نظر منتشر شده
۵۸۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 189435
صبحانه انتخاباتی الف
پاس گل رسانه ملی به خانم اشتون/ تذکر اخلاقی جلیلی درباره قالیباف/ درگوشی از اردوگاه اصلاح طلبان/ صعود و سقوط ها بعد از مناظره دوم
بخش داخلی الف، 17 خرداد 92
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۳
تا انتخابات فقط هفت روز باقی مانده و این در حالی است که طبق نظرسنجی‌های معتبر مراکز افکار سنجی هنوز بیش از نیمی از مردم، کاندیدای خود را انتخاب نکرده اند. هیچ 7 روز پایانی در تمام ادوار انتخابات در ایران به این حساسیت و ابهام نبوده است. تا اینجای کار دور دومی شدن محمد باقر قالیباف قطعی است اما همان 50 درصدی که هنوز پر ابهام به صحنه می‌نگرد مشخص نیست چه تصیمی برای کاندیدای نهایی خواهد گرفت. در ستادهای انتخاباتی همه از سویی نگران و از سویی امیدوار به سیل 50 درصدی هستند.

فیلم قالیباف ترکیبی از کارآمدی و دفاع مقدس
فیلم انتخاباتی قالیباف که ساخته سید محمود رضوی و بهروز شعیبی است تا اینجای کار یکی از بهترین آثار در میان فیلم‌های رقبا بوده است. فیلم به جای استفاده از کلیشه معرفی زندگی نامه با لحظات هیجان برانگیز سیل سال گذشته تهران و آبگرفتگی یکی از خطوط مترو شروع شد، با دیدارهای مردمی و سخنرانی های قالیباف اوج گرفت و با اشک او برای جانبازی که در تامین نیازهای خانواده‌اش در مانده است به پایان رسید.

در فیلم از سیاه نمایی های مرسوم خبری نبود و بیش تر بر روی نقاط قوت این کاندیدا مثل حضور در جبهه و فعالیت های عمرانی در شهرداری تاکید شده بود. صحبت‌های صریح و گاهی صمیمی وی در این فیلم از نقاط برجسته آن بود که در یکی از آنها رو به دوربین گفت: «جوان ورزشکاری به من گفت اگر رابطه با آمریکا درست شود وضع مملکت درست می شود و من گفتم وضع مملکت از بی عرضگی ماست.»
با این حال مهمترین ضعف فیلم، نداشتن خط روایی مشخص و القای حس پراکنده گویی در بعضی بخش های آن بود.

پاس گل رسانه ملی به خانم اشتون و اعتراض مکتوب حداد و ولایتی
از راهروهای جام جم خبر می‌رسد که اصرار تهیه‌کنندگان برنامه دیروز امروز فردا بر برگزاری ماظره میان نمایندگان جلیلی و روحانی دردسر ساز شده و گویا برخی از کاندیداها به این رویه معاونت سیما معترض شده اند. برنامه گفتگو محور دیروز امروز فردا که پنج‌شنبه‌ها از شبکه سوم سیما پخش می‌شود، شب گذشته به موضوع پرونده هسته ای پرداخت و برای این موضوع به سراغ نمایندگان دو کاندیدای پر حرف و حدیث در این زمینه رفت.
گفته می‌شود ستادهای انتخاباتی برخی از کاندیداها از جمله ولایتی و حداد عادل در نامه های جداگانه ای به این نحوه ورود صداوسیما به موضوع سیاست‌های کلان سیاست خارجی نظام اعتراض کرده و آن را مغایر با منافع ملی دانسته‌اند.

هرچقدر معاونت سیاسی سیما در اختصاص وقت و موقعیت برابر برای کاندیداها در شبکه‌های مختلف تلویزیونی رعایت عدالت را کرد که تقدیر رهبر انقلاب در سخنان ایشان در حرم امام را هم در پی داشت؛ معاونت سیما با انتخاب نمایندگان تنها دو کاندیدا عدالت رسانه‌ای رسانه ملی را نقض کرد. 

در هیچ کجای دنیا بالاترین مقام‌های امنیتی فعلی و سابق یک کشور به عنوان رقیب وارد انتخابات نمی‌شوند تا در مورد ناموسی‌ترین موضوعات کشور یعنی جهت‌گیری کلان سیاست خارجی جدل کنند. پررنگ کردن این دو قطبی و داغ شدن بحث پرونده هسته‌ای نتیجه‌ای جز افشاگری و انتقادات گسترده دو کاندیدا و نمایندگانشان علیه یکدیگر ندارد و در انتها ممکن است حتی انتخابات را به رفراندوم پرونده هسته ای تبدیل کند.

در این رفراندوم بدون شک برنده خانم اشتون است و کشورهای 1+5 که مشتاقانه جدل دو نماینده سابق و فعلی ایران را به تماشا خواهند نشست و از نتایج آن در مذاکرات آتی به خوبی استفاده خواهند کرد. شاید اگر در این فضا دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی کشور در مرخصی نبود، حتما به برگزاری چنین برنامه ای به دلیل مغایرت با منافع ملی اعتراض می‌کرد. دبیرخانه‌ای که حالا خود یک طرف این رقابت پرماجرا است.

درگوشی های اردوگاه اصلاح طلبان درباره ائتلاف
از خیمه‌های چندگانه در اردوگاه اصلاح‌طلبان اخبار مختلفی در خصوص ائتلاف یا رقابت دو کاندیدای نزدیک به این جریان به گوش می‌رسد. تکلیف خیمه‌گاه هاشمی مشخص است. هاشمی و اطرافیانش همگی متفق‌القول به دنبال ائتلاف بر روی روحانی هستند. هاشمی هرگز در این کارزار علم مبارزه اش را با وجود چهره‌ای بسیار نزدیکی چون روحانی به دست عارف نمی‌دهد. حتی اگر روحانی هم در صحنه نبود ولایتی برای هاشمی به نسبت عارف اولویت داشت.

با فاصله‌ای از خیمه هاشمی، اعضای مجمع روحانیون مبارز به عنوان قدیمی‌ترین و پرنفوذترین تشکل اصلاح‌طلب با انتخاب روحانی به شدت مخالف هستند. روحانیون چپگرا معتقدند، آبروریزی بالاتر از این نیست که مجمع روحانیون 26 سال پس از انشعاب از برادر بزرگتر یعنی جامعه روحانیت مبارز، از یکی از اعضای آن برای ریاست جمهوری حمایت کند.

روحانی شاید برای جوانان اصلاح طلب چهره‌ای نزدیک به خاتمی است اما برای قدمای چپ، یک جناح راستی آن هم از تشکیلات آقای مهدوی کنی است. از خیمه‌های دیگر این اردوگاه هم صداهایی به گوش می‌رسد. مشارکت و مجاهدین که پس از رد صلاحیت هاشمی انگیزه چندانی ندارند تصمیم گیری درباره این موضوع را به خاتمی سپرده و خود را راحت کرده اند. چپ های جوان علی رغم نزدیکی بیشتری که با عارف دارند دل خوشی هم از عملکرد او در سال 88 ندارند. خاطرات حضور جدی روحانی در همه فهرست های انتخاباتی جناح راست را به خاطر ندارند. در ثانی وقتی در نبود هاشمی و خاتمی که توانایی بسیج بدنه را داشتند، قرار نیست فعالیت چندانی در حمایت از کاندیدای منتخب شود، دیگر چه فرقی میان این دو خواهد بود.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اما ظاهرا در جلسه اخیر خود به اتفاق آرا بر روی حمایت از نامزدی عارف به جمع بندی رسیده است. احزاب 18 گانه اصلاحات معتقدند در نبود گزینه اصلی یعنی خاتمی قرار نیست به سراغ جبهه مقابل برویم، تا عارف هست حاجت به کاندیدایی که خود را اصلاح‌طلب هم نمی‌داند نیست. خاتمی اما تصمیم‌گیری درباره این موضوع را به شورای مشاورین خود که ملغمه‌ای از جریان‌ها و احزاب اصلاح‌طلب است، واگذار کرده است.

خاتمی خود معتقد است علی‌رغم اصلاح‌طلب بودن عارف و عضویت وی در این جریان سیاسی، دستاورد بزرگ این انتخابات یعنی نزدیکی هاشمی با اصلاح‌طبان را نمی‌توان نادیده گرفت و باید نظر آیت‌الله هاشمی را هم جلب کرد. سرنخ تایید اخبار الف در این زمینه را در اظهارات هادی خامنه‌ای عضو مجمع روحانیون مبارز و رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات می‌توانید دنبال کنید. سید هادی خامنه‌ای در پاسخ به سئوالی که آیا اصلاح طلبان به اجماع بر روی یک کاندیدا می‌رسند؛ گفت: اصلاحات در این دوره از انتخابات یک کاندیدا دارد، نماینده تمام اصلاح‌طلبان عارف است، خود حسن روحانی نیز بارها گفته که اصلاح‌طلب نیست و مستقل به میدان آمده است.

هادی خامنه‌ای در این گفتگو با اشاره به این نکته که در جبهه اصلاح طلبان هیچ فرد و یا گروهی مجبور به کاری نیست افزود: اصلاح‌طلبان نباید فعالیت خود را منوط به اظهارنظر خاتمی کنند، شورای جبهه هماهنگی اصلاح‌طلبان کشور حامی عارف هستند.

تذکر اخلاقی جلیلی درباره قالیباف
شاید از جلیلی غیر از این انتظار بود. شناختی که از حامیان جلیلی وجود داشت این انتظار را ایجاد کرده بود که جلیلی راه احمدی نژاد را دنبال کند. سابقه گروه پایداری این بوده است که با نفی رقبا رشد کند. و این مهمترین شباهت پایداری با احمدی نژاد است که برخی را به اشتباه می اندازند که این دو از یک اتاق، فرمان می گیرند.

اما جلیلی این راه را نرفت. سبک انتقاد کردن سعید جلیلی اخلاقی و آموزنده بود. حتی در نقد حسن روحانی نیز با ادب ظاهر شد. چه آنکه خیلی ها می گفتند جلیلی از عملکرد روحانی در شورای امنیت ملی حرف ها دارد.

جلیلی علیه هیچ کس حرف نمی زند. تنها نامزدی است که کاری به دولت های گذشته ندارد و اگر هم نقدی داشته است نهاد دولت را نقد کرده است. بجز مواردی که در نقد روحانی و آن هم در حضور وی مطرح کرده است.

جلیلی مدل اخلاقی تبلیغات رسانه ای را به نمایش گذاشته و مهم تر این که توانسته است اطرافیان خود را به شکل قابل تحسینی مدیریت و کنترل کند. با اینکه بخشی از اطرافیان جلیلی را جریان های تندرو گرفته اند اما جلیلی با میدادن ندادن و نسپاردن مسئولیت های اصلی ستادش به این جریان ها و بها دادن به جوان های معتدل و عدالتخواه، اجازه تخریب و رفتارهای غیراخلاقی را نداده است و توانست ستادهایش را مدیریت کند. همچنین در کنترل رسانه های وابسته به خود نیز توفیق نسبی داشته است.

در همین راستا اخیراً سعید جلیلی به رسانه های منسوب به خود درخصوص نحوه انتقاد از قالیباف تذکر جدی داده است. وی انتقاد برخی از رسانه های افراطی به قالیباف و اتهام تکنوکرات زدن به وی را غیراخلاقی دانسته و هشدار جدی نسبت به ادامه این رفتارها داده است.
فارغ از هرنوع جهت گیری سیاسی، حضور چنین نامزدهایی در انتخابات باعث می شود خاطره ای خوش و ماندگار از رقابت های انتخاباتی در ذهن مردم باقی بماند.

صعود و سقوط ها پس از مناظره دوم
اخبار اولیه از دو نظرسنجی صورت گرفته پس از مناظره حاکی است، حداد عادل و عارف در مقایسه با 6 کاندیدای دیگر رشد خوبی را در نظرسنجی‌ها تجربه کرده اند و رشد رای رضایی و جلیلی پس از مناظره دوم متوقف شده است. رضایی در یکی از نظرسنجی‌ها و جلیلی در دیگری افت محسوسی را هم ثبت کرده‌اند. آمار دقیق این دو نظرسنجی در روزهای آینده نهایی خواهد شد. به نظر می‌رسد مواضع اصولی حداد و اصرار وی در دفاع از مواضع نظام در مناظره دوم در بدنه رای اصولگرایان موثر بوده است. عارف نیز با نام بردن از شجریان و اصغر فرهادی توانسته نظر بخشی از بدنه رای اصلاح‌طلبان را از آن خود کند. اتفاقی که باعث شده نه تنها فاصله رای با روحانی را جبران کند بلکه در یکی از دو نظرسنجی روز 16 خرداد از روحانی پیشی هم بگیرد. تا انتخابات فقط هفت روز باقی مانده و این در حالی است که طبق نظرسنجی‌های مراکز افکار سنجی هنوز بیش از نیمی از مردم کاندیدای خود را انتخاب نکرده اند. هیچ 7 روز پایانی در تمام ادوار انتخابات در ایران به این حساسیت و ابهام نبوده است
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۰۲:۵۲
عجیب مغرضانه نوشته شده!
امیدوارم کامتم منتشر بشه. (1406579) (alef-2)
 
الهه
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۴:۳۸
دقیقا.فقط محسن رضایی گزینه خوبه تواین اوضاع (1406736) (alef-10)
 
امیر اسد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۹:۴۸
چرا سایت های اصول گرایان در صدد تبلیغ برای جلیلی به این واضحی هستند و با محسن رضایی دیگر کارشان به دشمنی کشیده است!!؟؟
دیشب دا و سیما هم که برای جلیلی سنگ تمام گذاشت و در بخش خبری 9 شب کانال یک و 12 شب کانال 5 فیلمی را پخش کرد شامل 5 تکه فیلم تبلیغاتی جلیلی که در آن نشان داده شده بود که چه جمعیت زیادی برای استقبال او آمده اند!! بعد یک دقیقه از حداد عادل که می گفت "کاندیداها نباید به مدم قول کاری را بدهند"!!!
بعد یکی یک قسمت از کاندیداهای دیگر که در آن داشتند به مردم قول بهبود اوضاع را می دادند!!

از آقای ضرغامی خواهش می کنیم رسما اعلام طرفداری رسانه ملی از آقای جلیلی را بفرمایند تا مردم سردرگم نشوند و بدانند که دستهایی در کار است که می خواهند ایشان را به رئیس جمهورانند!!!!

البته بنده آقای جلیلی را در این واقعه مظلوم می دانم. همانطور که در دبیر شورای امنیت ملی شدنشان مظلوم می دانستم. دیگران لباسی را می دوزند بی قواره که ایشان را مجبور می کنند بپوشد!! (1407128) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۰۶:۲۵
از کوزه همان برون تراود که در اوست... (1407372) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۲۹:۳۰
وقتی چنین استقبالی از دیگر کاندیداها نمی‌شود، صدا و صیما چه تقصیری دارد؟ (1407550) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۹:۲۹
 ریاست دولت رو به یک نخبه بسپاریم او هم حتما نیروهای نخبه را بر سرکار خواهد آورد و ایران عزیزمان در مسیر پیشرفت قرار خواهد گرفت.
برای آگاهی بیشتر در مورد دولت مصدق مطالعه کنید و خصوصا نقش پروفسور حسابی در آبادانی ایران.
رای به پروفسور عارف رای به ایران آباد
دولت مصدق نخبگانی چون پروفسور حسابی را در مناصب اجرایی قرار داد.
خدمات پروفسور حسابی:
طرح تاسیس دانشگاه تهران 
اولین نقشه برداری فنی و تخصصی کشور (راه بندرلنگه به بوشهر)
اولین راهسازی مدرن و علمی ایران (راه تهران به دربندسر(شمشک))
پایه گذاری اولین مدارس عشایری کشور
پایه گذاری دارالمعلمین عالی (دانشسرای عالی)
ساخت اولین رادیو در کشور
راه اندازی اولین آنتن فرستنده در کشور
راه اندازی اولین مرکز زلزله شناسی کشور
راه اندازی اولین رآکتور اتمی سازمان انرژی اتمی کشور
راه اندازی اولین دستگاه رادیولوژی در ایران
محاسبه و تعیین ساعت رسمی ایران
پایه گذاری اولین بیمارستان خصوصی در ایران، به نام بیمارستان گوهرشاد
شرکت در پایه گذاری فرهنگستان ایران و ایجاد انجمن زبان فارسی
تدوین اساسنامه طرح تاسیس دانشگاه تهران
پایه گذاری دانشکده فنی دانشگاه تهران
پایه گذاری دانشکده علوم دانشگاه تهران
پایه گذاری شورای عالی معارف
پایه گذاری مرکز عدسی سازی اپتیک کاربردی در دانشکده علوم دانشگاه تهران
پایه گذاری بخش آکوستیک در دانشگاه و اندازه گیری فواصل گام‌های موسیقی ایرانی به روش علمی
پایه گذاری انجمن موسیقی ایران و مرکز پژوهش‌های موسیقی
پایه گذاری و برنامه ریزی آموزش نوین ابتدایی و دبیرستانی
پایه گذاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران
پایه گذاری مرکز تحقیقات اتمی دانشگاه تهران
پایه گذاری سازمان انرژی اتمی ایران
پایه گذاری اولین رصدخانه نوین در ایران
پایه گذاری مرکز مدرن تعقیب ماهواره‌ها در شیراز
مشارکت در پایه گذاری مرکز مخابرات اسدآباد همدان
پایه گذاری کمیته پژوهشی فضای ایران
ایجاد اولین ایستگاه هواشناسی کشور (در ساختمان دانشسرای عالی در نگارستان دانشگاه تهران)
تدوین اساسنامه و تاسیس موسسه ملی استاندارد
تدوین آیین نامه کارخانجات نساجی کشور و رساله چگونگی حمایت دولت در رشد این صنعت
پایه گذاری واحد تحقیقاتی صنعتی سغدایی (پژوهش و صنعت در الکترونیک، فیزیک، فیزیک اپتیک، هوش مصنوعی)
راه اندازی اولین آسیاب آبی تولید برق (ژنراتور) در کشور
ایجاد اولین کارگاه‌های تجربی در علوم کاربردی در ایران
ایجاد اولین آزمایشگاه علوم پایه در کشور
تاسیس واحد تحقیقاتی صنعتی سغدایی 
تشکیل و ریاست کمیته پژوهشی ایران  (1407596) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۹:۴۸:۳۸
من نمیدونم چطور میشه آقای جلیلی رو در موضع مظلوم دید در حالی که آقای جلیلی وقتی گفتن دانشجو ها آزادی دارن به همه دانشجو ها ظلم کردن.وقتی گفتن فضای کشور الان آزاده به همه ظلم کردن.وقتی به کاندیدا ها تهمت ناروا زدن یه همه ملت ظلم کردن بعد شما میگی به جلیلی ظلم شده... (1408214) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۱:۵۸:۱۱
همه یادمان هست 4سال پیش هم رسانه ملی به وضوح از احمدی نژاد حمایت کرد و نتیجه این اوضاع و احوالی است که ما مردم داریم. (1408769) (alef-15)
 
حسن روحانی- قم
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۲:۰۳:۱۶
بیشترین اقبال عمومی حسن روحانی است / متن جوری طراحی شده که آرای هر دو کاندیدای مطرح یعنی روحانی و عارف را تخریب کند.

امیدوارم تایید شود (1408786) (alef-13)
 
majid
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۲:۳۰:۴۵
به نظرتون نقد علمی بهتر از این نوشته ی شما نیست ؟؟ (1408908) (alef-10)
 
م
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۷:۵۶:۴۰
از بارزترین ویژگی های مومن انصاف داره . دوست عزیز با انصاف نظر بده، دوست عزیز با انصاف تایید کن (1409873) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۱۸:۱۵
احتمال شما کماکان معتقدید سال 1388 تقلب شده و همان خط را دنبال می کنید (1409924) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۸:۴۶:۲۴
چشمهاتونو بشورید که بدجور گرد و غبار میبینید! (1414981) (alef-13)
 
as
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۸:۲۹
برای نظرت متاسفم (1407591) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۵:۳۵
محسن رضایی مغرور و متکبر است . (1409150) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۳:۴۹:۵۴
به نظر من آقای رضایی بسیار خوب ظاهر شد آقای عارف بسیار منطقی و وفادار بود و آقای قالیباف قصد پاک کردن اذهان در مورد خودش را داشت اما حریف آقای روحانی نمیشود. آقای جلیلی تندرو بود و... (1409255) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۰۷:۵۳
آقای جلیلی تند رو بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا برام جالب بود که شما از کنار رضایی و روحانی و قالیباف و حداد وعارف رد میشید و این اتهام مسخره رو متوجه جلیلی میکنید!
از قیاست خنده آمد خلق را!!! (1415351) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۰:۳۵:۴۹
آقای رضایی از کاهش پول ملی می گویند که ایشان می گویند آنرا تقویت خواهم کرد و تقصیر ها را گردن دیگران انداختند در صورتی که زمانی که دلار 950 تومان بود خود ایشان می گفتند که باید بشود 2800 تومان !
آقای غرضی که موافق دلار 3500 تومان هستند و می گویند که از افزایش و کاهش آن جلوگیری می کنم !

کلا هیچ کدام از کاندیداها نگفتند که من دلار را به قیمت واقعی زیر 1000 تومان برمی گردانم طرح ریاضت کشی استعماری را متوقف و قیمتها را به قبل بر می گردانم و تحریم ها را هر جور شده متوقف خواهم کرد

و برای همین مردم در این انتخابات نمایشی شرکت نخواهند کرد و مردم از تمام این کاندیداها و بخصوص آقای خامنه ای می خواهند که 1000 میلیارد دلار درآمد ایران در این 8 سال را به مردم پس دهند (1409419) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۰:۳۸:۴۳
اتفاقا آقای رضای در این مناظره بسیار ضعیف نشان داد ولی آقایان روحانی وعارف و ولایتی موفق ترین بودند جلیلی ماهیت مردم فریبیش بیشتر روشن شد و آقای قالیباف هم اگر در مورد جریان خوابگاه و دانشگاه سوتی نمی داد موفق بود. (1409433) (alef-13)
 
الفی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۱۴:۰۱
رهبری،مرقد امام:
کاندیدا ها از تخریب و سیاهنمایی دوری کنن.

به نظر شما کیا هستن که دارن بیشترین سیاهنمایی رو میکنن؟

اینکه کاندیدایی در مستند خود بیاید پدر شهیدی را نشان دهد که قصد خودکشی دارد،هرچند واقعیت داشته باشد، ولی واقعا غیر اخلاقیست
آخه رای آواردن به چه قیمتی؟
بد نام کردن همه به نفع خود
آقا محسن شما دلسوزی ولی بیشتر حواس رو جمع کن (1409914) (alef-13)
 
mohamad
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۵:۱۲
اینکه آقای جلیلی از نظر اخلاقی به احمدی نژاد شبیه نیست بازهم چیزی را عوض نمیکند و ایشان شایسته ریاست جمهوری نیستند . رفتار های احمدی نژاد منحصر به فرد بوده و هست. (1406737) (alef-10)
 
محمد میانجی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۶:۳۸
آزاد سازی ظرفیت حق مسلم ماست
پراید این نامزد هدیه ملت ماست (1407109) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۰۴:۱۳
یاد نیسان آبی رنگ احمدی نژاد می افتم با دیدن این پراید (1407481) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۱:۰۷:۳۳
هر چی سر این مردم ایران بیاد حقشون از احمدی نزاد عبرت نگرفتند دنبال جلیلی افتادند بابا یک کسی رو انتخاب کنید بتونه اقتصاد مملکت نجات بده بیانیه صادر کردن که نیست تورو خدا یا رضایی رای بدین که 20 سال اقتصاد کار کرده یا قالیباف که سابقه مدیرتش خوبه تورو خدا جلیلی رای ندین جلیلی رای ندین بابا این کاره نیست هر چند ادم خوبیه تا 1000سال با جلیلی نتیجه نمیگیریم اقا هم گفته اولویت اقتصاد (1409532) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۷:۴۸:۴۸
دوره بعد انتخابات فكر كنم كانديداها با با وانت نيسان بيات تو صدا و سيما !!! عجب آدماي ريا كاري هستيم هااااا !!!!! (1409863) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۰۸:۳۹
این وسط چرا پای کاترین اشتون زو وسط میکشن ؟ (1407376) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۱۷:۳۴
احمدی نژاد با همه ی ایراداتش یه هفت هشت تا سر و گردن بالاتر از جلیلی بود بابا (1407396) (alef-10)
 
ali110
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۹:۰۷:۳۲
میدونم چرا جلیلی که حرف میزنه یاد احمدی نژاد میفتم مثل احمدی نژاد حرف میزنه مثل او روی صندلی لم میده مثل او سند رو میکنه تازه معلوم نیست این سندها را از کجا اورده .کی بهش داده .و درست هست یا دروغ هستش مثل احمدی نژاد برای هر نامزد یک پوشه پر اسناد داشت (1410055) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۰:۰۸:۲۴
جلیلی کم تجربه است و تاکنون هیچ نظر روشنی در خصوص چگونگی رفع تنگناهای معیشتی مردم و ایجاد رونق اقتصادی نداده است. درحالی که اظهارات رضایی کاملاً روشن است. (1409322) (alef-13)
 
سيما
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۰:۵۴:۰۹
من تا حالا يك دليل قانع كننده از منتقدان و مخالفان جليلي نشنيدم
اول ميگن مثل احمدي نژاد هست
بعدش ميپرن روي شاخه ديگه و ميگن سابقه اجرايي نداره
و آخر سر هم در ضعف ايشان در پرونده هسته اي سخن ميگن
هر سه تاي اينا هم جواب كامل داره و براي هر سه تاشون كلي مقاله و جزوه منتشر شده وبه اين جوابيه ها هم تا حالا نقدي وارد نشده
بهتره كه حتمن دوستان جوابيه هاي ستاد دكتر جليلي را بخونن و بعد اون جوابيه ها را نقد كنن ببينيم حرف حسابشون چيه (1410407) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۳:۰۰:۱۸
زمانی میرسه که همه تون دنبال احمدی نزاد میگردید وآرزوی او را خواهید کرد و آن روز دور نیست با این اوصافی که می بینیم و با این کاندیداها ؟!؟!؟!؟! (1411197) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۸:۴۸:۰۵
شما به جای مردم تشخیص میدی؟! صبر کن فقط ۷ روز! (1414988) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۰:۵۶
هیچکدام از این نامزدها در عمل و فکر تفاوت عمده ای با بقیه ندارند.

من در انتخابات شرکت کرده و به قید قرعه به یکی از آنها رای خواهم داد. (1406759) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۹:۰۶:۳۱
تو كه با همه فرق داري حتما به قيد قرعه هم ازدواج كردي يا ميكني (1410050) (alef-13)
 
زینب
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۰:۵۹:۵۳
حالا که حق انتخاب داریم بهتره که با چشم باز انتخاب کنید نه به فید قرعه
اون دنیا برای این رای ها باید جواب بدیم
همه ی این کاندیداها خوبن ولی به نظرم آقای قالیباف چون سابقه ی اجراییش از بقیه بیشتره به نظرم مناسب تره (1410425) (alef-13)
 
جوان
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۵:۱۳:۴۷
به نظر من هرکی جز روحانی یا ولایتی رییس جمهور بشه فایده نداره.همین احمدی نژاد بمونه بهتره.خلاصه ازما گفتن بود. (1411919) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۴:۱۳:۰۲
اکن کار نکن تو رو خدا هشت سال بدبختی کم نبود (1417015) (alef-13)
 
mohamad
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۸:۳۹
در رابطه با انرژی هسته ای و مناظره نمایندگان آقایان جلیلی و روحانی ذکر این نکته ضروریست که کاش علاوه برانرژی هسته ای به دیگر مشکلات نیز فکر شود:
تعطیلی بسیاری از کارخانجات و بیکاری
علافی جوانان
گرانی
جنس های تقلبی چینی
و....
به نظر میرسد نظر آقای روحانی که میباید ارزش همه چیز در نظر گرفته شود و اولویت بندی کرد صحیح تر باشد. (1406819) (alef-10)
 
beh afarid
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۰۸:۰۳
نظرات من تایید نمیشه چرا؟ ولی بازم درود بر روحانی... و اینکه
دوستان نکته ی ظریفی بسیار زیبایی در این مناظره بود و اون این بود که کتاب آقای دکتر روحانی با در برداشتن تمامی حقایق در اختیار عموم حتی کسانی که منتقدشن بود یعنی اعتماد کرده به مردم و حقایق رو سالها پیش با مردم درمیون گذاشته...حتی نامه ای که بر علیه خودش میدونست استفاده خواهد شد در کتاب گنجونده...تا بخونیم و در جریان تمام جزئیات باشیم...ولی در این 8 سال چقدر صداقت دیدیم و چقدر جزئیات با مردم در میون گذاشته شده؟ چقدر؟؟؟ (1407212) (alef-10)
 
آرمان
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۵۹:۱۰
یک نکته دیگر در رابطه با این مناظره، حالا به هر دلیلی دبیر شورا آقای جلیلی کاندیدا شد رو کاری ندارم، ولی آیا تو اردوگاه ایشون اینقدر قحط الرجال هست که کسی دیگه پیدا نشده و مجبور شده معاون شورا رو بذاره رییس ستادش تا شورا واسه یه ماه کلا بخابه! کسی دیگه ای پیدا نشد بفرسته مناظره که معاون کنونی شورا بیاد بشینه تو مناظره! واقعا فردای بعد از انتخابات آیا باقری با همون قدرت قبلی میخواهد بشینه جلوی اشتون! (1407356) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۸:۵۰:۴۴
بلکه با قدرت بیشتر از قبل هم خواهد نشست. شما به اهمیت انتخاب جلیلی در شرایط کنونی و تاثیرش بر رفع مشکل هسته ای و تحریم واقف نیستید. (1414997) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۳۲:۲۹
آیا شما درک نمی کنید که ریشه بسیاری از مشکلاتی که گفتید، عدم موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای و تحریمها بوده است؟
آیا بدون تحریم نفت ما دلار سه و نیم برابر می شد؟ آیا بدون تحریم کارخانه ها بسته می شدند؟ آیا اگر بخاطر تحریم فقط چین و هند مشتری ما نبودند، باز هم لازم بود بازار از جنسهای پینی و اخیرا هندی بنجل پر شود؟


پس پرداختن به بحث هسته ای در واقع پرداختن به بحث گرانی و بیکاری است. (1407558) (alef-13)
 
..
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۱:۵۳:۴۷
بله اولویت بندی آقای روحانی اینست که دولت باید در شرایط حاضر مردم را با وضع اقتصادی خوب راضی نگه دارد حتی اگر برای اینکار مجبور به پذیرفتن همه بی منطقی های جهان علیه منافع بلندمدت کشورمان باشیم نتیجه این روند و این طرز تفکر هم دولتی مانند دولت ترکیه است همین سرسپردگی و درنهایت همین نارضایتی ها و آشوبهایی که امروز بین مردم ترکیه هست نه به خاطر مسائل مالی بلکه به خاطر سیاستهای غلط دربرابر جامعه جهانی (1410752) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۹:۱۸
آقای ولایتی وقتی‌ ادعا می‌کند در ۱۰۰ روز تورم را کاهش میدهد و چنین و چنان می‌کند یا خود را به تجاهل میزند و یا باید گفت اصلا ما خوابا بودیم و ایشان اصلا ۱۶ سال در کابینه حضور ناداشته و یا داشته ولی چرت میزده....این عین عوامفریبی است که ساسی ادعا کند میتواند تورم در یک کشور را در ۳ ماه از بین ببرد و یا شدیدا کاهش دهد.... اصلا باید تاسف خورد کسی‌ که ۸ سال وزیر خارجه کشور در زمان جنگ بود و نتیجه آن صدر چندین قطعنامه آالیه ایران و به سود صدام بود حالا میخواهد دوباره نقش منجی را بازی کند و تازه در صحبتش به درستی‌ نمیتواند چند هزار میلیارد تومن را بگوید و از چند هزار میلیارد دلار صحبت می‌کند!!! (1406920) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۸:۰۱
در این صورت ضرر قطع نامه های اقای جلیلی خیلی بیشتر بوده!
اگه به عوام فریبی باشه همه کاندیدا ها خیلی خوش بین تشریف دارن، اصلاح اقتصاد کشور در کل 4 ریاست جمهوری هم ممکن نیست، تورم را به همان 10-15 درصد زمان خاتمی برسانند شاهکار کرده اند! (1407023) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۹:۳۰:۲۰
این قطعنامه ها ربطی به جلیلی نداره و ادعای کذب ولایتی که مسپول قطعنامه را جلیلی میداند خلاف منویات و فرمایشات صریح مقام معظم رهبری است و البته عقوبت دنیوی و اخروی ولایتی محفوظ است. (1415172) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۲:۰۸
اقای ولایتی کی گفت 100 روزه تورم رو از بین میبره؟؟ ایشون گفت تا 100 روز بازار را مدیریت عرضه و تقاضا می کنه (1407234) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۷:۰۷
با سلام شتاب زده ننویسید به غلط های املایی توجه کنید!؟ (1407299) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۰:۱۴:۳۶
100روز برنامه فوری و کوتاه مدت ایشان برای بهبود وضع معیشتی مردم است. (1409339) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۷:۲۲
کانديدایی که تحمل چند سوال را ندارد و زود عصبانی می شود و یا کاندیدایی که

قدرت برمامه ریزی و مدیریت زمانش را در طول یک مناظره ندارد، چطور فردا قادر

خواهند بود از کيان نظام مقدس جمهوري اسلامي در برابر تشر دشمنان قدار و

مستکبر حفاظت کند. (1406937) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۲۹:۴۲
سیاست خارجه حسن روحانی تعامل با جهان است نه تقابل و همان طور که می دانید در زمانی هم که روحانی دبیر شورای عالی امنیت ملی وضعیت مردم خیلی بهتر از الان بود . (1407552) (alef-13)
 
سیدفعال
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۷:۱۴
دوست خوبم سلام :تنظیم وقت بامشاوران است: بنده تنظیم وقت روحانی رابیشترپسندیدم.چون غیرمستقیم جواب جلیلی رادراستفاده از همه ظرفیتها راداد: دوم اینکه جذابیت حرفها درساعات اولیه است.برای همین درساعات اولیه مدارس ودانشگاها برای دروس سخت تراختصاص دارد. سوم اینکه : نزدیک غروب وساعات پایانی مردم اهل نمازجماعت دیگرپای تلوزیون ولو اشخاص برجسته بیش از2 ساعت نمی نشینند؟ درآخراینکه بقیه حرفی نداشتن برای گفتن : کسی درسرکلاس درس .یاسخنرانی ویاحتی بازی به وقت اضافه وپنالتی فکرمیکند که بازی کنانش یادرنفس کم بیارند ویاخاطرضعف عمومی بازی کنان تدافعی کارکند: گرچه بنده وخانواده بزرگم ازاکثریت مردمی هستم که هنوز قانع به رای مشخص نشدم ودردومناظره قبلی صحبتهای پایانی راهم گوش نکردم :چون هم وقت نداشتم وهم نیازندیدم؟؟؟
اگراهل جلسات مناظره ای باشید اصولا مدیران قوی :به حرف کسانی بیشترتوجه دارند که درساعات اولیه باانرزی نظربدهد وهم همه گوش بهترمیکنند؟ ومناظره باافراد مجرب وناشی همینجا مشخص میشود؟؟؟ (1407587) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۴:۰۸
به هرکی می خواین رای بدید ولی خواهشا به( روحانی و عارف ) ندید که این یه سر سوزن اسلامی هم که تو این کشور هست به باد میره البته با اجازه ی آقای شجریان____مواظب احمدی نژادها هم باشید (1406982) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۲۸:۰۳
حتما می فرمایید به جلیلی رای بدهند که اربابش با افراط گریها در جهان عرصه رو برای صهیونیست ها گشود؟ مگر غیر این بود که تنها در این دوره ریس دولت به علما و مراجع پشت کرد تا جایی که منجر شد افراطی های دولت فعلی نماز جمعه آیت الله جوادی آملی را تعطیل کنند اگر امثال شما اسلامی باشد که باید اگر اسلامی بودید چرا مراجع عظام مدت هااست حتی اجازه نمی دهند ریس دولت به دیدار آنها برود. آیا غیر این دولت که که مکتب ایرانی جایگزین مکتب اسلام بود؟ آیا غیر این دولت بود که با شعارهای اسلام گرایانه و مدعی ولایت مداری روی کار آمد و تمام اخلاقیات جامعه رو از بین برد ؟ آیا ریس جمهور فعلی حافظ شان مردم و نگهبان استقلال کشور بود؟ آیا قهر ریس جمهور با رهبری در 11 روز دوری از دولت به دلیل مخالفت با انتصاب مشایی اسلام گرایی و ولایتمداری بود؟ آیا افزایش فساد دولتی و انواع جرم و جنایت به استناد مراکز مختلف آیا اینها اسلام گرایی و پیش برد اهداف اسلام بود؟
آیا زیر پا گذاشتن تمام قوانین کشور و مجلس و اعلام در راس بودن دولت برخلاف فرمایش امام راحل، ولایتمداری بود؟
آقای جلیلی تماما موافق عملکردهای دولت و ادامه دهنده راه دولت است. آقای حداد هم که به عنوان حافظ منافع دولت حضور دارند.
و اما باید گفت که تنها باید روحانی، عارف، ولایتی و رضایی تایید صلاحیت می شدند چون که فقط رجال مذهبی و سیاسی برای اینها عینیت دارد.
همین طور باید بگم برادر عزیز اسلام فقط به شعار نیست! اسلام هزینه کردن از امام غایب نیست! اسلام ذکر دعای فرج در سازمان ملل نیست! اسلام دروغ نیست عوام فریبی نیست! ریا نیست! چفیه انداختن و جلوی دوربین نماز خوندن نیست!
اسلام فکر است عقیده است سیاست است تدبیر است ! اینکه شعار اسلام بدهی و با بی تدبیری کشور رو به خیال واهی از غرب دور کنی وبه شرق بفروشی و بزرگترین ضربه ها را به کشور وارد کنی و علمای عظام رو به حاشیه برونی و با تنگ کردن اوضاع اقتصادی بر مردم حتی مردم دین خود را از دست بدهند و با طرح ادعاهای بی سود از قبیل هولوکاست اوضاع رو برای قدرت گرفتن دشمن خونی بهتر کنی چنان که اسرائیلی ها به عیان در بی بی سی از رفتن ریس دولت فعلی اظهار ناراحتی کنند آیا اسلام است؟

کسی که درجه اجتهاد دارد کسی که منتخب مردم در مجلس خبرگان است. کسی که اولین بار پیشنهاد استفاده از عبارت امام رو مطرح کرد کسی که در تمام دوران جنگ در قامت فرماندهان رشید کشور سینه سپر کرد تا امثال شما اکنون خیال راحتی داشته باشید کسی که تحریم و فشار و جنگ رو از سرزمین دور کرد آیا حق است این حرفا گفته شود؟ جایگاه دکتر روحانی معنای واقعی رجل سیاسی و مذهبی است و اگر عوام فریب نیست اگر چفیه به گردن ندارد اگر دعای فرج را در اول سخن نمی گوید او در عمل به اسلام عمل کرده و در دفاع از اسلام و میهن سنگ تمام گذاشته! اگر او اکنون سخن به حق مردم را می گوید سیاه نمایی نیست و عیت واقعیت است! خوب است کمی به درون مردم بروید و ببینید چه فشاری می کشند این مردم حتی کوچکترین خورد و خوراکشان هم از سفره ها رفته، مگر او نماینده رهبری نیست پس چطور به خود جرات میدید این طور صحبت کنید. یعنی رهبری اندازه شما قدرت تشخیص نداشتن ؟ مگر روحانی و عارف و رضایی و ولایتی منتصبین رهبری در مجمع تشخیص نیستند؟ بس کنید آقا بس کنید این حرفای بی اساس رو (1407545) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۳۱:۱۳
با فقر مردم نمیشه اسلام را حفظ کرد با رای دادن به روحانی فقر از کشور رخت برمیبندد . (1407557) (alef-13)
 
J,K
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۲:۵۸
بسه دیگه مردم خودشون شعور دارن میفهمن آقاجون. 8 ساله مملکت رو امثال شماها به باد فنا دادید کافی نیست؟ برو از خدا بترس (1407579) (alef-13)
 
در کمال ادب
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۹:۱۹:۲۹
متاسفم برای شما هاکه اسم بردن از این افراد هم شما را عصبانی می کند.
شجریان ، شجریان است اون حرفها را هم به خاطر ملتش زد نه برای خوشایند سیاسیون و غیره ........ (1408051) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۲:۴۷:۲۵
تو این هشت سال احمدی که خوب دین وایمون مردم حفظ شد!!!!!!!!! (1408975) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۲:۴۷:۲۶
نه اینکه اصول گرایان خیلی اسلام را رشد دادند!!!!!!!!!!!!!!!! (1408976) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۳:۴۰:۲۸
وقتی همه اصولگرایان که دم از اسلام می زدند اومدند سر کار وضع کشور این شد وجدانا زمان خاتمی مردم بیشتر رفاه داشتن یا الان (1409210) (alef-13)
 
نتلعب
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۳:۴۵:۳۵
متاسفم برات (1409237) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۰:۲۳:۲۶
رأی من دکتر روحانی است (1409362) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۳:۰۸:۵۱
آهان خوب شد تو گفتی..فقط تو اسلام می فهمی مردک؟ (1409761) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۵۱:۰۵
وقتي زلزله بياد آدم به بچه اش هم رحم نمي كنه دولت دهم كاري كرده كه فقط داريم نفس مي كشيم حالا جليلي نيز اگه برنده بشه مي خواهد راه آن را ادامه دهد و نفس ها را قطع كند( چه فرقي مي كنه كه سر سوزن اسلامي باشد يانه براي كسي كه داره ميميره) (1410013) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۹:۳۵:۳۸
اين اسلامي كه به قول شما در اين مملكت يك سرسوزن از ان مانده را آن افرادي به اينجا رساندند كه براي رسيدن به مقاصد و منافعشون از اسلام مايه گذاشتن. رئيس جمهور محبوبتان و اطافيانش با بازي با اعتقادات مذهبي بزرگترين ضربه را به اسلام زده ... كاش از اين خواب بيدار مي شديد! اسلام جاي پينه مهر روي پيشاني نيست (1410136) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۰:۰۶:۰۸
فقط به یکی از این دو نفر رای بدین لطفاً
1- عارف
2- روحانی (1410243) (alef-13)
 
یکی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۰:۱۱:۴۹
مگه کسی به شما گفته به کی رای بده
هر کسی 1 رای داره به خودش مربوطه به کسی چه ربطی داره بگه به این رای ندین به این بدین سیاست به کنار
شجریان عزیز و محبوب منه از اینکه سفیر فرهنگی ایران باشه از عمق وجود راضیم و خوشحال میشم که سرشناستر از اون تو عرصه فرهنگ بین المللی نداریم ان حرفو چه عارف بگه چ روحانی چه هر کدوم دیگه یا حتی بقال سر کوچه
هر کی بگه از عمق وجود از گفتن حرفش و حتی اگه انجام نشه باز از اینکه حرفش زده شده وشحال خواهم بود مگه چند تا مثل ایشون در تاریخ ما بودن
یا حتی اقای فرهادی مگه چند اسکار گرفتیم
پس بهتره قدر مهره هامونو بدونیم الکی بهشون مارک نچسبونیم فارغ از ملیت و گروه سیاسی اونا ایرانی هستن و با نام ایران شناخته میشم خارج از ایران کسی نمیگنه این از کجای ایرانه یا از کدوه گروهه فقط میگن از جمهوری اسلامی ایران (1410275) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۱:۲۲:۴۷
بس نيست اين همه افتضاح و ويراني (1410566) (alef-13)
 
فهیمه
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۲:۱۲:۴۳
اگر به روحانی و عارف رای ندهیم پس به جلیلی رای بدیم که هیچ کار اجرایی نکرده و حتی نتونسته تو این چند سال از حقوق مردم دفاع کنه تا این همه تحریم نشیم
اتفاقا قدرتمند ترین گزینه روحانی هست
چقدر بعضی از ما ساده اندیش هستیم .
من از شما سوال میکنم دوست عزیز شما که به احمدی نژاد رای دادی تو این 8 سال چقدر دروغ شنیدی .
یا چقدر از اسلام دفاع شد
آیا اسلام همانی هست که ما داریم یا مردم درین 8 سال چقدر دین دار تر شدند؟ (1410852) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۲:۳۹:۲۶
از ماست که برماست .برات متاسفم (1411060) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۳:۳۸:۵۶
فعلا که تو این 8 سال اخیر که اصولگراها حاکم بودند پایه های اعتقادی مردم سست تر شد (هاله نور، ارتباط با امام زمان و ...) (1411415) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۸:۱۰:۴۲
برات متاسفم .کج فهمی و ایستادگی در برابر صداقت مشخصه اصلی شماهاست و از چند کیلومتری قابل شناسایی هستید!متحجر! (1412786) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۹:۳۱:۴۴
خسته نباشی! اسمشو میگفتی دیگه! همه هدایت میشدن با فرمایشاتتون!! (1415176) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۲:۳۹:۳۹
کسانی که تو این 8 سال قدرت مطاق داشتند همه چیز این ملت رو به باد فنا دادند نه آقایان عارف و روحانی، آقای عارف و دولت خاتمی در 8 سال با نفت 8 دلاری مملکت رو اداره کردند و تورم رو از 18 درصد به 9 درصد رسوندند، اعتبار جهانی ایران و ایرانی رو بالا بردند تا جایی که همه کشورهای درجه یک اروپایی درخواست دیدار با خاتمی رو داشتند نه مثل احمدی نژاد التماس کشورهای درجه 3 آفریقایی آمریکای جنوبی رو بکنه. البته از حمایت یک جانبه سایتهای تندرو راستی و صدا و سیما از جلیلی هم در راستاست. (1416314) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۰ ۱۱:۰۶:۳۸
بايد مواظب اسلام باشيم كه تو بر بادش ندي (1421677) (alef-13)
 
وحید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۰:۰۲
من اعتقاد دارم تمام نظر سنجی های اینترنتی غیر واقعی بوده و هیچ کدام نمی تواند نماینده افکار عمومی جامعه باشد.
یکی از دلایل آن این است که هر سایتی به یک جریان فکری خاص وابسته است (که مردم این مسأله را می دانند) و طبیعی است که مخاطبان آن هم غالباً طرفداران همان جریان فکری هستند و طبیعتاً در نظرسنجی ها کسی را انتخاب می کنند که در همان جریان فکری قرار داشته باشد.
تفاوت فاحش نتایج نظرسنجی ها در سایت های مختلف خود دلیلی بر این مدعاست. اما یک سوال:
چه طور می توان یک نظر سنجی اینترنتی واقعی و به دور از تعصب انجام داد؟ (1407036) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۲۸:۱۹
با وضع اینترنت کشور ما نمی شود! (1407546) (alef-13)
 
ایران سربلند
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۰:۴۱
وقتی الف می گوید نظر سنجی معتبر, منظور نظرسنجی علمی است که بطورگسترده در سراسر کشور توسط نهاد هایی مثل صدا و سیما, ناجا یا وزارت اطلاعات انجام می شوند.

منظور نظرسنجی های درپیت اینترنتی مثل سایتهای عصر ایران , بهار نیوز و ... نیست که همشون به صورت دستکاری شده محسن رضایی یا عارف و یا روحانی رو در صدر نشون می دهند.


جالب اینجاست که بعضی "سایتهای اصلاح طلب" تعمدا محسن رضایی رو در نظر سنجی های خودشون از عارف و روحانی هم بالاتر می برند و قالیباف رو بسیار پایین نشون می دهند تا وانمود کنند محسن رضایی در حال پیشی گرفتن از قالیباف است و به این ترتیب اصولگرایان رو به رای دادن به رضایی ترغیب کنند.

اصلاح طلبان با این کار به صورت گسترده بدنبال شکستن رای قالیباف هستند چرا که او را مهمترین رقیب خود می دانند.

سایت تابناک هم که متعلق به محسن رضایی است قویا از این روند حمایت می کند و نظر سنجی های در پیت همین سایتهای اصلاح طلب رو که به نفع رضایی دستکاری شده اند به صورت سنگینی باز نشر می دهد.

در واقع این روز ها محسن رضایی دقیقا در زمین اصلاح طلبان بازی می کند و طبق توافقی پشت پرده سایت تابناک به شدت دنبال تخریب اصولگرایان از جمله قالیباف است در حالی که نقد خاصی به اصلاح طلبان نمی کند.

امروز اصلاح طلبان همانقدر که عارف و روحانی رو تبلیغ می کنند از محسن رضایی هم حمایت می کنند تا اینجوری رای قالیباف رو بشکنند.


امیدوارم دوستداران نظام اسلامی هوشیار باشند و بدانند سرازیر شدن رای آنها به سمت رضایی درست همان خواسته اصلاح طلبان است . امیدوارم با دست خود موجب پیروزی اصلاح طلبان نشوند.

پیشرفت ایران اسلامی با مدیریت اثبات شده قالیباف (1407611) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۵۶:۳۹
اتفاقا رضایی رای رشد داشته (1407354) (alef-10)
 
----
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۰۹:۳۵
دقیقا. ولی مردم ما باهوش تر از این حرفان مگه نه؟ (1407378) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۲:۵۲:۱۷
نه. (1409742) (alef-13)
 
مهابادی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۰۴:۲۵
البته از سایت الف بعیدهم به نظر نمی رسید اینگونه به تبلیغ جلیلی بپردازه...بالاخره دنباله رو صدا وسیما شد.... (1407482) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۱۰:۰۵
خداییش جلیلی سرورشونه! با اختلاف فاحش از بقیه شون بهتره... (1415363) (alef-13)
 
سید محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۱:۵۱:۱۴
حتی وقتی میخواهید خوبی دکتر جلیلی را بیان کنید باز هم اول ایشون را تخریب میکنید مطمئن باشید تخریب شما به نفع اصلاح طلبان تمام خواهد شد نه قالیباف
البته میدونم نمایش نمیدید فقط گفتم بدونید (1408745) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۲:۰۶:۱۸
این حرفا چیه اخوی!!!! سایت الف کاملا بی طرف از قالیباف حمایت می کند (1408799) (alef-13)
 
آزاده
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۲:۲۷:۱۱
خدایی جلیلی خیلی اخلاق مداره.....گاهی به نظر میاد که حیفه همچین آدم سالمی بیاد تو این منصب (1408884) (alef-10)
 
الهه
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۴:۴۱:۵۵
واقعا چطور به همچین نتیجه ای رسیدی؟ یه آدم خشک و انعطاف ناپذیر که فقط چند جمله رو تکرار میکنه هیچی از دیپلماسی سرش نمی شه هر کیو بگی بهتر از اونه. (1411745) (alef-13)
 
صادقی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۲:۲۰:۰۴
برادر همین غرضه که برخی ها رو سر پا نگه داشته. غرض نبود که الان گل می گفتیم و گل می شنیدیم. این اغراض باید باشه تا برخی بنویسند و سود ببرند. این اغراض باید باید باشه تا عده ای اعلام حضور نمایند. اما کاش در حین حرف زدن و نوشتن اندکی به آخرت هم بیاندیشیم.
متاسفانه دستاورد پر رنگ و لعاب دولت احمدی نژاد و طرفدارانش چیزی جز بی اخلاقی و گستاخی و .... نداشته است.

من حرفم رو میزنم و انتشار کامنت رو به عهده وجدان الف می گذارم. (1409712) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۷:۴۱:۲۸
واضحه که برای جلیلی تبلیغ می کنین رضایی بهترینه بعد از اون هم روحانی (1409857) (alef-13)
 
ali110
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۰۹:۲۵
میدونم چرا جلیلی که حرف میزنه یاد احمدی نژاد میفتم مثل احمدی نژاد حرف میزنه مثل او روی صندلی لم میده مثل او سند رو میکنه تازه معلوم نیست این سندها را از کجا اورده .کی بهش داده .و درست هست یا دروغ هستش مثل احمدی نژاد برای هر نامزد یک پوشه پر اسناد داشت (1409903) (alef-13)
 
میم
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۰۹:۵۹
در مورد آقای جلیلی
از اونجا که مطالب قبلی الف،برا تخریب ایشون بود، از این انصاف کمی تعجب کردم،حق بدهید!
آقای جلیلی در جمع ستاد مرکزی خود:
شدیدا از نفی و تخریب بپرهیزید و ایجابی صحبت کنید.

واقعا از معدود کاندیداها هستن که اخلاق رو به خوبی رعایت کردن،منصف باشیم. (1409905) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۴۴:۴۲
lمغرضانه؟
له یا علیه چه کسی؟ (1409995) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۱:۲۴:۴۶
آن‌چه خوبان همه یک‌جا دارند… در سعید جلیلی اندکی از هیچ کدام از توانایی‌های شاخص سایر نامزدها نیست. سعید جلیلی نه دریدگی و وقاحت احمدی‌نژاد و هوش شیطانی او را دارد. نه به قدر حداد عادل توانایی چاپلوسی دارد. نه دست‌اش در اعداد و ارقام مانند محسن رضایی پر است. نه می‌تواند مثل ولایتی دانشوری‌اش را – با تمام نقایص‌اش – نشان بدهد. نه لطافت و خوشمزه‌گی محمد غرضی را دارد. نه مدیریت و فرهیختگی و سلامت فکری عارف را دارد. نه اقتدار زبانی و سخن‌وری روحانی را دارد. نه می‌تواند مثل قالیباف لباس تکنوکرات خوش‌فکر و زحمت‌کش و ملایم و محبوبی را به تن کند. هیچ اندر هیچ. رنج ضایع سعی باطل پای ریش. بیهودگی و تهی‌دستی محض. آیا پای اختیار و انتخاب و تصمیم مردم در میان است؟ آیا نظام قرار است برای برکشیدن او متوسل به مهندسی شود؟ آیا غریزه و هوش جامعه متوجه است که باید دوره‌ی تحصیلات تکمیلی در زبان، بیان، گفتار و اندیشه برای سعید جلیلی بگذارند؟ نمی‌دانم. ولی تماشای سعید جلیلی اندوه‌بار است. تأسف خوردن است برای کسی که احتمالاً واقعاً می‌توانست – حتی در چارچوب همان باورها و عقاید خودش – کسی باشد و بشود ولی نیست و نشده است. (1410584) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۱:۴۵:۱۶
انصافا دکتر حداد بسیار خوب و منطقی و با اخلاق مداری بحث میکنن و در عین حال که حاضر جواب هستن بانمک هم صحبت میکنه (1410714) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۰۳:۴۰
پس قالیباف رفت مرحله دوم!
همین حرفها را می زنید که ملت حرف در میارن! (1406580) (alef-2)
 
mohamad
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۶:۳۵
لطفا رییس جمهور را شما مشخص نکنید.
بگذارید مردم آزادانه تصمیم بگیرند. (1406740) (alef-10)
 
حسن كچل
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۰:۰۹
بابا بزار يه بار هم اينا مشخص كنن اين كه نميشه همش ملت مشخص كنن دادا.......... (1407129) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۸:۱۱:۵۵
عالی بود و بسیار معنی!!! (1412795) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۴:۵۲
نکنه الف هم رای مینویسه ماخبر نداریم؟! (1406770) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۱:۵۴
اقای جلیلی اگه رییس جمهور بشه،، اشتون از همه بیشتر خوشحال میشه
دیگه کسی نیست ظرفیت های اساسی اشتون رو با سازوکارهای خاصی آزاد بکنه (1407042) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۳:۰۸:۵۶
ببین دمت گرممممممممممممممممم خیلی خوب گفتی (1409074) (alef-13)
 
فرزاد
۱۳۹۲-۰۳-۲۱ ۰۱:۵۱:۵۰
به نظر من روحاني و رضايي به دور دوم خواهند رفت (1424896) (alef-13)
 
قاسم / شيراز
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۰۴:۴۳
متاسفانه ، اين رسانه ميلي ضرغامي ، به همه پاس گل ميده به غير از مردم نجيب خودمون !!!!! (1406582) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۲:۳۱
خیلی رو می خواد چشم تو چشم ملتی که با خون پدارن و مادران ، پسران و دخترانشون انقلاب رو حفظ کردند نگاه کنی و از ضد انقلاب حمایت کنی (نمیدونم این همه رو رو از کجا میارن) رای ما باید انسانی متعهد به انقلاب و کار درست باشد نه دچار افراط شده باشه نه تفریط مثل........ (1407010) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۰۵:۱۸
تنهانظر سنجی معتبر و علمی در ایران سال 81 انجام شد که اون نتیجه را داشت.
نظرسنجی های الف را ما نمی دونیم از کجا به دست میاره. چون یقینا نظر مردم را پوشش نمیدید مگر اینکه نسبت به پایان ماجرا اطلاعی در دست داشته باشید.
امیدوارم نظر منو چاپ کنید. (1406583) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۳:۴۴
برخلاف تو من فکر می کنم در این جور مواقع روزنامه.... و خبرگزاری.... و ... نیوز دقیقتر اطلاع رسانی می کنند! (1406801) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۵:۰۲


دوست عزیز، نظرسنجی یه علم هست. جامعه آماری داره، طراحی پرسشنامه داره، نمونه گیری داره، تحلیل آماری و فاصله اطمینان داره. این که نتیجه ی نظرسنجی به مذاق شما خوش نمیاد دلیل نمی شه کار علمی رو زیر سوال ببرید. (1407016) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۰:۲۲:۱۸
از این کارهای علمی!!!! زیاد کردیم، در شرکت دولتی که کار می کردیم، داشتیم ضرر میدادیم اما برای اینکه شاخصمون تو بورس نیوفته و افتضاح بشه آمار سازی می کردیم که سود نشون بده!!!!
انقدر کار علمی کردیم که نگو!! آخه آمار سازی خودش یه نوع علمه (1409360) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۹:۱۱
سال 84 هم از این حرفا میزد و تابلو شد، شما جدی نگیر
البته قالیباف کم طرفدار نداره اما این قدرا هم برتری نداره (1407030) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۳:۵۷
اتفاقا مستند قالیبلف به نظر من قاطی بود ... یعنی از جنگ میمومد تو جمع بانوان ...از اونجا میرفت شهرداری ... از اونجا ...
حتی مستند ولایتی بهتر بود چون مرتبط بودن اتفاقاش ...
مستند روحانی هم از لحاظ کارگردانی و هم داستان خیلی زیبا بود .. (1407052) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۰۵:۴۵
در مناظره اول عارف عصبانی شد و چهره خشمگین خود را نشان داد.

در مناظره دوم روحانی نتوانست وقت خودش را تنظیم و مدیریت کند و از رقباش زمان طلب کرد.


در مناظره سوم شاهد چه رویدادی خواهیم بود؟ (1406584) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۸:۰۸
کسی که نمی تواند در یک مناظره وقتش را تنظیم و مدیریت کند، چطور می تواند

امور یک کشور را تنظیم و مدیریت کند؟ (1406750) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۰۷:۳۳
ریش خند های جلیلی در طول صحبت های کاندیدها، دون شان یک مرد سیاست است . (1407209) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۹:۳۵:۲۴
اتفاقا ایشون نشان داد در مقابل انتقاد نه تنها عصبانی نمیشه بلکه لبخند هم میزنه. این یعنی یه سر و گردن بالاتر از کاندیداهای مدعی و عصبی. (1415200) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۲۸:۵۱
ببین دوست من له نظرت بهتره وقتتو زمانی که بحث داغه استفاده کنی یا اخرش که دیگه شوری نمونده ؟؟ (1407549) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۰:۰۳:۲۳
په ربطی داره آخه
آسمون ریسمون کردن هم حدی داره (1408280) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۰:۳۵:۰۰
مثل جلیلی در مناظره سوم قسمت اولش (1408381) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۷:۴۲
اتفاقا به نظر من روحانی بهتر از زمانش استفاده کرد و کار را بصورت چالشی پی گیری کرد. ولی کسانی که وقت زیادی ذخیره کرده بودند آخر به سخنرانی پرداختند که معمولا جذاب نبود. (1406778) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۴:۴۷
پیش بینی می شود که امروز عارف و روحانی تمام ظرفیت هایشان را آزاد کنند!!! (1406806) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۸:۵۲
و جالب تر اینکه قوانین خلق الساعه ضرغامی وتلوزیون به نفع انحصارطلبها می باشد
یهویی از کمیته خبر میارن نمیشه وقت رو به هم دیگه قرض بدهند چرا چو به ضرر آاقایان جلیلی وقالیباف و حدادو ولایتی تمام می شود این است رفتار تلوزیون (1406852) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۴:۵۵
پس اینگونه استنباط می شود که آقای غرضی از همه بهتر بودند زیرا 12 دقیقه زمان ذخیره کرده بودند!!!!!
به نظر من آقای روحانی بهترین عملکرد رو داشتن زیرا افرادی مثل آقای رضایی که مدام وقت خود را ذخیره می کردند از چرخه مناظره حذف شده بودند. (1406901) (alef-13)
 
حسين
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۴:۲۶:۳۲
شما در صرفه جويي وقت و به موقع حرف زدن تفاوت يك اقتصاددان سياستمدار و يك فرد صرفا سياسي رو ميتونيد مشاهده كنيد. يك سياستمدار هر وقت هيجاني بشه پول چاپ ميكنه وتفكر اقتصادي نداره. ولي يك اقتصاددان سياستمدار ميدونه كه چگونه منابع مملكت رو بهينه توزيع كنه.
با تشكر (1411663) (alef-13)
 
امير حسين سلطان/تهران
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۵:۲۴
شاهد پيشتازي جناب آقايان دكتر روحاني و دكتر عارف و مهندس غرضي نسبت به ساير رقبا خواهيم بود انشاءالله. (1406954) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۴۷:۰۸
عصبانیت آقای عارف خیلی هم به جا بود ،متاسفم برای کسانی که عزت نفس ندارند .دوم اینکه کم بودن وقت و زیاد بودن مطالب وقت بیشتری را طلب می کرد که جناب روحانی هم همین کار را کردند ،لطفا از به خواب زدن خودتان خود داری فرمایید. (1407443) (alef-10)
 
سیامک
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۳۴:۱۵
زیرا از بقیه بیشتر برنامه و حرف داره ولی بقیه میخواهند همین وضع دولت احمدی نژاد را ادامه بدهند . (1407565) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۹:۰۴
دوست عزیز عارف به نحوه ی اجرای مناظره و تحقیر جایگاه والای ریس جمهور که یکی از مهمترین نمادهای اراده مردم در اداره کشوره اعتراض کرد...اتفاقن به جای انقاد از عملکرد دکتر عارف از عملکرد کاندیداهایی که هیچ اعتراضی نکردن انتقاد داشت که بعد از ریس جمهور شدنم در برابر هر اقدام و فشاری برای حفظ خودشون کوتاه میان. (1407594) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۰۷:۲۷
قول آوردن پول نفت سر سفره مردم توسط احمدي نژاد = قول حل كردن مشكلات اقتصادي در طول 2 سال توسط قاليباف . (1406585) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۵:۲۰
ولایتی که قول 100 روزه داده. (1406808) (alef-10)
 
دکتری اقتصاد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۸:۲۹
قول صد روزه اقای ولایتی جک سال هست
جدی نگیرید (1407124) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۴۸:۵۳
حالا چرا صد روز؟
چرا 99 یا 101 روز نه؟ (1407446) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۵۵:۵۲
آقای عارف یک حرف منطقی زد گفت امسال که هیچی چون مجبورم بودجه ی مصوب شده دولت قبل رو اجرا کنم. ولی برای 93 بودجه رو طوری خواهیم نوشت که وضعیت اقتصادی روند رو به جلویی داشته باشه و در آخر دولت نرخ رشد اقتصادی به 8 درصد برسه. (1407457) (alef-10)
 
حسين
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۱:۵۴:۳۳
ذكتر ولايتي قول دادند هر 100 روز گزارش عملكرد بدهند نه اينكه مشكل اقتصادي رو در صد روز حل كنند
لطفا به حرفهاي نامزد ها به دقت گوش دهيد (1409654) (alef-13)
 
سارا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۳۰:۳۲
دلش لک زده برای ریاست جمهوری (1407555) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۸:۳۳
قیاس صحیح نمی باشد (1406850) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۴:۵۱
همیشه به سوابق توجه کن.قالیباف اگه دروغ گو بود این همه خدمت نمی کرد. (1406900) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۲:۲۵
خدمت تو شهرداریو با خدمت تو پست ریاست جمهوری مقایسه میکنی ؟؟
اگه اینجوریه که کرباسچی رییس جمهور مادامالعمر بایستی باشه ... (1407009) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۲۶:۲۲
بله احمدی نژاد هم خدماتی داشت ولی دروغ گو بود (1407269) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۳۴:۳۵
یک سؤال از طرفداران آقای قالیباف دارم:
اگر قالیباف می‌گوید زمان سعی و خطا به پایان رسیده است، خود ایشان هم در زمره افرادی قرار می‌گیرد که در حوزه‌ی ریاست جمهوری و دولت و وزارت آزموده نشده است. دقت کنید که منظور آقای قالیباف عدم تکرار تجربه‌ی قبل در انتخاب احمدی‌نژاد است. اما مگر قالیباف چه تفاوتی از نظر سابقه‌ی اجرایی با احمدی نژاد دارد؟ تازه شباهت زیادی بین سوابق این دو هست. احمدی نژاد هم سابقه‌ی استانداری و کار اجرایی را داشت و در زمان انتخاب شدن شهردار تهران بود و آن زمان هم مثل قالیباف در تهران کارهایی انجام داده بود که باعث شد مردم در دور اول و دوم سال 84 به او رأی بدهند. پس اگر آزمون و خطایی که درباره احمدی‌نژاد بر اساس سابقه‌اش انجام شد، اشتباه بود، الان هم همان وضع درباره‌ی قالیباف وجود دارد و طبق صحبت خود آقای قالیباف نباید این تجربه را تکرار کنیم و به خودش رأی بدهیم.
آیا این تحلیل اشتباه است؟ منصفانه نظر دهید. (1407567) (alef-13)
 
ساناز
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۵۵:۴۶
کدوم خدمت!!!!؟؟/ این کارو احمدی نژاد هم کرد!!!!!!!!!!!! (1410019) (alef-13)
 
وشنوه
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۳:۳۴:۰۸
خدمت یعنی فروختن طرح طرافیک
اگر پول ومایه داری بیا داخل طرح مانور بده اگر نداری بمیر
اگر مایه داری وطرح میخری هوا چقدر عالیه اگر پول نداری هوا نا سالم است از بی آر تی استفاده کن
.
.
.
.
.
. (1411391) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۶:۲۱
دوست عزیز

احمد توکلی هم زمان مناسب رو برای سامان دهی اقتصاد دو سال دونسته>>>> پس قالیباف وعدۀ پرت یا گزافی نداده.

بعلاوه دو سال بهتر از دادن وعده های بی قید و ند زمانی است. (1406910) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۳:۴۵
قاليباف جه سابقه اقتصادي داشته كه اصلا بخواهد موفقيتي داشته باشه ؟ (1407012) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۱:۴۵:۳۹
قاليباف جه سابقه اقتصادي داشته كه اصلا بخواهد موفقيتي داشته باشه ؟
پاسخ
در اوج تحریم های بودجه ای دولت و قطع کامل کمک دولت به شهرداری توانست تونل و پل بزند و طرح مکانیزه و بی آر تی را اجرا کند و شهر را از دومین شهر کثیف دنیا به یکی از ششهرهای سبز دنیا تبدیل کند و اگر مشکل ریز گردها و بافت فرسوده و شهرسازی غلط ادوار گذشته نبود واقعا تهران آباد میشد (1415884) (alef-13)
 
الياس
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۹:۴۹
انصاف داشته باش قاليباف نگفته 2 ساله مشكلات اقتصادي رو حل ميكنه گفته 2 ساله آرامش رو به اقتصاد بر ميگردونه اين دوتا با هم خيلي فرق داره (1407035) (alef-13)
 
عبدالله
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۸:۰۸
فکر کنم بعضی ستادهای انتخاباتی خیلی در فضای مجازی فعالند. عزیزان من اینجا محل کامنت گذاشتن مردمه نه مامورین مجازی ستادهای انتخاباتی. باور کنید خیلی تابلو کامنت میزارن و الکی انتقاد می کنند. یعنی الان خیلی عجیبه که قالیباف در نظر سنجیها از همه جلوتره که اینطوری به الف گیر دادین؟ (1407066) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۴:۵۸
عقل که نباشد جان درعذاب است بدبخت بیچاره پس به قول عارف وروحانی اعتماد کن ببینیم چی میشه (1407100) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۸:۰۲
چه طرز حرف زدن با رقیبه؟؟ اینطوری آبروی آقای قالیباف رو هم میبری. کاش هممون یکم از از آقای جلیلی یاد بگیریم و دست از تخریب و بی اخلاقی برداریم (1407303) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۳۷:۳۸
بنده خدا زمان عارف و روحانی وضع اقتصاد بهتر بود یا الان؟!! (1407571) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۴:۱۷
از قالیباف تاحالا حرف نشنیدم که عمل نکرده باشه غیر از دریاچه فاز دو نهج البلاغه که به جاش حوض ساخت. در مورد 2 سال هم نگفت مشکل رو حل میکنم گفت به آرامش نسبی میرسونم اوضاع رو حرف نزار تو دهنش. عوضش تا دلتون بخواد از احمدینژاد حرف بدون عمل شنیدم. پس اون تساویت نقضه (1407286) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۰۷:۴۹
در مناظره های اول و دوم هیچ یک از کاندیداها چهره موفقی از خود نشان ندادند و نتوانستند نظر مردم را به خود جلب کنند. (1406586) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۰۹:۲۵
فقط روحـــــــــــانـــــــــــــي . (1406589) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۳:۴۹
نظر به اینکه روحانی در پایان قسمت اول مناظره وقت کم آورد و از دیگر کاندیداها

طلب وقت کرد، اینجور استنباط می شود که زیاد اهل برنامه ریزی و اهمیت دادن به

زمان نیست. او نتوانسته بود که زمان خودش را برنامه ریزی کند.

اگر پس فردا هم که رییس جمهور شد بخواهد اینطوری برنامه ریزی کند و به

گذشت زمان بی اهمیت باشد، لطمات زیادی به امور کشور وارد می شود (1406766) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۰:۱۷
اگر شما می خوای با این فکر ریس جمهور انتخب کنی همون بهتر که انتخاب نکنی. (1407279) (alef-10)
 
as
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۰۰:۱۸
yesterday please (1407467) (alef-10)
 
آی کیو
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۰:۲۴
چقدر به سلول های خاکستری مغزت فشار آوردی تا این بهانه آبکی رو پیدا کنی ؟!! (1407575) (alef-13)
 
پارسا از شیراز
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۵۲:۴۱
اگه بی سواد بود و بلد نبود حرف بزنه که مثل بقیه وقت اضاف داشت ولی چه کند که حرفهای دل مردم زیاد است . زنده باد روحانی دلسوز (1407602) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۶:۴۱
فقط عاااااااااااااارف (1406776) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۴:۴۲
آدمهای غیر روحانی هم می توانند رییس جمهور شوند. این جور نیست که فقط روحانی می تواند به این مقام برسد. (1406839) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۹:۵۰
فقط روحانيون (1406886) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۱:۲۶
مواضع آقای روحانی در بحث هسته ای خیلی خوشبینانه و ساده انگارانه است.

جلیلی است که بتون نفوذ ناپذیر است. درور بر او که شایسته ریاست جمهوری است. (1406925) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۸:۲۲
جلیلی بی سابقه ترین و بی تجربه ترین و بی برنامه ترین و واقعا افراطیست به معنای کلمه
داری با روحانی مقایسه میکنی؟
واقعا زشته این مقایسه
با غرضی هم مقایسه نکنید خداییش بهمون بر میخوره (1406996) (alef-13)
 
نرجس
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۶:۳۷:۴۶
اینکه یکی کمتر تجربه اجرایی داشته باشه معنیش این نیست که نمیتونه کار اجرایی کنه همون طور که میدونید در اخرین جنگی که پیامبر فرستاد اسامه که جوان بود فرماندهی همه ی انصار و مهاجران رو به عهده داشت... (1407678) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۹:۴۲:۳۹
من تعجب میکنم از این همه افراطی گری و تعصب شما علیه جلیلی!! منصف باشیم ما باید در کوران انتخابات هم به فکر آخرتمون و سلامت روحمون باشیم. خداییش جلیلی کاندیدای خوب و با اخلاق و منطقی و مسلطی است. حالا ما نپسندیم و به دیگری رای بدیم. چه اشکال داره؟ اون جانباز یک پا که خفه مون نمیکنه اینقدر بد بگیم. ولی روز قیامت باید جواب بدیم. (1415232) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۰:۴۱
چه جالب !!
خوبه مواضع اقای جلیلی یادمونه چقد با تدبیر بود ...! (1407004) (alef-13)
 
ایمان
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۲۱:۳۶
حداقل کاری که دکتر جلیلی کرده این بوده که اجازه تعلیق فعالیهای هسته ای را نداده!!! همون فعالیتهای هسته ای که خیلی از هموطنهای بیمار من و شما نیاز به رادیوداروهای بدست اومده از همین فعالیتهای هسته ای دارن. من به ریاست جمهوری کار ندارم فقط لااقل کمی انصاف داشته باشید (1407406) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۲۱:۴۵
فکر می کنید تعداد کسانی که نیاز به رادیودارو دارند چند درصد جامعه هستند؟
هیچ میدونید الان خیلی از بیماران MS، سرطانی و ... نمی تونن داروی خودشون رو فراهم کنن؟هیچ می دونیین حتی داروهای ساده هم کمیاب شدن؟ هیچ میدونین مرگ یک بچه یک ساله به خاطر نبودن شیاف استامینوفن یعنی چی؟ فکر می کنین ما مشکل همه داروهامون حله فقط رادیو دارومون مونده؟ (1415436) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۰ ۱۱:۰۱:۴۵
ما به داروهای دیگه غیر از رادیودارو هم نیاز داریم... (1421660) (alef-13)
 
رویا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۱:۰۶:۲۶
به نظر من هیچکدوم برنامه درستی ندارند (1408543) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۳:۰۷:۲۲
برادر کارتتو زدی تو سازمان نشستی پشت کامپیوتر؟!!! (1409063) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۸:۰۵
با سرچی کوچک متوجه میشوید بسیاری از سخنان ایشان در مورد فعالیت های

هسته ای قبل از 84 نا درست است. (1406964) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۱:۰۳
سخنان کاندیدایی که دم از عدالت می زند ، متاسفانه پیام به دشمن می‌دهد که چنین گفتمانی قصد دارد در کشور جایگزین شود، ولی مردم به کسی رای می‌دهند که باعث عزت ایران باشد و بستر لازم را برای پیشرفت‌های بیشتر و تحقق اهداف انقلاب اسلامی فراهم کند. (1406973) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۲:۱۳
امید مهدی نژاد(شاعر و نویسنده) در صفحه خود در این شبکه اجتماعی نوشت: من نمی‌دانم الان باید خوشحال باشم که ترانه‌‌ام را آدم‌های زیادی شنیده‌اند، یا ناراحت باشم که از ترانه‌‌ام که برای شهدای صنعت نفت سراییده بودم، ناگهان در فیلم تبلیغاتی یکی از نامزدهای انتخابات (حسن روحانی) استفاده شده؟
.
.
.
سرقت هنری؟؟!!!
+
حمایت از هنرمندان؟؟؟ سپردن امور هنری به هنرمندان!!!
=
؟؟؟؟

چه وعده های گزافی!!!دوستان مردم از دروغ تنفر پیدا کرده اند!!!

شما که میگفتید از دروغ متنفر یم چرا؟؟؟

راستی بازهم دم قالیباف گرم با اینکه پرویز پرستویی(که مردم خیلی به او علاقمندند) با اینکه در آن برنامۀ تجلیل از جانباز شیمیایی شرکت کرده بود، حتی تصویری هم از او نشان نداد!!!!!!!!! (1407045) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۲:۳۰
شما میدونی فیسبوک رفتن جرمه ؟ ! (1407283) (alef-10)
 
م
۱۳۹۲-۰۳-۲۰ ۲۱:۰۲:۲۶
عزیز لطفا یه سر به وب اختصاصی اقای جلیلی بروید باتشکر (1424023) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۰۹:۵۲
برخي کانديداها با تهمت و دروغ دوره وادادگي را دوره طلايي و درخشان مي دانند و به آن مباهات مي کنند و از سوي ديگر دم از عدالت مي زنند و به راحتي به دروغ و تهمت هم متوسل مي شوند و سياه نمايي مي کنند اي کاش هنرمندان و متوليان امور، نمايشگاهي از عملکرد اينها را داير مي کردند تا مردم به خوبي به قضاوت بنشينند (1406590) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۶:۳۸
در قضیه هسته ای همینطور است که شما می گویید. (1406811) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۰:۵۷
چه جالب.

از تعداد آرايي که بدست مياري ميشه فهميد منظورت از دروغگو کدوم کانديداست

طرفداراش بهت مثبت نميدن :)) (1406891) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۸:۵۹
برای شما که طرف دار بی چون و چرا هستید، اره ولی برای مردمی که گوش شنوا و چشم بینا دارن این حرف شما صداق نیست (1407029) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۴۹:۵۸
از طرف مردم صحبت نکنید.جای خودتون صحبت کنید (1407331) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۱۲:۱۳
در مناظره سیاسی که امروز قرار است برگزار شود، بهتر است کانديداهاي رياست جمهوري در گفتار و رفتار خود صداقت داشته و قول و وعده تو خالي به ملت ندهند ضمن اينکه به مذاکره با آمريکا تکيه نکنند. ملت ما هيچ احتياجي به مذاکره با آمريکا ندارد. ملت طالب رابطه با آمريکا نيست بنابراين برخي از کانديداها سعي نکنند از طريق طرح شعار رابطه به دنبال کسب راي باشند (1406593) (alef-2)
 
بهزاد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۲:۵۶
مگه نمیگی ملت به دنبال رابطه با امریکا نیست،؟؟؟؟؟؟؟ پس چطور شد که با مطرح کردن رابطه با امریکا به دنبال جلب ارای مردم هستند؟ پروفسور...................................................................... (1406835) (alef-13)
 
عبید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۳:۰۰
من یکی از اون اشخاصی هستم که شما جمع بستید و بهش گفتید ملت! خواستم خدمتتون عرض کنم که نظر بنده خلاف شماست و معتقدم با همه کشورهای جهان بجز اسراییل باید رابطه داشته باشیم. بخدا کشورهایی بجز غنا بورکینافاسو و گوام هم وجود دارن! (1406863) (alef-13)
 
محمد-ع
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۹:۴۵
عدم مذاکره با آمریکا تنها به نفع اسرائیل و اعراب خواهد بود دوست عزیز !!!ضمن اینکه ما با توجه به مواضع به حق ، می بایست از مذاکره استقبال کنیم تا حقانیت خود را به آمریکایی ها نشان دهیم (1406884) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۱:۳۰
صادقترین کاندیدا فقط سعید جلیلی (1406946) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۰:۴۹:۵۳
و البته نابلدترین کاندید (1408432) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۱:۳۸:۵۸
از سادگیش نیست از نداشتن تجربه و کار نابلدی است که نمی تواند حرف بزند (1409627) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۳:۲۳
لطقا از جانب كل ملت حرف نزن آيا نظر سنجي كرده‌اي يا رفراندومي در اين مورد برگزار شده. (1406981) (alef-10)
 
سهراب سیستانی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۴:۳۶
شما کی هستی که میگی ملت طالب رابطه با آمریکا نیست. من و همه کسایی که می شناسم طالب رابطه با آمریکا و غرب هستیم. منافع ما در این رابطه هست. آمریکا و غرب بسیار قابل اعتمادتر از روسیه هستن. (1407054) (alef-13)
 
واقع بین
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۳:۳۴:۲۴
اره خب با کم بینی عده ای مثل شماست که به این روز نشستیم.
روزی که امریکا هواپیمای مسافربری کشورتو تو خلیج فارست زدو دانشمنداتو کشت تورو بیشتر عاشق امریکا کرده حتما
غرب بیاد تو ایران کاری رو میکنه که انگلیس تو زمان قاجار با ایران کرد که درنهایتش چند میلیون کشته شدند از گرسنگی (1409188) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۲:۲۸:۴۵
کمی هم در مورد روسيه بگو (1410972) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۲:۰۵:۲۵
مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنــــــــــــــــــــــــــــــــفــــــــــــــــــــــــــــی (1410810) (alef-13)
 
تحليلگر مسائل اقتصادي و سياسي
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۱۲:۳۵
مشايي كانديداي علني احمدي نژاد بود و جليلي كانديداي مخفي و در سايه احمدي نژاد .
با جليلي ، 160 سال به عقب بر ميگرديم . اين در حالي است كه با احمدي نژاد فقط 80 سال به عقب بر گشتيم . (1406594) (alef-2)
 
جامانده
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۳۹:۱۲
چه قدر نسنجیده و خام تحلیل میکنید. با چه مدرکی این حرف رو میزنید /اتفاقا با جلیلی صد ها سال به جلو می رویم (1406719) (alef-10)
 
افسوس
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۰۰:۰۸
خواهیم دید!!!!متاسفم که هنوز ادمهایه ساده اندیشی مثله شما در جامعه وجود داره حق داری اسمه خودت رو بذاری جامانده!!! (1407466) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۸:۲۹:۳۷
مثبت ها رو گرفتی داداش؟ اظهر من الشمس ! آیا میبینی یا هنوز سر در برف کردی و نمی بینی؟ 1000 تا مثبت . باز هم نمی بینی به خدا قسم چون من به ذات شما ها اعتقاد دارم (1412865) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۲:۳۱
لطفا از روي احساسات نظر ندين. (1406726) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۲:۳۲
جلیلی جانباز، مذاکره کننده ارشد هسته ای و رییس شورای امنیت ملی افتخار ایران و ایرانی است. و انشاللله بزودی ریس جمهور ایران اسلامی خواهد شد. (1406727) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۵:۵۵
این چیز هایی که در مورد آقای جلیلی نوشتید درست ولی کدام یک مربوط به رییس جمهور بودن است؟ ضمنا مذاکره کننده ارشد بودن به تنهایی نشانه چیزی نیست. باید دید این مذاکرات نتیجه ای هم داشته است؟ اگر قرار است که همه مذاکرات بی نتیجه باشد اصولا مذاکره برای چیست؟ (1407149) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۰۵:۱۲
رييس شوراي امنيت ملي كه رييس جمهور وقت است ايشان فقط دبير اين شو را هستند (1407485) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۴:۲۰:۴۱
هر کی جانباز شد به حکم جانبازی می تونه مملکت رو اداره کنه؟
جانبازی جای خودش اجر و منزلت داره. تو رو خدا خون شهدا و جانبازان رو به سیاست نفروشید. تا کی این گروه جنگ رفته از ملت امتیاز می خواهند. بگذارید کسی بیاید که کار بلد باشد نه کسی که پست و سمت فعلی اش رو از روابط و اسم جانبازی بدست آورده (1411640) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۳:۳۹
در اندازه گیری سالهای عقب ماندگی عجب دقتی به کار بسته اید
واقعا که ممنون
این حرفها چیست برادر تحلیلگر؟ حضرت آقا بارها فرموده اند حرکت نظام رو به جلو است، رو به پیشرفت است. (1406734) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۲:۲۵
یعنی ما خودمان قوه تشخیص نداریم . متوجه نیستیم که مملکت در شرایط بدی قرار دارد ؟ (1407138) (alef-13)
 
م م
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۶:۵۶
جناب تحلیلگر تنها تشابه جلیلی و احمدی نژاد در دادن شعارهای انقلابی، گفتمان امام و اسلام ناب است. احمدی نژاد با نقد دولت های قبل، قول مبارزه با آقازاده ها و صحبت کردن برای قشر محروم مردم رای آورد ولی جلیلی در فضای دانشگاهی صحبت می کند و هیچ نقد صریحی به دولت های گذشته مطرح نمی کند. دولت با احمدی نژاد به فضای 1357 برگشتیم و دولت به یاد آورد خدمتگذار کدام قشر مردم است، آقازاده ها یا محرومین و مستضغفین، هر چند احمدی نژاد به دلیل ضعف های شخصیتی نتوانست آنچه وعده داده بود اجرا کند ولی من در جلیلی آن ضعف ها را نمی بینم. (1406777) (alef-10)
 
میثم
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۳۳:۱۵
شما قبلا قدرت تشخیص خود را نشان داده اید. در احمدی نژاد هم سال 84 و 88 هیچ ضعفی نمیدید. (1407562) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۶:۵۲
با تخریب کردن نتیجه ای نمیگیرید، اسمی هم که برای خودت انتخاب کردی غلطه و در سطح پایینی از قدرت تحلیل و استدلال برخورداری.
رای ما جلیلی (1406874) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۳:۵۱
ساده زیستی، مردم داری و میزان همت و تلاش احمدی نژاد باید الگویی باشد برای

رییس جمهور آینده. (1406949) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۶:۰۱
عده ای برای تخریب شخصیت آقای جلیلی روی آورده اند به شبیه کردن ایشان به آقای احمدی نژاد. اما به قول حافظ :" این کجا و آن کجا "
راستی ، اگر آقای جلیلی بی برنامه است- که نیست- ، خب مردم چشم دارند، می بینند و انتخاب می کنند.
چرا یک عده از حضور آقای جلیلی احساس خطر کرده اند ؟؟ واقعا چرا ؟؟؟ (1406956) (alef-13)
 
اسد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۰۲:۵۳
چرا احساس خطر؟! واضحه عزیزم چون نمیخوایم مثه احمدی نژاد 100 سال به عقب بر گردیم ..
شما خوبی؟ (1407195) (alef-10)
 
م.بیدار
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۳:۴۰:۲۲
آقای جلیلی فردی بسیار پاک و درستی هستند ولی ادم هایی که دورش کردن بسیار خطرناک هستند و افراطی و قصد دارند احمدی نژاد دومی را بوجود بیاورند و با اینکار برای همیشه ریشه اصول گرایی واقعی را از بن بزنند باید هوشیار باشید. (1411426) (alef-13)
 
ج
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۵:۳۶
ولي با إصلاح طلبها ناموس ملي (انرژي هسته أي)را دو دستي تقديم اسراييل و أمريكا مي كنيم دقيقا عين كار روحاني سال ٨٢ (1406986) (alef-10)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۰:۱۰
ببین این حرفها جز مغلطه بازی چیزی نیست دلیل بیار عامیانه صحبت نکن خوبه منم تقوی رو ازدست بدم ازروی شکم بگم با فلان کاندیدا 1600سال به عقب برمیگردیم.مردم الان فهمیده شدند به نظر من با این کار شما بیشتر دارید از جلیلی تبلیغ می کنید و آرا اونو بالا می برید.انشاالله اصلح انتخاب شود (1407074) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۰:۲۶
با وصل کردن جلیلی به احمدی نژاد می خواهید او را تخریب کنید ، ولی سخت در اشتباهید ، همه می دانند که را جلیلی و احمدی نژاد از هم جداست .
پس درود بر ولایتی ! (1407077) (alef-13)
 
امیر اسد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۳:۰۹
با بخش کاندید دولت بود در خفای آقای جلیلی موافقم. اگر به تیم ایشان نگاه کنیم همه آنها از عناصر دولت احمدی نژاد هستند. (1407140) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۱۴:۲۴
به برخي کانديداها که به دفاع از فتنه و فتنه گران مبادرت مي ورزند عرض مي کنم که از عاقبت سوء آنها عبرت بگيرند و براي خود و مردم دردسر درست نکنند. (1406596) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۹:۳۸
منظورت از مردم دقیقا چه گروهی هستن ؟!!
خواهشن از طرف مردم ایران اسلامی صحبت نکن... (1406822) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۰:۱۱
چقدر شبیه پیام های تلفنی کیهان هست! (1406923) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۲:۱۷
بابا بصیرت!!
خدا وکیلی اگه برگردی به 4 سال پیش بازم به احمدی نژاد رای میدی؟؟؟ (1407236) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۱۵:۵۰
نامردها باید بدانند که سياه نمايي اقتصادي و تخطئه جمهوري اسلامي خواست دشمنان قسم خورده است. قطعاً شهدا، آزادگان و ايثارگراني که عضوي از بدنشان را در راه اعتلاي اسلام از دست داده اند فردا جلوي آنها را خواهند گرفت. (1406599) (alef-2)
 
سلام
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۹:۳۵
خدایش وضع اقتصادی ما نیاز به سیاه نمایی داره؟
از این سیاه تر هم مگه میشه....... (1406944) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۴:۰۸
اگر شهدا ، آزادگان و ایثارگران از حرف در باره وضعیت موجود این گونه برآشفته می شوند در مقابل اصول گرایان که مسبب این وضع بوده اند چه واکنشی انجام می دهند . (1407098) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۷:۰۵:۲۳
واقعا با این گفته شما که هر کسی راجب وضع اقتصادی معایب را بگوید همکاری با دشمن است ...باید مسولین را ازاد گذاشت هر بلایی خواستند سر اقتصاد بیاورند . (1409829) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۱۶:۱۱
اتفاقا موقعیت خوبی است ،بگذارید مردم در مورد موضوع هسته ای حرفشان (رای)را بزنند .شما از چه نگرانید اگه مردم رای به ادامه این رویکرد نمی دهند مسولان نظام باید تجدید نظر کنند چرا موضوع را اینقدر ناموسی کرده اید؟ (1406600) (alef-2)
 
ایمان
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۴:۳۰
نظام "جمهوری اسلامی" هست
به گفته امام خمینی جمهوری به همان معنایی که در عرف جهان هست یعنی نظر مردم و طبق فرموده آن عارف دلسوخته "میزان رای ملت است" هرچه مردم بخواهند که البته این سخن امام خمینی برگرفته از قرآن و سنت ائمه اطهار است.
پس نباید از رفراندم هسته ای ترس داشت.
مردم ما قطعا انرژی هسته ای صلح آمیز را می خواهند اما نه با تند روی و هل من مبارز طلبیدن باید کمی عقلانیت و تدبیر همراه با عزت نفس بکار گرفت.
انرژی هسته ای صلح آمیز داشته باشیم اما دارو و ... نداشته باشیم ومثل مردم کره شمالی بخوایم زندگی کنیم و حتی هزاران موشک بر سر ما ببارد (هرچند ما اجازه نخواهیم داد وجبی از خاک ما دست دشمنان باشد و مقابله خواهیم کرد) انرژی هسته ارزشی ندارد و در واقع در شرایط غیر جنگ هست که نه تنها استفاده و پیشرفت هسته ای داریم بلکه پیشرفت در تمام زمینه های دیگر رو هم داریم .
به نظر من بیشتر مردم روند مذاکرات هسته ای الان کشور را نمی پسندند.

یادمان باشد که "میزان رای مردم است" نه دیپلمات ها . (1406952) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۱۶:۲۷
پرايد جليلي رو ميبينم ياد 504 احمدي نژاد ميوفتم . (1406601) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۵:۱۳
جلیلی همون احمدی نژاد با ظاهری عوام فریب تر و چهره ای معقول که مذهبی ها را به اشتباه می اندازد (1406771) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۸:۲۱
بنده خدا پژو احمدی نژاد کلی قیمت داشت و در اکسیون چند صد میلیون تومان به فروش رفت. (1406817) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۸:۱۰
ما به خاطر گفتمان جلیلی بهش رای میدیم نه به خاطر پراید. (1406879) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۸:۰۴
قبلا هم به گفتمان احمدی نژاد رای دادید که 8 سال به خاک سیاه ما را نشاندید. (1407024) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۵:۰۶
آخه پرایدش هم جزو گفتمانشه (1407145) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۷:۱۹
این گفتمان را خوبه خاتمی یادتون داد!!!! (1407156) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۹:۳۷
ظرفیت پراید خیلی بالاست.پنج نفر همزمان میتونن سوار شن! (1407033) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۱۷:۳۴
قاليباف تبليغات گسترده اي رو داره انجام ميده .
منبع اين پولا كجاست ؟ (1406604) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۲:۴۵
ما تو ستاد آقای قالیباف فعالیت میکنیم به امام حسین از خودمون پول خرج میکینم ستاد استان یک ریالی به ما نداده.واقعا تو این انتخابات کسی مظلوم تر از ريالالیباف نیست از دوست و دشمن براش میزنن (1406798) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۸:۳۳:۱۰
بنر های که توی شهر ما(ارومیه ) نصب شده مخارجشو شما نمی تونی بدی داداش اگر هم دادی خدا هدایت کنه تا فی سبیل الله بوده باشه نه اینکه فردا 10 برابر جبرانش کنی! (1412878) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۲:۱۰
بیت المال(شهرداری تهران مثل هشت سال پیش احمدی نژاد) (1406893) (alef-13)
 
امیرحسین
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۸:۰۶
به طور خودجوش شهرداری از طرف مردم کمک می کنه

کتاب برنامه های ایشون توسط شهرداری توی شهر توزیع میشه

کی به اینا رسیدگی میکنه ؟

کسی امروز در صدر نظرسنجی هاست که به دروغ گفتن عادت داره !!!

دیروز به تکنوکارت بودن افتخار می کرد اما امروز این لقب و تهمت به خودش می دونه !!!!! (1406915) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۲:۰۸:۱۴
مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنــــــــــــــــــــــــــــــــفــــــــــــــــــــــــــــی (1410826) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۴:۱۸
حامیانش (1406951) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۱:۴۶
اون چیزی که ما میبینیم فعلا تبلیغات روحانی و رضایی و جلیلی خیلی بیشتر هستش (1407008) (alef-10)
 
hamid
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۱:۵۴
يه كلمه فقط بگم همشهرياش نمردن كه (1407043) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۶:۱۶
آقا رای ما قالیبافه ، ایشالا به لطف خدا رای هم میاره ، حالا هی دست و پا بزنین که تخریبش کنین . هیچ فایده ای نداره !! (1407106) (alef-13)
 
جلیل
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۴:۵۳
همون منابعی که در سال 84 ایشان رو حمایت کردند و هشت ساله که پیاده رو سازی تهران در انحصارشان است!!! (1407143) (alef-13)
 
طيب
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۲۱:۰۶
جليلي ؛ آقا خوبه است !! ولي به درد رئيس جمهور شدن نميخوره . (1406608) (alef-2)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۹:۳۱
کاملا موافقم.ایشان انسان فرهیخته ایی هست. ولی برای ریاست جمهوری از تجربه مناسب برخوردار نیستند. (1406784) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۹:۲۹
تفاقا جلیلی است که به درد ریاست جمهوری می خورد. (1406820) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۰:۴۰
اتقاقا احمدی نژاد اصلاح شده است ، گذینه بسیار مناسب برای ریاست جمهوری
اگر دوست داریم که به سبک اصلاحات فقط چند تا شهر رشد نکند و بقیه شهرها خصوصا استانهای مرزی در فقر و فلاکت دست و پنجه نرم نکنند
بهترین گذینه جلیلی است (1407003) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۰۵:۱۰
اگه دوست دارین مثل این 4 سال مردم با یارانه چرخ زندگیشون بچرخه به جلیلی رای بدین (1407484) (alef-10)
 
میم الف
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۲۰:۵۶
تجربه و توان اجرایی یعنی
توان مدیریت افرادی چون وزرا و برنامه ریزی دقیق
و
اشراف اطلاعاتی دقیق از مسائل ریز و کلان مملکت

هر دو درا دبیر شورای امنیت ملی، به قدرت دارد.
(با استدلال حرف بزنیم، شکمی که نمیشه گفت فلانی خوب فلانی بد) (1409935) (alef-13)
 
mehdi jafari
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۲۲:۵۳
هرکس ریس جمهور میشه امیدوارم به فکر کردم باشه من شخضا طرفدار اقای روحانی هستم اما کاندیداهای دیگه هم رای بیارن مشکلی نیست جز ادم تند رویی مثل جلیلی که شک ندارم کشور از اینی که هست بدتر میشه. (1406609) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۰:۴۸
این چه آدم تندرویی است که تا به امروز اخلاق انتخاباتی را بیشتر از بقیه نامزدها رعایت کرده که حتی الف که طرفداره آقای (ق) هست به این موضوع اعتراف کرده.
ایشان انقلابی هست و عده ای که نیستند به اونهایی که هستند میگن تندرو!!! (1406890) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۰:۱۰:۳۴
می خواهید یک کاپ اخلاق هم در نظر بگیریم که به جلیلی داده بشه تا مسابقه هفته کامل بشه؟. آخه این چه حرفی؟ این آدم برا ریاست جمهوری نیست. شما چه اصراری داری که این آدم اخلاقی ؟ چرا احساسی برخورد می کنید؟ (1409327) (alef-13)
 
واقع بين حقيقتگو از بين مردم
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۲۳:۴۶
17 دور مذاكرات بدون نتيجه با 1+5 و 1830 عكس يادگاري با خانم اشتون و افزايش تحريم ها بر عليه ايران از دست آوردهاي ارزنده برادر جليلي ميباشد . (1406611) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۲:۰۲
پس نه توقع داشتی یکی دو ماهه موضوع به این مهمی حل و فصل شود.

در عالم سیاست 17 دوز مذاکره زیاد نیست. (1406830) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۳:۰۸
مذاکرات روحاني نتيجه داشت.

نتيجه اش هم تعليق ده ساله فعاليتهاي هسته اي بود که اگر رهبري به موقع وارد عمل نميشد الان کشور رو فروخته بوديم.

لااقل تو اين چند سال فعاليتهاي هسته اي گسترش پيدا کرد و ايران ابهت غرب رو شکست (1406897) (alef-13)
 
abbas
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۶:۲۶
آره نتیجه داشت رشد اقتصادیمون صفر نشد (1407019) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۵:۲۱
10 سال؟؟؟ شما حالت خوبه؟؟ روحانی کلا دو سال مذاکره کرد!
چه طوری 10 سال تعلیق شد آخه!!
اصلا ما کلا 10-12 سال بیشتر نیست که به غنی سازی رسیدیم! (1407102) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۷:۲۵
جلیلی بدرد ریاست جمهوری نمیخوره . (1407589) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۶:۱۸
عزیزان وقتی دکتر روحانی سیاست تنش زدایی را اجرا می کرد اروپا و امریکا چه جوابی به ایران دادند...؟سیاست های زمان دکتر روحانی و همچنین حال حاضر با هماهنگی حضرت اقاست...بحث هسته ای مطرح نیست بلکه با نظام مشکل دارند...دکتر جلیلی صرفا مجریست نه طراح (1406908) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۹:۲۸
آقای واقع بین شما از سیاست چیزی نمیدونی لازم نیست اظهار نظر کنی من طرفدار جلیلی نیستم ولی ایران در 1+5 به هدفش که همون زمان خریدن برای تکمیل فعالیت هاش است رسیده (1407072) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۰۶:۵۵
اتفاقا غربی ها هم بدنبال زمان خریدن برای اثر بخشی تحریم ها هستند که اتفاقا اون ها هم به هدفشون رسیدن !! (1407492) (alef-10)
 
متنفر از ريا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۲۷:۰۴
اگه 7 نفر بقيه رئيس جمهور نشوند ، حتما" حداد عادل رئيس جمهور است . (1406616) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۲:۳۰
حداقل اسمش عادل است. (1406832) (alef-10)
 
بهداد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۲۸:۳۶
سفرت پر برکت الف جان این شد یه صبحونه ی خوب مختصر جامع مفید (1406617) (alef-2)
 
mohamad
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۲۹:۰۰
یک نکته در مورد مناظره نمایندگان روحانی و جلیلی قابل ذکر است و ان اینکه در این مناظره احتمالا به خاطر همین اعتراضات بخش اندکی به این بحث زمان داده شد و بیشتر در موارد عمومی بحث شد.
اما در مورد اصلاح طلب بودن و یا نبودن روحانی نمی توان ایرادی گرفت چرا که در هر صورت ایشان با اصولگرا های تند رو فاصله زیادی دارد . بنابراین بهتر است اصلاح طلبان در صورتی که احتمال رای اوردن آقای عارف کم شود ،با ائتلاف با روحانی از امکان شکست مقابل رقیب جلوگیری کنند.
در هر صورت جبهه آقای روحانی به اصلاح طلبان بسیار نزدیکتر است تا اصولگرایان. (1406618) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۵:۵۸
نخیر عزیزم تمامیت خواه نباشید رای ما اصلاحات به جیب روحانی نخواهد رفت. وقتی عارف هست ما هم پشتیبانش هستیم. (1406775) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۵:۰۰
خودتون رو ما تلقی نکنید. من در عین اینکه دوره اصلاحات را موفق میدانم اما روحانی را اصلح از عارف میدانم (1407288) (alef-10)
 
مبتكر طرح هاي ارزنده
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۲۹:۱۶
براي تحقق شعار حماسه سياسي ، صدا و سيما بايد از يك هفته قبل از برگزاري انتخابات تا 5 روز بعد از برگزاري انتخابات تعطيل شود . (1406620) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۹:۴۲
پیشنهادتون عالی بود (1406883) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۳۰:۰۵
دوستان برای نجات کشور بیایید به محمدرضا عارف رای دهیم. (1406621) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۳۱:۵۲
(عارف نیز با نام بردن از شجریان و اصغر فرهادی توانسته نظر بخشی از بدنه رای اصلاح‌طلبان را از آن خود کند.) آخر این چه جمله ای است . آیا مخاطبان اصلاح طلبان را آنقدر کج فهم فرض کرده اید که به صرف نام بردن از آن دو شخصیت هنری و البته محترم از طرف دکتر عارف به عنوان فرصت هایی که به راحتی در حال از دست رفتن هستند هورا بکشند و کف و سوت بزنند ؟ شاید اگر خواب بودید می توانستم شما را بیدار کنم ، افسوس که خود را به خواب زده اید . (1406623) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۹:۳۵
دوست عزیز شاید شما اینطور نیستی ولی این حقیقت به شدت تلخ در جامعه ما وجود داره به اسم پوپولیست. یعنی زدن حرفهای عامه پسند. حالا می خواد شجریان باشه پراید باشه تز بالا شهری پایین شهری باشه یا اینکه بگیم "مشکل جامعه ما دو تا تار مو نیست"!...به نظر من هم آقای خاتمی و هم آقای احمدی نژاد از این شیوه استفاده کردن. در بین همین هشت کاندیدا هم اکثرا این رویه رو دنبال می کنن.و بازم به نظر من "فقط" حداد عادل اینطوری رفتار نمی کنه(مثلا برای خوشایند مخاطب نگفت ماهواره رو آزاد! می کنم) و "فقط" حداد عادل رای نمی آره! (1406785) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۹:۰۷
خوب جلیلی هم با گفتن گفتمان انقلاب عده ای را به خود جذب کرده! یا نام بردن از محمود کریمی
اینکه دلیل نمی شود، این ها مصداق هستند تا رویکرد مشخص شود
اقای حداد نظر خودش را گفت
و اقای عارف نظر خودش را، خوب اگر مردم نظر عارف را دوست دارند دیگر ربطی به پوپولیستی بودن ندارد، آقای عارف فقط نگفت آزاد میکنم، گفت اول باید مردم نسبت به ماهواره بی انگیزه بشن (1407125) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۹:۳۵
شاید باشند!!!!!!!!! (1406922) (alef-13)
 
mohaamd
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۳۲:۱۶
در مناظره نمایندگان آقایان روحانی و جلیلی متاسفانه نماینده آقای روحانی آنچنان که باید مسلط نبود و به نظر من نماینده آقای جلیلی بهتر عمل کرد.:اش آقای روحانی از این فرصت بهتر استفاده میکرد و شخص مناسبتری را میفرستاد. هرچند در عمل آنچنان فرقی نکرد و چیزی تغییر نخواهد کرد. (1406624) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۷:۰۱
اتفاقا جواب هایی به نماینده جلیلی می داد که آدم سبک می شد (1407063) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۳۴:۴۳
آقای حداد بدلیل سابقه فرهنگی و آقای عارف هم بدلایلی که ذکر کردید موفق تر عمل کردند. ولی مناظره سوم به احتمال بسیار به نفع روحانی و شاید جلیلی و احتمالا ولایتی رقم بخورد چراکه بیشتر از بقیه سابقه سیاسی دارند.سایرین تنها مدیر موفق داخلی بوده اند
آقای عارف هم شاید چند تا شگرد سیاسی برای افزایش بیشتر محبوبیت مشابه مناظره قبل بکاربگیرند. (1406626) (alef-2)
 
امير اصلاح طلب
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۳۹:۳۴
اولا قاليباف رايش انقدر زياد نيست كه قعطي به دور دوم برود
دوما كه به نظر من اقاي دكتر عارف درحال حاظر رايش از اقاي روحاني بيشتر است اما با كوتاه امدن و اجماع برنده شدن اصلاح طلبان قعطي است
سوما ديروز اعلام شد ستاد هاي روحاني بايد با ستاد هاي اقاي عارف همكاري كنند كه اين نشانه اجماع است (1406630) (alef-2)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۵:۱۵
دوست گرامي

واقع بين باشيد و دوباره دچار توهم نشيد.


کل اصلاح طلباي ايران اگر بيان پاي صندوق سرجمع ميشن 35 درصد

65 درصد بقيه مردم رو چطور ميريزي تو صندوق اصلاح طلبا.
چرا هميشه مردم بالا شهر تهران رو جزو آدمهاي ايران حساب ميکنيد؟ (1406902) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۱:۰۴
من در اصفهان و شهرکرد هستم به نظرم اینجا هم اصلاح طلبان بیشترین آرا رو دارن کافیه در میانه مردم باشید. (1407040) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۱:۱۳
وا اونوقت شما چطوری هم تو اصفهانی هم شهر کرد؟ چطوری اونجا رای هارو شمردی؟ شما مامور آماری؟ (1407231) (alef-10)
 
سید علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۲:۲۲
قابل ذکر است تمام مسیولین در شمال شهر ساکن هستند. حال شما بگویید اینها ادم هستند یا خیر ؟ (1407088) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۵:۱۹
جناب محمد رضا خان والا ما جزو بالاشهر نشینان تهران نیستیم بلکه اصلا تهران نیستیم. والا تفکرمون تفکر اصلاحاته . پدرم جانبازه و رای اش روحانی است . مادرم قطعا روحانی است. برادرم توصیه اش روحانی است. دیگری تصمیم به رای ندارد. و خواهرم رای اش عارف است. من هم هنوز تصمیم نگرفته ام (1407148) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۵۴:۱۳
اتفاقا من بالاشهر نشین تهرانم و اصلاحطلب هم هستم و به آقای قالیباف رای میدم. دلیل نداره هرکی اصلاحطلبه به آقای عارف یا روحانی رای بده. (1407346) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۲:۲۸
شما هم به رضايي راي بده (1407578) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۱۰:۲۱
پس دوست من اون 35 % دیگری که معمولا رای نمی دهند رو کجا محاسبه کردی؟؟ (1407504) (alef-10)
 
پایین شهری
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۵۰:۵۲
برای رییس جمهور شدن 35 درصد کافیه ! از 65 درصدی که میگید درصدیشون هنوز توی قهرند. درصدیشون هنوز کاندیدایی انتخاب نکردند، الباقی رو بین 6 نامزد تقسیم کن! (1407598) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۴۵:۳۹
اجماع روی عارف شلیک آخر به اصلاحات است
مطمئن باشد با اجماع روی روحانی ایشان با رای بسیار بالا به دور دوم همراه با قالیباف خواهد رفت ولی عارف حتی بعیده وارد درو دوم شه
جامعه از سیاسی بازی خسته شده و دنبال اعتداله
امیدوارم آقای خاتمی این یه بار رو درست تصمیم گیری کنند...... (1406637) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۹:۵۷
عارف رایش بیشتره. رای بدنه ی اصلاحات وارد سبد روحانی نخواهد شد مطمئن باشید. روحانی هم حزب مهدوی کنی هست عارف از حزب خاتمی. میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا اسمان است (1406787) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۸:۱۷
برادر عزیز بدنه اصلاحات با درخواست خاتمی و هاشمی ممکنه به روحانی رای بده ولی میانه رو هایی که به روحانی رای میدن امکان نداره به عارف رای بدن توروخدا لجبازی نکنید واقع بین باشد ببینید آقای زیباکلام چی میگه (1407123) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۵:۵۱
کاملا درسته
بعضی از تندروها انگار علاقه دارند بدون اینکه مصحلت کشور تشکیل بشود فقط به جناح خود برسند. (1407291) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۴۶:۱۱
فقط عارف نه به خاطر استاد شجریان عزیز و نه به خاطر اصغر فرهادی دوست داشتنی
فقط عارف به خاطر رک گویی و شخصیت و علم خود خود خودش. (1406639) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۸:۵۱
درود بر استاد افتخاری بزرگ مرد بی رقیب موسیقی ایران. (1406781) (alef-10)
 
Afshin
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۱:۱۸:۰۶
چه ربطی به سیاست داشت (1409558) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۴۷:۵۴
اکثریت خاموش اگر به صحنه بیایند نتیجه انتخابات چیزی خواهد برعکس این نظرسنجی ها.
آقایان مجمع و اصلاح طلب هم بهتر است اشتباهات گذشته و منافع خط 1و2و3 دهه شصت و چپ و راست دهه هفتاد رو فراموش کنند.
کشتی در حال غرق شدن است... (1406642) (alef-2)
 
صدرا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۴۷:۵۵
چرا از رفراندوم هسته اي مي ترسين؟؟؟ هيچ چيزي بالاتر از نظر مردم نيست (1406643) (alef-2)
 
الف
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۴۸:۴۰
با وجودی که به تمامی اخباری که در سالت الف انعکاس داده می شود اعتقاد دارم ،امااینکه محسن رضایی در مناظرات توانست رای خوبی را به خود اختصاص دهد شکی نیست، البته ایشان در مناظره دوم کمی بی تدبیر کار را آغاز کردند اما مجدداض به همان شیوه قبلی خود برگشته و برنامه هایی را در آن زمینه ارایه دادند ،من فکر نمی کنم مردم ما اینقدرسست باشند که یک روز بکویند رضایی،یک روز عارف و یک روز برخی دیگر . این نظر سنجی ها در کجا انجام می شود که یکر وز زضایی در صدر است یه روز در قعر جدول. البته این گفته من جانبداریاز کاندید خاص نیست اما این گونه خبر ها که فکر نمی کنم از اساسی مستحکم برخوردار باشد باعث می شود مردم به اشتباه بیفتند و گز قصد انتخاب فردی بر اساس منطق را دارند بار دیگر احساسی عمل کرده و بگویند فلانی که رای ندارد بگذرا یا به اصلاح طلب رای بدهیم یابه اصول گرای صرف. البته من ترجیح میدهمدراین انتخابات شرکت نکنم تا اینکه کشور را به دست قالیبافی بسپارم که تهران کرباسچی را با تمامی پیشرفت ها تحویل گرفت ، و با اجرای چند پروژه حالا فکر می کند کار خاصی با آن بودجه میلیاردی شهر تهران انجام داده است. (1406646) (alef-2)
 
ا.ا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۸:۰۶
تهران کرباسچی رو احمدی نژاد تحویل گرفت و وسط اتوبوناش دور برگردون گذاشت.
من طرفدار قالیباف نیستم ولی به حق واسه تهران خوب کار کرده، البته شهرداری با ریاست جمهوری خیلی فرق داره همونجور که کارای احمدی نژاد تو تهران باز اونجور تاثیر گذار نبود ولی دیدیم که کاراش تو زمان ریاست جمهوری چه بلایی سر مملکت آورد (1406995) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۴۹:۰۶
به امید ریاست جمهوری دکتر محمدباقر قالیباف (1406647) (alef-2)
 
21
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۸:۵۶
ايشون به اتلاف 2+1 بايبند نبود جكونه ميخواهد به اتلاف با 77 ميليون نفر بايبند باشه
قاليباف ادم خودراي و مغروري هست . بهترين كزينه دكتر محسن رضايي بدور از هر كونه زد و بند سياسي و تشكيل دولت اتلافي (1406997) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۹:۴۸
شخص ایشون ائتلاف رو بهم نزده، هر سه نفر ظاهراً به این تنیجه رسیدن که تا آخر بمونن بهتره.

بعلاوه اگر ملاک تنها نظر سنجی بود، بازهم خروجی قالیباف بود که ظاهراً الان خروجی هر سه نفره.

پس الکی تخریب نکنیم. (1407307) (alef-10)
 
مهناز
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۵۰:۱۵
"از جلیلی غیر از این انتظار بود. شناختی که از حامیان جلیلی وجود داشت این انتظار را ایجاد کرد که جلیلی راه احمدی نژاد را دنبال کند." جلیلی در بیش تر مواضع شباهت زیادی به احمدی نژاد داره. شما ها اگه از احمدی نژاد کینه دارید مشکل خودتونه. احمدی نژاد هم هیچ وقت غیر اخلاقی عمل نکرده. سال 88 اصلاح طلبها به احمدی کلی نسبت دادن و توهین کردن و احمدی نژاد جواب داد و چون هرکس جواب اصلاح طلب ها رو بده اساسا بی ادبه، احمدی نژاد هم بی ادب شناخته شد وگرنه هنوز هیچ کس یادش نرفته در مناظره موسوی و کروبی چه اتفاقی افتاد.( بعد از چند تا انتقاد سرسری از هم اعلام کردند که اختلاف نظر چندانی ندارن و شروع کردن به سیاه نمایی و توهین به احمدی نژاد در زمانی که حضور نداشت.)
الآن هم شاهدیم بدون این که احمدی نژاد کاندید باشه اصلاح طلب ها شروع کردن به عقده گشایی و حساب کهنه پاک می کنن هیچ کس هم نمی گه اینها بی ادبن!!!! می بینی قدرت خدا رو؟؟؟؟ (1406648) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۴:۴۰
دوست عزيز تو سال 88 هم هاشمي،خاتمي و ناطق نوري هم كانديدا نبودن كه مورد لطف و مرحمت جناب رييس جمهور ساده زيست قرار گرفتن.البته حتما عقده گشايي و بي ادبي و حساب پاك كردن تو موقعيتهاي مختلف معاني و كاربردهاي متفاوت داره كه ما ازش بي خبريم (1407015) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۸:۳۶
عجبا!
اصلاح طلبا عکس و مدرک زن رقیب رو نشون دادن نه؟
اصلاح طلبا از شخصیت های غیر حاضر انتقاد کردن نه؟
پسر شخصیت های غیر حاضر را دزد خواندند؟
بگم بگم راه انداختند؟
حرف از فساد نا معلوم که هنوز هم فاش نشده زدند؟ (1407592) (alef-13)
 
با خبر از همه جا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۵۲:۲۶
برنامه هاي بي محتوي و بي خاصيت و بي كيفيت و يكجانبه رسانه ضرغامي ، باعث يورش مردم به سمت استفاده از گيرنده هاي ماهواره اي شده كه همين امر منجر به ريختن آب به آسياب دشمن ميشود . (1406651) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۵۳:۱۰
چه اخبار مستندی! بر اساس یک نظرسنجی، بر اساس اخرین اخبار... الف جان داری پا جای پای بی بی سی میذاری . یکم برا مخاطبت ارزش قایل باش.......ی (1406653) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۵۵:۳۶
انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان ها زیر سایه انتخابات شوراها اهمیت خودش را از دست داده و در مناظرات امروز هرکسی تندروی غیر معمول داشته باشدشکستش حتمی است اعتدال تنها خواسته مردم از نامزدهاست بار مقام معظم رهبری دشمنی با اسرائیل را نه اینکه با اسرائیل بجنگیم بلکه تعیین سرنوشت فلسطین از طریق همه پرسی اعلام فرمودند تندتر از رهبری معظم حرکت نفرمایید و الکی برای مردم هزینه درست نکنید (1406660) (alef-2)
 
برادر اسد الله
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۵۷:۲۱
من رسانه برادر عزت الله را ، رسانه ملي نميدانم . (1406664) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۰:۰۴
ببخشیدا من واقعاً نمیدونم شما از رسانۀ ملی یک کشور چه توقعی دارین؟؟

دو هفته است این آقایون روحانی و عارف و حتی رضایی هرچی از دهنشون دراومده از راست و دروغ دارن به صدر تا ذیل این مملکت نثار میکنن، بعد میگن فضا امنیتیه و آزادی نیست؟؟؟؟

شجریانو که خودش رفته بغل گوگوش و سایر رفقای ضد انقلاب و برای این که پیش دوستان خجالت نکشه میگه ربنای منو پخش نکنین، کردن مایۀ فخر ملت!!!!!!!!!


اینقدر که این آقایون از ماجرا پرتن، این عوام ملت هم اینقدر بی خبر نیستند!!

بلا نسبت فکر میکنن این مردم خرن، نه آقا خر ....


والله هیچ کشوری اینقدر آزادی اون هم تو رسانۀ ملیش نمیده که اینجا میدن!!!


نمونه اش همین ترکیه آزاد که آرزوی بعضیاست رو هم داریم میبینیم. (1406969) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۲۵:۱۱
برادر دروغ میگی بگو اما دیگه تو روز روشن که نگو. شجریان گفت هیچ کدوم از سرودها و آهنگام رو اجازه ندارید تو رسانه ملی پخش کنین غیر از ربنا.
از کجا اوردی که گفته ربنام رو اجازه نمیدم پخش کنین؟ (1407407) (alef-10)
 
علی اکبر
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۲:۲۶:۵۴
خوب میگین دو هفته!!!!!!
الان که مدت های مدیدیه تریبون رسانه ملی دست شماست.... (1408882) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۵۷:۳۳
من به این نتیجه رسیدم که شما در هر حال میخوای به جلیلی رای بدی ، اما برا اینکه وجدانت راحت باشه میخوای وانمود کنی با احمدی نژاد فرق داره !!

یعنی مثلا 4 سال دیگه که دلار شد 8 تومن ، جلیلی بیاد " با یک لبخند و به طور کاملا اخلاق محور ظاهر بشه " شما راضی هستی ؟ :))

ریاست جمهوری " برنامه و تجربه و علم " میخواد نه صرفا " اخلاق " !

همه این 8 نامزد " اخلاق رو دارن " و تفاوتشون تو 3 ملاک بالاس .

منتظر ائتلاف روحانی و عارف هستیم ... (1406665) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۰۹:۵۸:۵۳
من مخالف اقای جلیلی هستم اما معتقدم به درد گروه 5+1 اقای جلیلی می خوره..دکتر روحانی برای اثبات حسن نیت ایران همه کار کرد اما در برابرش اروپا و امریکا چه کردند...؟پس لیاقت 5+1 امثال روحانی نیست بلکه سرسختی و مقاومت اقای جلیلی است.. (1406666) (alef-2)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۰۰:۳۳
الف نارحت شده عارف و روحانی دارن اعتلاف می کنند. آخر کار شما الفی ها و آقای توکلی به جایی میرسد که از جلیلی حمایت می کنید همان طور که از احمدی نژاد حمایت کردید و این بدبختی 8 ساله رو شماها به وجود آوردید (1406667) (alef-2)
 
امیرحسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۰:۰۲
نه عزیز آخر همه میرن سمت قالیباف

که خوب بلده فضای امنیتی امروز و امنیتی تر کنه !!

الف چرا چاپ نمی کنی ؟؟؟ (1406968) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۰:۳۰
انصافا از کجا اینچنین قضاوت می کنین ؟ این بنده خدا چون یه زمانی رئیس پلیس بوده یعنی تا آخر عمر امنیتی فکر می کند ؟ (1407280) (alef-10)
 
رهگذر
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۱:۳۸
این جماعت الفی ، اونقدر کینه اصلاحات رو دارن که برای شکست اصلاحات حاضرن به احمدی نژاد هم رای بدن چه برسه جلیلی (1406977) (alef-13)
 
عادل
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۱:۵۳:۰۶
این که چی برسه به جلیلی رو شک دارم چون نمیدونم جلیلی از احمدی نژاد بدتره یا احمدی نژاد از جلیلی (1408753) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۰۲:۱۰
اگر اوضاع همینگونه به پیش برود با توجه به رشد آرای این دو حتی اگر روحانی و عارف ایتلاف هم نکنند باز هم هر دو به مرحله بعد خواهند رفت (1406670) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۰۴:۱۸
برنامه و تجربه در کنار هم رای ما عارف (1406676) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۶:۱۸
هر رسانه خواننده هایی داره که به یک طیف خاص بیشتر متمایل هست، خبرگزاریهای دیگه ای هم هست که طفداران آقای جلیلی بیشتر است و مخالفان آقایان روحانی و عارف بیشتر....خبرگزاریهای دیگه ای هم هست طرفدار سایر نامزدها هستند پس همین یک قسمت را در فضای مجازی نبینید.
مثل بعضی از سیاستمداران سال 88 دچار توهم رای بیشتر نشید. (1406909) (alef-13)
 
حمید شهریاری
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۰۸:۳۴
الف نمیدونم آمار و ارقامت از کجا میاری...فقط کافیه کامنتا رو بخونی وببینی چه کامنتایی بیشتر مثبت گرفتن...خدا نکنه زمانی مملکت بدست افرادی مثل جلیلی بیفته... (1406680) (alef-2)
 
لیلی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۲:۵۸
آره بی بی سی هم دقیقا همین نکته ای که شما اشاره کردین رو فرمودن (1406980) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۵۷:۱۸
شما هم شدی بازیچه دست بی بی سی، از هرکی انتقاد کنه شما میگی فرشته هست اون طرف!
یعنی شما واقعا یه شبکه که یه قرن داره کار میکنه رو دسته کم گرفتی؟
این قدر تابلو کار میکنه که شما دستشو بخونی؟
چرا فکر میکنی تندروی در ایران به ضرر اوناست؟ چرا فکر میکنی اختلاف اصولگرا ها و اصلاح طلبا به ضرر اوناست؟ باور کن اونا ترجیح میدن یه تندرو رئیس جمهور بشه و فاصله ها زیاد بشه
وگرنه ایران بمب اتم هم بسازه، میخواد با یک بمب اتم چه کار بکند آخه! برای اونا انرژی هسته ای بهانه هست تا ایران رو رهبر کشور های تندرو نشان بدهند عزیز من
(با توجه به ترس مردم دنیا از بمب هسته ای و سابه جنگ سرد) (1407608) (alef-13)
 
سالار
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۱۲:۵۲
دکتر قالیباف تنها کسی است که می تواند در مقام ریاست جمهوری خدمت کند و وارد بازی های سیاسی نشود. (1406682) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۶:۳۱
با برنامه کپی شده از آقای رضایی و غیره حتما میتونه. یه سوال دیگه کاندید محبوبت اینهمه پول از کجا اورده که کل خیابونای ایران بنر زده؟ مگه رهبر و نماینده ی رهبر نگفتن این کار توهین به مردمه؟؟؟

الف 10 تا نظر دادم ی دونشو هم نذاشتی اینجا (1406911) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۳:۵۳
میشه شما هم بگین که کپی زدن از کتابای اقتصاد آیا برنامست شما اگه یه ذره اقتصاد خونده بودید می فهمیدید که برنامه های ایشون یه سری کلیات که هر کسی می تونه او رو بیان کنه . بعدش کسی که میگه من 250 تا روستا سفر کردم پولشو از کجا اورده ؟؟ (1407013) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۴۹:۴۶
رضایی مطلقا بی برنامه است. در برنامه پایش این موضوع کاملا نمایان بود.
با برنامه ترین کاندیدا به معنی واقعی کلمه عارفه. شایدم بشه گفت تنها کاندیدای با برنامه است.
اما مساله ای که هست اینه که کشور ما در این هشت سال به دوران ماقبل برنامه ریزی رفته و در حال حاضر برنامه محلی از اعراب نداره. کشور در وضعیت کنونی به سیاستمداری ورزیده نیاز داره تا انسجام، ساختار و همگرایی و سازماندهی برای مدیریت کشور ایجاد کند و سیاست داخلی و خارجی و اقتصاد و سیاست و فرهنگ را همراستا کند.
در بین گزینه های موجود تنها آقایان روحانی و ولایتی دارای این توان هستند. و رای دادن به شخص دیگر کاملا اشتباه است. (1407330) (alef-10)
 
فرشته
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۰۰:۳۸
کپی نیست
همه طرح های خودشه که تو این سال ها در اختیار مردم و مسیولین قرا داده و کسی استفاده نکرده.
تبلیغات و سفرهای آقای رضایی همه با حمایت طرفدارها و ستاد هاشه
می تونی یه سر بهئ همه ستادها بزنی و تفاوت ها رو حس کنی (1407359) (alef-10)
 
جوان
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۶:۲۴
آقای قالیباف فقط به دنبال رسیدن به قدرت است و نه خدمت. زیرا ایشان در جمع بسیجیان خود را بسیار آتشین و مسئول گرفت حکم تیر به کوی دانشگاه اعلام کرد و در جمع دانشجویان دانشگاه شریف این مسئولیت را به عهده اصلاح طلبانی مثل دکتر معین انداخت. واقعا رسیدن به قدرت چقدر ارزش دارد که فردی اینچنین دو رو و دو رنگ باشد.
خواهش میکنم منشر کن الف. خواهش (1406989) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۰۹:۰۵
دوستان برای نجات کشور بیایید به محمدرضا عارف رای دهیم. ( (1407219) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۱۴:۰۳
الف مشخص است که داری علیه اصلاح طلب ها فتنه گری میکنی (1406684) (alef-2)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۵:۳۷
نیاز به فتنه گری نیست چون فتنه بودن را ثابت کرده اند (1407057) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۱۴:۳۵
اگر خدا بخواهد اصلاح طلبان اجماع می کنند و کشور را از رسیدن به دست
افراطیون مصون نگه می دارند (1406685) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۷:۲۸
سلام دوست عزیز اگر اجماع هم بکنن باز هم نمیگذارن چون با انداختن هاشمی نشون دادن چه هدفی دارن (1407116) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۱۶:۲۹
بعضی ها نماینده ی اصلاح طلبان و بعضی نماینده ی اصولگراها هستند اما دکتر جلیلی نماینده ی مورد حمایت امام زمان و ائمه اطهار است و صد در صد با امداد غیبی پیروز خواهد بود و رهبری مظلومان جهان را بر عهده خواهد داشت تا روزی که پرچم عدالت طلبی را به دست امام زمان بسپارد (1406687) (alef-2)
 
نظرآزاد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۱:۳۴
یا امام زمان (عج) چقدر مظلومی. برای رای جمع کردن چه سخیفانه نام گرامی ات را به عاریه گرفته اند . تازه یک رقیب جدی به نام آقای جلیلی برایت تراشیده اندکه رهبری مظلومان جهانرا برعهده خواهد گرفت!!!!!!!!ا امطمئنم جناب جلیلی هم از این پیام شما دلگیر میشه (1406761) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۶:۳۵
عزیز حالت خوبه ایشالا

متوجه هستی چی میگی. یه اتخابات ریاست جمهوریه دیگه اینقدر مقدسات را وارد این رای گیری نکنید.

خدا عاقبت ما را به خیر بگذرونه

اللهم عجل لولیک الفرج (1406809) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۵:۱۳
آره مثل احمدی نژاد که که مورد حمایت امام زمان بود!! (1406869) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۹:۵۷
یعنی مثل اقای احمدی نژاد! (1406967) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۱:۲۷
آقا میشه حکم نمایندگی آقای جلیلی از امام زمان(عج) رو به ما هم نشان بدید؟ 8سال است آقایان همه خطاهایشان را به نام مبارک امام زمان(عج) انجام می دهند و مدعی هستند برای انجام کارهایشان از ایشان دستور می گیرند. واقعا خجالت آور است. اگر می خواهی به جلیلی یا هرکس دیگری رای بدهی رای بده، اما خواهشا به اعتقادات مردم اهانت نکنید (1406976) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۵:۴۰
شما از کجا می دونی اقای جلیلی نماینده امام زمان وائمه اطهار هستن وصد در صد با امداد غیبی پیروز میشن؟ شعار دادن بس نیست؟ (1406987) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۶:۵۶
درست همانطور که به گفته مصباح ، احمدی نژاد مورد تایید امام زمان بود؟
شما افراطیون کی اصلاح میشید؟ (1406993) (alef-13)
 
فروغ
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۹:۲۷
چرا به شعور مردم توهین می کنید؟شما از کجا میدونی امام زمان کی ظهور می کنن که اقای جلیلی پرچم دستشون بده؟با کدوم دلیل وحجت شرعی اقای جلیلی مورد حمایت امام زمان هستن؟حالا که داری می بافی از هاله نور هم یادی می کردی.بد نبود. (1407126) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۰:۳۷
فکر نمی کنید که این حرف ها هشت سال پیش هم زده شد. قرار نیست ما به خاطر رسیدن به قدرت از امام زمانمان مایه بگذاریم. این نظر مرا به یاد کتاب سید مهدی شجاعی انداخت، "کمی دیرتر" سید مهدی را بخوانید لطفا. (1407130) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۵۳:۰۷
خدا لعنت کند کسی را که به معصوم(ع) و بخصوص به آقا صاحب الزمان (عج) دروغ می بندد.

اگر سندی نداشته باشید که آقا امام زمان شخصا به شما فرموده باشند که از فلانی حمایت می کنند در آخرت تا ابد در آتش عذاب خواهید سوخت و در دنیا نیز جز روسیاهی نخواهید داشت.
ندیدید که آن علمای دین به دنیا فروش که در دوره های قبل چنین دروغی به آقا امام زمان بستند چگونه رسوا و روسیاه شدند. (1407605) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۱۷:۴۵
اینی که شما بهش میگی سیاه نمایی زندگی مردمه عزیزم، نرفتن از مردم سومالی فیلم بگیرن که، مردم همین کشور خودمان هستند، شاید شما از مرفهان بی درد تشریف داشته باشین!
ضمنا چرا میترسین رفراندوم بشه؟ چرا از دخالت مردم می ترسین؟
جلیلی هم الان این شکلیه، بعدا وقتی چند تا از همون پایداری ها وزیر شدن می فهمین موضوع چی بوده...
و البته جالبه اشک های اقای عارف دروغه، اما اشک های تو فیلم غیر زنده قالیباف لحظه اوجه؟
امان از تعصب و غرض ورزی که حتی اقای توکلی هم از آن در امان نیست (1406689) (alef-2)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۶:۵۵
بس که قالیباف احساساتیه!! (1406813) (alef-10)
 
حسين
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۲۰:۰۱
تخريب كار نادرستي است كه در اين دوره بيشتر ازهمه در مورد جليلي و قاليباف صورت مي گيرد درود بر جليلي (1406691) (alef-2)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۲۱:۰۹
امیدوارم یکی از میان قالیباف و ولایتی موفق بشه . چون هیچ یک از نامزدها درایت و کارآیی و عرضه قالیباف رو ندارن ، در ضمن ولایتی هم پیر سیاسته ، ضمن اینکه حمایت رهبری و هاشمی رو به طور هم زمان داره که مساله بسیار مهمی است . بقیه نامزدها شایستگی لازم رو ندارن . روحانی در تبلیغاتش فقط دولت قبلی رو می کوبه و خودش هیچ حرفی برای گفتن نداره ، ضمن اینکه از همین الان از مصاحبه با خبرنگاران سر باز می زنه این انتقادپذیر نبودنش رو نشان میده . رضایی هم فقط سیاه نمایی می کنه ، جلیلی پختگی لازم رو نداره ، عارف هم آستانه تحمل پایینی داره ، حداد هم اقتدار و همچنین برنامه لازم رو نداره ، آقای غرضی هم که مولفه های این پست رو نداره (1406692) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۳:۱۹
قالیباف عوام فریبه و ولایتی هم رای نداره . (1406731) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۱:۱۳
از هاشمی مایه نذار عزیز، ولایتی قبلا با هاشمی خوب بود اما الان دیگه آبشون با هم داخل یک جوی نمیره (1407614) (alef-13)
 
سيد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۲۳:۲۳
بابا اين فيلم ها براي عوام خوبه نه خواص الحمدالله اكثر مردم سياه نماي هاي اقايان رو فهميدن اگر قرار فيلم گرايش مردم به كانديداهارو بيشتر كنه پس راي ما مختارابن ابو قريف سقفي است (1406695) (alef-2)
 
عليرضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۵:۵۱
شما برو اول اسم مختار رو ياد بگير بعدا اظهار نظر سياسي بفرماييد..ابو قريب سقفي نه ابو عبيد سقفي...........

درودخدا بر سعيد جليلي................. (1406905) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۱:۰۲:۰۷
مختار ابوعبید ثقفی عزیز
شما هم املا کار کن (1410432) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۲۵:۰۹
اگر کسی تا بحال ازش نظر سنجی شده اینجا بیاد بگه. من نمیدونم این همه نظر سنجی که تو هر سایتی هست از کیا انجام میشه؟ (1406697) (alef-2)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۲۵:۵۲
طبق اخرین نظرسنجی هایی که من دیدم قالیباف اول و رضایی با فاصله 3 درصدی دوم بود گویا در شهرهای کوچک و روستاها رضایی یکه تازی میکنه اگر این دو نفر به دور دوم برسند بنظرتون کدوم ریس جمهور میشن؟ (1406698) (alef-2)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۴:۳۱
شما کجا دیدی؟بگو ماهم ببینیم (1406805) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۰:۳۳
ان شا الله و به یلری خدا این بار زور مردم بر جناح های سیاسی منفعت طلب میچربد و شخصی از میان مردم رئیس جمهور میشود.

سلام بر زندگی؛ درود بر رضایی. (1406823) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۰:۳۴
با اومدن رضایی باید بگی "خداحافظ زندگی" (1407610) (alef-13)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۲۶:۳۴
انشا ا... قالیباف شکست بخورد و داغ آن به دل خبرگزاریی که از پیش وی را برنده میداند بماند (1406699) (alef-2)
 
یه دانشجو دیگه
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۳۰:۲۶
انشاا.. که قالیباف برنده شه و با مدیریت صحیحش و پیشرفت ایران دل من و شما و خبرگزاریها و هرکی دلش برای ایران میسوزه رو شاد کنه (1407418) (alef-10)
 
معصومه
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۴۹:۱۹
امیدوارم قالیباف شکست بخوره که تهرانی های بفهمند که ایران فقط تهران نیست که هرکه به تهران برسه و خوب کار کنه باید رئیس جمهور بشه (1410007) (alef-13)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۰:۲۷:۵۸
دل دانشجوها رو که مخصوصا میتونه شاد کنه با همون چماق و موتور هزار و حمله گاز انبری... (1410345) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۲۷:۰۹
توصیه جدی به برادر جلیلی که از همه بهتر است ولی اگر دنبال سیاست طالبانیستی باشی و همه را تکفیر کنی شکست سنگینی را متحمل می شوی اعتدال حضرت علی در مقابل معاویه و ابوبکر و عمر و عثمان الگوی خوبی است و حتی اعتدال رسول اکرم در فتح مکه و حکم تکفیر ندادن هند جگر خوار و مسئله فلسطین که اصلی ترین مسئله سیاست خارجی ایران در 35 سال گذشته بوده امام هم مخالف اعزام نیرو برای جنگ با رژیم صهیونیستی بودند و ممانعت کردند امام در مقابل دنیا ادم معتدلی بودند ..... تندروی همیشه با اشتباه همراه است یا کلا ادم از راه انتخاب کرده پشیمان و یا شکستی سخت در انتظار (1406700) (alef-2)
 
ماهور
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۲۸:۴۸
به امید رهایی کشور از دست تندروی... (1406702) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۳۲:۲۴
صحبت های آقای جوادی آملی عزیز و اقای امینی هم در فیلم قالیباف بسیار زیبا بود. ایت ا..جوادی با نظام صدقه ای مخالف کرد و گفت مردم کرامت می خوان, ایت ا...امینی هم فرمودن وارد شو و تبلیغ هم بکن.
واقعا کار کارگردان و تهیه کننده این فیلم ستودنی بود (1406705) (alef-2)
 
اسی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۶:۰۴
شروع فیلم قالیباف طوفانی بود!
تا اینجای کار تو فیلم نامزدها فیلم قالیباف و روحانی از همه قوی تر بوده و واقعا حرفه ای کار شده (1407060) (alef-13)
 
فرزند ایران
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۳۲:۵۹
خرداد یعنی ازادگی

یاد همه رادمردان سرزمین اهوراییم چه انها در راه سر افرازی جان دادند
و چه انها که در راه ازادی گریبان چاک کردند .

دوستان عزیز :
وقتی اقای خاتمی گفته بودند بیاییم به خاطر ایران عزیز از تمام ستم هایی که به ما شده گذشت کنیم به یاد سخن مصدق افتادم که از زندان (در تبعید) به ملیون ومردم پیام دادند که که منصب هایی که به شما پیشنهاد میشود را رد نکنید (تحریم نکنید )شاید بتوانیم قدمی در راه ابادی و ازادی وطنمان برداریم .
دوستان عزیز این بزرگواران برای ایران از ظلم هایی که به انها شده بود گذشت کردند ماهم بیاییم برای سر فرازی ایران از همه ناملایمات که کم هم نبودند گذشت کنیم باهم متحد شویم و با ائتلاف روی یک کاندیدا (حتی اگر تمام خصوصیاتی که ما انتظار داریم نداشته باشد ) دوباره راستی وصداقت را باز گردانیم

ایرانی ها دو دسته هستند
دسته اول: انها که ایران را دوست دارند
دسته دوم :انها که ایران را دوست دارند و علاوه بر دوست داشتن برای ابادی و سر فرازی جان و مال و ابرویشان را هزینه میکنند

سایت الف در ابتدا با تشکر از شما این راهم بگویم اگر نظر این بنده حقیر را نگذارید در سایتهای دیگر شرح موضوع خواهم داد (1406707) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۷:۳۶
زنده باد ایران (1406746) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۱:۲۴
زنده باد .نظر خاتمی عزیز را بسیار زیبا بیان کردید ایران ما نیاز به بزرگانی چون امیرکبیر مصدق هاشمی و خاتمی دارد که در آماج تیرهای تهمت و کینه و حسادت جز به اعتلای نام ایرن نیندیشیده و از جان و مال و آبروی خود مایه گذاشتند. (1406828) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۳۳:۴۰
دکتر جلیلی احمدی نژاد نیست...

از انصاف شما سپاسگذارم . ایشان کسی هستند که در زمانی که کاندیدای کجلس بودند هیچ کسی را تخریب نکردند. (1406708) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۶:۵۴
8 سال بعد هم (بعد از ویرانی های بیشتر) خواهید گفت x مثل جلیلی نیست.
و مثلا تجربه دارد و متعصب نیست و یا برنامه دارد و یا یک نقطه ضعف دیگر جلیلی که اکنون نمی خواهید ببینید. (1406935) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۳:۰۱:۴۱
خود خودش (1409035) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۳۳:۴۹
خدا وکیلی آقای جلیلی حرف درستی جز ظرفیت زدند؟می دونم که نظرم رو نمیذارین، ولی انصاف هم خوب چیزیه!آقای جلیلی به دولت انتقاد کردند یا مدام شبیه دولت از اشرافی گری صحبت کردند؟ و دوباره با درگیر کردن احساسات عوام دنبال رو دولت فعلی بودند؟ آقای جلیلی کارنامه ی درستی ندارندبه علاوه ی اینکه هیچ برنامه ی مدونی هم نداشتند.متاسفم واقعا متاسفم (1406709) (alef-2)
 
جرجعلی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۸:۴۹
کارنامه درخشان نداره؟؟؟؟؟
میخوای کارنامه ابتداییتو بدم دستت بعد ببینم که چی میگی؟
بسه هرچی میخواید میگید.
لابد عارف با شجریان وفرهادی کارنامه داره،یا روحانی،شایدم خاتمی.
نمیخوای رای بدب نده ولی تخریبم نکن. (1406753) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۸:۱۴
آخه کی برنامه داده؟عرف که فقط میگه شجریان روحانی میگه هاشمی این حرفا یعنی برنامه؟کدومشون گفتن چجوری مشکل بیکاری حل میکنن فقط میگن 1000000شغل ایجاد میکنیمكچجوریشو خدا عالمه؟!!!!!!!!!!!!!! (1406849) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۳:۳۰
من برای شما متاسفم اقای جلیلی بسیار واضح وروشن صحبت کردن شما بهتره که برین مطالعاتتونو بیشتر کنید اقای جلیلی کارنامه بسیار خوب و درخشانی دارن دوست عزیز لطفا تخریب نکنید با این تفاسیر من قانع شدم که حتما من و خیلی از دوستانم به دکتر جلیلی رای بدیم (1406865) (alef-13)
 
حسام
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۳:۳۹
اگه دنبال برنامه جلیلی هستی برو تو سایتش برنامش هست (1407051) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۳۵:۰۶
با سلام .دیشب با شنیدن نظرات نامزد آقای روحانی بسیار متاثر شدم .واقعا به چه سویی می روند. حس کردم دودستی می خواهند مملکت را تقدیم بیگانگان کنند.باز هم همان حرفهای تکراری آقای میم در مناظره سال 88 افتادم.خوشا به حال اتحادیه اروپا بدون چانه زنی از ثروت کشور استفاده می کنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1406713) (alef-2)
 
ر.م
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۲:۴۱
خوشا به حال قطر كه در نبود سرمايه گذار خارجي براي ايران منابع ما را به نفع خود مصادره مي كند (1406862) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۵:۳۸
همون حرفهای آقای میم به قول شما
تک تکش تووی این ۴ سال به واقعیت پیوست
با این طرز تفکر دارین مملکت رو به پرتگاه میبرین (1406871) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۲:۴۷
به نظر من هم بهتر است بجای اینکه 50% ثروت مملکت را به غرب بدهیم، اجازه دهیم اصواگرایان 100% آن را به روسیه و چین ببخشند. (1406927) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۲:۰۲
خدارو شکر یدونه ای! تا حالا ریاضی پاس کردی؟ تا حالا رشد 5.6 درصدی رو با رشد منفی مقایسه کردی؟! هنوز یک هفته وقت داری . پردازش کن هموطن (1407086) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۵:۲۹
شما تاحالا رشد منفی احمدی نژاد رو با رشد 11 درصدی خاتمی مقایسه کردی؟ (1407622) (alef-13)
 
ابراهیم
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۶:۱۸
من تاکنون دکتر واعظی را ندیده بودم بیشتر از طریق اثار علمی با ایشان اشنایی داشتم اما دیشب بسیار عصبانی و با نگاهی مغرضانه به نقد جریان حریف پرداخت . سیاست خارجی دوران 8 سال اخیر را طالبانی نامید و هیچ منطق علمی را در بحث خود دنبال نکرد.سیاست خارجی دولت نهم و دهم بارها توسط مقام معظم رهبری تایید شده است و اتفاقا این نقطه قوت احمدی نژاد بود که با قدرتهای بزرگ این طور برخورد می کرد . ثمره مذاکرات دوران اصلاحات تقدیم تمام حقوق ایران به غرب بود اما در دوره بعد حقوق ملت معامله نشد . (1406932) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۶:۳۸
صدا وسيما اين حرفا رو يادت داده.فقط اينجا همش ميگن دشمن (1406934) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۷:۰۱
ايكاش الف منفي را بر نمي داشت تا مشخص شود اين نظر چقدر مخالف دارد (1406936) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۷:۴۶
نه اینکه الان مملکت را دو دستی تقدیم چین و روسیه نکرده ایم! (1406939) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۸:۵۱
نماینده آقای روحانی بداند که البته خوب می داند در دوران اصلاحات تمام فعالیت های هسته ای ما پلمب شد و حتی دشمن میخواست درس فیزیک را از دانشگاه های ما حذف کند اما با شجاعت و درایت مقام معظم رهبری به غرب باج ندادیم . حال ایشان چکونه دولت آینده آقای جلیلی را طالبانی معرفی میکند ؟ (1406942) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۸:۲۵
ما هم از شنیدن افکار کپک زده امثال شما متاثر می شویم! زمانی که با اصرار مملکت را به امثال احمدی نژاد سپردید که نه تنها ثروت مملکت را بیگانگان بردند که عزت و آبرو و ناموس و غیرت و اخلاقمان را دریدند! امروز اسلام در ایران کودک یتیمی مظلوم و مهجور شده است و همه این فسادها را افراد به ظاهر بچه مسلمان انجام می دهند. و امروز همانها که دیروز علم حمایت از احمدی نژاد را برافراشته بودند، جلیلی را علم کرده اند! (1406966) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۰:۱۹
فرقی نمی کند دولت فعلی هم ثروتهای کشور را تقدیم روسیه و چین و هند میکند. در قرآن آمده جوری با دشمنان اسلام و مسلمانان مقابله کنید که بیشترین ضربه به دشمن و کمترین ضربه به مسلمان وارد شود. آیا واقعا ما در روابط خارجی اینگونه عمل کردیم. (1406970) (alef-13)
 
حیدری
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۱:۰۱
با این وضعیتی که در این 8 سال بر کشور حاکم شده تنها راه بهبودی اوضاع مملکت دوستی با کشورهای قدرتمند جهان است و یک دندگی و لجبازی راه به جایی نمیبرد.

(این نظر رو در کمال ناامیدی از چاپ شدن نوشتم چون تا حالا هر نظری دادم سانسور کردین،لا اقل اینو چاپ کنین که به عدالتتون شک نکنم)

به امید پیروزی عارف یا روحانی (1407006) (alef-13)
 
ش
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۳۷:۰۱
جلیلی کاملا ادامه دهنده احمدی نژاد هست..حتی اطرافیان این شخص هم چنین ادعایی دارند.
تندروی جلیلی هم از اطرافیانش نیست.جلیلی به شخصه با صحبت هایی که ازشون در مناظره دیدم به شدت تندرو هست.به ویزه اینکه با عدم سابقه اجرایی ترکیب می شه..
به نظرم چه اصلاح طلب،چه اصول گرا..اگر به آینده این ممکلت و حتی دینمون علاقه داریم باید سعی کنیم شخص اصلح تری وارد میدون بشه.. (1406716) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۴۳:۵۲
هیچ میدونید تخریب یک کاندیدا نتیجه ای عکس نتیجه مد نظر شما میده؟ با اینکه اصلا رایم بر آقای جلیلی نیست و به خاطر بی تجربگیش و حمایت برخی گروه ها و اشخاص ازش بهش رای نمیدم به خاطر امثال همین تخریب ها و انتقادات نامنصفانه تندرو و احمدینژاد2 و واکنشش و نقدش به سایر کاندیداها ... نگاهم از منفی به مثبت تغییر پیدا کرده. چه اشکالی داره از رقیبمون هم یاد بگیریم و به جای تخریب و بهانه جویی فقط نقد کنیم کاندیداها رو؟ 80% این جمع که اینجاست اصلاح طلبه ولی 90% مباحث به جای نقد تخریبه از قالیباف بگیر تا خود عارف و روحانی و رضایی کمتر یا بیشتر. والا مشکل عقب موندگی ما خود ما هستیم نه دولت خاتمی و رفسنجانی و احمدینژاد (1407437) (alef-10)
 
نظرآزاد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۳۸:۳۰
با این وصف خانم اشتون بیننده ویژه مناظره هست (1406717) (alef-10)
 
mello293
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۰:۱۶
]چقدر جالب !!!!!
بعضی از ما کاندید اصلح رو به چه راحتی با بردن چندتا اسم به دیگری ترجیه میدیم (1406721) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۲:۳۹
آنهایی که خانه های خرابه و... را نشان میدهند در چند سال چه کمکی به بازسازی و یا کمک به رفع مشکل انجام داده اند ؟و یا این مسائل را در آب نمک قرار داده بودند به عنوان سکوی انتخاباتی ؟ مردم خود در مورد این افراد قضاوت کنند. (1406728) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۳:۰۸
جلیلى همان احمدى نژاد است کم براش تبليغ کنين. 8 سال گند زدين بسه ديگه!
در ضمن سيماى ملى چطور ادعای رعايت عدالت داره درحاليکه در خبرها هر شب حدود 5 دقيقه بييشتر از بقيه کانديداها اونم در شروع خبر سفرهاى جليلى را پخش ميکنه؟!!! سوت زدنها و تهيج احساسات مردم!!! درحالیکه بقیه سانسور میشن. فرداى قيامت پاسخگو هستين؟ (1406730) (alef-10)
 
سارا
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۲:۲۹:۲۹
ای کیو بر اساس حروف الفبا برنامه کاندیدارو پخش میکنن (1413708) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۳:۲۹
درود بر عارف
آقای توکلی جلیلی رای نمیاره الکی زور نزن (1406732) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۳:۳۹
آقای "الف": مردی یک نظرسنجی برگزار کن.وهی آمار منابع به اصطلاح معتبر رو به رخ نکش.رای حداد با احترام کمتر از غرضی است. (1406733) (alef-10)
 
امير
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۷:۲۶
اگر عارف و اصلاح طلبان به نفع روحاني كناره گيري كنند و اگر آقايان هاشمي و خاتمي به نفع آقاي روحاني اعلام نظر كرده و راي خود را، ايشان اعلام نمايند قطعا آقاي روحاني به مرحله دوم خواهد رفت. والا در صورت عدم ائتلاف اين دو نفر، هم عارف و هم روحاني، شكست سختي در انتخابات ميخورند. البته در صورت ائتلاف اين دو نفر اصول گرايان هم با ائتلاف خواهند كرد.احتمالا روي قاليباف (1406743) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۷:۲۷
نمیدونم چرا جلیلی رو شکل احمدی نژاد میبینم.واقعا انگار یک روح هستند در دو بدن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1406744) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۴۹:۱۳
درست است که عارف شاید در مواردی خوب حرف بزند و از مواردی جزیی به منظور تاثیر گذاری نام ببرد که قابل پسند برای گروه اصلاح طلبان باشد اما روحانی سیاستمدار تر است و درعین حال خیلی خوب دفاع میکند و در نهایت طمأنینه بسیار عالی نقد می کند و دیگران را به چالش می کشاند این را در دومین مناظره می توان به خوبی دید. روحانی بسیار مقتدرانه تر و قوی تر از عارف به نظر می رسد مساله مهم در حال حاضر در نظر گرفتن مجموعه عواملی است که می تواند منجر به پیروزی کاندیداها شود انصافا از حق نگذریم اگر چه روحانی می گوید مستقل اما بسیار فعال تر و حتی تندتر از عارف سخن می گوید حتی بسیار سنجیده و چالش برانگیز حتی در مواردی قابل مشاهده بود که حداد عادل به خاطرصحبتهای روحانی عصبانی شده بود که شاید عادل اگر در مناظره گروهی نبود بدتر از این واکنش نشان میداد و این نشانه قدرت و توانمندی یک کاندیداست به نظر من روحانی در مناظره دوم بهتر از همه ظاهرشد اینقدر جذاب و قشنگ صحبت میکردکه حتی وقت کم میاورد این نشان می دهد که این فرد میتواند ازحقوق یک ملت دفاع کند نه کسانی که هیج انتقاد یا حتی پیشنهادی نداشتند وتا توانستند وقت اضافه آرودنداینها چگونه می توانند برای مملکت برنامه داشته باشند در حالی نمی توانند 2 ساعت راجع به برنامه خود صحبت کنند.

فقط روحانیییییییییییییییییییییییییییییییییی
الف جان نظرات من و اصلا منتشر نمی کنید خدایی منتشر کنید

ممنون از زحمات شما (1406754) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۰:۴۴
"به هر روی، می خواهم باز تاکید کنم که این بسیار مهم است که باور داشته باشم که من هنوز یک رای دارم. و اشتباه است اگر گمان کنیم که با رای ندادن، رای نداده ایم! در عمل به رای دیگری که مقبول ما نبوده است فرصت پیروزی داده ایم." (1406758) (alef-10)
 
زهرا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۳:۱۱
کاش به این نکته توجه می کردید که این نظر سنجی ها اکثرا از شهرهای بزرگ مثل تهران و اصفهان صورت گرفته...به خصوص امار گیریها اینترنتی!!!

بعد از انتخابات امار عوض شد بقیه دچار توهم نشوند...... (1406762) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۳:۴۵
جالب اینه جلیلی گفت تو غرب به زن نگاه بازاری دارند و برای نیروی کار از زن استفاده میکنند .زن باید در خونه نقش مادر رو اجرا کنه
خیلی محترمانه گفتند خانومها نباید کار کنند و فقط آقایون. (1406765) (alef-10)
 
مهدی عبدی کمیشانی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۴:۳۹
جلیلی تنها نامزدی است که دولتها ی قبلی ونامزاد های فعلی را تخریب نمیکنه خیلی کار درسته انشا اله موفق باشه (1406769) (alef-10)
 
هموطن
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۲۰:۵۹
شايد چيزي براي گفتن نداره ؟!!!!!!!!!
البته خودش هم جزء دولت فعلي است و چاقو دسته خودش را ..... (1407402) (alef-10)
 
نيما
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۵:۴۰
اين نظرسنجي از كجا اومده!؟؟؟
شما كه سايتت اين همه بازديدكننده داره چرا نظر سنجي نميذاري!؟؟؟ (1406773) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۵:۵۰
قالیباف واقعا" از همه بهتره (1406774) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۰:۵۹:۱۹
سایت الف یه پیشنهاد دارم. الان موقع اینه که فیلم تبلیغاتی احمدی نژاد رو توی سایت بگذارید تا با فیلم هایی که الان پخش میشه مقایسه بشه. دقیقا الان موقشه که بذارید... (1406782) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۰:۱۰
رضایی با داشتن رای 95 درصدی لر زبانهای عزیز و 15 درصدی بقیه جزو افرادی است که در کنار جلیلی و قالیباف و ولایتی و روحانی شانس حضور در مرحله بعدی را دارد (1406788) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۱۳:۱۶
کی گفته همه لرها به رضایی رای میدن مگر برادرش وقتی نماینده مسجدسلیمان بود برای مسجدسلیمان چکار کرد . (1407512) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۰:۱۳
آقای جلیلی می دونه که در قد و قواره ریاست جمهوری نیست. اگه همین رو بدونه و اومده باشه، دیگه هیچ نشانه اخلاقی و سیاسی خوب دیگه ایشون نمی تونه این جاه طلبی رو جبران کنه. البته تقصیر ایشون نیست. خیلی وقت هست که ما به علت داشتن شهروند های درجه یک و دو و ...، پله پله رشد کردن رو از یادمون رفته. (1406789) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۰:۵۲
به نظرم این مقاله میخواد تخم نفاق رو تو اردوگاه اصلاحات بندازه
نظراتی که من این چند روز شنیدم حاکی از ائتلاف قطعی روحانی و عارفه.
ضمنا شاخ درآوردیم از این نتایج نظرسنجی بی سر و ته شما به هم میخوره،لااقل یه بارخودتون نظرسنجی برگزار نمیکنید تا به اون استناد کنید(هرچند این کامنتها و مثبتها همه نظرسنجیه)
میدونم که چاپ نمیکنی!!!!! (1406792) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۲:۵۸
اگر می گیم انتخابات ؛ هر کس دوست داره به هر نامزدی رای بده فقط نباید به بقیه توهین کنید اگر می توانید فقط نقاط قوت نامزد خودتون را بنویسید و اگر نامزدتون رای نیاورد به ارای دیگران احترام بزارید - حسن (1406799) (alef-10)
 
کامرانی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۴:۰۰
با توجه به استقامت مجاهدانه ملت و عدم پذیرش ولایت کفار و زیاده خواهی نظام سلطه و همچنین اخلاص رهبری و از آنجایی خداوند وعده پیروزی را در جهاد و استقامت داده ، مطمئنیم خداوند مقلب القلوب ، قلبها را به سوی کسی سوق خواهد داد که مفید به حال آینده این کشور و تأمین کننده آبروی ملت خواهد بود. (1406803) (alef-10)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۶:۳۷
زنده باد قالیباف شهردار موفق تهران زیبا (1406810) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۱۴:۴۰
تهران انار ندارد!! (1407517) (alef-10)
 
لاله
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۹:۳۵
جناب آقای توکلی عزیز
من تو انتخابات سال 80 به شما رای دادم و هنوزم از رای دادم به شما پشیمون نشدم چون می بینم واقعا سیاست مداری واقه گرا و شجاعید.

اما فکر کنم بدتون نمی یاد جلیلی رئیس جمهور بشه.
به هر حال (1406821) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۰:۴۰
افتضاح ترین مستند از قالیباف بود بعد از جلیلی

دوستانی که موافقن تایید کنن (1406824) (alef-10)
 
عبید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۰:۵۳
بنظر من اگه روحانی و عارف ائتلاف کنن قالیباف اصلا به دور دوم هم نمیرسه چون در همون دور اول اصلاح طلب ها برنده میشن. (1406825) (alef-10)
 
محمدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۰:۵۴
سلام به همه ایرانیان عزیز.
به نظر من متاسفانه تا الان ،مناظرات سهم قابل قبولی در روشن شدن اذهان مردم و کمک به تصمیم مردم نداشته.
تاریخ ما ایرانیها نشان داده که به هیچ وجه ملتمان زیر بار ظلم نمیروند.. این در تجربه دفاع مقدس 8 ساله کاملا اثبات شد.که از هر قوم و مذهب و نژادی در جنگ سنگ تمام گذاشتند.
آقایان کاندیدا!!
شما به چه مجوزی در مناظرات خود چوب حراج به مصالح مملکت میزنید!؟
همینجور میخواهید از آرای ما صیانت کنید!؟
شما نباید هیچ چیزی را بر امنیت و منافع ملی کشور ترجیح دهید.
اگر به قصد خدمت آمده اید بدانید که این خیانت است ! (1406826) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۴:۱۸
دوستان خواهشا کمی منطقی تر به قضایا نگاه کنیم از جمع این 8 نفر تنها یک نفر هست که نسبت به بقیه سیاستمدارتر و بادرایت تره و اونم جناب روحانیه. من شخصا تصمیم به رای دادن نداشتم و هنوزم مرددم ولی با دیدن مناطره ها و... خیلی راحت میشه دید که ایشون برای ریاست جمهوری از بقیه سرتره و کاملا مسلط بر همه جوانب. امیدوارم با توجه به مطالبتون نظر بنده رو هم بزارید. (1406836) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۴:۳۱
راه نجات کشور از طمع قلدران حریص جز از پایداری و عزت نیست. زنده باد..... (1406838) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۵:۱۵
دکتر جلیلی مسلط تر از همه بود خیلی واضح وروشن صحبت میکرد و جواب اقایون رو میداد و واقعا به ریشه مشکلات و راه حل اون اشاره میکرد نه راه حل های انی و زود گذر که بعد انتخابات دوباره برگردیم سر جای اولمون

با احترامی که به دیگر کاندیدا میزارم اما دکتر جلیلی اصلح تره

جلیلی

جلیلی

جلیلی (1406840) (alef-13)
 
کویرلوت
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۲۶:۳۷
دوست عزیز جناب علی آقا - شاید به نظر شما آقای جلیلی اصلح باشند اما یک نکته رو نباید از ذهن دور داشت .هرچند که جلیلی با احمدی نژاد یکی نبوده و نیست اما به آندسته ازمردم که مخالف ایشان هستند حق بدهید تا به جلیلی با دیده شک و تردید بنگرند چون در بحث تبلیغ ایشان بعنوان فردی ساده زیست و عدالت محور و مقاومت و ادبیات و گفتمان دهه اول انقلاب پا به انتخابات گذاشتند درست شبیه همان وجهه ای که احمدی نژاد در دوران کاندیداتوری از خود نشان میداد برای همین یک عده ای همانند مارگزیده که ازریسمان سفید و سیاه میترسند به جلیلی هم واکنش مثبتی ندارند (1407270) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۶:۵۲
افراد با هم متفاوت اند عده ای به کارنامه رای میدهند. بعضی دیگر به برنامه. بعضی ها دینداری و اخلاق برایشان مهمتر است. عده ای دیگر به گرایش سیاسی کاندیدا رای میدهند. بعضی ها به کاندیدایی که قشنگ صحبت میکنه رای میدهند. بعضی ها هم به کسی که بیشترین رای را دارد رای میدهند. بعضی ها به همشهریشان رای میدهند. بعضی ها رای میدهند تا یک شخص خاص رئیس جمهور نشه. عده ای هم که هیچ نظر خاصی ندارند از فامیل میپرسند که به کی رای بدن.و....
با این همه تفاوت اگه اصرار کنیم که کاندیدای ما حتما رای میاره و اگه خدایی نکرده اینطوری نشد زمین رو به زمان بدوزیم که صدا و سیما فلان بود یا مناظره ها اینطور شد یا سپاه و بسیج فلان کردند.
دوستان عزیز شما به کاندیدای خودتون رای بدین و کاری به نظرسنجی ها(نظرسازی ها) نداشته باشید. کافیه یه سری به سایت های مختلف بزینید تقریبا همه کاندیدا ها تو سایت های خبری خودشون با اختلاف بالا نفر اول اند. (1406846) (alef-13)
 
نوید
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۷:۳۱
چرا الف داره کمکم به اقای جلیلی رو میاره (1406847) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۹:۰۰
دکتر ولایتی آهسته و پیوسته در نظرسنجی ها در حال پیشرفت است. همه بنشینید و ببینید امشب در مناظره سیاسی این مجتهد امور سیاست چه میکند. آقای جلیلی و روحانی باید از ایشان یاد بگیرند. (1406853) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۹:۲۶
فیلم قالی باف اگر همه اش سیاه نمایی نبود. ریا بود. رزمندگی باید در راه خدا باشد نه برای تبلیغات ریاست جمهوری. همه مردم می دانند قالی باف رزمنده بوده و در شهرداری زحمات خوبی کشیده دیگر چرا این همه مانور می دهند؟ واقعا آدم ناراحت می شود وقتی می بیند یک عده چقدر راحت از سهمیه رزمندگی خود در هر جایی سوء استفاده می کنند. (1406854) (alef-13)
 
مسیحا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۱۹:۴۳
الف هم ترسیده و رفته سمت جلیلی ها!!!! (1406855) (alef-13)
 
اخوت
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۲:۰۴
شلیک های مشقی وهوایی قالیباف همان وعده های توخالی احمدی نژاد را تداعی میکند کاندیداهایی مانند قالیباف و محسن رضایی که یک روز هم سر کلاس درس ننشسته اند و براحتی و با استفاده از رانت جنگی دکترا گرفته اند به کار ریاست جمهوری نمیخورند درست است که قالیباف در شهرداری خوب کار کرده احمدی نژاد هم همین بود بعداز هشت سال چه کار کرد اداره مملکت فن دیپلماسی میخواهد اینکه گفته اند رجل سیاسی باشد آیا قالیباف و رضایی رجل سیاسی بوده اند اینها دجال سیاسی هم نیستند زمانی بود که قالیباف تبلیغ میکرد که خلبان است چرا در فیلم مستندش این را نشان نداد عدالت قالیباف را در تبلیغات و بنرهای شهدا در شهر تهران ببینید قالیباف چون خودش سپاهی است تمام بنرهای شهدا در سطح شهر تهران مربوط به شهدای سپاه پاسداران است بعبارت دیگر تمام کار جنگ هشت ساله این آقایان تمام کرده اند وارتشی در جبهه ها فوتبال بازی میکرده اند بودجه شهرداری تهران متعلق به بیت المال است واز عوارض و مالیات تمام شهروندان تامین میشود پس چرا باید برای یک قشرخاص تبلیغ شود تمام پروژه های کلان شهرداری دربست به شرکت سپاسد واگذار میشود چرا چون شرکت سپاسد متعلق به سپاه پاسداران است بعبارت دیگر شهرداری تهران یکی از اداره های تابعه سپاه پاسداران است بهرحال قالیباف و رضایی تشنه های قدرت هستند وبه کار ریاست جمهوری نمیخورند آقای روحانی هم از هم اکنون تکبرش از صد فرسخی نمایان است رئیس جمهور شودچه خواهد کرد ؟ (1406860) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۴:۴۱
برادر عزیز میتونی دو تا از کارای احمدی نژاد رو بگی که داری با قالیباف مقایسه میکنیش؟ (1407056) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۳۱:۵۵
الف عزیز با عرض معذرت نظر دوستانی که ادب را در حرف زدن رعایت نمی کنند چاپ نکنید چرا که باعث اشاعه بد اخلاقی در جامعه می شود. این دوستمون جدا از اینکه رای شان مربوط به کیست یک آدم تندرو و بی منطق هستند و دو تا از سرداران بزرگ جنگ را مورد کم لطفی قرار داده اند (1407422) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۶:۲۵
ای کاش و ای کاش مسئولین وکسانی که اخیرا همه کاره مملکت شده اند کمی هم درکنارعلایق وسلایق شخصی و گروهیشان به نظر مردم اهمیت می دادند وکل مردم ایران را فقط در یک طیف خاص نمی دیدند ای کاش؟؟؟؟؟؟؟؟ (1406872) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۲۹:۴۷
پس عارف یکم هم از گروه آریان و رضا حمید عسگری بگه دور دومیش قطعیه...!!! (1406885) (alef-13)
 
dara96
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۰:۵۷
متاسفانه طرفدارانه اقایان روحانی وعارف فک میکنن منظور ازنظرسنجی نظرسنجی اینترنتیه. خدمتتون بگم این نظرسنجی ها توسط ناجا و صداسیما و نهاد های معتبر به صورته میدانی انجام میشه نمونشم دیشب در بخش 20:30 پخش شد که قالیباف را با فاصله در صدر نشان میداد. (1406892) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۱۶:۵۴
من یه عنوان یک شهروند چرا تا امروز کسی از من چیزی نپرسیده؟
ضمناً رای هر کس باید مخفی باشد. (1407394) (alef-10)
 
فرزند ایران
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۲:۲۷
درمان حصار برکه نیست

دردمان زندگی با مردمانی است که فکر دریا شدن به ذهنشان خطور نمی کند

زنده باد ایران

زنده باد عقلانیت

پیروز باد اقای روحانی (1406895) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۲:۳۹
حمایت علنی از کاندیدی خاص باعث نفرت مردم از یک سایت خبری خواهد شد. (1406896) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۵:۵۵
من به هرکس که رفسنجانی تائیدش کنه رای میدم . (1406906) (alef-13)
 
متعجب
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۰:۳۹
مگه خودت منطق استدلال نداری که اختیارتو دادی دست رفسنجانی ! (1407080) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۳۴:۵۱
بیش تر باید از بزرگان تبعیت کرد (1407568) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۷:۴۲:۰۳
مگه خود رهبر نفرمودن از نظرات بزرگان استفاده بشه؟ (1412664) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۶:۱۲
من برنامه اقتصادی همه کاندیداها رو مطالعه کردم. برنامه آقای دکتر رضایی از همه کاملتره که البته کاملا واضحه چون ایشان دکترای اقتصاد دارن و بهرحال تخصصشون به اقتصاد بیشتر از سایر دوستان هست. پس بیایید با نوشتن نام زیبای محسن رضایی در روز 24 خرداد حماسه سیاسی رو خلق کنیم تا تیم ایشان نیز با کمک همین مردم و جوانان حماسه اقتصادی رو رقم بزنند. مخصوصا که ایشان بارها متذکر شده اند که دولت فراجناحی تشکیل خواهند داد. زنده باد دولت فراگیر (1406907) (alef-13)
 
سعيد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۸:۵۲
همه چشم به راه نشسته وبايد ديد جه از دل ائتلاف اصلاح طلبان بيرون ميآيد حتي ما اصولگرايان نيز چشم به راهيم (1406918) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۳۹:۱۲
وقتی این همه درباره روحانی و عارف مینویسید یعنی از ائتلاف ایت دو نفر خیلی میترسین (1406919) (alef-13)
 
reza
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۳:۱۸
رفتن قالیباف به دور دوم تا اینجا قطعی شده است؟!!!!!!الف جان چرا اینقدر تابلو جهت دهی می کنی؟ (1406928) (alef-13)
 
قاسم
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۴:۱۴
همه میدونن که توکلی از حضور جلیلی ناراحته !
1- وقتی یکی مثل شما از جلیلی و اخلاق گرایی محضش صحبت میکنه میشه فهمید جلیلی چقدر مناسب این پست ریاست جمهوریه
2- مغرضانه نوشتید که رای جلیلی افت کرد بعد از مناظره دوم ! اینجا عقده گشایی کردید مشخصا آرای جلیلی به مقدار قابل توجهی بالا رفته این رو در روز عمل میبینید مخصوصا اون جایی که جواب معنی داری به عارف داد راجع به پهنای باند رو اینقدر کوچیک نکنه که فقط شجریان و فرهادی ازش بگذرن ! یا اونجا که صریحا گفت یه سری اشراف بر جایگاه هنر تکیه زدن و فکر میکنن هنر مند فقط خودشونن
خیلی خوب بود یه خورده اخلاق یاد میگرفتید از آقای دکتر جلیلی
من الله التوفیق (1406929) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۵:۳۸
الف میخواهد با این نوع خبر نوشتن به دروغ القا کنه که رقابت بین اصولگرایان هست. با عباراتی مثل خیزحداد و رشد رای حداد!!!!
اون موقع که خبر ثبت نام خاتمی بود هم طبق یک نظر سنجی نهاد معتبر!!! قالیباف از خاتمی و هاشمی جلو بود
از خدا بترسید (1406931) (alef-13)
 
دادا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۸:۲۲
آقای احمدی نژاد ر فیلمش گفت از خط ویژه نرو !!!! که تقریباً خط ویژه شد اتوبان آقای دکتر ... حالا بعد از 4 سال باز فیلم تکراری جناب جلیلی میگن ورود ممنوع نرو ..... که خطر ورود ممنوع بسیار بیشتر است از خط ویژه .... ای داد بی داد به راستی چرا مسئولین به ناکارامدی رضا دارند ... (1406941) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۴۹:۱۳
آقایان عارف و روحانی فقط بلدن نقد کنند.
زمانی برنامه مطرح میکنند ، که همه عالم و آدم رو تقصیرکار در آوردند.
این ها فقط بلدن عیب دیگران رو بگند و انگشت اتهام رو اول به سوی دیگران دراز میکنند. شما که اینقدر دیگران رو نقد میکنید خودتون چکار کردید .
آقای عارف که خودش رو به آقای خاتمی و هاشمی وصل میکنه . چرا ما باید فکر کنیم که همیشه راه اون ها درست بوده . شاید راه بهتری وجود داشته باشه .
سیاست الان ما که مثل سیاست 10 سال پیش نیست . دنیا همش در حال تغییر و تحوله به جای اینکه بشینند ببینند ده سال دیگه چی میشه ، تحولات جهان رو در نظر بگیرن ، وضع مردم رو در نظر بگیرند، وضع پول رو در نظر بگیرند ، نشسته اند و همش دارن از این و آن بدگویی میکنند . و فقط دارند روی احساسات مردم بازی میکنند .

امیدوارم کمی عاقلانه تر صحبت کنند ( همه کاندیداها ) (1406943) (alef-13)
 
majid r
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۳:۲۱
عارف و روحانی = جذب حداکثری (1406948) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۴:۳۶
نویسنده محترم نوشته جلیلی برعکس احمدی نژاد دولتهای گذشته رو نقد نمی کنه.
الان شما انتظار داری بیاد دولت احمدی نژاد رو نقد کنه؟ (1406953) (alef-13)
 
بامداد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۵:۴۷
ازبین اینهاعارف بیشترین سواد وجسارت ولیاقت رو داره (1406955) (alef-13)
 
سهیل
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۶:۲۲
ساعت 6 عصر روز مناظره دوم به هوای اینکه الان خیابان ها خلوته رفتم بیرون دیدم از همیشه شلوغتر و پرازدحام تر بود. مردم اصلا به این مناظره های فمایشی نگاه نمی کنن. آره جانم حالا هی تحلیل کنید که کی رفت پایین کی رفت بالا (1406957) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۷:۱۱
در احاطه علمی و سیاسی نگارنده همین بس که ایشان مطلع نیستند که آقای روحانی از اعضای جامعه روحانیت مبارز نیست.... !!! (1406961) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۱:۵۸:۲۱
شک نکنید که جلیلی رو ریس جمهور میکنن.الکی اذیت نکینید خودتونو (1406965) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۱:۰۸
با انتخاب جلیلی باید هشت سال دیگه منتظر ادامه راه احمدی نزاد باشیم. (1406974) (alef-10)
 
دکتر
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۲:۱۸
مطلبی بود بسیار بی طرفانه بود !!!

واقعا دکتر جلیلی با آزادسازی ظرفیت ها، سازوکار و ساختار فوق العاده ای در مناظرات ارائه کردند و مزیت نسبی ایشون رعایت کارویژه مناظره و استفاده از فرصت ها می باشد !!! (1406979) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۴:۵۲
مغرضانه جهت می دهید تحلیل نکنید بهتر است (1406983) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۶:۰۴
انتخاب جلیلی یعنی حداقل همین اوضاع کنونی! خدا به فریاد این ملت برسد (1406988) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۰۷:۲۱
چرا وقتي احمدي نژاد موضع نگرفته بعضي كانديد ها رو به ادامه گفتمان احمدي نژاد نسبت مي دهند ايشان متعلق به همه ي ايران است انديشه بهاري مربوط به همه جهان است. (1406994) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۰:۵۴
آقای قالیباف به نظرمرد میدان کارهست، آقای رضایی هم فردمعتدل که برای از بنبست سیاسی خارج کرن ابران برنامه داره - خصوصا وقتی گفتند مباحثی ازقبیل گردغبار و محیط زیست میتونه باب گفتگوی غیر ساسی با آمرکا باشه - به هر حال تحریم به مردم خیلی فشار آورده - مخصوصا در زمینه دراو و بهداشت - یه جایی باید بین ایستادگی و واقعیت های بین المللی و نیازهای حیاطی جامعه تعادل ایجاد بشه - بعضی وقتها خاک کشور حتی در حد یک وجب اشغال میشه که جا داره همه مردم به خاطرش فداکاری کنند - ولی بعضی مسائل گاهی با یه زمانبندی شاید ر حد یه نسل به نتیجه برسه - مهم داشتن سیاست کلان فارغ از بعدِ زمانه - بالاخره این نسل هم حق حیاط داره (1407005) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۵:۱۰
جلیلی بالاترین تجربه اجرایی که داره مذاکرات هسته ای است اونهم که به هیچ نتیجه ای نرسیده و تحریمها بیشتر شدن حالا از کجا تشخیص دادین لیاقت ریاست جمهوری رو داره (1407017) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۶:۳۸
با سلام
ما در جمهوری اسلامی زندگی می کنیم هیچکدام از کاندیدا ها اسلام را آنطور که هست در برنامه های خود دخالت ندادند مثلا اسلام به جای بیمه سنت قرض الحسنه را که هم فرهنگی است و هم اقتصادی مطرح می کند در جمهوری اسلامی ما بانک ها آنقدر راجع به قرض الحسنه بد عمل کردند که هیچکس هیچ برنامه ای راجع به این اصل مهم اقتصادی و فرهنگی ندارد به نظر من بیمه خلاف اسلام است چرا که در اسلام ضرر و زیان نیست در حالی که در بیمه خیلی ها ضرر می کنند و عدهای اندکی سود ، با اینحال همه کاندیدا ها از بیمه حمایت می کنند به خاطر رای مردم ! پس رضایت خدا کجاست ؟ (1407020) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۵۸:۵۷
عزیزم خوابی یا بیدار. خودت فهمیدی چی گفتی؟ (1407462) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۹:۰۳:۰۴
با سلام مجدد
جواب دادم چرا جوابم را منعکس نمی کنید؟ من خواب نیستم .قرض الحسنه به آن معنا که اسلام می گوید واقعا راهگشا است چند سال مسئول یک اداره بودم با اجرای این سنت الهی خیلی از مشکلات همکاران حل می شد و به کسی هم ظلم نمی شد اقتصاد دان های ما باید به قرآن مراجعه کنند چیزی که در برنامه کاندیدا ها نیست رسول الله حق دارد روز قیامت شکایت کند . (1412986) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۱۷:۴۵
من به جلیلی رای نمیدم چون نمیخوام بعد از چهار سال بشنوم که بعضی ها با تهدیداتشون نگذاشتن رییس جمهور ازظرفیت ها استفاه کنه و همه فرصتها به باد رفت (1407022) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۳:۳۵
دوستان به کامنتها توجه زیاد نداشته باشید چون تاکنون هیچکدام از نوشته های قبلی خودم را نمی بینم ؛ پس این سایت نیز متاسفانه گزینشی عمل می کند در هرصورت ما منتظر ائتلاف روحانی وعارف هستیم (1407050) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۴:۳۱
آقای "الف" بنظرم داری میزنی به جاده خاکی ... (1407053) (alef-13)
 
mk
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۵:۴۴
خیلی الف جان غرضی را دست کم گرفتی.غرضی داره با سرعت نور ارائش میره بالا.من و اطرافیانم همه عارف-جلیلی یا رضایی بودیم و همه شدیم غرضی.تند نرو.شلش کن دوسک خوف من.به کجا چنین شتابان؟؟؟؟روحانی و جلیلی اگه رای دارند چون طرفداران تعصبی دارند که بدون تحقیق از اول رای خودشونا دارند.عارف-رضایی-قالیباف توشون حرف حساب میزنند و برنامه دارند.ولی درجشون از غرضی کمتره.بابا پراید سوار شدن قدیما افت کلاس بود الان دیگه مایه دارا پراید سوارند.پراید شده ارزو یا نهایتش هدف فوق بلند مدت.دوستان رای و نظرتون محترم ولی غرضی 1هدف اساسی حداقل داره و اونم تورمه.من میخوام بپرسم کسی بدون مهار تورم میتونه کاری بکنه؟این بابا اومده رفته سر ریشه مشکل.خب ریشه بخشکه همه چیز درست میشه.غرضی را بشناسید.سابقشو ببینید.تمام عمرش تجربس.تجربه درخشان.انتخاب اشتباه یعنی 8سال تحمل. (1407058) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۵:۴۵
جلیلی واقعا گزینه مناسب ریاست جمهوری هستن... نکته منفی رئیس جمهور قبلی رو نداره و نکته های مثبتش رو داره (1407059) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۶:۲۳
دوستانی که مدام نقد می کنند روحانی را فکر کنم دوره ی بوش یادشان نیست که چه خون خواری بود به افغانستان و عراق حمله کرد و بارها برای ایران خیز برداشت . آخر لحظات حکومت بوش و اوایل حکومت احمدی نژاد جوری شد که بوش می خواست به ایران حمله کند و اوباما بهش گفت اگر به ایران حمله کنی وقتی من قدرت را به دست بگیرم تو را به عنوان جنایت کار جنگی محاکمه می کنم (طبق اخبار روزنامه های همان زمان می تونید بگردید پیدا کنید) ایران نزدیک 8 سال بوش خونخوار را با سیاست قوی خود در نیت حمله به ایران منزوی کرد ولی در عرض چند ماه بهانه های مورد نیاز برای حمله را به او دادیم که خدا خواست و اتفاقی نیافتاد و عدو (اوباما) شد سبب خیر به خواست خدا .

من متعجبم از کسایی که انقدر ادعا دارند و شرایط فعلی با حضور اوباما را با شرایط گذشته با وجود بوش خونخوار مقایسه می کنند .

هر کشوری به ایران حمله کند پشیمان خواهد شد و شکست خواهد خورد ولی دلیل نمیشه که عقل و منطق و شعور اسلامی مون را برای دور کردن خطر از تنها حکومت شیعی و امید شیعیان جهان اسلام استفاده نکنیم و مدام خود را در خطر بیندازیم.

آقای توکلی منصف باشید و شرایط سیاسی جهان در آن روزگار را هم با زمان حال مقایسه کنید . (1407062) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۲۷:۵۳
دوستان توجه کنید که در حال حاضر کشور ما به ثبات نیاز داره...هر کدام از جناح های سیاسی که بیان برای ما هزینه داره..اصولگرایان تند رو که راه گذشته رو ادامه خواهند داد و اصلاح طلبان 4 را خواهند گذاشت برای تسویه حساب با اصولگرایان و سعی می کنند دوباره هی مدیر عوض کنند و هی بگوییند که اصولگرایان فلان کردند و .../
ما به کسی نیاز داریم که مستقل باشه و بتونه از ظرفیت های دو طرف استفاده کنه و البته خودشم برنامه کاملی داشته باشه...بیایید کشور رو دوباره به یک چالش جدید دعوت نکنیم. رای من محسن رضایی است. (1407064) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۱:۵۴
خوب اونایی دوست دارند به آقای جلیلی رای بدن که تو دولت عدالت محور قبلی برجساز شدند و وارد کننده پورشه و مازراتی که با تعویض رویه ریاست جمهور دوباره باید برن دنبال کار قبلیشون، البته اگه اینقدر خون مردمو تو شیشه نکرده باشن که تا 5 نسلشون بارشو بسته باشه. (1407085) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۲:۱۲
بنده در صورتی در انتخابات شرکت میکنم که دکتر عارف باشه در غیر اینصورت به هیچ کاندیدی رای نمیدم .این حرف خودم خانوادم و بسیاری از دوستان و اطرافیانمه.امیوارم کامنتم رو پخش کنید چون اکثرشون رو پخش نمیکنید (1407087) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۳:۰۷
من به عنوان یک ایرانی مسلمان مستقل از همه دوستان خواهش میکنم، نظراتتون این جوری نباشه:
فقط X، درود بر Y
یا تخریب یه کاندیدا
قرار نیس ما تو رسانه ها تبلیغ یا تخریب شخص یا حزب یا جناح بکنیم
بیایید با نقد برنامه ها و بیان ویژگیهای خوب و بد هر کدوم و بدون تحمیل نظر و توهین به یه انتخاب درست برسیم...
تجربه نشون داده طرفداری صرف از یه کاندیدای خاص به هر دلیلی و به عبارتی تعصب داشتن رو یه حزب یا شخص خاص، باعث بدبختی مردم شده... (1407091) (alef-13)
 
وارسته
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۵:۴۴
سلام.من دیروز یه سری به سایتهای طرفدار دولت زدم.اما هیچ کدامشان حتی به کنایه هم از سعید جلیلی حمایت نمی کردند البته من طرفدار جلیلی نیستم و به او هم رای نمیدهم ولی به نظر می رسه این که جلیلی کاندید دولت باشه با قراین و شواهد سازگار نیست. (1407103) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۰۲:۵۷
رجا نیوز نرفتی ؟ (1407196) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۰:۴۶:۴۶
جلیلی کارهای احمدی نژاد را قبول دارد ضمنا گروه پایداری و مصباح از او حمایت میکنند و این کافی است برای آنکه بدانیم ایشان راه احمدی نژاد را خواهد رفت. (1409462) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۶:۰۱
قرارداد ترکمنچای سعد اباد روحانی را به مردم شناسونده همین کافیه (1407105) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۰۳:۲۱
مردم فرق دوران روحانی با زمان جلیلی را بهتر از شما میفهمند . (1407478) (alef-10)
 
آریا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۳۶:۴۴
چرا طرفداران آقای جلیلی کمی با آرامش به نتایج گفتگوهای طولانی و بی حاصل ایشان با خانم اشتون فکر نمی کنند ایشان تمام این مدت روی همین مساله متمرکز بود و بعد از ۱۷ دور مذاکره جز تحریم های بیشتر عایدی نداشت...
تصور کنید ایشان بخواهند روی مسایل تمام مملکت تمرکز کنند...
احساسی عمل نکنیم.
سال ۸۴ را به خاطر بیاوریم که بسیاری با احساسات وارد شدند و به کسی رای دادند که در بالاترین میزان درآمد های نفتی در تاریخ ایران بدترین و اسفناک ترین دوران اقتصادی را برایمان به ارمغان آورد که تبعات آن هنوز ادامه دارد. (1407112) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۳:۳۲:۲۶
ببخشید . شما می دانید سیاست چیست . اگر جلیلی در مذاکرات اینگونه عمل نمی کرد حال شما به این داشت هایتان افتخار نمی کردید الان ببیند از نظر علمی شماها کجای دنیا هستید . جلیلی با اسم مذاکره دوازه پیشرفت را به روی جامعه علمی گشود . (1416765) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۴:۳۷
«از جلیلی غیر از این انتظار بود»؟
نه قربان
از آقای توکلی غیر از این انتطار بود... (1407142) (alef-13)
 
حمید رضا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۵:۰۲
هرچند در حال تلاش هستید جانبدارانه ننویسید اما ابداً حمایت شما از جلیلی قابل انکار نیست .... (1407144) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۶:۲۰
فیلم تبلیغاتی قالیباف کاملا پوپولیستی و عوام فریبانه بود! اکثر فیلم نشان دهنده ی سفرهای تبلیغاتی ایشان به نقاط مختلف کشور بود و گوشزدهایی که مثلا یک پیرزن و یا یک جوان به ایشان داشت که اکثر این حرف ها هیچ سر و ته نداشت! من با دیدن این فیلم نه گذشته ی آقای قالیباف برایم روشن شد و نه برنامه های ایشان برای آینده کشور را فهمیدم!
ایشان فقط می خواست تواضع و سربه زیری خود در مقابل مردم را نشان دهد که یک حرکت عوام فریبانه است.
سرود انتهای فیلم ایشان هم که یک تقلید ناشیانه از یک خواننده لوس آنجلسی بود که البته ورژن لوس آنجلسی بسیار زیباتر هم خوانده شده!!! (1407152) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۶:۰۸:۲۶
نظر من کاملا مخالف نظرشماست. (1407625) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۲:۴۷:۱۰
سلام جناب الف
بنده از سال 72 در دفاع از گفتمان عدالت خواهی سعی و تلاش کردم حتی سال 80 که آقای توکلی در مشهد با نگاه نا امیدانه گفتگو وسازش با راست سنتی و چپ های معتدل رو پیشنهاد دادند باز هم از ایشون خواستم مقاومت رو ادامه بدند وعلم رو زمین نگذارند الحق وانصاف ایشون تا اواسط دهه 80 مردانه وفداکارانه این کار رو کردند ولی امروز هر کسی که رئیس جمهور بشه قدر و منزلتش به اندازه اخلاق و فداکاری آقای توکلی نخواهد بود . من امروز طرفدار آقای جلیلی هستم
سوالم اینه :
این اخلاق و فداکاری رو به چه قیمتی به ثمن بخت میفروشید رای آوردن قالیباف و تخریب جلیلی ارزش اسطوره ی مثل شما رو داره ؟!!!!!!!!!!!
کسی که اگر 84 ایستاده بود امروز باید به نقد عملکرد دولت او می نشستیم اما راه افتخار و اخلاق سیاسی رو پی گرفت و عرصه رو به همفکران و دیگران سپرد فکر نمی کنم منجلاب بد اخلاق بتونه میحط ش کنه
و من الله التوفیق (1407155) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۰۳:۲۲
فیلم مستند آقای قالی باف با ترانه ی زیبای خلیج فارس ابراهیم حامدی« ابی » تمام شد همشهری آقای قالی باف هم که هستند . کار گردان نهایت خوش سلیقگی را بکار برد . (1407199) (alef-10)
 
محمد امین
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۰۷:۴۴
خواهش هیچ کدام از کاندیدها حتی آقای جلیلی را با آقای احمدی نژاد مقایسه نکنید چون هیچکدام قدرت و کارایی آقای احمدی را ندارند (1407210) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۰۸:۱۶
عجیب مغرضانه نوشته شده! (1407214) (alef-10)
 
ح
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۰:۰۴
دردولت سازندگی واصلاحات کشور چه پیشرفتی داشته که روحانی وعارف افتخار میکنن دردولت احمدی نزاد روستاها کمی اباد شد اقایونی که کارنامه درخشانی ندارن انتقاد هم نکنن (1407223) (alef-10)
 
mk
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۲:۵۰:۰۶
خودت مینویسی خودتم لایک میکنی؟؟؟؟خب 4تا روستا اباد شد.البته شما میگین اباد من قبول ندارم ولی عوضش 1کشور ویران شد برادر من (1411135) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۳:۰۵
قالیباف هزینه تبلیغات رو از از ارث پدرش آورده ،به کسی چه؟
مگه اون زمان پایگاههای بسیج و استانداری ها از احمدی نژاد تمام قد حمایت کردند و بنر می زدند ،بقیه می گفتند از کجا اومده؟
در ضمن کسی که چندین سال در پست های مختلف باشه و حقوق مدیران رو گرفته باشه؛به اندازه کافی پول داره (1407239) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۳:۴۰
1-آقای جلیلی سابقه مدیریت چندانی ندارد پس مناسب این پست نیستند.
2-آقای رضایی به جز دوران جنگ سابقه مدیریتی که واقعا با مشکلات مملکت درگیر باشد ندارد.فقط بر مشکلات واقف هستند.
3-آقای روحانی هم دست کمی از جلیلی ندارد.سمتهای قبلی اش جندان مهم نبوده است.
4-آقای عارف:ایشان درگیر مستقیم با مشکلات مملکت بوده اند حتی بیش از آقای خاتمی ولیکن اکنون وضعیت مملکت تفاوت زیاد با ان دوران دارد
5-آقای قالیباف:مدیریت شهرداری و نیروی انتظامی نمیتواند سابقه ای برای مدیریت کشور باشد.(در این دو نهاد همه مجبور به اطاعت از مافوق هستند اما در مدیریت کشور چنین نیست)
6-آقای ولایتی:کهنه کاری که بدرد همان دوران جنگ میخورد و دارای دید سنتی است که با دنیای پیشرفته امروز کارآمد نیست.
7-آقای حداد عادل:با ولایتی تفاوت چندانی ندارد ضمن اینکه جاذبه و دافعه لازم را ندارد.
8-آقای غرضی گرچه موفقترین وزیر دوره آقای هاشمی است اما دیگر دیر شده است.

نکته مهم:
1-هیچکدام نمیگویند برای حل مشکل اقتصادی از کجا پول می آورند.
2-در این وضعیت تحریم هیچکدام واقع بینانه صحبت نمیکنند.
3-اغلب خارج از حدود اختیارات رئیس جمهور صحبت میکنند.
4-هیچکدام اعتراف نمیکنند که چند درصد اقتصاد مملکت در اختیار آنان خواهد بود.
5-نحوه تعامل خود را با سایر نهادهای تصمیم گیری بیان نمیکنند.


لذا واجب است که بویژه در این دوره از انتخابات با دقت بیشتری فرد اصلح را انتخاب کنیم. (1407243) (alef-10)
 
شهمیرزادی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۱۳:۴۶
رئیس جمهور کر دن آقای جلیلی مثل مربی تیم ملی کردن قلعه نوعی است که باعث میشود هر دو بسوزند و اینده شان خراب بشود . (1407244) (alef-10)
 
کاوشگر
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۲۹:۴۹
واقعآ من نمی دونم آقای جلیلی که کل عملکردش فقط یک نمایندۀ مذاکرات(نیم بند و ناقص)بوده چه دارد که خود و عده ای به آن اینقدر مباهات می کنند!؟ (1407277) (alef-10)
 
م
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۵۶:۰۷
شما برید یه دور وظایف و اختیارات دبیر شورتی امنیت ملی رو بخونید حتما!

نظرات رو مستدل بگیم نه از رو شنیده ها! (1410020) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۱:۳۵
مردم عزیز نظامی ها به درد حکومت داری نمی خورند . این بسی خطرناک است. (1407281) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۷:۱۲
واقعا در رجال سیاسی بودن آقای جلیلی تردید وجود داره ، ایشون آدم با اخلاق و محترمی هستند. ولی اینها برای ریاست جمهوری از پیش شرط های بسیار ابتدایی است. واقعا امیدوارم مردم از این 8 سال درس عبرت بگیرند و به یک تصمیم گیری عاقلانه دست بزنند والا دوباره باید با حسرت بنشینیم و بگوییم خلایق هر چه لایق (1407300) (alef-10)
 
رویا
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۴۱:۴۶
با احترام به همه دوستان،باید بگم که رای مردم همینی که در نظرسنچی های اینترنتی می بینید نیست،همینی که در مقالات اینترنتی مغرضانه و جانبدارانه می نویسند نیست،باید به شهرها و روستاهای دور برید و ببینید که حرف و نظر مردم چیه.ضمنا روستائیان و اهالی شهرهای کوچک بیشتر از مردم شهرهای بزرگ رای می دهند.ما این مسئله را در انتخابات اخیر به عینه دیدیم.ضمنا بیاییم واقع بین باشیم.دیگه سکان این مملکت به دست اصلاح طلبها نمیو فته پس خودمونو گول نزنیم.بیاییم لااقل سکان را از دست اصولگراهای افراطی و تندرو بگیریم و لااقل بدست اصولگراهای میانه رو و معتدل بدیم.مثل رضایی و قالیباف و ولایتی. (1407309) (alef-10)
 
saeed99
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۰:۱۸:۴۵
با اینکه سخته ولی باید گفت راست گفتی. اما شاید ائتلاف با یکدیگر راهی برای موفقیت اصلاح طلبان باشد و اینکه هاشمی و خاتمی میبایست هر چه سریعتر به اجماع برسند. ولی انتخاب از اصولگراها سخته . چون تقریبا افراد افراطی و خشکه مذهب هستند و بیشتر به فکر بگیر و ببند تا معیشت و ازادی مردم. ولی باز شاید رضایی بهتره . (1414200) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۳:۴۹:۰۹
بهترین ائتلاف: عارف و روحانی و رضایی. ولایتی هم می‏تواند اضافه شود به شرطِها و شُروطها (1407328) (alef-10)
 
طرفدار جلیلی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۰۴:۵۹
فقط جلیلی (1407368) (alef-10)
 
ستاره
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۰۵:۱۳
جلیلی راه احمدی را ادامه میده حتی اکه نخواد مجبورش میکنن چون ادم ضعیفیه (1407370) (alef-10)
 
پرهام
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۱۴:۲۶
توانتخابات ظاهر کسی خبر از باطن کسی نمیده بابا جان..........عاقل باشینااااااااا (1407390) (alef-10)
 
ديوانه
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۱۹:۰۷
با سلام
به استحضار همه كانديداهاي محترم يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اسلامي ايران مي رساند، براي اصلاح امور در زمينه‌هاي فرهنگي ، اقتصادي، اجتماعي، سياسي و ... بطور خلاصه اصلاح امور مملكتي و مبارزه با فساد و دين زدائي موجود ، توجه به حلقه مفقوده‌اي بنام اخلاق و صداقت است . و تنها راه اعتلاي ايران و اسلام عزيز ، پرهيز از دروغگويي و فريبكاري و بازگشت به دامن اسلام ناب محمدي با غلبه بر هوي نفس مي‌باشد. در غير اينصورت نه تنها هيچگونه موفقيت و پيشرفتي حاصل نخواهد شد. بلكه عذاب الهي .. (1407398) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۳۴:۴۷
من به عنوان یک طرفدار اصلاح طلبی واقعا انتظار دارم عارف و روحانی به خاطر حفظ منافع ملی ائتلاف کنند.. از نظر خیلی از مردم روحانی و عارف 90 و 100 هستند و بقیه زیر 50. پس فرقی نداره کدوم بشه...
واقعا اگه از این فرصت استفاده نشه، بوی قدرت طلبی در جبهه اصلاح طلبی به مشام میرسه که من یکی دیگه امیدی بهشون نمیبندم... (1407423) (alef-10)
 
اسي
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۴۹:۳۶
در ايران رئيس جمهور 70 ميليون نفر را نمي تواند مديريت كند .. اما در چين رئيس جمهور چند ميليارد نفر را مديريت ميكنند .بهتر نيست رئيس جمهور بعد از انتخاب شدن كلاس مديريت را از رئيس جمهور چين بياموزد (1407448) (alef-10)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۴:۵۹:۳۹
جلیلی خود احمدی نژاد هستش فقط در یک لباس و شخصیت دیگر. احمدی نژاد هم زیاد دم از اخلاق میزد ولی بعدا خودشو نشان داد (1407465) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۶:۴۲:۵۶
حتما آقاي جليلي در آخرين مناظره و لحظه آخر مانند آقاي احمدي نژاد با مطرح كردن بعضي از مسائل تير خلاص را بسمت همه پرتاب خواهند نمود . بطوريكه فرصت دفاع براي ديگران باقي نماند . در حال حاضر شرايط ايجاب مي‌كند كه حوصله داشته باشند. (1412379) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۲:۰۱:۱۸
سلام . اگر آقای جلیلی اینقدر که شما می گوید ضعیف هست چرا به پر وبال او می زنید . انصافا خودتان هم می دانید که جلیلی انقلابی ترین است . اگر انقلابی بودن نشانه تند رو بودن است بس امام ما از همه تندتر بود. اصلا نترسید جلیلی انقلاب نمی فروشد . (1416030) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۱۰:۳۱
مستند قالیباف هرچی بود بهتر از مستند روحانی بود که دنبال تائید زورکی گرفتن از همه بود با درآوردن جملاتی ناقص از یک سخنرانی (1407505) (alef-10)
 
بی نام
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۳:۱۳
به نظر من هیچ دلیلی بالاتر از این برای ضعیف بودن و بی تجربگی جلیلی وجود ندارد که کیهان از وی حمایت می کند (1407580) (alef-13)
 
سادات
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۵:۴۷:۱۷
آقای جلیلی هم جبهه بوده اما در فیلم تبلیغاتی اش از آن استفاده نکرد وهر چه را که باعث ریا می شود پوشانده رای هم نیاورد پیروز اخلاق است (1407588) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۷:۰۱:۵۱
سلام :
خدایا ، چه زمانی بعضی از این مردم دست از قهرمان سازی بر میدارند ؟
آیا کسی که به او لفب امیر کبیر تهران داده اند خبر از مشکلات تهران دارد ؟ و میداند که با مدیریتی که به تهران اعمال میشود چه آینده ی در انتظار مردم ایران هست یانه ؟
میداند که طولی نمی کشد که همه در آمد ایران را باید هزینه خدمات برای تهران کرد یانه ؟
میداند که بالاترین نارضایتی و شکایات مربوط به شهرداری تهران است یا نه ؟
میداند که کسانی که امروز ایشان را قهرمان نشان میدهند . بعد از زسیدن به هدف هایشان رهایش خواهند کرد یانه ؟
میدانند که ایشان آنقدر ها هم مدیر مؤفقی نبوده ( به اعتراف خودش و در زمان فزماندهی نیروی انتظامی) ، حتی قادر نبودند که از قاچاق سوخت جلو گیری کنند یا نه ؟
آیا میدانند در اثر بی برنامگی عوامل اجرای زیر مجموعه مدیریتی ایشان چه خساراتی به بیت المال وارد میشود یاخیر ؟
و اصولاً مردم میدانند که قهرمان سازی باغث میشود از حقایق فاصله بگیرند یانه ؟
آیا این قهرمان ساز ها میدانند که ایران تهران نیست و ریاست جمهوری هم شهرداری تهران نیست که خواسته ها و ضوابط را با چند نفر افراد وانت سوار و یکی دو دستگاه وسلیه نقیله و ... اعمال نموده و یا بدون توجه به توانمندی مردم فقط طرح داد و هزینه ها را بهر شکل تآمین کرد و اجرا نمود و آثار اجتماعی و اقتصادی این نوع تأمین هزینه ها در سطح کشور چه خواهد بود ؟
ببینید ایشان در گردش های انتخاباتی و سخنرانی هایشان برای مردم و دانشجویان و .... چه وعده هائی که نمیدهند و اصلاً توجه نمیکنند که :
اولاً آیا این وعده ها عملی هست ؟
و ثانیاً در حد و قد و قواره یک نفر رئیش جمهور هست ؟
و ثالثاً آیا بعضی از وعده ها به لحاظ قانونی جزو اختیارات یک رئیس جمهوری هست . یا برای دلخوشی افرادیکه نه با آمار و نه با امکانات ونه با مجوز های قانونی سرو کار دارند بیان مینمایند ؟
خدایا به همه ما چشم حقیقت بین عنایت فرما . (1407728) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۷:۰۹:۴۴
اینکه ناشناخته ای درسیاست با اتصال به احمدی نژاد و شخص رهبر وبا چراغ خاموش در انتخابات شرکت کند یک نوع تزویر سیاسی است. نوع دیگر تزویر در سیاست شرکت شخصی شناخته شده به نام روحانی است که به گونه ای حرف می زند و گونه ای ادعا می کند که نه اصولگراست و نه اصلاح طلب!!!! اینها نشانه ای از یک حقیقت است. وآن اینکه این گروه ها مقبولیت فراگیری نزد مردم ندارند.واین انتخاب به نوعی آزمایش سلیقه مردم است.وصد البته آزمایشی که در خوشبینانه ترین حالت این ترفندها می تواند فقط حدود 50 درصد مردم را به صحنه بکشاند. چون تا اینجای کار عملکرد عرضه شده به مردم دقیقا 180 درجه با ذائقه مردم متفاوت بوده است! (1407748) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۷:۵۵:۴۶
بهر کی رای میدهیم به جلیلی که ادامه احمدی نژاد است رای نمی دهیم.
فقط روحانی،عارف ،ولایتی رضایی (1407836) (alef-13)
 
AGHi
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۸:۵۵:۳۸
با احترام به بقیه کاندیداها و طرفداران محترمشان:
فقط عارف (1407980) (alef-13)
 
حسن از تبریز
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۹:۰۷:۵۵
درود بر قاسم از شیراز گل گفتی (1408012) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۱۹:۱۳:۴۶
همیشه عصر جمعه دلم میگرفت ولی این جمعه خیلی خندیدم از صدا و سیما ممنون بعد از مدتها باز خنده به لبها اورد (1408035) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۰:۱۲:۴۹
جهت اطلاع
برنامه ديشب ديروز امروز فردا برنامه ويژه انتخابات بود كه از قبل قرئه كشي شده بود كه كانديداها دوبه دو نمايندشون در مورد مسائل سياسي مناظره كنن كه قرئه آقاي روحاني با جليلي با هم افتاده بود و سه شب قبلش هم برنامه پخش شد

تحليلاتون به نظر خيلي بچه گانست
رفتن قاليباف به دور دوم قطعي است!!!!!!!
يا تو يه تحليل ديگه به نماز اول وقت نرفتن جليلي اشاره كرده بودين طرف بايد وسط مناظره آستيناشو ميزد بالا كه الله اكبر من رفتم نماز؟؟؟؟؟؟؟ (1408312) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۰:۳۵:۱۶
چه عجب از جلیلی تعریف کردین ! (1408382) (alef-10)
 
سبحانی
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۰:۴۰:۱۰
اقای هاشمی هزار تا مثل عارف را میبرد لب چشمه وتشنه برمی گرداند . اقای هاشمی را دست کم نگیرید . انصافا اگر روحانیت شیعه بخواهد به سیاستمداری افتخار کند که محصول حوزه های علمیه است او کسی نیست جز هاشمی من بطور مستند وبا استناد به سرمقاله ایندی بندنت در 25 فریه سال 1987 از قول سفیر فرانسه در ایران که میگوید : ما برای اطلاع از اخرین سیاست های منطقه ای ایران یطور دقیق صحبت های هاشمی در نماز های جمعه را تحلیل وارزیابی میکردیم .../ این را عرض کردم حیف است که از هوش ونبوغ سیاسی این مرد بزرگ استفاده نشود. وکاش امکانی بوجود میامد که هاشمی در دانشگاه علوم سیاسی تدریس کند . وحیف است که هاشمی این توانایی ذاتی را صرف امور اجرایی کند که در این زمینه توانا تر از او وجود دارند (1408390) (alef-13)
 
منقد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۱:۱۲:۰۸
سایت محترم الف
نماینده سایر کاندیداها هم به امروز دیروز فردا دعوت شده اند. بنابراین عدالت رسانه ای نقض نشده اند.
لطفاً با رعایت انصاف اصلاح و اعلام بفرمایید. (1408582) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۲:۳۳:۳۳
با مناظره امروز جلیلی حذف شد..عارف -روحانی و ولایتی بهترین بودند.... (1408919) (alef-10)
 
محمدی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۱:۱۸:۳۶
حزب الله نمی میرد جلیلی هم پایدار است . (1409560) (alef-13)
 
بیخیال
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۰۸:۳۳
چی میگی؟!!!!! جلیلی حذف شد؟!! جون من؟!!!!

حداقل 2 روز صبر کن تا نتیجه نظرسنجی های معتبر (مراکز افکارسنجی) بیاد! بعد از این نظریه پردازی های سیاسی انجام بده!!!

88 هم همینجوری توهم پیروزی زدید، اون فتنه رو راه انداختید.

روحانی که له شد امشب!

جلیلی عالی بود؛ بسیار مستند و در فضای رئال، واقعیات سیاست خارجی رو تحلیل کردی.

بعد اون، حداد هم به خوبی از گفتمان انقلاب دفاع کرد.

قالیباف هم خوب بود نسبتا.... (1409902) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۲:۵۸:۴۶
نکته جالب مناظرات امشب هم موضع شدن آقای حداد عادل با آقای جلیلی بود که بنظر می رسه ظرف چند روز آینده احتمالاً به نفع ایشون کنار خواهند رفت و نکته جالب تر حمله آقای غرضی به اصلاح طلبها بود که با توجه به حمله همزمان آقای غرضی آقای حداد و آقای جلیلی بنظر می رسید که برنامه ای تدوین شده باشه. . بالاخره نکته جالب تر از همه نظر جناب جلیلی درباره حق و باطل و اینکه هر کس لبه حق و باطل راه بره باطل است که بیانگر این است که ایشان در یافتن راه حقیقت هیچ گونه شکی ندارند و تمام افراد بجز هم فکرانشون باطل می دونند (1409019) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۲:۵۹:۴۴
چطور می فرمایید «حتی اگر روحانی هم در صحنه نبود ولایتی برای هاشمی به نسبت عارف اولویت داشت.»؟ آقای ولایتی چند بار علیه اقای هاشمی حبت کرده است. هاشمی آن نیست که شما خیال می کنید. او به هیچ عنوان علمش را به دست ولایتی نخواهد داد. اگر قرار بر این بود، ثبت نام نمی کرد. (1409025) (alef-10)
 
mahmod
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۳:۱۶:۱۳
با عرض ادب خدمت تمامی هموطنان


با مشاهده مناظره ها به نظرم میاید این عزیزان به صورت شورایی کار کرده و جوابگوی مردم باشند واین همه هزینه و تخریب صورت نگیرد و راه نوین ریاست جمهوری شورایی را ادامه دهیم (1409103) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۳:۱۷:۴۸
به نظر من برنده مناظره امروز عارف و روحانی بودند باید مناظرات دیگری گذاشته شود در مورد فلسطین و سوریه و باید مساله هسته ای را به رفراندوم بگذارند. (1409114) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۱:۲۳:۳۱
ممنون از اینکه حرف دل مارو زدی (1410574) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۳:۲۰:۰۹
دمت گرم ولایتی !از خجالت آقای جلیلی درـمد؟
اشان گفتند میری مذاکره یک مشت فلسفه ویا بیانیه می خوانی
5 سال آقای جلیلی چه کردید همه را مسخره کردید (1409121) (alef-13)
 
ابراهیم
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۳:۳۷:۲۰
خداوکیلی آقایان جلیلی و حداد و بعد قالیباف از حیثیت اصولگراها به تمام معنا دفاع کردند. (1409195) (alef-10)
 
آریا
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۱:۴۶:۴۸
شما راست میگی. . . (1410719) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۵:۱۹:۲۱
از حیثیت نظام نه اصولگرا (1411946) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۷ ۲۳:۴۱:۳۸
مهندس غرضی با ارائه نظرات مبتنی بر مبانی کارشناسی درست و عمیق تاثیر به سزائی در جو عمومی انتخابات از منظر ‏ایجاد مطالبات ملی از خود بر جای گذاشتند. این مطالبات هم در مقطع انتخابات هم در سالهای پس از آن منشاء اثرات مبارک ‏و خیری خواهد بود که حاصل از اعتقاد واقعی ایشان به مباحثی که طرح کردند بود. به عنوان یک وظیفه از ایشان به خاطر ‏بر خورد غیر سیاسی و نگاه به منافع ملی و نه تغییر مواضع به خاطر آراء کمال تشکر را دارم و برای ایشان آرزوی ‏سلامتی و عاقبت به خیری دارم. ایشان بهترین بهره برداری را از موقعیت موجود کردند و خداوند هم به استقامت ایشان در ‏کار درست برکت عنایت کردند که اثر کوتاه مدت آن در مواضع دیگر کاندیداها قابل مشاهده است. با آرزوی مجدد برای ‏سلامتی مهندس و حسن عاقبت‎.‎

صحبت های آقای دکتر ولایتی آنچه را که رسانه های غربی در خانواده های مذهبی به دلیل عدم گوش سپردن به آنها نتوانست ‏منتشر کند انجام داد. ایشان با زیر سوال بردن مبنای ایستادگی در مسئله هسته ای سختی هائی را که مردم جامعه و نه افرادی مثل ‏ایشان تقبل کرده بودند را دچار سستی کردند و این دقیقا همان هدف اصلی تحریم است‎.‎ (1409219) (alef-10)
 
امير حسين سلطان/تهران
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۱:۱۵:۱۹
در مورد جناب آقاي مهندس غرضي كاملا با شما موافقم و يك علت اصرار اينجانب در كامنت هاي قبلي ام به خاطر شناختي بوده است كه از جناب ايشان داشته ام و متاسفانه بعضي ها بدون شناخت بعضا در ابتدا قضاوت منصفانه و صحيحي از جناب آقاي مهندس غرضي نداشته اند كه اميدوارم نظرشان بهبود يابد.اما متاسفانه با نظر جنابعالي هموطن محترم در مورد جناب آقاي دكتر ولايتي كاملا مخالفم و تصور بنده آن است كه قضاوت صحيح و منصفانه اي را در مورد جناب آقاي دكتر ولايتي ارائه نفرموده ايد.اميدوارم با واقع بيني و بازنگري در اين خصوص چنانچه مستدل و مستند نظراتي داريد ارائه نماييد بلكه موجب رفع سوءتفاهم گردد. با تشكر از سايت وزين "الف" كه فرصت تبادل افكار و انديشه ها را فراهم ساخته است. (1409550) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۱:۳۱:۱۲
من از بیگانگان هرگز ننالم که با ما هرچه کرد آن آشنا کرد (1409611) (alef-13)
 
کامران
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۰:۲۲:۳۶
جلیلی معجزه هزاره سوم: به قلم دکتر الهام و خانوده اش (1409361) (alef-13)
 
یک رزمند
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۰:۳۹:۳۴
افرین بررشادتهای رزمندگان 8سال دفاع مقدسسلام برسردارجهادوسازندگی قالیباف (1409436) (alef-13)
 
مهران
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۰:۳۹:۵۰
آقای دکتر رضایی بسیار محترم و با اخلاق است (1409437) (alef-13)
 
پارسا
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۰:۴۹:۱۲
با تمام احترامی که برای آقای عارف و ولایتی قائلم ،مملکت ما در شرایط فعلی، فکر می کنم آقای رضایی در شرایط فعلی کارآمدتر باشن. حداقل جدیت بیشتری در ارائه برنامه های اقتصادی دارند. (1409469) (alef-13)
 
goli
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۱:۱۰:۵۹
بدبخت عارف که در آخر مناظره برای رای آوردن دست به دامن رای های خاکستری شد با خواهش و التماس ازشون میخواست که بهش رای بدن
برای من رای آوردن قالیباف یا جلیلی هردو خوشحال کننده ست به امید پیروزی (1409540) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۱:۱۷:۲۰
همه این نظر سنجی ها که مد نظر قرار می دهید وپایه استدلال خودرا بر آن بنا می کنید ساختگی است خبر باید محکم و متقن باشد این هم یک نقص خبر گزاری های ایران است دوست دارند خبر هاشون به قول خودشون پر پیمون باشه ولی مردم اگر بعد از گذشت زمان آن چیزی که بوسیله خبر گزاری انتشار داده میشود را مطابق واقعیت ندانند دیگه به آن خبر گزاری بی توجه وبی اعتماد می شوند لطف کنید نظر سنجی نگذارید مردم ما هم خیلی قابل پیش بینی نیستند همان طوری که در گذشته این را نشان دادند با تشکر (1409556) (alef-13)
 
یکی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۲:۰۴:۱۶
با سلام
ببینید طبع تعدادی از مخاطبان سایت شما به کدام سمت رفته
اکر فقط و فقط یکبار از حرکت اخلاقی آقای جلیلی یاد کردید ، صدایشان درآمد . در واقع این رویه برخی مخاطبان همان رویه احمدی نژاد است.
احسنت بر شما
و وای بر آن دسته مخاطبی که حتی تعریف کوچک از رقیب را تحمل نمیکنند. (1409680) (alef-13)
 
عادل
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۲:۳۱:۴۳
خداییش و بی اغراق آقای رضایی از همه دوستان با برنامه تر بودند (1409726) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۳:۱۵:۳۳
این نوشته مغرضانه ست شما برو بین مردم ببین قبل و بعداز مناظره ها کدوماشون بیشتر طرفدار داشتن و دارن معلومه اگه توی همه شهرها برید دور و بر بسیج و پایگاه جلیلی و قالیباف صدرنشین میشن؟! واسه نظر سنجی یه سری هم به دانشگاه ها و بین مردم بزنید اگه وقت کردید!! (1409765) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۳:۵۳:۰۹
دروغگو اونایی هستند که دم از سعه صدر و آزادی بیان زدند و مستبدتر از خودشون نبود و همه صداهای مخالف رو خاموش کردند.
طرفداری دیگران رو ساده اندیش خواندن و ادعای اصلاح طلبی و تحمل مخالف داشتن که جور درنمیاد!!!!! (1409770) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۵:۱۶:۰۶
خیلی دلتون خوشه
یه نگاه ب تاریخ بندازید تا مصداق این ضربالمثل که همیشه بد رفته و بدتر اومده براتون روشن تر بشه.
هرچی سرمون بیاد حقمونه
امیدوارم نظرم منتشر بشه با تشکر (1409784) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۷:۴۹:۵۲
بايد به الفي ها تبريك گفت
كاملا مشخصه كه در اجراي سناريوي مهندسي انتخابات نقش بسيار مهمي به شما سپرده شده است .
آيا دستمزدي هم كه ميگيريد قابل توجه هست ؟؟؟ گول نخوريد ! دستمزد فريب دادن مردم و خيانت خيلي بالاست . حواستون باشه ارزون خيانت نكنيد !!! (1409865) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۱۰:۳۸
می دونم بازم سانسور میشه
اما
میگم که بسی برات تاسفم که یکطرفه مینویسی
ازت نا امید شدم الف (1409908) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۸:۲۶:۱۱
يعني ها اين عارف و روحاني تا دوباره مردم رو مث سال 88 كتك خورده نكن دست بردار نيستند جناب روحاني اگه آقاي قاليباف ميخواست دروغ بگه توي پخش زنده رسانه ملي جلوي ميليون ها نفر ذهنيت اشتباهي كه تو و عارف و بي بي سي از اون ايجاد كرده بوديدو پيش نميكشيد. قاليباف بهترين اصلح ترين و كارآمد ترين نامزد اين دوره است و شايسته رياست جمهوري. به اميد آن روز (1409951) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۰۹:۱۷:۵۱
همه اين چيزايي كه اين آقايون (بجز عارف)شعارشو ميدن غرضي عمل كرده! اونايي كه سنشون اجازه ميده قبل و بعد مديريت اين آقا رو برا خودشون مرور كنن. (1410081) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۰:۰۵:۱۰
درود بر روحانی این مرد سیاستمدار ، سخنور ، وراستگو ،ما به ایشان افتخار میکنیم (1410237) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۰:۱۹:۲۷
موضوع ائتلاف عارف و روحانی مدتی است که ذهن من رو مشغول کرده، چند نکته هست ک باید در کنار هم دیده بشه:
اول، سبد رای عارف قدرت جذب تحریمی های انتخابات رو داره و در صورت کناره گیری عارف این رای از دست می ره
دوم، در صورت کناره گیری عارف، رای های ایشون بین قالیباف، غرضی و روحانی تقسیم میشه
سوم، محور اصلی گفتمان عارف که استفاده از همه توانایی کارشناسی کشور با روی کار آمدن روحانی عملی تر به نظر می رسه
چهارم، سوابق اجرایی و مدیریت روحانی به مراتب قوی تر از عارف است
پنجم، ضمانت اجرایی برنامه ها و رویکردهای روحانی به واسطه سابقه و حضور در نهادهای قدرت بیشتر از عارف است
ششم، با کناره گیری روحانی به نفع عارف، رای روحانی بین ولایتی، عارف، حداد و غرضی تقسیم می شود.
هفتم، روحانی پتانسیل جذب حداکثری آرای رقبای اصول گرای خود به واسطه مشکل نداشتن بدنه اصولگرایی با دیدگاه هایش را دارد.
هشتم، عدم تفاهم این دو بزرگوار (عارف و روحانی) از یک منظر فرصتی جهت جلب مشارکت بیشتر در انتخابات و شکستن آرای رقبا می باشد و از طرف دیگر تهدیدی به دلیل تقسیم آرای مشترک این دو نفر و احتمال پیروزی رقیب در دور اول خواهد بود. البته در صورتی که بتوان تضمین نمود در دور اول هیچ فردی به 50% از کل آرای ماخوذه دست نمی یابد خو به خود تهدید فوق منتفی و دور دوم با معادلاتی جدید و به نظر شخصی من جذاب دنبال خواهد شد.
امیدوار بلوغ سیاسی و رشد گفتمانی ماحصل این دوره از انتخابات باشد.
پ. ن. : رای شخصی من با تمام احترامی که برای دکتر عارف قائلم، حسن روحانی است. (1410306) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۰:۴۴:۲۱
آقای جلیلی درست مثل احمدی نژاد از هر کاندیدا مدرکی جمع کرده بود جلو خودش ...نوبت هر کدوم که میشد ورق میزد مدرک و رو میکرد...همه مدارک تهمت بود همه اش نا به جا و غیر کارشناسی بود...درست عین احمدی نژاد


هم ولایتی تکذیب کرد هم قالیباف هم عارق هم روحانی


متاسفم برای دوستانی که میخوان سکان کشور رو بازهم به دست منطق ( یگم یگم ) بسپارنامیدوارم منتشر کنید ... (1410386) (alef-13)
 
سهیل
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۱:۵۲:۵۴
ادم های بزرگ وکاردان،کم گووگزینه گوبوده وحرافان ازتوان فکری بالایی برخوردارنمی باشند.بایست عرصه رابه اهل خردوسیاست سپردتاچهارسال بعدپشیمانی امروزایجادنشود.به نظرمن عمیق ترین واگاه ترین فردروحانی است وباپشتوانه نیروی مجرب سیاسی ومذهبی قادربه برگشت ارامش نسبی به جامعه خواهدبود (1410745) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۲:۱۶:۴۹
با سلام
هرجند هر تحلیلی نوشته شود بازهم نقد های بسیار بر آن خواهند نوشت اما این هم تحلیلی بود برای خودش که شاید دور از انصاف هم نیست.
اما بعد از گذشت 3 مناظره شاید قطعا بتوان گفت که...
آقای جلیلی اصلا برای گزینه ریاست جمهوری ایران بزرگ مناسب نیستند.
آقای حداد و غرضی انصافا انسانهای خوبی هستند اما نه برای ریاست جمهوری.
آقای ولایتی در نهایت شاید برای تصدی پست وزیر امور خارجه مناسب باشند.
آقای رضایی مانند گذشته با برنامه، منتقد و متاسفانه مغرور ظاهر شدند.
آقایان عارف و روحانی با کمی زیرکی و سوداگری نظر عوام را به خود جلب کردند.

و اما آقای قالیباف علیرغم سیاه نمایی های رقبا تنها گزینه حال حاضر است که قشر ضعیف مردم که اتفاقا بیشتر جامعه را نیز تشکیل می دهند امیدوار به تلاش و کسب دستاوردهای اقتصادی و عمرانی و ... از جانب ایشان هستند. ایشان کمتر به دنبال مباحث اختلافی و حذبی و ... که آفت امروز دولت است می باشند و صد البته ایشان به تنهایی سیاستمدار یا اقتصاد دان خوبی نخواهد بود و لزوما نیز نباید چنین باشد همچنان که آقای احمدی نژاد نیز نبود، اما بر خلاف ایشان، آقای قالیباف با سوابقی که از ایشان موجود است با یک کابینه قوی و منسجم در کنار اقتصاددانان مطرح و علمی انشا الله خواهند توانست جلوی وضعیت سقوط آزاد اقتصاد کشور را بگیرد. (1410876) (alef-13)
 
یکی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۲:۵۵:۱۶
آقا فرمودن رییس جمهور باید نقاط مثبت رییس جمهور رو داشته باشن و نقاط منفی رو نداشته باشند .. کسانی که احمدی نزاد رو کاملا میشورن میزارن کنار ولایی نیستند الکی لاف نزنند!
اما آقای جلیلی : ایشان دبیر شورای عالی امینت ملی هستند و یکم اطلاعات کافیه بدونید که ایشان به تمام مسایل و مشکلات و موضوعات کشور اشراف دارن . شما از ایشان هنوز یه مورد منفی پیدا نکردید همش از ترس از آینده حرف میزنید مثل کسی که از تاریکی یه تر س موهوم داره . به جای این ترس عقل حکم میکنه برق روشن کنید و با تحقیق به زهنتون یکم روشنایی تزریق کنید . ایشان معصوم نیستند و اشکالات خودشون رو دارن اما فعلا اصلحند و امید واریم با تبعیت از ولایت و تقوا و تجربه ای که از اشگالات فعلی دارن یه دولت مقتدر تشکیل بدهند و خداوند هم کمکشان کند. (1411175) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۳:۰۹:۳۹
الف عزیز لطف کن به جای این همه کذایی نوشتن ها یکم واقع بینانه باش و کاندیدای خودت و به این مردم تحمیل نکن
توکه قبلا بچه خوبی بودی!!!!!
امیداورم که اجازه بدید کامنتم بیاد در بین نظرات مثل سابق نشه (1411259) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۳:۱۸:۲۱
برید پارتی بازی و همشهری بازی رو در شهرداری ببینید!باباجان مگه شهرداری پادگانه مگه پرسپولیس پادگانه چرا یه ارتشی باید راننده آژانس بشه آقایون دیگه همه مدیر و رییس دولتی و ظاهرا خصوصی (1411311) (alef-13)
 
محمود کمالی
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۳:۴۴:۰۹
همه کاندیداها و مردم اذعان و اعتراف نمودند تمامی مدیران دولتهای آقای احمدی نژاد از ناکارامدی کاملا محسوس برخوردار بودند و هستند و اکثرا فاقد صلاحیت تعهد و تخخصص که مورد تاکید امام است بودند که کار به اینجا کشید و سهم عمده این بی خردیها و مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم متوجه رسانه ملی بویژه آقای ضرغامی است زیرا تلوزیون رسما از سال 88 به دروغگوئی شهرت یافت (1411440) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۳:۵۵:۴۱
در8 سال گذشته نقدینگی وپول دلارهای نفتی به علت اینکه اقتصاد مولد نبوده وبیمار بوده است وسودجویان و به ویژه شهرداری تهران و باند رشوه وواسطه فعال دست در دست هم داده وبا دامن زدن به بورس زمین ومسکن وساخت وسازهای بی رویه در تهران ازیک طرف زندگی در شهر تهران راسخت کرده وترافیک و آلودگی هوا را افزایش داده واز طرف دیگر میلیاردها تومان دراین پروسه آقایان غصب کرده اند واین پولهای باد آورده را صرف هزینه مقدمات انتخابات در 8 سال گذشته کرده اند وتمام هم وغم خودرا درجهت جذب اعضای شورای نگهبان . نمایندگان مجلس.مجلس خبرگان وریاست آن .دستگاه قضایی و.... ومنسوبین آنها کرده اند وبجای استفاده ازاین درآمدهای کلان جهت امور زیربنایی همچون مترو وساخت سالانه 1000 کیلومتر و... درصدد جلب توجه با درگیری با دولت بوده اند.وتزویر و قدرت طلبی ودروغ در رفتار آنان موج میزند .وغالبا از رزمندگی وبرادر شهید و... دم میزنند لااقل درمقابل آقا محسن نباید به این مسائل بپردازند .کهفرمانده همه بوده و... (1411505) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۹:۲۳:۴۸
برای غریبی آقا دلم سوخت این مناظره نشان داد که برخی چقدر پایبند رهبر هستند و رهبر چقدر غریبه و ضمنا فهمیدم که این رویه ای که امروز باز شد خط مشی کاندیداهای سال های آتی می شود که با پا گذاشتن روی ارزش های مردم و کارهای شایسته دولتهای گذشته و نادیده گرفتن حقوق مسلم هسته ای و رنج های چندین ساله مردم و خون شهدای هسته ای سعی کنند دو سه تا رای به سبد آرای خود اضافه کنند (1413062) (alef-13)
 
mansour
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۱۹:۲۷:۲۶
من ديروز کانديدايي عاقل تر،آرام تر و منطقي تر از حداد عادل نديدم.من ميخواستم تا ديروز به محسن رضايي راي بدم ولي فهميدم که ايشون هم فقط سخنگوي
خوبي است و نظرم عوض شد.واقعا:" حداد از بقيه بهتره.اي کاش مردم اينو ميفهميدند و گول تبليغات رضايي،عارف و روحاني رو نميخوردن.جليلي هم آدم خوبيه ولي
اينکاره نيست.ولايتي هم بد نيست ولي حداد نشون داد که عاقل تر،آرامتر و منطقي تر و فهميده تر از بقيه است. (1413082) (alef-13)
 
اریا
۱۳۹۲-۰۳-۱۸ ۲۰:۰۳:۰۲
باسلام
کم کم دارم از الف ناامید میشوم...
بابا انصاف انصاف انصاف.... (1413207) (alef-15)
 
جعفر
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۰:۰۵:۱۸
اقای جلیلی تند رویهای اقای احمدی نزادرا داره وبرای اداره کشور بسیار بی تجربه است از اقتصاد چیزی نمیداند وسابقه مدیریت یک بحش هم ندارد. به
زبان انگلیسی مانند احمدی نزاد تسلط ندارد .وتاکنون کار احرایی مهمی انجام
نداده چگونه میشود کشور را به چنین شخصی سپرد ایا وضعیتی که دران هستیم تجربه نشده.؟ (1414148) (alef-13)
 
حامی روحانی
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۰۱:۰۱:۲۳
ای مردم یک بار هم که شده بیاین همه یک صدا به روحانی رای بدین
این حرفا رو ول کنیین به فکر نونمون باشیم که خربزه آبه ... اگه ما انسانها
جیبمون پر باشه شکمون سیر باشه به همه خواسته هامون میرسیم که فقط
این راه میسر نیست مگر با استراتژی روحانی (1414374) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۰:۱۵:۱۵
از تعداد مثبت هایی که مخاطبان به نظرهات میدن مشخص میشه مردم بیشتر اصلاح طلب ها رو میخوان تا قالییباف!!!
منتشر که نمیکنی اما برای آگاهی خودتون میگم، که اینطوری تشویش اذهان نکنید (1415397) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۲:۴۶:۵۲
رضایی تنها کسیه که در قول و عمل نشون داده میتونه کشور رو به تعالی برسونه (1416380) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۳:۰۶:۲۳
حسن روحانی داره مردم رو فریب میدهد . کدوم پروژه یا طرح عمرانی تا بحال بدست جسن روحانی انجام شده ؟ تو قضیه هسته ای هم که رهبر انقلاب فرمودند تیم خاتمی و حسن روحانی عقب نشینی کردند تا جائی که خودم مجبور شدم در هسته ای دخالت کنم . من نمیدونم حسن روحانی میخواد چکاری انجام بدهد که بقیه بلد نیستند . یک نمونه از کارشو بگید . (1416529) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۴:۳۳:۳۶
آقایونی که خودتون رو مقدس میدونید و بقیه رو کافر!!! با شماها هستم یادتونه میگفتیم قالیباف نقد بهش وارده ولی تکنوکرات نیست؟؟؟؟!!!! شماها هی اصرار داشتید بگید تکنوکراته، سکولاره، فلانه.... همش تخریبش میکردید!! اینم از جوابتون! خجالت بکشید برید توبه کنید (1417141) (alef-13)
 
بامداد
۱۳۹۲-۰۳-۱۹ ۱۵:۳۰:۳۵
می بایست به منظور آزاد سازی ظرفیت ها، استعاد داخلی کشور را جهت مهار تورم و شکوفایی اقتصاد ملی مورد توجه قرار داد. (1417485) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۳-۲۰ ۰۰:۰۹:۵۷
راستی شما که گفتید حداد رشد 3% داشته پس چرا تو نظرسنجی جدید شما کلا 3% رای داره یعنی قبلا 0% بوده؟ (1419639) (alef-13)