نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 300737
فاجعه منا؛ امت اسلام، اقتدار ایران، بی کفایتی سعودی
بخش تعاملی الف - مهدی محبی کردسفلی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۶


فاجعه ی سنگین منا که بر اثر بی کفایتی و بی لیاقتی حکام سعودی مرگ شهادت گونه هزاران تن از حجاج مظلوم کشورهای مختلف اسلامی را به دنبال داشت با همه تلخی ها و ناگواری هایش اما درهایی از آگاهی و حقیقت را به روی مسلمانان گشود که می توان به چند مورد آن اشاره نمود.

اولا به امت اسلامی نشان داد که حکومت آل سعود به هیچ وجه صلاحیت اسلامی، انسانی، مدیریتی و اخلاقی برگزاری مناسک عظیم حج را ندارد زیرا در طی ۳۰ سال گذشته حملات پلیسی و حوادث گوناگون قابل پیشگیری بسیاری جان خیل عظیمی از حجاج را گرفته است که در فاجعه منا این بی کفایتی به اوج خود رسیده و دنیای اسلام را به این نتیجه رسانده است که باید برای مدیریت یکی از بزرگترین مراسم و گردهمایی مذهبی جهان تصمیمی اتخاذ نمایند تا در آینده دنیای اسلام با چنین فجايعی مواجه نگردند.

ثانیا با برخوردی که مسئولین و نیروهای نظامی و امدادی سعودی با مجروحان و شهدا داشتند خوی غیرانسانی و غیر اخلاقی حکومت سعودی بر مسلمانان هویدا گشت. به گفته شاهدان بسیاری از شهدای منا در اثر کوتاهی و بی توجهی میزبانان سنگ دل به لقاالله پیوستند.

ثالثاً هیبت پوشالی و سست حکومت آل سعود از یک سو و اقتدار و ابهت ایران اسلامی از سوی دیگر با هشدار قاطع و سرشار از قدرت ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای در خصوص رعایت احترام حجاج ، مجروحان و جان باختگان ایرانی در معرض نمایش جهانی قرار گرفت و افتخار و عزت ایرانیان را در پی داشت.

در انتها با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای فاجعه منا و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان و مصدومان این حادثه، برای بازماندگان از درگاه یگانه بی همتا صبر و اجر مسئلت می نمائیم و امیدواریم با تدبیر امت اسلامی حرمین شریفین از اسارت و سیطره وهابیت خارج گردد.
 
کلمات کلیدی : مهدی محبی
 
صبا
۱۳۹۴-۰۷-۲۲ ۰۷:۵۶:۱۳
بی کفایتی کدومه بابا. زدند ملت رو کشتند خیلی هم حساب شده بود. هی بی کفایتی بی کفایتی. شما خوابید یا خودتونو به خواب زدید. یعنی اعصابم به هم میریزه این لغت بی کفایتی رو میشنوم. لعنت بر آل سعود (3259774) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.