توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427133
رایزنی جابری انصاری با سعد حریری+ عکس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۹


معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه که در چارچوب دیدار منطقه‌ای به بیروت سفر کرده است، در آغاز به کار سعد حریری به عنوان نخست وزیر جدید لبنان با او دیدار و گفت‌وگو کرد.

حسین جابری انصاری در این دیدار با ابراز خرسندی از موفقیت رهبران و جریان های سیاسی، اجتماعی لبنان در دستیابی به توافق  سیاسی و انتخاب رئیس جمهور و نخست وزیر جدید، این تحول را الگوی قابل پیروی برای حل بحران‌های منطقه دانست.

این دیپلمات ارشد کشورمان، توافق لبنان را صدای عقل و حکمت خواند و خواستار پیروی دولت‌ها و ملت‌های منطقه از این الگوی برخاسته از سال‌ها تجربه در لبنان شد.

جابری انصاری افزود: بحران‌های منطقه راه حل نظامی ندارد و جنگ نه تنها به حل مشکلات نمی انجامد، بلکه به فرسایش توانمندی های منطقه منجر شده و برنده ای جز رژیم صهیونیستی ندارد.

 نخست وزیر لبنان نیز در این دیدار با اشاره به همدلی همه طرف‌ها در لبنان اظهار کرد: اگر همدلی در بین طرف‌های لبنانی نبود امکان دستیابی به توافق فراهم نمی شد.

سعد حریری افزود: این موفقیت ناشی از شناسایی حقوق هر یک از طرف های لبنانی از سوی طرف های دیگر بود.


وی گفت: برای حل بحران های منطقه ضرورت دارد مشارکت همه دیدگاهها در اداره کشور به رسمیت شناخته شود.

 به گزارش ایسنا، طرفین در این دیدار علاوه بر گفت‌وگو پیرامون تحولات منطقه به بحث و بررسی روابط دوجانبه و بویژه روابط اقتصادی دو کشور پرداختند.
 
کلمات کلیدی : لبنان+ایران+میشل عون+سعد حریری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.