نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365538
سرهنگ علیفر و تبعیت از هموطنان" زازا" /نام او را باید مثل پیتزا تلفظ کرد!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۲۴
سرهنگ علیفر بعد از ماجراهای عجیب امیر دولاب از بازی ایتالیا و ایرلند به تلویزیون برگشت.
به گزارش خبرآنلاین؛ سرهنگ علیرضا علیفر که در بازی قبلی جام ملتهای اروپا که گزارش کرده بود ، با شوخی یک جوان و دست کاری اطلاعات ویکی پدیا ، حسابی سوژه شده بود ، این بار برای بازی مهم ایتالیا و ایرلند به استودیوی جام پانزدهم رفت. او که با حضورش برای این بازی به سوژه ای برای فضای مجازی تبدیل شد. سرهنگ البته همچنان برای این بازی از ویکی پدیا به عنوان مرجع اطلاعاتی استفاده کرده بود و برای همین هم بود که اشتباها اطلاعات لیختن اشتاینر را در این بازی به جای استورارو ، گفت و اطلاعات بازیکنان را با هم اشتباه گرفت.

همزمان که در فضای مجازی و کانال های تلگرامی معروف یا توئیتر ، برایش می نوشتند که جناب سرهنگ با گزارش بازی ایتالیا و ایرلند ، انتقامی سخت از منتقدانی که می گفتند او دیگر نباید فوتبال گزارش کند ، گرفته است ، در اوایل نیمه دوم بخشی جدید از تلاشش برای به روز بودن را رو کرد.

او درباره نام زازا ، بازیکن ایتالیا گفت:«من الان با دو نفر از دوستانم تماس گرفتم در ایتالیا و به واسطه آنها از گزارشگر شبکه رای ایتالیا درباره تلفظ صحیح نام این بازیکن پرسیدم و او به من گفت با اینکه حرف صدا دار پشت حرف«ز» آمده و می شود نام این بازیکن را «زات زا» ، مثل پیتزا خطاب کرد اما خود ایتالیایی ها به او می گویند زازا پس ما هم به تبعیت از هموطنان زازا به او می گوییم زازا!»سرهنگ علیفر که هفته ای پر از انتقاد را پشت سر گذاشت ، هر طور بود، بازی ایتالیا را گزارش کرد و برگشت و اعتقادش این بود که ایتالیا از ایرلند ترسیده و ترس هم برابر مرگ است.

استاد که بیش از ۲۵ سال است فوتبال گزارش می کند ، علاقمندان خاص و منتقدان خودش را هم دارد اما این شهامت را دارد که حرف هایش را خیلی صریح بزند و بگوید گواردیولا در حد دربان شبکه ۳ هم مربی نیست و خیلی از نکات دیگر . تقریبا بعد از ماجرای امیر دولاب ، همه همکاران علیفر غیر از عادل فردوسی پور پشت او در آمدند و در حمایت از او سخن گفتند! عادل هم همراه با بسیاری از مردم ، شوخی کوچکی با این گزارشگر قدیمی کرد. استاد اما در این بازی خیلی جالب بود که سعی می کرد اطلاعاتی بیش از همیشه در بازی ایتالیا و ایرلند بدهد!
 
کلمات کلیدی : سرهنگ علیفر
 
نسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۵ ۰۲:۳۴:۲۳
سلام انصافا گزارش سرهنگ علیفر فوق العاده هست عالمانه ومهیج . (3781831) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
سرهنگ علیفر و تبعیت از هموطنان" زازا" /نام او را باید مثل پیتزا تلفظ کرد!