نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401131
 
واقعیتهای جامعه آمریکا به روایت ترامپ و کلینتون
بخش بین الملل الف، 20 مهر 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۸
هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در دومین مناظره اتهام‌های تند و تیزی را علیه یکدیگر مطرح کردند. دو کاندیدا پس از ورود به صحنه با یکدیگر دست ندادند و در طول مناظره بارها به تندی به رقیب حمله کردند.

مناظره در دانشگاه واشنگتن ایالت لوئیزیانا برگزار شد و در سالن مناظره ۴۰ نفر حضور داشتند که توسط شرکت گالوپ انتخاب شدند و مردم شرکت کننده به طور مستقیم سوال‌های خود را از دو کاندیدا پرسیدند.

مناظره این دو نامزد در حالی آغاز شد که این مناظره زیر سایه سنگین دو افشاگری علیه دو نامزد بود.

در ادامه تلاش شده است تا به ترسیم  واقعیتهای جامعه آمریکا و وضعیت فعلی این کشور در حوزه های مختلف بر اساس صحبت ها و گفته های دو کاندیدا بپردازیم.
 
 مسایل اخلاقی
در ابتدای این مناظره دونالد ترامپ درباره ویدئوی منتشر شده از او از اقدام خود ابراز سرافکندگی کرد اما فورا گفت که آمریکا اکنون ناامن است و او ایمنی آمریکا را تامین می کند. بعد از اصرار مجری برنامه، ترامپ بار دیگر تاکید کرد از این اظهارات شرمسار است اما هدف او برگرداندن بزرگی آمریکا است. در بخش دیگری از این مناظره ترامپ مدعی شد بیل کلینتون چندین پرونده آزار و مزاحمت جنسی برای زنان دارد. ترامپ گفت چهارنفر از این زنان در اتاق مناظره است. ترامپ گفت برخی از این زنان مدعی شده‌اند که بیل ‌کلینتون به آنها تجاوز کرده است. ترامپ پیش از این مناظره در یک کنفرانس خبری با برخی از این زنان دیدار کرد. هیلاری کلینتون اما به این اتهامات پاسخی نداد.

فرار مالیاتی سیاستمداران و ثروتمندان
در مناظره کلینتون ترامپ را به فرار مالیاتی متهم کرد. ترامپ گفت که او از شکاف‌های موجود در قانون برای فرار از پرداخت مالیات به دولت استفاده کرده است. وی گفت: من از این روش استفاده کرده‌ام، همان‌طور که وارن بافت، جورج سوروس و بسیاری افراد دیگر که به هیلاری پول می‌دهند این کار را کرده‌اند.
 
فقر، تبعیض و خشونت
ترامپ با اشاره به فقر موجود در مناطق محروم و سیاهپوستان گفت که هیلاری 25 سال در این مورد صحبت کرده و کاری نکرده است. ترامپ گفت که ملت ما دو دسته شده است. وی با اشاره به خشونتهای جاری در شهرهای آمریکا گفت که قتل در شهرهای آمریکا افزایش یافته است.


اسلام هراسی و منع ورود مسلمانان به آمریکا
دونالد ترامپ با اشاره به رویدادها تروریستی در آمریکا و پاریس گفت: برای مقابله با افراطی گرایی می بایست با بکار بردن نام اسلامگرایی افراطی کار را آغاز کرد چیزی که هیلاری کلینتون ابا دارد نام آن را بر زبان بیاورد. وی گفت من به دنبال گزینش سفت و سخت مسلمانانی هستم که می خواهند وارد آمریکا شوند. ترامپ اضافه کرد، مسلمانانی که از کشورهایی مانند سوریه به آمریکا می آیند می توانند برای این کشور خطرناک باشند.

مداخله آمریکا در کشورهای دیگر
ترامپ گفت: هیلاری کلینتون حرف های جدی می زند اما نگاه کنید سوریه ما حصل کارهای او است. هیلاری کلینتون با قطع کردن حرف دونالدترامپ گفت: من وزیر نبودم در جریان سوریه. دونالد ترامپ گفت: لیبی نتیجه کارنامه خانم کلینتون است. نامزد حزب جمهوریخواه ادامه داد: روسیه داعش را می کشد، ایران داعش می کشد و اسد داعش را می کشد ما نیاز به نیروهایی داریم که با هردو بجنگند. اسد در سوریه جنگ نمی کند بلکه ایران و روسیه در سوریه می جنگند.
 
بیمه درمانی
دونالد ترامپ در این خصوص گفت: طرح بیمه ای اوباما یک فاجعه است و این را همه می دانند. هزینه های این طرح در حال افزایش است و در هیچ جای دنیا چنین هزینه ای برای بهداشت و درمان نمی بینیم. وی افزود: وضعیت این برنامه در حال بدتر شدن است و شیوه دولت برای اصلاح آن مراجعه به کنگره و دریافت بودجه بیشتر است ما الان حدود 20 تریلیون دلار بدهی داریم. این طرح هرگز جواب نداده و این یک برنامه بیمه ای بسیار بد است .

کسری تجاری هشتصد میلیارد دلاری
ترامپ در مناظره دوم گفت: حوزه های مختلف اعم از تجاری و بازرگانی، ما عملکرد بسیار بدی داشته ایم. سال گذشته کسری تجاری ما حدود هشتصد میلیارد دلار بود. به بیان دیگر، ما در تجارت با کشورهای دیگر، هشتصد میلیارد دلار کسری تجاری داشته ایم. باورکردن این وضع دشوار است. این وضع باورکردنی نیست. ما می خواهیم قراردادهای عظیم تجاری منعقد کنیم.


نادیده گرفتن حقوق طبقات و قشرهای مختلف اجتماع
هیلاری کلینتون گفت: ترامپ برای رئیس جمهور شدن صلاحیت دارد یا خیر. او مهاجران، سیاهپوستان، لاتین تبارها، معلولان ، مسلمانان، اسرای جنگی و دیگران  را نیز هدف قرار داده است.  ترامپ در جواب گفت: عملکرد کلینتون درباره سیاهپوستان آمریکا وحشتناک بوده است. او فقط به دنبال آرای آنها است و نمی خواهد برای آنها هیچ کاری انجام بدهد و چهار سال دیگر ، بازگردد.

تبانی در انتخابات
ترامپ گفت: به نظر من، شما بر برنی پیروز شدید اما این پیروزی درست و سالم نبود. تنها کاری که باید بکنید این است که به مطالب ویکی لیکس نگاهی بیندازید و ببینید که آنها درباره ساندرز چه می گویند. برنی ساندرز در جمع بزرگ دموکراتها، هیچ شانسی نداشت. برای من بسیار تعجب آور بود که ببینم او در مقابله با شیطان، بتواند کاری پیش ببرد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، هیلاری کلینتون، مناظره دوم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۰ ۱۲:۵۵:۳۳
بقای هرجامعه ای به بازکردن حقایق ماندگاراست . (3969744) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۰ ۱۴:۳۶:۵۸
دلیل رشد آمریکا در همین مسئله هست.
بیان وقایع و دانستن مردم.
در کشور ما اسمش را می گذارند سیاه نمایی و سانسورش می کنند.
در کشوری که مسائل بیان شد می توان شانسی برای رفع مشکلات در نظر گرفت ولی در کشورهایی که واقعیات سانسور می شوند هیچ شانسی برای درست کردن کژروی ها وجود ندارد. (3969816) (alef-13)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۰ ۱۶:۰۸:۵۱
این مقاله از نظر نگاه تحلیلی فوق العاده بود و به جای کپی برداری از شبکه های خارجی جنبه ایجاد محتوا داشت. واقعا از سایت الف تشکر میکنم. (3969872) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۰ ۱۶:۳۵:۵۹
ترامپ خیلی خوب با احساسات مردم بازی میکنه و یک جمله رو میگیره و ازش داستان درست میکنه و خوب همیشه تو هر جمعیتی عده ای پیدا میشوند که بخاطر تفکرات شخصی خودشون آمادگی خام شدن و گول خوردن رو دارند.

برای مثال میگه برنی سندرز رقیب خانم کلینتون باید برنده میشد و بجای خانم کلینتون آنجا در مناظره مینشست ولی واقعیت اینهست که در یک مورد و یک خانمی که در مقام بالای حزب دموکرات بوده ترجیح میداده خانم کلینتون انتخاب بشه اما عملا خانم کلینتون میلیونها طرفدار بیشتر از سندرز داره و در انتخابات هم میلیونها رای بیشتر آورده بود! حتی اگر هم برخی افراد در جاهایی به نفع او کار کرده بودند سندرز هیچ وقت نمیتوانست این فاصله چند میلیون هوادار کلینتون رو پر کنه و بجای ایشون انتخاب بشه!

یا مثلا وقتی میگه بیل کلینتون به یک سری خانم تجاوز کرده خوب همه میدونن که دروغ محض هست و این خانم هایی که آنجا بودند همه دروغگو شناخته شده بودند. شوهر کلینتون سالهای پیش در دو مورد رابطه خارج از ازدواج داشت که هر دو رابطه هم یکبار بیشتر اتفاق نیافتاده بودند و در هر دو مورد دو خانمی که در آن رابطه شرکت داشتند خودشان هم مقصر بوده و هیچ تحمیلی در کار نبوده. ضمن اینکه همه اینها نشان از مورد ظلم قرار گرفتن خانم کلینتون میباشد و بال و پر دادن به آن مسایل آنهم با دروغ و فریب چهره ترامپ رو در بین خانمهای رای دهنده آمریکایی بیش از بیش خراب میکند! مخصوصا وقتی ویدیو از خود ترامپ پیدا شده که دارد میگوید راحت به خانمها تعرض میکند! (3969894) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.