نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410438
مولاوردی اعلام کرد: ازدواج اجباری و فقر؛ عوامل بازماندن دختران از تحصیل
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه از جمله شاخص های مهم آموزش و پرورش آموزش دختران است گفت: به رغم پیشرفت‌های حاصله هنوز شاهد دختران بازمانده از تحصیل هستیم که فرهنگ غلط ازدواج اجباری و فقر از موانع ادامه تحصیل دختران است.

به گزارش خبرآنلاین، شهیندخت مولاوردی در گردهمایی کارشناس مسئولان امور بانوان کل کشور با بیان اینکه نگاه به آموزش و پرورش از چند بعد اعم از تعداد دانش آموزان، کارشناسان و معلمان زن و خانواده قابل بررسی و امکان پذیر است اظهار کرد: ارتباط تنگاتنگی میان دو نهاد آموزش و پرورش و معاونت زنان وجود دارد و برنامه‌های مشترکی را با یکدیگر پیش برده‌ایم.

وی افزود: نقش آموزش و پرورش به عنوان اصلی‌ترین نهاد رسمی بر کسی پوشیده نیست و آموزش و پرورش جایگاه مهمی در امور توسعه‌ای دارد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور مهمترین مسئولیت این نهاد را تربیت منابع انسانی شایسته دانست و گفت: تعلیم و تربیت موتور محرک توسعه کشورها محسوب می شود.

مولاوردی ادامه داد: از جمله شاخص های مهم آموزش و پرورش آموزش دختران است و در ارزیابی رتبه کشورها، توسعه مبتنی بر جنسیت می تواند اثرگذار باشد. به رغم پیشرفت‌های حاصله هنوز شاهد دختران بازمانده از تحصیل هستیم که فرهنگ غلط ازدواج اجباری و فقر از موانع آن است.

وی تصریح کرد: توجه جدی به ارتقای کیفیت و عدالت آموزشی که در سند تحول بنیادین مورد تاکید قرار گرفته در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و امیدواریم محقق شود.

 
 
کلمات کلیدی : آسیب های اجتماعی+ ازدواج اجباری + فقر
 
فروغ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۴:۳۷:۵۴
خانوم مولاوردی عزیز، بنده شرط ادامه تحصیل جزو شروط ضمن عقدم بود. وقتی عقدبودم دکترا قبول شدم و همسرم بر خلاف شروط عقدم گفت حق نداری درس بخونی و کار بکنی. یه هفته بعد هم دادخواست طلاق فرستاد در خونمون. فکر نیکنید قاضی دادگاه چی گفت به من؟؟؟ گفت درس میخوای بخونی که چی بشه؟ میخوای به چی برسی؟ اخرش که باید کهنه بچتو بشوری و به دل شوهرت ب،سی. چه با دیپلم و چه با فوق دکترا .
عمق فاجعه رو ببینید لطفا... جامعه مردسالار تمام حقوق رو فقط و فقط مخصوص رد میدونه و ابتدایی ترین حقوق انسانی زن رو هم ازش سلب میکنه. (4002518) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.