توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461531
تیلرسون: چرا مسئله اوکراین باید برای مالیات دهندگان آمریکا اهمیت داشته باشد؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
وزیر امور خارجه در نشست با وزرای خارجه «گروه هفت» مطرح کرد که به چه دلیل هزینه‌ای که به چه دلیل مالیات‌دهندگان آمریکا باید به مسئله اوکراین اهمیت دهند؟

به گزارش فارس، «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا در حین نشست روز سه‌شنبه (دیروز) از دیپلمات‌های اروپایی پرسید که به چه دلیل مالیات‌دهندگان آمریکایی می‌بایست به اوکراین اهمیت دهند.

وی از وزرای خارجه گروه موسوم به «گروه هفت» در نشست «لوکا» ایتالیا پرسید: «به چه دلیل مالیات‌دهندگان آمریکا باید به اوکراین علاقمند باشند؟»

«ژان مارک آیرو» وزیر امور خارجه فرانسه پاسخ داد که مالیات‌دهندگان آمریکا خواستار پیروزی همپیمانان اتحادیه اروپا خود هستند و می‌خواهند که اتحادیه اروپا از نقطه‌نظر سیاسی و امنیتی و اقتصادی، قدرتمند باشد.

اظهارات تیلرسون درباره اوکراین در زمانی مطرح شده است که دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل روابط با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه تحت فشار قرار گرفته است.

کشورهای غرب اروپا نگران افزایش حضور روسیه در اوکراین هستند.

«آر سی هموند» یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا اظهارات تیلرسون را کم اهمیت جلوه داده و اعلام کرد که تیلرسون با این سؤال خود از یک «ابزار بدیعی» استفاده کرده است.

تیلرسون استدلال کرده است که آمریکا و اروپا نباید تحریم‌های خود علیه روسیه را به دلیل حمله به اوکراین و الحاق کریمه به مسکو بردارند.

تیلرسون روز یکشنبه هفته جاری در مصاحبه با شبکه «ای بی سی» تصریح کرد: «دلیلی که تحریم‌ها (علیه روسیه) وضع شده است، همچنان برجای خود باقی است. تغییری در اوضاع اوکراین یا کریمه به وجود نیامده است و این تحریم‌ها تا زمان رسیدگی به این مسائل بر جای خود باقی خواهد ماند».
 
کلمات کلیدی : تیلرسون + اوکراین + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.