توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469939
هشدار؛ مراقب کلاهبرداران سهام عدالت باشید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۲
در حالی که تعدادی از سودجویان برای شهروندان پیامک‌هایی با مضامین مختلف درباره سهام عدالت ارسال می‌کنند، سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده که تاکنون هیچ پیامکی برای مشمولین سهام عدالت ارسال نکرده و آن مشمولین تنها از طریق سامانه سهام عدالت باید پیگیر مسائل مربوط به سهام خود باشند.

به گزارش ایسنا، مدتی است برای تعدادی از شهروندان از منابع نامشخص پیامک درباره سهام عدالت یا سود سهام عدالت آنها فرستاده می‌شود. این در حالی است که سازمان خصوصی‌سازی بارها تاکید کرده که تاکنون پیامکی برای مشمولین سهام عدالت ارسال نکرده و این افراد باید مراقب افراد سودجو و کلاهبردار باشند.

اما با وجود این‌که سازمان خصوصی‌سازی در این مورد بارها اطلاع‌رسانی کرده هرازچندگاهی به تعدادی از شهروندان چنین پیامک‌هایی ارسال شود و آنها را سردرگم می‌کند.

چندی پیش سازمان خصوصی‌سازی در فاز دوم طرح ساماندهی سهام عدالت از مشمولان سهام عدالت خواست تا شماره شبای حساب بانکی و شماره موبایل خود را در سامانه سهام عدالت وارد کند و قرار شد اگر شماره شبای مشمولین اشتباه بود از طریق پیامک به مشمول این موضوع اطلاع داده شود تا شماره شبای درست خود را در سامانه وارد کند. اما لازم است شهروندان بدانند که تا امروز سازمان خصوصی‌سازی حتی در این مورد هم شروع به اطلاع‌رسانی نکرده و به زودی در این مورد خاص اطلاع‌رسانی خواهد کرد. در نتیجه اگر تا امروز پیامکی با مضمون سهام عدالت به شهروندان داده شده آن پیامک از طرف سازمان خصوصی‌سازی نبوده و احتمالا سودجویان و کلاهبردارانی آن را ارسال کرده‌اند.

آن‌طور که سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده در مورد سهام عدالت پیامکی غیر از پیامی که مربوط به شماره شبای افراد است در آینده به مشمولین داده نخواهد شد. در نتیجه شهروندان باید مراقب کلاهبرداران و سودجویان در این مورد باشند و برای اطلاع‌ از سهام عدالت خود تنها به سامانه سهام عدالت به آدرس WWW.Samanese.ir مراجعه یا با شماره مرکز پاسخگویی سهام عدالت یعنی ۸۳۳۳۸ تماس حاصل کنند.
 
کلمات کلیدی : سهام عدالت + کلاهبرداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.