنید در حال اشتباه رو کسای دیگری انجام دادند بعد مگر دولت ظرف دو سه ساعت چه اقدام فکر شده ای می تونه انجام بده ودر نهایت هم متاسفانه شما در عمل با نوشتن این نوع نوشته ها قصد تطهیر افراد حمله کننده رو دارید هرچند که در این مقاله سعی کردید اون ها رو تقبیح کنید و نکته اخر هم اینه که تو نوشتن مقالتون خدا رو در نظر نمی گیرید و فقط اهداف جناحیتون رو در نظر می گیرید (3443364) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۰۱:۲۶
احسنت (3443369) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۰۶:۴۱
تحلیل خوبی بود. (3443376) (alef-17)
 
رضایی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۰۸:۲۸
جناب نویسنده محترم ، برخورد های دولت و وزارت امور خارجه با موضوع اعدام شیخ نمر کاملا متین و دیپلماتیک بود همچنانکه برخورد رهبر انقلاب هم به همان صورت بود و این بهترین شیوه بود برای شرایط خاصی که با عربستان داشتیم که میبایست به جهت مسایل مختلف جهانی دیگری که داریم وارد تنش جدید دیگری نشویم مضافا اینکه این یک موضوع داخلی برای عربستان هست و مقابله جدی و دولتی با این موضوعات دخالت در امور داخلی دیگر کشورها محسوب میگردد.
اما حمله به سفارت و آتش زدن آن توسط یک عده ، نهایت افراطی گری را در کشور نشان میدهد که در هیچ جای جهان پذیرفته نیست و هزینه های زیادی را برای مردم ما به همراه خواهد داشت .
اگر میخواهیم در دنیا موثر باشیم باید یاد بگیریم که با زبان اصول جهانی مبتنی بر عقل و با ایده های نوین و عاقلانه دینی حرف بزنیم . (3443381) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۰۹:۱۰
انفعال دولت؟
تا وقتی در بیست سال اخیر این آقایون سبز ها و اصلاح طلبان رو می زدند٬ خودجوش و انقلابی بودند.
حالا که دردسر ایجاد کردند شد انفعال دولت؟ (3443383) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۰۹:۱۷
چرا از ابراز تاسف سفير ايران در سازمان ملل حرفي نمي زنيد (3443384) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۱۰:۵۷
به نام خدا
ربط دادن حمله به سفارت عربستان ، به دولت روحانی شاید سخت ترین کار دنیا بود که شما موفق به انجام آن شدید. (3443389) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۱:۱۰
چطور اغتشاشات سال 88 را به احمدی نژاد ربط می دادید؟
این از آن که سخت تر نیست، هست؟
جواب های، هویه. (3443582) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۳۹:۴۸
پس دارید تلافی میکنید؟ من فکر کردم تحلیل میکنید. (3443661) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۲۸:۵۹
تلافی که انشالله باشه اون دنیا.
اما خوانش زمینه های اجتماعی یک حادثه، کاری عقلایی است. (3444088) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۴:۰۸:۱۵
نمی دانستم شماها به آن دنیا هم اعتقاد دارید! (3444701) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۳۰:۰۸
بالاروندگان سفارت شدند خودسر، اغتشاش کنندگان و مسجدآتش زنندگان 88 شدند مردم.
وای وای .. کریم ... (3444095) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۲:۰۵:۰۱
مثل اینکه یادتون رفته احمدی نژاد فردای پیروزیش اومد میتینگ گذاشت و گفت خس و خاشاک.
روحانی این کارها رو کرد؟ (3444212) (alef-17)
 
علي
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۱۴:۱۶
سلام
خانم آسوپار !!!! شما كاملا مصداق حزب باد هستيد!!! هر طرف باد بيايد شما رويتان آنطرف هست

خانم محترم اين چه تحليل آبكيست كه داريد؟؟؟؟
دولت چه وقت بر عوامل خودسر و لباس شخصي (‌شما بگو خودجوش)‌ كنترل و تاثير داشته كه اينبار داشته باشد؟؟؟؟
وقتي نيرويي قوي تر از دولت (كه خود شما بهتر ميشناسيد)اين اشخاص رو بسيج ميكنه و بعنوان مردم حزب اللهي ميكشونه تو خيابون جلوي سينما، محل اجراي كنسرت ، جلوي سفارت ... دولت چكار ميتونه بكنه ؟؟؟؟
اگر وقتي اين نيروها جلوي سينما جمع شدند، سخنراني ها رو تعطيل كردند و هزاران كار و تجمع غيرقانوني ديگر كه انجام دادند نظام جلوشونو ميگرفت و حسابي تنبيهشون ميكرد الان يكي مثه شما ديواري كوتاهتر از ديوار دولت ميافت و گناه رو بر گردن مسببين اصلي مينداخت نه دولت كه هيچ كنترلي روي اينها ندارد (3443394) (alef-17)
 
رضوی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۱۵:۵۴
چرا شما نمی خواهید کمی سرتان را ازیر برف در آورید ؟ از کدام مردم سخن می گویید ؟ چطور رویتان می شود چشم در چشم خواننده کنید و این چند نفر خودسر را مساوی همه ی مردم بدانید ؟ این همه رطب و یابس به هم می بافید تا زشتی و خیانت این به ظاهر خودسرها را پنهان کنید . خیلی هم بی سیاست هستید و اینقدر تابلو مطلب می نویسید که دم خروس از جیبتان می زند بیرون و مردم می فهمند سرنخ این اغتشاشها و خودسریها را در کجا باید بیابند !! (3443401) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۲:۳۵
راست میگی برادر؛ این چندنفر خودسر، مثل همان خس و خاشاک ها، مردم نیستند. من با تو موافقم. (3443593) (alef-17)
 
رضوی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۲۷:۲۰
نگفتم این چند نفر مردم نیستند گفتم مساوی همه ی مردم نیستند . اون خس و خاشاک حداقلش 13 میلیون نفر بودند و اول هم فقط در خیابان راه رفتند و به هیچ کجا هم حمله نکردند . اونی هم که اونا را خس و خاشاک خطاب کرد وقتی این توهین را کرد که هنوز هیچ کس به خیابان نیامده بود و همین خطاب خس و خاشاک یکی از دلایل تحریک آنها بود . (3444081) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۵۰:۱۰
13 میلیون نفر تو خیابون ها راه رفتند؟؟ (3445202) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۵۱:۰۴
پس قبول دارید که روزهای بعد و شلوغیها و آتش زدن ها و کشتن ها و کشته شدن ها، مردم نبودند.. خداروشکر. (3445205) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۱۷:۱۷
ظریف باید بره برنامه ی 90 در مورد ورزش و فوتبال صحبت کنه؛ مسائل سیاسی که به ظریف مربوط نمیشه (3443406) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۹:۰۹:۰۸
هم در مورد فوتبال میتونه صحبت کنه و هم توی زمینه سیاست،
تا چشت در آد (3445581) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۱:۱۱:۱۵
مگه در مورد سیاست هم حرف می زنه ایشون؟
میشه اظهاراتش در مورد ششیخ نمر و قطع روابط با عربستان رو اینجا بذارید که ما هم بخونیم؟ (3447003) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۱۷:۴۳
مطابق معمول نوشته هاي خانم اسوپار،هدف مقصر دانستن دولت ميباشد.خانم عزيز اكثرا ميدانند اين جريان كه اوباش گري هدايت شده ميباشد چگونه و از كجا اب ميخورد. (3443407) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۲۸:۳۰
این احساسات مردم که فرمودید چرا پس در میدان فلسطین که محل تجمع بود خودش رو نشون نداد محل و زمان مکان اعلام شده برای تجمع پس از این نرفتن هم میشه این طوری برداشت کرد که توده مردم صبور هستند ولی عدهای خاص ...... (3443431) (alef-17)
 
علي
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۳۵:۱۷
تقصير آقاي روحاني چيه؟همه مي دونن گروه فشار تحت كنترل چه كسي مي باشد. (3443444) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۳۵:۱۸
در مورد انفعال دولت فقط حرف زده‌ای که حرفی زده باشی! (3443445) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۳۵:۲۴
1. دولت دیگه باید چیکار کنه که احساسات "مردم" تحریک نشه ؟؟!!!
2. یعنی اون "مردم" خودشون انقد شعور ندارن که فرق خوب رو از بد تشخیص بدن؟؟
3. پس وظیفه نیروی انتظامی چیه؟؟ فقط برخورد با چند تار مو ؟؟؟

رو که نیست سنگ پای قزوینه.
بازم دولت رو متهم میکنند واسه وحشیگری و حماقت شون. (3443446) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۰۲:۰۴
مطمئن باشد اگر به سفارت روسیه حمله بشه همین نیروی انتظامی مردم رو تا سر حد مرگ کتک میزنه (3443982) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۷:۱۹:۰۹
سفارت روسیه را اگر چپ نگاه کنی‌ اقلاّ ده سال باید آب خنک بخوری. (3445284) (alef-17)
 
نيما
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۳۷:۲۳
خانم آسوپار بنده و ديگران از مواضع قبلي شما با اطلاع هستيم
اگر همين افراد با همين برخورد (مثل اتفاقي كه براي آقاي مطهري در شيراز افتاد) با مخالفان سياسي خودتان انجام مي دادند از اين اقدام تمام قد دفاع مي كرديد و ديگر خبري از كوتاهي نيروهاي انتظامي و كوتاهي دولت نبود.
آنروز كه به مطهري و ............ با شور انقلابي!!! و احساسات پاك!!! حمله مي كردند وجدانتان كجا بود؟
حتي در همين يادداشت هم سعي كرده ايد گناه حمله كنندگان را بشوييد و من نمي دانم كوكتل مولوتوف در احساسات پاك و انقلابي چه جايگاهي دارد؟ (3443450) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۳۷:۵۵
دولت لبخند از این بهتر نمیشه.

اون از وضع فاجعه بار اقتصاد
اون از وضع بسیار بد فرهنگ
و این هم از عربده کشی و زورگویی دشمنان در سیاست (3443454) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۳۸:۱۴
سفارتخانه هر کشوری خاک آن کشور به حساب می آید که این شامل ما هم می شود. تعامل و انفعال نیروی انتظامی که برای مسائل بی اهمیتی گشت های فراوانی دارد و برای برخورد با بی حجابی و ماهواره اقدام به فعالیت های چریکی می کند قاب قبول مردم ، دولت و کشورهای دیگر نیست. (3443455) (alef-17)
 
م
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۴۲:۱۰
لطفاً کار غلط عده ای نادان را که میتواند خسارت هنگفتی به کشور وارد نماید توجیه ننمایید.همواره عده ای خود سر وجود دارند که منافعشان در ایجاد بی نظمی و گرفتاری برای مردم است.انشالله روزی برسد که همه تابع قانون باشیم.
همانطوریکه ما سفارت خود را در سایر کشورها مانند ناموس خود دانسته و هیچ بی احترامی را به آن نباید تحمل کنیم باید به سفارت کشور های دیگر در کشورمان ولو متخاصم با ما احترام بگذاریم (3443463) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۴۴:۲۶
به نظر من اگر حاکمیت تکلیف پلیس را با تخلف مشخص کند پلیس آنقدر توانایی و ابزار سرد و گرم دارد که نگذارد کسی حتی از سر کوچه سفارت خانه ها رد شود چه برسد به اینکه جرات کند از دیوار سفارت بالا برود.پلیس با وجود ماشین آب پاش،اسپری فلفل،موانع فیزیکی،گلوله پلاستیکی،فشنگ واقعی امکان متفرق کردن جمعیت را دارد اینها که جمعیتی نبودند با بلندگو هم می شد متفرقشان کرد. (3443466) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۴:۳۳
دقیقا؛ در تجمع دوم مشهد، از 300 متری سفارت یگان ویژه مستقر بود و نمیشد نزدیکتر بشی، ماشین آبپاش و .. هم بود. کل پلیسهای مشهد هم بودند تقریبا!! (3443600) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۴۵:۲۳
این مردمی که شما از آن دم می زنید همان طرفداران حمله به سفارت هستند؟!! فرمانده سپاه تتران تاکید داره که این حمله سازماندهی شده بوده است و فکر نمی کنم اون مردمی که شما ازش دم می زنید جزو این افراد سازماندهی شده باشند (3443469) (alef-17)
 
سعید
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۴۸:۴۰
تحلیل شما تحلیل خوبی بود مبتنی بر اینکه حمله کننده گان به سفارت ، بدون برنامه ریزی و سازمان دهی و صرفا در نتیجه احساسات اقدام به چنین کاری کرده اند، اما احتمال دیگری هم وجود دارد و آن اینکه گرچه در چنین رفتارهایی اشخاص احساساتی و کم عمق مباشرت دارند، اما اطاق فرمان و مدیریتی وجود دارد همان اطاق فرمان و مدیریتی که آتش فتنه ۸۸ را به پا کرد و از حمایت مالی و تبلیغاتی امریکا و اسراییل و آل سعو برخوردار بود ، آتش زدن یک سفارتخانه برای آنها بسیار سهل است، اما نتایج آن برای آل سعود یک فرصت مغتم است ، چرا؟ برای اینکه جنایت بزرگ به شهادت رساندن آیت الله نمر را تحت الشعاع و بی اهمیت جلوه دهد و افکار عمومی دنیا بر ضد حکام خبیث عربستان را به آتش زدن سفارت عربستان و به نفع عربستان منحرف سازد (3443473) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۷:۳۶
اتفاقا نویسنده گفه با برنامه بودند که (3443566) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۵۰:۴۶
سومی باید اولی باشد (3443480) (alef-17)
 
saeed
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۵۴:۱۴
خیلی جالبه که خودتون می برید و می دوزید.خودتون به خاطر منافع حزبی به سفارتخانه حمله می کنید بعد هم دولت رو محکوم می کنید (3443489) (alef-17)
 
م
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۸:۵۵:۱۳
همه اینها توجیه است برای اینکه بگوئیم ما با اخلاق و خوب هستیم و این امور اتفاقی و تصادفی بوده اند . نخیر آقایان !
از کوزه همان برون تراود که در اوست . وقتی بزرگان و به اصطلاح خواص کشور بلد نیستند حرف خود را به شکل قانونی بزنند و برای هر کاری به خیابانها لشکرکشی می کنند و طرفداران یا عوامل خود را برای رو کم کنی حریف خود به خیابان می آورند و بعد هم به به و چه چه می کنند و نه قانونی در کار است و نه توبیخی همین می شود که هست .
یادش بخیر حضرت امام (ره) میفرمودند امروز در جمهوری اسلامی حتی رد شدن از چراغ قرمز هم گناه است . یعنی هر کار خلاف قانون نه تنها جرم بلکه گناه شرعی است . حالا ما بعد از 36 سال به جایی رسیده ایم که هر کسی به خودش اجازه دهد حرف خود را با داد و فریاد در کف خیابانها بزند و بعد هم اسم آن را بگذارند شور انقلابی و هیجانات و غیره . شور انقلابی مربوط به وقتی است که یک حاکم فاجر یا طاغوت در کشور حاکم بود و قانون ما دینی و اسلامی نبود . مگر ما امروز قانون اساسی نداریم ؟ مگر دولت نداریم ؟ مگر مجلس نداریم ؟ مگر احکام اسلامی نداریم ؟ مگر نیروی انتظامی نداریم ؟ مگر همه اینها زیر نظر رهبری نیستند ؟ مگر نه اینکه اینها به اداره امور کشور و منافع ملی و مصالح کشور آگاهترند ؟ پس چرا همیشه کاسه داغتر از آش میشویم و از پیش خود حکم صادر می کنیم و بلافاصله هم اجرا می کنیم بدون اینکه از خود بپرسیم آیا رهبری از اینکار ما راضی هستند یا نه ؟ آیا اینکار ما قانونی هست یا نه ؟ آیا اینکار ما مطابق شرع هست یا نه ؟
قطعا" همه ملت ایران از عملکرد آل سعود ناراضی و حتی خشمگین هستند . اما آیا این اجازه رد شدن از قانون را به ما میدهد ؟ آیا خودسر بودن بمعنای مخالفت با قانون جمهوری اسلامی نیست ؟ امروز اگر شما در شهر 12 میلیونی تهران فکر کار سیاسی کنید بلافاصله یگان ویژه نیروی انتظامی با همه تجهیزات بالای سر شماست , آنوقت چطور میشود یک عده همینجوری خودجوش و خودسر آنهم ساعت 2 نیمه شب بدون هماهنگی یکهو در یک محل حاضر شوند و نیروی انتظامی در خواب باشد ؟! منافع ملی و حرف و منطق هم یعنی کشک !
اینها همان دوستی خاله خرسه است . پیرو ولی فقیه کسی است که پشت سر او حرکت کند نه اینکه پیشاپیش خودش حکم بدهد و خودش هم اجرا کند .
اینها بهانه است برای لشکرکشی و رو کم کنی حریفان داخلی و ضعیف نشان دادن دولت . بقیه بهانه است . (3443490) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۱:۴۱:۰۸
اتفاقاً برعکس. نزدیک انتخابات است، و دولت بدش نمی‌آید که با درست کردن دوگانه افراطی - معتدل رأی مردم را داشته باشد. وگرنه با امکانات ویژه‌ای که در اختیار یگان ویژه ناجا هست، جلوگیری از چند نفر آتش‌افروز مثل آب خوردن است. از سال 92 فرماندهی این نیرو هم در اختیار دولت قرار گرفته. بنابراین «اگر دولتی‌ها می‌خواستند» جلوی تعرض به سفارت را می‌گرفتند.

هنگام بازگشائی سفارت انگلیس، نمی‌گذاشتند کسی از میدان فردوسی که بیش از یک کیلومتر با درب سفارت فاصله دارد پائین‌تر برود!

خودتان ببینید:
عکس/ تجهیزات جدید یگان ویژه ناجا
http://alef.ir/vdcgny9w3ak9qn4.rpra.html?319556 (3447106) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۰۰:۳۰
اتفاقا رفتن داخل سفارت انگلستان هم از قبل برنامه ریزی شده بود و الا مردم عادی مگه بیکار هستند که از این کارها بکنند... بد بودن این قضیه نیازی به شنیدن نظر حاکمیت ندارد کلا زشت و احمقانه هست... کمی هم دلایل عقلی و اجتماعی رو در زشت بودن یک کار در نظر بگیرید نه فقط نظر حاکمیت این بود پس نباید میشد که نشد دلیل... (3443507) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۵:۰۰
باز مطلب نخونده کامنت گذاشتین؟
فقط نظر حاکمیت گفته نشده ها؛ بلکه گفته شده غیرقانونی هم هست (3443601) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۰۲:۱۹
دوم كوتاهي دولت!!! ؟؟ يعني مي فرماييد دولت به كارمندان خود باتوم و اسلحه بدهد تا با اوباش مبارزه كنند ؟ (3443516) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۳۹:۲۶
بله. اتفاقا ظریف هم مقصره. اگه وقتی با وزیر خارجه عربستان برخورد میکرد با چهار تا ضربه رزمی اون رو میزد زمین دیگه وزیر خارجه عربستان از این غلطها نمیکرد! (3443658) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۰۴:۵۱
بهترین کار همینه از این بعد هر کی این جماعت رو دید بزنشون کارمندان دولت هم مسلح بشن (3443991) (alef-17)
 
حقیقت جو
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۰۳:۰۲
از ابتدای انقلاب تاکنون چندین بار به سفارتخانه های خارجی در ایران حمله شده است
ولی هیچ یک از این موارد بطور خودسرانه و توسط جوانان مثلا انقلابی راسا انجام نشده است
امران!! امران اصلی را پیدا کنید (3443519) (alef-17)
 
zare
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۰۴:۵۵
سر خود را زیر برف قرو نکنیم کیست که که بپذیرد حمله به سفارت عربستان کار یک عده ادم هیجانی بوده است که اگر اینگونه است وا مصیبتا ؟؟؟؟ اقا لطفا به شعور مردم توهین نکنید اگر تحلیل شما را بپذیریم یعنی باید روزی یک انقلاب در کشور انجام شود (3443525) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۰۷:۵۷
متاسفانه همين الان هم مردم باور نمي كنند كه با ورود كنندگان به سفارت عربستان برخورد شده يا قرار است بشود . به نظر مي رسد در حد حرف در رسانه ها باشد
و اين زمينه ساز دوباره ورود به سفارت ها خواهد بود . (3443531) (alef-17)
 
dayani
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۳:۲۱
آشکار است که همه اختیارات در دست دولت نیست و نیروهای دیگری هستند که برای خود مسئولیتی مشابه دارند . مهمتر اینکه وقتی پای خطا در میان است دولت فقط می تواند خاطی را دستگیر و تحویل قوه قضائیه دهد. در موارد بسیاری چنین شده است، اما بعدها آگاهی رسانی نشده است که آنها که دستگیر شدند، چه سرنوشتی داشتند. مثلا اکنون میدانیم که 50 نفر دستگیر شده اند، اما آیا فردا خواهیم دانست که چه قضاوتی در باره این افراد شده است. آشکار است که اگر آشنایان و دوستان یا همراهان این 50 نفر بعد از مدتی ببینند که آنها در خیابان یا محله مانند هر فرد دیگری در رفت و آمد هستند، به چه قضاوتی می رسند؟ اگر این دور تکرار شود، رفتارهایی مشابه نیز در آینده تکرار خواهد شد. (3443546) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۰:۴۶
1- از نظر بین المللی هم حمله به اماکن دیپلماتیک و دیپلماتها نقض یکی از مهمترین و اولیه ترین و قدیمی ترین قوانین بین المللی و عرف جهانیه. این عرف شاید از هزاران سال پیش وجود داشته و قبل از کنوانسیونهای جدید در چند قرن اخیر، در گذشته با اینکه بارها نقض میشده ولی در بیشتر موارد رعایت میشده. مثلا در بسیاری از جنگها و یا کشورها سفیر و قاصد برای همدیگه میفرستادن و معمولا در بیشتر موارد این قاصدها در امان بودن. اما در دنیای مدرن با تصویب قوانین جدید این موارد بسیار به ندرت نقض میشه.

2- اگه دیپلماتها نتونن راحت به کشورهایی که با هم اختلاف دارن برن، اونوقت هر موضوع کوچکی میتونه باعث جنگ و درگیری بشه. حتی در شرایط جنگی هم خیلی از کشورها سعی میکنن روابط دیپلماتیک رو حفظ کنن تا بتونن درباره شرایط بسیار خطرناک و یا صلح مذاکره کنن.

نقض اصل حریم دیپلماتیک یعنی نقض زیربنای اصلی روابط بین الملل و تهدید مهم برای امنیت جهان.

3- سفارت یک کشور جزو خاک اون کشور حساب میشه و حمله یک کشور به سفارت دیگه ممکنه از نظر بین المللی به طرف مقابل اجازه حمله به خاک طرف مقابل رو بده. مگه اینکه ثابت بشه حکومت یا دولت هیچ نقشی در اون نداشته.

4- آیا درسته که مثلا وقتی مقامات ایران به کشورهای دیگه میرن یک عده به اونها حمله کنن و یا اونها رو گروگان بگیرن؟ آیا خوشمون میاد به سفارتهای ما حمله بشه؟ یعنی ما فکر نمی کنیم که یک طرف دیگه هم سفارت ما در کشورهای دیگه است که در جهت منافع ما کار میکنن و ناامنی برای اونها زیانباره.

5- مساله دیگه اینه که جدا از قوانین بین المللی حمله به اماکن دیپلماتیک از نظر مردم و عرف جهانی هم بسیار عمل زشت حساب میشه. وقتی شما به یک عده که مهمان حساب میشن و قول دادین که مصونیت داشته باشن حمله میکنید یعنی از نظر فرهنگی مردم شما رو عقب حساب میکنن. حتی این نشونه بزدلی میتونه باشه که بجای موضع در برابر کشور مقابل به چند نفر بی دفاع در خاک خودتون حمله کنید.

6- دولتها همیشه سعی میکنن با حفظ امنیت حتی بدترین مخالفانشون اقتدارشون رو نشون بدن. اونوقت اگه ما نتونیم امنیت سفارتخونه ها رو تامین کنیم یعنی ما ضعیف هستیم.

7- حمله به سفارتهای دیگه باعث میشه که دیپلماتهای کشورهای دیگه هم در کشور ما احساس امنیت نکنن. و این برای روابط ما با کشورهای دیگه بسیار زیانباره و این باعث میشه خیلی از کشورها روابطشون رو با ما گسترش ندن.

8- بعد هم با حمله ما چه چیزی به دست میاریم؟ هیچ فقط سر افکندگی. اونوقت اونها چه چیز بدست میارن؟ اعتبار. یعنی الان با این کار عربستان نه تنها هیچ آسیبی ندید بلکه یک محکومیت بر علیه ایران هم از شورای امنیت گرفت. هزینه خسارتها رو هم که ایران باید بپردازه و گرنه عواقب بسیار سنگین تری خواهد داشت.

9- بعد هم قطع رابطه با عربستان هرچند فوایدی برای ما داشته باشه، اما برای امنیت ما خوب نیست و باعث میشه هر موضوع کوچکی بتونه به یک درگیری بزرگ تبدیل بشه. این حتی امنیت سرمایه گذاری خارجی رو هم در ایران کاهش میده.

10- اگه یک عده میخوان روابط کاهش پیدا کنه راهش این بود که مثلا جلوی مجلس یا اماکن دیگه تجمع میکردن تا ایران از موضع برتر این کار ررو بکنه نه اینکه از موضع ضعف و با محکومیت بین المللی.و

11- حتی از نظر داخلی هم حمله به سفارت یکی از بزرگترین جرایمی که میتونه انجام بشه و بسیار بدتر از قتله. چون با این کار میتونه شعله یک جنگ که کلی آدم توش کشته بشن برافروخته بشه. یا کشور از نظر امنیتی در وضعیت ناپایدار قرار بگیره.

12- با این اوصاف توجیه نیروی انتظامی که نمیشه مردم رو زد بسیار غیرمعقوله. یعنی حمله به سفارت جزو بزرگترین جرایمیه که نیروی انتظامی باید با اون برخورد کنه و باید بسیار قاطع باشه. یعنی اگه فقط چند جا نیروی انتظامی مجبور باشه خشونت به خرج بده قطعا یکیش این موضوعه که ضربه بسیار زیادی به کشور میزنه. اگه یک عده بخوان به زور وارد دفتر کار یکی بشن و اون رو به آتش بکشن آیا نیروی انتظامی نباید خشونت به خرج بده؟ اونوقت در مورد سفارت که جنبه بین المللی داره و بسیار مهمتره چرا سستی به خرج داده.

13- الف اینقدر زحمت کشیدم تایپ کردم نه توهینی هست نه مشکل دیگه ای داره پس لطفا چاپ کن! (3443581) (alef-17)
 
مهرداد
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۴۴:۰۲
برادر یا خواهری که این همه مطلب نوشتی اول اینکه ما هم محکوم میکنیم کار درستی نیس اما چرا مردم این کار رو کردن فکر نمیکنی به دلیل سیاست های غلط و مماشات بیش از اندازه دولت تزویر با دولت ال سعوده اخه وقتی مردم میبینن ال سعود تو همین دو سال دولت تزویر اون همه بهشون تجاوز کرده و دولت هم ساکت میمونه خب غیرتشون گل میکنه و این کار اشتباه رو میکنن پس خود دولت تزویر مقصر واقعیه (3443922) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۲:۴۶:۳۲
ای بابا آقا مهرداد این همه دلیل آمد که اینا مردم نبودن شما باز برگشتی سر نقطه اول ؟! بعدهم بدان نشانه غیرت خودزنی نیست دیوانه خودش را زخمی می کند الان خنجر این جماعت عصبانی خودمان را زخمی کرده !! (3445998) (alef-17)
 
مهندس
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۹:۱۲:۴۱
جالب هست که در 8 سال جنگ با عراق با انهمه جنایات کسی سفارت عراق را اتش نزد.. (3445589) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۲۳:۰۷:۴۰
آن موقع منطق حاکم بود ! (3449144) (alef-3)
 
رضایی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۲:۲۱
اگر قوه قضاییه مستقل هست آمران و مسببین این فاجعه را مشخص و محاکمه کند تا من بعد این رفتارها تکرار نشود . (3443592) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۰۶:۱۰
مستقل نیست (3444000) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۴:۰۶
بیچاره اون سرباز نیرو انتظامی بنده خدا نمیدونه چیکار کنه که یه موقع اگه برادرای خودسر رو بزنه بعدا خودش دادگاهی نشه ! مشکل اینه که این برادرا به صورت نامحسوس تحت حمایت هستن ، مشخص نیست واقعا الان باید اینا رو زد یا تشویق کرد ، باید تکلیف این موضع گیری ها یه سره بشه (3443598) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۲۷:۱۰
کبری خانم خودرا جهت ماست مالی اقدام دوستانتان فدا نکنید (3444079) (alef-17)
 
علی کریمی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۹:۲۹
سرکار خانم کبری سوپار


افرادی که با حمله به سفارت رژیم سعودی ، به این رژیم کمک زیادی در رهایی از موقعیت بدی که گرفتار شده بود کردند ، گروه های به اصطلاح فشار بودند نه مردم فهیم کشورمان . (3443619) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۲۹:۳۱
باید رسما از عربستان عذر خواهی کنیم. (3443620) (alef-17)
 
دلواپس باغیرت
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۳۹:۵۵
ای خاک بر سرمون با این کامنتامون اره دیگه بریم از عربستان عذر خواهی کنیم به خاطر همه تجاوزهایی که تو این دو سال دولت تزویر بهمون کرد داش علی فکر کنم غیرت و تعصب و ... خابیده درسته داش علی اگه با ما باشه که میگیم باید سپاه چنتا از اون موشکهاشو بندازه تو عربستان تا عاقبت کار دسشون بیاد (3443912) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۲:۴۸:۱۶
خوب کاری که دوستان خودسر شما کردند راه دیگری برای جبران این خطا نگذاشته ! (3446002) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۱۲:۲۷
عمرا! عذرخواهی کردن ایران، عربستان رو جری تر میکنه. (3444026) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۵۲:۲۱
مگه نکرد روحانی؟ (3445207) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۳۴:۴۴
مملکت که صاحب نداره امروز حمله کنیم سفارت روسیه! (3443642) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۴۶:۳۰
نیروهای انقلابی !! اینبار زدن به کاهدون
الان که سه شده ، شدن ایادی استکبار
اصل اینه : باید برا همیشه عوامل فراقانون جمع بشن
که نمیشه
چون گاهی وقتا لازمشون دارن (3443684) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۴۷:۱۷
هدف اصلی حمله به سفارت عربستان تحت فشار قرار دادن دولت روحانی بود نه محکوم کردن اعدام شیخ نمر. (3443686) (alef-17)
 
کاوه
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۵۰:۲۰
من موندم این خان اسوپار چه دانش عریض و طویلی دارد- ماشاالله در هر زمینه ای تخصص دارد و اظهار نظر می کند.
نقطه اشتراک همه نظرات ایشان هم این است که همواره نیشی هم به دولت میزند و هرگز در تحلیل هایش به دلیل اصلی نمی پردازد و اما اشکال اساسی را مطرح نمی کند.
نمیدانم سایت الف هم چه بدهی ای به این خانم دارد که همیشه مطالب این خانم در صدر اخبار و تحلیل های الف قرار میکیرد بدون آنکه ارزش خبری یا تحلیلی نوشته های این خانم بررسی و درجه بندی شود. خدا شانس بدهد!!!! (3443702) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۲:۵۰:۴۷
کاوه جان به گمانم این خانم یک شخصیت خیالیست وگرنه این همه مدت با مخالفت شدیدی که مراجعین الف به ایشان می کنند کمی احساس شرمندگی وافسردگی می کرد ! (3446010) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۰۱:۱۷:۴۸
آقازاده ای چیزی تشریف دارن یحتمل! باید رزومه داشته باشن خب (3446304) (alef-17)
 
کسری
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۰۲:۱۵
همه رفتن کسی دور و برم نیست
چنین بی کس شدن در باورم نیست (3443741) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۰۲:۵۰
نویسنده نان به نرخ روز خور عزیز
اگر دولت توی سر این بی سوادهای مثلا خودسر میزد، خود تو در مقاله ای از حمله دولت طرفدار دشمن به نیروهای ارزشی و انقلابی می نوشتی و دولت را محکوم به همراهی با آل سعود می کردی. (3443746) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۰۳:۳۶
رهبر عزیزمان در گذشته در سال های ریاست جمهوریشان به متعرضین به سفارت ها هشدار داد ه بودند و این عده قلیل خودسر قطعا از دشمنان مردم ونظام هستند من به عنوان کسی که چندین سال در بسیج همکاری داوطلبانه وفرهنگی داشته ام ودارای پدری بادر صد جانبازی پایین 25درصد که تاکنون از خدمات سایر جانبازان محروم بوده است این کار این عده کم وخود سر را خیانت به خون شهدا وجانبازان وآزادگان و سایر ایران دوستان و سختی هایی که ما خانواده جانبازان تحمل نمودیم بدون کوچکترین امتیاز از طرف دولت میدانم هزینه حمله سفارت سنگین است.... (3443749) (alef-17)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۰۶:۰۶
2مسآله و بس:
1-اقدام علیه سفارت از طریق خود دولت و وزارت خارجه هماهنگ شده بود که حتی بعضی از شواهد موقع حمله به سفارت نیز همین امر را تایید میکند و دلیل آن هم ایجاد یک بازی تبلیغاتی بخاطر :
الف - انحراف افکار از اخبار مربوط به تحریمهای جدید آمریکا علیه ایران است که وزارت خارجه و دولت کنترل صحبتهایشان را در برابر این مورد کامل از دست داده و عکس العمل غیر قابل قبول داشتند و بهمین خاطر زیر فشار جدی رسانه ای بودند.
ب - ایجاد دستاویز جدیدی برای دولت جهت توجیه موارد آتی نقض برجام از طرف مقابل بواسطه تحریمهای جدید و انداختن تقصیر اموضوع به گردن عده ای سرخود که درست مانند این اتفاق که در مورد سفارت انگلیس افتاد صد در صد از طرف همین مسوولین فعلی مقصر دولت مذکور مقصر معرفی گردید.
2- بررسی این موضوع بیانگر این مساله است که آنها در برابر تجاوز به سفارتشان درست ترین کار را انجام میدهند واین بازی براه افتاده توسط تیم رسانه ای دولت برای سرپوش گذاشتن روی کم کاریهای غیر قابل توجیه وزارت امور خارجه در مواردی چون حادثه منا و جریان فرودگاه جده و ... میباشد. (3443759) (alef-17)
 
جاوید
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۳:۵۶:۳۴
ایرانی جان خودت به تنهایی به این نتیجه رسیدی؟ (3444660) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۷:۲۸:۴۹
هنوز بعضی ها نمیدونن و دارن سنگ تندروی می زنند زودتر اطلاع رسانی کنید به اینها (3445309) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۹:۲۲:۳۲
مثل همیشه ماست مالی زاسیون بجای تحلیل.
اول گفتین خود سفارتی ها آتیش زدن، بعد که دید نمیشه تو این سطح بست!
اومدید یه جور دیگه وارونه نمایی کردین.
حالا 4 تا چیز دیگه هم که بگید کلا فرافکنی شده رفته تا دسته گلِ بعدی که به آب بدید و دوباره همین آش و همین کاسه... (3445611) (alef-17)
 
استاد دانشگاه
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۰۹:۰۴
دوستان شما فکر میکنید چرا ملت این کارو کرده خب معلومه از بس که تو این دو سال دولت تزویر تجاوزات عربستان به خودمون دیدیم بهمون حس حقارت دس داده اخه چقد باید عربستان بهمون تجاوز کنه و دولت تزویر خاموش باشه از کشتن کاردارمون تو لبنان که چیزی نگفتیم از تجاوز به نوجوانانمون که چیزی نگفتن از پایین اوردن قیمت نفت برا زمین زدن اقتصاد ایران که دولت تزویر بازم چیزی نگفت از اختلال در پرونده برجام که باز هم سکوت از اجازه نشستن ندادن به هواپیماهامون تو یمن که ساکت شدیم از اجازه پهلو ندادن به کشتیمون تو یمن که با دستور خود ظربف بود از کشتن 500 نفر از حاجیحامون از صادر نکردن روادید برا وزیرمون از همکاری نکردن و دفن بدون اجازه اجساد حاجی ها الان هم کشتن شیعیان که وابسته به ما هستن تو نیجریه و عربستان واقعا کجاش دولت تزویر یه حرکتی جدی کرده خب معلومه که مردم منفعل میشن و خودشون به صورت خودجوش دس به همچنین کارهای اشتباهی میزنن (3443776) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۳:۵۸:۰۴
الان حس حقارتت خوابید استاد؟ (3444668) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۷:۲۷:۴۳
مطمئنی استادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دانشجویان تو هم اگر خطادی ازت دیدن به جای راهکرد قانون شبانه بیان خونتا آتیش بزنم بد نیست حس حقارت بهشون دست داده (3445305) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۲:۵۴:۱۵
استاد دانشگاه ؟!!!!! قظعا از اونایی که با سهمیه و پارتی به استادی رسیدی ! خوب معلومه قطعا برای تقدیر از این جماعت خودسر یه عده اونا رو هم استاد می کنند ! (3446018) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۲۷:۱۳
من اگر روزی رییس جمهور ایران میشدم، اولین کارم این میشد که از هند یا افغانستان یا پاکستان، پلیس برای راهنمایی و.رانندگی و کنترل نظم کشور میاوردم با هر قیمتی بود. ایران در این بیست سی ساله، هرچی میکشه، از نداشتن پلیس میکشه. (3443860) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۳۱:۵۴
اين موضوع در ايران مد شده لذا بايد برخورد قاطع كرد تا در دنيا به ...... متهم نشويم (3443879) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۳۵:۱۶
این آقایان که اینقدر طرفدار عربستان هستند آیا اگر به بچه های خودشان هم تجاوز میشد لبخند میزدند؟ کجای دنیا عرف است که اگر 500 نفر از کشوری کشته شوند یک راهپیمایی هم برگزار نشود؟ (3443895) (alef-17)
 
جاوید
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۴:۰۱:۳۶
اتفاقا اونهایی رو که گفتین حتی پاشون رو هم حاضر نیستند تو خاک عربستان بگذارند. برید پیگیری بکنید ببینید اونهایی که به سفارت حمله کردند سالی چند بار به عمره و تمتع میرن (3444676) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۷:۲۹:۱۸
بچه‌های ما اهل مکه رفتن نیستن. همش مال خودت (3445311) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۹:۲۴:۲۸
حالا شما برا تجاوز که این کار رو نکردی اخوی! چرا الکی شلوغش می کنی؟
(پاس گل نده به عربستان، شناسایی طرفداراش پیشکشت) (3445613) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۲:۵۵:۵۴
اونجا که به قول ایران 3500 نفر دیگه غیر ایرانی ها در منا کشته شدند ومردم آن کشورها کمترین اعتراض وتظاهراتی نکردند ! (3446020) (alef-17)
 
علی ب
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۳۹:۰۱
به نظر من یک شخص عادی هم امکان چنین اتفاقی را پیش بینی می کرد جه برسد به سیستم های امنیتی در کشور ، و می توانستند جلوی آنرا به راحتی بگیرن منتهی خودشان نمی خواستند جلوی آن را بگیرند انگار یک اراده ای هست که اینجور کارها بشود و خیلی هم قوی است و عملاً از دست دولت خارج است . (3443908) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۴۳:۴۹
اگر در مقابل سفارت چند تا دختر کشف حجاب کرده بودند پلیس با قاطعیت برخورد می کرد. (3443919) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۰:۴۷:۳۱
دوستی خاله خرسه که میگن همینه (3443938) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۲۹:۱۱
فكر مي كنم ما ركورد حمله به سفارت خانه ها رو در جهان داريم (3444091) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۲۹:۵۵
نكته مهمي كه وجود داره اينست كه چنين باوري وجود دارد برآيند نيروهايي در داخل نظام از اين كار راضي هستند و آن را تشويق ميكنند.
به طور مثال وجود چنين باوري حتي سايت الف را بر آن داشت كه در ساعات اوليه بجاي تقبيح اين حركت ( عليرغم مخالفت صريح آقا در مساله سفارت انگليس) از اين عمل به عنوان سوختن سفارت در آتش خشم مردم ياد كند.
اين باور حتي موجب ترديد پليس نيز در برخورد با اين گروه است.
كه نمونه آن را قبلا در مورد شيراز حمله به سخنراني آقاي لاريجاني و سفارت انگليس ديديم

مورد ديگرباوريست كه در بين گروه حمله كننده اين باور وجود دارد كه افرادي كه اين كارها را انجام دهند در آينده وارد حلقه خودي ها ميشوند و به شغل و پست و و مقام ميرسند.

وگرنه بسياري از اينان تا همين اواخر پيش فردي بنام شيخ نمر را نميشناختيند كه از فقدان ايشان و بدون اشارت ولي فقيه چنين جانفشاني هايي صورت گيرد كه فردي مثلا 6 متر فنس را يك نفس بالا رود.
ولي به ان به عنوان سكوي پرتابي به آينده نگاه ميكنند. (3444094) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۴۲:۴۷
سرکار خانم، اگر به قانون پایبند هستید، حمله به سفارت همه کشورها در هرجای دنیا محکوم است. هیچ جا نگفته اند که حمله مثلا به سفارت آمریکا مشکلی ندارد ولی به بقیه سفارتها نباید حمله کرد. پس بیخود از خودتان ماده و تبصره درنیاورید. با الفاظی مثل لانه جاسوسی و لانه توطئه و لانه فتنه و اینجور لانه بازیها نمیتوانید بر کار زشت کسانی که به سفارتها حمله میکنند سرپوش بگذارید. این حمله کنندگان هم همه شناخته شده و شناسنامه دار هستند و از طرف ارگانهای خاصی که موازی و در عین حال مخالف دولت روحانی حرکت میکنند سازماندهی و پشتیبانی میشوند. هیچوقت دیده تید که یکی از این حمله کنندگان در دستگاه قضایی کشور محاکمه و محکوم شده باشد؟ (3444131) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۴۵:۳۲
خود نیروی انتظامی از این جماعت حمله کننده حساب میبره و دستور میگیره . شما مطمئن باشید اگر به جای این چند صد نفر که مشخصه از کجا دستور گرفتن یه اعتراض صنفی چند هزاز نفری بود نیروی انتظامی در عرض یک ساعت نسخه همشون رو میپیچید و اجازه نمیداد یک سانت تکون بخورن (3444141) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۱:۴۸:۳۸
"عامل یک کشور با دیگر کشورها را دولت آن کشور تنظیم می کند و در واقع وقتی اکثریت یک ملتی، فردی را برای ریاست جمهوری برگزیدند، سیاست خارجی هم یکی از مواردی است که اختیارش را بدست او و همکارش سپرده اند."

واقعاً اینجوریه!!!
اوباش تحت کنترل دولتن؟؟؟

حاج خانم اینارو نیرو انتظامی نمتونه جمشون کنه. (3444150) (alef-17)
 
فرهاد
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۲:۱۸:۰۹
بلاخره یه سری هستن که آخرین تلاش هاشون رو در جهت دلواپسی شون در روزهای قبل از برداشتن تحریم ها ابراز کنن.... اخرین تلاش برای حفظ منافعشون (3444263) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۲:۲۰:۵۲
خانم محترم کلاً ازدیوارسفارت خانه هابالا رفتن هزینه روی دست مردم می گذارد وای به وقتی که کاربه آتش زدن برسدمانیز به عربستان انتقادداریم امااین راهش نیست که ازدیوارهابالابرویم. (3444279) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۲:۵۹:۵۸
خدا لعنت کند ال سعود را ولی خدمتی که به سعودیها واسرئیل شد حالا حالاها وزات امور خارجه باید بدود تا جنبه جهانیش درست بشه سیاست یعنی با پنبه سر بریدن آیا ما که ادعا مکنیم سیاسی ترین مردم جهانم این سیاسته (3444467) (alef-17)
 
هویت
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۳:۰۵:۴۲
همش دغل بازی است. یعنی چه که دولت منفعل بود؟
اگه روزی که به سفارت .....حمله شد افراد حمله کننده بازخواست میشدند این اتفاقات نمیافتاد حمله کننده ها عالیترین پستها رو گرفتند واون روز نامگذاری شد
خوب افراد سود جو فکر میکنند هر بار که به سفارتی حمله کنند حلوا حلوا میشند وبه به وچه چه گیرشون میاد همینطور هم بوده واین نتیجه کوته فکری است وسودجویی فردی والبته هزینه اش را مردم بیچاره باید بپردازند.اینها نوک دماغشون رو میبینند. (3444490) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۳:۲۴:۵۹
مردم ؟
جوانان انقلابی ؟
واقعا ما رو مسخره می کنید ؟
این جماعت کلا" شغلشون همینه و هرگز نه دلشون برای کشور می سوزه و نه مردم (3444556) (alef-17)
 
قرتاسي
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۳:۲۶:۵۲
اين تندروها تاريخ مصرفشون تموم شده (3444562) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۳:۲۷:۱۹
يك عده فرصت طلب و نمك نشناس و بعضا مجرم هميشه در صدصد از بين بردن نيروي انتظامي هستند
كدام كشور به نيروي انتظامي نياز نداره ؟
چرا هرچي مي شه بايد بر سر نيروي انتظامي خراب شه؟
اگر بگيره و زندان كنه مي شه مقصر اگر نگيره و كاري نداشته باشه مي شه مقصر

در عزا و عروسي مقصر انتظاميه ؟
اما به محض كوچكترين مشكلي براي همين مدعيان آزادي مطلق و نابودي انتظامي، از همين انتظامي در خواست كمك دارند و و حقشان مي دانندكه فقط به مشكل آنها رسيدگي كنه وديگر هيچ اولويتي نداشته باشد
آخه چقدر قدر ناشناسي ؟!!
هرچند كه ضعفهايي در انتظامي وجود داره كه خيلي هم مهمه (مثل ارتشاء تعداد بسيار جزئي از افراد در آنجا ) ولي نبايد كه هر غلطي را كه ديگران مي كنند و بعد خود آنها به گردن انتظامي مي اندازند مقصرش را نيروي انتظامي دانست
يك سپاهي (3444565) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۷:۳۵:۱۱
با یک بد حجاب سریع تر برخورد میکنه تا با این اراذل. (3445335) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۱:۱۰:۱۰
اگه با بدحجاب ها برخورد شده بود که انقدر بدحجاب نداشتیم (3446998) (alef-17)
 
مهندس فرامرز اسكوئي
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۳:۳۲:۳۰
با كمال تاسف تعدادي از كامنت گذاران و همينطور نويسنده محترم از روند "مسئله
انرژي" در جهان بي اطلاع بوده و تصورات غير واقعي در اين مورد دارند. تمام علاقمندان ميتوانند در مورد موضوع انرژي به منابع معتبر مراجعه كرده و كسب اطلاع بفرمايند. كتاب هاي درسي و مجلات علمي و گزارش هاي اصيل از جمله مطالب منتشر شده در سايت رسمي اوپك حاكي است كه در شيوه استخراج نفت و كشف منابع جديد انرژي انقلاب شگرفي صورت گرفته كه در نهايت به عدم احتياج مصرف كننده هاي مهم از قبيل آمريكا ختم شده است. تنها به ذكر يك نمونه اكتفا ميكنم. عكسبرداري هاي ماهواره اي مدرن و دقيق نشان داده اند كه در نقاطي از جهان كه قبلا تصور آن نميشد منابع غني نفت در حجمي برابر "درياي نفت" پيدا و كشف شده و با استفاده از تكنولوژي هاي نوين از آن بهره برداري ميشود. كم لطفي است اگر اين عكس هاي مستند را نمودي از توطئه اين يا آن كشور بپنداريم. اگر نويسنده محترم چند ساعت براي مطالعه "موقعيت جهاني منابع نفتي" صرف وقت ميفرمودند
نمينوشتند كه: علت پائين آمدن قيمت نفت يك توطئه جهاني است. از سايت وزين الف تقاضا دارم از مطلعين فني امر سوال فرموده و در صورت صحت مطلب را تصحيح بفرمايند. با تشكر و احترام فراوان. (3444583) (alef-17)
 
کاوه
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۵:۰۴:۱۵
آقای اسکویی عزیز نمیدانم منابع اطلاعاتی شما کدام است که در روی کره ارض منابع بزرگ نفت پیدا شده!!! تا آنجا که بنده میدانم و دیگران هم میدانند و در نشریات معتبر جهلانی هم نقل شده است منابعی بزرگ از نفت در قاره آمریکای شمالی و عمدتا در آمریکا و آلاسکا کشف شده که طریقه استخراج آن با روش سنتی استخراج نفت بصورت چاه های عمودی که در همه جای دنیا معمول و متداول است تفاوت دارد. به این منابع نفتی، منابع نفت شیل اطلاق می شود. قیمت تمام شده نفت استحصالی از چنین منابعی که بصورت حفاری عمودی و افقی بصورت توام می باشد ، بالغ بر 25 دلار است- اگر منظورتان از اطلاعات کامنت گذاران، همین عرایض باشد که بنده و حتما عده بسیار زیاد دیگری از آن مطلع هستیم. حالا این چه ربطی به موضوع ما دارد؟ عربستان با دامپینگ قیمت نفت چند هدف داشت که مخاطبانش به ترتیب، تولید کننده نفت شیل یعنی آمریکا و ممانعت از ورود نفت شیل به بازار جهانی نفت و در مرحله بعدی هم روسیه و ایران به دلیل مواضعشان در سوریه و همینطور خصومت تاریخی عربستان با ایران است. (3444855) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۰:۵۶:۱۲
حالا تو این گیر و دار تاکید بر لقب مهندس چه معنایی داره. به لطف دانشگاه های رنگ و وارنگ الان بیشتر ایرانی ها مهندسن (3445816) (alef-17)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۳:۴۸:۳۹
وقتی شور بر شعور قلبه کنه همین میشه از دیوار بالا رفتن یعنی چه آخه مگه ما ملت بی تمدنی هستیم که هر چند وقت یکبار از دیوار سفارت می کشیم بالا بعد می گیم ما سابقه تجاوز و حمله به هیچ کشوری نداریم اگر این بالا رفتن تجاوز و تصرف و حمله نیست پس اسمش چیه ما بدونیم منافع ملی ما بسته به کش تنبون چند خود سر شده هر موقع خواستن می کشن بالا هر موقع خواستن می کشن پایین (3444639) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۳:۵۰:۲۵
وقتی دولت نمیتونه موضعی درخور شان ایران بگیرد،نتیجه اش این میشه (3444644) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۳:۵۸:۴۰
اینهایی که از دیوار سفارت بالا رفتن از همون گروهی هستن که به امثال مطهری در شیراز حمله کردن...

کسی هم جلودارشون نیست و همگی هم ادعای پیروی از ولایت فقیه رو در زبان دارن، اما در عمل خودشون اجتهاد میکنن... (3444670) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۴:۳۵:۳۵
باز این زن مریض اومد اعصاب ملتو خورد کنه برو به جهنم بی شرف (3444773) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۱:۰۶:۴۴
تو منو یاد توهین یالثارات به خانم مولاوردی انداختی
تو هم مثل انصار حزب الله فقط بلدی فحش بدی (3446984) (alef-17)
 
شمشادی
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۱:۲۷:۱۷
چه بی ادب و وقیح
واقعا که ادب مرد به از دولت اوست (3447056) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۴:۵۴:۴۷
وقتی دولت می گه من دستور دادم یعنی وظیفه ش(دستور دادن) را انجام داده، پلیس می گوید نمی توانیم با این مردم واقعی و مهربان که به خشم آمده اند و کمی کوکتل مولوتف پرت کرده برخورد کنیم یعنی وظیفه اش را انجام داده (همانطور که در برخورد با سگ و دیش و حجاب و اعتراض مسالمت امیز و بحق معلم و کارگ با نیروی ویژه وظیفه اش را انجام می دهد) می ماند سفارت عربستان که باید پاسخگوی هعوامل نفوذیش باشد که سفارت را به اتش کشیده اند و با موبایل دزدی، سلفی گرفته اند و به اسانی در شبکه های اجتماعی گذاشته اند تا همه ببینند این دفعه برخلاف سفارت بریتانیا ، اقطعیت بخرج داده اند.... (3444834) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۴:۵۵:۴۷
یکی باید این وسط استعفا بده یا روحانی یا فرمانده نیروی انتظامی یا دادستان یا ... (3444835) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۵:۰۹:۲۲
شک نکنین ، کار خود عربستان
روز ق (3444882) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۰۳:۰۴
سومین یا چهارمین سفارتی که در این 30 سال از دیوارش بالا رفتیم و تخریب کردیم. حسابش از دستمون در رفته. (3445058) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۶:۰۸:۰۱
فکر نمیکنم ما در دنیا به غیر از معدودی کشور ورشکسته و اس وپاس دوستی داشته باشیم. ما همیشه شعارمان مرگ بوده است. خواهشا نگاه کنید کدامیک از کشورهای پیشرفته و قدرتمند مانند المان سوئد و.... با کشورهای دیگر چنین تعاملی دارند (3445067) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۹:۵۰:۵۴
به دولت چه ارتباطي دارد خود شما و همپالگي هايتان مثل بقيه موارد كه ميزنند اتش ميزنند بهم ميريزند ترور ميكنند وهفت تير ميكشند و بعد هم راست راست راه ميروند و بقيه مردم هم ميشوند اصلاح طلب مرده نفوذي ضد انقلاب شيخ پشمك ليبرال غرب زده وازده و......... (3445668) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۰:۱۰:۳۷
عربستان ادم بيگناه را گردن ميزند دقيقا مثل داعش انوقت شوراي امنيت ايران را محكوم ميكند
خوب چرا ما بايد تاوان عمل غضنفرهاي سوپر انقلابي بعد از امام را بدهيم كه همه مردم ميدانند توسط چه كسي هدايت و با پول مردم تغذيه ميشوند (3445724) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۰:۵۴:۱۲
با کسانی که به چند سال پیش به سفارت انگلیس حمله کردن چکار کردین؟ آیا شناسایی و دستگیر شدن؟ آیا اصلا یه پشت دستی کوچولو بهشون زده شد؟؟؟؟ (3445812) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۱:۲۱:۲۸
ما ایرانیها در ابتدایی ترین مسایل هم نیاز به آموزش و تربیت داریم. از بوق زدن در رانندگی گرفته تا سفارت آتیش زدن (3445859) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۲۳:۲۹:۴۲
اشکالی که وجود دارد این است که قانون برای همه یکی نیست . اگر فعلی بر علیه ما بود آن را نکوهش می کنیم و اگر به نفع ما بود آن را ستایش می کنیم . وقتی نیروهای خود جوشی را برای منافعمان به کار می گیریم و نام واکنش مردمی می نهیم ، اگر یک دشمن باهوشی داشته باشیم از این حربه پوسیده چنان بر علیه ما ( با وارد کردن نیروهای نفوذی ) استفاده می کند که این گونه عاجز می گردیم . پس باید قانون برای همه یکی باشد . نمایندگانی که در مجلس انقلابی مآبانه از تسخیر سفارت انگلیس حمایت می کردند در حقیقت بی سیاست هایی بودند که قدرت پیش بینی چنین آینده ای را نداشتند . نتیجه این که نباید از هر عملی که ظاهری انقلابی دارد ، کورکورانه و بی تدبیرانه پشتیبانی نمود .
والسلام (3446107) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۰۲:۴۱:۱۳
فرق بين انسان وديگرمخلوقا ت اينست كه انسان زبان وعقل دارد ومي تواند مشكلا تش را با ديگرهمنوعا ن با كفتگو حل كند انهم نه دركف خيا بان بلكه درپشت ميز مذاكره دردنياى امروز حل اختلا فات دركف كو چه وخيا بان بسيار هزينه بر وزما نبر است (3446343) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۰۸:۴۰:۳۰
«هدف سعودی‌ها از نفس انداختن برجام است و کسانی که به سفارت عربستان در تهران حمله کردند، در دام سعودی‌ها افتادند و به چهره اقتصادی ایران ضربه زدند. ایران تا دیر نشده، علیرغم کارشکنی‌های عربستان سعودی، با استفاده از فرایند رفع تحریم به یک موقعیت عادی در جامعه اقتصادی بین‌المللی دست پیدا بکند، وگرنه این ریاض است که برنده خواهد شد. (3446536) (alef-17)
 
شهرام
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۲۰:۰۹:۲۲
داداش ، اگه در خاورميانه كشورهاي منطقه با همسايگان خود قطع رابطه كرده يا به روي همديگر شمشير بكشند ، فقط به نفع قدرت هاي فرامنطقه اي خواهد بود كه به بهانه كنترل بحران و ميانجيگري حضور پر رنگي در اين منطقه داشته باشند . (3448771) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.