نظر منتشر شده
۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493437
درد دل مردم /پاسخ مسولین
درخواستی از بنیاد شهید/تخلف کاسپین /مصوبه ای که اجرا نشد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
ثامن گزارش پرداختی به سپرده گذاران را اعلام کند

سلام. بیش از یکماه است که موسسه ثامن مشکل دار شده است و ناتوان از پرداخت پول به مشتریان! در این مدت هر شعبه با مبلغی شارژ شده یا اقساط وامهای جاری را دریافت و به مشتریان می دهد. البته گزینش مشتریان بعهده رییس و کارمندان شعبه است. مثلا از ابتدای بحران تا کنون بنده موفق به گرفتن هیچ مبلغی نشده ام در صورتیکه عده ای هر روز مبلغ میلیونی از همان شعبه می گیرند. خوب این فساد سطح پایین و بعلت عدم تدوین دستورالعمل ها است. بد نیست ثامن بصورت بدون شماره حساب آماری از پرداختی های نقدی و چکی به صاحبان حسابهای مختلف را منتشر کند تا این قضیه روشن شود.

نکته دوم اینکه وب سایت ثامن مدتی است به روز نشده است. و سپرده گذاران حتی حق کسب خبر از سرنوشت سپرده هایشان را ندارند.  اهمیت روابط عمومی در این مواقع بحرانی است که سپرده گذاران را در جریان هر روزه فعالیتهای انجام شده برای حل مشکل قرار دهد. در اینصورت سپرده گذاران با درک موقعیت تحمل خواهند کرد اما عدم اطلاع رسانی از آنچه در جریان است سپرده گذاران را نگران تر می کند.
ضمن تشکر از گزارش الف در باره این موضوع، لطفا شما پیگیری کنید و از روابط عمومی ثامن کسب خبر کنید./ سپرده گذار ثامن

درخواستی از بنیاد شهید/ خاطرات شهدا را منتشر کنید

 اینجانب مادر شهیدان محمدرضا ومحمدحسن فیاضی هستم که در عملیات کربلای 5 سال 1365 به شهادت رسیدند. بنیاد شهید و بسیج قزوین نزدیک به 31سال است که از شهادت پسرم می گذرد، بارها مسولین می آیند منزل ماو می گویند  می خواهیم کتابی کامل در مورد زندگینامه آن شهید بزرگوار بنویسیم.   می گویند هرخاطره ای ،هرعکسی  دست نوشته ای  دارید به ما تحویل دهید تا آن را در کتاب خاطرات شهید چاپ کنیم.  ولی در طی مدت    این 31 سال هرگز هیچ خبری نشده . نمی دانم مشکل چیست ...مگر کاری واجب تر ومهم تر از نوشتن وچاپ کتاب خاطرات شهید که 31 سال  است قولش را داده اند.

... تقاضا می کنم، بنیادشهید و بسیج قزوین را قانع کنیدتا کتاب خاطرات شهیدانم چاپ شود.  خواهش می کنم تا دیر نشده ومن نمرده ام مشکلات مالی و اداری من را حل کنید /صغری مولایی-قزوین

تخلف کاسپین

علیر غم مصوبه مجلس مبنی بر پرداخت 90 درصد اصل سپرده گذار در فرشتگان چرا مدیران کاسپین خلف وعده کرده 35 درصد کسر میکنند؟ چرا بانک مرکزی قبول مسئولیت نمیکنه پولی که در مقطع مجوز برای ضمانت گرفت و مجوز داد برای کی میخواد این ضمانت حل بشه.
در حال حاضر بانک مرکزی از هر فرد 30 درصد از اصل سپرده کسر میکند
لطفا پیگیری کنید   / رضا گرایلو

حقوق کم معلمی

کارمند آموزش و پرورش هستم . واقعا وضع آموزش و پرورش اسفناکه با 1.400 حقوق که بعد از کسورات یه میلیون میمونه سوال بنده اینه کی میتونه تو این زمانه با یه تومن زندگی بچرخونه از آقای وزیر بپرسین چرا هر کی وزیر این اداره میشه کار نمیکنه چرا به همه کارمندای ادارات دیگر میرسن به غیر از ما بنده تا ساعت 3 تو اداره کار میکنم و تو شهرستانم اینجا هم بعد از ظهرکار گیر نمیاد که کار کنم واقعا تو خرج زندگی موندم. با تشکر/ محمد

عدالت حقوقي بين همه كاركنان دولت/مصوبه ای که اجرا نشد

دولت يازدهم در اسفند 95 مصوبه‌اي مبني بر افزايش 50 درصدي حق شغل كاركنان دولت داشت كه البته مربوط به برنامه پنجم توسعه بود و مي بايست بسيار زودتر از اينها اجرا مي‌شد. با اين حال و در حاليكه نيمي از دستگاه‌ها «به شكل رابطه اي نه ضابطه»، چند سالي است از اين مزيت بهره مند شده‌اند هنوز كارمندان زيادي منتظر اجراي اين مصوبه كه 5 ماه پيش تصويب شده مي باشند. آن زمان يعني اسفند 95 كه اين مصوبه خبري شد بسياري از كارمندان خوشحال شدند و از دولت يازدهم در انتخابات حمايت كردند اما اكنون با طولاني شدن روند اجرا بسياري معتقدند كه اين مسئله يك ترفند انتخاباتي بوده و به نظر ميرسد دامن زدن به چنين شايعاتي در شأن دولت آقاي روحاني نيست. خواهشمنديم مصوبه مذكور را به طور كامل و در اسرع وقت به اجرا درآوريد. تا عدالت حقوقي بين همه كاركنان دولت بوجود آيد ضمن آنكه طبعا بالا رفتن قدرت خريد كاركنان در كم رنگتر شدن ركود نيز تأثير خواهد داشت./ فتاحی

درخواست از وزیر بهداشت

با سلام خدمت دکتر هاشمی وزیر محترم بهداشت 
اینجانب رعنا کریمی فرزند شهید عزیز کریمی درمورد بی عدالتی استخدام بهورزی شهرستان نقده  شکایت دارم.
خلاصه می نویسم  از طرف بنیاد شهید داوطلب استخدام بهورزی روستا یمان فرخزاد معرفی شدم که با اعتراض و رد کردن اینجانب از طرف بهداشت مسولین محترم بهداشت مواجه هستم که درسته شما مقیم روستا هستید اما شما بعد از ازدواج از روستا خارج شدید در حالی که قلب من که پدرشهیدم میباشد همیشه در روستا بوده و هست چون که در روستا یمان به خاک سپردیم .
چکار کنم من به خاطر ازدواج از روستا خارج شده ام که این امر خدا ست من اصالتم و تولدم و بزرگ شده روستا هستم. خلاصه تو دردسر افتاده ام رسیدگی کنید بخاطر رضایت خداوند .پدر و برادری ندارم دنبال کار اداری من به تهران مراجعه کند لطفا بخاطر احترام به خون پدرشهیدم رسیدگی کنید / رعنا کریمی فرزند شهید

انتظار 17 ساله

شاکیان پرونده نگین غرب هنوز بعد از سالها خسارت خود را دریافت نکرده اند و شنیده شده  مجرم پرونده که ابتدا محکوم به اعدام شده بود نیز با وجود هزاران شاکی زیان دیده مدت هاست ازاد شده به ریش همه ما میخندد.

امان از مهرآباد

مردم چند منطقه پرجمعیت جنوب شرق تهران-از راه آهن و جوادیه تا اطراف مهرآباد- زیر دست و پای هواپیماهای مهرآباد در حال له شدن هستند. از یک طرف آلودگی طبیعی این مناطق و از طرف دیگر آلودگی صوتی وحشتناک و جنون آور هواپیماها. هر هواپیمایی که از بالای سر ما رد میشه صداش اینقدر زیاده که داخل منزل صدای طبیعی دو نفر به هم نمیرسه و باید داد بزنی. اغراق نیست واقعا. مثلا هیات دولت مصوبه گذاشته که از ساعت 10 شب تا صبح پروازهای نباشه. اما دقیقا برعکس حجم پروازها از ساعت 12 تا 2 نیمه شب بیشتر از هر موقع میشه. شما حساب کنید کودکان و نوجوانان داخل مدارس، افراد مسن، بیماران بیمارستان های این مناطق چی می کشن؟
بسیار متشکرم که صدای بی صداها می شید/ علی

افزایش قیمت آهن آلات

سلام. اگر امکان داشته باشد گزارشی در مورد افزایش قیمت آهن آلات ساختمانی تهیه فرمایید. در طی دو هفته گذشته قیمت آهن آلات بیش از سی درصد افزایش یافته است. خواهشمند است رسیدگی فرمایید.با تشکر فراوان/ یاسر کشتیبان

آقای روحانی سرطان انحصار طلبی را درمان کنید

مبارزه با سرطان نهفته در بطن سیستم اداری و قانونگذاری و حل چالشهای اجتماعی بعنوان یک مطالبه ملی  از دولت پیگیری می شود. سرطان فرصت طلبی و انحصار گرایی که اتفاقا مسری هم هست به جان جامعه ی حقوقی افتاده که علاج آن بعهده شما و دولتمردان بوده و استنکاف از اجرای وظیفه با هر عذری توجیه پذیر نیست.آقای روحانی حضرتعالی علاوه بر اینکه سالها نماینده مجلس بوده اید ، بعنوان حقوق دان ، ملبس به لباس مقدس روحانیت و متصدی منصب ریاست جمهوری و نهایتا بعنوان وکیل همه ی آحاد ملت، اقتضا میکند بدون تعصب ورزی به کانون وکلا _به عنوان عضوی از آن مجموعه_ به حل این معضل اساسی بپردازید و اینجاست که نپرداختن به آن، نه تنها باعث انتقاد، که قطعا مایه مذمت است و نکوهش، و در پیشگاه عدل الهی و تاریخ پاسخگو خواهید بود.

جناب اقای دکتر روحانی: سرطان انحصار طلبی و سوء استفاده از اختیارات فراگیر ، در کانون های وکلای کشور، هر ساله بافت های حیات و زندگی هزاران انسان و خانواده آنها را از هم متلاشی کرده و به قعر ناکامی می فرستد و حتی دریغ از یک افسوس و پیام تسلیت. آنچه مشاهده می شود آنست که کانون های وکلا با ادعای استقلال، همچون توده ی سرطانی بر آمده از بطن جامعه و طفیلی حاکم شده بر میزبان، در حال پیشرفت روز افزون بوده و روح و جسم جامعه را آزار می دهد. 
... در ادامه، خدمت حضرتعالی معروض می داریم، هزاران حقوقدان کشور که هر یک می توانستند صدها مشکل حقوقی مردم ایران را با حداقل حق الوکاله حل و فصل نمایند اکنون در دام ظرفیتهای ثابت وکالت گرفتار شده اند و گروهی نیز به خاطر شرط سنی از آزمون وکالت محروم . به راستی چه  کس پاسخگوی تاوان سنگین تصمیمات من غیر حق کانون میباشد ? جنابعالی در مناظره های تلویزیونی ادعای اشتغال چند میلیونی را ادعایی پوپولیستی مطرح کردید و برای اشتغال حداکثری به کمبود بودجه بیت المال اشاره نمودید در حالیکه خود نیک می دانید که اشتغال در حرفه وکالت نیازی به بودجه بیت المال ندارد .
حافظ محترم حقوق ملت و قانون اساسی : کانون های وکلا همچون سنوات اخیر ، امسال نیز ، با تعیین ظرفیت ثابت و سیاست انقباضی پذیرش وکیل ، خلاف شعار رهبری و اصول مترقی قانون اساسی جولان می دهند بدون پاسخگویی . پیشنهاد می شود در مشاغلی که برای اشتغال نیاز به بودجه بیت المال ندارد، همانند وکالت ، داروسازی و ......سیاستی در پیش گرفته شود که قدر سرمایه های ملی دانسته شود و نوشداروی بعد از مرگ سهراب نباشید .
رییس محترم دولت و هیات وزیران : ما معتقدیم وکیل با درآمد منصفانه و حداقلی از حقوقدان سرگردان و بلاتکلیف بودن هم برای دولت بهتر است و هم برای جامعه ، قبل از اینکه خواسته های معقول و منطقی به طغیان و عصیان بدل شود چاره ای بیندیشید . در این مصاف نابرابر با کانون ، به انتظار شکستن سد انحصار و نابودی غده سرطانی محدودیت ظرفیت ، چشم امید به دولت تدبیر بسته ایم . به عمل کار برآید ... با سپاس جمعی از حقوقدانان محروم از حرفه آزاد وکالت  / حقوقدان بیکار
 
 
کلمات کلیدی : درددل مردم + پاسخ مسئولین+ مشکلات+ستون الف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۰۸:۵۱:۲۸
مشکل موسسه ثامن بحرانی شده و مشکلات جدی در زندگی مردم ایجاد کرده خواهشن رسیدگی کنید (4481794) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۰۹:۱۹:۰۹
فرد غیر مقیم رو استخدام کنند و یکسال دیگه میخواد بره شهر بزرگ (4481811) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۰:۵۲:۱۵
دولت از مردم می‌خواهد در مصرف برق صرفه‌جویی کنند تا با قطعی برق مواجه نشوند! لطفاً از دولت بپرسید، مصوبه مجلس برای ساخت 20 هزار مگاوات نیروگاه برق هسته‌ای را تا کجا پیش برده است؟! (4481910) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۱:۴۵:۲۲
مي خواستم از آقاي جهانگيري بپرسيد چطور ميشه براي دختر بيكاروزير غصه ميخوره و از آوردن پوشاك از ايتاليا طرفداري ميكنه و ميگه دختر مظلوم وزير رفته 200ميليون تومان پوشاك آورده اما من نمي توانم براي پسر بيكارم كه 32سال سن داره از داخل همين مناطق آزاد كشورخودمان 10ميليون تومان پوشاك بيارم و به فكر ما نيست مگر ايشان فقط براي اطرافيان خودش معاون اوله يا براي همه مردم !!!با اين حال نتوانستم پوشاك بيارم و جلويم را گرفتن ايتاليا و جاي ديگر پيشكش !!! از طرفي هم مقداري پول داشتم گذاشتم توي يكي از موسسات شهرمان گرگان كه اكنون براي دريافت آن با اينهمه وعده و عيد دولت و پيگيري مجلس كه از طرف اقاي لاريجاني يك هفته مهلت داده شد و اين يك هفته هم تمام شد ما هنوز سرگردان و آواره اين موسسات هستيم!!! همانطوريكه گفتم يك مغازه 10متري براي پسرم كرايه كردم از طرف اماكن آمدند و به ما10روزمهلت دادند كه بايد براي آنهاجواز ارايه بدهيم درغير اينصورت مغازه را پلمپ مي كنند و اخطارشان را هم دارم بااينكه دراين بين نه به خريدار زياني مي رسه نه مشكلي براي دولت زيرا براي خريدار چه تفاوتي داره كه مغازه جواز داره يا نداره زيرا تا پوشاك را تحويل نگيره پولش را پرداخت نميكنه حالاشما نگاه كنيد به كار اين موسسات كه در بهترين نقاط شهرها با بازكردن صندوق پولهاي مردم را بدون پشتوانه گرفتند و اكنون با مشكل روبرو هستند اگر از همان ابتدا بانك مركز جلوي آنها را مي گرفت نه ما گرفتار مي شديم نه دولت!!! (4481985) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۲:۰۲:۳۲
دولت نرخ تورم را قبل از انتخابات 7 درصد اعلام کرد و بعد از انتخابات تورم دورقمی شد! ما که گیج شدیم. بهتر است نرخ تورم را زوج و فرد کنند تا تداخل پیش نیاید! (4482019) (alef-11)
 
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۲:۱۰:۰۰
باسلام و تشکر فراوان بابت مطرح کردن موضوع وکالت انحصاری (4482034) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۲:۲۴:۵۱
از مسئولان سازمان سنجش تقاضا داريم زودتر تكليف تاثير معدل در كنكور ٩٧ رو مشخص كنند كه قراره به صورت تاثير قطعي اعمال بشه يا تاثير مثبت؟

قطعا اِعمال تاثير مثبت معدل، به عدالت أموزشي نزديك تره. (4482064) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۲:۵۳:۲۵
سایت الف تشکر که دارید وکلای نجومی در کشور را رسوا می کنید کسانی که به خاطر انحصار شغل وکالت ذر ایران در طول عمر انقلاب برزرگترین درامد رانتی به نسبت همترازان علمی داشته اند .و وکالت دادگستری را برای اکثر اعضایشان تبدیل به شغل لاکچری کرده اند (4482094) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۲:۵۹:۰۰
سلام .. از سايت شما بسيار سپاسگزارم و خيلي خوشحالو دلگرم از اينكه پس هستند عزيزان مسئولي كه صداي ما را شنيده باشند و ببينند كه اين قشر تحصيلكرده حقوق چقدر و چقدر سالهاي سال مظلوم واقع شدند عمر و جواني انها به دست يه سري افرا انحصار طلب و سود جو كه وكالت را ارثيه خود مي دانند به تباهي رفته آنهم با گرفتن آزمون تستي كه نه استاندارد است و نه مي تواند ملاك سواد در شغل وكالت قرار گيرد انهم با متقاضيان بسيار زياد و پذيرشي بسيار بسيار محدود و آزموني كه غير قانوني است... و مسائل حائز اهميتي كه كمپين ما بسيار آگاهانه اين مسائل را بررسي كرده ... از شما و تمام مسئولين متعهد و دلسوز خواهش ميكنم ما را از دست اين ظلم كه با عث سر خوردگي و افسردگي جوانان با تحصيلات حقوق شده نجات دهند.. (4482102) (alef-11)
 
مرضیه قلندری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۴:۱۳:۴۰
با تشکر از سایت الف که باعث شد حرف ما حداقل به گوش برسد.ما حقوق خوانها واقعا آینده ای نداریم با انحصار کانون.همه ما جوانها عاجزانه درخواست کمک داریم.گرچه آقایون خیلی راحت ما رو بی سواد میدونن و قضاوت میکنند.با این ظرفیت کم هیچ عقل سلیمی نباید اینجور قضاوتمان کند.صبر اوج احترام به خداست..... (4482167) (alef-11)
 
کمال واعظ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۵:۰۲:۱۶
با سلام
سپاس فراوان بابت اهمیت دادن و پرداختن به بحث انحصار در مشاغل و همچنین تشکر از مدیریت محترم این سایت انشاالله خدا اجرتان بدهد. (4482219) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۶:۰۶:۱۱
سه ماه است که تاکسی پژوی خود را تحویل گرفته‌ام در این مدت تقریباً چهار مرتبه گیربکس آن در نمایندگی تعمیر شده ولی نتیجه نداده است. این ماشین تولید ملی نیست بلای ملی است. گویا کسی قصد ندارد به تولید ملی کیفیت ببخشد. (4482261) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۶:۰۸:۰۹
مسئولان مرتب شعار می‌دهند در این دولت فروش نفت را افزایش داده‌ایم ولی نمی‌گویند پول فروش نفت کجا می‌رود . چرا باید قیمت گوشت اینقدر افزایش پیدا کند؟ (4482262) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۲۰:۱۸:۴۷
سلام، چرا در مورد ارمان وحدت و سپرده گذاران و تجمعات اونها مطلب نمی نویسید؟؟؟ بیش از دو ماهه پرداختی انجام نمیشه و هیچکس هم حرفی نمیرنه، شما یه مطلب بزنید شاید مسوولی هم چیزی بگه (4482490) (alef-11)
 
مهدی
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۰:۱۵:۱۶
این آقای علی دقیقا درست میگن چرا در مورد آرمان وحدت -فردوسی مطلب نمیزنین الان دو ماهه هیچکس جوابی به ما نمیده حتی نه تو رسانه نه تو سایت ها بهش پرداخته نمیشه خواهشمند یم پیگیری بفرمایید (4483480) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۸:۴۰:۴۱
دیوان محاسبات اگهی استخدام زده بود همه کارکنان شرکتی که چند سال بود ابدارچی بودن قبول شدن پس بقیه رو برای چی امیدوار میکنن (4483653) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۸:۵۷:۳۹
مصوبه ای از سوی مجلس تصویب شد در مورد ایثارگران و خانواده های آنها. یکی از بندهاش در مورد خواهران مجرد شهدا که پدر و مادر شان به رحمت خدا رفته اند بود و هیچ حقوقی از دولت دریافت نمی کنندو در آن مصوبه به صراحت گفته شده مستمری آنها که به علت فوت پدر و مادرشان قطع شده برقرار و به دختران مجردشان پرداخت می گردد ولی مثل اینکه این کار با با اما و اگر و بی محلی مواجه شده یکی از بستگان ما مراجعه کرده به اون گفتن مدارک رو بده برو منتظر باش تا یکی از خواهرهای شهدا که فعلا در حال گرفتن مستمری هست به هر دلیلی از لیست خارج بشه و نفرات بعدی جایگزین بشن حالا هر وقت نوبت به تو رسید خبرت می کنیم البته حقوق کامل هم نمی دیم فقط پانصد هزار تومان کمک می کنیم چون بودجه نداریم اگر بودجه نیست چرا قانون رو تصویب می کنن آیا راهی داره که اون بنده خدا به حقوقش برسه . از سایت الف می خواهیم به مسئله بپردازه تا شاید خیلی ها به حق و حقوق خودشون برسن (4483669) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۰:۴۹:۰۴
خدا حفظتان کند که مدافع حقوقدانان بی کار شده اید واقعا تشکر می کنیم ، بی نهایت سپاسگذاریم، که حداقل مردم ایران خواهند فهمید درآمد و زندگی لوکسی که وکلای دادگستری با انحصاربرای خود بوجود آورده اند در اثر محروم کردن ما در اشتغال در شغل آزاد وکالت است در حقیقت تن رنجور ما حقوقدانان نردبان برای دسترسی به زندگی خوب مادی وکلای فعلی در ایران است. کسانی که با ایجاد انحصار شغلی و جلوگیری از اشتغال حداکثری ما در شغل وکالت که برای اشتغال هیچ نیازی به بودجه بیت المال ندارد است.باعث رنج و اندوه و نفاق بین حقوقدانان ایران شده اند (4483824) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.