توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 237530
«پیش‎روی»؛ ای. ال . داکترو، ترجمه امیر احمدی آریان؛ نشر زاوش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۹
پیش‎روی
نوشته: ای. ال . داکترو
ترجمه: امیر احمدی آریان
نشر زاوش، چاپ اول ۱۳۹۲
شمارگان ۱۵۰۰ نسخه

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

انتشار رمان «پیش‎روی» در سال ۲۰۰۵ همه را متعجب کرد؛ داکترو بعد از سال‌ها دوباره رمانی بزرگ خلق کرده و اسمش سر زبان‎ها افتاده بود. رمانی که برنده جایزه سال انجمن منتقدان کتاب و جایزه پن / فاکنر شد و در لیست نهایی جایزه پولیتزر هم قرار گرفت.

داکترو در پیش‎روی، برای خلق رمانی بزرگ به سراغ یکی از مهم‌ترین برهه‎های تاریخ امریکا رفته؛ روزگار جنگ‎های داخلی. دوره‎ای که درباره آن آثار گوناگونی نوشته‌شده که در سطوح مختلفی قرار دارند، چیزی که رمان داکترو را از آن دیگر آثار جدا کرده و در زمره‎ی انگشت‌شمار رمان‌ها تاریخی بزرگ دراین‌باره قرار می‎دهد، نه‌تنها ارزش‎های ادبی این رمان، بلکه بازگویی این مهم است که چگونه جنگ‎‎های داخلی امریکا توانست این کشور را دگرگون کرده و از دل آن آمریکای جدیدی بیرون بیاید؛ با بنیان‎های ارزشی جدید که ستون‎های آمریکای امروز بر آن استوارشده.

داکترو دنیای رمان خود را با رویکردی وفادارانه به تاریخ و ازنقطه‌نظر دانای کل ترسیم می‎کند. این زاویه دید در روایت، دست او را باز گذاشته تا هم وجوه مختلف ذهنی و شخصی ژنرال شرمن به‌عنوان کسی که سایه‎‎ی حضورش بر تمام رمان افتاده، مورد توجه قرار داده و هم اینکه تصویری فراگیر از این پیش‎روی تاریخی و بنیان‌کن ارائه کند.

درباره این رمان بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«پیش‎روی»؛ ای. ال . داکترو، ترجمه امیر احمدی آریان؛ نشر زاوش