توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493833
گزارش آمریکا از حملات تروریستی ۲۰۱۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۶
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، تعداد حملات تروریستی و کشتارهای ناشی از آن در سراسر جهان در سال ۲۰۱۶ برای دومین سال متوالی کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دستگاه دیپلماسی آمریکا با انتشار گزارشی درباره تروریسم جهانی اعلام کرد، مجموع تعداد حملات تروریستی در سال ۲۰۱۶ در مقایسه با سال ۲۰۱۵، ۹ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، همچنین تعداد کشته‌های ناشی از این‌گونه حملات در سال ۲۰۱۶ به نسبت سال ۲۰۱۵، به مقدار ۱۳ درصد کاهش داشته است.

این گزارش نشان می‌دهد که داعش در ۲۰۱۶ رکورد مرگ‌بارترین گروه تروریستی را رقم زده و در مقایسه با سال ۲۰۱۵، ۶۹ درصد تلفات انسانی بیشتری به بار آورده است.

در گزارش وزارت امور خارجه آمریکا که با همکاری دانشگاه مریلند تهیه شده، آمده است که در سال ۲۰۱۶ در مجموع ۱۱ هزار و ۷۲ حمله تروریستی در سراسر جهان به وقوع پیوسته که دست‌کم ۲۵ هزار و ۶۰۰ کشته بر جای گذاشته است.

این گزارش همچنین به این مسأله اشاره می‌کند که در سال ۲۰۱۶ حملات تروریستی در ۱۰۴ کشور رخ داده که اغلب این حملات مربوط به عراق، افغانستان، هند، پاکستان و فیلیپین است.

بر اساس این گزارش، سه‌چهارم افرادی که در حملات تروریستی کشته شده‌اند، ساکن عراق، افغانستان، سوریه، نیجریه و پاکستان بوده‌اند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا ، حملات تروریستی ، داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.