توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497037
برترین سازنده تراشه در جهان سامسونگ شد
بخش دانش و فناوری الف،8 مرداد96
سامسونگ با پشت سرگذاشتن اینتل به بزرگترین شرکت سازنده تراشه در جهان مبدل شد، این شرکت کره‌ای توانسته از نظر کسب درآمد در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ اینتل را پشت سر بگذارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۳
به گزارش خبرگزاری فارس، سامسونگ در سه ماهه دوم سال 2017 سودی بی سابقه بالغ بر 12.6 میلیارد دلار از طریق فعالیت های واحد مختلف خود و از جمله واحد تولید نیمه هادی خود کسب کرد.

سامسونگ طی همین مدت 54 میلیارد دلار درآمد داشته و از این رقم 15 میلیارد دلار تنها از واحد تولید نیمه هادی های این شرکت حاصل شده است. طی همین مدت اینتل از طریق تولید انواع نیمه هادی ها 14.8 میلیارد دلار درآمد به جیب زده و لذا سامسونگ برای اولین بار اینتل را پشت سرگذارده است.

شرکت اینتل از 24 سال قبل تا به حال همیشه برترین و پردرآمدترین سازنده انواع تراشه و نیمه هادی در جهان بوده و این اولین بار است که شرکت دیگری جایگاه اینتل را اشغال می کند.

کارشناسان علت این موفقیت سامسونگ را تنوع تراشه هایی می دانند که این شرکت عرضه می کند. در حالی که اینتل عمدتا تراشه هایی برای استفاده در رایانه های شخصی و سرورها عرضه می کند، سامسونگ تراشه هایی متنوع برای استفاده در گوشی های هوشمند، محصولات هوشمند و مبتنی بر اینترنت اشیا تولید می کند و تولید انواع حافظه های فلاش و حافظه های اس اس دی هم بر محبوبیت سخت افزارهای تولیدی آن افزوده است.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+سامسونگ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.