نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500735
خودکشی یک پزشک ژاپنی از کار زیاد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۹
مقامات وزارت کار ژاپن از خودکشی یک پزشک در این کشور خبر داده اند که گفته می شود بر اثر کار زیاد دست به این عمل زده است.

به گزارش ایرنا، مرگ ناشی از حجم بالای کار در ژاپن در حال حاضر به معضلی اساسی برای دولتمردان این کشور مبدل شده که به زبان ژاپنی واژه «کاروشی» به آن اطلاق می شود.

در تازه ترین مورد خودکشی از این دست مربوط به یک پزشک 30 ساله است که تلویزیون ان.اچ.کی ژاپن روز پنجشنبه به نقل از مقامات وزارت کار این کشور مرگ وی را به دلیل کار زیاد تایید کرده است.

خودکشی این مرد که جامعه پزشکی ژاپن کمتر با چنین پدیده ای مواجه شده، توجهات زیادی را به شرایط سخت کاری افراد شاغل در حوزه پزشکی معطوف کرده است.
گزارش می افزاید، این پزشک که دوره 2 ساله انترنی خود را به تازگی به پایان رسانده، در بخش زنان و زایمان بیمارستانی در توکیو مشغول به کار بوده است.

وکیل خانواده این پزشک می گوید که او پیش از خودکشی، بیش از 170 ساعت در آن ماه مجبور به کار اضافه شده است.
او می گوید که این پزشک در مدت شش ماه و پیش از خودکشی فقط پنج روز تعطیلی داشت.

ناظران امور می گویند که تنظیم ساعات اضافه کاری برای کادر پزشکی، دشوار است چرا که پزشکان مجاز نیستند درخواست بیمار برای معاینه را بدون دلیل قابل قبول رد کنند و چنانچه مقررات بیش از حد سختگیرانه باشد، برخی از بیماران در مناطقی که تعداد پزشکان محدود است، ممکن است قادر نباشند از معاینه و درمان مناسبی برخوردار شوند.

«کاروشی» یا پدیده مرگ به دلیل کار زیاد از جمله دلایل خودکشی در ژاپن عنوان شده و بر اساس گزارش دولت ژاپن، از هر 5 کارمند یک نفر در این کشور در حد مرگ یا در حد ابتلا به بیماری‌های کشنده کار می‌کند.

آژانس پلیس ملی ژاپن در گزارش سال 2015 خود، تعداد خودکشی‌های مرتبط با کار را حدود 2 هزار مورد در سال عنوان کرده است که نشان می‌دهد این موضوع، از آنچه آمارهای دولتی می‌گویند هم خطرناک‌تر است.
 
کلمات کلیدی : خودکشی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۰۶:۳۶:۲۳
ما اينجا در اثر خواب زياد و بيكاري همينكارو مي كنيم (4514332) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۱:۰۴:۵۶
حالا جالبه که پزشکای خودمون اگر زمان ویزیت هر بیمار از 5 دقیقه بیشتر بشه خودکشی میکنن برا من بارها اتفاق افتاده حتی طرف همزمان در حال مطالعه بوده برا امتحان تخصص مزاحمشون شدیم!! (4514464) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.