توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503831
کمک ۳۱ میلیون دلاری عربستان به تشکیلات خودگردان فلسطین
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۷
سفیر عربستان در مصر از کمک ۳۱ میلیون دلاری ریاض به بودجه تشکیلات خودگردان فلسطین در ۴ ماه گذشته خبر داد.

به گزارش العالم، احمد بن عبد العزیز قطان که نماینده دایم عربستان در اتحادیه عرب هم است گفت: صندوق توسعه عربستان در ۴ ماه گذشته حدود ۳۱ میلیون دلار  به حساب وزارت دارایی تشکیلات خودگردان فلسطین واریز کرده است .

براساس این گزارش، عربستان در سالهای قبل ماهیانه ۲۰ میلیون دلار به بودجه تشکیلات خودگردان فلسطین کمک می کرد اما از سال گذشته با شروع بحران قیمت نفت، میزان اعطای کمک های ماهیانه خود را به ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار کاهش داد .

اعضای اتحادیه عرب در نشست اجلاس بغداد در سال ۲۰۱۲ توافق کردند ماهیانه ۱۰۰ میلیون دلار به تشکیلات خودگردان فلسطین کمک کنند.

تشکیلات خودگردان فلسطین در سال ۲۰۱۷ با کسری بودجه ۵۹۲ میلیون دلاری مواجه است که معادل ۱۳.۶ دهم درصد از کل بودجه ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری آن را شامل می شود.

گفتنی است، حمایت های مالی گسترده کشورهایی نظیر عربستان و دیگر اعضای اتحادیه عرب از تشکیلات خودگردان فلسطین درحالی است که بسیاری از فلسطینیان به ویژه در نوار غزه با مشکلات اقتصادی و معیشتی وخیمی مواجه هستند و هیچ کمکی به آنها از سوی مدعیان حمایت از مسأله فلسطین، نمی شود.
 
کلمات کلیدی : فلسطین + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.