نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493932
افزایش ۴۵ درصدی اتباع خارجی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۰
طی ۲ سال گذشته، آمار اتباع خارجی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی، افزایش چشمگیری داشته است به طوری که از تعداد ١٧ هزار و ٩٨٨ نفر در سال ۹۴، با رشد معادل ۴۵ درصد، به ٢۶ هزار و ١٩٨ نفر در اسفند ماه ٩۵ رسیده است.

به گزارش فارس، بر اساس اعلام دفتر آمار و محاسبات اقتصادی و اجتماعی این سازمان، پوشش بیمه اتباع خارجی دارای مجوز اقامت و کارقانونی و همچنین ایرانیان مقیم خارج از کشور، قابل اجرا بوده و درسالهای اخیر در زمره اهم اولویت های سازمان تامین اجتماعی قرارگرفته است.

علاوه براین، صیانت ازکارگران شاغل در کارگاه های مشمول قانون کار، مشروط بر دارا بودن مجوزهای قانونی اقامت و کار در راس ضرورت های سازمانی است و دراین راستا نیز گام های مثبتی برداشته شده است.

٩٦درصد از آمار بیمه شدگان اتباع خارجی در سال ٩٥ را مردان  و حدود ٤درصد آنان را زنان تشکیل داده است.

همچنین بیشترین نوع بیمه پردازی این بیمه شدگان، ناشی از بازرسی و کمترین آن از نوع کارگر ساختمانی بوده است.

بر اساس این آمار، اداره کل شهرستان های استان تهران درسال ٩٥، در سطح استانها، بیشترین فراوانی بیمه شده با ملیت اتباع خارجی را دارا بوده است.
 
 
کلمات کلیدی : اتباع خارجی، بیمه، سازمان تامین اجتماعی
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۲۰:۱۲:۰۵
بسیاری از ایرانیان بیمه ندارند بعد اتباع خارجی دارند! (4482483) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۱:۰۰:۵۲
بسیاری از ایرانیان کار ندارند. بسیاری از ایرانیان پول ندارند بسیاری از ایرانیان نان ندارند . چون توانایی این را ندارند همچون یه مهاجر جنگ زده افغان کار کنند تا کارفرمایان آنان را استخدام کنند . (4482892) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۱:۰۱:۵۶
باتوجه به اینکه این اتباع بیگانه بطور موقت در ایران مشغول کار هستند ، بیمه شدن آنها محل درآمدی برای تامین اجتماعی است (4482893) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.