نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494931
تحول در ساختار دانشگاه آزاد در راه است/ دستور رهبر به رؤسای واحدها برای بودجه ریزی عملیاتی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۳
سرپرست دانشگاه آزاد از روسای واحدها خواست مدیریت هزینه را در اولویت امور خود قرار دهند و با حرکت به سمت بودجه ریزی عملیاتی، برنامه ریزی بهتر و کارآمدتری در این راستا تدوین کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در کمیسیون‌های آموزش و تحصیلات تکمیلی، پزشکی، سما، دانشجویی - فرهنگی، اداری-مالی، برنامه ریزی و عمران از نزدیک در جریان روند برگزاری این کمیسیون‌ها و موضوعات مطرح شده در آنها قرار گرفت. 

فرهاد رهبر با ابراز خرسندی از حضور در جمع کارشناسی و صمیمانه کمیسیون و با تاکید بر لزوم بهره مندی از نظریات روسای واحدها برای حل معضلات موجود دانشگاه، اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائل دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر کاهش هزینه‌هاست که تنها با مدیریت هزینه و صرفه جویی امکانپذیر است. پیش بینی می‌شود هزینه‌های سال جاری دانشگاه آزاد اسلامی بیش از درآمدهای آن باشد چرا که تنها منبع درآمد این دانشگاه شهریه دانشجویان است.

وی با بیان اینکه این روند درآمدی، دانشگاه را در درازمدت با مشکل مواجه خواهد کرد، از روسای واحدها خواست مدیریت هزینه را در اولویت امور خود قرار دهند و با حرکت به سمت بودجه ریزی عملیاتی و احتساب قیمت تمام‌شده هر دانشجو در هر رشته و هر مقطع، برنامه ریزی بهتر و کارآمدتری در این راستا تدوین کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اهمیت کیفیت آموزشی، گفت: دانشگاه یک پیکره واحد است که با کمک اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان برای اعتلای این دانشگاه در تمامی حوزه‌های مالی، اداری، پژوهشی، آموزشی برنامه ریزی می‌کنیم و روسای واحدها باید این اختیار را داشته باشند که با حفظ وحدت رویه، طبق سیاست گذاری‌های دانشگاه عمل کنند و قطعاً در ازای این اعطای اختیار، مسئولیت آنها نیز افزایش خواهد یافت.
رهبر با بیان اینکه تحول در ساختار دانشگاه آزاد اسلامی در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: هدف ما تبدیل کردن دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاهی سبک و چابک و در عین حال پرتوان و کارآمد است. با تقلیل هزینه‌ها و افزایش کارآمدی از طریق تفویض اختیار به روسای واحدها و استفاده از ابزار الکترونیکی در دنیای مدرن امروزی، می‌توان به این مهم دست یافت.

وی با بیان اینکه رعایت استانداردهای آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی مورد تاکید است و نباید اجازه دهیم اعضای هیات علمی دچار رکود علمی شوند، از روسای دانشگاه آزاد اسلامی مراکز استان خواست ظرف 15 روز آینده با بررسی شرایط و وضعیت استان متبوع خود، پیشنهاداتی درخصوص سرانه دانشجویی، استانداردهای آموزشی، جذب دانشجویان فارسی زبان خارجی، ارتقای اعضای هیات علمی، نسبت استاد به دانشجو، تقویت شرکت‌های دانش بنیان برای در پیش گرفتن رویه‌ای متفاوت در استان‌ها، ارائه کنند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۱:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۱۸:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۳:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۷:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۳:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۸:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۴:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۳:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۴:۴۹
 
 
کلمات کلیدی : فرهاد رهبر + دانشگاه آزاد
 
مردم ودانشجو
۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۱۰:۵۱:۰۱
بیشترین حقوق را در دانشگاه آزاد اساتید می گیرند ودر هفته دوروز بیشتر نیستند و در بین ترم وتابستان هم اصلاحضور ندارند. پس از آنها کم کنید. (4486258) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.