توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400637
نخ دندان برای بزرگسالان موثرتر از مسواک است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۷
دبیر علمی شانزدهمن کنگره انجمن ترمیمی متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران با درخواست برای بیمه شدن جرم گیری گفت: نخ دندان برای بزرگسالان بسیار موثرتر از مسواک برای جلوگیری از پوسیدگی دندانی است.
 
به گزارش تسنیم، حسن اسلامی متخصص دندانپزشکی ترمیمی و دبیر علمی شانزدهمن کنگره انجمن ترمیمی متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران با اشار به اینکه شعار کنگره امسال «علم و هنر» است، عنوان کرد: امتیاز کنگره انجمن ترمیمی متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی نیز 22 است.
 
وی درباره مسمومیت جیوه بر اثر پر کردن بیش از 8 دندان توضیح داد: یکی از مراجع معتبر دنیا سازمان غذا و داروی آمریکا و مراکز تحقیقاتی کشورهای اروپایی است که آنها نیز استفاده از آمالگام را محدود نکردند چون هنوز مضرات آن اثبات رسیده و فقط در برخی بیماری محدود شده مانند بیماری ام اس ولی محدودیت کامل نشده است و در برخی رسانه‌ها چنین اطلاعات نادرستی  مطرح شده در حالی که منبع معتبری ندارد و حتی خبرگزاری‌های آمریکایی و اروپایی خبری را منتشر می‌کنند که برای یک تحقیق است ولی نتیجه تحقیق دیگر چیز دیگری است و مجموعه این اطلاعات را باید جمع‌آوری کرد.
 
اسلامی ادامه داد: استفاده از نخ دندان باعث فاصله گرفتن دندان‌ها نمی‌شود در حالیکه در سنین بالای 12 سال، برای جلوگیری از پوسیدگی مؤثرتر از مسواک، استفاده از نخ دندان است. همچنین هنوز تحصیلکردگان هم فکر می‌کنند که جرم‌گیری ضرر دارد در حالی که در کشورهای موفق جرم گیری تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: روشن کردن دندان قابل قبول است ولی نیاز به ملاحظاتی دارد و همه نباید این کار کنند، دندان کامل سالم می‌تواند آن ماده روشن کننده را تحمل کند نه دندانهای پوسیده، و زمان و مواد آن نیز بسیار مهم است. بنابراین استفاده از سفیدکنندها در داروخانه‌ها درست نیست، حتی خمیر دندان نیز به عنوان سفید کننده نباید حساب کرد و حتی استفاده از خمیردندان‌های استاندارد نیز نباید بیش از دو هفته صورت پذیرد ولی در مجموع خمیر دندان خاصیت کامل سفید کننده‌ای ندارد.
 
کلمات کلیدی : دندان+نخ دندان+سلامت دهان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نخ دندان برای بزرگسالان موثرتر از مسواک است
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته