نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441731
فلاحت‌پیشه: آزمایش موشکی ایران نقض برجام نیست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۳
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آزمایش موشکی ایران نقض برجام نیست، گفت: موضع مقامات ایران چه نظامی و سیاسی از جمله آقای ظریف موضع کاملاً مقتدرانه‌ای است.
به گزارش فارس، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به آزمایش موشکی ایران در روزهای اخیر، اظهار داشت: درباره این موضوع نیز واقعیت این است که خود آمریکایی‌ها می‌دانند آزمایش موشکی ایران نقض برجام نیست، ما در قالب مقررات و توازن نظامی کشورهایی که برنامه‌های نظامی قانونمند و متعارف دارند یک سلسله کارهایی انجام می‌دهند از جمله خرید تجهیزات نظامی، انجام مانورهای نظامی از جمله مانور موشکی و غیره که همه اینها برنامه‌ریزی شده و اعلام شده صورت می‌گیرد با زمانبندی مشخص و  ایران هم کشوری است که این کار را انجام می‌دهد و این موضوع هیچ ربطی به برجام ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این آزمایش‌های موشکی بعد از برجام چندین بار انجام گرفته و مباحثی که اکنون مطرح شده یک فضای روانی است که توسط لابی‌های مخالف ایران و تیم ترامپ که به دنبال برنامه دشمنی با ایران هستند مطرح شده و سعی می‌کنند این گونه آزمایش‌ها را بزرگ‌نمایی کنند و فضای منفی روانی ایجاد کنند.

فلاحت‌پیشه تأکید کرد: در چنین شرایطی نیز موضع مقامات ایران چه نظامی و سیاسی از جمله آقای ظریف موضع کاملاً مقتدرانه‌ای داشته که ما برنامه دفاعی خود را انجام می‌دهیم و نقض برجام در کار نیست و ما برای دفاع از خود از هیچ کس اجازه نمی‌گیریم و با اقتدار این کار را انجام می‌دهیم.

وی اضافه کرد: ما باید برنامه‌های خود را با اقتدار تمام ادامه دهیم، ایران یکی از محدود کشورهایی است که دشمنانش رسماً از اقدام نظامی علیه او از جمله رژیم صهیونیستی و گاهی اوقات دولت آمریکا سخن گفتند لذا ایران مشروع‌ترین برنامه دفاعی خود را داشته و این مشروعیت برای همگان مسجل است، ما موضوع دفاعی‌مان را باید از هر مسأله دیگری جدا کنیم و در زمینه مسائل دفاعی با کسی تعارف نکنیم.
 
 
کلمات کلیدی : آزمایش موشکی+فلاحت پیشه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۲۳:۵۶:۱۷
این آمریکایی ها فردا هم توالت برویم میگویند نقض برجام. خودشان هم میدانند ما بمب اتم نداشتیم. فقط بهانه کرده بودند برای فشار بر ما. (4148443) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.